Brand in benzine-tank oorzaak? HET NIEUWE AVONDBLAD FLAMINGO-RAMP. Ook mogelijkheid van blikseminslag geopperd K. L. M.-deskundigen zijn het daarmee echter niet eens. 22e JAARCANG No. 225 DONDERDAG 29 JULI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTTëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTÏëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.— overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim flOO— één lid duim ƒ50— alle leden wiisvineer f fin één of twee leden wysvmger 25 - alle leden anderen vinger f 15.-, één of twee leden anderen vinger 5.-, arm- of beenbreuk 30.-, enkelbfeuk 15.-, polsbreuk f 15?-. OpvarenISn van?Sch^s- 'n^tnefaartK enï tÜSZ bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Het Staatsvisscliersliavenbedrijf in 1936. Treurig beeld van ineenschrompelen van den export. De binnenlandsche afzet van versche visch lieu op een totaal van 8.412.856 k.g. In 1935 terug met ca. 74.000 k.g.; de haring liep met 131.000 k.g. terug op 764.355 k.g. Door velerlei belemmeringen, zoowel han delspolitieke als monetaire kon de export zich ook op het reeds lage niveau van 1935 niet handhaven. De export van versche visch naar Duitsch- land nam af met 242.000 k.g., naar België met 349.000 k.g., naar Zwitserland met 119.000 k.g. Naar Frankrijk steeg ze met 58.000 k.g. en naar Engeland met 221.000 k.g. Als men be denkt, dat onze export-handel haar afzetge bied in 10 jaar zag reduceeren met de vol gende cijfers: Duitschland teruggebracht tot 12% pCt. van 1927. België tot 19 ,pCt., Frankrijk tot 69 pCt., Engeland tot 13 pCt, dan kan men eerst recht beseffen, welk een treurig beeld deze eens zoo bloeiende handel thans geeft. Alleen naar Zwitserland steeg dit cijfer met ca. 80 pCt., doch geldt het hier slechts een betrekkelijk klein kwantum. De haringexport naar Duitschland deed het niet veel beter; deze liep met 50 pCt. terug vergeleken met 1935 en daalde sinds 1927 van 11.4 milüoen k.g. op 4.1 millioen k.g. België sloeg als afnemer een beter figuur: de export in 1936 was meer dan 5 maal die van 1935; deze steeg' van 186 duizend k.g. in 1927 tot 487 dui zend k.g. in 1936, behoudens groote schomme lingen in de laatste jaren. Zooals in ons blad van gisteren vermeld stond toont de vischhandel in het eerste kwar taal van dit jaar een eenigszins fleuriger en meer-belovend beeld, clan dat we de crisis jaren gewoon waren te zien en waarvan het jaarverslag over 1936 van het Staatsvissehers- havenbedrijf nog zulk een sombere afspiege ling geeft, vnl. op het gebied van den export. Het visscherij bedrijf maakt over het geheel genomen in 1936 wel een zeer zorgelijken tijd mede, waarvan dan vooral de beperking van den uitvoer naar het buitenland de oorzaak is. Hoe belangrijk ongetwijfeld het binnenland als afzetgebied is en hoe belangrijk het ook is het binnenlandsche vischverbrui'k te stimu- leeren, het visscherij-bedrijf zal toch voorna melijk gediend zijn door een verdere verrui ming van de export-mogelijkheden. Wat het prijspeil betreft heeft het Neder- landsche visscherijbedrijf zich grootendeels reeds aangepast aan het prijsniveau in de ex portlanden; de contingenteering echter is een barrière, waartegenover het bedrijf niets kan uitrichten en dat daarom de mogelijkheden er van beperkt. Ingeschreven vischhandelaren. Het aantal ingeschreven vischhandelaren bedroeg aan het einde van 1934 252, einde '35 was het 251 en einde '36 steeg het met 25 tot 276. In 1928 waren er 23 handelaren, die meer dan f 300.000 per jaar omzetten, 1935 zag slechts een enkele handelaar dit bedrag berei ken, in 1936 was deze groep verdwenen! In de groep. die tusschen f 120.000 en f 300.000 om zetten waren er in 1936 11 met een gezamen- lijken omzet van 1.9 millioen gulden, 1928 telde er 13 met tezamen 6.6 millioen gulden! De laagste groep, die van f 100f 10.000, tel de in 1927 