HET NIEUWE AVONDBLAD 4e JAARGANG No. 96 MAANDAG 26 JULI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per weelï 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOÜRENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. AD VERTE NTIeN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid t 3000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim 50 alle leden wilsvineer f 60 één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers- marinevaartuieen enz 400-! bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Het Staatsvisschersliavenbedrijf in 1936. Gegevens over de vischhallen en den afslag. Wij ontvingen het jaarverslag over 1936 van het Staatsvisschersliavenbedrijf, dat wederom tal van interessante gegevens om trent het visscherijbedrijf bevat. Opbrengst verkocht visch. In het verslagjaar bedroeg de opbrengst der verkochte visch 6.230.231 hetgeen 109.433 minder was dan in het voorafgaande laar' en dat was weer 370.000 minder dan 1934 Verkocht werd in totaal 42.246.079 K.G. tegen 41.848.996 K.G. in 1935 en 43.379.779 K.G. in 1934. In waarde was er dus wederom een daling, in hoeveelheid een toeneming. Aanvoer door trawlvisschers- vaarluigen. Door Nederlandsche stoomtrawlers werd in 1936 minder versche visch, doch aanmerke lijk meer trawlharing aangevoerd dan in het vorige jaar. De mindere aanvoer moet in de eerste plaats worden toegeschreven aan de staking van de bemanningen dezer vaartuigen ln de maanden Juni en Juli. De groote vang sten makreel konden den achterstand, ont staan door de staking, niet goed maken. Gedurende de staking, welke van 10 Juni tot 10 Juli duurde, was de aanvoer van rond- visch buitengewoon gering. In dien tijd wa ren de exportmogelijkheden eveneens gering, ook al in verband met het warme weer. De motor loggers en kustvisschersvaartulgen konden onder die ostandigheden in de behoefte aan visch voorzien. De handel klaagde meermalen, dat er een tekort was aan kabeljauw en schelvisch, vooral in den tijd, dat de trawlers vischten op haring en makreel. In Januari en ook in het najaar was de vangst der trawlers dik wijls gering in verband met het stormachtige weer op de vischgronden. Bij een geringer aantal reizen dan in 1935 werd in 1936 door de trawlers vrijwel het zelfde besomd, waaruit volgt, dat per reis de resultaten gemiddeld iets gunstiger waren. De gemiddelde vischprijs daalde van 17.3 cent in 1935 tot 15.7 cent per K.G. in 1936. Deze daling werd hoofdzakelijk veroorzaakt door den grooten aanvoer van trawlharing, waarvan de prij per K.G. betrekkelijk laag is. Door Duitsche stoomtrawlers werd onge veer evenveel versche visch, doch minder versche haring aangebracht dan in 1935. De aanvoer zoowel als de opbrengst der motor trawlers was in 1936 belangrijk gunstiger dan in 1935. De motortrawlloggers brachten in 1936, zoowel naar gewicht als naar waarde, minder versche visch aan dan in 1935. In 1935 werd aangevoerd 4.671.244 K.G. met een opbrengst van 1.23.826 en in 1936 4.507.375 K.G. met een opbrengst van 1.110.891. Ook van de door deze vaartuigen aangevoerde versche visch daalde de gemiddelde prijs. Kustvïsschers 152.000 meer. De kustvisschersvaartuigen brachten in 1935 aan 1.392.240 K.G. versche visch, met een opbrengst van 295.403 en in 1936 2.075.489 K.G. met een opbrengst van 446.865. Een belangrijke vooruitgang dus. Door de Nederlandsche motorkustvisschers- vaartuigen, uitgerust met de zeevischzegen werd zoowel naar hoeveelheid als naar waarde, ongeveer drie maal zooveel aange voerde visch als in 1935. Vooral in den zomer waren de resultaten van deze vaartuigen dik wijls zeer gunstig. De Deensche motorkotters