Japansch ultimatum aan het Noord-Chineesche leger. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Thijs IJs heeft een raar avontuur Onmiddellijke terugtrekking geëischt. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT ttriUïtor—-\ÊkMi PROGRAMMA DINSDAG 27 JU O 1937 Op grond van "het incident van Langfang heeft de commandant van het Japansche garnizoen in Noord- China aan den commandant van het negen en twintigste leger, generaal Soeng Tsje Joean, een ultimatum ge richt, waarin hij het onmiddellijk terugtrekken der in de nabijheid van Loekoetsjau en Papausjan gesta- tionneerde Chineesche troepen naar Tsjangsingtien aan den westelijken oever van de Joengting eischt. Deze operatie moet vóór 27 Juli om 1'2 uur voltooid zijn. "Voorts wordt geëischt, dat de Chineesche troepen worden teruggetrokken uit Peiping en omge ving, dat de stellingen aan de spoor lijn Peiping-Hankau worden opge geven en dat de Chineesche troepen daar vandaan vóór 28 Juli des mid dags om 12 uur naar Pautingfoe ver plaatst worden. De Japansche regeering heeft besloten een aanvullende begrooting van 97 millioen yen in te dienen, hetgeen noodig is geworden door de gebeurtenissen in Noord-China. Deze begrooting zal 28 Juli a.s. worden behandeld en zal eenstemmig door alle partijen worden goedgekeurd. De minister van Financiën Kaya heeft zijn collega's medegedeeld, dat een nieuwe bui tengewone zitting van het parlement bijeen zal worden geroepen voor. een tweede aan vullende begrooting, wanneer de incidenten in China niet geregeld zullen worden. Japansche stafofficieren hebben naar Domei meldt een conferentie gehouden naar aanleiding van het incident van Lang fang. Volgens berichten uit Tientsin hebben de militaire autoriteiten na deze conferentie door middel van kolonel Matsui, den chef van de Japansche militaire missie te Pei ping, generaal Soeng Tse Joean een protest gezonden dat door de bladen een ultimatum wordt genoemd. Hierin wordt gezegd, dat luitenant-generaal Kiyoshi Kazoeki, bevel hebber van het Japansche garnizoen in Noord-China, ten zeerste het uitbreken van de vijandelijkheden tusschen Chineezen en Japanners te Langfang betreurt. Het inci dent is ontstaan door het onverantwoordelijk openen van het vuur door Chineesche troe pen op Japansche infanterie, welke de Japan sche seinafdeeling, die de telefoonleidingen herstelde, moest beschermen. De Japansche opperbevelhebber is van mee ning, dat deze nieuwe ernstige gebeurtenissen zijn terug te voeren tot de weinige ernst, waar mede de Chineezen de overeenkomst met de Japansche militaire autoriteiten nakwa men en tot de uitdagende houding van een deel der Chineesche troepen, Indien de Chineesche troepen zouden ver langen den toestand niet erger te maken, dan verzoekt de Japansche opperbevelhebber, dat de afdeelingen van de 37ste divisie van het Chineesche leger, welke bij Loekoesjau en Pa pausjan gelegerd zijn, voor Dinsdagmiddag te Sjang Hi Tan teruggetrokken zullen wor den, dat de afdeelingen van deze divisie uit Peiping zullen worden weggezonden en dat de afdeelingen, welke bij Si Joean liggen, voor Woensdagmiddag teruggetrokken zullen zijn tot het westen van Joeng Ting Ho. Deze troe pen moeten dan verder worden teruggetrok ken in de richting van Pau Ting Foe. Indien deze voorwaarden van de Japanners niet worden vervuld, dan zullen zij gedwon gen zijn hun vrijheid van handelen te her nemen en alle verantwoordelijkheid hiervan zal dan door de Chineezen moeten worden gedragen. Het incident bij de Kwang Gan Men- Poort. Omstreeks acht uur