VERWACHT WORDENDE SCHEPEN MARKT eiRicmiN DRIEHUIS VEREENIGING VAN BEWONERS DER BUURTSCHAP DRIEHUIS. Het jaarverslag. Het secretariaat van bovengenoemde ver- eeniging zond ons het jaarverslag toe, waaraan we het volgende ontleenen Het bestuur bleeft bestaan uit 6 personen de vacature ontstaan door het in het vorig verslag reeds vermeldde vertrek van den heer Van 't Kaar werd niet vervuld, wijl er voor de bezetting van deze post geen animo onder de leden was. Bezwaren heeft dit hoegenaamd niet opgeleverd, daar het bestuur een homo geen geheel vormde, derhalve steeds van een harmonieuse samenwerking kon worden ge sproken. De werkzaamheden strekten zich ook dit jaar tot verschillend gebied uit en in menig geval kon het bestuur als tusschenschakel nuttig werk doen. Zoo werd onder uw aandacht ge bracht de idee van een der leden om een dans club op te richten en van een ander lid om een gezelschap te vormen tot het beoefenen van Esperanto. Het spreekt vanzelf dat de vele in braken ook ons alarmeerden, die gedurende korten tijd elkaar snel opvolgden. Van den Burgemeester, als hoofd der politie, mochten wij de geruststellende verklaring ontvangen, dat het noodige politie-toezicht zijn volle aandacht had. Het politiecorps is intusschen met 9 man- aangevuld. Men zal hebben opgemerkt, dat reeds zeer spoedig niet meer over diefstallen werd ge sproken. De zindelijkheid van een kwalijk geurende varkensstal werd door onze bemiddeling op hooger peil gebracht. Het fietsen op de trottoirs, o.a. door de diverse leveranciers, wordt helaas nog trouw gedaan. Men schijnt eers^ door het plaatsvinden van een paar ongevallen het bewijs te willen zien geleverd, dat inderdaad het trottoir alleen het terrein dient te zijn en te blijven van de voetgangers, waarbij in niet geringen mate aan de kinde ren en de ouden van dagen dient te worden gedacht. Voor het volgen van een slöjdcursus voor de jeugd bestond dit seizoen geen animo. De belangstelling voor Flora,lia II was niet zoo groot als wij meenden te mogen hopen. Wel licht vond dit zijn oorzaak in de omstandig heid, dat -de kweekplantjes ditmaal gratis door ons beschikbaar waren gesteld? Hoe het ook zij, de opkomst was gering in het tentoon stellingslokaal, wederom in een ledigstaande woning, ons welwillend door ons eerelid, den heer W. van Heyst, ter beschikking gesteld. De vreugde der prijswinnaars was er echter niet minder om. Meer aantrekkingskracht op de kiemen had de kinderoperette „Jantje in Mod- derstad", die Woensdag 16 December onder leiding van mevrouw F. L. J. E. Rambonnet werd gegeven. De zaal was eivol en de kinde ren hadden een genotvollen middag, welke nog werd „opgeluisterd" met een glaasje limonade. Het hart van de „grooten" hebben wij we der gevonden, „liggende in de baren", tijdens den boottocht met den „President van Heel", waarmede zij 15 September in zee staken. Al ler belangstelling had de vischdemonstratie, waaronder nog menige herinnering werd op gehaald tijdens het verorberen der garnalen,: die men als souvenir mede naar huis had ge nomen. Minder troffen wij het met onzen schouw burgavond d.d. 18 December, ofschoon het blij spel „Muggen om de Kaars", door het le klas Zandvoorter Tooneelensemble „Phoenix", een propvolle zaal had mogen doen verwachten. Dit is, ondanks intense reclame, niet de eerste teleurstellende ervaring, die wij met onze too- neelavonden