brachten echter, zoowel naar hoeveelheid als naar waarde, on geveer de helft aan van 1935. Deze vermin dering hield verband met een geringer con tingent aan Denemarken toegestaan voor den aanvoer van zeevisch. In vele gevallen was het toegestane contingent reeds in de eerste dagen van de maand uitgeput. De stoombeugers. De Nederlandsche stoombeugers brachten, zoowel naar hoeveelheid als naar waarde, ongeveer 50 pet. meer aan dan in 1935. De besommingen bleven echter nog laag. In het verslagjaar kwam slechts 1 IJslandsche mo- torbeuger aan den afslag; de gemaakte be somming was vrij laag. Aanvoer door drijfnet- visschersvaartuigen. Zoowel naar hoeveelheid als naar waarde was de aangevoerde drijfnetvisch ongeveer de helf minder dan in 1935. De vermindering was het sterkst voor de Nederlandsche stoom- loggers. De aanvoer van deze vaartuigen liep terug van 1.134.740 kg. in 1935 tot 450.345 kg. in 1936! De motorloggers brachten aan 4.854.000 kg. riet 'n opbrengst van f 391.103 tegen 7.067.565 kg. met een opbrengst van f 541.602 in 1935. In tegenstelling met 1935 bleken de ex portmogelijkheden naar Tsjecho-Slowakije, tengevolge van betalingsmoeilijkheden met dit land, zeer gering. Versche haring. De Engelsche stoomdrifters brachten in 1936 aan 687.113 kg. versche haring tegen 1-031.081 kg. in 1935; de opbrengst liep terug- van f 77.217 in 1935 tot f 57.563 in 1936. De aanvoer van versche haring door deze sche pen is de laatste jaren geregeld teruggeloo- pen. De oorzaak hiervan is de groote vermin dering der exportmogelijkheden voor versche haring te IJmuiden en de goede prij zen, die in Engeland door deze vaartuigen voor dit artikel konden worden gemaakt. In October zijn twee Engelsche drifters bmnengeloopen, die hun haring buiten den afslag hielden en in spoorwagons overlaadden voor vervoer naar het buitenland. Consignatiezendingen. In 1936 werd meer in consignatie gezonden visch verkocht dan in het vorige jaar; de verkoop vermeerderde van 614.879 kg. met een opbrengst van f 111.730 in 1935 tot 742,012 kg. met een opbrengst van f 147.820 in 1936. Van 11.346 vaartuigen werd de vangst pu bliek verkocht, van 404 niet publiek. Evenals in vorige jaren bestond de niet publiek ver kochte visch in hoofdzaak uit haiïng, welke door te Katwijk of Schevenin; en thuisbe- hoorende visschersvaartuigen in een der ha vens van het Staatsvisschershavendrijf in binnenvaartuigen werd overgeladen met het doel deze haring naar elders te zenden. In totaal werd 30.801 kg. trawlvisch en 12.391.409 kg. drijfnetvisch niet publiek ver kocht. (Wordt vervolgd.) Pastoor L. Rinkel gaat IJmuiden verlaten. Een gevoelig verlies voor de Oud- Katholieke gemeente. Pastoor Th. Moleman naar IJmuiden. Nog zeer onverwacht heeft Pastoor L. Rin kel van de oud-Katholieke gemeente jl. Vrij dagavond de beslissing ontvangen van het Episcopaat der oud-Katholieke Kerk van Ne derland, dat hij zal worden overgeplaatst naar Dordrecht. De vorige week nog berichtten wij, dat niets officieels bekend was omtrent een over plaatsing van den humanen en beminden pastoor, wat mede zijn oorsprong vond in een onderhoud met pastoor Rinkel. Ook voor den nu vertrekkenden pastoor kwam het bericht van overplaatsing onver wacht, wat dan oo'k gisteren vanaf den kan sel door pastoor Rinkel persoonlijk aan de gemeente werd bekend gemaakt, evenals dat deze gemeente een anderen herder zal krij gen in den persoon van den heer Th. Mole man, thans pastoor te Den Helder. Dat deze overplaatsing van den zoo zeer beminden herder een gevoelig verlies voor deze gemeente zal zijn en ook voor meer dere sociale instellingen in onze plaats moge