BEVERWIJK Flamingo. HEEMSKERK SANTPOORT Pp nieuwe bioscoopprogramma's. Shirley Temple in het Luxor Theater. Van Vrijdag af vertoont het Luxor Theater als hoofdfilm „Het arme, rijke meisje" met Shirley Temple, Alice Faye, Gloria Stuart, jack Haley en Michael Whalen in de hoofd rollen. Richard Barry is een groot zakenman, die heel den dag moet confereeren en bitter wei- nj<r tijd heeft voor zijn kleine meid. Daar te genover stelt hij de uiterste bezorgdheid. Als lijn dochtertje maar even niest, moet zij al naar bed en wordt de dokter geroepen. Zijn huishoudster waagt het eens Barry een wel- gemeenden raad te geven. Laat hij het kind oo een kostschool doen. waar men haar goed verzorgt. Richard Barry begrijpt, dat deze raad moet worden opgevolgd. Al spijt het hem, zijn meisje niet bij zich thuis te kunnen hou den, het is voor haar eigen bestwil en de kin derjuffrouw Collins moet Barbara dan maar naar New-York brengen, waar een goede school is. Juffrouw Collins verneemt, nadat zij al met Barbara op weg is gegaan naar New- york, dat deze school pas een week later zal aanvangen en als zij dan een telegram wil zenden en het kind een oogenblik onbewaakt laat, krijgt zij een ongeluk. Barbara bespeurt daar niets van, maar trekt er op uit. om eens iets van New-York te zien. En het eerste, wat zij ontwaart, is een Itali- aansche orgeldraaier met zijn aapje, precies zooals zij thuis in haar vertelselboek heeft staan. De orgeldraaier, die gelooft wat het kind hem zegt, neemt haar mee naar zijn huis. In ditzelfde huis wonen ook een paar werklooze variété-artisten, die pogen een engagement te krijgen en die het liefst voor de radio zouden willen optreden als zangers en tapdancers. Terwijl zij zich oefenen, blijkt het dat de keine Barbara al de ingewikkelde danspassen makkelijk nabootst. De artisten besluiten nu om met hun drieën op te treden. Hun optreden werd een geweldig succes. Ze worden direct geëngageerd om een reclame nummer te maken voor een zeepfabriek, waar mee ze veel succes hebben. Als het drietal voor den tweeden keer op treedt, luistert Barry mee. Hij herkent onmid dellijk de stem van zijn vermiste dochter. Ri chard Barry verschijnt juist op tijd in de studio om zijn dochtertje weer in ontvangst te nemen. Het tweede hoofdnummer is „In de gevaar lijke zone", met 5 van de meest bekende cowboys in de hoofdrollen n.l. Harry Carey, Hoot Gibson, Tom Tyler, Bob Steele en Guinn Williams. Dick Powell in het Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Een liefdeparade", met de bekende zanger -Dick Powell in de hoofdrol. Zijn tegenspelers zijn Ruby Keeler, Pat O'Brien en Ross Alexander. Dick Dorcy, bijgenaamd Kanarie, is gewoon soldaat bij het leger dat te Honolulu in ge kwartierd ligt. Op zekeren dag brengt Generaal Fitts met zijn mooie dochter Kit en zijn assistent Luite nant Biddle een bezoek aan het legerkamp en inspecteert de troepen. Dorcy wordt aangewe zen om Kit's wagen te sturen en beinvloed door het maanlicht en de geheimzinnige sfeer van het schoone Honolulu, weet zij hem te bewegen met haar, inplaats van naar 'n partij, waar de luitenant-op haar wacht, naar een inl'aiidsch feest te gaan. Dick en Kit worden op elkaar verliefd, doch Biddle, die tevergeefs op Kit gewacht heeft, dreigt Dick uit den dienst te zullen ontslaan, doch sergeant Thornhill weet dit ontslag te voorkomen door Kit te bewegen Dick's voor spraak te zijn. Dick moet echter