Tientsin terrein van hevige gevechten Spoorwegramp in Frankrijk. Vlaanderen zingt. Vs Thijs IJs heeft een raar avontuur üfckr-5!ÉfeéM Groote verliezen van het Chineesche leger. Sneltrein Parijs-St. Etienne ontspoord. VRIJDAG 30 JULI 1937 Het conflict in het Verre Oosten. gevraagd ten aanzien van de veiligheid der Engelschen te Peiping. Op de vraag van Attlee of het niet nuttig zou zijn de zaak bij den Volkenbond aanhan gig te maken, antwoordde Eden weer, dat Japan en de Vereenigde Staten geen lid van den bond zijn en dat de regeering niet bereid is in dit opzicht initiatief te nemen. Toen Attlee protesteerde, zeide Eden, dat men rekening moet houden met de buitengewone omstandigheden in het Verre Oosten. Hij verzekerde, dat Engeland het niet zal toe laten, dat opnieuw provinciën aan de sou- vereiniteit van Nanking onttrokken worden. De minister verklaarde voorts, dat de Fransche en Engelsche regeeringen voortdu rend van gedachten wisselen over deze aan gelegenheid. Men overweegt de mogendhe den van het verdrag van Parijs en de sta ten, die 'het negenmogendhedenverdrag ge- teekend hebben, te raadplegen. Groote verliezen van het 29ste Chineesche leger. De nieuwe burgemeester van Peiping, generaal Tsan.g Tsoe Tsjoemg, heeft medegedeeld, dat het 29ste Chineesche leger sedert het uitbreken van de vijandelijkheden vijftienduizend man aan dooiden en gewonden heeft ver loren. Hij voegde hieraan toe, dat de staat van beleg te Peiping is opgeheven, aangezien de Japansche troepen beloofd hebben de stad niet binnen te rukken. Te Toengdsjou zijn de Japanners aneeester van den toestand, nadat zij den geheelen dag gestreden hebben tegen een duizendtal mili ciens uit Hopei, die aan het muiten waren ge slagen en zich vereenigd hadden met het 29ste Chineesche leger. De Chineezen bieden, alleen nog tegenstand te Tientsin, waar op enkele plaatsen nog wordt gestreden. Faroek tot koning van Egypte uitgeroepen. KAIRO, 29 Juli (Reuter) Hedenmorgen is Faroek met de koninklijke macht bekleed en uitgeroepen tot koning van Egypte. Het was de eerste maal sedert den tijd der Pharao's, dat in Egypte een plechtigheid van dezen aard plaats had. Japan wijst bemiddeling af. Reuter meldt uit Tientsin, 29 Juli: De stad is gedurende vier uur gebombardeerd, hierna volgde een verwoed gevecht, waarin de Chi neesche weermacht er bijna in slaagde het Japansche vliegveld te bezetter- Het bombardement van Tientsin en de omringende dorpen werd uitgevoerd door de Japansche luchtmacht. De escadrilles kwa men beurtelings hun bommenlast uitwerpen waarna zij naar het vliegveld terugkeerden om opnieuw een voorraad bommen te halen. Overal in de stad stijgen vlammen om hoog. Toen het bombardement was geëindigd, heerschte in de stad een doodsche stilte, slechts onderbroken door het geloei van de vlammen. Ook de Japansch-Chineesche uni versiteit is in brand gevlogen en de vuur gloed is mijlen ver zichtbaar. Hedenochtend hadden 200 Japansche soldaten hier stelling genomen tegen de Chineesche aanvallen en men weet niet of zij er in geslaagd zijn te ontsnappen of dat de geheele afdeeling in de vlammen is omgekomen. De Japansche autoriteiten beweren, dat de aanvallen van de Chineezen en het con- centreeren van Chineesche troepen een dui delijke overtreding is van de Boxer-overeen komst, welke alleen met strenge maatrege len kan worden beantwoord. De Chineezen daarentegen verklaren, dat de druk van Japan niet langer te dragen is en dat zij wel gedwongen zijn zich te verdedigen tegen de Japansche aanvallen. Een later bericht uit Tientsin meldt, dat het geweervuur des nachts weer is hervat. Kogels uit geweren en mitrailleurs, afkomstig van het Chineesche gebied aan den rechter oever van de Pei