blijken uit het feit, dat hij zich gedurende ruim veertien jaren, dat hij hier als priester werkzaam was op alle gebied en onder zeer velen, ook buiten zijn gemeente, vrienden heeft verworven, die in hem een zeer be hulpzaam en vriendelijk man wars van alle uiterlijk vertoon zullen zien heengaan. Pastoor L. Rinkel. Pastoor Rinkel kwam als opvolger van wijlen pastoor G. v. d. Poll, die de gemeente te IJmuiden als eerste herder ruim 32 jaren heeft gediend, 4 Maart 1923 te IJmuiden. Voordien stond de vertrekkende herder 12 jaren te Zaandam en daarvoor heeft hij de gemeenten te Schoonhoven en Oudewater gediend. Geboren te Ouderkerk aan den Am- stel 18 November 1881 werd pastoor Rinkel na langen tijd als prefect aan het oud-ka tholiek Seminarie te Amersfoort werkzaam te zijn geweest 3 December 1905 tot priester gewijd. Dat pastoor Rinkel zich spoedig bemind wist te maken is wel gebleken bij zijn vijf-en- twintigjarig priesterjubileum in December 1930. Velen waren gekomen uit zijn vorige stand plaats Zaandam om den jubilaris geluk te wenschen en te huldigen. Want ook in Zaan dam was pastoor Rinkel een zeer gezien man die zich op allerlei sociaal terrein bewoog en bestuurslid van de Ver. tot bestrijding van de t.b.c., het Witte Kruis, de Openbare Lees zaal enz. was. Pastoor Rinkel, die reeds lang „onze pas toor" werd genoemd, mocht toen van zijn ge meenteleden een gouden horloge met ketting ontvangen als aandenken. Pastoor Van der Poll zeide o.a. bij deze gelegenheid, waarvoor hij speciaal naar IJmuiden was gekomen uit zijn standplaats Enkhuizen, „geeft hem blij ken van genegenheid". Wij herinneren aan de kerkelijke herden king van dit feest, aan het kerkconcert te zijner eere. Beide keeren was het fraaie kerk gebouw, dat den nu scheidenden priester zoo noode zal missen en waaraan hij zich zoo ge hecht heeft weten te maken, tot de laatste plaats met belangstellenden gevuld. Toen eerst zag men eerst recht hoe men dezen nederigen en humanen herder oprecht be minde. Dat niet alleen zijn gemeenteleden hem zullen missen, maar ook en vooral vele, ja alle kerkelijke vereenigingen, is mede een feit. Pastoor Rinkel, nog zoo kort in IJmuiden, was destijds de grondlegger van het nu bijna twee jaren bestaande eigen oud-Katholiek Vereenigingsgebouw aan de Kanaalstraat. Door diens onvermoeibare ijver en ijzeren wilskracht kwam dit gebouw in het bezit van de gemeente. En nog steeds is hij dé man van het vereenigingsgebouw. Voor de andere bestaande vereenigingen is de scheidende herder voorzitter van de afd. IJmuiden van de vereeniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds, eere-voorzitter van de O. K. Jongeliedenvereeniging „Door Geloof Saamgebracht", eere-voorzitter van de O, K. Zangvereeniging „Crescendo", geestelijk ad viseur van den O. K. Besturenbond IJmui den, adviseur van de Dames- en Vrouwen verenigingen „Samenwerking" en „Sursum Corda", kortom in alle plaatselijke O. K. ver eenigingen heeft pastoor Rinkel zitting. De vertrekkende herder maakt ook deel uit van meerdere sociale instellingen in onze gemeente. Zoo is hij lid van den Raad van Toezicht van de „Nutsspaarbank", bestuurs lid van het „Witte Kruis", en van „IJmuidens Bloei", terwijl hij ook zitting heeft gehad in het plaatselijk Crisis-comité, waar zeer veel en nuttig werk door hem is verricht en be stuurslid der Neutr. Ziekenhuisvereeniging. Voor velen was hij de steeds vriendelijke en minzame raadsman en vraagbaak. Hetgeen bij zijn zilveren priesterjubileum door den voorzitter van het toenmalige hul digingscomité de heer G. Heykoop werd ge zegd, nl.: „Pastoor Rinkel is een Herder in den goeden zin van