Vierdaagsche. De Medici tegen den Oorlog. Uit een bericht op deze pagina blijkt dat de ginds 6 jaar gevoerde Nederlandsche actie van medici voor het voorkomen van oorlog een zeer belangrijke buitenlandsche steun heeft gekregen door een besluit van het congres der British Medical Association te Belfast, pe machtige Britsche Maatschappij tot be vordering der Geneeskunst heeft namelijk besloten en dat nog wel met een overwel digende meerderheid ter vergadering om aandrang uit te oefenen tot de stichting van een permanent orgaan te Genève dat zich met het vraagstuk der psychologie van den oorlog zal bezig houden. Het is duidelijk dat de thans verworven instemming en de acti viteit van een zoo belangrijk lichaam als de British Medical Association voor de Neder landsche actie nieuwe verschieten openen en de kans geven op het bereiken van een al- gemeene internationale actie der organisa ties v&n doktoren. In 1931 besloot de Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst, eveneens met groote meerderheid in haar jaarvergadering tot het instellen van een Commissie voor Oorlogsprophylaxis. Dat ge schiedde op voorstel van een kleine groep Haarlemsehe medici, en één hunner, dr. J. Roorda, is sindsdien als secretaris der com missie het middenpunt der actie gebleven. Men zal zich herinneren hoe o.a. door toe doen dezer commissie een waarschuwenden open brief aan de staatslieden van alle mo gendheden uitging, onderteekend door 350 psychiaters uit de geheele wereld, die groo- ten indruk maakte en in de geheele wereld pers geciteerd werd. Het principe, indertijd door de Nederlandsche Maatschappij aan vaard, dat het voorkomen van oorlog als psy chologisch vraagstuk op het beroepsterrein van den arts ligt en dat hij, wiens taak de bescherming van het leven is, niet alleen de mogelijkheid maar ook de plicht heeft daar voor te ijveren, is thans ook door de British Medical Association erkend. Een der woord voerders van het district Sheffield dat de motie indiende, dr. H. Caiger, heeft de zaak zeer bondig geformuleerd door te verklaren: ,Als ons beroep zich met geestelijke afwij kingen heeft bezig te houden en als de psy chologie tot ons beroep behoort moeten wij ons inlaten met de psychologie van den oor log". Dezelfde spreker heeft uitgeweid over de actie der Nederlandsche medici en ge zegd: „zij vragen onze hulp en zij zijn ervan overtuigd dat de zusterverenigingen in an dere landen zullen volgen als wij die geven". Dr. Nunan, die de motie indiende, pleitte voor opvoeding der massa in humaniteits- besef door de doktoren. Het voorstel tot stichting van een centrale afdeeling der medische actie te Genève zal, uitgaande van een zoo machtige organisatie als de B.M.A., ongetwijfeld wel succes hebben. Het is m.i. alleszins waarschijnlijk te achten dat de Britsche regeering het zal overnemen en dat het dus t.z.t. te Genève als Engelsch voor stel ter tafel zal komen. De medische beroeps actie ter voorkoming van den oorlog zal hier mee een nieuw en zeer belangrijk stadium in treden. Uit dezen loop van zaken blijkt weer eens dat ondanks alle stormachtige gebeurtenis sen van dezen tijd de strijd tegen den oor log zich voortzet en dat het rustige, volhar dende werk van de menschen die blijven doorzetten met een groot doel voor oogen, zooals dr. Roorda, zijn goede gevolgen moet hebben en op den duur toch steeds meer terrein wint. Op de anti-oorlogsactie in haar geheel zal een besluit als dat van de British Medical Association zeer zeker heilzaam en moed gevend werken. Ook de arbeid van anderen draagt, ondanks alle scepticisme en hoon van lieden die niet tot zulk een geloof en volhar ding in staat zijn, tenslotte steeds meer vnicht. De zaak is vol te houden en telkens opnieuw alle middelen toe te passen om de geesten rijp te maken voor een houding ten aanzien van den oorlog, die alleen