Buiten haar kringen De Tour de France. Vervaecke komt Sylver Maes, die op de étappe Luchon Pau Een aardige foto op den eersten dag van de zgn. waterkampen, welke jaarlijks door de Ver. ter Bevordering van de pech heeft, te hulp Watersport op de Kagerplassen worden georganiseerd Het jonge nijlpaard in Artis wacht met zijn moeder De drie Russische aviateurs, die de vlucht over de Noordpool op de komst van het middaqmaal naar Amerika maakten, zijn met de Normandie" in Frankrijk aangekomen, waar zij gehuldigd werden Gasmaskers werden beproefd tijdens de demonstraties, welke Woensdag in de Adolf kazerne te Amers foort werden gehouden voor de pers Te Boskoop is Woensdag door den directeur-generaal van den Landbouw, ir Roebroeck, de rozententoon- stelling „Nos Jungunt Rosae" geopend. Ir. Roebroeck (links) beproeft de geur van de nieuwe «Prins Bernhard"-roos Koning Carol van Roemenië is op zijn vacantiereis te Londen aangekomen. De Koning bij het verlaten van zijn hotel in de Engelsche hoofdstad FEUILLETON door HERMAN ANTONGEN. 1) I. De blauwe roadster, die door zijn lagen bouw terstond den argwaan wekte van eiken verkeersagent, gleed langs den trottoirband voor het groote huis van rooden baksteen met de hooge vensters en stopte. Het meisje achter het stuur keek op het klokje onder de voorruit. Kwart over twaalf. Twee uur cn vijf minuten van Southamp ton naar New-York en dat met een omweg van vijf mijl en slechts één politie-agent. die woedend was geworden om haar diep blauwe oogen, zwaite haar en guitig brutaal lachje! Nog 300 kwaad niet in aanmerking geno men. dat de gloeiend heete Augustusdag den weg had bevolkt met menschen, die meen den. dat de stoffige buitenwegen koeler wa ren dan de verlaten beschaduwde straten van de stad. Het meisje draaide een handle achter in den wagen om en de koffer.bergplaats viel open. Ze klom uit den wagen en met voor haar tengere gestalte onverwachte kracht haalde ze er eer koffer en een toilettaschje uit te voorschijn. Hoewel die koffer zwaar was, belette hij haar toch niet rechtop te Ioopen bij het oversteken van het trottoir Ze zette beide koffers voor de stoep neer. Een oogenblikje aarzelde ze. alvorens de deur open te sluiten en bekeek mei welgevallen de bloemen voor de vensters en het goed ver zorgde uiterlijk van het groote huis. Aan haar rechterhand stroomde op slechts korten afstand de East River voorbij. Sleepbooten. jachten en oceaanstoomers trokken voorbij en van het raam van haar slaapkamer op de bovenste verdieping uit kon ze dien einde- loozen stroom van handelsverkeer overzien. Aan haar linkerhand ratelde één straat ver der de electrische hoog boven den grond voorbij en werden de huizen slordiger en ar moediger, om weer iets verder over te gaan in de luxebuurt van Park en Vijfde Avenue. Maar hier heerschten vrede en rust, die weldoende werkten op de door den rit van negentig mijlen gespannen zenuwen. Wat was het toch verstandig geweest, dat weel derige paleis op de Vijfde Avenue op te ge ven voor dit juweeltje op Livingstone Place! Wat gezellig was het geweest om het in te richten, te laten opknappen en meubileeren! Een oogenblik voelde ze zich kribberig tegen over tante Martha, die er tegen geweest was, dat ze dit huis kocht en die in de aanstaan de winters wel geregeld mopperen zou over het lawaai van het drukke verkeer. Tante Martha was zoo bijzonder gesteld op wat ze haar comfort noemde. Het meisje opende de deur en stapte naar binnen. De ruime hal zag er, ondanks de hoezen over de meubels, toch vriendelijk en gezellig uit. Ze nam een kijkje in den ontvangsalon en in de blijde opgewondenheid over haar bezit, liet ze haar koffers op den grond vallen en liep gauw naar de eetkamer. Daar trok ze de gordijnen open en keek uit over den tuin, die in de stad iets ongewoons was. Van daaruit kon ze de grooten wolkenkrabbers bekijken. Ze stapte de keuken in en bewonderde de handige inrichting. Terugkeerend in de hal, nam ze haar koffers weer op, liep de breede trap op en ging de ruime zaal binnen, dan de boekerij aan den achterkant en vervolgens liep ze naar de hoogere verdiepingen. Haar eigen kamer had groote ramen, die op de rivier en kleinere, die op de straat uitzicht, gaven Ze zette haar koffers op haar ledi kant Met zich in een leunstoel vallen en keek rond Haar eigen huis! Al had ze er nog geen dag doorgebracht, toch voelde ze zich al echt thuis. De vorige winter was met de Inrichting van het huis voorbijgegaan en den zomer had ze In Southampton doorge bracht. Maar nu zat ze in haar eigen huis. Gek, dat ze dit zoo sterk voelde. Ze had een buiten in Southampton, dat ze verrukkelijk vond. Ze had een farmhouse aan het meer bij Palm Beach. Ze had een kampement in de Adirondacks. Maar die en het groote, nog niet verkochte huis waren de erfenis van haar ouders geweest. Dit echter, zoo voelde ze het tenminste, was