of wel „feestavonden" opdeden. Steeds was het nadeelig saldo, de laatste kee- ren, aanzienlijk; dit. is voor ons aanleiding geweest te besluiten voorloopig dergelijke avonden niet meer te organiseeren en dit ter rein over te laten aan het initiatief onzer le den zelve, die daartoe aandrang gevoelen zooals in een der voorafgegane jaren waar bij gerekend mag worden op den moreelen steun van het bestuur onzer vereeniging, doch niet, tenzij in bescheiden mate, op onze kas middelen. Ofschoon wij eenige lezingen in portefeuille hadden, werden deze niet gehouden, gezien de zeer matige belangstelling gedurende de vo rige verslagjaren. Door het eenigen tijd uit blijven van lezingen hopen wij het verlangen ernaar bij onze leden te stimuleeren. Eventueel bijzondere wenschen op dit ge bied zullen door ons steeds dankbaar worden ontvangen. Propaganda. Helaas heeft mevr. Zwenne, wegens tijdsgebrek, moeten bedanken als pro pagandiste onzer vereeniging. Wij leden hier door een gevoelig verlies, dat wij nog niet zijn geslaagd te herstellen. Er ligt te Driehuis, door de gestadige uitbreiding van ons dorp. veel terrein braak, hetwelk door een geschikte kracht vruchtbaar zal kunnen worden bewerkt. Met onze zusterverenigingen, alsmede met de verschillende autoriteiten was de samen werking, als steeds, een aangename. WIJK AAN ZEE UITSTAPJE LEERLINGEN DER O.L. SCHOOL Dinsdag 27 Juli maken de leerlingen der O. L, School haar jaarlijksch schoolreisje. Dezen keer staat een bezoek aan Den Haag en Scheveningen op het programma. FEESTELIJKHEDEN TIJDENS HET HOOGSEIZOEN. De commissie belast met het organiseeren van feestelijkheden voor de kinderen der bad gasten heeft besloten tot het houden van een strandfeest op 6 Augustus en een lam pionoptocht op 13 Augustus.. De deelnemers aan den ballonwedstrijd kun nen de balonnen in ontvangst nemen heden (Vrijdag) van 6 tot 7 uur 30 bij den heer Fr. van Son. IJMUIDEN NIEUW SNUFJE BIJ DE FA. TERVOORT. De eigenaar van den Aardappelhand el Tervoort in de Trompstraat is, als elke goede zakenman, er steeds op uit het zijn cliëntèle zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Had men tot dusver maar even No. 5379 op te bellen met de boodschap: „bezorg onmiddellijk zoo veel kilo aardappelen", en het kwam in orde, vanaf heden kan men het nog gemakkelijker krijgen. De firma Tervoort heeft n.l. ten behoeve van haar afnemers een groote Hobart schil- machine laten monteeren, zoodat de huls moeders die aardappelen van Tervoort be trekken, van het lastige krabben en schillen verlost zijn. Zij krijgen desgewenscht en zonder prijsverhooging, de „piepers" gekrapt of geschild thuis. ZWEMBAD HEERENDUINEN. Diplomazwemmen. Donderdagavond heeft in het zwembad Hee renduinen voor de twee maal het diploma- zwemmen plaats gehad. De examencommissie bestond uit de heeren P. Borst en Corn. Janus, bestuursleden van de Velser Zwemvereeni- glng. De heer Borst heeft alvorens hij tot het uitreiken der diploma's overging met een kort woord het nut en de juiste manier van zwemmen uiteengezet. Aan de volgende dames en heeren kon een diploma uitgereikt wor den: Mevr. M. Doevendans, mevr. W. SI bekoon, de heer A. J. Niekerken, de heer M. Slabbekoon, den heer C. J. Oerlemans, den heer K. v. d. Veen. Jo v. d. Molen, Selien Kerkhoven, Nelly Baart, Rie Nabhen, Elly La- man, Corrie Schoone, Geetje Stark, Kathe Hekhuis, Nel Schermer, Lies Belgraver, Greta Dobber, Nel Kraak, Dit Wijker, Mary Bus, Her man Schuurhuis, Aldert Bleeker, Henk Brons. Gerrit Koomen, Klaas Hoeksema. ST. CAECILIA NAAR HET CONCOURS. De R.K. Harmonie Vereeniging St.