Ho, floten over de toegan gen tot de Fransche concessie, die op onge veer driehonderd meter afstand is gelegen. Van tijd tot tijd hoorde men het verwijderd gedreun van het kanonvuur Het kantoor van de Aziatische petroleum maatschappij, een Britsche onderneming, is door de Chineezen in brand geschoten bij hun pogingen het Oosterstation te raken. Protest bij generaal Katzoeki. De buitenlandsche consuls te Tientsin heb ben een gemeenschappelijk protest ingediend bij de Japansche autoriteiten tegen het bom bardement van Tienntsin. De ondercom mandant van de Japansche troepen, luite nant-generaal Katzoeki, heeft dit protest evenwel verworpen op grond van het feit, dat de aanval van de Chineesche troepen niet alleen een schending is van de Boxer-over eenkomst van 1901, doch ook het leven van de bewoners van de Japansche concessie be dreigt. Katzoeki zeide de consuls, dat de Ja pansche troepen handelen in zelfverdediging en tot verdediging van leven en eigendom men van meer dan 10.000 Japansche onder danen. Uit Peiping wordt vernomen, dat generaal Tsjang Tse Hoeng, het presidentschap van den politieken raad van Hopei en Tsjahar heeft aanvaard en zich de steun heeft verze kerd van een aantal personen, die als vrien den van Japan bekend staan. Soeng Tse Joean is te Pau Ting Foe aan gekomen. Hij verklaarde het commando over het 29ste Chineesche leger te behouden en strikt te zullen gehoorzamen aan de beve len van Tsjang Kai Sjek. „Nanking zal niet buigen". Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft een verklaring afgelegd over de gebeurtenissen in Noord-China, waarin hij o.a. zeide, dat hij zelf als opperbevelhebber de verant woordelijkheid op zich neemt voor de plotse linge wending in Noord-China. De Chinee sche deskundigen hebben dergelijke tegen slagen voorzien. De vijandelijkheden zijn evenwel nog niet geëindigd, de centrale re geering zal niet buigen voor de Japansche pressie. Voor de verdere politiek van China ver wees de maarschalk naar zijn verklaring van 19 Juli te Koeling. China kan niets verder dragen, de gebeurtenissen van Peiping en Tientsin kunnen niet als plaatselijke con flicten worden beschouwd. Het geheele land moet thans aan den strijd deelnemen, een plaatselijke regeling is geheel onmogelijk geworden. Het bestaan van China hangt thans af van het handha ven van de vier minima-eischen. China is vastbesloten nooit een compro mis.,te aanvaarden, geen gebied mag verlo ren gaan en de souvereine rechten mogen niet worden aangetast. Japan wenscht geen bemiddeling. In het Japansche parlement heeft Hirota, de minister van Buitenlandsche Zaken, ver klaard niet te gelooven. dat een derde mo gendheid haar bemiddeling in het Japansch- Chineesche conflict zal aanbieden. In ieder geval zou de Japansche regeering een derge lijk aanbod afwijzen. Engeland zal inlijving van Chineesch gebied niet dulden. In het Britsche Lagerhuis heeft Eden be vestigd. dat de omstreken van Peiping door Japansche vliegtuigen gebombardeerd zijn, doch, naar hij zeide, is Peiping zelf niet ge troffen. De Engelsche kolonie had een toe vlucht gezocht in de ambassade. Eden her innerde er aan, dat de ambassadeur te Tokio waarborgen van de Japansche regeering- had Trein op stootblok gereden. DRESDEN, 29 Juli (D.N.B.) Een van Elster- werda komende goederentrein is vanmorgen op het station Radebeul—Koetzsehenbroda door nog niet opgehelderde oorzaak op een stootblok gereden. Hierbij werden vier per sonen gedood en liep een persoon kwetsuren op. Naar de persdienst van de directie der rijksspoorwegen te Dresden mededeelt, is de goederentrein door een onveilig sein heen gereden. Scheepsbrand op de Amazone. PARA, 29 Juli (A.N.P.) Op de Amazone, nabij Breves, op een afstand van honderd en zestig mijl van hier is brand ontstaan aan boord van den rivierstoomer José Antunes. Het schip was toen aangekomen nabij het eiland Marajo. Het brandde geheel uit en zonk. Volgens de hier ontvangen berichten zijn bij dezen ramp zeventig personen ver brand of verdronken. 