f 2.50 Winkels Stoffenhuis „De Vuurtoren" D. Geus een Coupon MOTORSPORT. AUTOSPORT SCHAKEN Twee Kanovaarders verdronken. Tigridia of Tijger bloem De Bilt voorspelt: LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Personeel aangeboden Huizen gevraagd K. A. Ackema Slijterij en Wijnhandel Nieuwe Rijwielplaatjes Opgeruimd staat netjes Huizen aangeboden VRAAGT NIET HOE T SCAN, MAAR PROFITEERT ERVAN! voor een Japon bij aankoop v.a. Gr. Houtstraat 11-13, Haarlem Guthrie. De groote prijs van België. Guthrie wint te Francorchainps. Uit Spa: Zondag werd onder groote be langstelling de Groote Prijs van België ge reden op het circuit van Francorchamps. De weeromstandigheden waren slecht; het re gende vrijwel voort durend, zoodat de tijden daardoor on gunstig werden be- invloed. Winnaar ir de zware klasse werd Guthrie met Nor ton, gevolgd door zijn landgenoot Fritli. Al le renners waren 1 of meer ronden achter. In de 350 cc-klasse was White eerste met Norton, gevolgd door de Velocettes van Mellors en Thomas. De andere deelnemers waren 2 of meer ronden achter op den winnaar. In de lichte klasse (250 cc) was de overwinning van Walfred Winkler met D.K.W. geen moment in gevaar. De uitslagen waren: 175 ce-klasse 22 ronden 327 K.M.: 1. Pe- trusehke (Duitschland) met- D.K.W., tijd 3 uur 8 minuten 14 sec. Gem. mirsnelheid 104.234 K.M. nieuw klasserecord; 1. W. Winkler (Duitschland) met D.K.W. tijd 3 uur 13 minuten 17 sec., gemiddelde uur snelheid 119.739 K.M. 350 cc-klasse 26 ronden 386.464 KM.: 1. White (Engeland) met Norton, tijd 3 uur 2 min. 32 sec. (gem. uursnelheid 127,5 K.M.) 500 cc-klasse 28 ronden 416,190 K.M. 1. Guthrie (Engeland) met Norton 2 uur 59 min. 55 sec., gein. uursnelheid 139,750 (beste tijd van den dag). Fijma vijfde in de zware klasse. Omtrent de verrichtingen der Nederland- sche deelnemers in de motorraces om den grooten prijs van België kan nog worden ge meld. dat in de 175 cc-klasse onze landgenoot De Jonghe met Coventry uitviel. Hetzelfde geschiedde met L. Simons (Excelsior) in de 250 cc-klasse. In de 350 cc-klasse werd Binder (Neder land), rijdend met Vecolette, vierde met een tijd van 3 uur 4 minuten 35 sec., waarmede hij 1 ronde achterstand had op den winnaar White; zijn gemiddelde bedroeg 115.9 K.M. De Nortonrenner Bosman viel in deze klasse uit. In de zware klasse reed Fijma mee met Ariel. Hij eindigde met vier ronden achter stand op de vijfde plaats met een gemiddelde uursnelheid van 108,911 K.M. De groote prijs van Rome. Uit Rome: Zondag werd nabij Rome de groote prijs van Rome verreden, waarbij enkele ernstige ongelukken zijn gebeurd. Pigorini, die met een 500 cc Iguzzi reed, verloor in de zes tigste ronde de controle over het stuur in ver band met het feit,'dat een voor hem rijdenlde motor plotseling remde. Op dat moment was Pigorini op de tweede plaats. De motor vloog enkele malen over den kop; Pigorini werd hon derd meter weggeslingerd. Hij kreeg een sche delfractuur. Zijn toestand is buitengewoon ernstig. Na de eerste ronde moest ook Teimi, de win naar van ide Engelsche T.T., zich terugtrekken na een val, waarbij hij echter niet ernstig ge wond werd. In de 500 cc klasse werd Mandri met Guzzi eerste in 2 uur 16 min. 16 sec. over een afstand van 294 K.M. (70 ronden)waarbij hij een ge middelde snelheid maakte van 126,394 K.M. In