HET NIEUWE AVONDBLAD Belangrijke fusie-vergadering. De Groote Fietstocht. 22e JAARCANC No. 220 VRIJDAG 23 JULI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid J 3000.— overlijden 1400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim f 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60 één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk f 15.polsbreuk f 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Telken jare als de zon schijnt en de natuur in vollen zomerpraeht verkeert fietsen ver scheidene tientallen wielrenners om het hardst rondom Frankrijk. Dit heet „Tour de France". Frankrijk is een zeer 'groot land, aan zijn Oostelijke en Zuidelijke grenzen buitendien behept met vele bergen en heuvels, bij afwis seling aangeduid als „Mont", „Puy" of „Col", zoodat deze fietserij een verschrikkelijke on derneming is. Maar toch zijn er meestal wel een vijftig deelnemers die den ganschen tocht volbrengen. Natuurlijk behooren zij tot ver schillende naties, zoodat allerlei nationale eeren erbij op het spel staan, zooals dat heet. Dit jaar reed er voor het eerst een volledige Nederlandsche ploeg mee, maar die heeft zich niet best gehouden. In de eerste vier of vijf étappes hebben bijna alle Hollanders den strijd al opgegeven, tenslotte werd er nog een een gewond en moest daarom zijn pogingen staken en nu rijdt er nog maar één mee, ge- heeten Anton van Schendel en niet te verwar ren met den litterator van bijna denzelfden naam. Dat is Arthur. Anton zoekt het succes meer in de kuitr en dijspieren. Hij bezette in het algemeene "klassement Woensdag de één- en veertigste plaats nadat hij 114 uur 37 minu ten en 7 seconden, om precies te zijn had ge fietst. Dat de man nog maar steeds blijft door rijden en kennelijk voornemens is het nog restende eindje (BordeauxParijs) met fris- schen moed af te peddelen bewijst een vol harding, die velerlei betere zaken waardig zou zijn. Temeer omdat dezer dagen een Amster- damsch blad met ontroering meldde, dat hij zich als ©enige overgebleven Nederlander zoo eenzaam voelde. De geschiedenis van „onze" équipe schijnt een herhaling, in de harde en snelle werkelijkheid van het Heden, van de droeve ondervindingen der tien kleine nikkertjes. Dat laatste nikker tje moet het ook wél erg naar gevonden hebben. Intusschen draagt Nederland dezen inbreuk op zijn nationale eer met grooten geestkracht. Weldra, zoo zeggen wij tot ons zelf, zal het uur der wrake slaan. Welk volk kan ons op den duur in het fietsen evenaren? En wij fiet sen verder, naar ons werk, naar onze huizen, naar winkels en vacantie-oorden en leggen gezamenlijk in dit kleine land ongetwijfeld dagelijks meer kilometers af dan de heele Tour de France er telt. Intusschen gaat het met de groote Fietserij niet zoo heel best. Er is ruzie. In de berg- étappes van de Pyreneeën heeft nummer twee, de Franschman Lapébie, zich den een of an deren Puy of Col op laten duwen door een landgenoot en is met anderhalve minuut „tijd-boete" bestraft. Dat nam-ie niet, zooals ze in dit land zeggen. Hij vond het teveel. Alle Franschen vonden het te veel. Maar num mer één, de Belg Sylvère Maes, vond het te weinig. Alle Belgen vonden het te weinig. Waarop de Franschen zeiden dat Sylvère Maes zich zooal niet had laten duwen, dan toch laten trekken door een ploeggenoot en de be volking langs het traject Pau-Bordeaux zóó nijdig werd dat de organisators van de Tour de onderscheidingsteekenen van hun auto's namen en langs een omweg naar Bordeaux reden. Zij waren namelijk beducht voor hun hachje, hetgeen opnieuw bewijst hoe voorzich tig men moet zijn met het ontketenen van na tionale hartstochten. Bij aankomst van de renners in Bordeaux bleek dat het tijdsverschil tusschen Maes en Lapébie nog maar