het woord: nederig, vriendelijk en goed! Een hart van goud in een kristalheldere ziel", is maar al te zeer bewaarheid geworden en een ieder, die met hem in aanraking kwam, zal dit volmondig moeten beamen. Uit het bovenstaande moge blijken wat de oud-katholieke gemeente in haar herder zal gaan missen; maar misgunnen mag zijn ge meente den hem rustiger wachtenden werk kring in Dordrecht niet. Men zal Dordrecht benijden zulk een algemeen beminden herder te zien toegewezen en hem toewenschen dat hij in zijn nieuwe standplaats met veel vreug de en opgewektheid en nog langln tijd zijn zegenrijken arbeid zal mogen voortzetten. Pastoor Th. Moleman. De nieuw benoemde herder voor de oud- katholieke gemeente alhier, pastoor Theo- dorus Moleman werd geboren te Amsterdam 1 Juli 1899. Na aan het stedelijk gymnasium te Amers foort zijn studies te hebben beëindigd en na langen tijd prefect te zijn geweest aan het Seminarie te Amersfoort mocht hij 19 Decem ber 1926 zijn priesterwijding ontvangen. Kort daarna, 1 Januari 1927 werd hij be noemd tot kapelaan in de gemeente te Eg- mond aan Zee waar hij tot 1 December 1930 als zoodanig werkzaam is geweest. Vele hier gevestigde Egmonders zullen zich kapelaan Moleman nog wel herinneren. In plaats van wijlen pastoor P. J. Jans, die met emeritaat ging, werd hij met ingang van dien datum benoemd tot pastoor te Den Hel der, in welke gemeente hij tot nu toe werk zaam is. Ook pastoor Moleman is bij velen van zijn tegenwoordige gemeente een gaarne gezien persoon. Vooral ook op het gebied van sociale instellingen en instellingen van kerkelijken aard heeft de nieuwbenoemde pastoor al veel werk verricht. Zoo is hij jarenlang lid ge weest van het Bondsbestuur van den Bond van Vereenigingen van Jonge Oud-Katholie ken in Nederland, is lid van het Hoofdbe- bestuur der Vereeniging O.K. Ondersteunings fonds, penningmeester van de O.K. Oeucume- nische Vereeniging, waartoe hij ook mede werkt aan de z.g.n. „alle-dag-kerk" te Den Helder; redacteur van het kerkelijk orgaan de „Oud-Katholiek enz. Van verschillende plaatselijke instellingen van socialen aard maakt hij mede deel uit. Zooals uit het bovenstaande blijkt, is pastoor Moleman iemand met een uitge breide kennis van zaken op allerlei gebied en daar de nieuwbenoemde nog jong is, zal ook deze herder zich spoedig aanpassen aan de groote gemeente te IJmuiden. Het nieuwe voor deze gemeente in deze benoeming is, dat pastoor Moleman gehuwd Ingrijpende wijzigingen. Het zal onzen oud-katholieke lezers zeker interesseeren te weten welke mutaties gelijk tijdig plaats hebben gevonden. Door de benoeming van pastoor Th. Mole man te IJmuiden is tot diens opvolger te Den Helder aangewezen, kapelaan J. A. J. van Zanten, thans te Egmond aan Zee, die ook voor onze plaats geen onbekende is. Door de benoeming van pastoor L. Rinkel te Dordrecht gaat de tegenwoordige pastoor W. J. de Vrij naar de gemeente te Hilversum, terwij de pastoor aldaar wordt overgelaatst, naar Leiden. Pastoor W. Gol komt dan in de plaats van pastoor G. A. Smit, die als stand plaats heeft gekregen de gemeente te Amers foort, welke gemeente laatstelijk is gediend door den nieuwen Aartsbisschop van Utrecht Mgr. A. Rinkel, welke zich te Utrecht gaat vestigen. Tot kapelaan te Egmond aan Zee zal naar alle waarschijnlijkheid worden benoemd de heer Th. Bakker, thans kapelaan te Schie dam. De mogelijkheid moet niet uitgesloten wor den geadht, dat ook der gemeente te IJmuiden een kapelaan zal worden toegewezen, doch dit hangt af van verschillende financieele om standigheden. Hierbij is de naam genoemd van den heer P. J. Jans, die uit Hilversum geboortig