beloven haar met rust te laten. Dick, die veronderstelde dat zij werkelijk van hem houdt is hevig teleurgesteld en om dat hij door Biddle bovendien nog zoo onaan genaam wordt bejegend, besluit hij het leger te verlaten. Hij keert naar de Vereenigde Staten terug en weet een plaats te krijgen bij de Militaire Academie te West Point. Tijdens Dick's laat ste studiejaar wordt generaal Fitts benoemd tot Directeur van de Militaire Academie. Thans bekent Kit haar liefde voor Dick, doch deze wil niets meer met haar te maken hebben. Bij de opvoering van een comedie worden de hoofdrollen toegewezen aan Kit en Dick en wanneer zij elkaar in de slotscène moeten kussen, beseft ook Dick, dat zij voor elkaar bestemd zijn. Dick b'egeeft zich naar Kit's' kamer, ddeh wordt weer door Biddle betrapt, die dreigt rapport uit te zullen brengen, hetgeen Kit's reputatie zou kunnen schaden. Biddle staat er op, dat Dick zich thans definitief uit den dienst terugtrekt, doch thans bemoeit Kit zich weer met de zaak en vertelt Biddle ronduit, dat zij niets om hem geeft en met Dick wil trouwen. Het tweede hoofdnummer is het aangrij pende filmwerk „Ik ben een vluchteling" met Paul Muni in de hoofdrol. PERSONALIA. Voor het Mulo-diploma slaagde Rika Ker seboom. leerlinge der Openb. U.L.O.-school in «et Villapark alhier. TREKKING UITGESTELD. De trekking van de verloting, die ten bate van het Centraal Genootschap voor Kinder Herstellings en Vacantiekolonies georgani seerd was, is uitgesteld tot het eind van de maand Augustus. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Rott'. n. Vancouver 27 v. Cham- perico. Statendam, 29 v. N.-York te Rott. Rotterdam, 28 v. Helsinki n. Kopenhagen. Maasdam, N. York n. Rott. p. 28 Scilly. Bilderdijk 28 v. Rott. te Norfolk, boehgoil, Rott. n. Vanc. p. 28 Dover. Binnendijk, N. Orl. Rott. via Ldn. 27 990 m. w. v. Bishops. Lochkatrine, Rott. n. Vanc. 26 te Middles- bro HALCYONLIJN. Haarlem, Rio Jan. n. Rott. 28 v. Las 4 Aug. verw. Stad Schiedam, 29 v. Lulea te Vlaardin- Ren. Stad Maassluis, 28 v. Vlaard. te Narvik voor Rott.-viaard. Narvik n. Vlaard. 1 (8 v.m.) Hoek Het Dumwijk-Toiirnament. Verrassende uitslagen. J.I. Zondag was men al begonnen de voor ronde in het heeren-enkelspel af te werken, maar de regen trad als spelbreker op. In den loop van de week is de wedstrijdleiding- er echter in geslaagd den achterstand be hoorlijk in te loopen. Veel zal er natuurlijk afhangen van het weer op a.s. Zater- Zondag. Rekening houdende met een advies, dat vorig jaar gegeven werd, zijn er ditmaal in het heerenenkelspel voorrondes ingesteld en inderdaad mag geconstateerd worden, dat dit systeem doeltreffend is. Bovendien zijn er ook nog verliezersrondes, wat wel eens tot merkwaardige resultaten aanleiding kan geven. In de voorronde verloor oa. Redeker van G. Stoutenbeek Jr., Deze verloor echter in de eerste ronde van Bekker. Beiden had den dus het recht in te schrijven voor de verliezers- of troostronde en het toeval wil, dat men nu opnieuw zal kunnen genieten van de revanchepartij RedekerG. Stouten beek Jr. In het algemeen wordt er goed spel ver toond en vooral de jongeren laten een flin ken vooruitgang In hun spel zien. Zeer goed speelt de jonge Bekker, die bovendien in verschillende partijen blijk gaf van een groote tactische aanleg en een goeden kijk op het spel. De sensatie van dit tournooi was tot nog toe het verliezen van Van der Ploeg van