gisteravond zijn Ja pansche en Chineesche troepen in botsing gekomen bij de Kwan Gan Men poort, in het zuidwesten van Peiping. Japansche troepen, die op de auto's naai de kazerne terugkeerden, vonden de poort bezet door Chineesche troepen, die weiger den hen door te laten, hoewel de Japansche officieren van te voren toestemming hadden ontvangen van den burgemeester van Pei ping. De Chineezen op den stadsmuur en op het poortgebouw openden plotseling ge weer- en mitrailleurvuur op de Japansche troepen, waarop deze terugschoten. Men is zeer bezorgd over het lot van luite nant-kolonel Sakoerai en den tolk Kawaga, die sedert de gevechten bij de Kwan Gan Men poort vermist worden. Diplomatieke besprekingen. De Duitsche ambassadeur in China, Traut- mann, heeft een onderhoud gehad met den Chineeschen minister van buitenlandsche za ken, Wang Tsjoeng Hoe over den toestand in Noord-China. Trautmann had verder be sprekingen met de vice-ministers Soe Mo en Tsjang Tsje. Ook de leider van de Italiaansche legatie en de Amerikaansche ambassadeur voerden be sprekingen met den minister van buiten landsche zaken. Niettegenstaande de groote hitte in de hoofdstad, zijn de ambassadeurs van Duitschland, Engeland, Italië, Sovjet- Rusland, Frankrijk en Amerika uit hun zo merverblijven naar de stad teruggekeerd om de ontwikkeling van den toestand nauwkeurig te volgen. Alleen de Japansche ambassadeur vertoeft nog- in de provincie Sjantoeng. Hirota en prins Konoje zetten het Japansche standpunt uiteen. Bij de opening van de zitting van het Japan- sche Lagerhuis heeft de minister van buiten landsche zaken, Hirota, het woord gevoerd. Deze zeide o.a.: Een der doeleinden der nationale politiek van Japan is dit land een positie te verzekeren, welke het in staat stelt in Oost-Azië een sta- biliseerende kracht te zijn en bij te dragen tot de vestiging van een werkelijken vrede in de wereld. Teneinde deze politiek goed te voeren moeten wij de betrekkingen van Japan met Mandsjoekwo, China en Sovjet-Rusland be schouwen. Onze regeering betreurt diep te constateeren, dat in China het anti-Japansche gevoel werd aangewakkerd en op systematische wijze ge ëxploiteerd met het doel de openbare meening tot eenheid te brengen en het nationale be wustzijn te doen geboren worden. Ten opzichte van het incident van Loe koetsjau handhaaft de Japansche regeering de in haar verklaring van 11 Juli aangekon digde politiekhet zoeken van een regeling ter plaatse en het niet verergeren van den toe stand. Dientengevolge doet de Japansche re geering al het mogelijke om op de plaats van bet conflict zelf een vreedzame oplossing te Sdnden en de regeering van Nanking er toe te brengen de noodzakelijke maatregelden voor een spoedige regeling te nemen. Ik heb dan ook goede hoop, dat door zoo spoedig mogelijk hun houding opnieuw te over wegen de Chineesche autoriteiten zullen bij dragen tot een loyale uitvoering van de be palingen der regeling, welk in den nacht van den Hen Juli werd getroffen. Door ebrek aan aanwijzingen welke de houding der Nanking- regeering zal zijn, is het niet mogelijk, op het oogenblik te weten, welken terugslag de te genwoordige toestand op de Chineesche volks massa's zal hebben. Minister-president prins Konoje heeft in het parlement zijn met groote spanning ver wachte regeeringsverklaring afgelegd. Allereerst bracht prins Konoje tot uiting, dat hij de nieuwe crisis in de Japansch-Chi- neesche betrekkingen betreurde. De Japansche regeering heeft belangrijke beslissingen moe ten nemen en nog te nemen. Versterking