de 350 cc-klasse werd Rossetti met Nor ton eerste met een tijd van 2 uur 35 min. 27 sec. over 60 ronden, zijnde een gemiddelde van 110,800 K.M. In de lichte klasse behaalde Pagani de over winning, rijdend met Guzzi, in den tijd van 2 uur 33 111111.15 sec., een gemiddelde van 112,382 K.M. De groote prijs van Duitschland. Carracciola met Mercedes Benz winnaar. Uit Adenau; Op de Nuerburgring had Zon dagmiddag de autorace plaats om den grooten prijs van Duitschland, welke wedstrijd gewon nen werd door Rudolf Caracciola met Merce des Benz, die de twee-en-twintig ronden, een afstand van 501 KM., aflegde in 3 uur 46 min. 0.1 sec., met een gemiddelde snelheid van 133.12 K.M. hetgeen een nieuw circuitrecord beteekende. Drie honderdduizend toeschouwers woonden de races bij, welke, in tegenstelling met vorige jaren, nu eens met droog weer begunstigd werden. Niet minder dan 26 wagens ver schenen aan den start. Carraciola vloog het eerst de tribune voor bij; na hem volgden von Brauchitsch, Kautz en Lang. In de vijfde ronde haalde Seaman Von Delius in; de laatste verdween in de ze vende ronde uit den strijd door een noodlottig ongeluk. Von Delius wilde namelijk in die ronde Seaman weer inhalen. Daarbij kwamen beide wagens met elkaar in aanraking. De wagen van Von Delius vloog den weg af; zijn bestuurder maakte een ernstigen val. Na me disch onderzoek bleek, dat Von Delius een lichte hersenschudding had gekregen, terwijl ook zijn dijbeen was gebroken. Ook de wagen van Seaman sloeg over den kop; de coureur werd er uit geslingerd. Hij werd in het gezicht gewond en brak zijn linkerarm. Beide rijders zullen dit seizoen wel niet meer kunnen uitkomen. Rosemeyer hacl zich intusschen op de derde plaats genesteld. Farina verdween in de twin tigste ronde door pech uit de koers. Verande ring in de situatie kwam er niet meer; na de twee-en-twintigste ronde kwam Carracciola als eerste door de finish, zijn eerste zege in 1937 behalend. 45 seconden later ging Von Brauchitsch over de lijn en 1,5 seconden daar na arriveerde Rosemeyer, op de derde plaats, waar hij hard voor gevochten had. Ernst von Delius overleden. BERLIJN. 26 Juli. A.N.P.) Vanmorgen is te Bonn de Duitsche autorenner Ernst von Delius, die Zondag op den Nuerburgring tijdens de race om den grooten prijs van Duitschland met zijn atuo in botsing geko men met Seaman, tengevolge van de beko men kwetsuren overleden. Von Delius heeft in zijn rennersloopbaan verscheidene prijzen behaald. Hij werd over winnaar in de race om den grooten prijs van Kaapstad, tweede in de Avusrace te Berlijn, derde in de race om den grooten prijs van Tripolis en vierde in de race van den Vander- biltbeker te New-York. De vierkamp in Duitschland. Uit Garmiseh: Het programma voor de laatste ronden van den schaakvierkamp is als volgt samengesteld: 2-6 Juli: vijfde ronde, SaemischAljechin en Eu we Bogoljubow. 27 Juli: zesede ronde: Aljechin—Euwe en Bogoljubow—Saemisch. 28 Juli: Hangpartijen. Geheel gekleed in een Kano Twee anderen dreven een tijdlang op het IJselmeer rond. Door eigen roekeloosheid zijn Zater dag' twee jeugdige kano-vaardei's in de Maas nabij Maastricht verdronken en Zondag had deze sport misschien weer twee slachtoffers geeischt in dien er niet tijdig hulp was gekomen. Beoefenaars van de kanosport mo gen wel bedenken, dat een kleine on voorzichtigheid dikwijls ernstige ge volgen kan hebben. Het eerste ongeluk is Zaterdagavond ge beurd, toen twee jongelieden, die geheel ge kleed in een kano op de Maas voeren, te water .