DE FRANCE WIELRIJDEN DE TOUR D' LAWNTENNIS SCHAKEN POSTDUIVEN. Klinkende overwinning van onze landgenoten EEN VERDIENDE 13-2 ZEGE Lapébie winnaar. laatste étappe (van Caen naar Parijs over 234 K.M.) werd een ware zegetocht voor de Fransche renners. Overal langs de wegen, maar in het het bijzonder in de Parijsche voor steden en in de Fransche hoofdstad zelf stonden tienduizenden langs den weg geschaard om hun favoriet, La pébie, den drager van de gele trui, toe te juichen en al kwam deze niet als eerste op de Pare des Princesbaan aan, omdat de Belgische individueel Vissers vlak voor Parijs een geslaagde uitlooppoging had gedaan, waardoor hij een halve minuut voorsprong had gekregen, de 40.000 toeschouwers had den den man met de leiderstrui spoe dig in het peloton ontdekt. Aan het enthousiasme kwam schier geen einde Rechts Lapébie, de winnaar van den Tour de France, Linies de Belg Sylver Ma.es, die zijn kans op de overwinning niet meer wenschte te verdedigen. Anton van Schendel. Zoo is deze ronde weer achter den rug, een wegwedstrijd vol incidenten, spanning, nerveusiteit, een strijd van land tegen land van renner tegen renner, een vechten tegen warmte en koude, een moeizaam klimmen tegen met sneeuw bedekte toppen, een levensgevaarlijk in razend snel tempo dalen in serpentines, over prachtige wegen, afge wisseld met gedeelten vol keien, grind, kui len en stof. Nog nimmer is de strijd de laatste jaren zoo fel geweest; nog nimmer zijn de natio nale hartstochten zoo hoog opgelaaid met noodlottige gevolgen, welke thans nog niet te overzien zijn. Bijna honderd renners waren vol moed uit de Fransche hoofdstad, nu bijna een maand geleden, vertrokken. Minder dan de helft is te Parijs teruggekeerd- Ernstige valpartijen hebben plaats gehad, talrijke renners liepen blessures op, welke hen dwongen, den strijd te staken. Van het moreel van de landen ploegen en van de renners individueel werd het uiterste gevergd en als er geen sterke leiders waren geweest, zouden zeker nog meer deelnemers Parijs niet hebben gehaald. Deze ronde heeft weliswaar een paar groot- sche momenten van sport geboden, maar enkele zwarte plek ken zullen moeilijk te verwijderen zijn. Vijf van de zes Ne- derlandsche deel nemers hebben den Tour niet kunnen uitrijden. Nederland heeft een verre van' goed figuur geslagen; aan Anton van Schendel komt veel lof toe, dat hij alleen, zonder hulp, zonder medewerking, zonder steun, den Tour heeft uitgereden. Het uitvallen van de Belgische ploegren- ners ligt ook nog versch in het geheugen. Nog weken zullen er overheen gaan voor de storm en de verontwaardiging aan Fransche en aan Belgische zijde zullen zijn geluwd. Nog Is niet te bepalen, waar een oplossing, welke beide partijen bevredigt, zal moeten worden ge vonden. Zooals gezegd, werd deze laatste étappe een ware triomftocht. Vijftig kilometer voor Pa rijs stonden de toeschouwers rijen "dik langs de wegen. Te Parijs zelf had de politie de grootste moeite om orde te scheppen. Natuur lijk was het tempo, waarmede deze laatste étappe werd ingezet, niet erg snel. Toen op de laatste kilometers Vissers zijn kans waar nam, en er tusschen uit ging, volgde het pelo ton niet, zoodat de Belg met een tijd van 7 uur 23 minuten 42 sec. alleen op de baan van het Pare des Princes arriveerde Het peloton kwam met 43 seconden achter stand, waarbij Puppo in de sprint won. Ook Anton van Schendel was hierbij; hij werd gezamenlijk met de anderen op de zesde plaats geklasseerd met een tijd van 7 uur 24 min. 25 sec. De tienduizenden op de baan voerden vreugdedansen uit en bij de huldiging van Lapébie als winnaar in het algemeen klasse ment moest de politie