van de landsverdediging met gelijktijdige ontwik keling van de economische krachten van Ja pan vormen de belangrijkste punten van het program zijner regeering. De noodzakelijkheid van ingrijpende hervormingen ontkent prins Konoje niet. De ten uitvoerlegging echter moet vooreerst tot later uitgesteld worden. Zijn regeering heeft reeds een belangrijk wetsontwerp voorbereid voor het instellen van een sociaal- en gezondheidsbureau. Alle tegen stellingen en spanningen moeten echter met het oog op den moeilijken politieken toestand overwonnen worden. ZuM» Amerika San Salvador uit den Volkenbond. De ministerraad van San Salvador heeft besloten, den Volkenbond te verlaten. Het volgt hierbij het voorbeeld van de andere sta ten van Midden-Amerika: Guatemala, Hon duras en Nicaragua, die reeds verleden jaar het lidmaatschap van den Volkenbond op zegden. Opmarsch van Franco's troepen aan het Madrileensche front. Regeeringsleger in moeilijke positie. Ernstige verliezen der Nationalisten ten Westen van Madrid? Het Spaansche ministerie van De fensie deelt mede: De druk van den vijand uit de richting van Brunete duurt voort. De opstandelingen heb ben verscheidene malen krachtig aangevallen, waarbij zijvoorafgegaan door geschut, oprukte. De regeerings- troepen trokken over een ondiepe beboschte zone ten noorden van Brunette terug. De loyale stellingen ten zuiden van Villa Nueva de la Canada zijn krachtig georganiseerd. Aan de rest van het front der vijfde en achttiende divisies zijn alle vijandelijke aanvallen afgeslagen. In Andalusië aan het front van Pozoblaneo hebben de loyalen met succes weerstand geboden aan den vijande lijken druk, die gericht was op het water reservoir van Guadahuellato. De vijand liet dertig lijken, 10 mitrailleurs en 10 gevange nen achter. De verliezen der regeeringstrde- pen zijn onbeteekenend. De generale staf der regeeringstroe- pen raamt de verliezen der opstande lingen tijdens de gevechten ten wes ten van Madrid op een totaal van 25.000. De beteekenïs van den val van Brunete. verovering van Brunete door de troepen van Havas meldt uit Madrid, 26 Juli. De Franco kan binnenkort ernstige gevolgen hebben voor de stellingen, die de regeerlngs- troepen sedert drie weken bezetten. Bij het offensief, dat de regeeringstroepen eenigen tijd geleden inzetten, was Brunete hun eer ste verovering en deze plaats verschafte hun een steunpunt van zeer groote beteekenis, omdat men van daaruit de aankomst van mogelijke versterkingen voor den vijand kon verhinderen en omdat de verovering van Quiljorna en Villanueva de la Canada ge makkelijker gemaakt werd. Het verlies van Brunete kan thans dezelfde ongunstige be teekenis hebben, ditmaal voor de regeerings troepen. Deze trekken thans terug op Villa Nueva de la Canada, 5kilo meter ten noorden van Brunete. De beide legers zijn slaags op ongeveer twee kilometer van Villa Nueva. Indien de regeeringstroepen verder zouden moeten terugtrekken, zouden zij gevaar loopen tusschen Villa Nueva en Quijora te worden afgesneden. De stellingen bij Quijor- na zouden dan uiterst lastig gehandhaafd kunnen worden en de troepen zouden slechts langs zeer slechte wegen op val de Morillo kunnen terugtrekken. Het staat vast, dat de troepen van Franco hun opmarsch zullen voortzetten en trachten Villa Nueva te ver overen. Misschien kunnen de regeerings troepen dit verhinderen, doordat zij de beide oevers van de Rio Aulencia bezet houden en in het bezit zijn van Castillo de Villafranca aan de samenvloeiing van Aulencia en Guadarrama. De rechtsche strijdkrachten