Duitsche zeejachten in de hoofdstad. - - - - Buiten haar kringen Hollandsche klompen hebben- de bijzondere belangstelling der buitenland- sche padvinders die deelnemen aan de Wereldjamboree te Vogelenzang De heer J. A. Schrijnder, burgemeester der gemeente Grootebroek, is benoemd tot voorzitter van den Nederlandschen KoMbond De finish van de „Lavant Stakes", welke als onderdeel van de rennen te Good wood werd gehouden, werd gewonnen door „Mirza II" van den Aga Khan Het contingent Amerikaansche padvinder* dat deelneemt aan de Het vaatwerk van een vlerpersoons tent op het terrein der Wereldjamboree Wereldjamboree arriveerde Donderdag te Hoek van Holland, van- tamalijk uitgebreid, getuige bovenstaand Interessant snapshot waar per trein direct naar Vogelenzang werd doorgereisd Een leutig groepje Tiroolsche zangers en zange ressen dat deelneemt aan het groote zangfestijn te Breslau, op weg door de straten der stad riet tankstoomschip „Kutina gebouwd bij de Ned. Scheeps bouw Mij. te Amsterdam voor rekening van de Curagaosche Scheepvaart Mij. te Den Haag, gereed voor de technische proefvaart Aan den vooravond van de Wereldjamboree te Vogelenzang. Een overzichtfoto van een der talrijke subkampen op het uitgestrekte Jamboree-terrein De Duitsche zeejachten, welke zullen deelnemen aan den zeilwedstrijd IJmuiden Solent, georganiseerd door de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging en de Royal Ocean Racing Club, zijn Donderdag te Amsterdam aangekomen waar zij ligplaats namen in de Sixhaven FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 8) I Ze was, vond ze later, heel tevreden over het verloop van dien avond. Na het eten waren ze Broadway opgewandeld, hadden een bioscoop bezocht én om half elf had ze, ondanks al zijn protesten, er op gestaan, dat hij haar alleen haar huis liet gaan. Hij had tenslotte toegegeven en was met den onder- grondsche vertrokken. „Ik zal je nog wel eens opbellen", had ze gezegd en daarmee had hij zich tevreden moeten stellen. Het was rustig in haar nieuwe huis, nu tante Martha er niet was. Ze ging dadelijk naar bed en ze lag daar na te denken over het geval. Jack Redding was een aantrekke lijke jonge man. En ze had hem verkeerd be oordeeld. Het was geen gebrek aan ambitie, maar een zoo groote liefde voor Therese Tar- peton, dat hij er aan wanhoopte, haar ooit waardig te kunnen worden. Overigens had hij zelfvertrouwen genoeg. Anders zou hij die zaak van Woodwring nooit zoo goed voor elkaar gebracht hebben. Als hij maar tijd en gelegenheid kreeg, dan zou hij zeker een suc cesvol man worden. Welopgevoed, goed van karakter, heelemaal een heer. Wat wilde ze dan nog meer van hem. Dat vroeg ze zich telkens en telkens weer af. Begon ze mis schien liefde voor hem te voelen. Veront waardigd ontkende ze dat. Was ze van plan, hem verliefd te maken, om hem de schaduw voor de werkelijkheid te doen ruilen? Daar was het antwoord niet zoo gemakkelijk op. Ze wilde wel dat hij haar graag mocht; ze was blij met zijn gezelschap; die tweede avond was zeker zoo prettig geweest als de eerste. Waarom kon ze geen goede vrienden met hem zijn? Maar dat ging niet, als ze vertelde, wie ze werkelijk was. En hij zag er niet tegen op, vriendschap met Terry Converse te sluiten omdat hij dacht, dat ze even arm was als hij zelf. Maar van vriendschap met Terry Tar- peton, die vijf millioen bezat, zou hij niets willen weten. Wilde ze dus met hem blijven omgaan, dan moest ze voor hem de artiste blijven, die naar een afzetgebied voor haar werk zocht. Dat beteekende ontmoetingen op de straathoeken, afscheid op straat, omdat hij haar niet thuis mocht brengen, wilde ze zich niet verraden. Was dat de moeite waard die het meebrengen zou? En opeens voelde ze weer een heftige er gernis, omdat hij een portret boven haarzelf bleef stellenEn toch, het was de moeite waard, hem te leeren, haar boven dat portret te stellen. Het was romantisch. Welk ander meisje was ooit haar eigen mededingster ge weest? Ze zou altijd èn de winnende èn de verliezende partij blijven, hoe het ook uitliep! Den volgenden morgen om tien uur liet Terry zich aandienen op het kantoor van Pe ter Weston. Hij was er nog een van den ouden stempel. Hij droeg stijve hooge boor den, zelfs in de stikkendste hitte. Hij was lid van de Totemclub, waar hij whist speelde en tien minuten zich bedenken kon, voordat hij zijn laatsten troef uitspeelde. Hij was de beste vriend van haar vader geweest en ook na zijn ontslag uit de voogdij, had hij zijn tijd en zijn fortuin altijd ter beschikking van Terry gehouden. Zoodra hij haar naam dan ook hoorde, was hij haar terstond uit zijn privé kantoor tegemoet gekomen. „Neen. maar, dat is echt- nog eens een ver rassing, Terry!" riep hij uit. „Wat voer je in vredesnaam in de stad uit?" ,.Jk heb tante Martha naar het station ge bracht. Tom Freeland moest voor zaken naar het buitenland „Voor zaken. klets!" zei Peter Weston. „Die gaat op de fazantenjacht in Schotland en hij is er