te pas komen. Het enthousiasme was zoo groot, omdat Frankrijk sedert vele jaren thans weer eer ste in het landenklassement was geworden, echter dank zij het opgeven door de Belgen. Men kon de geestdrift der toeschouwers op geschroefd vinden, aan den anderen kant dient men niet te vergeten, dat de reactie na de incidenten tusschen de Belgen en de Fran sehen zich nog fel manifesteerde, omdat de pijnlijke voorvallen nog versch in het ge heugen lagen. Het organiseerend blad van den Tour („l'Auto") wendde zich in zijn èditie van Zondag tot het Parijsche publiek met het dringend verzoek, de buitenlandsche renners en in het bijzonder de Belgische individueele hartelijk te willen toejuichen. Dit verboek is wel kenmerkend voor de stemming en de atmosfeer in dè Fransche wielerkringen. Juist deze opwekking klinkt haast als een zelfbeschuldiging in verband met het ongetwijfeld onsportieve gedrag der Fransche toeschouwers, in de laatste ritten naar Parijs zoo duidelijk gedemonstreerd. De eindstand van het algemeen klassement werd 1. winnaar Lapébie (Frankrijk) totaaltijd 138 uur 59 minuten 31 sec. over 4415 K.M. 1 2. Vicini (Italië) eerste der individueelen, totaaltijd 139 uur 5 minuten 48 sec. 3. Amberg (Zwitserland) 139 uur 25 mi nuten 44 sec. 4. Camusso (Italië) 139 uur 25 minuten 24 sec. 5. Marcaillou (Frankrijk) 139 uur 34 mi nuten 7 sec. 6. Vissers (België) individueel, 139 uur 36 minuten 44 sec. 7. Chocque (Frankrijk) 140 uur 3 minuten 50 sec. 8. Gallien (Frankrijk) individueel, 140 uur 5 min. 4 sec. 9. Bautz (Duitschland) 140 uur 5 minuten 12 sec. 10. Frechaut (Frankrijk) individueel, 140 uur 23 minuten 5 sec. 33. Anton vair Schendel (Nederland) 141 uur 51 minuten 45 sec. Er zijn 98 renners van Parijs vertrokken; 46 zijn Zondag in de Fransche hoofdstad teruggekomen. Maar dan de helft is dus on derweg uitgevallen. Het landenklassement luidde als volgt: 1. Frankrijk 418 uur 36 minuten 28 sec. 2. Italië, 421 uur 30 minuten 46 sec. 3. Duitschland 421 uur 48 minuten 50 sec. 4. Zwitserland 422 uur 34 minuten 3 sec. 5. Spanje 428 uur 40 minuten 35 sec. 6. Luxemburg 429 uur 18 minuten 29 sec. DE NEDERLANDSCHE KAM PIOENSCHAPPEN OP DE BAAN. Voorwedstrijden op de Stadionbaan. Zaterdagmiddag en -avond zijn de nationale wielerkampioenschappen op de baan begonnen met de voorwedstrijden sprint in de drie cate- goriën en de achtervolging over 5 K.M. voor profs. De regen was oorzaak, dat vele uren te laat moest worden begonnen. Ook In den loop van den avond viel er nog een stevige bui, waardoor de wedstrijden anderhalf uur ge staakt moesten worden. Eerst tegen het mid dernachtelijk uur besloot men de wedstrijden te staken. Bij de amateurs was de eenige verrassing, dat Bernard Leene in de achtste finale werd uitgeschakeld. Hij had een langzaam leegloo penden band en protesteerde niet, zoodat de rit niet kon worden overgereden. Bij de onafhankelijken bleek Van Rossum in uitstekenden vorm te zijn. Hij sloeg Jazet na een aantrekkelijk sprintje in den halven eindstrijd. Bij de professionals deed Van Vliet zijn in trede; hij bereikte zonder moeite met Van Eg- mond den eindstrijd. De voorwedstrijden achtervolging hadden weinig te beteekenen. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Series kampioenschap sprint amateurs: le serie: 1. P. Smits, 2. A. Blaauw; 2e serie: 1. N. Buchley, 2. C. Schenk; 3e serie: 1. F. Herbers- hof. 2. J. Kreijger; 4e serie: 1. J. Duyn, 2. B, v. d. Voort; 5e serie: 1. C. Kropman, 2. A. Payral- be; 6e serie: 1. J. Meyer. 