CASTRICUM VIERT FEEST. Stuiversport. HEEMSKERK BEVERWIJK Dorpsstraat Maandagmiddag feestelijk heropend. Groote belangstelling. Mooie versiering door de buurt- vereeniging verzorgd. Maandag had de heropening plaats van de Dorpstraat. Vele genoodigden waren aanwezig. Onder de aanwezigen merkten wij op Ir. Moes- ker, als vertegenwoordiger van den heer C. G. Krayenhoff van de Leur. Hoofding. Dir. v. d. Rijkswaterstaat, Arrondissement Alkmaar, Dr. Feenstra, Dir. Prov. Ziekenhuis „Duin en Bosch", Ir. Geluk v. d. Rijkswaterstaat, de uit voerders de heeren Verheul en v. id. Pol, den Rentmeester van het P.W.N. den heer E. Voge lenzang, het oud-raadslid Aukes, den Directeur van de Gem. Gasbedrijven, den heer E. v, d. Hoeven en verdere genoodigden o.a. vertegen woordigers van den A.N.W.B. en de K.N.^.C. Burgemeester en wethouders ontvingen op het raadhuis allle genoodigden, waar de thee werd aangeboden. Daarna ging men in optocht naar het begin van het wegvak. Rede Burgemeester Sloet. Allereerst sprak burgemeester S loet. Deze zeide het volgende: Dames en Heeren. Het zij mij vergund U allen hier namens het Gemeentebestuur welkom te heeten, in het bijzonder Ir. Moesker, den vertegenwoordiger van den heer Krayenhof van der Leur, Hoofd ingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat, Ir. Tijken, den vertegenwoordiger van den A.N.W.B., Ir. Houtsma. den vertegenwoordiger van de K.N.A.C., de vertegenwoordigers van de Pers, de Raadsleden en zij allen, die aan onze uitnoodiging tot het bijwonen van deze plech tigheid gevolg hebben gegeven. Het gemeentebestuur wil deze gelegenheid aangrijpen om uitdrukking te geven aan zijn ingenomenheid met de voltooiing van het weg vak. welke het resultaat is van de samenwer king van het Rijk en deze gemeente. Het verleden. Wanneer Napoleon heden ten dage zijn weg van Parijs naar Den Helder kon aanschouwen, dan zou hij zijn voldoening moeten uiten over de wijze, waarop het nageslacht het door hem aangevangen werk heeft voltooid. Ouderen van dagen herinneren zich goed den toestand van den g r o o t e n Rijksweg. Weliswaar werden vóór 30 a 40 jaar niet die zelfde eischen aan het verkeer gesteld als thans, wijl het snelverkeer ten eenenmale ont brak, maar ook aan het verkeer van dien tijd waren vele moeilijkheden in den weg gelegd door de zonderlinge bochten, waarmede de Rijksstraatweg zich door de bewoonde pflaatsen heenwrong. Een verhard gedeelte van plus minus 5 M., met een tonrondte van 20 c.M., aan den eenen kant een zachte berm, tengevolge waarvan de bewoners van de huizen langs den weg bij een flinke regenbui door middel van een plankier verbinding moesten zoeken met het verharde gedeelte; aan den anderen kant de trambaan van de Zuid- en N.H. Stoomtram, met het ge moedelijk verschijnsel, dat de conducteur in de kom van het dorp met een roode vlag vóór de trom uitging en bij de Schoolstraat een af sluitboom neerliet ter beveiliging van het pu bliek. alvorens de tram te laten passeeren: ziet daar, wat men voorheen verstond onder verkeersweg en modern verkeer. Idyllische dorpstoestanden uit vervlogen tijden! De toestand van aanpassing. Dit alles is verdwenen en een ieder zal moe ten beamen, dat door de totstandkoming van de wegverbreeding een belangrijke verbete ring is verkregen; niet alleen ten gerieve van het snelverkeer, maar