110 handelaren met een gezamenlijk bedrag van f285.000; 1935 zag dit getal stij gen tot 161 man met f 465.000. Deze verschui ving van de hoogere groepen naar een lagere geschiedde, behoudens een enkele uitzonde ring, vrij regelmatig. De weerspiegeling er van vinden we terug in de jaarlijks gepubliceerde statistiek der ontvangen gelden van Rijks inkomstenbelasting. En die spreken een duide lijke taal! (Wordt vervolgd) WISSELVALLIGE VISCHPRIJZEN. Er zal wel geen tweede artikel zijn, dat zoo aan prïjsschommelingen onderhevig is aLs visch; dit was deze week o.a. goed merkbaar. Maandag, toen de aanvoer van schelvisch wij groot was, bracht de kleine schelvisch f 2' Per 100 pond op. Dinsdag was er geen aanvoer en Woensdag moesten de handelaren voor deze zelfde soert kleine schelvisch f 7 geven. Zoo was het ook met andere vischsoorten gesteld. De booten van Woensdag maakten zoodoen de mooie besommingen. ARBEIDSOVEREENKOMST IN DE HARING VISSCHERIJ. v. d. Steen schrijft in ..Toenadering" over hei- aanhangsel op de arbeidsovereenkomst in de haringvisscherij Langs dezen weg deelen wij aan onze leden riede den officieelen tekst van het aanhagnsel, behoorende bij onze contracten voor 1937. Aanhangsel, behoorende bij de over eenkomst d.d. 22 Mei 1936. Loonrege ling 1936, haring-, trawl- en beug- visscherij alsmede arbitrage-reglement Voor het jaar 1937 is overeengekomen; a- dat alle bepalingen en voorwaarden in genoemde contracten zullen gelden voor 1937 en dus de in de overeenkomst genoemde data ongewijzigd blijven en voor 1936 zal gelezen worden 1937; b dat geacht zal worden, dat in de con tacten opgenomen is: "Schepen, welke zesmaal per week visschen, zullen zich onthouden van het z.g. „Zaterdag avondschot", waartoe de bemanning in die gevallen dan ook niet is verplicht, behoudens bijzondere omstandigheden,"ter beoordeeling van den schipper". Of de oorzaak van de „Flamingo"-ramp ooit zal kunnen worden genoemd, is aan twijfel onderhevig. Er worden n.l. door de deskun digen verschillende redenen opgegeven, welke tot de catastrophe van dit K. L. M.-toestel kunnen hebben geleid, en de vernieling van het vliegtuig is zoo grondig, dat het zeer moeilijk zal zijn uit de resten een eenigszins betrouwbare conclusie op te bouwen. Belgische deskundigen achten het mogelijk, dat het toestel door den bliksem is getroffen, omdat tusschen Brussel en Hal, waar het toestel is neergestort, een onweer woedde. Deze meening is de directeur van de K. L. M., de heer Plesman, niet toegedaan. Op grond van de gegevens en uit het voorloopig onderzoek van den heer Behage helt de heer Plesman tot de meening over, dat brand in de achterbenzinetank oorzaak van het noodlottige ongeval is. De meeningen van de ooggetuigen loopen ook nog eenigszins uit een, zoodat vermoedelijk wel altijd een sluier zal blijven hangen over dit vreeselijk gebeuren. Wat aan de ramp voorafging. Een der ooggetuigen van de ramp vertelde ons Ik zag het toestel op normale wijze uit de richting Brussel naderen. Plotseling schoten vlammen rondom uit hét toestel en in een groote boog stortte het vliegtuig omlaag. Met een groote slag kwam het neer op een aard appelveld dat op ongeveer 500 meter van het station Brages gelegen is. Met de overige ge tuigen van de vreeselijke ramp snelde ik on middellijk toe, maar slaagde er niet in bij het toestel te komen, aangezien de hitte van de brand ons noodzaakte op een afstand te blij ven. Wij konden niets doen. Machteloos moes ten wij toezien, wetende dat in het vliegtuig menschen lagen. Het was echter volstrekt dui delijk, dat zelfs al hadden wij het toestel kun nen benaderen, onze hulp slechts weinig had kunnen baten. Alle inzittenden moeten, daar kan geen twijfel aan zijn, op slag dood zijn ge weest. Sommige lijken waren uit het toestel D. C. IJ. trekt over <le grens. Een IJmuider damkwartet naar Frankrijk. Dat het populaire D.C.IJ. de toonaangeven de club in den lande wordt, is bekend; niet alleen is zij bekend in ons land, maar ook tot Parijs is de faam van D.C.IJ. doorgedron gen. Zoo wordt er reeds eenige tijd onder handeld 0111 een IJmuider-kwartet eenige wedstrijden te laten spelen tegen de Parij- sche grootmeesters. Dit zou op sportgebied „vlagvertoon" zijn van de beste soort, temeer daar dammers als Dukel, Ligthart, Leijte, etc., zeker niet kansloos zouden zijn. De ver moedelijke tegenstanders zouden zijn Rai- chenbach.