Deet- man. Hoewel van der Ploeg last had van een geblesseerden enkel, doet dit toch niets af van de goede prestatie van Deetman, die dan ook buitengewoon solide spel liet zien. G. Stoutenbeek Jr. verraste door in twee van Redeker te winnen, terwijl Dingier in een rustige, tactische partij Frekenhorst het on derspit deed delven. Bekker bleek te listig voor G. Stoutenbeek Jr., terwijl dezelfdp speler n.l. Bekker. met. mej. Hetty Teer een keurige overwinning be haalde op het paar mej. Stoutenbeek-Dingler. Belinfante, die via de verliezersronde toch nog in de eerste ronde had weten te komen, speelde daar de partij van zijn leven tegen P. Langendijk, die stellig door die ongedacht hevige tegenstand verrast was en daardoor bijna het slachtoffer van de fanatiek spe lende Belinfante werd. Uitslagen: Dingier slaat Suyck 61. 11; G. Stou tenbeek sl. Redeker 64, 63; D. Maters sl. Th. Maters 60, 63; Bekker sl. Belinfante 61, 64; Redeker sl. Suyck 61, 63; Be linfante sl. Th. Maters 64, 62; Dingier sl. Frekenhorst 61, 61; Haasbroek sl. D. Ma ters 64, 60; Bekker sl. G. Stoutenbeek 64, 61; P. Stoutenbeek sl. Redeker 75, 62; Langendijk sl. Belinfante 62, 26, 86; Deetman sl. v. d. Ploeg 26, 86, 62; Dingier en de Waard sl. Frekenhorst en Th. Maters 63, 62; mej. Stoutenbeek sl. mej. v. d. Lem 62, 46, 63; mej. Spruyt sl. mej. Henneman 62, 62; mej. Spruyt sl. mej. Pranger 61, 61; mej. Henneman en Koopmans sl. mevr. Melchers en P. Stouten beek 60, 46, 62; Mej. Spruyt en v. d. Ploeg sl. mej. v. d. Lem en partner 60 62; mej. H. Teer en Bekker sl. mej. N. Stouten beek en Dingier 64, 8—6. Het overzicht van de Groenten- markt. De handel was williger. Ofschoon het verloop van den handel voor sommige producten nog wel iets te wenschen overlaat, toch kunnen wij ondanks het sombere vooruitzicht van vorige week toch ook weer melding maken van prijzen die zich herstelden. Er was reeds in het laatst dei- vorige week al direct voor veel producten een williger stemming te constateeren. De prijzen kwamen weer op beter peil. Bloemkool echter waarvan nog beduidende aanvoeren aan de markt kwamen, bleef /oor verbeterde prijzen uitgesloten en daar de beste soorten voor geringe prijzen van de hand gingen, was de mindere soort meestal geen beter lot be schoren dan doordraaien. Weer is een vogel neergestort. Weer heeft de dood, met kille hand, Een aantal levens wreed bekort, Weer vaart ontzetting door ons land. De vogels vliegen dag aan dag Het nest uit, ook in 't slechtste weer, En onder Nederlandsche vlag Strijken zij elders veilig neer. Wij geven ze geen aandacht meer, Er is al jaren in de lucht, Een druk, geregeld snelverkeer, Met ieder jaar weer wijder vlucht. Tot plotseling een slag ons treft, Als een der velen is vergaan, En ieder eensklaps weer beseft, Dat het gevaar nog blijft bestaan. Dan past ons wel een huivering Voor 't ongeluk dat is geschied, Maar bittere veroordeeling Van 't luchtverkeer past ons dan niet. Weer is een vogel neergestort, Weer zijn gezinnen wreed bezocht, Beheersching van het luchtruim wordt Wel tot een hoogen prijs gekocht. Ook voor Komkommers, die thans in massa los komen, was het geen voordeelige week, daar ook hiervan de beste soorten voor ge ringen prijs werden afgenomen en overigens heel veel onverkocht bleef. Voor de diverse soorten doperwten kwamen de prijzen in gunstiger richting en werden de beste kwaliteiten weer behoorlijk betaald. Vooral bruine Capueijners