^eraakten, doordat de kano omsloeg. Twintig minuten later heeft men beide ongelukkigen kunnen ophalen. De leevnsgeesten waren ge weken. Pas laat in den avond is men er in geslaagd de beide jongelieden te identificeeren. Het waren de zestienjarige J. G. van der L. en de 17-jarige F. C. beiden uit Heerlen. Een kwartier lang op een omge slagen zeilkano. Het andere ongeluk is nabij Durgerdam ge beurd. Twee zeventienjarige jongens uit Schel- lingwoude, T. Timmerman en L. v. d. Brun, warne Zondagochtend, ondanks het gure weer en den hevigen wind, met hun vergroote zeil kano uitgevaren voor een tocht op het IJssel- meer. Op het buiten IJ kregen zij reeds last van de windvlagen, die het sturen van het vrij ranke vaartuigje bemoeilijkten. Op de grens van het buiten IJ en het IJssel- meer was het water nog onstuimiger. Het bootje liep vol en sloeg op ongeveer 1 K.M. van den vuurtoren onder Durgerdam om- Slechts met inspanning van alle krachten wisten de knapen, die geen van beiden buiten gewone zwemmers zijn, zich op het gekapseisde bootje te hijschen en zich zoo boven water te houden. Ruim een kwartier lang dreven zij op het tvoelige buiten IJ rond zonder dat hun hulp geroep gehoord werd 'Visschers uit Durgerdam bemerkten einde lijk de benarde positie der ongeroutineerde zeilers, evenals de vuurtorenwachter. Met zijn oeibootje bevrijdde deze laatste het tweetal. Nadat de jongelui op den vuurtoren weer wat op verhaal waren gekomen, hebben zij zich per auto naar huis begeven. Tigridia is een bolgewas uit Mexico en iets zoo bijzonders, dat we er wel eens iets over vertellen mogen. Men rekent Tigridia tot de Irideae en de typische eigenschappen van deze groep zijn hier ook heel duidelijk te zien: tweemaal drie bloembladeren, drie meeldraden, een in drieën gespleten stamper en een driedeelig zaadhuis, echte kenmer ken van de Irideae of Iris-achtigen. Overigens heeft Tigridia niet veel uiterlijke gelijkenis met onze irissen. De bloemen staan vlak wijd open, ze hebben een „kuil" in het midden waar meeldraden en stamper staan en dit hart is óf gevlekt of er loopt een meer of minder geaccentueerde ring omheen. De drie groote bloembladeren hebben ronde, effen- gekleurde slippen, de drie veel kleinere, die er tusschen in staan, hebben dezelfde teeke- ning als het hart. De bloemen duren maar één dag 's middags tegen een urn- of vier slui ten zij zich voorgoed- en ontwikkelen zich uit een spitse knop, die mét het loof dat plat en hi de lengte generfd is, de familieverwant schap met onze irissen duidelijk aangeeft. Zijn de bloemen kort van duur, toch is Tigri dia een van de dankbaarste tuinplanten die we ons wenschen kunnen, en wel om den eenvoudigen rede dat zij enorm rijkbloeiend is en iederen dag weer een nieuwe voorraad knoppen laat opengaan. We kunnen dan ook gerust zeggen dat er van Augustus begin Augustus tot ver in October bloemen aan komen. Dat maakt de Tigridia tot een be- geerenswaardige plant. De typevorm komt in Zuid-Mexico voor en werd al vroeg in Europa ingevoerd; ze was waarschijnlijk een van de eerste planten die de Spanjaarden uit de Nieuwe Wereld mee