in staat zal zijn hem op den duur te beletten. Dat de medici op dit gebied een belangrijke taak te vervullen heb ben, die uit hun roeping zelf voortkomt, spreekt vanzelf en is dus voor ieder volkomen begrijpelijk. R. P. BEVERWIJK EXAMENS. Voor het toelatingsexamen van de Middel baar Technische School te Haarlem afdee ling Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde le jaar theoretici slaagden onze plaatsgenoo- ten Th. A. F. v. d. Horst, A. S. Docen en H. A. A. M. Langendijk. Commissie voor de ArbeidsKeurs vergaderde. Arbeidsbemiddeling als overheidstaak. In de Maandagavond gehouden vergadering van de Commissie voor den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling heeft de Directeur de heer V. Ph. Braun een inleiding gehouden over het onderwerpArbeidsbemiddeling als overheids taak. Aanvankelijk bepaalden de bemoeiingen van de overheid zich tot de grootere gemeenten, maar later werden daarin ook de kleinere ge meenten betrokken. Vroeger ging men van de minder juiste gedachte uit dat de Arbeidsbeurs tot doel had de werkloosheid te verminderen. Dc Arbeidsbeurs is echter niet bij machte ar beid te scheppen, wel echter kan zij vraag en aanbod op de arbeidsmarkt regelen. Het is te betreuren, dat de gezonde ontwik keling van de arbeidsbeurzen wordt geremd door het begrip, als zou zij een instelling zijn, voor werkloozen en voor ongewenschte ele menten, die op andere wijze geen arbeid kon den vinden, elementen, die deswege niet door de patroons werden begeerd. Langzamerhand wijzigden de opvattingen; geleidelijk won de overtuiging veld, dat de arbeidsbeurs niet is een instelling van uitsluitend werkloozen, maar dat zij is een algemeen en goed geordend in stituut, dat tot taak heeft degenen, die werk zoeken of werkkrachten wenschen, te helpen bij hun streven om den rechten man te brengen op de juiste plaats. Zij moet zijn, aldus de directeur, een instelling in dienst van het be drijfsleven, ingesteld op de behoeften daarvan, die in het belang van de partijen en van de gemeenschap heeft te zorgen voor een econo mische personeelsvoorziening. Indien het eenigszins mogelijk is moet aan de Arbeidsbeurs zoo min mogelijk een ambte lijk cachet worden gegeven, omdat dit voor haar arbeid niet bevorderlijk is. De arbeidsbemiddeling behoort in handen van de overheid, omdat haar neutraliteit dit wenschelijk maakt en omdat de gemeenschap, vertegenwoordigd door de overheid, het zich tot plicht moet rekenen het ongemak te her stellen, dat is ontstaan door den snellen groei en de ingewikkeldheid van de samenleving en het gemis aan overzicht in de arbeidsmarkt. Dit zijn de voornaamste principieele redenen om de oplossing van het vraagstuk van de regularisatie der arbeidsmarkt in handen van de overheid te leggen. De bemiddeling in het algemeen is voor den werkgever en den werknemer volkomen vrij. Een werkgever is bijvoorbeeld volkomen vrij een hem door de Arbeidsbeurs gezonden kracht niet aan te nemen, terwijl omgekeerd een werknemer aangeboden arbeid bij een bepaal den patroon niet behoeft te aanvaarden. Bij de arbeidsbemiddeling is alle dwang verre ge houden. Weliswaar bestaat de meening, dat een ver plicht gebruik van de arbeidsbeurs misschien waarde zou hebben in verband met een beter overzicht van de arbeidsmarkt, maar voorloo- pig wordt het beter geacht, dat men vrijheid van bemiddelen heeft. Het nut van de Ar beidsbeurs moet zooveel vertrouwen wekken, dat men met genoegen een volgende keer bij de instelling aanklopt. Een verkeerde meening is, dat de Arbeids beurs slechts zou moeten bemiddelen naar de volgorde en den duur der inschrijvingen. Im mers de Arbeidsbeurs dient, wil zij naar beide kanten haar taak naar behooren verrichten, ook inlichtingen te geven over arbeidseigen- schappen en vakbekwaamheid. In verband met den dienst der werkloos heidsverzekering