27 dooden, plm. 50 gewonden. Verkeerde tuisselstand de oorzaak. Gisteravond heeft nabij Vïlleneuve St. Georges in het departement Seine et Oise, een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Tengevolge van een fou- tieven wisselstand is daar de sneltrein ParijsSt. Etienne ontspoord, waar door volgens de laatste berichten 27 personen gedood en pl.m. 50 gewond loerden. Het A.N.P. verneemt nader van de Fransche spoorwegmaatschappij Paris-Lyon-Méditer- ranée De ramp geschiedde op driehonderd meter afstand van het station van Villeneuve .St. Georges, op 25 K.M. van Parijs. De trein Parijs- St. Etienne ontspoorde daar om kwart over elf. Een gezaghebbende persoonlijkheid, die zich op de plaats des onheils bevond, heeft verklaard, dat de ranrp te wijten zou zijn aan een fout in den wisselstand. De locomotief, die door den slecht gestelden wissel heen reed, liep uit de rails. De bagagewagen versplinter de. De postwagen, die rechts van de locomotief doorreed, liep een dertigtal meters verder, waarbij hij een tweede klasse-wagon meetrok, welke vrijwel intact bleef. Daarachter volgde een houten derde klasse wagon, die totaal verpletterd en in stukken geslagen werd, doordat hij als in een schroef genepen werd tusschen de twee metalen rijtui gen, waar hij tusschen in reed. De slachtoffers zouden pelgrims zijn uit Lisieux en kinderen uit vacantiekoloniën. Het opruimingswerk is druk aan den gang. Om drie uur in den nacht bevonden zich nog eenige slachtoffers onder de puinhoopen. Onmiddellijk nadat het ongeluk geschied was hebben de ongedeerde reizigers en perso nen, die zich op het station van Villeneuve bevonden, zich aan het eerste reddingswerk gewijd. Brandweerlieden uit Parijs kwamen als eerste hulptroepen aan. Onder de autoriteiten die zich naar de plaats des onheils begeven hebben, bevonden zich o.m. minister president Chautemps, en de mi nisters Dormoy en Queuille. Een later Havasbericht meldt uit Villeneuve St. Georges: De eerste resultaten van het onder zoek ingesteld door de controle commissie der spoorwegmaatschappij PB.M. veroorloven definitief de oor zaak van den spoorwegramp te wijten aan een verkeerde wisselmanoeuvre. Er was aangekondigd, dat trein 511 zou passeeren en de wissel was voor cl°zen trein overgehaald. Uit Parijs kwam toen het ver beterde bericht, dat trein 1017 zou komen en niet trein 511. Nu schijnt reeds vast te staan dat enkele seconden te laat de wisselstand verbeterd werd, en dat de rails nog niet ge heel hun zijwaartsche beweging voltooid had den toen trein 1017 op den wissel aan kwam. De locomotief wankelde een oogen- •blik en ontspoorde toen. De vraag waarvoor men gesteld is, is nu, of de wisselwachter door een verkeerde opvatting enkele oogen- blikken te laat den wissel in werking heeft gesteld, dan wel of hij voor het wijzigen van den wisselstand niet meer den noodigen tijd heeft gehad. Het onderzoek is er op gericht deze kwestie uit te maken. De beide wissel wachters zijn den geheelen nacht verhoord door dén rechter van instructie. Vernomen wordt, dat het aantal dooden 27 bedraagt, pl.m. 50 personen werd gewond. Vlaamsch zangfeest op de Groote Markt te Brussel rii Brussel, 25 Juli. (Van onzen oorrespondent.) oor het werkende, het denkende, het levende Vlaanderen was het heden een dag van groote beteekenis in de rij van Vlaamsche gebeurtenissen, welke zich sedert het einde van den wereld oorlog hebben ontwikkeld. Voor