2. A. Zwartepoorte7e serie: 1. B. Leene, 2. J. Pronk; 8e serie: 1. P, Favejee, 2. T. Oomst; 9e serie: 1. H. Ooms, 2. Ch. Pruys; 10e serie: 1. J. v. d. Vijver, 2. J. Mons; 11e serie: 1. J. Peperkamp, 2. R. Groot; 12e serie: l. B. Remkes, 2. M. v. Gelder. De le en de 2e aankomende werden in een der tusschenritten geplaatst. Herkansingsritten tusschen de niet geplaats ten: le rit: 1. J. v. Breda, 2e rit; 1. N. Kemp, 3e rit: 1. A, Abele ven; 4e rit: 1. O. Moeke; 5e rit: 1. W. van Ommeren; 6e rit: 1. J. Derksen; 7e rit: 1. C. Meier; 8e rit: 1. A. Verhey. De le aankomende uit eiken xit werd in de tusschenritten geplaatst. Tusschenritten: le rit: 1. Smits. 2. v. d. Voort (n.g. Abeleven en T. Ooms); 2e rit: 1. Buchly, 2. H. Ooms; 3e rit: 1. Kropman 2.'Blaauw; 4e rit: 1. Herbershof, 2. Schenk; 5e rit: 1. Peper kamp, 2, v. Ommeren; 6e rit: 1. v. d. Vijver, 2. Derksen; 7e rit: 1. B. Leene, 2. Kreijger; 8e rit: 1. Moeke, 2. Duyn. le en 2e rit in de achtste finales. Achtste finales: le rit: 1. Derksen 12 3/5 sec., 2. Buchly; 2e rit: 1. v. d. Vijver 12 3/5 sec., 2. H. Ooms; 3e rit: 1. Kropman 12 2/5 sec., 2. Schenk; 4e rit: 1. Peperkamp, 13 sec,, 2. v. Om meren. Series kampioenschap sprint onafhankelij- ken: le serie: 1. J. v. Rossum; 2e serie: 1. H. te Loo; 3e serie: 1. D. Groenewegen; 4e serie: I. B. v. Dijk; 5e serie: 1. J. Westbroek; 6e serie: 1. D, Bosland. Herkansingsritten tusschen de niet ge plaatsten: le rit: 1. H. Jazet; 2e rit: 1. B. v. Rijn, 3e rit; 1. W. Vroomen; 4e rit: 1. P. Coo- mens; 5e rit: C. Kramer; 6e rit: 1. J. Beukers. De eerste uit eiken rit in de kwart-finales. Kwart-finales, le rit: 1. van Rossum; 2e rit: 1. W. Vroomen; 3e rit: 1. Beukers; 4e rit: 1. Jazet. Su-ies kampioenschap sprint professionals: le serie: 1. J. v. Egmond; 2e serie: 1. A. van Vliet; 3e serie: 1. J. v. d. Heuvel; 4e serie: 1. A. v. d. Linden; 5e serie: 1. G. Leene; 6e serie; 1. J. Kremers. Herkansingsritten tusschen de niet geplaats ten: le rit: 1. C. Pellenaers; 2e rit: K. Bakker; 3e rit: 1. W. Kuipers; 4e rit: 1. P. v. d. Broek. Finale herkansingsrit: 1. Kuipers, 2. Pelle naers (n.g. v. d. Broek en Bakker). De veradere uitslagen waren: Sprint-amateurs, kwartfinales: le rit: 1. Van der Vijver, 13 sec.; 2. Schenk; 2e rit: 1. Krop man 13 sec.; 2. Van Ommeren; 3e rit: 1. Peper kamp, 2. Buchly; 4e rit: 1. H. Ooms 13 1/5 sec.; 2. Derksen. Sprint onaf hankelijken: halve finales: le rit: 1. Van Rossem 15 1/5 sec.; 2. Jazet; 2e rit: 1- Beukers 14 sec.; 2. W. Vroomen. Sprint professionals: kwartfinales: le rit: 1. Van Egmond 13 sec.; 2. Kuipers; 2e rit: 1. Van Vliet 14 2/5 sec.; 2. Pellenaers; 3e rit: 1. Van den Heuvel 13 3/5 sec.; 2. Kremers; 4e rit: 1. Van der Linden 13 2/5 sec.; 2. G. Leene. Halve eindstrijden: le rit: 1. Van Vliet 13 sec.; 2. Van den Heuvel; 2e rit: 1. Van Egmond 12 2/5 sec.; 2. Van der Linden. De resultaten der achtste finales en kwart eindstrijden waren: Achtste finales: le rit: 1. Pijnenburg, 2. Van Schijndel niet opgekomen; 2e rit: 1. Van Am sterdam 6 min. 51 sec., 2. Kuipers 7 min. 4 sec.; 3e rit: 1. Slaats 6 min. 43 1/5 sec., 2. Gom- mers 6 min. 56 sec.; 4e rit: 1. Pellenaers 6 min. 54 3/5 sec.; 2. Reuter 7 min. 1 sec.; 5e rit: Vaessen 6 min. 41 sec.; 2. Savelberg 6 min. 42 sec.; 6e rit: Kremers 6 min. 35 4'5 sec., 2. Klink 6 min. 39 1/5 sec. Kwarteindstrijden: le rit: 1. Pijnenburg 6 min. 38 4/5 sec., 2. Van Amsterdam 6 min. 42 1/5 sec.; 2e rit: 1. Slaats 6 min. 38 4/5 sec., 2. Savelberg 7 minuten; 3e rit: 1. Pellenaars 6 min. 32 4/5 sec., 2. Kremers 6 min. 34 sec.; 4e rit: 1. Klink 6 min. 45 sec., 2. Vaessen 7 mi nuten 1 sec. Ook Zondagavond konden deze wielerwed strijden wegens het regenachtige weer geen doorgang vinden. Ze zijn nu uitgesteld tot a.s. Dinsdagavond. Het voor Dinsdagavond vast gestelde programma wordt a.s. Donderdag avond afgewerkt. De Jonge Kampioen. Zondag liet bovengenoemde vereeniging een recordrit rijden over 50 K.M. voor den Uitenboogaard-beker. Uitslag: 1 J. Munk, tijd 1 uur 31 min. 45 sec.; 2 de Vries tijd 1 uur 37 min. 50 sec., 3 H. Veerman 1 tijd 1 uur 38 min. 40 sec. C-klasse: 1 Tichelaar 37% K.M. 1 uur 16 min. 30 sec.. 2 C. Bijster 1 uur 19 imn. 18 sec. Juniores 25 K.M,: 1 K. Neeft 52 imn. 47 sec. De overige renners opgegeven. Hedenavond vergadering in het clublokaal. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd 100 K.M. gereden gereden voor A-. B- en C-klasse, met als uitslag: 1, Hessels, 2. Schaper, 3. Breg, 4, Scheidier, 5. v. d. Heiden, 6 P. Bakker, 7. Burger, 8. Drog- trop, 9. Kinket, 10. v. d. Nes, 11. Esveld, 12 v. Halem, 13. Jansen, 14. Schenk, 15. J. Bos, 16. Dalfsen. Juniores 40 K.M.: 1. Eldik 2. Veen, 3. An ker, 4. Bakker, 5. Hessels. In verband met de uitgestelde kampioen schappen in het Stadion Dinsdagavond geen vergadering. Te 7 uur vertrek van het Clublo kaal naar Amsterdam. Woensdagavond clubbaan wedstrijd op de Heemsteedsche Wielerbaan. Zondag 8 uur starten bij De Bruin. OM DEN DAVIS-CUP. ENGELAND-VER. STATEN 1-1 NA DEN EERSTEN DAG. Uit Londen: Ruim 12.000 toeschouwers waren Zaterdagmiddag op het centre-court van Wim bledon aanwezig bij de eerste twee enkelspelen in de Challenge Round om den Daviscup tus schen Engeland en de Vereenigde Staten. Zoo als te verwachten was won Austin van Parker. Budge klopte den jongen Engelschman Hare, zoodat de stand na den eersten dag 11 is. De overwinning van Austin was volkomen regelmatig; de Engelschman had niet veel moeite met Parker. Dit kan niet worden gezegd van de zege van Budge op Hare, althans wat de eerste set betreft. Budge moest zich hierin geheel geven en het zag er aanvankelijk zelfs naar uit, dat Hare den officieuzen wereldkam pioen de eerste set afhandig zou maken, maar Budge bleek nog juist genoeg in petto te heb ben om den Engelschman te verslaan. In de eerste twee sets van de partij Austin Parker had de Amerikaan niets in te brengen. Austin speelde zijn gebruikelijk, klassiek spel, waartegen Parker vrijwel niets kon uitrichten. In de derde set evenwel zette de Amerikaan- sche speler alles op alles om de dreigende ne derlaag te ontgaan. Steeds weer probeerde hij aan het net te komen, maar de schitterende backhand van Austin verijdelde deze pogingen. Met harde, zuivere backhanddrives passeerde de Engelsche kampioen zijn tegenstander her haaldelijk. Het werd wel een spannende strijd met zeer fraai spel, maar Austin bleef in de meerderheid; hij zorgde tenslotte voor een Engelschen 10 voorsprong door een 6—3, —2, 75 zege. Budge kreeg het in zijn eerste set tegen Hare verre van gemakkelijk; de jonge Engelsche speler trok dadelijk van leer, won zijn service, kwam op 40—0 en ging steeds beter spelen. Zijn vollies en services waren uitstekend; hij speelde met een geestdrift en een élan, waar van Budge stond te kijken; de Amerikaan had dan ook de grootste moeite, om het juiste tegenspel te vinden. Hare viel voortdurend aan, kwam op 31, werd toen door een aantal prachtige slagen van Budge gepasseerd, nam na 44 weer de leiding en had bij den stand 5—4 nog slechts twee punten noodig om de game en daarmede de eerste set te winnen. Toen zag de Amerikaan het gevaar in. Budge kwam met een aantal overmachtige canonballs los; zijn enorme backhanddrives waren den Engelschman te machtig en spoedig was het weer 66. Hare gaf het echter niet op. Hij gaf uitstekend partij, haalde moeilijke en soms onhoudbare ballen, maakte zijn slagen goed af en bezorgde aan Budge vele moeilijkheden. De Wimbledon-kampioen moest