is en een paar jaar geleden den priesterwijding heeft ontvangen. Een kapelaan voor IJmuiden zou voor het jeugdwerk van veel beteekenls kunnen zijn. Al de beslissingen, welke hiervoren zijn ge noemd, zijn geschied in overleg met de be treffende personen door de Bisschoppen der Oud-Katholieke Kerk van Nederland. De uitvoering van de verschillende muta ties zal niet eerder geschieden dan in het be gin van October a.s. mede door de vacantie- periodes en het bezoek van den Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Prof. A. Rinkel, aan de oeucumenische wereldconferenties te Edin burgh en Oxford. De pastoorswisseling te IJmuiden zal dus plaats hebben tegen dien tijd. Wanneer tot aanstelling van een kapelaan zal worden overgegaan is nog niet met zekerheid be kend VERZET TEGEN DE POLITIE. Een bloemenkoopman, die Zaterdagnamid dag in de Kennemerlaan met Flora's kinderen ventte had er geen vergunning voor. Toen de politie hem er op attent maakte, dat hij in overtreding was en hem verzocht mede te gaan naar het hoofdbureau van politie, wenschte de man aan dit verzoek niet te voldoen. De koopman verzette zich en raakte met de agenten handgemeen; de laatsten arresteer den daarop den man en geleidden hem naar het bureau Willemsplein. OPGESLEEPT TER REPARATIE. Het Noorsche m.s. „Advance", dat door de „Catharina Duijvis" werd binnengebracht, is Zondagmorgen door twee sleepbooten van de fa. Goedkoop opgesleept naar Amsterdam. Het vaartuig, dat een gebroken krukas heeft en bovendien de schroef verloor, zal bij ide N..derl. Droogdok Mij. aldaar gerepareerd en van een nieuwe schroef voorzien worden. WEER IN DE VAART. De trawlers Limburgia, IJM 54, en Petten, IJM 49, zijn weer in de vaart gebracht. Ook de vroegere Margaretha, IJM 94, thans Zwarte Zee der reederij firma Frater Smit en Prins is Zaterdag j.l. in de vaart gegaan. Jacht binnengesleept. Het van hier naar Southampton vertrokken Engelsche motorjacht „Daisy" is met gebroken mast door een trein'boot te Harwich binnen gesleept. Het schip was eerder op sleeptouw geweest van een Belgische trawler, genaamd „Albatros", doch deze had het jacht verloren. Passagiers ingescheept. Zaterdag arriveerde in de Binnenhaven al hier het Nederlandsche motorschip „Jagers fontein" van Hamburg, voor het inschepen van passagiers en bagage. Na een kort opont houd heeft het schip-de reis naar Zuid-Afrika voortgezet. Toeristenschip. Het Britsche stoomschip Tuscania van de Anchor Line is op een kruistocht van Ham burg naar Amsterdam de sluizen gepasseerd met een groot aantal toeristen. Het schip meet niet minder dan 16.991 bruto register ton en vertrok Zondagavond wederom naar zee be stemd voor Havre. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Optima kwam hier van Rotterdam aan om bij de Hoogovens ijzer bij te laden voor een Finsche Haven. Het ver trok derwaarts via Bremen. Groote diepgang. Het met petroleum van Philadelphia aange komen Britsche motortankschip Seminole pas seerde naar Amsterdam met een diepgang van 9.1 meter. Het van Hamburg aangeko men Nederlandsche motorschip Jagersfontein, dat hier passagiers kwam inschepen, had een diepgang van 8.9 Meter en het eveneens van Hamburg aangekomen Britsche stoomschip Tuscania passeerde het Noordzeekanaal inko mend met een diepgang van 8.3 Meter. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 56 stoomschepen, 20 motorschepen en 1 zeesleepboot, tesamen 77 schepen tegen 79 schepen in de week te voren. Naar zee vertrokken 53 stoomschepen en 21 motorschepen tesamen 74 schepen tegen 80 schepen in de vorige week. Uit- en naar zee passeerden deze laatste week 151 schepen of acht schepen minder dan in de voorlaatste week. Geslaagde proeftocht. Het te Rotterdam gebouwde motorschip „Strabo" van de K.N.S.RL heeft gisteren (Vrij dag) oy de Noordzee een geslaagden proeftocht gehouden en is naar Amsterdam gepasseerd Het schip zal daar verder worden klaarge maakt voor de reis naar West-Indië, waar het in de kustvaart gebracht zal worden. Fransche slooptrawler. De Fransche stoomtrawler „Marie Caroli ne" uit La Rochelle, is voor den sloop verkocht aan de werf „De Koophandel" te Nieuw-Lek- kerland. Hout voor Velsen. Gisteren passeerde alhier het Duitsche stoomschip „Rabe", komende van Raumö met een lading papierhout voor de Papierfabriek te Velsen. VELSEN Wijziging heffing Schoolgeld. Voor gewoon L.O., buitengewoon L.O. en U.L.O. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft B. en W. via den voorzitter van Gedepu teerde Staten medegedeeld, dat hij het ge- wenscht acht, dat het maximum schoolgeld- bedrag geleidelijk wordt bereikt. Naar aanleiding hiervan wordt aan den raad voorgesteld het tarief van heffing zoodanig te wijzigen, dat het schoolgeld wordt vermeer derd met f 2.voor het lager en f 3.voor het U.L.O. voor elk zestal guldens, waarmede de gemengde hoofdsom f 66.te boven gaat. Vereen, van Vrijz. Hervormden. Kerkgebouw aan den Stationsweg. De af deeling VelsenIJmuiden der Vereen, van Vrijz. Hervormden, die jarenlang het Va- cantiekoloniehuls aan den Groeneweg in ge bruik hadden voor hun kerkdiensten, samen komsten e.d. moesten, zooals wij reeds ge meld hebben, dit gebouw ontruimen, omdat op die plaats het nieuwe hoofdbureau van politie gebouwd zal worden. Zij betrekt met ingang van 1 September a.s. het koffiehuis aan den Stationsweg nabij het station Velsen. Tot concierge heeft het be stuur benoemd de heer J. Gjaltema. In dit ex-koffiehuis zal de vereeniging haar kerke lijk werk voortzetten. De extra-hulp aan werkloozen. Commissie voor den B-steun aan het werk. De voorbereidingen, inzake de verstrekking van kleed ire, dekking en schoeisel aan werk loozen, die overeenkomstig de bepalingen der steunregeling worden gesteund, of die in een vanwege het Rijk gesubsidieerde werkver schaffing zijn geplaatst, zijn in zooverre ge vorderd dat verwacht kan worden, dat reeds in de eerste dagen van Augustus a.s. met de verstrekking zal kunnen worden begonnen. Overeenkomstig de voorschriften van den Minister van Sociale Zaken, zal de verstrek king geschieden, na een terzake ingesteld on derzoek, al naar de behoeften en de samen stelling der gezinnen, voor welk doel een een heids-tabel is vastgesteld Na overleg met een Contactcommissie uit den plaatselijken middenstand, werd overeen stemming bereikt betreffende de levering der benoodigde goederen. De verstrekking zal uitsluitend geschieden in natura, op daartoe bij het Orgaan voor Steunverleening ingevulde verstrekkingsbon, welke na onderteekening voor de ontvangst der goederen, aan den 'betrokken leverancier moeten worden afgegeven. De ondergoederen zullen voor dit doel wor den opgeslagen in het gebouw van de voor malige arbeidsbeurs aan de Engelmundusweg no. 2, alwaar de verstrekking dezer goederen zal plaats hebben. De verstrekking van heerenkieeding, zooals costumes, jongensbroeken enz., zal geschieden ten huize van den leverancier. De schoenen zullen verkrijgbaar gesteld worden bij eenige hier gevestigde winkeliers, welke periodiek door de Commissie van den B-steun zullen worden aangewezen. Het stemt tot tevredenheid, dat de verstrek king der goederen kon plaats hebben met inschakeling van den plaatselijken midden stand. De ondersteunden, die voor de verstrekking in aanmerking komen, zullen