veertig seconden bedroeg, hetgeen niet veel is als men ieder 'bijna 112 uur fietsen achter den rug heeft. Geen wonder dat de beide „reuzen van den weg" „les géants de la route", noemen de Fransche bla den het gezelschap altijd erg prikkelbaar waren geworden, en hun ploeggenooten ook. Wat zoudt u zeggen als u na 112 uur fiet sen tegen uw buurman pas veertig seconden voorsprong op hem had en ze zeiden boven dien dan nog dat u door anderen getrokken en hij door weer anderen geduwd was? Gistermorgen hebben de Belgen, met hun leider incluis, er dan ook allemaal de brui aan gegeven. Zij zijn niet uit Bordeaux vertrokken en slechts 44 renners zetten de j aarlij ksche Wanhoops-fietserij voort, natuurlijk nog steeds geleid door Lapébie. Maar die kan zich ook nu nog niet gerust voelen, al is hij Maes kwijt, want de Italiaan Vicini heeft nog maar vijf minuten achterstand op hem. Het is een treurige historie geworden met de Groote Fietserij. Ik hoop maar dat de di plomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en België er niet door geschaad zullen wor den. Er is al ruzie genoeg, en oorlogsgevaar ook. Hoe de Fransche en de Belgische natio nale eer er met al dit duwen, trekken en op geven aan toe zijn geraakt zullen we-maar buiten beschouwing laten. Van Schendel rijdt intusschen nog door, thans ook beroofd van „onze zuidelijke bu ren", dus eenzamer dan ooit. Een held. R.S» Het stoffelijk overschot van den grooten Italiaanschen uitvinder, markies Guglielmo Marconi, is in de groote zaal van de Koninklijke Academie te Rome op een praalbed gelegd. Winkeliersvereenigingen IJm.-West en -Oost zijn één. 2 Eereleden benoemd. De zoo dikwijls uitgesproken wensch is ein delijk in vervulling gegaan en het accoord is definitief tot stand gekomen: Donderdag avond hebben de winkeliersvereenigingen Groot-IJmuiden en IJmuiden-Oost in de vergadering in „Kennemerhof" de reeds lang zwevend zijnde fusie bekrachtigd door de verkiezing van een bestuur voor de nieuwe winkeliersvereeniging. Het was jarenlang een ongezonde toestand, dat in een betrekkelijk klein deel van deze gemeente twee organisaties op hetzelfde ge bied werkzaam, beide beoogende een zelfde doel, ieder haar eigen weg gingen in plaats van door krachtige samenwerking haar streven te bereiken. De fusie-vergadering verheugde zich te recht in een bevredigende opkomst en zoo kon het den heer G. van Telgen, die deze bij eenkomst presideerde, een genoegen zijn de belangstellende winkeliers een hartelijk woord van welkom toe te roepen evenals den spreker van dezen avond. De tweede voorzitter, de heer G. de Jager, stelde voor naar aanleiding van het 10 jaar bestuurslid zijn der heeren G. van Telgen (voorz.) en S. van Dorp (penningmeester), deze beiden tot eereleden te benoemen. De vergadering kon zich hiermede volko men vereenigen. De voorzitter deelde in verband met de Koninklijke goedkeuring van IJmuiden-Oost mede, dat de namen der oorspronkelijke ver- eenigingen zullen blijven voortbestaan. Een andere organisatie zal in de toekomst hier ter plaatse zich niet kunnen aansluiten bij den Kon. Ned. Middenstandsbond, dus maakt de naamskwestie niet veel uit. Bestuursverkiezing. De organisatie zal pl.m. 100 leden tellen. Voor oud-IJrnuiden werden de oude bestuurs leden, de heeren F. de Boer, iS. v. Dorp en H. Veuger gekozen. Voor nieuw-IJmuiden namen zitting de heeren Joh. Meijer Jr., Jb. v. d. Broek en ,J. Jongsma; voor IJmuiden- Oost waren het de heeren van Telgen, G. de Jager en P. de Vries. Het bestuur zal de func ties onderling verdeelen. De heer K. de Jong sprak zijn erkentelijk heid uit voor het werk van het aftredende bestuuren hoopte, dat de nieuw-optredenden er kracht uit zouden putten om de jonge vereeniging nieuw leven in te blazen en