zullen zich dus moeilijk kunnen vereenigen. Daarom hopen de regeeringstroepen hun stellingen te kunnen behouden en zelfs te kunnen verbeteren. Salamanca meldt nieuwe vorderingen. Het officieele communiqué van het groote hoofdkwartier der opstandelingen zegt aan gaande den toestand gisteravond om acht uur: Aan het front van Arragon m den sector van Albarracin hebbij wij Reguela en Calo- mares bezet. Aan het front van Madrd in den sectorf van Brunete werden de wanhopige aanval len van den vijand op de stellingen, welke wij Zondag veoverden, oP besliste wijze afgesla gen. De opmarsch van onze troepen durut voort en wil hebben de door den staf beoogde resultaten bereikt. Meer dan vijftig tanks -ijn door -nze troepen in de lataste gevechten vernield. Het aantal dooden der regeerings troepen, dat het slagveld bij Brunete bedekt, bedraagt verscheidene duizenden. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen ome bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie). BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd, en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Inqez Med.) Japansche militaire auto's in de lucht gevlogen. Handgranaten ontploften. Reuter meldt uit Peiping, 26 Juli: Tenge volge van het ontploffen van handgranaten zijn bij Tsjang Gi Men, de westelijke stads poort, drie Japansche militaire auto's in de' lucht gevlogen. Naar verluidt zijn hierbij een twintigtal Japansche soldaten om het leven gekomen. AUTO-ONGEVAL VAN DE HERTOGIN VAN KENT. Een auto, waarin de hertogin van Kent en haar beide kinderen op weg waren naar Sandich, is te Wrotham in Kent in botsing gekomen met een andere auto. Beide wagens werden beschadigd, doch de inzitenden bleven ongedeerd. Engelsche „witboek" wordt aan de Spaansche partijen voorgelegd. Besluit der niet-inmengingscommissie. Uit Londen: Naar vernomen wordt heeft de niet-inmeningssubcommissie besloten aan alle vertegenwoordigde regeeringen een af schrift van het „ewitboek" te zenden met een brief, waarin gevraagd wordt, dat iedere regeering zoo kort mogelijk haar meening over de negen Britsche punten uiteen zet. Verder wordt gevraagd het antwoord niet later dan Donderdag te zenden, zoodat de subcommissie Vrijdag weer bijeen zal kun nen komen. De Italiaansche vertegenwoordiger in de commissie, Grandi, heeft in een lange uit eenzetting de Fransche pers aangevallen, welke volgens hem de feiten verdraaide. Ver volgens verdedigde hij het standpunt, dat de vraagstukken moeten worden behandeld in de volgorde van het Britsche plan. Italië is bereid in een geest van verzoening al deze vraagstukken te bespreken. Maisky, de vertegenwoordiger van de Sovjet Unie stelde voor het zenden van waarne mers naar de Spaansche havens en het te rugroepen van de vrijwilligers aan de beide partijen in Spanje voor te leggen, aangezien de overige punten niet afhankelijk zijn van het aannemen door deze partijen. Verder zeide hij, dat de Sovjet-Unie in geen geval het toekennen van de rechten van oorlog voerende aan Franco zou goedkeuren. De Duitsche vertegenwoordiger Von Rib- bentrop steunde Grandi. EEN SPOOKSCHIP WORDT VERKOCHT. In den haven van Portmouth vond on langs een interessante verkoop plaats. Het spookschip „Cebrina" werd verkocht. Het schip werd in het jaar 1917 voor Cherbourg door een Engelsch oorlogsschip aangehouden. De naam spookschip kreeg het wegens het feit, dat men het onder zeer verwachte om standigheden vond. Toen namelijk de Engel sche zee-officieren het schip betraden, vond men er geen enkel levend wezen. In