brachten, want reeds in 1576 wordt ze voor het eerst wetenschappelijk beschreven. Die type- of grondvorm is scharlakenrood van kleur met donkere tijgervlekken in het hart. Dit verklaart ook de naam Tigridia d.i. Tij- gerbloem. Het is anders eigenaardig dat een plant, inheemsch in het gloeiend-heete Mexico, hier zoo uitstekend gedijt. Men heeft tenminste kans gezien, er hier een heele col lectie tuinvormen van te kweeken, die va- rieeren in wit, geel, lila, bronskleur en alle de tijgerteekening in het hart dragen. Om dat Tigridia veel zaad geeft zal men door kruising nog wel meer nieuwe tinten bren gen op den duur. Naast T. pavonia, zooals de gevlekte offi cieel heet, heeft men de laatste jaren ook T. immaculata, de ongevlekte, die echter in het hart een min of meer sprekende ring draagt, meestal wit of wit-achtig. In immaculata ko men de kleuren wit zachtgeel, oranje, paars en rood voor en wie zegt, wat er nog bij ge wonnen zal worden. Tigridia voelt zich in onzen tuin uitste kend thuis. Na den bloei worden de pollen op genomen, dus zoowat eind Oct. begin Nov Iedere pol bestaat uit 4 a 5 bollen. Stengels en loof worden afgesneden, de pollen ge scheurd en vorstvrij overwinterd in droge turfmolm, zonder dat we aan de wortels ra ken, want die drogen vanzelf in. Eind Maart zetten we de bollen weer op hoopjes bijeen in de volle zon en in zeer voedzamen en diep bewerkten grond, zoowat 10 c.M. diep en 15 eM. uiteen. Een beetje vochtig moet de bo dem wel zijn, geen moerasgrond natuurlijk, maar evenmin droog zand. Bij het overwin teren moeten we eraan denken, dat de muizen dol op Tigridia-bollen zijn en er niets van overlaten, als ze de kans krijgen! L. S. CRICKET ÏN ENGELAND. De Zaterdag begonnen County-matches hadden het volgende verloop: Surrey 482 (Fishlock 107) tegen Kent. Warwickshire 301 tegen Lancashire 261. Glamorgan 231 tegen Essex 235. Yorkshire 346 tegen Gloucester 241 Hampshire 245 tegen Worcester 480. Sussex 236—8 tegen Northants. Derby 331'9 tegen Notts. Meest matigen Westelijken tot Noord westelijken wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, afnemende kans op regen buien, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 766.5 m.M. te Valencia. Laagste 749.7 m.M. te Karlsbad. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren 60 F. Laagste hedennacht 57 F. Hoogste heden 60 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Dinsdag v.m. 5.14 uur; n.m. 5.38 uur. Woensdag v.m. 5.51 uur; n.m. 6.15 uur. Donderdag v.m. 6.31 uur; n.m. 6.56 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN: V.Z.I.: lucht 59 F., water 63 F. Heereduinen: lucht 60 F., water 65 F. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje RO 46, 6110 manden f 2350. Witte Zee, IJM 167 480 manden f 2570, Protinus IJM 83 625 manden f 1780. Adelante IJM 19 630 manden f 2180. Adriatic IJM 18 500 manden f2100, Uiver IJM 384 470 manden f 1590. Rijnstroom IJM 86, 100 manden f 1240. IJsselmond IJM 78 450 manden f 1980. Derika 7, IJM 417 395 manden f 1930. Gerberdina Johanna IJM 38 690 m. f 1950. Caroline IJM 26 650 manden f 2580. Aneta IJM 82 365 manden f 1460. Motorloggers: IJM 204 f 440, KW 9ï f450, KW 89 f 360, KW 108 f 350, KW 75 f 440, KW 154 f390, KW 162 f440, KW 112 f340, KW 27 f310, KW 59 f370, KW 28 f376, KW 24 f500. MARKTPRIJZEN. Tarbot per k.g. f 0.97—f 0.62. Griet per 50 k.g. f 26f 14. Tongen per k.g. f 1.50f 1.10. Zetschol per 50 k.g. f 26f 15. Kleine schol per 50 k.g. f T6.f5.70. zetscnoi per t>u K.g. i zoi jjö.