ook en vooral ten ge rieve van de bewoners van de Dorpsstraat en uiteindelijk voor geheel Castricum. Het is begrijpelijk, dat er menschen zijn, die hun hart verpand hebben aan ouderwetsche voortuintjes en lindeboompjes, aan het pitto- resque van het oude dorpsleven. Ongetwijfeld heeft dit alles zijn bekoring, maar men zal moeten toegeven, dat er tegen woordig eischen zijn, waaraan moet worden voldaan en waaraan de landelijke rust en een voud moet worden opgeofferd. Geringe kosten voor de gemeente. De wijze, waarop de verbetering van d«m weg tot stand kwam en de betrekkelijk geringe kosten, welke besteed zijn, alsmede het doel, rechtvaardigen deze verbetering ten volle. De bewoners hebben dan ook ongetwijfeld alle reden tot dankbaarheid, hoewel men over het algemeen een nog meer afdoende verbetering en een grootere onteigening van hinderlijke panden zou hebben toegejuicht. Even wil ik er op wijzen, dat de voorberei dingen, de plannen van uitvoering en de be sprekingen tusschen Waterstaat en het Ge meentebestuur reeds dateeren van 1930. Hoe wel het werk op zich zelf niet zoo buitengewoon groot was, vereischte het toch een uitvoerige voorbereiding, wijl er zeer vele moeilijkheden opgelost dienden te worden en men rekening moest houden met talrijke eigenaardige om standigheden. De onderhandelingen en besprekingen tus schen den Hoofd-Ingenieur van den Rijks waterstaat, ir. Krayenhof van der Leur en het gemeentebestuur hebben steeds plaats gehad op een zakelijke en aangename wijze. Het geld goed besteed. Het geldelijk offer, door de gemeente ge bracht. is goed besteed, vooral wat betreft het aanbrengen van een rioleering, welke past in het toekomstig rioleeringsplan. Op afdoende wijze is ten opzichte van dit laatste alles ge regeld. zoodat in de toekomst geen opbreken van den weg noodig zal zijn. Ontwikkeling van Castricum als badplaats. Castricum, dat zich de laatste jaren sterk ontwikkelt tot bad- en forensenplaats, krijgt steeds meer bekendheid, hetgeen nog in be> langrijke mate zal toenemen door het verkeer langs dezen weg. De gunstige ligging aan den duinvoet, het fraaie uitzicht van den Rijksweg op de hooge begroeide duinen wekt bij den toerist beko ring. Ongerept natuurschoon. Castricum met zijn ruim 3000 H.A. ongerept natuurschoon van duinen, bosschen, tuinen en weiden, is een der schoonste Kennemer dorpen. Dit bewijst het bezoek op de Zondagen van de tienduizenden uit de Zaanstreek en Amster dam, die hier verpoozing zoeken en nieuwe energie ophalen. Een oud dorp met vele tradities. Zoo wordt Castricum wederom het middel punt der belangstelling, waarop het in vroe ger eeuwen, reeds in dè 10 en 11e eeuw, onder andere omstandigheden, kon bogen. Het oude dorp, dat door alle tijden heen een veell bewogen verleden heeft gehad, zal door deze ver nieuwing in belangrijke mate in aanzien stij gen. De toekomst. Moge in de toekomst blijken, dat deze weg, thans zelfs v oorr an gs we g, er toe zal lei den het snelverkeer niet door, maar naar deze streek te voeren, welke terecht op voor rang aanspraak kan maken. Rede Ir. Moesker. Ir. Moesker van den Rijkswaterstaat, nam hierna het woord: Mijnheer de Burgemeester, Dames en Heeren! Het is mij een genoegen, mijnheer de Burge meester, om na de vriendelijke woorden, welke door U tot den Rijkswaterstaat wer.den