bewijst de arbeidsbemidde ling groote diensten. Zij kan als een goeden barometer worden beschouwd voor het be drijfsleven, omdat zij beschikt over betrouw bare gegevens. De Arbeidsbeurs kan alzoo als een betrouwbaar inlichtingenbureau worden aangemerkt en de Overheid zal er goed aan doen, in deze richting voort te gaan. De rede van den directeur, die met groote belangstelling gevolgd werd, gaf aanleiding tot een interessante gedachtenwisseling. Daarna heeft de commissie zich bezig ge houden met de door B. en W. ontworpen in structie voor den directeur. Betoogd werd de wenschelijkheid, dat de directeur van den ge meentelijken dienst der Werkloosheidsverzeke ring en Arbeidsbemiddeling ook als hoofd van een gemeentelijke tak van dienst wordt erkend. Aangezien het hier een principieele aangele genheid gold zou de voorzitter deze aange legenheid nader onderzoeken, waarna de com missie B. en W. omtrent de instructie van ad vies zal dienen. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over het vraagstuk van de jeugdige werkloozen. Het is voor alles noodzakelijk, dat de jeugdige werkloozen hun vak-bekwaamheid op peil hou den. De tot nu toe gehouden cursussen volde den in dit opzicht niet geheel aan de eischen. Het zou zeer gewenscht zijn, dat Beverwijk zelf over een centrale werkplaats kon be schikken. De secretaris van de commissie wees op de even groote noodzakelijkheid, dat ook oudere arbeiders in de gelegenheid moeten zijn hun vak-bekwaamheid te behouden. Tot nu toe is dit slechts mogelijk voor arbeiders tot 24 jaar. Maar ook de oudere werkloozen zullen daar voor in de gelegenheid moeten zijn. Spr. dacht bijvoorbeeld aan de talrijke werklooze sigaren makers. die niet in de gelegenheid zijn hun vakbekwaamheid te behouden. In Wageningen, Culemborg en andere centra van de sigaren- industrie heeft men deze menschen die ge legenheid wel geboden. Dit is natuurlijk ook voor andere vakken denkbaar. Deze belang rijke zaak zou niet uitsluitend plaatselijk ge regeld behoeven te zijn. Veeleer geldt het hier een aangelegenheid, die door de gemeenten districtsgewijze gezamenlijk moet worden be hartigd. De Commissie heeft ook dit vraagstuk uitvoerig besproken. De voorzitter sloot daarna, met een woord van dank aan den directeur voor zijn inleiding de vergadering. RAADSVERGADERING. De punten van behandeling voor de as. Raadsvergadering zijn 1. Installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer A. L. van Groningen. 2. Beëediging van den waarneimend se cretaris. 3. Benoeming van; een lid der commissie van bijstand in het beheer der financiën; lid der commissie van overleg voor de ambtena ren; een leerares aan de Huishoud- en Indu strieschool, 5 leden der commissie van advies inzake armenverzorging, 5 leden der commis sie van advies, in zake ondersteuning van be hoeftige tuinders, 3 leden der commissie van advies, inzake geneeskundige armenverzor ging; een lid werkgever van de commissie van toezicht, bedoelde art. 13 der arbeidsbemidde- lingswet 1930 4. Voorstel tot conversie van een geld- leening. 5. Financieele voorzieningen ten aanzien van de gemeentebegrooting en van de bedriifs- begrootingen dienst 1936 en 1937. 6. Voorstel tot het toestaan van credieten voor den bouw en de inrichting van de nieuwe openbare lagere school aan den Groote Hout weg en voor de aanschaffing van nieuwe leer middelen ten behoeve van de openbare lagere school no. 2. 7. Voorstel tot goedkeuring van de reke ning 1936 en van de begrooting 1937 van de streekplan-commissie voor de IJmond-Noord. 8. Voorstel tot vaststellen van de instruc tie voor het onderwijzend personeel. 9. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van twee woonhuizen. 10. Voorstel tot nadere regeling van de be stemming der bezittingen van de opgeheven gemeente-instellingen van weldadigheid en tot vaststelling van een reglement voor het fonds Armen goederen. 