en Raspers waren zeer gezocht en noteerden van 1218 ct. per K.G. Doppers en Witte Capucijers zijn iets minder en kwamen naar kwaliteit zoo onge veer van 814 ct. per K.G. Peulen worden weinig meer aangeboden en meestal niet mooi meer. zoodat hiervoor de prijzen maar matig zijn. Ook voor Groentjes is niet veel kooplust en deze soort moet zich ook met lage prijzen te vreden stellen. Het artikel sla heeft tot heden geen kla gen over belangstelling, ofschooiT midden dezer week de handel een minder vlot ver loop had en sommige partijen weer door draaiden. Of het koele weer hierop eenigen invloed uitoefende of om welke reden ook, maar de noteeringen waren zeer afwisselend. Andijvie was daarentegen weer beter te ver- koopen en herstelde zich ook voor goede soort in prijs. Postelein werd eveneens iets williger afge nomen en al stegen de prijzen een weinig over het algemeen bleef deze toch nog teveel aan den lagen kant. Op de veiling van Woens dag waren de noteeringen van 2030 ct. per kist. Bospeen maakt nog al eens verschil. Als regel wisselen de prijzen naar kwaliteit van 47 ct. per bos. De verschillende boonensoorten, die vorige week plotseling een groote prijsdaling onder gingen bleven zoo ongeveer hetzelfde prijs peil handhaven, zoodat het tot geen grooter inzinking is gekomen. Snijboonen noteerden van 1217 ct„ dikke boonen van 710 ct. en enkele partijen van 12—15 ct. per kilo. Tuinboonen loopen in kwaliteit sterk uit een, met als gevolg prijzen van 411 ct. per kilo. De aanvoer van aardbeien bepaalt zich thans alleen tot kleine dQOSjes, die in prijs varieer en van 1018 ct.. Voor Roode bessen, die per slof worden verkocht, alsmede voor Kruisbessen loopen de prijzen uiteen van 4060 ct. en Zwarte bessen komen aan prijzen naar kwaliteit van f 0.15—f 1.15 per slof. LEDENVERGADERING VAN DE A.II.B.O. Gisteravond heeft de plaatselijke afdeeling van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken een goedbezochte ledenvergadering gehouden in het P.A.S.-gebouwtje aan den Munnikenweg. Na een kort openingswoord van den voorzit ter, den heer j. van Zutphen, heeft de heer D. W. H. van Golberding lid van het hoofdbe stuur een kort propagandawoord gesproken. Volgens spreker moeten leden van de A. H. B. O. dit werk niet als liefhebberij beschouwen maar ook om anderen te dienen. Maar waarom moest de A. H. B. O. komen, terwijl er reeds zooveel anderen zijn, zal men vragen. De oorzaak ligt hierin, dat deze or ganisaties niet zoo aantrekkelijk zijn voor ar beiders. Ook de financiën zijn een bezwaar. Maar om onzen arbeid uit te breiden, heb ben wij de hulp van de intellectueelen noo- dig, aldus spr. en deze zijn bij de arbeiders hulp schaarsch. Daarom wekte spreker de aan wezigen op, om zooveel mogelijk propaganda te maken voor deze beweging. Zoo zullen wij maken, aldus de heer Golberding, dat er in Ne derland een organisatie komt, die altijd klaar staat om medemenschen te helpen. Hierna werd een bespreking gehouden over een te houden feestavond. De afdeeling heeft hiervoor haar medewerking toegezegd. Vervolgens deelde de heer J. van Zutphen mede, dat aan dr. O. J. R. Lappöhn een fraaie houtsnede en aan zijn vrouw een bloemen mand zal worden aangeboden. Aan den heer Andringa zal een kistje sigaren worden ge geven. De voorzitter sloot hierna de vergade ring. XTHLETIEK. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN Lies Koning start weer. A.s. Zaterdagavond en Zondagmiddag zullen zooals we reeds eerder mededeelden, op de Amsterdamsche Sintelbaan de Nederlandsche athletiek-kampioenschappen verwerkt wor den. Daar alleen A-athleten en zij, die zich op de B-kampioenschappen bij de eerste drie hebben geplaatst, mogen uitkomen, zal het bij de meeste nummers niet aan spanning ont breken. De dames athletiekvereeniging „Gita" neemt deel met de volgende ploeg: 100 M.: L. Koning. Verspringen: R. Jansen. Kogelstoot en: B. du Mee. 4 x 100 M. estafette: 1 ploeg. Voor het eerst in dit seizoen zal dus Lies Koning uit Zandvoort, de kampioene van het vorig jaar, starten op de 100 M. Wegens studieredenen heeft zij echter maar weinig kunnen trainen, zoodat zij haar titel misschien wel zal moeten afstaan aan mej. Koen, die momenteel buitengewoon in vorm is. De H A.V. „Haarlem" vaardigt de volgende ploeg af: 100 M.: Van Geenhuizen; 200 M.: Van Geenhuizen, Van Lier; 400 M. Herfst. 800 M.: Herfst, Figee. 1500 M.: Hermans. 5000 M. Paap. 100 M. horden: W. Kaan, Schimmelpen ning. 400 M. horden: Figee. Kogelstooten: Lamoree. PolsstokhoogspringenVerkes. 4 x 100 M. estafette: Lamoree, Van Lier, Rinkel, Geenhuizen. COLLECTE. Door de Eerw. Zusters-verpleegsters hier ter plaatse is een collecte gehouden voor zieken en behoeftigen. De opbrengst was f 134.10. PAARD IN EEN SLOOT GERAAKT EN VERDRONKEN. Terwijl de tuinder W. Nol op zijn tuin te Heemskerk aan Duin aan het werk was, is zijn paard, dat hij op den Notweg had vastgezet, losgeraakt, waarna het in de langs den weg gelegen sloot is gevallen en verdronken. Hoe wel in de sloot maar weinig water stond, heeft het paard, dat in de modder wegzakte, zich niet meer kunnen redden. Voor den eigenaar een leelijk schadepost je. REISVEREENIGING „ST. CHRISTOFFEL". De reisvereelniging „St.-Christoffel" maakt op Woensdag 4 Augustus haar jaarlijksche uitstapje. De reis, die per autobus zal worden gemaakt, gaat naar Apeldoorn. Verder zullen de Julianatoren, echoput en Ouwehand's dierenpark worden bezichtigd. EEN TELEURSTELLING. Zaterdag a.s. zou het symphonie-orkest Euterpe" van IJmuiden, directeur M. Adam, alhier in de muzieknis een concert komen ge ven, een muzikale gebeurtenis, waarop vele muziekliefhebbers zich al gespitst hadden. Door interne aangelegenheden echter heeft „Euterpe" moeten berichten, dat zij tot haar leedwezen verhinderd was Zaterdag a.s. te komen wat ongetwijfeld voor velen een teleur, stelling beteekent. NAAR HET CONCOURS. Het fanfarecorps „Oefening kweekt Kunst' neemt Zondag deel aan het muziekconcours te Velp onder, leiding van Peter Wit. Boven Een scène uit de nieuwe Shirley Temple-film: „Het arme rijke meisje". (Luxor Theater, Beverwijk.) Links Een beeld uit de film „Ik ben een vluchteling". (Kennemer Theater, Beverwijk.) v. Holl. verw Stad Amsterdam, Rott. n. Algiers p. Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. - ï&j andoen, 29 y. Hamburg te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) p. 28 Gibraltar. Springfontein (u.) 29 te Mombassa, vertr. 31. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom (uitr.) 28 v. Lagos. Jaarstroom (t.) 30 te Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (t.) 28 v. Colombo. Zuiderk. 29 v. Japan te Amst. Seroosk. 29 v. Rott. te Kobe KON NED. STOOMBOOT MIJ. Berenice, 29 v. Amst. n. Oporto. Hermes. Varna n. Amst. 29 te Antwerpen. Achilles, 29 v. Hamb. n. Amst. Bodegraven, Chili n. Amst. 28 v. Cristobal. Helder. Chili n. Amst. 28 v. Crist. Juno. 29 v. Amst. te Rott. Oberon, 28 v. Patras n. Catacolo. Simon Bolivar, Amst. n. Barb. 28 v. Ma deira. Ceres, Amst. n. W.