gericht, de gelegenheid te hebben om namens mijn chef, de heer Kraijenhoff van de Leur we- öerkeerig met ingenomenheid meüding te kun- nenmaken van de prettige en welwillende sfeer, waarin de onderhandelingen over de samen werking en de latere besprekingen over het werk dank zij de houding van het Gemeen tebestuur steeds konden worden gevoerd. Doch niet alleen het Gemeentebestuur, ook de Gemeentenaren komt lof toe, vooral de be woners van de Dorpstraat en wel, voor het ge duld en de inschikkelijkheid, die zij hebben betoond tijdens de uitvoering van het werk. Het leek hier soms meer op een loopgraven- linie dan op een verkeersweg en toch hebben ons praktisch geen klachten bereikt. Een ieder heeft blijkbaar zijn best gedaan zich zoo goed mogelijk in het onvermijdelijke te schikken. Ook den aannemer van het werk, den heer Verheul uit Woerden dient hulde te worden gebracht. Dank zij de voortvarende wijze, waarop het werk werd uitgevoerd, is het moge lijk, dat reeds heden de officieele ingebruik name van den weg kan plaats hebben, hoewel het werk volgens het bestek eerst omstreeks half September had behoeven gereed te zijn. Met het oog op het badseizoen is deze bespoe diging voor Castricum ongetwijfeld van belang. Zooals reeds door U werd opgemerkt, mijn heer de Burgemeester, was het werk niet zoo buitengewoon groot. Het wegvak is nog geen km lang en technische moeilijkheden van eenig belang waren er niet te overwinnen. Toch zal menigeen er van ophooren, dat de verbetering nog afgezien van bijkomende kosten voor toezicht, administratie e.d. in totaal een uitgave van ruim f 100.000 heeft ge vorderd, te weten f 18.000 voor den aankoop klinkerkeien en de rest voor de uitvoe ring van het werk. De benoodigde grond kon over het algemeen slechts bij kleine stukjes en beetjes tegelijk worden gekocht, omdat men bij wijze van spreken op elke 10 meter weg met een anderen eigenaar te doen heeft. Eedenkt men daarbij, dat dit niet alleen vcor Castricum, maar voor den geheelen weg tusschen Beverwijk en Alkmaar geldt, dan behoeft het geen verwondering te wekken, dat het hoewel de samenwerking tusschen het Rijk en de Gemeente op buitengewoon vlotte wijze tot stand kwam nog geruimen tijd duurde, alvorens tot de uitvoering van het werk kon worden overgegaan. Maar het is nu dan toch zoover gekomen, dat de verbetering gereed is en ik heb met ge noegen vernomen, dht men ermede tevreden is, zij het dan ook. dat men niet geheel voldaan is en een ruimeren aankoop van hinderlijke panden zou hebben gewenscht. Aan alles is echter een grens en men zal begrijpen, dat het met het oog op den toestand van het Verkeersfonds noodig was, bij den aankoop van deze meestal kostbare ge bouwen matiging te betrachten. Het is jammer, dat op het middelste deel van het wegdek zooveel beplanting moest worden gerooid. Dat gedeelte lijkt daardoor nu wel een beetje kaal. Ik durf er echter op vertrouwen, dat hierin door de nog in dit najaar aan te brengen be planting verbetering zal worden gebracht en dat de Dorpstraat dan weer hetzelfde vriende lijke aanzien zal verkrijgen, dat zij vroeger had. Moge ik mij tenslotte aansluiten, mijnheer de Burgemeester, bij den door U uitgesproken (Per 1 September a.s. zal het stuiversport voor binnenlandsche brieven weder worden ingevoerd.) De P.T.T. gaat binnenkort