Buiten haar kringen FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 6) De hitte hing nog drukkend in de stad en miss Martha voelde zieh te vermoeid om naar Southampton door te reizen vóór laat in den namiddag. „Ik denk, dat je wel snapt, waarom ik eer der teruggekeerd ben, dan ik van plan was?" zei ze. Terry schudde het ihoofd. „Ik heb een brief van een jongen man ge kregen", zei tante Martha verlegen. Terry staarde haar zwijgend aan. „Die kwam van Curtis Suthers". zei tante Martha. Terry bleef haar verbluft aankijken, alsof ze er niets van begreep. „Over jou, malle meid", zei tante Martha bruusk. „Wat had Curt in vredesnaam over mij te vertellen?" vroeg Terry. „Waarover denk je, dat jongelui gewoonlijk schrijven, als ze een brief sturen aan tantes van huwbare meisjes?" „Ik kan het me werkelijk niet voorstellen", zei Terry misnoegd. .Mij wil graag met je trouwen", zei tante Martha. „En hij schreef me dat en vroeg, of ik het goedkeurde „Curt Suthers is een oudenvetsche, suffe.... domkop!" viel Terry uit. Maar toen Curt dien avond een bezoek kwam brengen in de villa te Southampton, had Terry er nog eens over nagedacht. Tan te Martha had den heelen rit van negentig mijlen lang er op gewezen, hoe keurig Curt zich toch wel gedroeg: de tegenwoordige jon gelui hielden zich over het algemeen zoo slecht aan de goede, oude gewoonten, maar Curt had zich uitstekend gedragen, door eerst met zijn verzoek bij haar zelf aan te komen, voordat hij aanzoek bij Terry deed. En toen tante Martha zich discreet naar haar eigen vertrekken teruggetrokken had en het jonge paar samen in den tuin was, waar de koelte het- stikheete New-York deed vergeten, had Terry naar het aanzoek van Curt welwillend geluisterd en zich steeds gunstiger tegenover hem gezind gevoeld. „Ik heb nu al zóó lang van je gehouden, Terry. Is er dan heusch geen hoop voor me?" Ze had naar hem gekeken, zooals hij daar, groot en goedgebouwd in het maanlicht voor haar stond. Ze had hem altijd een prettigen kameraad en een gedienstigen aanbidder ge vonden. Zelfs den vorigen avond, toen ze met dien anderen jongen man samen was, had ze gevoeld, dat ze toch eigenlijk echt van Curt hield. Maar toen Curt zijn armen om haar heen wilde slaan, week ze terug. „Neen Curtnog niettoe nog niet!" smeekte ze. „Maar je hebt me toch lief. is het zoo niet, schat?" „Ikik weet het nog niet zeker.En... ik zou eerst zoo graag zeker van mezelf zijn, Curt". „En ik wil niets liever, dan dat je zeker heid hebt, liefste", stelde Curt haar gerust. „maar ik heb al zoo lang gewachtja, ik wil natuurlijk nog wel wachtenMaar ik houd zooveel van jedat het wachten niet leuk meer is". „Dat weet ik", zei ze, „en ik zal je heusch laten wetenals ik zekerheid heb. En dat zalzoo lang niet meer duren". Ze had zich omgekeerd en was naar huis teruggekeerd. Tante Martha, die haar deur open had laten staan, riep haar. „Terry. kom eens even binnenHeeft Curt aanzoek gedaan, kindlief? Heb je het aangenomen?" Terry schudde het hoofd Tante Martha trok een lang gezicht. „Maar ik dacht zoo zeker.... aan je ma nier van pratendat je het doen zou..... Terry, je weet toch wel, dat hij echt van je houdt? En hij heeft zelf ook geld". „Geld?" vroeg Terry met opgetrokken wenkbrauwen, „wat heeft dat er mee te maken?" „Wel, hij is niet zooals sommige andere jongelui, die het misschien op je geld ge munt hebben, zie je? Curt heeft zelf een be hoorlijk inkomen". „Hoeveel dan wel?" vroeg Terry koeltjes. „Zooiets van twintigduizend dollar. Dat is wel niet zoo héél veel. Maar met wat jij hebt.. Heusch Terry, hij heeft geen oogen- blik aan jouw geld gedacht". „Ik geloof ook niet, dat hij dat gedaan heeft", zei Terry, „maar ikik wil graag nog wat tijd hebben. Dat is alles". Alleen op haar kamer overdacht ze haar toestand nog eens. Waarom had ze Curt niet genomen? Hij had genoeg van zichzelf om behoorlijk te leven. Hij zou niet alleen om geld trouwen. Hij hield van haar. Hij was een fijne kerel. Maar ja, een meisje met vijf millioen moest toch aan haar geld denken. Zelfs de rijksten hadden er geen bezwaar tegen, hun fortuin nog wat te vergrooten. Vijf millioen was heel wat. Zoo'n fortuin kon iemand onmogelijk buiten beschouwing la ten. Een meisje kon nooit weten, hoeveel in vloed dat op een man had. Het feit, dat ze zoo rijk was, had wellicht ook op Jack Red ding zijn invloed doen gelden. Haar gedach ten gingen terug naar den vorigen avond. En weer ergerde ze zich er aan, dat zij in eigen persoon den invloed van haar portret niet had kunnen overtreffen. Ze moest hem toch eigenlijk laten voelen, hoe dom hij ge weest was. Maar een verloofd meisje kon toch onomgelijk zoo'n vreemde kennisma king hernieuwen? Een vrij meisje.... dat