-Fabre, Herman de Jongh, e.a. De Fransche dambond, de Fédération Francaise du Jeu de Dames, neemt de officieele rege ling op zich. De IJmuider spelers zouden on getwijfeld een goeden ontvangst in de Damier-Parisien krijgen. Wij schrijven „zou den" immers ook hier is het 't altijd weer- keerende vraagstuk: de financiën! Gezien de slechte financieele toestand van den Fran- schen dambond kan er geen bijdrage worden verstrekt. Echter is ook D.C.IJ. niet in staat deze kosten te dragen. Moet nu ook dit evenement dan weer ver vallen? Er zijn toch nog wel sportmenschen, liefhebbers der damsport of vereenigingen, die een steentje willen bijdragen? De 4 be trokken spelers hebben direct het hunne aangeboden, ieder zal f 10 bijdragen in de kosten; dat is dus al f 40; D.C.IJ. zal zeker niet achter blijven. De spelers zullen echter 3 a 4 dagen op reis moeten. De voorzitter van D.C.IJ., de heer K. de Jong. Kanaalstraat 83. tel. 5460, zal gaarne bijdragen voor deze belangrijke reis in ont vangst nemen. Stel het niet uit, want uiter lijk Maandag a.s. moet er beslist worden. Gij helpt op deze manier mede den naam van IJmuiden tot over de grenzen bekend te maken. KENNISGEVING INZAKE TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. B. en W. van Velsen brengen ter open bare kennis, dat de Meervlietstraat te Velsen van den Driehuizerkerkweg tot de splitsing met den Rijksweg, van Maandag 2 Augustus a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afge sloten. VERANDERING VAN SCHOOL. Het bestuur der Vereeniging voor Christe lijk onderwijs te IJmuiden heeft aan den raad verzocht gelden beschikbaar te stellen voor de verandering van inrichting der Co- mitéschool aan de Keizer Wilhelmstraat: Dit verzoek is in handen van B. en W. gesteld .voor advies: geslingerd bij den val. Zij waren onherken baar Uit de verklaringen van verdere ooggetui gen landbouwers die in de nabijheid van de plaats des onheils, aan het werk waren, blijkt, dat het toestel op betrekkelijk geringe hoogte vliegende nader kwam, toen op een gegeven oogenblik eenige kleine ontploffingen hoor baar werden en een zwarte rook en vlammen uit het neerstortende toestel sloegen. Toen het toestel met den grond ln aanraking kwam volgde een groote ontploffing, die het vliegtuig volkomen uiteenrukte en tot een volslagen ruïne maakte. Tot op grooten afstand vond men later nog weggeslingerde brokstukken, terwijl over het geheele veld, waar het toestel neergekomen was, papieren, bagagedeelen en uitrus tingsstukken verspreid lagen. Rook uit de linkermotor. Uit de getuigenverhooren is wel komen vast te staan, dat het toestel in de lucht in brand is gevlogen. Volgens mededeelingen van de gendarmerie te Hal hebben inwoners gezien, dat een brandend vliegtuig de plaats passeerde. Het was hun echter niet mogelijk de rich ting van het vliegtuig te volgen. Andere oog getuigen verzekeren den linkermotor van het toestel hevig te hebben zien rooken. De stationschef van Brages verklaarde, dat hij zich in het station bevond, toen het ge luid van motoren van een betrekkelijk laag vliegend vliegtuig zijn aandacht trok. Op korten afstand zag hij toen een machine, waarvan „de staart rookte"; hij dacht een oogenblik met een reclamevlietuig, dat met rook een woord tegen den hemel schrijft, te doen te hebben, maar al spoedig ging het toestel