de eet zaal stonden de tafels gedekt, de spijzen wa ren klaar, maar een menschelijk wezen was niet te vinden. De meest verschillende ver halen deden de ronde, maar het geheim van het schip is nooit opgehelderd. Een Goede Huidverzorging! Witte Purol wrijft onzichtbaar weg in de huid en is daarom zoo geschikt voor gebruik overdag. Dit houdt de huid zacht en mooi en voorkomt en geneest zonnebrand en vervellen. Doos 30 ct. (Adv. Inqez. Med.) WAAR KOMT HET WOORD „BUNGALOW" VANDAAN? Het woord „bungalow" is een Engelsch- Indische vertaling van het Hindostansche woord „bangla", dat oorspronkelijk „Bengali" of „van Bengal" beteekent en ook voor stroo- hut gebruikt wordt. Merkwaardig is, hoe in den loop der tijden uit dit plaatselijke woord het internationale „bungalow" ontstaan is. In vroeger tijden leidden de in Britsch-Indië ver toevende Engelschen een soort Nomadenleven in tenten. En daar de woningen van de in boorlingen van Bengalen in het gehehel niet aan hun eischen beantwoordden, droegen de eerste, door hen zelf ontworpen woonhuizen het stempel der tenten, waaraan zij gewoon waren en die uit een groote ruimte be stonden, omgeven door zeildoek en die weer in verschillende vertrekken, zooals slaapver trek, badkamer enz. verdeeld was. Het is mogelijk, dat in het begin de tent met een strooien dak bedekt was. Dit droeg de naam „bangla". Tegenwoordig is de oorsprong van het woord door de meeste Indiërs vergeten, die de naam „bungalo" als een zuivere Engel sche naam voor het Engelsche buitenhuis beschouwen. DS. WILHELM NIEMOELLER VRIJGELATEN. Dominee Wilhelm Niemoeller, de broer van Martin Niemoeller, den predikant van Berlijn-Dahlem, die Zondag werd gearresteerd is gisteren weer vrijgelaten. Processen-verbaal. De meeste wegens zondigen tegen verkeers regels. HAARLEM Dinsdag. Aan overtreding van de Drankwet maken zich in Haarlem niet velen schuldig; in de afgeloopen maanden April, Mei en Juni wer den te dier zake door de politie slechts 1, 1 en 2 processen-verbaal opgemaakt. Daarentegen 684, 590 en 731 wegens overtreding van de Motor- en rijwielwet en gemeentelijke ver- keersvoorsehriften! Inzake de Wet en veror dening op de Winkelsluiting werden onder scheidenlijk in April, Mei en Juni 9, 2 en 10 processen-verbaal opgemaakt en inzake mis drijven: 156, 180 en 141. OVER BLINDE PASSAGIERS. In het afgeloopen jaar werd het aantal rei zigers, die zonder spoorkaartje van de trein gebruik maakten, op een enkele lijn van het Britsch-Indische spoorwegnet, op 300.000 geschat. Daar meestal van 10 blinde passagiers er slechts één gesnapt wordt, kan men gerust aannemen/ dat er minstens vier millioen personen voor niets vervoerd zijn. Men heeft thans besloten, hier energiek tegen op te tre den. Bij een enkele rechtbank komen vaak hon derden processen tegen deze menschen bin nen, terwijl er in bepaalde steden zelfs aparte rechtbanken voor ingericht zijn. In Britsch-Indië zijn de afstanden zoo groot en de kleine tusschen stations worden zoo onvoldoende bewaakt, dat het kinderspel is om rustig den trein te verlaten en zoo de controle te vermijden. Fakirs en pelgrims beschouwen deze goedkooge manier va? reizen als een religieus voorrecht. De Hin- doesche beambten van de treinen maakten dan ook bezwaar, om deze „heilige vaders" iets te. laten betalen, alleen al uit vrees, zich hun toorn op den hals te halen. uitkeeringen aan valide werklqozen. Volgens de Statistische Gegevens omtrent de gemeente Haarlem werden in de tijdvak ken 15 Maart tot 11 April, 12 April tot 9 Mei en 10 Mei tot 6 Juni