11. Voorstel inzake het vakonderwijs. 12. Voorstel tot vaststelling voor de onder- wijsvergoedingen ten behoeve van de bijzon dere lagere scholen in de voormalige gemeen te Wijk aan Zee en Duin. 13. Voorstel tot toekenning van een aan vullend subsidie, ten behoeve van de kerk restauratie in Wijk aan Zee. 14. Voorstel tot wijziging van de bouw verordening. 15. Voorstel tot wijziging en vaststelling op nieuw van de verordening ex-artikel 223 der gemeentewet. 16. Voorstel tot vaststelling van een veror dening betreffende de verbetering van het geitenras. 17. Mededeelingen en ingekomen stukken. DE ZORG VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Reeds eenige malen hebben wij er de aan dacht op gevestigd, dat er voor jeugdige, werklooze metaalbewerkers gelegenheid be staat hun vak te beoefenen en hun vakbe kwaamheid niet alleen te behouden, maar ook op hooger peil te brengen. De centrale werkplaats te Velsen biedt daartoe volop ge legenheid. De animo daarvoor blijkt evenwel in Be verwijk helaas niet bijster groot te zijn. Van de tien voor Beverwijk beschikbare plaatsen is er slechts één bezet. Dit is in derdaad een pover resudtaat, dat geenszins in overeenstemming is met het vele werk, dat de gemeentelijke dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling zich heeft moeten getroosten om deze tien plaatsen ge reserveerd te krijgen. Wij vestigen daarom nog eens de aandacht van de jeugdige werklooze metaalbewerkers op de mogelijkheid „bij" te kunnen blijven in hun vak. Tot 24-jarigen leeftijd kunnen zij zich daarvoor aanmelden bij den directeur van de Arbeidsbeurs, Raadhuisstraat, alhier HEEMSKERK GESLAAGD. 'Onze plaatsgenoot de heer A. R. W. Muyen is toegelaten tot afdeeling Werktuigkunde en Electrotechniek van de Middelbaar Techni sche School te Haarlem. Door medewerking van het centraal bestuur is de R.K. Volksbond in staat voor haar leden goedkoope dekens beschikbaar te stellen. Deze zijn Vrijdagavond a.s. van 8 tot 10 uur te be zichtigen in het K.S.A.-gebouw. NAAR DE JAMBOREE. Uit Heemskerk zullen van de St. Adelbertus- groep zes verkenners deelnemen aan de Jam boree. Op Donderdag 29 Juli vertrekt de groep in gezelschap van den aalmoezenier H. Schou ten naar Vogelenzang. TORNIERDAG DER KRUISVAARDERS. De kruisvaarders uit Heemskork zullen deel nemen aan het districtstornier dat op Zondag 19 September wordt gehouden. Het program ma hiervoor luidt als volgt: 's Morgens 10 uur H. Mis welke door de kruisvaarders zal worden gezongen. Na de H. Mis opening van het tor nier. Dan volgen een seinwedstrijd, verkeers- estafette en compasspel. In den middag volgt een marsch van alle deelnemers door Bever wijk. Dan begint het middagtornier met wa genrennen, slagbal, Zweedsche estafette en touwtrekken. Om 7 uur sluiting met een groot kampvuur. TER BEDEVAART. De jaarlijksche bedevaart voor de Gezellen en K.J.C. zal dit jaar plaats hebben op Zondag 22 Augustus. De predikaties zullen worden gehouden door den Zeer eerw. pater Barromaeus de Greeve. R.K. VROUWENBOND. Donderdag 5 Augustus gaat de R.K. Vrou wenbond op excursie naar het Prov. Electrisch bedrijf te Bloemendaal. DINSDAG 27 JUEI 1937 NAAR DE PERSILSCHOOL. Maandag maakten negentig dames een ex cursie naar de Persilschool te Amsterdam Aan deze excursie was een plezierreis ver bonden, georganiseerd door de winkeliers Rijke en Castricum. In de Persilschool werd een demonstratie bijgewoond van het wasschen met verschil lende zeepproducten. Hierna werd thee en gebak geserveerd. Tot slot werd nog een mooie film vertoond. Op de terugreis werd afgestapt bij het ho tel ..Velserend" waar gedineerd werd. Ook werd nog een bezoek gebracht aan het na tuurbad. Ongeveer 10 uur arriveerden de dames zeer voldaan weer in het dorp. A. D. O. IN TRAINING. Daar de successen der