vrij Iaat mee. Ik zag he.u op de passagierslijst van de Georgian. Maar wat heb jij daarmee te maken?" Tante Martha zou zoolang voor zijn kinde ren zorgen en ik heb haar hierheen ge bracht". „Waarom heeft die zelf geen kinderen, in plaats van altijd rond te scharrelen met een heel stel neefjes en nichtjes?" bromde Peter. Terry lachte bescheiden. „Waarom waagt u 't niet met haar, oom?" vroeg ze. Peter keek vreeselijk leelijk. „Verdraaid, wat 'n brutaliteit! Die verwen de jongelui ook! Totaal bedorven! Geen eer bied voor den ouderdom meer! En dat noemt me „oom" Peter. Noemt me altijd „oom", als ze wat van me hebben moet. Maar je hebt nu de volle beschikking over je geldwat wil je nou nog van me?" „Ik wou graag een atelier huren", zei Ter ry, „dat tevens als woning dienen kan. Maar heel goedkoop". „Wat wil je?" vroeg Peter ongeloovig. „Hoe kom je op dat zotte idee?" „Een heer vraagt nooit aan een dame, wat voor zotte ideeën ze heeft", zei Terry be straffend. „Als ze onzin uitkramen, vragen ze er wel naar. Wat is er? Je hebt je huis op Living stone Place net verbouwd en gemeubileerd. Kun je daar die malle vuurschermpjes niet schilderen?" „Daar herinnert u me ergens aan, oom Peter. Zoudt u mij geen vuurscherm willen bestellen?" „Vast niet. Ik zou niet weten, wat er mee aan te vangen". „Wilt u dan de kunst heelemaal niet be schermen?" „Rijke meisjes behooren geen kunst te be oefenen. Ze halen de artisten, die het hard noodig hebben, het brood maar uit den mond". „Maar oom Peter, als het nu kunst om de kunst is, wilt u die zelfs niet protegeeren?" „Ik protegeer geen onzin. Je hebt geen atelier noodig". „Ik heb er wel een noodig. Hoor eens, oom Peter, ik wil me heusch ernstig op schilde ren gaan toeleggen. Doe ik het thuis, dan denkt iedereen, tot de bedienden toe, dat het maar een gril van me is en komen ze me ieder oogenblik storen. Daarom wil ik een atelier hebben". „Maar waarom een, dat meteen woning is? Je hebt toch een eigen huis?" Ze stond zuchtend op. „Ik zie wel. dat ik ergens anders hulp moet zoeken. Ik dacht, dat u me zoudt willen hel pen, maar als u niets doet, dan me ontmoe digen „Ga zitten", beval hij. „Heb ik dan gezegd, dat ik je niet wil helpen? Maar ik moet we ten, waarom het noodig is". ,Jk moet gelegenheid hebben, om er den nacht door te brengenen nu en dan ten minsteAls ik laat gewerkt heb en moe ben Hij greep haar beide handen. „Terry, ik heb heel wat hooren praten over een nieuwe generatie. Ik hecht er niet veel geloof aanmaar soms klinkt het toch wel eclit. Meisjes, die buitenshuis nog een eigen woongelegenheid er op na houden! Terry, zit er iets in, dat mijn goedkeuring niet zou kun nen weg dragen?" „U zoudt het niet goedkeurenmaar het is toch heusch niet slecht, oom Peter!" „Dan is het goed. Dus je moet een atelier hebben „Ja, maar onder een anderen naam. Ik moet geen last krijgen van krantenmen- schen. Ik moet niet de rijke miss Tarpeton zijn. Ik moet doorgaan voor de arme miss Converse, bijvoorbeeld. Voor een meisje, dat haar eigen brood verdienen moet. Als ik zelf. onder eigen naam, een atelier zou huren...." „Terry". viel hij haar in de reden. „Ik ben natuurlijk maar een ouderwetsche sukkel. Ik ben zoo uit den tijd, als maar mogelijk Is. Maar toch, hoe dom ik ook mag zijn, ik kan nu en dan wel eens lumineuze invallen krij gen. Terrydaar zit een man achter!" ,JMaar oom Peter.hoe kunt u dat nu zóó raden?'" vroeg ze spottend. „Houd me niet voor den gek, nest!" brom de hij. Alleentoe, doe geen domme din gen, Terry!" „Dat beloof ik u", antwoordde ze. Kort daarop verliet ze hem en haar oogen waren vochtig. Oom Peter waarschuwde al tijd, maar drong er nooit op aan, dat zijn waarschuwing gevolgd zou worden. Hij stel de een onbegrensd vertrouwen in haar ka rakter, al twijfelde hij soms wel eens wat aan haar nuchter overleg. Hij had haar be loofd voor het verlangde atelier te zorgen. Bij het verlaten van het kantoor van oom Peter keek Terry op haar horloge. Het was vijf over half elf. Om half een kon ze in haar huis te Southampton terug zijn. Als Redding daarheen gegaan was voor dien cliënt, dan zou hij natuurlijk te laat zijn om nog te gaan zwemmen, verondersteld dan al tijd, dat de oude heer Woodwring hem naar het strand mee zou nemen. Maar ze wilde in geen geval in de stad blijven. Dus reed ze naar Southampton. Daar aangekomen bedwong ze haar ver langen, om Woodwring onder een of ancfer voorwendsel op te bellen. Onder het tennis sen wist ze een en ander van Jack Dayton te weten te komen. Hij had den ouden heer Woodwring vandaag aan het strand gezien. Ja. heelemaal alleen. Maar den volgenden morgen, toen ze zich in de zon lag te koesteren, wenkte Dayton haar. „Daar is je nieuwste aanbidder, Terry!" „Wat voor aanbidder?" „Tad Woodwring! Je scheen gisteren drom mels veel belang in hem te stellen". „En kijk eens, wie er naast hem loopt!" riep mevrouw Dayton. „Die is toch zeker de moeite waard!" (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9