- Kleine schol per 50 k.g. f 1'6.i Schar per 50 k.g. f 5.50f 4.50. Tongschar per 50 k.g. f 32.f 16. Vleet per stuk f 2.50f 1. Kleine poon per 50 k.g. f3.f 1.10. Groote schelvisch per 50 k.g. f 28.f 21. Middelschelvisch p. 50 k.g. f 19.f 12. Kl m i r) pl.tsnh pi vteCh r» F" 71 - 47 nn c Middelschelvisch p. 50 k.g. f 19.f l'2.5t. KI. midelschelvisch p. 50 k.g. f 20.f 8.50. Kleine schelvisch p. 50 k.g. f 7.f 1.90. Kabeljauw per 125 k.g. f54.f22. Groote gullen per 50 k.g. f 6.50f 4.50. Kleine gullen per 50 k.g. f 3.60—f 1.65. Wijting per 50 k.g. f 2.80—f 1.70. Makreel per 50 k.g. f 12.50f 8.40. Heilbot per k.g. f 1.10f 1'.05. Leng per stuk f 1. Koolvisch per stuk f0.53f 0.12. Versehe haring per kist f 4.95f 2.90. FEESTCONCERT IN GEBOUW CONCORDIA. Zondagavond gaf de hanmoniekapel De Een dracht der Ver. Kon. Papierfabrieken in sa menwerking met het Mannenkoor van denzelf den naam. een concert in het gebouw „Con cordia", ter gelegenheid van het concours- succes der beide vereenigingen, resp. te Tilburg en Amersfoort behaald. Het orkest, onder de artistieke leiding van Gerard H. Boedijn, leidde het programma, dat rijk gevarieerd was, in met de „Festmarsch" van Rich. Strauss, arr. Sam Vlessing. Deze werd gevolgd door „Nachtklange von Ossian" van Niels W. Gade, dat een buitengewoon goede vertolking genoot". Met de verplichte opgave van het concours te Tilburg, de Scenes Pittoresques van Masse net besloot de „Eendracht" haar eerste op treden. Het succes dat de kapel met het uit vier deelen bestaande werk oogstte was ook dezen avond weer overweldigend. Aan het einde werden orkest en dirigent luide toége- juicht. Hierna was de beurt aan het Man nenkoor „De Eendracht" onder leiding van den heer H. van Dijk. Het koor gaf een zeer goede vertolking van Roeske's bekende „Avé César". De nuanceering bij dit werk was heel goed en al is het koor niet groot, toch is het in kwaliteit vooruitgegaan, hetgeen het ook bewees met „Goeden nacht" van denzelfden componist. Beide conooursnunimers zijn door koor en dirigent ook nu voornaam vertolkt. Minder gelukkig was het koor bij de uit voering van Boedijn's welbekende „Oogst". Het middengedeelte was weifelend, het het gevolg- dat dit nummer een halve toon te laag ein digde. Na de pauze zong „De Eendracht" nog een drietal werken., die heel goed gezongen wer den. Een woord van hulde aan den dirigent is hier zeker op zijn plaats. De harmoniekapel vervolgde met de bij haar geregelden concert-bezoeker populair gewor den Ouverture Tannhauser. De grandioze marsch „Ganimatique besloot dit in alle opzichten geslaagde concert. BEVERWIJK DE CENTRALISATIE VAN DE BURGERLIJKE ARMENZORG. Naar aanleiding van de vragen die het radslid G. A. Rollenberg tot het college van B. en W. heeft gericht over de vermindering van de steunuitkeering van sommige perso nen, hebben B. en W. den Raad het volgen de medegedeeld. De centralsatie van de Burgerlijke Armen zorg, welke in deze gemeente heeft plaats gehad, stelde het college van B. en W. voor den taak voor de toekenning van onder steuning algemeene richtlijnen vast te stel len en alle gevallen waarin onderstand wordt verleend, daar