werkelijk al zijn talenten toonen om het niet tegen Hare te moeten afleggen. Het,.werd 1313, maar toen kwam de reserve van Budge te voorschijn. Hij verhoogde het tempo; met niet te volgen snel heid suisden zijn drives langs de lijnen; met 1513 wist hij tenslotte toch nog te winnen. Hare had een ovatie van het publiek voor zijn werkelijk schitterend spel in ontvangst te nemen. Het bleek echter spoedig, dat de Engelsch man meteen al zijn kruid verschoten had. Budge had in de volgende sets niet de minste moeite me.t Hare, die thans een schaduw was van den Hare uit de eerste set. Budge bracht de partijen op gelijken voet met een 1513, 61, 6—2 zege. Heden zal het dubbelspel tusschen Tuckey en Wilde eenerzijds en Budge en Mako ander zijds worden gespeeld. Tournament Jatiloo. De slechte weersomstandigheden waren oorzaak dat de demi-finales en finales voor bovengenoemd tournament niet gespeeld kon den worden. Waarschijnlijk worden deze nu Donderdag en zoo noodig Zondag a.s. uitge speeld. Tournooi op den Semmering. Zooals wij reeds eerder berichtten, zal van 25 Augustus tot 12 September in het ver maarde Panhaus Hotel op den Semmering (Oostenrijk), dat indertijd reeds veel moeite gedaan heeft om den strijd om den wereld titel tusschen Euwe en Aljechin binnen zijn muren te krijgen, een zeer belangrijk meester tournooi worden verspeeld. Wij meldden ook reeds dat wereldkampioen Dr. Max Euwe daar als hoogste tournooileider zal optreden. Thans vernemen wij dat aan dit tournooi zullen deelnemen de schaakmeesters Capa- blanca (Cuba), Fine (Amerika), Reshevsky (Amerika), Flohr Czecho-Slowakije), Keres (Estland), Petrov (Letland); Ragosin (Rus land) en Elishases (Oostenrijk). Dit wordt dus inedrdaad een zeer belang wekkende krachtmeting tusschen acht mees ters, die bijna stuk voor stuk als pretenden ten naar den hoopten schaaktitel kunnen worden beschouwd. Tenslotte wordt nog gemeld, dat Dr. Euwe zich bereid verklaard heeft, onmiddellijk na afloop van het tournooi twee partijen tegen den winnaar te spelen. De Reisduif. Uitslag van Bordeaux, afstand 934 K.M. C. van 't Ende 1 2 6 en 9; C. Alders 3 8 en 15; C. Th. Verdonk 4 en 13; J. J. de Bie; 5 J. Th. Bakker 7 en 14; H. Everts 10; H. J. Handgraaf 11 en 16; P. Kroon 12; N. Wezen beek 17. le prijwinnende Zondag 9 uur 39 min.; laatste Dinsdag 17 uur 30. Uitslag van Duffel, afstand 146 K.M. H. Boogaard 12 8; Th. A. Heinsbergen 3 6 45 52 en 58; H. J. Handgraaf 4; J. Plas 5; P. Kroon 7 16 28 33 36 42 51 53; P. Kok 9 20 46 55 56; H. Bouwens 10 34 57; J. J. Hart 11 18 19; N. Wezenbeek 12 13 22 23 54; H. Everts 14 50; Th. A. van Dam 15 27; Th. Balm 17 29 44; J. Th. Bakker 21 26 38; J. F. Scherf 24; C. Th. Verdonk 25 37 39 41 47 48; H. F. Schoen 30 31 35; C. Alders 32 49; J. C. Kroon 40 59; C. van 't Ende 43 le prijswinnende duif 10 uur 45 min r-°*t- ste 11 uur 25 min. (Van onzen medewerker) Op het prachtige Beerschotterrein te Ant werpen had Zondagmiddag, onder begun stiging van mooi droog weer de zevende in ternationale ontmoeting tusschen de ver tegenwoordigende teams van België en Ne derland plaats ten aanschouwe van een paar honderd toeschouwers. Deze ontmoeting is op een klinkende over winning voor onze landgenooten uitgeloopen. Niet alleen aan slag waren de Hollanders beter dan de Belgen, doch ook het honkloopen was meer af. Voor ons land kwamen achtereenvolgens aan slag: Meenhorst, Schijvenaar, Wilders, Van den Heuvel Rijnders, v. d. Putten, Rotgans, Kloos, Boscher en Van der Schalie. Voor België: Verschueren, v. Oostram, Ver- straete, Payne, Bresseleer, Aandagt, Van Mol, Van Hou te en Gillet. Te 3.10 uur gaat Meenhorst voor Nederland als eerste