-Caecilia, dir. de heer P. N. Joosen, komt op het op 1 Augustus a.s. te houden nationaal concours te Velp uit in de eere-afdeeling Harmonie. Het verplichte werk is een ouverture van H. Dankler „Mnémosyne"; het vrije nummer Fr. van Suppé's overture „Piqué Dame". De jury wordt gevormd door de heeren M. C. v. d. Roovaart (Amsterdam), J. J. H. van Ros malen (Velp). en H. Kok (Utrecht). VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Catharina Duyvis, IJM. 60. Vangst 35 man den schelvisch, 220 m. braadschelvisch, 90 m. gul en kabeljauw, 60 m. platvisch, 20 m. wij ting, 10 m. varia, Totaal 435 m. Beatrice, IJM. 118. Vangt onbekend. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.96—0.80. Griet per 50 K.G. 23.50—16. Tongen per K.G. 1.55—1.17. Groote schol per 50 K.G. 18. Middelschol per 50 K.G. 18. Zetschol per 50 K.G. 23.50—17.50. Kleine schol per 50 K.G. 18—6. Schar per 50 K.G. 84. Wijting per 50 K.G. 1.80—1.60. BESOMMINGEN. Trawlers: Sperwer IJM 133 60 manden f 1.290 Voorwaarts IJM 83 60 manden f 970. Logger: Pekelharing KW 43 f 680. DE SLEEP VAN DE CATHARINA DUYVIS. De trawler Catharina, Duyvïs die zooals wij reeds meldde, een kleine houtboot opgepikt heeft, bevond zich hedenmorgen 8 uur op ongeveer 30 mijl Noord van IJmuiden zoadat de sleep tegen den avond voor de haven ver wacht kan worden. Het schip, dat 300 ton groot ös, heeft een gebroken krukas en is bestemd voor Gent. De naam en de nationaliteit van het vaar tuig zijn nog steeds niet hekend. GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. Bij het op 19, 20 en 21 Juli gehouden exa men voor de Visscher ij school voor het di ploma „opleiding voor de zeevaart" zijn ge slaagd de leerlingen: J. Brandhoff, W. Leewis, W. J. Visser, A. H. Kruit, H. A. Kruit, J. A. v. d. Steen, en H. Peeters. BEVERWIJK Het aardbeienseizoen geëindigd. Opbrengst ruim 34.000.hooger dan vorig jaar. Gisteren zijn de laatste speciale aardbeien veilingen gehouden, wat tevens voor Bever wijk en omgeving het einde der campagne beteekent. Wel is het te verwachten, dat nog geruime tijd aardbeien zullen worden aange voerd, maar deze zullen tegelijk met de groenten worden verkocht. De resultaten van den oogst zijn tenslotte nog iets beter dan vorig jaar, hoewel dit voor een groot deel moet worden toegeschreven aan het feit, dat in den loop van het vorige jaar verscheiden tuinders er toe zijn over gegaan, aardbeien velden aan te leggen. De resultaten van den oogst waren als volgt: Vereenigde veilingen: aanvoer 1769.199 K.G. met een opbrengst van f 264.001.46. De gemiddelde prijs f 14.91 per 100 kilo. In 1936 was de aanvoer 1807.902 kilo, met een opbrengst van f 261.129.36 gem. prijs f 14.45. En in 1935 1569.889 kilo; opbrengst f 306.543; gem. prijs f 1952. B.E.T.