-Ind. p. 28 Dungeness. Calypso, 29 v. Dunston n. Algiers. Deucalion, Sfax n. Aberdeen p. 29 Ouessant Nereus, 29 v. Kopenhagen te Danzig. Saturnus, 29 v. Sfax te Sunderland. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) 29 te Southampton. Kota Baroe (t.) p. 29 Finisterre. Brastagi (t.) 28 v. Belawan STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Soemba (t.) p. 28 Ouessant. Soekaboemi (t.) p. 28 Perim. K. Agoeng, 29 v. Hamb. n. Bremen. Marn. v. St. Aldeg. 29 v. Amst. te Batavia. Moena, 28 v. Batavia te Amst. P. Roebiah (t.) 29 te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (t.) 28 v. Rio Jan. Aldabi, 28 v. Rott. te Hbg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Glenfinlas, Dairen n. Rott. 28 v. Singap. Polyphemus, 27 v. Lvp. te Bat. Clytoneus, Amst. n. Java 28 v. Suez. Sarpedon, Jap. n. Rott. 28 v. Hongk. Achilles, Rott. n. Jan. 28 te Hongk. Menestheus, 29 v. Yokoh. te Rott. Cyclop, Rott. n. Japan p. 28 Gibr. Demodocus, Macass. n. Amst. p. 28 Gibral tar. Melampus, Bat. n. Amst. p. 29 Gibraltar. C. of Kimberl. Jap. n. Rott. 28 te Hankow. Neleus, Bt. n. Amst. 29 te Belaw. Reparaties uitgevoerd. Het Grieksche stoomschip „Delphoi", het welk 6 dezer te Amsterdam arriveerde ten einde in het Amsterdamsche Droogdok eeni- ge herstellingen te ondergaan, heeft deze thans beëindigd en vertrok gisteren in bal last naar Gdynia, waar het kolen zal laden. Het stoomschip „Pleiades", van dezelfde na tionaliteit, hetwelk eveneens reparaties te Am sterdam heeft uitgevoerd, vertrok gisteren naar La Plata.. Aanvoer Grieksch ijzererts. Het Grieksche stoomschip „Petros Nomikos' voerde gisteren een lading Grieksch ijzererts aan van Sériphos (Grieksche eilanden). Dit is de tweede maal dat er voor het Hoogoven- bedrijf erts afkomstig uit Griekenland wordt aangevoerd. Het eerste schip met een derge lijke lading daaruit afkomstig was het stoomschip „Ioannis Carras". Ertsaanvoer. Gisteren arriveerde het Zweedsche stoom schip „Ljusterö" van Lulea aan het Hoog- ovenbedrijf met een lading ijzererts. Aanvoer papierhout. Met een lading papierhout arriveerde gis teren het Duitsche stoomschip „Johann Blu-- menthal" van Riga aan de Papierfabriek te Velsen. IJzerverscheping. Gisteren kwam het Noorsche stoomschip ..Hill" van Londen aan de Hoogovens om ijzer te laden voor een Oostzeehaven, waarheen het schip inmiddels is vertrokken. Aangekomen 28 Juli: Amstelkerk s.s. Hamburg. Ransdorp m.s. Londen. Beta m.s. Danzig. WIELRIJDEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE KOPENHAGEN. De Nederlandsche Wielren Unie heeft de volgende renners aangewezen om ons land te vertegenwoordigen bij de wereldkampioen schappen, welke van 21 tot 29 Augustus a.s. te Kopenhagen worden gehouden: Sprints amateurs: H. Ooms, Chr. Krop man en J. J. van der Vijver. Sprint professionalise A. van Vliet. Wegrenners amateurs: H. de Hoog en G. Schulte. Wegrenners professionals: J. Braspenninx Jr., J. Verweer en A. Stuyts. Indien de financiën het zullen toelaten, zul len een of twee stayers worden afgevaardigd, in welk geval de kampioen J. J. Snoek en P. van Kempen voor uitzending in aanmerking komen. NAT. RIJWIELTOCHT POLITIE SPORTVER. „HAARLEM". Het bestuur van deze vereeniging ontving bericht van den Commissaris