haar een stimulans te geven, opdat de nieuwe eenheid den middenstand te IJmuiden, waar alle winkeliers toch hun brood verdienen, ten goede zal komen. Lezing v. d. heer A. Swaan. Door het bestuur daartoe uitgenoodigd hield de heer A. Swaan, chef van den voor lichtingsdienst van het bureau van den Kon. Ned, Middenstandsbond een belangrijke le zing over de Vestigingswet van het Klein bedrijf. Spr. erkende, dat het hem goed deed, dat er nu eenheid in de organisatie van den IJmuidenschen Middenstand gekomen was en hij hoopte, dat daardoor de winkeliers evenals de arbeiders dat reeds lang vóór hen déden, zich krachtig aaneen zouden sluiten. De heer Swaan greep, alvorens tot zijn eigenliike onderwerp over te gaan. even te rug tot het gildewezen en het destijds kunst matig. klein houden van het vak. Dikwijls hoort men den wensch opperen: hadden we zoo'n tüd maar weer terug, want de beunhazerij viert thans hoogtij! Toch kleefden er aan het gildewezen, dat door de Fransche Revolutie weggevaagd werd. vele fouten en zou het verkeerd zijn dit gildewezen met zijn hermetisch gesloten bedrijven om zijn ons bekende grove fouten terug te willen hebben. Daartegenover staat het evenwel vast, dat er thans te veel vestigingen van kleine win keliers zijn. En het eigenaardige, hoewel ver klaarbare, daarbij is, dat de mortaliteit of het „sterftecijfer" van dienzelfden midden stand eveneens vrij groot is: het aantal za ken groeit snel, maar er is ook veel „sterfte" onder. Het vak moet veredeld worden: crediet- waardigheid, vakbekwaamheid en algemeene ontwikkeling moeten aangekweekt of ver stevigd worden. Uit die behoefte is de Vestigingswet ge boren, de korte inhoud waarvan is, dat slechts op verzoek van een vakorganisatie de Kamer van Koophandel vergunning kan geven tot het vestigen van een kleinhan delaar. De vakorganisatie is dus een machtig mid del in de handen van den reeds gevestig- den winkelier. Maar men kan geen eischen van bekwaamheid"stellen, indien men er te vens geen vakopleiding tegenover stellen kan. De Middenstandsbank heeft zich georiën teerd op het gebied der credletwaardigheid van den te vestigen winkelier. De drie mid denstandsbonden hebben reeds het pro gramma opgesteld, dat gevraagd zal worden voor het examen in de vakbekwaamheid van den a.s. middenstander; elk vak brengt na tuurlijk in zijn eischen ook zijn eigenaardig heden mede, maar ook dit heeft de Bond reeds geheel uitgewerkt De drogistenbonüen noemt spr. als een voorbeeld van goed organisatievermogen en -feeling; zij hebben reeds een hechte ver eeniging weten te vormen. De middenstandsraad is de adviseur van den minister en deze kan hem den raad ge ven gedurende een jaar de vestiging tegen te gaan. Dit voor 't geval er een „run" op het vak zou komen in het vooruitzicht van het sluiten van een bepaald beroep. De Kon. Ned. Middenstandsbond stelt zich voor overal in den lande opleidingsinstituten op te richten, teneinde vakbekwaamheid en algemeene ontwikkelingseischen aan te lee- ren. Een bepaling in de bewuste wet zegt o.a.: De weduwe zal na 's mans overlijden een zaak kunnen voortzetten, evenals de min derjarige kinderen. Spr. behandelde dit punt even uitvoerig, als ook de kwestie der uit breiding van een zaak, filiaalwezen, bran chevorming, enz. Zoo voorziet de Vestigingswet ln vele wen- schen. Als deze wet nu eenmaal op z'n volle sterkte wordt toegepast moet de winkelier niet denken, dat hem het geld bij kruiwa gens vol zijn zaak wordt binnen gereden. De eischen, die aan den modernen zakenman worden gesteld zijn zoo talrijk, het vertrou wen te winnen van zijn klanten is zoo be langrijk, dat de persoonlijkheid van den man zelf eigenlijk wel het meeste gewicht in de schaal zal leggen. Na de rede van den heer Swaan