de eerste maal toch werd het Vlaamsch Nationaal Zangfeest op de Groote Markt van de hoofdstad, in de schaduw van het Brusselsche raadhuis ge houden. Duizenden en duizenden Vlamingen uit alle hoeken van het land hadden aan den oproep van de organisatoren gevolg gegeven en vulden niet alleen het heerlijke marktplein, in zijn raam van vergulde gildehuizen, maar ook al de daarop uitkomende straten vulde? Hoe de Vlaamsche Nationale Zangfeesten dit van heden was reeds het vijfde tot stand kwamen, kon niemand beter dan de heer Karei Peeters, voorzitter van het comité, ons uiteenzetten. De grondlegger van de Vlaamsche Nationale Zangfeesten en de eer ste promotor ervan is geweest, zeide hij, de man die zijn volk leerde zingen: Peter Benoit. Aan het einde der vorige eeuw werden, onder zijn leiding eenige welgeslaagde zangfeesten gehouden, maar na een paar jaar ondervond hij een scherpe tegenwerking die zich o.m. uit te in het onttrekken van de rijkssubsidie, die hem in den beginnen voor dit werk was toe gezegd. Gedurende 35 jaar bleef het terrein der zangfeesten braak. Wel hebben we in de jaren, welke den wereldoorlog zijn voorafge gaan, een bloeiende liederbeweging in Vlaan deren gekend, vooral in de kringen van het Algemeen Nederlandsen Verbond en die o.m. aanleiding heeft gegeven tot het scheppen van onze Vlaamsche „Marseillaise" Groe- ninghe, door Jef van Hoof. Deze bij uitstek na tionale toondichter leidde sinds verscheidene jaren de koorvereeniging „Kunst en Vermaak" van Borgerhout bij Antwerpen. Op initiatief van den secretaris dier vereeniging, den heer Willem de Meyer, werd een proef gewaagd met de gezamenlijke uitvoering door een paar duizend Vlamingen, van Vlaamsche kunst en strijdliederen. Het was de beoefening van wat de Engelschen noemen „community singing". Het resultaat was verrassend. De geestdrift was overweldigend en ontroerend. De idee van de her-instelling der Vlaamsch Nationale Zangfeesten was hiermede geboren. Onmiddellijk werden de handen in elkaar ge slagen en werd overgegaan tot de samenstel ling van een Comité tot inrichting van het eerst Vlaamsch Nationaal Zangfeest, met Willem de Meyere als secretaris en propagan dist en schrijver dezes als voorzitter. Als dubbel doel werd gesteld: lo. De bevordering bij ons volk van het eigen lied en de eigen kunst en den strijd tegen de smakelooze straatdeuntjes, ordinaire liedjes en vreemde filmschlagers. 2o. De opwekking bij het Vlaamsche volk van het stamibewustzijn en het nationale ge voel. De eerste zangfeesten hadden achtereen volgens te Antwerpen met den grootsten bijval plaats. Het aantal deelnemers groeide van zes tot vijftienduizend en het dubbel doel werd bereikt. Thans heeft het sedert vijf jaar uit gestrooide zaad vasten wortel geschoten, dank bij de medewerking van het Verbond der Vlaamsche Kultuurvereenigingen staan we hier nu, met 10.000 op de Groote Markt van Brussel en is het hart van de Hoofdstad ook voor enkele uren, het hart van Vlaanderen. Wie had het, bij den aanvang van onze actie durven droomen?" De lucht, den heelen ochtend dreigend ge bleven, klaarde na den middag niet op. Een geweldige bui dreigde zelfs een oogenblik het feest geheel in de war te sturen. Toch was om half drie de Groote Markt tot in de uiterste hoeken gevuld met een duizendkoppige me nigte. Op het „verhoog", voor de dirigenten bestemd, sprak Karei Peeters het gebruike lijke begroetingswoord, waarbij hij niet naliet de komst van talrijke Nederlandsche zangers met groote sympathie te vermelden. Alles wat Vlaanderen aan rasechte kunstenaars, aan strijders en werkers telt, was h'ier verzameld, samen met den gewonen man, den kleinen burger, den boer en den arbeider. Bazuinge schal weerklinkt, het