reglementair uitgekeerd uit gesubsidieerde werkloozenkassen f11308.56, f 9189.68 en f 8479,60 (voorloopige cijfers). Ondersteuning vanwege den Dienst der Werkloosheidsbestrijding werd verleend tot totaalbedragen van f 87648,93; f 73499,13 en f 70686,57. Ondersteuning door Maatschappelijk Hulp betoon werd gegeven tot totaalbedragen van f 143550,30; f 124288,09 en f 120660. In totaal werd dus uitgekeerd f 242507.79; f 206967,90 en f 199826,17 tegen in 1036 gedurende de zelfde tijdvakken totaal: f 207074,06, f 213266,67 en f 209117,64. Hier valt dus, vergeleken bij verleden jaar een daling te constateeren. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten in flacons van f 0.75. (Adv. inqez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Zoo reden Thijs en zijn oom weer een tijdje voort, totdat Thijs opeens uitriep Maar, oom, wat ruikt het hier toch eigenaardig? Oom Mopperniet knikte eens. Ja, ik heb het ook geroken, zei hij, maar ik weet niet wat het is. Zouden we dan in de buurt van de Eskimo's zijn? vroeg Thijs en hij keek scherp voor zich uit. Maar bij zag niets dan sneeuw. Plotse ling zei de motor Roefff! Roeffi! en even later hield hij op met loopen. Wat zullen we nu hebben? bromde oom. Hij steeg uit en opende de mn L' p. Hij prutste wat, morrelde wat aan moertjes, doch kon niets vinden. Is het mis, oom?, vroeg Thjjs, HET SCHEEPVAARTVERKEER TE HAARLEM. Volgens de Statistische Gegevens omtrent de gemeente Haarlem kwamen hier in April, Mei en Juni onderscheidenlijk 414,417 en 469 schepen uit Noordelijke richting laden en lossen, met een gezamenlijke tonnenmaat van 40573, 38978 en 41129. 240 217 en 250 schepen, met een tonnenmaat van 13610, 12030 en 16817 voeren hier slechts door, Uit Zuidelijke richting laadden en losten hier 331, 291 en 371 schepen, met een ton nenmaat van 17631. 15197 en 17829; 180 202 en 211 schepen voeren hier slechts door uit Zuidelijke richting; zij hadden een tonnen maat van 8932. 12878 en 13286. Het vorig jaar Juni laadden en losten hier, uit Noordelijke richting komend, 393 schepen met een tonnenmaat van 31293. terwijl hier uit Noordelijke richting slechts zijn doorge varen 216 schepen met een tonnenmaat van 1(3480, terwijl hier, uit Zuidelijke richting komend, laadden en losten 408 schepen, met een tonnenmaat van 18243, terwijl slechts zijn doorgevaren 212 met een tonnenmaat van 14380. GEMEENTELIJKE BANK VAN LEENING. HAARLEM Dinsdag. In het tweede kwartaal van dit jaar wer den in de Gem. Bank van Leening in belee ning genomen of werd de beleening ver nieuwd van 1501, 1438 en 1344 panden (in April, Mei en Juni) tegen totaalbeleensom men van onderscheidenlijk f 13009,50, f K2671,50 en f 10827.50. Gelost werden 1373, 1445 en 1269 panden voor een totaal van f 11728, f 12683,50 en f 10348. GEMEENTELIJKE STORTINGS- EN OPHAALDIENST. HAARLEM Dinsdag. Volgens de Statistische Gegevens omtrent de gemeente Haarlem was het aantal aan geslotenen bij bovengenoemden dienst eind Mei 1937: 7219, tegen 7118 in het laatst van Mei 1936. Het gestort bedrag was in Juni f 39214,29 en het opgehaald bedrag f 107300,55 (tegen f 152912,06 en f 40012,72 in Juni 1936). In deposito was gestort f 1487252 in Juni 1937 tegen f 921182 in Juni 1936; 1937 ver toont dus in dit opzicht een belangrijken vooruitgang. WOENSDAG 28 JULI. HILVERSUM I, 1S75 M. VARA-uilzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 11.00—11.30 RVU. 6.30—7.00 RVU 1.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Causerie over de droogmaking van de Zuiderzee en gramofoon muziek. 