aan te toetsen. Voorop dient te staan dat in geheel gelijke gevallen ook ge lijke behandeling dient plaats te hebben. Bij het bepalen van die richtlijnen hebben B. en W. als grondslag aanvaard de normen die reeds geruimen tijd door het bestuur van de voormalige instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon in de gemeente Beverwijk worden aangehouden. Deze richtijnen worden, be houdens waar bijzondere omstandigheden tot een andere gedragslijnnopen, en alle ge vallen consequent doorgevoerd. Dit bracht mede. dat in een aantal gevallen een ge leidelijke verlaging moest plats hebben, ter wijl een aantal andere gevallen voor ver hooging in aanmerking zijn gebracht. Wat de normen als zoodanig betreft, zij opgemerkt, dat de gemeente zich om voor subsidie in den werkloozensteun in aanmerking te kunnen komen, schriftelijk tegenover het Rijk heeftf verbonden dat zij bij de ondersteuning van de armlastigen zou blijven beneden het peil der werkloozenzorg. B. en W. hebben reeds besloten verdere wekelijksche verlagingen als blijkbaar door den steller van de vragen zijn bedoeld, die in bovenbedoelde lijn zullen moeten plaats hebben op te schorten, totdat door B. en W. het oordeel van de door den Raad te benoemen commissie van advies zal zijn ingewonnen. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent EBce regel meer 10 d. (uiteïnitend Mj vooraitbetaJMxier) XAldsprekecs, sa 0 esw °s oe&- teads «mgeboden, kmrnai niet op denzeaftfen dag worcleai geplaatst. BOEKEN TIE KOOP v. cl. R. TI. B. S. 1ste en 2de klas, Drie'hui-zer- kerkweg 26, Driehuis. Te koop gevr. goed onderhouden SGHR TJEBUREAU m. geb. siuit- kap. Br. I.T.. 1677 bur. v. d. blad Gevr. 8 Aug. net DAGMEISJE ongev. 16 j. v. half half 4. Aanm. na 7 u. n.m. Mevr. Mole naar, Duinlustparkweg 66, Sant poort-Station. BOEKEN aangeboden 1ste en 2e klas H. B. S. Jacob Oatslaan 18, Driehuis. Te koop: SEXTANT, spotprijs. MeervWetstraat 41, Velsen. H.H. KAPPERS. Voor dir. gevr. Leerling of gevorderd.' W. H. Va der, ITagelingerweg 77, Santpoort ZOMERTARIEF VAN 20-25 op alle lesgelden. Steno, Typen, Talen, Boekhouden enz. Mercu- rius, Houtplen lrd., Opleiding v. alle praktij kexaimens. Voor huishouding NET MEISJE gevr. v. d. huislh. b. heer alleen. Brieven G 634 bur. v. d. blad. NET MEISJE gevr. P.G. 17—18 j. Bloemendaalsche Straatweg 2S, Santpoort. Gevraagd flink DAGMEISJE v. 9'5. Binnenweg 83, H'stede. MEISJE v. 94 u. voor lichte werkzaam.h. gevr. Zondags vrij. Schouwtjesplein 65rd., hoek van Merl enstraat. Flink DAGMEISJE gevr. v. S tot 5.30 u., Aanb. S'chotersingel 8 3, Haarlem. Gevr. 8 Aug. NET DAGMEISJE, ongev. 16 j. v. half 9half 4. Aanm. na 7 u. n.m. Mevr. Mole naar, Duinlustparkweg 66, Sant poort-Station. Mevr. Post, Heemst. Dreef 171. Direct gevr. flinke DAGMEID v. 8 tot 5 uur. NET MEISJE gevr. van 85, niet hen. 20 j. Adres: Mevr. van de Stolpe, Rijksstr.w. 3:80, Hrl.-N. Gevr. HULP IN DE HUISH. en zoo mogel. eenigsz. be. m. ver pleging van 8.30 tot 6 uur bij 2 bej. menschen, waarvan de vrouw hulpbehoevend is. Adres te vern. bur. van dit blad. Voor bedrijf In druk pension te Zandvoort ge vraag direct, als hulp v. d. huis knecht een FLINKE JONGEN, v. eenige weken, bekend m, hotél- werk. Loon f 10 p. w. Kost en inwoning. Goede getuigen ver- eischt. Brieven G 641 bur. v. d. blad. Gevr. nette JONGEN voor loop werk. Aanm. Boekh. van Cittert, Spekstraat 14, Haarlem. COIFFEUSE gevr. uïtst. ondulee- ren yereischt' en aank. Coiffeuse bij F. C. Kuijken, Heerenweg 164 t.o, ZandyoortsehelHeemstede,. v. Deursen, aardaippel'handel, Zandvoort, vraagt voor direct een NETTE JONGEN. Aanm. Oude Gracht 107. Wordt gevraagd een nette SLA GERSLEERLING bij J. van Liere Leidschestr. 