stelden vele aanwezigen vragen, waaruit de belang stelling voor het behandelde onderwerp bleek. Zij werden door den spr. duidelijk en uitvoerig beantwoord en veel van de fines ses van de Vestigingswet kon daarbij nog eens uiteengezet worden. Na gehouden rondvraag, waarbij de heer Böttger om een uniforme winkelsluitingsre- gel óók voor den zakenman vroeg, sloot de voorzitter met een opwekkend woord deze belangrijke vergadering. NOODLOTTIG ONGEVAL AAN BOORD. Aan boord van het gisteren hier aangeko men s.s .Amstelland" had te Buenos-Aires een noodlottig ongeval plaats. Een lid der be manning gleed uit en kwam ongelukkiger wijze in het ruim te vallen. Zwaar gewond werd de man opgenomen en is toen korf daarna aan zijn verwondingen bezweken. Hef stoffelijk overschot heeft men medegenomen naar Amsterdam en ten teeken van rouw woei de vlag halfstok. Fa. Parlevliet koopt twee trawlers. Beide voor Polen bestemd. In aansluiting op ons bericht van Woens dag kunnen wij thans mededeelen, dat de fa. L. Parlevliet alhier te Huil twee groote trawlers heeft aangekocht. Het zijn de „Neots" en de „Barbara Rose" LO 115, gebouwd in 1919 en pl.m. 138 voet lang; de eerste hoort te Huil, de laatste te Londen thuis. Beide schepen zijn voor rekening van een Poolsche visscherij maatschappij gekocht, die in combinatie met de te IJmuiden en Scheve- ningen gevestigde reederijen werkt. Zij zullen van Polen uit de visscherij beoefenen en voor het grootste gedeelte met Hollanders bemand worden. Voordat de schepen naar Polen vertrekken zullen zij hier te lande een lading haring aan boord nemen bestemd voor Gdynia (Polen). VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTED OP. Licht groene netten. De visschers langs de noordkust van Schotland rapporteeren, dat zij zeer goede resultaten bereikt hebben door licht groen gekleurde netten te gebrui ken. Deze zijn weliswaar duurder dan onge- kleurde, maar men schijnt er meer visch mede te vangen, omdat ze in zee nauwelijks zichtbaar zijn. 3000 schade. De schipper van de Aber- deensche trawler „Loch Buie" werd door de Board of Trade voor den tijd van 4 maanden geschorst. Hem werd ten laste gelegd, dat hij niet met voldoende zorg en zeemanschap zijn schip bestuurd had, hetgeen de trawler deed stranden in de Orkneys. Hij liet na de vuren, welke hij zag, te controleeren en daarop zijn koers te veranderen; ook maakte hij geen gebruik van den radio-richtingzoeker. De schade aan het schip, dat geabandonneerd maar later geborgen was geworden, bedroeg 3000. De raad nam in aanmerking, dat de schip per in den oorlogstijd de Kon. Marine Re serve met zijn trawler belangrijke diensten bewezen had, zijn vlekkelooze staat van dienst als trawlschipper en het financieele verlies, dat hij geleden heeft, nu hij door de stranding schip en betrekking verloren heeft. Collecte voor de reddingsboot. Te Lon den heeft de vlaggetjesdag ten bate van de reddingsboot de som van 5.323 opgebracht. Sovjet-visscherij. In 1936 bedroeg de to tale vangst van visch in de Sovjet Unie 1600 millioen kg. en naar schatting hoopt men dit jaar een totaal van 1800 millioen kg. te be reiken, dat zal dan juist het dubbele zijn van het kwantum, dat in 1913 werd aangevoerd. De Diesel aan boord. Langs de Westkust van Noord-Amexika neemt de toepassing van de Dieselmotor in visschersschepen hand over hand toe. Thans heeft men weer de kiel ge legd voor 2 nieuwe clippers, die beschouwd worden als de grootste van de Californische visschersvloot, n.l. 148 voet lang en 30 voet breed. De machines ontwikkelen 800 P.K.; de vischcapaciteit is 450 ton; elk schip kost 35.000!! Pompende havemvaarts. De trawler „Crisabelle Stephen" uit Aberdeen liep te Kirkwall binnen omdat de machinekamer vol water stond en alle pompen