Padvinders. BEVERWIJK Inzinking op de Groentenmarkt. Belangrijke prijsdaling. Breero^ uitspraak: dat het kan verkee- ren. is deze week zeker wel van toepassing op het verloop van den handel. Stemde de gang van zaken in den laatsten tijd over het al gemeen nogal tot tevredenheid, deze week bracht hierin een zeer ongewenschte veran dering. Tot het laatste der vorige week ble ven de prijzen op behoorlijk peil, maar de veiling van Maandag 19 Juli bracht een enorme inzinking over de geheele linie die in het midden van deze week nog niet tot stil stand was gekomen, maar voor sommige producten nog meer teleurstelling bracht. Een vergelijking met de prijzen, die op Vrij dag jl- n°S gangbaar waren geeft groote verschillen te zien. Alleen 'het artikel sla schijnt hierdoor het minst getroffen te wor den, daar voor dit product de prijzen zich ongeveer op hetzelfde peil konden handha ven. De prijzen varieerden naar kwaliteit van 80 tot 2.20 per 100 stuk. Bloemkool, waarvoor tot vorige week steeds mooie prijzen werden gemaakt, kwam in de verdrukking. Op de veiling van vorige week Vrijdag kon voor de beste soort nog van 12 15 ct. besomd worden, doch Woensdag daal den de prijzen van 710 ct. Vooral de min dere soorten gingen voor bespottelijk lage prijzen van de hand. Andijvie, voor enkele dagen nog een ge zocht artikel, had van de ineenstorting van de markt zoodanig te leiden, dat sommig- partijen, die dan wel van mindere kwaliteit varen, geen bod kregen en doordraaiden. De noteering van postelein daalde van 14—20 ct. per kist. De verschillende soorten doppers ondergingen een prijsdaling en al is het seizoen al flink gevorderd, de aanvoeren zijn toch nog van beduidenden omvang, zoo dat voor vele tuinders de thans geldende prijs een groote tegenvaller is. Voor doperw ten werd van 710 ct. per K.G. betaald. Bruine capucijners van 814, witte capu- cijners van 512 en raspers van 813 ct. per K.G. peulen komen weinig meer voor en meestal niet zonder gebreken. Hiervan zijn de prijzen dan ook aan den lagen kant. Voor groentjes schommelden de prijzen van 6—8 ct. per K.G. Het aanbod van tuinboonen was van be duidenden omvang. Naar kwaliteit werd van i—6 ct. per K.G. besteed. Van de dubbele hoonen kwamen deze week al flinke par tijen aan de markt. Ook hiervoor daalden de prijzen tot 7—10 ct. per K.G. Vorige week Vrijdag stond deze soort nog van 1824 ct. genoteerd. Snijboonen kwamen ook wel iets ruimer los, doch deze gelden nog altijd als kaspro- duct. Hiervoor bewogen zich de prijzen van 13—15 ct. per K.G. Voor bospeen was de animo ook iets minder groot, waardoor de prijzen belangrijk daal den. Naar kwaliteit werd van 4—7 ct. per bos besteed. Ook voor waschpeen was de stem ming minder en kwamen nu noteeringen voor van 4—6 ct. per K.G. De aanvoer van tomaten neemt gestadig toe. De noteeringen schommelden naar soort van 613 ct. per K.G. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Donderdagavond geraakte ter hoogte van Scheybeeck van een dame, die op de duo zat van een motorfiets, de mantel tusschen de ketting van den motor. Zij werd van de duo gesleurd en tegen den grond geslagen. Met een ernstige hoofdwonde bleef zij op straat liggen. De motorrijder wist zijn voertuig in bedwang te houden en kwam er ongedeerd af. Dr. Büller was spoedig ter plaatse en ver leende de eerste hulp. Het slachtoffer, dat ook een hersenschud ding had bekomen, werd op zijn advies naar het Roode Kruis Ziekenhuis overgebracht. DE EERSTE BLOEMBOLLENVEILING. Op Donderdag 29 Juli zal de N.V. Bloem bollen veiling „Beverwijk" de eerste veiling van droge bloembollen houden. In de laatste jaren was de aanvoer van deze veiling niet bijzonder groot. De voor naamste reden daarvan was wel, dat de vei ling verplicht was om tegen den minimum prijs de bloembollen op te houden en dat de kweekers liever uit de hand verkochten tegen alle prijzen. Daarop was weinig of geen con trole. Nu echter door het slechte -gewas de meeste soorten zeer ver boven den minimumprijs uit gaan is dit euvel weinig te vreezen. Blijkbaar zijn ook niet zooveel bloembollen uit de hand verkocht als vorige jaren. Op verscheidene veilingen, die hier en daar reeds zijn gehouden, werden de tulpen zeer gretig gekocht tegen zeer goede prijzen. In dien de prijzen te hoog zouden oploopen, wordt wel algemeen gevreesd, dat vele expor teurs de orders, die verlies opleveren, zullen afschrijven, waardoor wederom een prijsinzin- king zou ontstaan. Met het oog daarop ver wacht men de beste prijzen voor en tijdens het begin van het pakseizoen. Verrassingen kunnen zich echter nog heel goed voordoen. De besturen van de veiling verwachten dus meer bloembollen aan de veiling, omdat: le. de kans op „doordraaien" nagenoeg geweken is; 2e. bij stijgende noteeringen op de vei lingen de beste prijzen worden gemaakt; 3e. de provicie verlaagd is van 8 op 6 pet. en voor ophouden geen kosten worden berekend, tenzij bij „opslag; 4e de veiling op 15 Mei 1.1. 100 pet. heeft betaald en het risico voor wanbetaling op de veiling onderling wordt ge dragen. De eerste veilingen zullen moeten aantoo- nen of de verwachtingen van de besturen juist zijn geweest. (Een telling van padvinders in de geheele wereld heeft uitge wezen, dat er thans 2.812.074 zijn, dat is 340.060 meer dan in 1935. Toen in 1922 de eerste tel ling werd gehouden waren er 1.019.205). De Jamboree brengt binnenkort naar ons land, De padvinder-jongens in groote getallen, 'k Hoop dat hun verblijf in het bonte verband In Vogelenzang hen perfect zal bevallen. Ook hoop ik maar. dat ons wat grillige weer Hen met een zachtzinnig gemoed zal ont vangen, En dat zij ons land in een zonnige sfeer Verkennen, zooals ze maar kunnen verlangen. Het is menig lezer misschien niet bekend, Dat allen, die hier op de Jamboree komen Niet meer zijn per slot dan één enkel procent Der boy scout familie tezamen genomen. Met twee millioen achthonderdduizend totaal Verkennen zij onze onrustige aarde, Geleid en gedragen door één ideaal Van hulp en van vriendschap en daardoor van waarde. En kreeg ik de kans, tot die bloem van de jeugd, Voordat zij weer weggaat, een woordje te zeggen, Dan deed ik dat zeker niet enkel met vreugd Maar zou ik ook ernst in mijn afscheidsgroet leggen: Ontvang van een ouderen rijmer den wensch Van kracht en volharding, mijn jeugdige vrinden, Er blijven op weg naar het heil van den mensch Op aarde nog machtig veel paden te vinden. P. GASUS. VERBOUWING VAN HET KENNEMER THEATER. Naar wij vernemen zal het Kennemer Theater binnenkort een verbouwing onder gaan, die ongetwijfeld een groote verbetering