man aan slag. Voor de Belgen staat J. v. Mol op de werpplaat. Reeds in de eerste innings heeft Van Mol succes. Meen horst slaat een korten bal naar Van Mol en bereikt het eerste honk niet, waarna zoowel Schijvenaar als Wilders op drie slag verdwij nen. Wilders begint voor Nederland te werpen. Verchueren krijgt vier wijd en berijkt het tweede honk door een doorgeschoten bal. Wanneer hij het derde honk probeert te stelen, lukt hem dit, daar Kloos niet zuiver aangooit naar Van der Schalie. Intusschen is ook Van Oostram door vier wijd op een honk gekomen; nu herstelt Kloos zijn fout door een schijngooi naar het eerste honk te doen, waardoor Verschueren op het derde honk begint te loopen en uitgetikt wordt. Verstrate de tweede nul; hij geeft een vangkans in het binnenveld, die Wilders be nut en wanneer Schijvenaar dan achteruit loopend Payne vangt, is de stand nog 0—0. In de tweede innings slaat Van den Heuvel Rijnders een harden grondbal langs Payne, die den bal niet heeft, zoodat Van den Heuvel Rijnders in is. Nadat hij het tweede honk gestolen heeft, komt hij binnen op een honk slag van v. d. Puttén, Rotgans sneuvelt op drie slag. Intusschen is v. d. Putten op het derde honk gekomen; hij komt thuis op een slag van Kloos. Laatstgenoemde bereikt echter het eerste honk niet, door een goeden aan gooi van Verschueren naar Payne. Boscher gaat dan uit op een fouttip. Bij de Belgen vallen direct twee nullen. Bresseler wordt door Van den Heuvel Rijnders gevangen en Aandagt gaat uit op het eerste honk als hij den bal in het bin nenveld slaat. J. v. Mol geeft dan een mooien harden honkslag, doch blijfgt op het honk daar Van Houte uitgaat. Stand 0—2. In de derde innings opent Van der Schalie met een honkslag, maar Meenhorst gaat uit op het eerste honk en Schijvenaar en Wilders krijgen drie slag. De Belgen doen het al niet veel beter. Gillet geeft een korten slag en bereikt het eerste honk niet, waarna Wilders, die uitstekend op dreef is, Verschueren en Van Oostram op drie slag uitgooit. Stand 02. In de vierde innings komen slechts drie Nederlanders aan slag en alle drie worden het slachtoffer van J. van Mol. De Belgen komen er dan even beter in aan slag en spoedig zijn er drie honken be zet, nadat er een nul is. Met den gevaar lijken J. van Mol aan slag, begaat Wilders de fout, hem een slowbal te geven, dien hij maar net fout slaat ver in het linker veld. Dat hadden eenige punten voor België kun nen worden. De situatie wordt echter gered, doordat Aandagt op het tweede honk uit gaat wegens een gedwongen loop, waarna Kloos op fraaie wijze een moeilijken foutbal weet te vangen. Stand 02. In de vijfde innings bereiken noch Kloos noch Boscher het eerste honk. Laatstgenoem de ging uit na een mooien stop van Van Mol. Van Schalie geeft een honkslag en dan krijgt Meenhorst vier wijd. Dit is de eerste vier wijd, die Van Mol gooit. Schijvenaar krijgt echter weer drieslag. Van België gaan Gillet en Verschuren uit na een goeden aangooi van Van der Schalie naar Van den Heuvel Rijnders. Vooral den harden grondbal van Verschueren stopte Van der Schalie uitstekend. Dan'geeft Schijvenaar die Wilders in deze en de volgende innings verving, aan Van Oostram en Verstraete een vrijen loop, doch wanneer Payne den bal naar Meenhorst slaat, gooit deze snel naar het derde honk en Van Oostram is uit door een gedwongen loop. Stand 02. In de zesde innings wordt Wilders in het verre veld gemist. Hij steelt zoowel het tweede als het derde honk en komt thuis na een slag van Van den Heuvel Rijnders, die echter op het eerste honk sneuvelt. Ook v. d. Putten komt door een fout op het honk. Door goed honkloopen heeft hij al