buiten werking waren. Het schip was 80 mijl N.W. van de Orkneys toen het lek ontstond. Men wist Kirkwall, dank zij de kalme zee, te bereiken door beur telings een uur te pompen (met de donkey) en dan weer een uur verder te stoomen. TENTOONSTELLING. Zondag 25 Juli a.s. zal in de R.K. Meisjes school aan den Zeeweg een tentoonstelling wórden gehouden van het werk van alle klas sen dezer school en wel van 1.1 tot 12.30 en 35 uur. In de R.K. bewaarschool wordt denzelf- dendag een tentoonstelling gehouden van het werk der kleuters. De autorit voor ouden van dagen. De jaarlij ksche rit met ouden van dagen en gebrekkigen behoort weer tot het verleden. Niet minder dan 35 auto's en twee bussen waren noodig om allen een plaatsje te kunnen bieden. De reis ging het allereerst naar Egmond aan Zee, waar de belangstelling zeer groot was. Verwonderen zal dit niet als men weet, dat de meeste der deelnemers uit die plaats af komstig zijn. Na daar ongeveer een uur ver poosd te hebben in „Zeezicht" ging de tocht verder naar Bergen-Binnen, waar gerust werd in Duinzicht. Deze uitspanning leent zich uit stekend voor massa-bezoek en een klein mu ziekkorps verhoogde de feestvreugde. De oud jes maakten nog een druk gebruik van de ver- maaksinrichtingen na den inwendigen mensch eerst versterkt te hebben. Zelfs werd nog een aardige en vlotte promenade gemaakt op den dansvloer! Met de muziek aan het hoofd trok men naar het nabijgelegen openlucht-theater, waar van het geheele gezelschap een foto ge maakt werd. Van de gelegenheid, dat men alle deelnemers bij elkaar had, maakte de heer A. P. Bakker, als voorzitter van het co mité, gebruikt om allen te danken, die aan het welslagen van deze toch hadden medegewerkt, De secretaris werd met een fraaie bloemen mand gehuldigd voor het vele door hem ver richte werk. Onder instemming der aanwezigen besloot men den heer Falk te Santpoort (de penning meester van het comité) die door ziekte ver hinderd was de reis mede te maken, een tele gram te zenden, waarin de beste wenschen voor sooedig herstel tot uitdrukking werden gebracht. Thuis komende heeft de stoet door de Ken nemerlaan rijdende van de zijde onze plaats- genooten groote belangstelling getrokken. Na een rondrit werd de colonne daarop ontbonden en de ouden van dagen in hun „eigen wagen" thuis gebracht. De lange-afstand zeilwedstrijd. Buitenlandsche deelneming. Wij meldden reeds, dat Zondag 1 Augus tus a.s. door de Koninklijke Nederlandsche Roei- en Zeilvereeniging een lange-afstand zeilwedstrijd op de Noordzee georganiseerd wordt voor het traject UmuidenSolent (Eng. Kanaal,) Aan dezen belangrijken wedstrijd zullen internationale zeilers deelnemen. In aanslui ting op den Duitschen wedstrijd Helgoland IJmuiden en de Engelsche Fastnet-race (SouthamptonFastnet bij Ierland) zal door een negental groote Duitsche jachten wor den deelgenomen. Van Nederlandsche zijde heeft o.a. de heer C. Bruijnzeel Jr. met zijn bekende oceaan racer „Zeearend" ingeschreven. STOWAWAY AAN BOORD. Het gisteren van Zuid-Aimerika aangekomen stoomschip „Amstelland" van de N,V. tot Voortzetting van de Kon. Holl. Lloyd, rap porteerde alhier een stowaway aan boord te hebben, afkomstig van het aan dezelfde reederij toebehoorende s.s. „Waterland". Deze verstekeling, van Spaansche nationaliteit, werd op eerst genoemd schip te Buenos-Aires overgenomen en zal nu aan de vreemdelingen politie te Amsterdam worden uitgeleverd. BRITSÖHE VISSOHERS-SMACK SPOORLOOS VERDWENEN. Het is reeds meer dan 14 dagen geleden, dat men voor 't laatst iets vernam van het visschersvaartuigje „Sunstar" uit Brixham, dat met 3 man aan boord vermoedelijk op 15 mijl Z.W. van Start Point door een onbekend vaartuig overstoomd is tijdens dikken mist. Slechts wat wrakhout