Opnieuw het brieftarief verlagen, Wij krijgen weer het stuiversport, Zooals in lang vervlogen dagen. En reeds van 1 September af Zal onze brief een stuiver kosten, Dat is een nieuws dat vreugde gaf Van een vermindering van posten. De P.T.T. hoopt, denk ik, wel, Dat dit ons brengt tot drukker schrijven, En haar ontvangsten, zoo niet snel, Toch zeker zeker stijgen blijven. Zij hoopt, dat straks het stuivers-port Den schrijf lust zoo zal stimuleeren, Dat wij haar tot een stuiver-sport Verheffen in het briefverkeeren. Het aantal neemt straks stellig toe, Zoowel van koude zakenbrieven, Als van de warme billet-doux Tusschen twee dierbare gelieven. Op elke vier één briefje meer, Dan wij vóór 1 September deden, Dat dient het onderling verkeer En P.T.T. is ook tevreden. Dat wij vol lof zijn voor 't idee, Om naar steeds lager port te streven, Is iets dat wij de P.T.T., Straks gaarne op een briefje geven. P. GASUS. wensch. dat de thans gereedgekomen wegver- betering het hare zal bijdragen tot de ontwik keling en den bloei van Castricum. Rede van den heer Broksma. De heer II. Broksma voorzitter van de V.V.V. „Castricum Vooruit" hield hierna een rede Burgemeester Sloet, heeren ingenieurs en enoodigden, Het is niet mijn plan om in herhalingen te vervallen van wat reeds door beide vorige sprekers mocht zijn gezegd. Toch is het voor mij een plicht als voorzitter van de V.V.V. .Castricum Vooruit" u dank te brengen na mens mijn vereeniging. Het is immers een bekend feit, dat voor de zeer op prijs gestelde medewerking van Ingenieurs, Opzichters, aannemers en uit voerders het verkeer bleef plaats hebben. Gij hadt immers het recht de zaak geheel af te sluiten, doch moeite noch kosten zijn u te veel geweest om het autoverkeer op bijna normale wijze te laten plaats hebben. Castricum moet het van het verkeer heb ben. Castricum zonder vreemdelingen is te vergelijken met een lamp zonder pit. Het is voor mij een eereplicht u op deze plaats hartelijk dank te zeggen. Al gaat gij straks hier vandaan op een ander karwei, toch zullen wij u allen nimmer vergeten. Hier was samenwerking tusschen u als vreemdelingen en ons Castricummers. Bij de ontvangst ten gemeentehuize werd u een aardige gids van Castricum gepresen teerd. Beleefd verzoek ik u deze gids niet terzijde te leggen doch dit mooie en prettige werkje te leben en te herlezen. En ik ben er van overtuigd, dat gij, als gij dit gedaan hebt, u zelf, uw kennissen en an deren zult aansporen Castricum eens te be zoeken. Wij bewaren immers een prettige herinne ring aan elkaar. Nogmaals heeren, dank en tot wederziens. Rede Portegies. De heer N. W. Portegies, voorzitter der Dorpsstraat-vereeniging richtte zich als volgt tot de aanwezigen: Dat Castricum staat in het teeken van feestviering, zal niemand verwonderen. Im mers, met de totstandkoming van de verbe tering en verbreeding van den Rijksweg door ons dorp is een lang gekoesterde wensch vervuld. De be teekenis in het algemeen en de voorbereiding en de uitvoering der werken zijn' reeds door den burgemeester uiteengezet, zoodat ik mij als voorzitter van het feest comité kan bepalen tot het vertolken van de gevoelens der burgerij en wel voornamelijk van de zakenmenschen aan de Dorpsstraat. Dat de bewoners van den Rijksweg en de Dorpsstraat buitengewoon zijn ingenomen met deze