voetbalvereeniging „A.D.O." den laatsten tijd niet zoo goed wa ren, heeft het bestuur besloten de spelers in training te brengen. Deze training zal onder beproefde leiding Vrijdag a.s. beginnen. CASTRICUM GESLAAGD VOOR DE M. T. S. Tot de eerste klas van de afdeeling Scheeps- bouwkunde en Vliegtuigbouwkunde van de Middelbare Technische school te Haarlem is toegelaten onze plaatsgenoot de heer K. Zink- weg. DE HEROPENING VAN DEN RIJKSWEG. In aansluiting op onze berichten inzake de heropening van de zoo belangrijk verbeterde Dorpstraat laten wij hier het officieele feest programma voor Maandag 2 Augustus volgen: 3 uur ontvangst ten raadhuize van genoo- digden. 3.30 uur: Samenkomst bij den Stationsweg. Rede van den heeren burgemeester Sloet, C. G. Krayenhoff van der Leur, Hoofd-ingenieur- directeur van den Rijkswaterstaat in het Ar rondissement Alkmaar; H. Broksma, voor zitter van de V.V.V. „Castricum Vooruit" en van den voorzitter der buurtcommissie. Daarna zal de burgemeester het lint, dat den weg nog afsluit, doorknippen. Het Fanfa recorps brengt bij deze plechtigheid het Wil helmus ten gehoore. Daarne volgt bezichtiging van de straat waarbij de genooodigden van auto's gebruik zullen maken. Ook deze rondgang wordt door muziek op geluisterd. De plechtigheid van de opening van den weg wordt besloten met het aanbieden van den eerewijn in het raadhuis. Des avonds te 8 uur wordt op het kermis terrein een concert gegeven door het fanfa recorps en de zangvereeniging. Te 10.30 uur wordt op het kermisterrein een vuurwerk afgestoken. EXAMENS NUTTIGE HANDWERKEN. Gsslaagd te Amsterdam de dames P. Gou- man, Y. J. F. Baas, B. L. Fabius, allen Heem stede, B. C. van Kessel, J. C. Engelgeer, beiden Haarlem en C. Noort te Hillegom. PERSONALIA. Het laureaat der Nederl. R.K. Kerkmuziek- school „St. Caecilia" werd uitgereikt aan den heer A. Rieu, te Haarlem, die in alle vakken de daartoe vereischte praedicaten behaalde. Geslaagd voor de akte N.L.: M. H. Groenen- daal te Haarlem. De Medici en de Vredesactie. De British Medical Association stelt permanent orgaan te Genève voor. Actie der Ne derlandsche medici heeft hier toe geleid. GENèVE 23 Juli (R. U. P.). De British Medical Association heeft in haar jaarlijksche algemeene vergadering te Belfast met overweldigende meerderheid b-rioten aandrang uit te oefenen tot instelling van een internationale actie ressorteerende onder de Health Organisation (Gezondheidsdienst) van den Volkenbond die zich bezig zou hou den met de psychologie van den oorlog. Di-. J. Nunan (Sheffield) die de motie in diende zeide dat de taak der medici is de massa op te voeden tegen den oorlog. Hij somde de oorlogsmotieven op ijdelheid en eerzucht gepaard aan matelooze helden- vereering. dynastieke belangen, streven naar uitbreiding van grondgebied, handels- en in- dustriëele belangen en gaf als zijn meening te kennen dat alle organisaties der medici in de geheele wereld haar aandeel zullen moeten nemen in het onderwijzen van hetgeen hij betitelde als „massa-menschelijkheid" (mass- human ity). Dr. H. Caiger (Sheffield), die de motie on dersteunde, noemde oorlog de misdadige waan zin van de menschheid en verklaarde „Als ons beroep zich bezighoudt met geestelijke afwijkingen, en als de psychologie tot ons gebied behoort, moeten wij ons met de psycho logie van den oorlog inlaten. De Nederla.-d- sche Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunst houdt zich sinds zes jaar met het vraagstuk bezig en heeft onzen hulp ingeroe pen De Nederlandsche Maatschappij is ervan overtuigd dat als wij die verleenen andere zuster-organisaties zeer zeker zullen volgen, zoodat een sterke internationale beweging hieruit zou voortkomen." HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. 25 te Ant werpen Statendam, N.-York n. Rott. 28 (v.m.) te Plymouth verw. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 25 te Willem stad. Damsterdijk ,23 v. Rott. te Vancouver. Dinteldijk, Vancouver n. Rott. 24 te Los Angeles. Veendam, Rott. n. Vancouver 25 te Londen. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 24 te Lon den. Boschdijk, Rott. n. N. Orleans p. 24 Oues- sant. Tiradentes, Rott. n. Philadelphia 24, 300 toijl W. v. Valentia. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, Vlaardingen n. Lissabon p. 25 Dungeness. Stad Amsterdam, Rott. n. Algiers p. 24 Ouessant. Stad Dordrecht 24 v. Lissabon n. Benisaf. Stad Arnhem, 25 v. Lulea te Vlaardingen. Stad Zaandam, 25 v. Vlaard. op Tyne voor Stockholm. Rozenburg, 24 v. Vlaard. te Ystad voor Oxe- losund. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 24 v. Rott. te Calutta. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk, 26 v. Dairen te Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 24 v. Lagos. Jaarstroom (thuisr.) 29 te Rott. verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) p. 26 Ouessant. Bloemen fontein (thuisr.) 25 v. Lissabon. Heemskerk (thuisr.) 24 v. Kaapstad. Meliskerk (uitr.) 26 v. Pt. Natal. Randfontein (uitr.) p. 25 Ouessant. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (thuisr.) 24 v. Dakar. Tajandoen, 25 v. Bremen te Hamurg vertr. 27 v. Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, 26 v. Hamburg te Rott. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Baralt, 26 v. Hamburg te Amst. Poseidon, 24 v. Trinidad te Guiria. (De vierdaagsche afstandsmarsch wordt van Dinsdag tot Vrijdag in de omgeving van Nijmegen ge houden.) Meer dan vierduizend gaan marscheeren. Het beste beentje voorgezet. Zij die een loopbaan prefereeren Als weg naar hun vacantiepret. Hoewel ik zelf niet mee zal loopen. Neem ik er heusch geen loopje mee, Ik hoop dat het hun mee zal loopen, Zooals 't al vaak tevoren dêe. 't Heeft heel wat voeten i n de aarde En o p de aarde, voor z' er zijn, Maar dit maakt het vooral van waarde, Het is zoo'n algemeen festijn. De armen loopen met de rijken. De jeugd loopt met den ouderdom Als wandelmakkers en gelijken. Viermaal een slordig straatje om. Die loopbaan staat voor allen open, Elk gaat zijn weg, gelijk van recht, Loopjongens en loopmeisjes loopen En de loop graaf met den loop knecht. 't Is een van de gezondste sporten, Al lijkt de weg soms wel wat lang, Zij zullen zich den tijd wel korten, En moeheid weren, met gezang. Zij nemen opgewekt de beenen En komen 's mididags vrooiijk thuis, Tot men hun d' orde zal verleenen. Van 't vierdaagsch wandelridder kruis. Er liggen voetangels en klemmen. Die zetten hun den voet soms dwars, Maar dat zal 't loopend vuur niet temmen, Zij hebben 't allen in hun mars. Volbreng den tocht die u tot eere, Tot vreugde en gezondheid strekt, O wandlaars 't zal weer best marscheeren, Ik volg u (zittend) met respect, P. GASUS. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerland en Vrije Veiling Spinazie per kist 5070 ct. Sla per kist 2555 ct. Postelein per kist 1428 ct. Andijvie per kist 2055 ct. Wortelen per bos 58 ct. Rabarber per bos 25 ct. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos 23 ct. Uien per bos 35 ct. Bloemkool, le per stuk 79 ct. idem, 2e per stuk 34 ct. Tomaten per K.G. 49 ct. Aardappelen per 100 K.G. 3.504.10. Peulen per K.G. 914 ct. Doppers per K.G. 613 ct. Capucijners per K.G. 1019 ct. Witte Capucijners 811 ct. per K.G. Raspers per K.G. 1017 ct. Groentjes per K.G. 69 ct. Snijboonen per K.G. 1217'/2 ct. Dikke boonen per K.G. 811 ct. Sperc. b. z. dr. per K.G. 11 ct. Sperc. b. met dr. 12 ct. per K.G. Tuinboonen 511 ct. per K.G. Asperges, le wit per bos 3032 ct. Idem le bl. per bos 22 ct. Komkommers per stuk V/22y2 ct. Aardbeien per doosje 8—18 ct. Frambozen per doosje 14—28 ct. Zwarte bessen per slof 75100 ct. Roode bessen per slof 5070 ct. Kruisbessen per slof 4055 ct. Perziken per stuk 37y2 ct. GEM. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Voor de benoeming van een leerares in het vak Huishoudkunde aan de Gem. Huishoud en Industrieschool in verband met het aan mej. Ouweleen per 1 September a.s. verleen de eervolle ontslag hebben B. en W. onder staande voordracht opgemaakt: 1. Mej. P. J. A. Scheffener, leerares aan de 2de openbare Huishoudschool te Amsterdam. 2. Mej. M. S. Vriens te Bergen op Zoom en 3. Mej. W. Poelstra te Amsterdam. Het populairste Indianenopperhoofd van de Vereenigde Staten, „Adelaarsschimmel" ge naamd is op 115-jarigen leeftijd naar de „eeuwige jachtvelden vertrokken"Zijn beelte nis komt op een der Amerikaansche munt stukken voor. Hebe, 26 v. Aarhuus te Amst. Saturnus, Sfax n. Sunderl. p. 26 Ouessant. Oberon, 25 v. Bari te Calamata. Orion, 25 v. Stamboul te Susa. Perseus, 26 v. Faro te Olhao. Triton, 26 v. Limni te Canea. Achilles 25 v. Amsterd. te Hamburg. Agamemnon, Card. n. Piraeus pass. 25 Gi braltar. Ajax 25 van Valencia te Amsterdam. Alkmaar 25 van Antw. te Amsterdam. Bodegraven 23 van Pto. Chicama naar La Libertad. Calypso 25 v. Amsterdam te Dunston. Cottica 24 v. Amsterdam te Paramaribo. Crijnssen 25 van Amsterdam te Hamburg. Deucalion 25 van Gibraltar naar Aberdeen. Fauna 25 van Venetië te Triest. Vermes, van Varna naar Antwerpen pass. 24 Gibraltar. Merope, 25 v. Kopenhagen te Amsterdam. Nereus, Amsterdam naar Kopenhagen pass. 26 Holtenau. Odysseus. 24 van Cafcania n. Messina. Orestes, 26 van Sfax te Brest. Orpheus, Stettin n. Amsterdam pass. 26 Brunsbuttel. Venus. Rotterdam naar Genua pass. 25 Dungeness. Vulcanus. 26 van Izmir te Stamboul. Rhea, Rotterdam naar Piraeus 25, 50 mijl O. van Niton. Perseus, 25 van Portimao n. Olhao. Poseidon 23 v. Trinid n. Caripito. Simon Bolivar, Amsterdam n. Barb. pass. 26 Ouessant. Stella, 25 van Amsterdam te Emden. Theseus, 25 v. Kopenhagen te Stettin. Tiberius 25 van Beyrouth n. Jaffa. Trajanus, 24 van Catania n. Piareus. Ulysses, 25 v. Rotterdam te Newcastle, v. Renssel, Amsterdam naar Paramaribo p. 25 Oues. Venezuela 25 v. Cristobe n. Cartag. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland 26 van Hamburg te Amsterd. Zaanland 24 v. B.-Ayres naar Amsterdam. Eemland (uitr.) 25 van Dakar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Weltevreden (uitr.) 26 te Batavia. Baloeran (thuisr.) pass. 26 Pt. de Galle. Brastagi 24 van Batavia. Weltevreden .uitr.) 24 te Singapore. Baloeran (thuisr.) 28 te Marseille verw. Slamat (thuisr.) 25 te Dartmouth. Buitenzorg (uitr.) pass. 25 K. Bon. Kertosono (uitr.) 25 van Marseille. K. Gede (thuisr.) 25 v. Colombo. Garoet 25 van Rotterdam te Hamburg. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. Alchiba (uitr.) pass 25 Fern Nor. Alphacca 25 van Rotterdam n. B.-Ayres. Alphacca (uitr.) pass. 25 Dungeness. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. P. Tello ,uitr.) 25 van Genua. Joh. v. Oldebarnevelt (thuisr.) 28 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amsterdam verwacht. Joh. de Witt (thuisr..) 25 van Sabang. Marnix v. St. Aldegonde (uitreis) 25 van Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Lille. Japan naar Rotterdam 26 v. Londen. Cyclops Rotterdam r» Japan pass. 24 Dun geness. Polydorus, 25 van Liverpool n. Swans. Benledi, Japan n. Rotterdam 24 te Kohsi- chang. Calchias, Japan n. Rotterdam pass. 25 Gi braltar. Melampus, Batavia naar Amsterdam 25 te Marseille. Glengarry, Dairen naar Rotterdam 24 van Colombo. Hout voor Velsen. Met een lading papierhout arriveerde gister middag het Russische motorschip „Jean Jau- rès" van Archangel voor de Papierfabriek te Velsen. Aanvoer steenkolen. Gisteren arriveerde het Britsche stoomschip „Towneley" met een lading steenkolen van Newcastle aan het Hoogovenbedrijf.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5