een oproepings- ■kaart ontvangen tot het in ontvangst nemen der bonds waarna op de daarvoor bepaalde da gen en uren, de goederen in ontvangst geno me kunnen worden. Medegedeeld kan nog worden, dat vrijwel alle ondersteunden, die reeds geruimen tijd werkloos zijn, nog in den loop van dit jaar voor de verstrekking in aanmerking zullen komen. Overgangsexamens R. H. B. S. De uitslagen der gehouden overgangs examens van de R. H. B. S. zijn als volgt Van 1 A naar 2 B. D. Bangma, J. C. Bergs- ma. j. H. Brunink, A. M. Davidson, D. Egger, W. J. M. Fournier, M. J. H. Heere, J. Houtwip per, H. A. Koene, K. Kossen, J. List, J. R. ten Napel, P .A. M. Reijnders, G. Schermers, W. P. Schortemeijer, W. H. Schram, R. Tabernal, R. G. R. Thorman, P. L. Visser, L. W. v. d. Wolde, G. H. de Vries. Van 1 B naar 2 J. N. Alberts, F. J. Berg man, J. Beverwijk, G. C. van Essen, A. v. d. Goot, W. Gutteling, J. M. Gutteling, H. Huls man, J. de Klijn, H. Krager, J. Lahaise, J. J. C. v. d. Brink, H. Nahuys, J. Nieuwenweg, A. Smit, A. J. E. Sorgdrager, M. Vriends, J. M. Waagmeester, H, II. Weijburg, D. A. de Willigen, J. de Wijn, F. J. Zandvoort, J. L. Butter. Van 2 A naar 3 E. P. Bartels, R. Bodegra ven, S. v. d. Bos, J. Bosman, J. Bossen, A. W. Burdorff. S. Douma, J. Droppert L. C. Ebe- lina. A van E'eken, M. G. Ensering, L. C. Gort, A. van Haselen, A. Hulsman, L. Krijt, A. J. v. d. Moolen, P. C. Moorselaar, L. Oepkes, W. A. Röttger, J. Schol, J .A. Sluiters, C. Smit, J. Wevers, A. J. Veuger, Van 2 B naar 3 G. Bleeker, L. Bleeker, J. C. den Boer, J. M. van Breemen, P. Gott- mer, P. C. Hofstede, E. Kamps, H. C. Klok, G. ten Lohuis, E. Ludwig, W. J. de Mooy, M. J. Oderkerk, H. J. Nooy, P. Rensen, G. A. Schols, J. M. Solkesz, P. Stada, A. J. Stam, D. Swart, P. Takken, A. J. N. Tieman, J Tinke- lenberg, J. Veenstra, D. Vogel, H. v. d. Weijer, H. v. Oosterom. Van 3 A naar 4 H. Bakker, J. H. Brugmans, J. H. Butter, P. j. v. d. Goes, F. Hagenzieker, H. F. Klein, W. J. Prins, J. Sehellinkhout, J. Struik, G. H. A. Tijssen, P. Vis, A. Woudhuizen. Van 3 B naar 4 W. K. Bakker, P. B H. Bar biers, G. Broedelet, J. Dalhuysen, H. Fekken, Th. Gerner, A. Groot, J. v. d. Kuil, R. J. Lan- geberg, A. Nol, A. Ohm, E. D. H F. Pronker, P. Rem, D. de Vries, A. A. v. d. Wateren, P. H. J. dé Weerdt. Van 3 C naar 4 M. C. Bakker K. C M, Dan- germond, T. J. v. Eek, Z. J. F. Jongman J Kamps, J. v. d. Klift, W. v. d. Klift, L, Kruyler A. J. E, Letering, IJ. KI. Onstenk, w. Oud- huizen, A. C. M. Posthuma, E. M, Romunde F. Struik, J. H. Venus, G. M. Warmeiink, E. c. v. d. Werf, T. Th. van Zomeren, Van 4 A naar afd. 5 E. van Berkum, J. c. Colenbrander, K. M. Eterman, H. Huiskes, C. J, Stolting, H, Vreugdenhil, J, H. Martens Van 4 B naar 5: V. Balma, G. Bas, A J Bernard, D. Bennink, p. s. A. Duverge J. c Groen, E. Hartenberg, M. D. s. van Hattum E. T. Krabbendam, G. Roosekrans, F ,D Vee- ning. J. E. Verwer, s. Vos, J, Woudenberg Van 4 C naar 5 P Bossen, H. Brunink' P. Burggraaff, H. L. Geels, E, Goldbohm, K. v.' Ikelen, M. Kann, M. W. v. d. Kooi, w. F, Meiier, H. A. C. Neyssel, A. G, van Oostveen A van' Veen. OWOODIG BRANDALARM. In ons nummer van Zaterdag j.l. maakten WIJ melding van het feit, dat onze brand weer Vrijdag j.l. onnoodig was uitgetrokken voor een denkbeeldigen brand op de Hof- geest. Nader vernemen we, dat van eenig opzet m dezen geen sprake is, wel van een mis verstand. Men had n.l. Hofgeest en Hoflan- derweg met elkaar verward. En op laatstge noemden weg was inderdaad brand uitge broken, doch deze viel bulten het rayon van onze Santpoortsche brandweer.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1