verbetering, behoeft geen betoog, gezien de buitengewone versiering. Wanneer men zich den gebrekkigen toestand van voor been in herinnering roept, dan stemt het elk recht geaard Dorpsstraatbewoner tot groote vreugde, dat zij thans kunnen bogen op een weg, die niet alleen een oplossing is voor het groote verkeer, maar tevens een sie raad en een genot voor de bewoners aan dien Vooral zijn wij Rijk en gemeentebestuur dankbaar, dat is gezorgd voor afdoehde rio leering, voor de zeer mooie trottoirs, voor de opruiming van hinderpalen, boomen en hek ken. Het feit, dat deze dag op eenigszins fees telijke wijze de Rijksweg heropend is, zal bij velen nog lang in dankbare herinnering blij ven. Mijnheer de burgemeester mag ik u thans uit naam van alle Dorpsstraatbewoners ver zoeken den weg officieel te openen dopr het laatste beletsel te verwijderen. Na deze toespraken welke een luid applaus oogstten, nam de Burgemeester de schaar, hem aangeboden door een in 't wit gekleed meisje, en verrichtte de openingsplechtigheid door het lint door te knippen, waarmee de straat was afgesloten. Het Patronaats-fanfare corps speelde hierna het Wilhelmus. Het gezelschap stapte toen in gereedstaande auto's en nam, voorafgegaan door bovenge noemd corps, de straat, welke voor deze ge legenheid schitterend met wimpels en bloemen versierd was in oogenschouw, om op den terug weg bij het Raadhuis uit te stappen, alwaar de eerewijn werd aangeboden. Het gezelschap bleef daar nog geruimen tijd gezellig bijeen. Een woord van lof komt zeker toe aan de politie, die haar zware taak bij deze geweldige drukte uitstekend volbracht heeft. De heer Wefers-Bettink, directeur van het Corso-theater, was met den Polygoon-wagen aanwezig. De gemaakte opnamen zullen bij de opening van bovengenoemd theater op 10 Sept. a.s. worden vertoond. VITESSE I—K.B.V. I (3—1). Onmiddellijk na het begin ontwikkelt zich een aardige wedstrijd. De verdedigingen hou den echter stand. De doelman van Vitesse speelt goed. Ook de K.B.V.-keeper is goed, maar hij moet na een half uur toch zwich ten voor een schot van Kabel (10). Door goed werk van de verdedigingen wordt er voor de rust niet meer gescoord. In de tweede helft is de stand spoedig 20 door Tromp. Hierna wordt er lusteloos verder gespeeld. K.B.V. weet echter uit een plotse linge doorbraak den achterstand te ver kleinen (21). Nu komt Vitesse weer los. Verscheidene cor ners worden op het K.B.V.-doel genomen, ech ter zonder resultaat. Tromp weet met een fxaaien ko"pbal den stand op 31 te brengen. Zonder dat er oneer gedoelpunt wordt, komt het einde van dezen wedstrijd. ONZE WIELRENNERS. Onze plaatsgenooten G. Lute en Luc. Schmidt Jr. wisten Zondag op de Zaansche Wielerbaan een achtervolgingsrace van een koppel uit Haarlem te winnen. Voorts bezette Schmidt in de 50 rondenrace voor nieuweliD' gen de eerste plaats. HEEMSKERKSCHE ZWEMCLUB. De Heemskerksche Zwemclub organiseert in haar inrichting op Zondag 15 Augustus onder linge wedstrijden zoowel voor dames als voor heeren. UITSTAPJE NAAR DE JAMBOREE. De Chr. meisjesvereeniging „Ora et Labora" heeft haar-jaarlïjksch uitstapje ditmaal geor ganiseerd naar de Wereld-Jamboree. DE VIERDAAGSCHE VOLBRACHT. De heeren Jac. Klomp en H. G. Houtwipper hebben beiden met goed gevolg de vierdaag- sche afstandsmarschen in de 220 kilometer klasse