zal beteekenen voor den bestaanden toestand. Omtrent het verbouwingsplan kunnen wij mededeelen, dat de koffiekamer en de be staande garderobe zullen verdwijnen en plaats zullen maken voor een ruime pl.m. 150 M2. groote hal, waarin de loketten worden gevestigd, een nieuwe garderobe en een foyer. De resteerende ruimte wordt bij de reeds be staande kleine zaal getrokken, waardoor een zaal van 22 x 12 Meter zal ontstaan, Het ligt in de bedoeling in deze zaal ook een tooneel te bouwen, zoodat zij zich uitstekend voor feestelijke bijeenkomsten zal leenen. Zoo mo gelijk zal deze ingrijpende verbouwing nog voor het begin van het nieuwe seizoen ge reed zijn. POSTDUIVENVEREENIGING „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" heeft aan twee wedvluchten deelgenomen, nl. van Roozendaal over een afstand van 120 K.M. en van Orleans over een afstand van 545 K.M. De uitslag van de vlucht van Orleans luidt als volgt: Gebr. v. Roon 1; A. Kat 2.19; P. v. d. Hout 5; H. Claus 6; M. van 't Hoff 8, 14, 15; P. Dekker 10; P. Luit 12; J. de Vries 13, 20; J. Exalto 16; C. Westrate 17; J. Luntz 18. De snelste duif legde 985 M. per minuut af. De uitslag van de vlucht van Roozendaal is: P. v. d. Hout 1, 23, 44, 47; G. v. d. Winden 2, 6, 25, 32, 50; W. A. Schouten 3, 19, 38; D. Phi- lippi 4; J. de Vries 5, 15. 30, 31; A. de Kraker 7, 35, 37; M. v. 't Hof 8, 9, 17, 24, 28; J. Exalto 10, 20, 21; J. Dingerdis 11, 39; J. v. d. Heuvel 12, 16, 40; P. Luit 13. 45; A. Weeda 14. 33; J. Kramers 18, H. Claus 22; P. van Dessel 26, 29, 36; C. Westrate 27, 41; P. Dekker 34; J. Luntz 42; A. Kat 43; J. de Prijcker 46; Gebr. v. Roon 47, A. de Prijcker 48. A.s. Zondag zal een wedvlucht gehouden worden voor jonge duiven van St. Kathelyne Waver over een afstand van 156 K.M. CASTRICUM DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN Met ingang van Zaterdag a.s. zal worden begomien met de distributie over de 30e week Onvermengde margarine en bak- en braad vet zullen verkrijgbaar zijn bij den heer P. Stuifbergen, Bakkummerstraat, Bakkum; gehakt in blik bij mej. de wed. Jenster, Eerste Groenelaan te Bakkum. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis Gerardus Maria, z. van G. Louter en M. P. Bakker; Cornelis, z. van S Lakeman en N. Zwaan; Marius Johannes IJpe, z. van S. P. J. Veltkamp en Th. Koppers Getrouwd: Jacob A. Tiebie en Anna M. Koper. KINDERFEEST IN HOTEL „BAKKER". Zaterdagmiddag wordt in den tuin van Hotel Bakker een groot kinderfeest gehouden, georganiseerd door de plaatselijke af deeling van den Algemeenen Bond van Forensen. Voor de kinderen zal optreden de beroemde clown William met zijn goocheltoeren en zijn poppentheater, waarmede de jeugd zich uit stekend zal amuseeren. Deze voorstelling zal voor alle kinderen, dus niet uitsluitend voor die van forensen, gratis toegankelijk zijn. Zij zullen echter 15 ct. moeten meebrengen voor een consumptie. In de pauze zullen de kinderen gebruik mogen maken van de speelwerktuigen in den speel tuin van het hotel. Het belooft voor de jeugd een prachtige middag te worden. De pret zal van drie uur tot half zes voortduren. Een beeld uit de film: „De vrouw die terugkwam". (Kennemer Theater, Beverwijk). FANCY-FAIR VOOR EEN NIEUW JEUGDHUIS. Aanbeveling van den burgemeester. De burgemeester verzoekt