orkest preludeert en daar zet de massa op een teeken van den dirigent Arthur Meulemans, het statige „Lied der Vla mingen" van Peter Benoit in. De „Van Rijs- wijckmarsch" en „Strijdkreet" van denzelfden grooten componist volgen in een flink tempo. Het is duidelijk, dat het Vlaamsche volk sinds enkele jaren heeft leeren zingen. Daar steekt fut in, overtuiging, bezieling, en wat tot heden het meest ontbrak ook tucht. Man nenkoren van Jef van Hoof, geleid door Gas ton Feremans, wisselen vervolgens af met drie massaliederen; het oude „Const gaet voor ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Cracht", in den gemoderniseerden tekst van René de Clecq, Peter Benoit's „In Trans vaal" en het enthousiaste „Beiaardlied". Een Vlaamsche plechtigheid, ook al is het een zangfeest, blijkt niet denkbaar te zijn zonder een groote rede. Dr. Jozef Muls, lid van de Kon. Vlaamsche Akademie voor Taal- en Letterkunde, heeft daarvoor gezorgd. Ook hij wees op de symbo lische beteekenis van dezen tocht van duizen den naar Brussel. Nu volgen weer enkele populaire massaliede ren. Bij ieder lied, zóó gekozen, dat het een gewest karakteriseert, wordt een door Ferdi- nant Vercnocke gedichte „Boodschap" voor gedragen. West-Vlaanderen, „de gouw aan de zee", opent de rij met het Noordzeelied van E. Brengier, geleid door den Kortrijkschen diri gent Berteels. Oost-Vlaanderen, Antwerpen en Limburg volgen, maar Brabant, „Gouw van het Dietsche Brussel" grijpt allen blijkbaar het meest aan, waar de „Spreekstemme" uit galmt: „Zijt gij ontrouw, gij weleer de Trouwe? Neen nog leeft uw vrije Dietsche ziel. Heerschen vreemden in uw pracht gebouwen, 't Volk, uw volk, vergat Annéessens niet. Uitverkorene der lage landen Knechtsvolk van Parijs heeft u onteerd. Wee. geweldenaar Wraak om de schande; Bru>. 1, betrouw, de strijdkans keert!" Ook voor Nederland werd een „Boodschap" voorgedragen. Renaat Veremans, Emiel Hulle- broeck, Hendrik Diels, verschijnen achtereen volgens op het podium en nemen de leiding. Bij ieder „Boodschap" werd de vlag van de be zongen gouw, door een in het wit gekleede maagd, over het plein gedragen. Een treffend moment was het, toen de spreker hulde bracht aan de gedachtenis van de graven Egmond en Hoorne, op ditzelfde plein ont hoofd; de oude geuzenvlag en de Transvaal- sche vierkleur, door de Vlaamsche gouwvaan dels omringd, verschenen en twee in rouwklee- ren gehulde vrouwen een krans aan den voet van den geuzenvlag kwamen leggen. Als één man rezen de duizenden deelnemers op toen het „Wilhelmus" werd ingezet. De leden van de vereeniging „Volkszang" te Groningen, van de Stichting Noord Nederland-Vlaanderen, en andere vaderlandsehe groepen, welke voor deze gelegenheid naar Brussel waren gekomen, mochten ervaren, hoe algemeen bekend het oude lied der Vereenigde Nederlanden in Vlaanderen is gebleven. Bij het einde van het Feest zette de massa spontaan zonder bege leiding, het lied van den Vlaamschen Leeuw in, dat tot driemaal toe werd herhaald. Lang bleef het nog vrij druk in het centrum van de stad, waar groepen zingende Vlamingen door de straten en over de boulevards trokken. Nergens behoefde de politie of gendarmerie in te grijpen. Niettegenstaande het weinig gunstige weer was dit vijfde Vlaamsche Na tionale Zangfeest een groot succes voor de organisatoren. De Nederlanders, die het moch ten bijwonen, zullen het zeker niet gauw ver geten. FMGMMMA Ze waren spoedig bij de hutten van de Eskimo's aangekomen. Thijs keek in een van de bouwvallige hutjes. Ik zie niemand, oom, zei hij. Ik geloof niet, dat er iemand in deze hutten woont! Oom Mopperniet stond wat verbaasd naar de toeren van Thijs te kijken. Dat is nu toch wel vervelend, zie je, want wij Kunnen toch niet heelemaal naar huis loopen, dat is veel te ver! Maar, weet je wat, laten we eens wat verderop gaan kijken. Je kunt nooit weten of er ergens niet nog zoo'n dorp is. Misschien wonen er daar wél Eskimo's. Laten we het in ieder geval probeeren. ZATERDAG 31 JULL HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 VARA-Groot-orkest (Gr.pl.) gevarieerd programma (Gr.pl.), en voordracht. 