11.00 „Hoe moet ik mijn zuigeling verzorgen?" causerie. 11.30 Gramofoonmu ziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 12.001.45 „Fan tasia" en Gramofonnmuziek. 5.30 Orkest foonmuziek. 3.00 Viool en piano. 3.30 Voor de kinderen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 Orkest Vodobemu en soliste. 6.30 Vacantie vieren, causerie. 7.00 Vervolg concert. 7.30 „Vrijzin nige Protestanten in Noord-Holland", cause rie. 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Be richten ANP. VARA-Varia. 8.15 Vroolijke voordracht. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.30 Or gelspel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Fantasia en solist. 11.00—12.00 Dansmuziek (gr. pl.) HILVERSUM II, 301 M. NCRV-uitzending. 6.30—7.00 Onder wijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Geluk- wenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Kinder- en Dameskoor „Eu- phonia", piano en slagwerk. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Kwintetcon cert. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeug dige postzegelverzamelaars. 2.00 Pianovoor dracht. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Zang en piano. 4.45 Gelulcwenschen. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Causerie over de cijfers betreffende het schoolbezoek der schipperskinderen in 1936. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en so list. 8.00 „Iets over de paarlvisseherij bij Cey lon en de CultivéPaarlen". causerie. 9.30 Ver volg concert (Om 10.00 Berichten ANP) 10.30 12.00 Gramofoonmuziek. Hierna Schrift lezing. DROÏTWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.30 BBC-Northern orkest en solist. 1.20 Het Blaina and District Silver orkest en solist. 2.05 Gramofoonmuziek. 2.35 Declamatie 2.50 H. Engleman's kwintet en solist. 3.20 Gramo foonmuziek, 3.50 Pianoduetten. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Harry Leader's Band. 6.20 Berichten. 6.40 Reportage Konink lijk bezoek aan Noord-Ierland. 7.10 Jack Payne's Band en solisten. 8.00 Sportpraatje. 8.20 BBC-orkest en solist. 9.20 Berichten. 9.40 Orgelspel. 10.20 Amerikaansch cabaretpro gramma. 11.05 Het New-Georgian Trio. 11.35 Mantovani's orkest. 11.5012.20 Jazzmuziek, (gr. pl.). RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Andolfi-orkest (Om 1.35 zang) 2.20 Gramo foonmuziek. 4.05 Zang. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Zang. 7.35 Duetten. 8,05 Zang. 8.50 Con cert vanwege de Vereeniging van Oud-Strij ders. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 8.5010.05 Gramofoonmuziek. 12.20 SS-orkest. 1.35 Or kest van de Rijksarbeidsdienst, de Stuttgarter volksmuziek en solisten. 2.35 Populair con cert. 4.50 Keulsche Orkestvereeniging. 6.50 Kamersextet en -solisten. 8,30 Het Akensche Kur-orkest. 9,20 Plattelands-programma. 11.00 Bonnsche Madrigaalvereeniging. 11.30— 12.2-0 Fr. Hauck's orkest. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20, 6.20 en 6.50 Gra mofoonmuziek. 7.20 Oude muziek. 8.20 Klein orkest 920 Symphonieconcert uit Knocke Ca. 110011.20 Dansmuziek (gr. pl.) BRTISREL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 A. Felleman's orkest. 6,35 Gramo foonmuziek. 8.20 Omi'oepsymphonie-orkest, koor en solisten. 9.20 Radiotooneel 9.50 Ver volg concert. 10.3011.20 Dansmuziek (gr. pl.) pTPT rerm, ANDSF.NDER 1571 M. 8.30 Het Omroep-Amusementsorkest In de pauze: Declamatie. 10.20 Berichten. 10.40 Politiek overzicht. 11.05 Weerbericht. 11.20—» 12.20 Gramofoonmuziek,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3