geloopen. Dit is voor den heer Klomp nu de vierde maal en voor den heer Houtwip per de derde OPRICHTING KINDER-SPEELTUIN. Alhier bestaan plannen oen een kinderspeel tuin te stichten, waarschijnlijk op het patro naatsterrein. Om deze zaak te financieren wordt op 28, 29, 30 en 31 Augustus een fancy fair gehouden in het vereenigingsgebouw. ZILVEREN FEEST ZUSTER MARIA MARGARETHA. Van de Eerw. Zuster Margaretha Maria, in de wereld mej. M. de Winter, die 14 Juli 1.1. in het klooster te Leeuwarden haar zilveren pro- fessiefeest vierde, werd Zondag in eigen fami- likring in het Maria-Gesticht alhier het feest gevierd. Om kwart over tien werd tot haar intentie een H. Mis opgedragen. 's Middags half twee bracht het fanfarecorps ,St. Cecilia" een serenade. In den loop van den dag kwamen vele vrien den en bekenden de Zuster feliciteeren; ook kwamen vele schriftelijke gelukwenschen binnen. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN JULI. Aan het postkantoor Beverwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd ge durende de maand Juli ingelegd f 84380.47 en terugbetaald f 61055.89. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje is genummerd 20131. UITSTAPJE VAN DEN R.-K. VOLKSBOND. Op Dinsdag 10 Augustus zal de plaatse lijke afdeeling van den Ned. R.-K. Volks bond een uitstapje maken voor de kinderen van haar leden. De reis gaat ditmaal naar Rhenen met een bezoek aan het dierenpark. WEDVLUCHTEN. De postduivenverenigingen „De Reisduif" en „De Stormvogel" zullen a.s. Zondag deel nemen aan een wedvlucht vanuit Neufvilles over een afstand van 220 K.M. PLAN-WEST HUURT EEN DERDE BOOT. Het is het bestuur van de Winkelierscom binatie ..Plan West" gelukt, voor a.s. Donder dag de beschikking te krijgen over een derde boot. nl. de „Helena Maria". De boottocht zal dus ditmaal geschieden met „Helena Maria", „Pieter van den Hoog" en „Hendrik". De deelnemers van den boottocht vertrek ken Donderdagmorgen om 7 uur van het parkeerterrein. De optocht die voor het ver trek gehouden wordt, zoowel als de bootreis, zullen worden opgeluisterd door muziek van de Beverwijksche Harmoniekapel en de St. Jozef Harmonie. De volwassen deelnemers vertrekken om 9 uur met de bussen van het C. H. Moensplein. Eenige leden van de Roode Kruis Trans portcolonne en van de Wijk aan Zeeër Red dingsbrigade hebben zich ook dezen keer weer beschikbaar gesteld. BATAVIER LIJN. Batavier II 1 (7.25 v.m.) van Rotterdam te Gravesend. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftland, Rotterdam naar Vancr., 30 van Cristobal. Spaarndam, Rotterdam naar New-York, 1 van Plymouth. Rotterdam 1 van Kopenhagen naar Edin burgh. Maasdam 1 van Rotterdam te Antwerpen. Edam 31 van Rotterdam te Philadelphia. Binnendijk. N.-Orleans naar Rotterdam, 1 te Londen. Breedijk. 31 v. N.-Orleans naar Rotterdam Beemsterdijk, 1 van Baltimore te Rotter dam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 2 v. Rott. te Hamburg. Boschfontein (thuisr.) 31 van Mombas. Springfontein (uitr.) 31 v. Mornb. Randfontein (uitr.! 31 v. Marseille. Meliskerk i.uitr.) 1 te Beira. vertr. 3. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (t.) 31 v. L. Palmas. HOLL.OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk 31 v. A. te Hamb. Meerkerk (uitr.) 1 v. Singapore. HALCYON LIJN. St. Vlaard. 31 v. Wabana n. R.