dalen. Plotseling stond het geheele vliegtuig in vlammen en viel het midden in het veld neer. Nauwelijks was het op den grond of een hevige ontploffing deed zich gelden. (Zie ook elders in dit nummer.) Nieuw collectief contract voor de Fransche zeevisscherij. In het Persbericht der I.T.F. vinden wij het thans van kracht geworden collectief contract voor de Fransche zeevisscherij. Het betrett hier in hoofdzaak de bij New Foundland uit geoefende kabeljauwvisscherij. Gezien de om vang van dit document en de beperkte ruimte waarover wij beschikken, kunnen wij hier slechts melding maken van enkele der voor naamste bepalingen. Inzake de arbeidstijd lezen wij daarin: „Ge durende de reis wordt de dienst in drie wach ten geregeld, de werkelijke arbeidstijd bedraagt 8 uur per dag." Op de visscherij wordt de dienst naar om standigheden geregeld, echter onder voor waarde dat een rust van minstens 8 uur per dag verzekerd is. „Deze rust kan echter op vijf achtereenvolgende dagen tot zes uur (etenstijd uitgezonderd) bekort worden". In Fransche havens kunnen de opvarenden slechts verplicht worden aan het lossen van visch. het laden van kolen enz. mee te helpen, wanneer daarvoor geen voldoende arbeids krachten ter plaatse aanwezig zijn. De zee lieden ontvangen dan de daarvoor ter plaatse geldende arbeidsloonen. Beddengoed levert de reeder volgens de in de Scheepvaartverordening voor veiligheid en hygiëne gegeven voorschriften. Het bestaat uit een wol- of kapokmatras, kussen, twee dekens en twee matras-overtrekken. Keukengereed schap en servies wordt eveneens door den ree der geleverd. Wanneer de wekelijksche rustdag op de door den schipper vastgestelden dag niet gegeven kan worden, wordt deze door een rusttijd van 24 uur in zee of in een tusschenhaven vergoed. In het laatste geval heeft de bemanning recht op kostgeld zooals voor de zeelieden ter koop vaardij is vastgesteld. Voor elke uitgevallen wekelijkschen rustdag, welke bij afmonstering of ontslag nog niet was vergoed, heeft de man recht op één dag va- cantie met het daarbij behoorende loon. Elk lid der bemanning heeft recht op maxi maal 15 dagen betaalde vacantie, waarvan ten minste 12 werkdagen, overeenkomstig de voor de koopvaardij vastgestelde wettelijke rege ling. Ingeval van minder dan 300 dagen dienst verband bij denzelfden reeder (men monstert als regel voor het geheele seizoen) heeft de man, voor wat dien reeder betreft, recht op een overeenkomstig deel van bovengenoemde 15 dagen. Het ziekengeld is gelijk aan dat voor de koopvaardij Wanneer het schip door brand of schipbreuk verloren gaat of onzeewaardig wordt ver klaard, betaalt de reeder tot ten hoogste twee maanden na de terugkomst de bij de wet be paalde ondersteuning volgens de in de mon sterrol opgenomen loonschaal, benevens kost geld als ter koopvaardij gebruikelijk. De reeders erkennen het recht der opvaren den zich naar vrije keus bij een vakvereeni- ging aan te sluiten. De bemanning van elke trawler kiest twee vertegenwoordigers om klachten inzake de toepassing van wettelijke bepalingen, arbeids regelingen, hygiëne en veiligheid met den ka pitein te bespreken. De gezamenlijke bemanning heeft het recht op één vijfde van de netto-opbrengst. Onder netto-besomming wordt verstaan de opbrengst van de visch en de nevenproducten (inbegre pen de vrachtprijs bij het vervoeren van bij geladen visch of goederen en de helft der even- tueele passageprijs) na aftrek van disconto, provisie, bijdragen voor de vischverbruik-pro- paganda, omzetbelasting, bijdragen voor de sociale verzekering, lossings-, verpakkings- en leveringskosten, benevens de kosten verbonden aan het eventueel vervoeren, wegen en koelen van de visch. De reeder is verplicht de betref fende bewijsstukken over te leggen, tenzij voor een en ander een vast bedrag overeengeko men is. Bovenbedoeld vijfde deel der netto-besom ming