-Velling: aanvoer 1022831 kilo; op brengst f 159.239.75. gem. prijs f 15.56 per 100 kilo. In 1936 972.181 kilo; opbrengst f 127.993. Aan de beide veilingen werden in totaal aangevoerd 2792.030 kilo tegen 2780.083 kilo in 1936 en 2336.224 kilo in 1935. De ttohle opbrengst was dit jaar f 423.241 tegen f 389.122 in 1936 en f 465.140 in 1935. DE BOUW VAN DE NIEUWE SCHOOL. Zooals wij reeds berichtten, zal binnen kort de aanbesteding geschieden van den bouw van een school voor openbaar Lager Onderwijs op het terrein aan den Grooten Houtweg. De kosten van den houw worden geraamd op f 49013.38. en van de inrichting voor zoover de meubileering betreft op f 4943.67. B. en W. hebben den Raad voorgesteld, dit plan goed te keuren en voor de uitvoering een crediet op genoemde bedragen te ver- leenen. Schip Alkmaar (Ned.) x) Aurora (Ned.) Altona (Du.) Ajax (Ned.) Autolycus (Br.) x) Amstelkerk (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Bengkalis (Ned.) x) Barneveld (Ned.) x) Bacchus (Ned.) Bradburn (Eng.) Baralt (Ned.) Boschfontein (Ned.) x) Clarissa Radcliffe (Eng Caribia (Du.) x) Colombia (Ned.) x) Demodocus (Br.) x) Deucalion (Ned.) Enggano (Ned.) x) Euterpe (Ned.) Egyptian Prince (Br.) Flora (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Gaasterkerk (Ned.) x) Hamm (Du.) Helder (Ned.) Harmonic (Br.) Hermes (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Haulerwijk (Ned.) M. Embriricos (Gr.) limar (Duitsch) Jaarstroom (Ned.) .v.Oldebarneveldt x de Witt (Ned.) x) P. Coen (Ned.) x) Jan jl - Jagersfontein (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) Myrmidon (Br.) x) Medon (Br.) x) Merope (Ned.) Montferland (Ned.) x) Moira (Noor) Mars (Ned.) Neleus (Br.) x) Orestes (Ned.) Oberon (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Roebiah (Nd.)x) Phoenicia (Du.) Pres. Francqui (Belg) Patricia (Du.) Plato (Zw.) Petros Nonnikos (Gr.) Perseo (Ital.) Roanoke (Am.) Rabe (Du.) Soemba (Ned.) x) Simaloer (Ned.) x) Seminole (Eng.) x) St. Mellons (Eng.) Saturnus (Ned.) Trompenberg (Ned.) Triton (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) x) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Chili. Midd. Zee Ned, Indië Genua Ned. Indië Hamburg Chili Chili Z. Afrika Ned. Indië Chili Alexandrïë Rosario West Indië Zuid Afrika Ned. Indië Pto Barrios West Indië Ned. Indië Midd. Zee (via Abend) Batavia Bordeaux Morphonbaai Danizig Japan Japan Ned. Indië Chili Buenos Aires Zwarte Zee Z. Afrika Archangel Buenos Aires Z. Afrika West Afrika (via Rott.) Batavia Batavia Batavia Hamburg Cv. IJm.) Ned. Indië Batavia Batavia Batavia Danzig Hamburg Texas-City Hamburg Japan Alexandrië (via Brest) Midd. Zee Stettin Batavia Tampico Houston West Indië Hernösand Sériphos C. Necchia Pt. Arthur Raumö (v. Velsen) Ned. Indië Batavia Philadelphia Buenos Aires Sfax (via Sunderl.) Walkom Bourgas Batavia Alexandrië Tripoli (via Rott.) Ned. Indië Buenos Aires Japan B. Aires Verm. aankomst 25 Juli 27 Juli 5 Sept. 25 Juli 26 Juli 3 Aug. 5 Aug. 14 Aug. 3 Aug. 6 Aug. 13 Aug. 1 Aug. 1 Aug. 25 Juli 9 Aug. 15 Aug. 28 Juli 19 Aug. 15 Aug. 24 Juli 12 Aug. 3 Aug. 7 Aug. 22 Aug. 25 Juli 25 Juli 27 Juli 25 Juli 29 Aug. 4 Aug. 10 Aug. 27 Juli 5 Aug. 3 Aug. 28 Juli 26 Juli 19 Juli 25 Juli 22 Juli 24 Juli 11 Aug. 1 Aug. 23 Juli 15 Aug. 24 Juli 25 Aug. 6 Aug. 20 Aug. Laatste bericht 21 Juli van Hamburg. 21 Juli van Finisterre. 20 Juli van Macassar. 20 Juli van Lissabon. 20 Juli te Soerabaja. in lading. 18 Juli te Hamburg 20 Juli te Callao. 21 Juli van Marseille. 21 Juli van Port Said. 14 Juli van Callao. 21 Juli te Derindje. 20 Juli te Montevideo. 21 Juli te Hamburg. 21 Juli van Beira. 25 Juni van Sabang. 21 Juli van Pto. Colombia. 20 Juli van Barbados. 4 Juli van Singapore. 20 Juli van Sfax. 21 Juli van Colombo, vertrekt 23 Juli. 15 Juli vertrokken. 