-Vl. Flensb., 1 v. Narv. te Vlaard. St. Schied., VI. n. Lulea p. 31 Holt. St. Arnh., 1 v. Vlaard. n. Stockh. Rozenb., 3 2 n.m.) v. Oxel. te VI. verw. St. Maassl. 3 (2 n.m.) v. Narv. te Vlaardin- gen verwacht. Vredenb.. 3 (8 n.m.) v. Narv. te VlSardin- gen verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Oberon, 2 v. Algiers n. Lissabon. Poseidon 31 v. Trinidad n. Jacksonville. Hebe 2 v. Kopenh. n. Gdynia. Aurora 2 v. Hamburg te Amst. Agamemnon, 31 van Cardiff te Piraeus. Ariadne. 31 v. Oran naar Catania. Bacchus. Derindje n. Antwerpen pass. 31 Gibraltar. Boskoop 30 v. Curasao n. Cristobal. Colombia, 1 v. Barbados te Amst. Costa Rica, 30 v. Amst. te Cristob. Crijnssen 1 v. Hamburg te Amst. Euterpe 1 v. Amst. te Hamburg. Fauna, 1 Aug. van Bari n. Napels. Flora 1 v. Kopenhagen te Amst. Hercules. 31 v. Patras te Piraeus. Inn 31 v. Cristobal n. Buenaventura. Medea 30 v. N.York n. Pt. au Prince. Perseus, 30 v. Amst. te Genua. Pluto, 1 v. Kopenh. te Odense. Strabo, 1 v. Amst. te Hamburg. Telamon, 31 v. Amst. te Stamboul. Theseus, Stettin, n. Amst., p. 1 Brunsbuttel Titus, 31 v. Amst. te Alexandrië. Trajunus 31 v. Piraeus te Izmir. Triton 31 van Samos n. Algiers. Venezuela 31 v. Curasao n. Pto. Cabello. Venus, Amst. n. Genua p. 31 Gibr. Vulcanus, 31 v. Bourgas te Varna. Deucalion, 1 van Sfax te Aberdeen. Orpheus, 2 van Amst te Gothenburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom. 1 v. Rott. te Bremen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Talisse, 2 v. Los. Ang. te Shimonos. Poelau Tello (u.) 31 v. Suez. Simaloer. 1 van Hamburg te Amst. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LLJN. Alwaki (t.) 1 v. B.-Ayres. Alpherat (t.) 31 v. Ba'nia. ROTTERDAMSOIIE LLOYD. Baloeran (t.) p. 2 (4 v.m.) Ouess. 2 (5 n.m.) te Southampton, 3 (12) te Rott. verw. Indrapoera (t.) 1 van Sabang. Slamat (toeristenreis) p. 1 Ouess. Kertosono (uitr.) 31 van Suez. K. Agoeng. 2 v. Bremen te Rott. Sitoebondo (t.) p. 1 Stamboul Soekaboemi ft.ï 1 te Suez. Sibajak (uitr.) 2 te Belawan. Dempo (uitr.) 2 v. Lissabon. KRACHTSPORTVEREENÏGING D. O. K. De krachtsportvereeniging „Door Oefening Kracht" zal vermoedelijk op 15 September in de bovenzaal van het veilinggebouw „Cen trum" een wedstrijd houden tegen de zooge. naamde kampioensploeg van het gewest Noord-Holland. Deze wedstrijden zijn in hoofd zaak bedoeld om propaganda te maken voor de krachtsport. DIPLOMAZWEMMEN IN ZWEMBAD „ADRICHEM". Woensdagavond half acht zal voor de twee de maal in dit seizoen in zwembad „Adrichem" het diploma-zwemmen plaats hebben. Van ongeveer 25 personen zal het examen worden afgenomen. De oefeningen voor het verkrijgen van het diploma bestaan uit 100 M. borst-, 50 M. rugzwemmen, watertrappen, vrijheidsbe weging in het water en een sprong van de plank. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Marktbericht. Waschpeen per K.G. 56 Spinazie per K.G. 6085 Sla per K.G. 2055 Postelein per K.G. 2228 Andijvie per K.G. 2040 Wortelen per bos 58 Rabarber per bos 35 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Bloemkool le per stuk 6—9 Bloemkool 2e per stuk 3.4 Tomateh per K.G. 56V2 Peulen per K.G. 1014 Doppers per K.G. 812 Capucijners per K.G. 716 Witte Capucijners 710 Raspers per K.G. 715 Groentjes per K.G. 68 Snijboonen per K.G. 1114 Dikke boonen per K.G. 53 