ons opneming van het volgende: Belangrijke data voor Castricum zijn: 24, 25 en 26 Juli! JFancy-fair in het oude Jeugdhuis, om het nieuwe te kunnen bouwen. Toen men my verzocht, hierover een kort woordje te schrijven heb ik mij geen oogenblik bedacht. Immers het betreft hier een gewich tige zaak: een gelegenheid scheppen, waar de jeugd ondergebracht kan worden in gezellig heid en saamhorigheid, leiding ontvangende en leerende reeds leiding te geven. Het mag wel als overbodig geacht worden, hier uit te weiden over de groote voordeelen, die jeugdorganisaties, mits in goede handen, bieden. Dat het patronaat goed kan werken, en goed werkt, weet een ieder. Goede wijn behoeft geen krans. Nu door een samenloop van om standigheden het oude vereenigingsgebouw gedoemd is te verdwijnen, behooren wij de handen in een te slaan om een nieuw te doen verrijzen. Zijn wij het daar allen over eens, dan is het een kleine stap naar de daadwerkelijke medewerking. Met bestuur van het patronaat wil een ieder hiertoe de gelegenheid geven en wel op een wijze, die de financieele operatie, die men ver zocht wordt te ondergaan, tot een genot maken. Ongetwijfeld zullen velen de fancy-fair be zoeken met het voornemen een prettigen avond te hebben. Zij zullen niet teleurgesteld worden. De grootste vreugde zal daarbij zijn de gedachte, dat men meewerkt een groot werk tot stand te brengen. Hoe zwaarder de operatie hoe grooter het genot. Dit klinkt vreemd, maar de organisator weet het klaar te spelen. Ik wensch hem hiermede het grootst moge lijke succes. SANTPOORT CONCERT IN 'T RIJRENSPARK. Zooals wij meldden, kon het concert van Santpoort's Gemengd Dubbelkwartet en het Fanfarekorps „Oefening kweekt Kunst", Vrij dag j.l. door het ongunstige weer niet door gaan. Door den burgemeester is echter toestem ming verleend dit concert hedenavond te doen plaatsvinden. VEREENIGDE VREDESBONDEN IN KEN- NEMERLAND. Openluchtbijeenkomst op Middenduin. De Vereenigde Vredesbonden in Kenne- merland houden Zondagmiddag 25 Juli a.s. bij de boerderij „Middenduin" nabij de ruïne van Brederode gelegen, een openluchtbijeen komst, naar aanleiding van het internationale congres der R. I. G. M. tegen oorlog en mili tairisme, dat van l tot 5 Augustus a-s. te Parijs gehouden zal worden. Sprekers zijn: Ds. A. R. de Jong (Bussum), Jannie Eriks (Rotterdam) en dr. Garmt Stui veling. Het te behandelen onderwerp luidt: Wat beoogt de R. I. G. M. en hoe keeren wij het groeiende militairisme? Mevr. T. Kerkhoff—Pet zal declameeren. De nieuwe tinbaggermolen voor Indië. ROTTERDAM, 22 Juli. Het ver trek van de bij J. en Q. Smit gebouw den nieuwen tinbaggermolen „Doe- joeng" naar Indië, is in verband met weersomstandigheden uitgesteld tot nader order. Eerst vanavond laat zal worden beslist of het transport morgen vroeg op weg zal gaan. ïutö en tram ïn volle vaart tegefi elkaar gebotst. Noodlottig ongeluk te Rotterdam. Een doode en eenige ernstig gewonden. ROTTERDAM, 22 Juli. In de Oran- jeboomstraat te Rotterdam is van nacht een ernstige botsing ontstaan tusschen een personenauto van dr. Romeyn, uit Slikkerveer en een mo torwagen van de Rotterdamsche elec- trische tram. De beide voertuigen, die elkaar met een flinke snelheid tegemoet reden, zijn met een ontzettenden slag op elkaar gebotst, zoodat