20 Juli te Gdynia. 19 Juli van Singapore. 17 Juli van Dalren. 17 Juli van Oran. 19 Juli van Callao. 6 Juli te San Nicolas. 17 Juli van Piraeus. 19 Juli van Port Natal. 20 Juli van Lodingen. 10 Juli van Montevideo. 14 Juli van Mombassa. 19 Juli van Dakar. 21 Juli van Genua. 21 Juli vertrokken. 18 Juli van Sabang. 23 Juli vertrokken. 17 Juli van Perim. 18 Juli van Pt. Said. 6 Juü van Padang. 15 Juli te Belawan. 21 Juli vertrokken, vertrekt 24 Juli. 9 Juli vertrokken, vertrekt 24 Juli. 13 Juli van Singapore. 18 Juli van Sfax. 21 Juli van Venetië, vertrekt 24 Juli. 8 Juli van Belawan. 19 Juli van Trinidad. 10 Juli vertrokken, vertrekt 28 Juli v. Colon. 20 Juli vertrokken. 15 Juli vertrokken. in lading. 1 Juli vertrokken. 20 Juli vertrokken. 21 Juli van Marseille. 17 Juli van Gibraltar. 19 Juli van Valentia. 9 Juli vertrokken. 21 Juli te Oran. 17 Juli van Uuras. 21 Juli te Nea Playa. 21 Juli van Belawan. 20 Juli van Lissabon. 22 Juli van Ouessant. 20 Juli van Padang. 21 Juli van Bahia. 19 Juli van Marseille. 22 Juli vertrokken. x) Schepen voorzien van een x zijn grootei dan 6000 brum register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Fransch Britsch Daphne New Lambton Caen Newcastle ijzererts kolen De nieuwe bioscoopprogramma's. IV R IJ D X 'G 23 J U EI 1937 Kennemcr Theater. Het Kennemer Theater vertoont vanaf Vrijdag als hoofdnummer „De vrouw die terug kwam", met Pat O'Brien en Josephine Hutchinson in de hoofdrollen. Dr, Kennicot is pas getrouwd en laat zijn jonge vrouw Carol overkomen naar een klein provinciestadje. Al spoedig weet ze de har ten van Sam Clark, eigenaar van een ïjzer- warenzaak en Dave Dyer, een apotheker, te winnen, doch de dames van het stadje zijn haar vijandig gezind. Op zekeren dag, als Carou met haar echtgenoot op jacht is, maakt ze met een jongen boer, Erik Valborg, kennis. Zij wint de vriendschap van Erik door haar sympathiek optreden. Energiek en idealis tisch als Carol is, besluit ze zich aan te pas sen aan het burgerlijke, klein zielige gedoe van het stadje, doch haar pogingen om de menschen uit hun kleinburgerlijke sfeer op te heffen stuiten af op de vijandelijke ge zindheid der bevolking. Met Erik kan zij goed overweg en de jonge boer verlaat op haar advies de boerderij en vertrekt naar de stad De charme van Carol en haar interesse voor zijn persoon, laten niet na indruk op den jongen te maken en het duurt dan ook niet lang of Erik wordt op Carol verliefd. Carol houdt echter alleen van haar man, ofschoon ze het dezen kwalijk neemt, dat hij om haar niet wil verhuizen, naar een grootere stad. Als Erik meent, dat hij niet zonder Carol kan leven, gaat hij naar den dokter en ver telt hem. dat hij verliefd is op zijn vrouw en dat deze zijn liefde beantwoordt. De dokter is door dit bericht ten zeerste geschokt. Carol verneemt met verbazing Eriks liefdesverkla ring en ze adviseert hem te vertrekken. Dit alles is te veel voor Carol. De onver draagzaamheden en wreedheid van haar stadgenooten zijn haar ondragelijk gewor den en zij is van plan te vertrekken. Dit alles is te veel voor Carol. De onver draagzaamheid en wreedheid van haar stad genooten zijn haar ondragelijk geworden en zij is van plan te vertrekken. Doch de tijd, die alle wonden heelt, brengt haar weer terug naar haar man en rijker aan ervaring en verdraagzamer dan ooit nu haar stadgenooten