20 c, Hrl. LEERLING-KAPSTER gevraagd, goed kunn. inkr. Adri Praag, Temp el iersstraat 61, Hrl. FLINKE JONGEN GEVR., liefst die in het vak wil worden opge leid. Kruidenier. Aanm. na 6 u. Rijksstraatweg 25, Bennebroek. Byman's Bakkerijen vragen een flink en aank. len RANKETBA.K- KERSBEDIBNDE. Aanm. 's av. na 8 uur, v. Eg'mondstr. 38, H.N. Voor direct gevr. NET MEISJE, IJssalon de Favoriet, Meester Cornelisstraat, Haarlem. Voor huishouding NETTE WERKSTER biedt zich aan. Brieven G 642 bur. v. d. blad. Dame, middelb. leeft, zoekt BE TREKKING bij Heer of kl. gezin Op goeden stand. Brieven G 643 Bur. van dit Blad. B. z. a. NET MEISJE v. d. en n. 22 j. goed kunn. k. en w. Brieven G 679 bur. van dit blad. NET MEISJE, 18 j. b. z. a. van 8.30 tot 2 of 3 uur, v. g. g. v. Br. m. opg loon G 644 bur. v. d. blad. Voor bedrijf B. Z. a, FL. JONGEN, 14 j. zoekt plaatsing om banketb. vak te leeren. Br. G 645 bur. v. d. bl. Besch. a-lg. ontw. jongedame, 26 j. oud, in het bezit v. aktes nutit. en fraaie Handw. leerbewerking en typen, zoekt BETREKKING v.; dir. of later, onversch. waar of wat. Brieyen G 622 bur. v. d, blad. Jongelui, die wenschen te trouwen zoeken een VRIJ HUISJE, kamer en suite, niet hoven f 5 tegen 15 Aug. br. G 6S8 bur. van dit blad. Tandheelkundige. Vrijdag 30 Juli geen spreekuur, te Beverwijk. Het beste adres voor inmaakwijn per L. 1.—, Wijn-Brandy per L. 1.30, In* maakbrandewijn per L. 2.70, Brandewijn (prima) p. L. 3.— en alle soorten gedistilleerd is Kanaalstraat 75, Telef. 5417 Verkrijgbaar de nieuwe bessen* jenever. Beveilig ze tegen diefstal en verlies door afstempeling met naam en adres. Stempeling a 10 cent in 40 ste den vlak bij postkantoor. 'T OPKLAPBEDDENPALEIS heeft nog zeer voordeelige aan bieding van Opklapbedden, 30 mod. ombouwen met boven en zijkanten. Java Kapok Bedstel- len, Dekens, alles éérste klas, Orionweg 8 gesl. huis, Tel. 23932 Gepensionneerd Echtp. zoekt iiï de omg. van Tlaai'lem HUISJE m, grooten tuin, Huurpr. ongev. f 2ff p. m. Brieven G 695 bur. v. d. bl„ WEEKENDHUISJE gevraagd v, 4 weken om.tr. Haarlem. Brieven) Boekhandel van Cittert Zn. Jongelui die wenschen te trou wen zoeken een HUIS. Huurpr, f 5 of f 5.50. Brieven onder G 647i bur. v. d. blad. Ambtenaar z. kind. z. MODERNE WONING op drukk. st. Huurpr. max. f 35 P. mud. Brieven G 648 bur. van dit blad. TE HUUR: ben. ged. v. laradh. v, 2 dames of gez. z. kind., vrij uit zicht. Bill. pr. ook geheel te-huur Terraswég 50, Santpoort Mooi zonnig BOVENHUIS aan 't Spaarne agb. (Centrum) aan m. z. kind. f 5.75 p. w. Brieven G 650 bur. v. d. blad. BOVENHUIS agb. v. kl. gezin. Ko. Houtstr. 5b, f 3.50 p. w. water inbegr. Bevr. Pijlslaan 102, Hrl. Te huur NET BBN.HUIS f 5.50 per week. Leidschevaart 36 0. Te bevr. Leidschevaart 360 rood Hrl, DAMES, Wegens de enOftTSG dfllkte verzoeken wij U beleefd, zooveel mogelijk in de ochtenduren Uw inkoopen te doen

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4