12.001.45 Gramofoonmuziek.. 2.44 Filmpraatje. 2.15 Gra mofoonplaten. 3.45 Zaansch Kamerorkest. 4.30 Economische causerie. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Ramblers. (Om 6.15 Anti-militairistische causerie). 7.00 „Filmland". 7.30 „Van gemeente tot kerk", causerie. 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten ANP, en VARA-Varia. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Radiotooneel. 9.00 Zang. 9.30 C. Steyn's accor deonorkest. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA- Orkest. 10.45 „Fantasia", en solist. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig' halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Gramofoonplaten en post- duivennieuws. 1.30 Voor de jeugd. 2.00 Repor tage Wereldjamboree (Opening door H.M. de Koningin). 5.00 Gramofoonplaten. 5.30 Espe- rantonieuws. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Dr. Arriëns. 7.35 Actueele aether flitsen. 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Zie Droitwich om ".20. 9.20 Vroolijk programma. 10.20 Gramo foonplaten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Film praatje. 10.55 KRO-BOYS, en solist. 11.30 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern-orkest. 12.50 Dansmuziek (Gr.pl.). 1.20 Commodore Grand Orkest. (Om I.30 Sportreportage). 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Sted. Orkest Whitby. 3.50 Fr. Biffo's Blaaskwintet. 4.20 BBC-Midland-orkest, en solist. 5.20 Sportreportage. 5.40 Peter Yorke en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Wels intermezzo. 7.05 BBC-Orkest. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Jack Hylton's Band, en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie over E.H.B.O. 9.45 Orgelspel. 10.05 Reportage. 10.20 BBC-Theaterorkest, en solist. II.25 Vervolg reportage. 12.05—12.20 Grosvenor House Dansorkest. RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Pascal-orkest (Om 1.35 Zang). 5.20 Orkestcon cert. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Pianovoor dracht. 8.50 Pianoduetten. 9.20 Concert uit Weenen, mmv. het Mozart-orkest. 11.50—1.20 J. Booillon-dansorkest. KEULEN 456 M. 6.50 W. Noack's orkest. 8.50 Omroepklein- orkest en de kapel Woitschach. 9.50 Gramo foonmuziek. 12.20 Vicaal concert. 1.50 Hans Bund's orkest. Landesorkest Gouw Berlijn, en solisten. 2.35 Gevarieerd concert. 4.20 Omroep orkest en Kamerkoor. 6.25 Amusementssextet. 7.50 Reportage Duitsche Zangersfeest. 10.50 Dansmuziek. 12.20 Herdenking Olympiade 1936. 12.351.20 A. Rink en O. Heyden met hun dansorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest.. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Vioolvoordracht. 2.50 Gramofoonmuziek 3.35 J. Schnyders' orkest. 4.20 Cello en piano. 4.50 Gramofoonplaten. 5.20 Edith Almera en haar orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 en 7.20 Kleinorkest. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroepsym- phonieorkest. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20— 12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.50 Rijkszending t.g.v. het 12e Duitsche Zangersbondfeest. 10.20 Berichten. 10.40 Lueht- sportnieuws. 10.50 Cello en piano. 11.05 Weer bericht. 11.20—1.15 A. Rink en O. Heyden met hun orkesten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2