de omwonen den uit hun slaap werden gewekt. De bestuurder van den auto moet op slag dood geweest zijn, de drie an dere inzittenden van den wagen heb ben min of meer ernstige hersenschud dingen opgeloopen. Zij zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. De bestuurder, de conducteur en enkele inzittenden van de tram bleven ongedeerd. De auto is finaal in elkaar gedrukt. De voor zijde van den tramwagen is ernstig bescha digd. Omstreeks kwart voor één reed de auto, bestuurd door den dertigjarigen arts J. A. Romeyn, in de Oranjeboomstraat in de rich ting van den Kreekweg. De wagen had een flinke vaart en reed op het rechtsche deel van de trambaan. Even voor de gasfabriek haalde dr Romeyn, die vergezeld was van drie Amsterdamsche studenten, een in de zelfde richting rijdende tram in, om daarna weer op de rechter trambaan te gaan rijden. Uit tegenovergestelde richting naderde mo torwagen 435 van lijn 9, bestuurd door den 36-jarigen J. M. Rawie, uit de Borghesius- straat. Toen aan het einde van den Kreekweg de tram die op volle snelheid reed en de auto vrij dicht bij elkaar gekomen waren, zwenkte de auto ineens naar links en kwam dus te recht op dezelfde baan als de tram. De be stuurder van de atuo moet nog gemerkt heb ben, dat een ongeluk op deze manier niet meer te vermijden was, want hij wierp nog snel het stuur om, ten einde weer aan de rechterzijde van den weg te komen. Het ongeluk was echter niet meer af te wenden. Met een hevigen slag reden beide voertuigen op elkaar. De groote vierpersoons Nash werd ter hoogte van den motor gegre pen en volkomen in elkaar gedrukt. De voor zijde van den tramwagen werd zwaar be schadigd, het voorbalcon is geheel vernield en de ruiten braken. De slag was zoo hevig, dat omwonenden uit hun slaap werden gewekt. Zij snelden on middellijk te hulp, de gemeentelijke genees kundige dienst en de politie werden direct gealarmeerd en weldra kon het reddingswerk een aanvang nemen. Eerst moest men de auto achteruit trekken, ten einde de passagiers, die nog in den totaal vernielden wagen zaten, te kunnen bevrij den. Het bleek, dat dr. Romeyn, de bestuurder van den wagen, reeds geen teekenen van le ven meer gaf. Hij moet op slag dood zijn ge weest. Naast den bestuurder zat de 24-jarige Amsterdamsche student H. A. R. Havenberg, die er ook zeer ernstig aan toe was. Deze had een zware hersenschudding en een ge broken dijbeen opgeloopen. De twee eveneens uit Amsterdam afkomstige studenten, die achterin de auto hadden plaats genomen, waren er beter afgekomen, hoewel ook zij vrij ernstig letsel kregen. De 28-jarige H. M. Zwicht bekwam een hersenschudding en een wond aan den kin, de 25-jarige S. Rijs een hersenschudding en schaafwonden. HOLLAND—AMERIKA LIJN Boschdijk. Rott. n. N.-Orleans 22 te Antwer pen. Breedijk, Rott. n. N.-Orleans 20 v. Tampico. Statendam, N.-York n. Rott. 21 van Boston. Nebraska, Rott. n. Vancouver 21 te Cris tobal. riÖLLAND AFRIKA LIJN. Meiiskerk (uitr.) 21 te Port Natal. Heemskerk (thuisr.) 22 te Kaapstad. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk. 22 v. Amst. n. Hamburg. HALCYON LIJN. Rozenburg, 22 v. Vlaard. n. IJstad. Stad Amsterdam, 22 v. Rott. n. Algiers. Stad Zwolle, 22 v. IJmuiden n. Vlaard. Stad Vlaardingen, 22 v. Vlaard. n. Wabana. Stad Zwolle, 22 v. IJmuiden te Vlaard. Vredenburg, 22 v. Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AFRIKA LIJN. Serooskerk, 22 van Antwerpen te Hamburg. KON HOLL. LLOYD Eemland (uitr.) 21 te Rio de Janeiro. Amstelland 22 v. B. Ayres te Amst. Waterland (thuisr.) 21 v. Bahia. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Ceres, 22 v. Hamburg te Amsterdam. Odysseus, 22 v. Livorno n. Catania. Orestes Sfax n. Brest p. 22 Gibraltar. Merope, 22 van Danzig te Kopenhagen. Aurora, Triest n. Amst. p. 21 Finisterre. Baral.t, 22 v. W.-Indië te Hamburg. Berenice, 21 van Hamburg n. Amst. Ceres, 21,v. Bremen n. Amst. Crijnssen, Barb. n. Amst. 21 van Havre. Irene, 20 v. Curacao te Kingston (Ja.). Oberon, 21 v. Venetië n. Bari. Orion, 21 v. Stamboul n. Sfax. Pluto 22 v. Vigo te Amst. Saturnus. Sfax n. Sunderland 21 te Oran. Telamon. 21 van Malta n. Piraeus. Trajanus, 21 v. Genua n. Palermo. Triton, 21 v. Yerak. te Nea Playa. Ulysses, Tunis n. Rott. p. 22 Ouessant. Vulcanus, 21 v. Volo n. Salonika. Bodegraven, 20 v. Talcah. te Callao. Crijnssen, 22 v. Barbad. te Amst. ROTTERDAM—ZUID - AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) pass. 21 Ouessant. Alphacca, 22 v. Hamburg te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitr.) p. 21 Sagres. Weltevreden (uitr.) 22 te Belawan. Garoet, 22 v. Batavia te Rott. Kota Baroe (thuisr.) p. 22 Kaap del Armi. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis (thuisr.) 22 v. Port Said. Üe verEeïering van 3e Dorpstraat. Feestelijkheden bij de openstelling. De hoofdverkeersweg In onze gemeente, de Dorpstraat, heeft een ware gedaanteverwisse ling ondergaan. Het Rijk heeft de geheele be strating vernieuwd en er is behalve een breede rijweg voor het snelverkeer, ditmaal ook reke ning gehouden met de voetgangers. Aan beide zijden van den rijweg werden flinke, breede tegeltrottoirs aangelegd, zoo dat niemand zich meer behalve bij het over steken, op den rijweg behoeft te begeven. Het geheel is een keurige verbetering, die door alle ingezetenen met vreugde zal worden begroet. De voetgangers zullen dus in het ver volg veilig in de hoofdstraat kunnen wandelen en winkelen. Wanneer nu nog de fietsers zoo vriendelijk willen zijn niet op het trottoir te rijden, het geen trouwens verboden en strafbaar is, zal de veiligheid voor de voetgangers werkelijk niets te wenschen overlaten. Alleen zullen de wandelaars van hun kant moeten beseffen, dat de rijweg is voor het snelverkeer. Er zal dus een einde dienen te komen aan de buur praatjes op den rijweg, zooals zoo dikwijls bij het uitgaan van de kerk worden gehouden. Ook zullen de kerkgangers moeten bedenken, dat de hoofdstraat voorrangsweg is geworden, waarop de automobilisten, tevens lettende op het breede trottoir, geen wandelaars verwachten, die met vier of vijf op een rij den doortocht versperren. Meer dan ooit is het nu geboden de verkeersregels in acht te nemen, vooral ook voor de voetgangers. Met dat al is dus de Dorpstraat belangrijk verbeterd en de weder openstelling voor het verkeer zal dan ook niet onopgemerkt ge schieden. In overleg met de autoriteiten van den Rijkswaterstaat is de heropening bepaald op Maandag 2 Augustus des namiddags te half vier. Dit zal niet alleen officieel, maar ook op feestelijke wijze geschieden. In overleg meT