tot het inzicht zijn ge komen, dat men haar heeft miskend, weet ze zich aan de zijde van haar man gelukki ger te voelen dan te voren. Het tweede hoofdnummer is „Vliegende menschen", een film die zich afspeelt in een circus BEVERWIJK—V. V. B. Zooals we reeds berichtten zal Beverwijk Zondag een wedstrijd spelen tegen de nieuwe 4e klasser V. V. B. Beverwijk zal met het volgende elftal ver schijnen: Doel: Hoogewerf. Achter: J. Vessius en J. Kuyei*. Midden: W. Kruger, G. de Ruiter en J. Woortman. Vóór: A. Marx, A. de Ruiter, C. Vessius, J. Maenhout, en A. Hühl. SCHERMEN. DE WERELDKOMPIOENSCHAPPEN. Mej. Van der Klauw uitgeschakeld. Uit Parijs: Bij de wereldkampioenschappen schermen is men Donderdag bij het perso- neel-floretsehermen zoowel bij de dames als bij de heeren tot de finale-poule gekomen. Onze landgenoote mej. Van der Klauw werd uitgeschakeld. Wel plaatsten zich Edith Scha- cherer, de Hongaarsche Olympische kam pioene van 1936, de dames Rottraut von Waechter, Helène Mayer en Hedwig Hass, allen uit Duitschlard. Mej. Preiss en mej. Grasser, beiden uit Oostenrijk, mej. Adams uit België en mej. Lachmann uit Denemar ken. In de finale-poule bij de heeren zullen uit komen Bocchino. Faldini, Nostini en Marzi, allen uil Italië, Lemoine, André en Edward Gardere, allen uit Frankrijk, en Ujfalissy uit Hongarije KORFBAL. HAARL KORFBALBOND SCHOOLWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag worden op het Gemeente terrein aan de Kleverlaan de schoolwed- strijden gehouden. Deelnemers zijn de vol gende scholen: Centrale School 3. Linnaeus- weg (2 tw.) en Soendastraat. Er wordt in school, Rijksleerschool (2 tw.) Rijksstraat- twee afdeelingen een halve competitie ge speeld. De kampioene spelen een beslissingswed strijd. In af deeling A duren de wedstrijden elk tweemaal tien minuten; in B tweemaal vijftien minuten. Het programma luidt: Veld 1: 2.102.30 afd. A. Soendastraat Centr. school. 2.353.05 Afd B Rijksleerschool B Rijksstraatweg B. 3.153,35 Afd. A. Rijksleerschool ASoen dastraat. 3.454.05 Afd. A. Soendastraat-rJlijks- 4.104.30 Afd. A. Centraleschool 3—Rijks- Veld 2. 2.102.30 Afd. A. Rijksstraatweg A Rijksleerschool A. 2.45—3.05 Afd. A. Centraleschool 3—Rijks straatweg A. 3.153.45 Afd. B. LinnaeusschoolRijks straatweg B. 4.004.30 Afd. B. Rijksleerschool B—Lin- neusschool. Van 4.455.15 Kampioen AKampioen B op veld 1. Dit korfbaltournooi belooft voor de deel nemende jeugd een prettige middag te wor den. HONKBAL. HET PROGRAMMA. De vroeger steeds gevolgde gewoonte: geen eerste-klasse competitiewedstrijden op den dag voor dat een interland wedstrijd wordt gespeeld, wordt niet meer gevolgd. Hoewel Zondag een twaalftal spelers uit verschil lende negentallen Zondag in Antwerpen moeten spelen, zijn voor Zaterdag drie eerste klasse wedstrijden vastgesteld, waardoor alle drie Haarlemsche eerste klassers naar Am sterdam moeten. Het programma vermeldt nl. o.a. de vol gende wedstrijden; Eerste klasse: Zaterdag: Ajax I—Haarlem I Blauw Wit I—H.H.C. I V.V.G.A. I—E.D.O. I Tweede klasse: Zaterdag: D.W.S.—D.E.V. R.C.HH.H.C. n Z.R.C.Haarlem n Zondag: E.D.O. II—Zeeburgia Derde klasse Zondag: H.H.C. III—E.D.O. IV Schoten IT.H.B I Haarlem inR.C.H. in Swastika—E.D.O. V i De Bilt voorspelt: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot toetrokken met regen, later opklarend, weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 763.8 m.M. te Toulouse. Laagste 747.8 m.M. te Skuedesnaes. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 65 F. Laagste hedennacht 58 F, Hoogste heden 62 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 755 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 3.29 uur; n.m. 3.54 uur. Zondag v.m. 4.04 tuur; n.m. 4.29 uur. Maandag v.m. 4.37 tuur; n.m. 5.04 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 59 gr., water 66 gr. Heerenduinen lucht 60 gr., water 68. Juniores Zaterdag: Schoten to—Kinheim Schoten aE.D.O. a E.D.O. bSwastika Zaterdagmiddag heeft op h.et R.C.H.-ter- rein de ontmoeting plaats tusschen R.C.H. I en H.H.C. II en 's Zondagsmorgens die tus schen E.D.O. H en Zeeburgia. Overigens Zondag alleen derde wedstrijden. i HANDBAL. RAPID ITASN. A. S. B. (5—6). (Heeren) Na een zeer spannenden en vlug gespeelden wedstrijd, waarin de partijen weinig voor el kaar onder deden, heeft de N. A. S. B. ten slotte verdiend gewonnen „CONCORDIA" Concordia zal Zondag a.s. met een onvolle dige heerenploeg en een dameselftal tegen Rapiditas uitkomen op de propagandawedstrij- den op het terras voor het Noorderbad. Adspiranten ConcordiaO.S.S. (Zandvoort) Maandagavond spelen de Concordia-adspi- ranten om het K. T. K. kampioenschap tegen O. S. S. op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat. EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem, 22 Juli. Geëxamineerd 2 vr. en S manl. candidaten. Geslaagd mej. G.a. Wester hof, Santpoort en de heeren J. Zwagerman, N. Niedorp en H. G. Rolf, Beverwijk. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. Pluimveemarkt. Oude kippen 4080 ct. Oude kippen per K.G. 3237 ct. Oude hanen 4570 ct. Jonge hanen 3570 ct. Jone hanen per K.G. 4250 ct. N.H. Blauwen per K.G. 6270 ct. Jonge hennen 75160 ct. Duiven per paar 3035 ct. Tamme eenden 2070 ct. Ganzen 1.252. Kalkoenen per K.G. 6070 ct. Tamme konijnen 75125 ct. Wilde konijnen 2030 ct. Aanvoer 35.500; handel redelijk. Eiermarkt: Witte eieren 3.453.55. Gemengde eieren 3.503.75. Bruine eieren 3.704. Eenden eieren 2.252.75. Ganzen eieren 56. Aanvoer 1.380.000, handel kalm. Veemarkt: Zeugen 6085. Dr. zeugen 75100. Schrammen 2535. Biggen 19—25. Zware varkens 2527 ct. per pond Zouters 2628 ct. per pond. Vette kalveren 2430 ct. per pond. Nuchtere kalveren 610. Handel matig. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 23 JULI Luxor Theater, Breestraat: „De Dans aan de Galg" en „In de laatste minuut", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vrouw die terugkwam" en „Vliegende menschen" 8 uur. ZATERDAG 24 JULI Luxor Theater, BTeestraat: „De Dans aan de Galg" en „In de laatste minuut", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De vrouw die terugkwam" en „Vliegende menschen"' 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 23 JULI Palace Filmae: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Jenny" met Albert Prejcan, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Sing baby Sing 7 en 9.15 u. Frans Hals Theater: Errol Flynn en Mar garet Lindsay in „Het Groene Licht", 2 30, 7 en 9.15 uur, Luxor Sound Theater: Charlie Chan in het Circus en De dolle erfgename. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. ZATERDAG 24 JULI Palace Filmae: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. i

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6