van Politie te Bloemendaal dat op Zaterdag 31 Juli a.s. on mogelijk kan worden toegestaan een door de Politie Sportvereeniging Haarlem op dien dag te houden Rijwieltocht over de wegen bij en In de omgeving van de Wereld Jamboree té Vogelenzang, naar aanleiding van het ge heel afsluiten van bepaalde wegvakken voor alle publieke verkeer en de te verwachten overstelpende drukte op de toevoerswegen naar en van de Jamboree. Deze Rijwieltocht (Vaardigheidsrit Haarlem) zal nu plaats heb ben op Zaterdag 14 Augustus. Door het uitstellen van dezen rijwieltocht is de inschrijving nog opengesteld tot en met Zaterdag 7 Augustus a.s. aan F. A. Visser, Gijsbrecht van Aemstelstraat 156 te Haar lem N. DE INT. ARBEIDERSSPELEN TE ANTWERPEN. Men meldt ons uit Antwerpen: De Neder landsche deelneemsters en deelnemers aan de zwemwedstrijden, welke hier worden ge houden in het kader der Internationale Ar- beidersspelen, hebben enkele goede succes sen behaald. Voor de halve eindstrijden 100 meter schoolslag heeren plaatsten zich onze land- genooten Franken en Zwalf. Op de 200 meter rugslag werd de Nederlander Van Noord uit geschakeld. Sohopman wist zich te klassee ren voor den halven eindstrijd 100 meter borstcrawl. Bij de dames heeft mej. Jansen zich voor de finale geplaatst. Mej. J. Tiel maakte den snelsten tijd op de 100 meter rugslag door dezen afstand af te leggen in 1 minuut 31 sec. Mej. Tiel maakt een fraaie kans op de eerste plaats in den eindstrijd. Ook mej. Boortman wist zich voor den eindstrijd 100 meter borstcrawl te plaatsen. In verband met het feit, dat de Hongaar- sche en de Poolsche ploeg geen toestemming hebben gekregen naar Antwerpen te gaan, zijn de voetbalwedstrijd NederlandHonga rije en de handbalontmoeting Nederland Polen vervallen. In totaal nemen 50.000 athle- ten aan de Arbeidersspelen deel. afkomstig uit 22 landen. De Vereenigde Staten hebben een ploeg van 50 athleten gezonden. M.U.L.O.-EXAMENS. Geslaagd 28 Juli: Dipl. A: E. Vrugt, Heemstede. C. M. Ronda, Heemstede. F. Ruth. Heemstede, C. Stapensea, Heemstede, E. H. Tienstra. Heemstede. M. A. Teeuwen, Haarlem, G. J. van Kooten, Velsen, G. Cornelisse. Bloemendaal, W. Bagnay, Bloe mendaal. H. Dijkhuizen, IJmuiden, H. E. Slee boom. Haarlem, M. M. Visser, Haarlem, J. Hen stra, Haarlemmerliede, J. G. Wille. Haarlem, J. Wijtkamp, Haarlem, A. C. Dijkstra, Haarlem, J. Bloemers, Haarlem. J. van der Starre, IJmuiden. H. van Willigen, Velsen. J H. Bouwman. Velsen, C. Broek. IJmuiden, J. G. Swier, IJmuiden. Diploma B: B. Lammers, Zandvoort. Aanvulling: P. Tates, Nieuw-Vennep. IJstroom m.s. Leith. 29 Juli: Ljusterö s.s. Lulea. Themis s.s. Bremen. J. Biumenthal s.s. Riga. P. Nomikos s.s. Seriphos. Winterswijk s.s. Archangel. Hontestroom s.s. Londen. Gateshead s.s. Newcastle. Tubo m.s. Immingham. Vertrokken: 28 Juli: Henca m.s. Aberdeen. Simaloer s.s. Hamburg. Yewvalley s.s. Delfzijl. Rhein s.s. Hamburg. Pluto s.s. Kopenhagen. Alkmaar s.s. Chili (via Curacao) Juno s-s. Midd. Zee. (via Rotterdam.). Trito s.s. Rotterdam. 29 Juli: Anna s.s. Antwerpen. Delphoi s.s. Gdynia. Galaeum s.s. Britenferry. Hamm s.s. Hamburg. EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem, 28 Juli 1937. Geëxamineerd 3 vr. en 5 m. candidaten. Geslaagd de dames G. Verschoor, Heemstede, P. M. van Trigt, Heemstede, C. M. Engel, Zaandam en de heer J. P. Spaans, Hoofddorp,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5