zou nog gaan. Naast haar was de telefoon en een gids voor New-York. Op welk kantoor werkte hij ook weer? O ja, Conaway Co- naway. Maar het was nu natuurlijk te laat om hem op te bellen. Ze was dat trouwens niet (van plan. En toch voelde ze, dat het er nog van komen zou. En den volgenden mor gen belde ze hem dan ook op. „Met Terry", zei ze. Ze hoorde een gesmoorden zucht van blijdschap. „Terry! Ik heb gisteren den heelen dag gewachten gehooptTerry, waar ben je ergens?" „Buiten de stad", was haar antwoord. „Kom je vandaag nog in New-York?" „Best mogelijk". „Doe je het? Toe, Terry!" „Ik zal er nog eens over denken". Hij wachtte zoo lang, dat ze dacht, dat de verbinding verbroken was. Eindelijk zei hij toch: „Misschien doe je toch beter, niet te komen. Ik kan het.me niet veroorloven, Terry.... Ik kan jenergens mee naar toe nemen, Terry" „Is dat de kwestie?" „Wat zou het anders kunnen zijn?" „W-e-1je zei Immersdat je ver liefd was op „Dat is ook zoo. Maar haar zie ik toch nooit. Ik zou graag kennis maken met een ander meisjeals het maar kon". „Ben je er dan niet bang voor, verliefd te worden op een ander meisje?" Weer schaamde ze zich over die goedkoo- pe opmerking tegenover hem. „Dat zou niet kunnen", zei hij eenvoudig weg. Ze voelde, hoe ze haar schouders veront waardigd optrok. Dat hij zooiets tegen haar durfde zeggen! En opeens steeg een wild verlangen in haar op. Ze moest hem voor haar winnen als Terry Converseniet als Terry Tarpeton!Ja, dat was gemeen maar het was zoo echt vrouwelijk „Ik kom in de stad", zei ze en hing op, voordat hij antwoord kon geven. m. Tientallen malen veranderde Terry dien morgen van plan. Maar toen ze klaar was met ontbijten, voelde ze zich even sterk tot Jack getrokken, als toen ze aan de telefoon met hem sprak. Maar hoe kon ze zichzelf rechtvaardigen, als ze Jack nu eens werke lijk verliefd op zich maakte? Met andere jonge mannen had ze ook wel eens gespeeld, maar dan was ze er altijd overtuig van ge weest, dat ze hun geen onoverkomelijk leed bezorgde, door hen een blauwtje te laten loopen. Maar met Jack Redding zou dat niet het geval zijn. Hoe zou het bij mogelijkheid te verontschuldigen zijn, als ze misschien zijn ideale liefde verwoestte? Ze wist, dat ze hem reeds aan het wankelen had gebracht. Juist zijn herhaalde verzekering, dat hij zijn ideaal trouw bleef, was daar het beste [bewijs van. De echte Terry zou best in staat zijn, hem de afgebeelde Terry te doen vergeten. Maar wat dan? Wilde ze dan een flirtpar tijtje beginnen, waarvan ze te voren iwist, dat toch niets komen zou? Ze kon zich im mers niet voorstellen, dat ze ooit op Red ding verliefd zou worden, omdat hij een man was van nauwelijks eenïge beteekenis. Hij was er zelf immers van overtuigd, dat hij het nooit zoover zou brengen, dat hij de echte Terry zou ontmoeten? Maar van den anderen kant, hoe was het mogelijk, zooals tante Martha beweerde, dat een man, die haar kende, haar zien kon zon der den aureool van haar vijf millioen om haar heen? En hoe een man te vinden, die van haar hield om haar zelf alleen en niet tevens om haar geld? Ze ging naar het strand, waar ze Curt en Janey Lee vond en lunehte met hen. Thuiskomend vond ze tante Martha druk in de weer. Haar neef Tom Freeland had uit Bar Harbour opgebeld. Hij moest plotseling naar het buitenland en vroeg of tante Martha misschien de zorg voor zijn twee dochtertjes voor een maand tijdens zijn afwezigheid op zich nemen kon en naar Mount Desert ko men. (Wordt vervolgd). Op klompen. Een der deelnemers aan de vierdaagsche afstandsmarschen heeft een paar klompen als voet- bekleeding uitgekozen De vierdaagsche afstandsmarschen zijn dezen keer begonnen met een record aantal deelnemers en deel neemsters. Op marsch gedurende den eersten dag H. K. H Prinses Juliana heeft Dinsdag het nieuwe gedenkteeken voor Christoffel Pullmann nabij het paleis Soestdijk onthuld. Een foto onmiddellijk na de onthulling De voorbereidingen der Wereldjamboree. Voor parkeerende automobilisten is over de Leidschevaart nabij het station Vogelenzang een hulpbrug gebouwd, zoodat zij niet behoeven om te loopen De luchtvaarttentoonstelling „Avia in de Hout- Koning Carol van Roemenië (links) werd bij zijn aankomst rusthallen te Den Haag nadert haar voltooiing te Brussel begroet door Koning Leopold en diens broer, Prins Karei H. M. de Koningin heeft Dinsdag een gedeelte van het concours hippique te Hoofddorp bijge woond. De vorstin in de eereloge De tinbaggermolen .Doejoeng", te Kinderdijk gebouwd voor de Billiton Mij., is Dinsdag naar Hoek van Holland gesleept om naar Indië getransporteerd te worden. De .Doejoeng" op de Maas te Rotterdam

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8