B. en W. heeft de commissie uit de bewoners daarvoor een programma vastgesteld. Na de redevoeringen zal burgemeester Sloet het lint doorknippen, waarna de weg wordt bezichtigd. Daarna zal ten raadhuize aan de genoodigden den eerewijn worden aange boden. Des avond te 8 uur wordt op het kermister rein een concert gegeven. De dag wordt be sloten met een vuurwerk, dat des avonds te half elf wordt ontstoken. Het spreekt vanzelf, dat de aan de Dorp straat wonende winkeliers zich bij de her opening van hun straat niet onbetuigd zullen laten. Woensdag zullen zij reeds met de gevelver sieringen een aanvang maken. Het spreekt vanzelf, dat op de bewoners van de Dorpstraat een beroep wordt gedaan, om aan deze feestelijke opening niet alleen hun moreelen maar ook hun financieelen steun te verleenen. Het feest moet in alle opzichten slagen. Bin nenkort zullen wij in de gelegenheid zijn na der op dezen voor Castricum zoo heugelijken dag terug te komen. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: C. M. T. Trousselot en echtg.. naar Amsterdam; W. Loeb en gezin, Hilver sum; J. Heise naar Beverwijk; Wed. Kristel en kinderen naar Haarlem; H. A. van de Wij- gerd, naar Haarlem; H. C. Geefhuijsen naar De Bilt (U.); Wed. vap der Leegte naar Delft; Ingekomen: G. D. Dirksen en gez., F. J. D. Ludérus en gez., A. G. Meijer, A. G. Meijer, M. A. Werner, F. H. Muller allen van Amster dam; A. I. Schulte van Utrecht; M. N. Ca- pelle van Bruinisse. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: 1 broche, 1 duimstok, 1 paar schoenen, 1 handschoen. Verloren: 1 dames portemonnaie met inh. 1 gouden kruisje; 1 belastingmerk in étui; 1 wit lederen damesschoen; 1 regenjas, 1 da mes vulpen; 1 damesmantel, 1 jurkje; 1 re genjas; 1 gebit. VEILING „ONS BELANG". Capucijners per K.G. 812 Doperwten per K.G. 37 Blis Abendence per K.G. 36 Raspers per K.G. 612 Sla per kist 25 Andijvie per kist 36 Peulen per pond 510 Snijboonen per K.G. 1012 Aardappelen per 100 K.G. 3,504.20 Aardbeien per K.G. 1017 Aardbeien per doosje 612 Frambozen per doosje 1012 Poelau Bras (uitr.) 22 van Suez. Tawali (thuisr.) 21 van Belawan. Salabangka (uitr.) p. 21 Ouessnt. Chr. Huygens (uitr.) 22 te Southampton. Tarakan (uitr.) 22 te Sabang. J. P. Coen (thuisr.) 22 van Colombo. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Domodocus, Mac. n. Amst. 22 v. Port Said. Myrmidon, Batavia n. Amst. 22 v. Port Said. Teucer, Rott. n. Jap. 19 v. Port Said. Aeneas, Japan n. Rott. 22 v. Aden. Phrontis, 22 Bremen te Amst. Menestheus, Japan n. Rott. via Londen, pass. 21 Wight. Philoctetes, Japan n. Rott. 20 v. Manilla. AANGEKOMEN. 21 Juli: Zaanstroom s.s. Fowey Triantha m.s. Stockholm Spes Salutis m.s. Immingham 22 Juli: IJstroom m.s. Leith Pluto s.s. Oporto Daphné s.s. Caen Roelfina m.s. Londen Amstelland s.s. Buenos-Aires Ceres s.s. Chili New-Lambton s.s. Newcastle Crijnssen s.s. West Indië Gateshead s.s. Newcastle EEN DER BEKLAAGDEN UIT SCOTTSBORO- PROCES SCHULDIG BEVONDEN. DECATUR (Alabama), 22 Juli (A. N. P.) Een der negers, betrokken bij de beruchte Scottsboro-affaire, Andy Wright, is gisteren schuldig bevonden aan een gezamenlijken overval op twee blanke vrouwen in een rijden den goederentrein in Noord-Alabama in 1931. Toekomst R. S. Stokvis bevredigend geacht. Saldo-winst 1936 