gauw het derde honk bereikt en wanneer Van Mol dan slecht naar het derde honk gooit, komt v. d. Putten zelfs thuis. Rotgans wordt uitgevangen, waarna Kloos een moioen twee-honkslag geeft. Wanneer hij echter probeert, er een drie-honkslag van te maken wordt hij voor het derde honk uitgetikt. Van de Belgen komen maar vier man aan slag. Alleen Van Moll komt door een fout van Wilders op het honk; van de anderen sneuvelt Bresseleer op het eerste honk. Aan dagt en Van Haute worden uitgevangen. Stand 0—4. In de zevende innings kregen drie Hol landers een dubbele slagbeurt, voordat ein delijk de derde nul viel. Boscher begon met een honkslag, waarna hij direct het tweede honk steelt. Na een slag van Van der Schalie bereikt hij het derde honk en komt dan binnen op een doorgeschoten bal. Meenhorst brengt Van der Schalie binnen met een honkslag. Wanneer Schijvenaar den bal naar den korten stop slaat, probeert deze Meenhorst. die naar het derde honk liep, uit te maken doch de derde honkman laat den bal door glippen en Meenhorst is veilig. Even later komt hij binnen, wanneer de achtervanger te wild naar het derde honk gooit. Wilders gaat uit op drie slag, doch Van den Heuvel Rijnders brengt Schijvenaar binnen met een twee-honkslag. Ook v. d. Putten slaat safe, zoodat Van den Heuvel Rijnders kan scoren. Dan volgi de tweede vrije loop, dien J. van Mol in dezen wedstrijd geeft; Kloos komt door een fout van Oostram op het eerste honk, waarna Boscher drie slag krijgt. Van der Schalie, die uitstekend op dreef is met het slaghout, geeft ook nu weer een flfinken tik. Intusschen zijn v. d. Putten, Rotgans en Kloos de thuis plaat gepasseerd en dan valt eindelijk de derde nul, als Meenhorst drie slag krijgt. Deze innings heeft maar liefst 8 punten opgeleverd. De Belgen maken in deze innings hun eerste en eenige twee punten. Gillet scoort het eerste punt voor België door een slech ten aangooi van Van der Schalie naar Kloos en wanneer Verschueren naar thuis loopt tikt Kloos met de hand, waarin hij den bal niet heeft. Stand 2—12. In de achtste en negende innings voegt al leen Holland nog een punt aan de score toe. Vermelding verdient nog een schitte rende vang van v. d. Putten in de negende innings. De inningscijfers luiden: Holland 020002810 12 België 000000200 2 H. H. C.—BLAUW WIT (14-6) H.H.C. heeft een kranige prestatie geleverd door Blauw Wit te slaan. Het veldwerk was bij H.H.C. prima. Slechts een fout werd in den geheelen wedstrijd, die acht innings duurde, gemaakt. Hoewel het werpen der H.H.C.- pitehers niet zoo goed was, wisten de Blauw witters toch in totaal slechts vijf honk slagen, waaronder een homerun van Van Heeswijk, te geven. Het honkloopen ging de Blauw-Witters niet gemakkelijk af; tot drie keer toe viel er een nul door een gedwongen loopen. Van de 41 spelers, die aan slag zijn geweest, zijn er 11 loopers op de honken gebleven, terwijl de derde nul viel. Voor Blauw Wit stond Wilders op de plaat; reeds in de eerste innings werd hij door Heuvel Rijnders en Hartog geslagen. Doch dan heeft Wilders succes als Mulder en J. Baas den bal naar hem slaan, zoodat beiden op het eerste honk sneuvelen. Oosterveld krijgt vier wijd en ook Moll komt op het honk, doch dan krijgt D. Baas drieslag; deze innings heeft twee punten opgeleverd aan H.H.C. Pijnakker begint voor H.H.C. te werpen; al dadelijk heeft H. H. C. succes. Wilders sneuvelt op het eerste honk, waarna Kolijn wordt uitgevangen. Doch dan volgen twee keer vier wijd, maar doordat Ten Siethof niet hard genoeg slaat, gaat Blom uit door een gedwongen loop, zoodat Blauw-Wit voor nu aan den kant is. De tweede innings is, zoowel wat Blauw Wit als