wordt naar algenTeene of bijzondere overeenkomsten verdeeld. Den kapitein kun nen niet meer dan 6 deelen worden toege wezen. Behalve bovenbedoeld „deel" ontvangen de matrozen, stokers en tremmers na beëindiging van het vangseizoen de volgende extra- toelage: 265 frs. bij een besomming van 2.500.000 frs. 425 frs. bij een besomming van 2.800.000 frs. 600 frs. bij een besomming van 3.350.000 frs. 700 fres. bij een besomming van 4.000.000 frs. en meer. Verder hebben de opvarenden een garantie loon. Het bedraagt voor de verschillende ran gen per maand in francs; Hoofd-nettenmaker 1000 Hoofd-zouter 950 le nettenmaker 800 le zouter SOO le snijder 800 2e nettenmaker 750 2e zouter 750 2e snijder 750 Hulpnettenmaker 675 Hulpzouter 675 Hulpsnijder 675 le matroos 675 2e matroos 600 Lichtmatroos 500 Leerling 425 Scheepsjongen 375 le Stoker 700 Stoker, olieman 675 Tremmer 600 Radio-telegrafist 900 Kok 750 Bakker 675 AANVOER DEENSCHE VISCH. Woensdag waren niet minder dan drie Deen- sche botters met tezamen 300 kisten visch, hoofdzakelijk schol, aan de markt. Het is met den aanvoer van Deensche visch in de maand Juli goed merkbaar, dat het toe gestane Deensche contingent grooter is. Er was weinig schol aan de markt, zoodat de botters zeer hooge besommingen maakten. Mij. Ziekenfonds IJmuiden. De crisisregeling ju 1936. Dat de gevolgen van de crisis ook bij an deren zeer zwaar gingen drukken bewees de aanvrage van de plaatselijke t.b.c. vereeni ging en de plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis om een bijdrage te mogen ont vangen ter versteviging hunner kassen. Na dat was nagegaan, dat aan de beide con- sultatie-bureaux hulp verleend kon worden op grond van een regl. bepaling ten aanzien van de besteding der gelden werd besloten om f 300 beschikbaar te stellen f 150 voor zuigelingenzorg en f 150 voor Consultatie bureau voor t.b.c. Toen in 1934 door den minister van Sociale Zaken aan de gemeentebesturen per circu laire werd bericht dat aan de werkloozen een bijslag mocht worden gegeven op de premie van ziekenfondsen werd onmiddellijk con tact gezocht met het gemeentebestuur om ook in deze gemeente een regeling te krij gen. Er werd geantwoord, dat men uitreke nen en daarna met voorstellen komen zou, Thans, nu we dit schrijven. 3 jaar later, is er reden aan te nemen, dat binnen zeer kor ten tijd de regeling er komt, zegt het jaar verslag over 1936. Dat het bestuur niet bij de pakken bleef neerzitten is begrijpelijk, daarvoor waren de belangen y 1 verzekerden teveel in het ge drang gekomen. Na vele besprekingen met verschillende instanties waaruit bleek dat het nog zeer lang zou duren, werd, vooruit- loopende op een eventueel door de gemeente In te voeren regeling, een eigen regeling ont worpen, waarbij de verzekerden die nog in het fonds waren en zij die het fonds reeds verlaten hadden voor 2/5 der normale premie in het fonds konden blijven of opnieuw kon den worden ingeschreven. Zij die nimmer verzekerde van het M.Z.IJ. waren konden niet in deze regeling worden opgenomen. Nieuwe verzekerden konden indien de om standigheden daartoe aanleiding gaven na een half jaar in de crisisregeling worden opgenomen. Deze regeling werd ook toepas selijk verklaard op de verzekerden, die on geveer met de werkloozen die voor de rijks steunregeling in aanmerking kwamen, gelijk te stellen waren, b.v. kleine middenstanders en in het algemeen zij, die een inkomen had den niet hooger dan in een daarvoor ontwor pen regeling was vastgelegd. Dat deze regeling op zichzelf onvoldoende was, daarvan was ook het bestuur overtuigd, doch gezien de financieele lasten, die deze regeling met zich bracht kon niet verder worden gegaan. Van de geneeskundigen werd 25 en van de apothekers 20 pet. op het hono rarium gekort. De eerste drie weken lieten 1861 verzekerden zich overschrijven van het normale naar het