heeft men aangetrof fen op den plek, waar vermoed wordt, dat het scheepje gezonken is. Groote verontwaardiging heerscht er ech ter bij de zeevarenden, wien het droeve lot van de „Sunstar" bekend is, n.l. over het gebrek aan cameraderie van den kapitein van het onbekende schip welke de visschersman heeft geramd. Noch per radio, noch door een enkel rapport aan kustwacht of havenauto riteiten in Engeland of op 't vasteland, heeft deze zeeman gemeld, dat hij in aanvaring is geweest. Ondanks groote oplettendheid en ervaren zeemanschap kan iederen zeevarende, die in een mistbank, de grootste vijand van den zeeman, geraakt het ongeluk hebben in aan varing te komen met een ander vaartuig. Maar men geeft er kennis van aan de. auto riteiten, opdat de familieleden der opvaren den van het getroffen schip niet aan de kwel lingen der ongerustheid worden overgeleverd. VELSEN Bioscoop De Pont. De Misdaad in de Nachtclub. In de bioscoop de Pont draaien deze week 2 hoofdfilms, n.l. De Verboden Vrucht en De Misdaad in de Nachtclub. Van deze laatste rolprent laten we een korte inhoudsbeschrij ving volgen: Bob Sanderson is verliefd op Edith Stuart, de dochter van den president van de Great Western Telegraaf Maatschappij, maar hij voelt er niet veel voor om hiervan te profitee- ren en een goed betaalde betrekking bij zijn a.s. schoonvader aan te nemen. Hij wil zijn succes aan zichzelf te danken hebben en als hij niets anders krijgen kan, neemt hij ten slotte genoegen met het baantje van tele gram-besteller. Op Edith's verzoek biedt Mr. Stuart hem een betrekking van 12000 dollar per jaar aan, maar wederom weigert Bob en Mr. Stuart, die den jongen op den proef wil stellen, plaatst Bob in den nachtdienst, zoodat hij Edith niet meer kan ontmoeten. Ralph Gurney, de secretaris van Mr. Stuart, heeft een groote speelschuld aan de eigenaars van de Rendez-Vous Club, Spud Ellis en Mar tin Hawsley, twee heeren, wier reputatie niet zeer gunstig is. Gurney vraagt Mr. Stuart hem het geld te leenen, maar deze houdt niet van spelers en ontslaat hem. Edith is woedend, omdat haar vader weigert Bob een beter baantje aan te bieden en luis tert naar Gurney, die haar voorstelt zich te laten ontvoeren om zoodoende haar vader te dwingen. Edith begrijpt niet, dat het Gurney alleen maar te doen is om een groot losgeld en zij stemt toe in deze gefingeerde ontvoe ring. Door Spud Hawsley wordt zij, volgens de regelen der kunst ontvoerd en naar de Ren dez-Vous Club gebracht, die inmiddels door de politie gesloten is. Als Bob bij de club komt om er een telegram af te leveren, hoort hij een schot en de kreet van een vrouw. Snel klimt hij over den muur, dringt het huis binnen en daar vindt hij Hawsley, vermoord op den grond liggen. Bui ten gekomen waarschuwt hij de politie, maar deze vindt in het gebouw van de nachtclub niets verdachts. Er is geen lijk te bespeuren en de concierge weet van niets. Den volgenden dag bekent Edith aan haar vader de zoogenaamde ontvoerings-partij en zij geeft toe dat ze, toen het haar duidelijk werd, dat de boeven haar in de val gelokt hadden in een worsteling een revolver greep en Hawsley bij ongeluk doodde. Gurney komt eenigen tijd later bij Mr. Stuart en eischt 20.000 dollar voor Spud en zijn makkers om hun stilzwijgen over den moord te koopen. Bob krijgt echter een ver moeden, dat de moord door Snud en Hawsley gefingeerd is om Rtuart een losgeld af te zet ten. Hij gaat met Edith naar de club en tracht den moord te reconstrueeren. De politie is hen gevolgd en een nieuw mysterie wordt aan het voorgaande toegevoegd. De film blijkt een even boeiende als geheimzinnige geschiede nis te zijn. De titel De Verboden Vrucht spreekt reeds voor zichzelf.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1