H.H.C. betreft, spoedig voorbij. Geen der partijen maakt een punt. In de derde innings gaat het voor HH.C. gemakkelijker om punten te maken. In deze innings gooit Wilders drie keer vier wijd en geholpen door drie fouten weet H.H.C. drie punten aan haar score toe te voegen zonder ook maar een honkslag gegeven te hebben. Ook in de derde innings wil het bij Blauw Wit aan slag maar niet; wanneer er vier spelers aan slag zijn geweest, heeft Blauw Wit nog steeds geen een speler over de thuisplaat. Pas in de vierde innings, als Pijnakker drie keer achter elkaar vier wijd heeft gegooid, kan Ten Siethof Blauw Wit's eerste punt scoren. Ook de vijfde innings levert een punt op; een homerun van Van Heeswijk, doch gelukkig voor H.H.C., dat ér geen honken bezet waren, zoodat er slechts een punt aan de score kon worden toege voegd. Intusschen vergrootte HH.C. haar voor sprong in de vierde innings met twee pun ten en in de vijfde innings zelfs met zes innings wel wat te wenschen aver. Na vijf slagen, o.a. een drie-honkslag van Mulder; maar het veldwerk van Blauw-Wit liet in deze innings wel wat te wenschen over. Nij vijf ininigs was de stand 213 in het voordeel van H.H.C. Wanneer Pijnakker in de zesde muffigs wordt vervangen, begint het even bedenkelijk te worden voor H.H.C. Zes keer wordt er vier wijd gegooid en als eindelijk de derde nul valt, zijn er vier Blauw-Witters de thuisplaat ge passeerd. De volgende 2 innings gaat het echter weer beter. Zes Blauw Witters komen in deze twee innings aan slag, waarvan er vier uit gaan op drie slag en twee sneuvelen door goed werk van J. Baas. Ook H.H.C. weet in de laatste drie innings den bal niet meer te raken; alleen Hartog geeft in de laatste innings een honkslag. Deze innings levert H.H.C. dan ook nog een punt op. Werpersresultaten van Blauw Wit en H.H.C. waren resp. 9 keer drie slag, 12 keer vier wijd en 8 keer drie slag, 15 keer vier wijd. Fouten resp. 6 en 1. Honkslaggemiddelde Blauw Wit 0.19; H.H.C. 0.25. De cijfers der innings zijn: H. H. C. 20326001= IJ Blauw Wit 0001 1400=6 AJAX-HAARLEM (9-6) Haarlem verscheen slechts met acht spe lers. Veenhof begon voor Haarlem te wer pen. Aan beide kanten zijn nog al wat fouten gemaakt. Doordat Haarlem maar met acht man in het veld stond, kon Ajax nogal eens honkslagen geven. De automatische nul by Haarlem, die vier keer in de acht innings kwam, was natuurlijk ook een flinke handi cap. De eerste drie innings leverden voor beide partijen niet veel punten op, doch in de vierde innings werden er drié fouten door Haarlem gemaakt en door twee keer vier wijd en twee honkslagen leverde deze beurt vijf punten op aan Ajax, waartegen Haarlem slechts twee punten maakte. Doch de volgen- j de 3 innings had Hunik succes. Geen enkele speler van Ajax wist de thuisplaat te pas- seeren; bij het ingaan der achtste innings was de stand 85 in het voordeel van Ajax. Vqenhof en Langereis krijgen vier wijd en Dijkhuizen komt door een fout op het eerste honk, waarna de automatische nul komt. Hierna worden zoowel Kloos als Hunik uit gevangen, nadat Veenhof is thuisgekomen op een doorgeschoten bal. Ook Ajax scoort in haar achtste slagbeurt slechts één punt, waarna het volgens de scheidsrechters tijd was. Achteraf blijkt ech ter dat voor twee gevallen geen tijd is afge houden en dat er dus te kort is gespeeld, waartegen Haarlem protest zou aanteekenen. Werpresultaten van Ajax en Haarlem wa ren resp. 9 maal vier wijd, 10 maal drie slag en 10 maal vier wijd, 8 maal di'ie slag. Honk slaggemiddelde resp. 0.17 en 0.20. De cijfers der innings zijn: Haarlem 10121001=6 Ajax 10250001=9

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6