crisis-tarief, terwijl 741 reeds afgeschrevenen zich tegen deze sterk verlaagde tarieven opnieuw lieten inschrij ven. In 1935 werd de crisis-regeling aange vuld, zoodat met geringe bijbetaling ook po liklinische hulp kon worden verstrekt; deze bijbetaling was gelimiteerd tot volwassenen (gehuwd en ongehuwd) en voor gezinnen met drie kinderen beneden 16 jaar, meer dere gezinsleden beneden 16 jaar waren vrij. Op 1 Juli 1935 trad het Ziekenhuisverple- gingsfonds „Kennemerland" ln werking, waarbij zich op dien datum aansloot het M.Z.IJ. en Zandvoortsch Ziekenfonds, per 1 Januari 1936 Bloemendaalsch Ziekenfonds en Ziekenfonds Purmerend. op 1 Januari 1937 het Mij. Ziekenfonds Beverwijk en om streken, en op 1 April 1937 het R.-K. Zieken fonds Beverwijk. Het doel is door gezamenlijke verzekering van de verschillende ziekenfondsen uit een streek in één fonds voor ziekenhuisverple- ging te bereiken, dat steeds aan alle verplich tingen kan worden voldaan en dat dit kan worden gedaan zonder grootere financieele offers te vragen van de verzekerden. Men hoopt door samentrekking billijke regelin gen tot stand te brengen voor allen, die op het gebied van de geneeskundige verzorging werkzaam zijn. Tot controleerend genees kundige van dit verplegingsfonds werd aan gesteld G. H. J. Blees te Santpoort. Thans zijn aangesloten 30.000 verzekerden. Tegelij kertijd werd een aanvullingsfonds gesticht, waarbij de verzekerden tegen betaling van een verhoogde premie, onbeperkte verpleeg- tijd kan worden gegeven, benevens barak- verpleging bij besmettelijke ziekten, terwijl het streven er op gericht zal zijn bij vol doende deelname de mogelijkheid te schep pen om de eerste verpleging in sanatoria te geven. Ora de deelname voor deze verzeke ring zoo groot mogelijk te maken, werd in 1935 en 1936 een circulaire verspreid om hieraan algemeene bekendheid te geven. Het contract voor de levering van brillen, tot dusver met één opticien afgesloten werd opgezegd en een overeenkomst met alle opti ciens in de gemeente Velsen werd aange gaan. VELSEN HET TINHOLT HUIS. Bij de gemeenteraad is een adres ingeko men van L. Hoenderdos te Haarlem, namens het Tinholthuis te Santpoort, met verzoek om teruggaaf van z.i. ten onrechte geheven be lasting op entreegelden van het Tinholthuis. Zooals wij in het raadsverslag reeds heb ben gemeld, hebben B. en W. toegezegd deze zaak nog eens te zullen bezien. AANNEMIN GVAN ERFDIENST BAARHEDEN. Het in 't kort reeds vermelde voorstel tot aanneming van erfdienstbaarheden behelst het volgende: De erfgenamen van wijlen jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden te Overveen, jhr. G. S. Boreel te Beverwijk en jhr. P. J. Boreel te Ubbergen hebben zich bereid verklaard om ten laste van de hun toebehoorende percee- len, zijnde een not weg in het verlengde van den Kweekenstinsweg te Velsen en van den Kweekensteinsweg en tot gebruik en ter nutte van den, aan de gemeente Velsen toebehoo renden Doodweg, benevens van de omliggende gronden en om ten laste van het perceel, zijnde het z.g. zwarte pad. dat naast huize Stormveld op den Velserduinweg te IJmuiden uitkomt, en tot gebruik en ten nutte van de aan de gemeente Velsen toebehoorende per- ceelen, zijnde de Velserduinweg. de Rem- brandtlaan en de Frans Halsstraat, benevens vaednn de omliggende gronden, te vestigen de erfdienstbaarheid om te dulden, dat voor afvoer van het rioolwater en de rioolstoffen der genoemde perceelen worden gelegd, on derhouden, blijven liggen en zoo noodig wor den veranderd en opgebroken riool-buizen en putten tot afvoer van dat rioolwater en die rioolstoffen. B. en W. hebben hierbij opgemerkt, dat het vestigen van deze erfdienstbaarheden ge- wenscht is, omdat in deze perceelen ten be hoeve van de uitvoering van het rioleerings- plan rioolleidingen moeten worden

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1