heelemaal haar eigen huis! Vreemd, dat Carey en zijn vrouw niet thuis waren om haar te verwelkomen! Nu ja, je kon van huisbewaarders toch ook niet ver wachten, dat ze altijd thuis zouden zitten, voor het geval hun meesteres onverwachts kwam binnenvallen? Ze ging naar haar bad kamer en kwam daaruit een half uur later verfriseht en verkleed te voorschijn. Haar horloge wees twee uur. Het radiogram van tante Martha meldde, dat de Curtonia om half drie zou binnenloopen, maar soms had ken die Oceaanbooten wel eens geluk bij de quarantaine en kwamen ze eerder binnen, dan ze verwacht werden, ze belde de reede- rij op. „Hoe laat komt de Curtonia binnen?" vroeg ze vriendelijk. De beambte was, ondanks de hitte, buiten gewoon vriendelijk en voorkomend. „U moet u vergissen, dame", zei hij. „De Curtonia komt niet voor morgen binnen". „Morgen?" „Ja, dame, tegen half elf. Als u mij uw nummer wilt opgeven, dan zou ik u morgen ochtend wel even kunnen opbellen „O, neen, dank u. ik wil het u liever niet lastig maken". Het meisje haalde uit haar taschje het ra- 'diogram, dat ze den vorigen dag gekregen bad, te voorschijn. „Therese Tarpeton. Southampton, N.Y Arriveer Woens'dag 10 Augustus 3 u n.m rante Martha". En het was.Dinsdag 9 Augustus! Terry Tarpeton wierp zich op haar bed neer. „Geen wonder, dat tante Martha zich be zorgd over me maakte", mopperde ze, tegen zichzelf. „Geen wonder, dat ze dacht, dat ik zou vergeten, dat dit huis van mij was! Ter ry Tarpeton, je hebt nog niet zooveel ver stand als Ze zocht tevergeefs naar een woord, dat genoegzaam haar domheid zou uitdrukken. Ze keek met een zuur gezicht naar de zolde ring. Vanavond was het bal bij de Blines. Ze had beloofd er te .komen, als ze terug zou zijn. Als tante Martha nu nog in de stad geweest was en wat had willen uitrusten van haar zeereis, dan had ze voor haar fatsoen bij haar kunnen blijven en dat bal afzeggen. Maar vanmiddag zou ze bridgen met Janey Lee, Tom Whiteley en Curtis Suthers. Dat wilde ze niet graag verzuimen. Curtis was ja, ze wist eigenlijk nog niet precies, wat hij eigenlijk voor haar was. Die groote, knappe jonge man had met haar naar New-York willen rijden, toen hij hoorde, dat de bridge partij anders niet kon doorgaan. Maar ze had allerlei uitvluchten bedacht. Want eigen lijk was ze bang voor hem. Bang, dat hij haar er toe zou bewegen, haar onafhanke lijkheid, die ze nog pas een jaar had en die zich eigenlijk alleen getoond had in het koo- pen van een huis tegen den zin van haar tante, op te geven, terwijl ze die toch zoo kostbaar vond. Curt had nog wel geen vormelijk aanzoek gedaan. Maar dat wachtte slechts op haar wil. Ze kan hem tot een aanzoek brengen, wanneer ze maar wilde. Tegenover anderen zou ze wellicht niet zoo ridderlijk geweest zijn. Ze had dien winter drie aanzoeken toe gelaten en afgeslagen. Maar met Curt stond het anders. Curt was een fijne man en ze wilde hem het verdriet van een afwijzing be sparen. In den laatsten tijd had ze zich erg onzeker gevoeld. Ze wist niet, of ze wel dol veel van Curt hield. Ze wilde haar houding tegenover hem niet van een bui of een stem ming laten afhangen. Ze sprong op. Door haar eigen vergeetach tigheid zat ze nu in New-York. Een dag te vroeg en zonder personeel. Ze keek weer op de Mok. Ze kon voor de thee nog in Southampton terug zijn. Ze kon per telegram haar komst aan Curt melden. Maar ze schudde het hoofd. De rit naar Southampton leek haar toch te stoffig en te lang. En Curt -was opeens niet meer dan een goede oude vriend voor haar. Maar wat moest ze nu een heelen dag al leen in de stad doen. Al haar kennissen wa ren immers buiten. Toch, iemand moest er wel in de stad zijn! Ze bladerde de telefoon gids door. Ze belde verschillende vriendinnen op. Tevergeefs, Ze gaf het na nog enkele po gingen wanhopig op. Maar tegen lunchtijd kon ze het niet meer uithouden. Ze trok een andere japon aan, zette een breedgeranden stroohoed op en ging naar buiten. Vlak bij huis ontmoette ze Mrs. Carey. „O, miss Terry", riep de huishoudster ver rast, „hoe komt u in vredesnaambent u dan heelemaal alleen in huis geweest? Pat is vanmorgen naar een voetbalwedstrijd gegaan en ik ben naar den kruidenier ge weestbent u niet bang geweest, zoo hee lemaal Terry schudde Mrs. Carey de hand. „Heelemaal niet. Ik heb lekker een bad ge nomen en ga nu lunchen. Ik ga wandelen Wilt u even opbellen, dat ze mijn auto hier weghalen. Verder neem ik wel een taxi. ik blijf vannacht hier. Ik heb me vergist. Ik dacht, dat tante vandaag aankwam, maar ze komt pas morgen". „U zult wel heerlijk slapen in die snoezige kamer, miss Terry", zei de huishoudster. „Ik ga zorgen voor schoon linnengoed en (Wordt vervolgd). De tinbaggermolen «Doejoeng", te Kinderdijk gebouwd voor de Billiton Mij., is naar Indië vertrokken. Een overzicht van het gevaarte

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8