ƒ244.455 (v. j. ƒ7.647). Aan het jaarverslag der Handelmaatschap pij R. S. Stokvis Zonen over 1936, ontlee- nen wij het volgende: In ons bericht aan aandeelhouders van 8 September 1936 deelden wij mede, dat. nadat het boekjaar 1935 met een bescheiden winst was afgesloten, onze omzetten weder een matig doch regelmatig accres aanwezen, ter wijl de onkosten op het sterk verlaagde peil gehandhaafd bleven. De prijzen van onze voornaamste artikelen vertoonden een geringe stijging, die na de monetaire maatregelen van de Regeering nog eenigszins toenam. In het algemeen kunnen wij vaststellen, dat de gewijzigde muntverhoudingen slechts geringen invloed op den gang van onze za ken tot het einde van het jaar hebben uit geoefend, al viel een eenigszins sterker accres in de omzetten waar te nemen. Na afschrijving van eenige uitbreiding on der het hoofd terreinen, gebouwen enz., tot een bedrag van f 30.753, sluit onze jaarreke ning met een saldo winst van f 244.455 (7.647) De buitenlandsche ondernemingen, waar in wij belangen hebben, werkten niet onbe vredigend, doch slechts één dezer heeft een bescheiden bedrag tot onze winst bijgedra gen. Hoezeer de uitkomst over het afgesloten boekjaar ook tot tevredenheid stemt, mee- nen wij thans nog niet te mogen voorstel len totwinstuitkeering over te gaan. Voorgesteld wordt het saldo winst ad f 244.455 (7.647) op nieuwe rekening over te brengen. VERTROKKEN. 21 Juli: Jernland s.s. Odda Java m.s. Dordrecht Rhein s.s. Hamburg Mars s.s. Hamburg Theuseus s.s. Kopenhagen Theano s.s. Rotterdam 22 Juli: Amstelkerk s.s. Hamburg Stelling s.s. Blyth Rosaura s.s. Noordzee Granada s.s. Ostende Stad Zwolle s.s. Rotterdam Aanvoer ijzererts. Gisteren arriveerde het Fransche stoomschip „Daphne" met een lading ijzererts, komende van Caen, voor het Hoogovenbedrijf. Wereldtonnage. Volgens opgave van het nieuwe Lloyd's Re gister Book 1937—38 is de wereldkoopvaardij- vloot toegenomen van 65.063.643 ton in 1936 tot 66.286.024 ton in 1937. De toename van de Nederlandsche vloot bedroeg van 2.507.000 tot 2.631.000 ton. Groote diepgangen. Het gisteren naar Batavia vertrokken mo torschip „Christiaan Huygens" passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,2 Meter. Het Grieksche en het Nederlandsche stoom schip „Amstelland" kwamen alhier binnen, respectievelijk van Curacao en Buenos-Aires, met diepgangen eveneens van 8,2 Meter. Proeftocht. Het op 12 Juli 1.1. te Amsterdam te water gelaten Nederlandsche tank-stoomschip „Ro saura" vertrok gisteren voor de eerste proef tocht naar de Noordzee. Indien deze tocht met gunstig gevolg gemaaakt wordt, gaat het schip door naar Rotterdam, vanwaar het zijn eerste groote reis zal gaan maken. Aanvoer steenkolen. Met een lading steenkolen kwam gisteren het Britsche stoomschip „New-Lambton" aan het Hoogovenbedrijf van Newcastle. 1500 VLUCHTELINGEN VAN SANTANDER NAAR BORDEAUX. SANTANDER, 22 Juli (Reuter). Het Britsche stoomschip Alice Marie is met 1500 Baskische vluchtelingen van Santander naar Bordeaux vertrokken. PERSONALIA. Voor de examens van het Ned. Verband van Modevakscholen slaagden de dames: voor costumière: mej. W. M. Krol; voor coupeuse: mej. C. J. Talens, mej. F. Verwer. Leerlingen van Klipp's Modevakschool.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5