Spere. b. z. dr. per K.G. 1013 Sperc. b. m. dr. per K.G. 10 Tuinboonen per K.G. 4r—8 Pronkb. per K.G. 35 Presboonen per KG. 1516 Asperges le wit per bos 3537 Asperges le bl. per bos 1416 Komkommers per stuk IV2—2 1/2 Aardbeien per doosje 2024 Frambozen per doosje 1420 Zwarte bessen per slof 1.20 Roode bessen per slof 4055 Kruisbessen per slof 3045 Perziken per stuk 2 1/27 ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DE KENNEMER ZWEMCLUB. Op Zondag 15 Augustus zal de Kennemer Zwemclub in het zwembad „Adrichem" onder linge wedstrijden houden. Het programma luidt als volgt; 25 M. hindernis voor jongens tot 13 jaar, 25 M. hindernis voor meisjes tot 13 jaar, 50 M. hindernis voor jongens tot Ï6 jaar, 50 M. hindernis voor meisjes tot 16 jaar, 25 M, schoolslag voor jongens tot 13 jaar, 25 M. schoolslag voor meisjes tot 13 jaar, 50 M. schoolslag voor jongens tot 16 jaar, 50 M, schoolslag voor meisjes tot 16 jaar, 100 M. vrije slag voor heeren, 50 M. vrije slag dames, 100 M. schoolslag dames, 50 M. rugslag heeren en 50 M. rugslag daoies. HET DUINWIJK-TOURNOOI. Koopmans en Mej. Spruyt kampioen. Vlot- is het tournament afgewerkt en, daar ook het weer meewerkte, konden Zondag alle eindstrijden gespeeld worden. In het dames enkelspel werd mej. Spruyt kampioene, een uitslag, die verwacht werd, daar de concur rentie niet sterk genoeg was om haar zelfs maar een set te doen verliezen. Anders was het in het heerenenkelspel. Hier werd Koop- mans kampioen! Hij leverde daarmee een keurige prestatie, want voor den aanvang van dit tournooi werden zijn kansen uiterst klein geacht. Verschillende verrassingen bleven echter niet uit en stellig was één ervan de constant goede vorm van de nieuwe titel houder, die zich liet kennen als een goed en gevaarlijk enkelspeler. Toch waren er nog eenige anderen in deze categorie, die uitmun tende partijen gespeeld hebben. De nog zeer jonge Bekker bijv. toonde zich een niet te onderschatten tegenstander, en zijn partij tegen P. Stoutenbeek, waarvan hij won en de halve eindstrijd tegen Deetman, waarvan hij verloor, werden door hem goed en vooral taktisch gespeeld. Ook de overwinning van Haasbroek op Alessie, die algemeen veel sterker geacht werd, was keurig. De B. L. T. C. Beverwijk kan dan terugzien op een goed georganiseerd, prettig verloopen tournament, dat ongetwijfeld een zeer goede tennispropaganda is geweest. Uitslagen Heerenenkelspel: Koopmans si. Dingier 6—1, -2; Haasbroek sl. Allessle 6—8, 75, 6—4; Bekker sl. P. Stoutenbeek 26, 64, 7—5; Deetman sl. Langendijk 26, 64, 61; Deet man sl. Bekker 75, 63; Koopmans sl. Haas broek 75, 64; Koopmans sl. peetman 6—3, 6—4. Koopmans winnaar tournament. Troostronde- v. d. Ploeg sl. Deegenaar 6—3, 3_6, 8—6; Th. Maters sl. Suyk 2—6. 7-5, 75; Zwager sl. Th. Maters 61, 86; Zwa ger sl. Redeker 75. 62. Damesenkelspel: mevr. Melchers sl. mej. Stoutenbeek 64, 46. 8—6; Mej. Spruyt sl. mej. Melchers 62, 6—3; mej. Spruyt winna res dames. Gemengd dubbelspel: mej. Mellegers en Langendijk sl. mej. Pranger en Zwager 7—5, 63; mej. Spruyt en v. d. Ploeg sl. mej. H. Teer en Bekker 62, 63; mej. Iienneman en Koopmans sl. mej. Mellegers en Langendijk 6—2, 6—0; mej. Spruyt en v. d. Ploeg sl. mej. Henneman en Koopmans 7—5, 46, 6—1. Heerendubbelspel: Dingier en de Waard sl. Abma en Redeker 6—2, 46, 64; Langendp en Deegenaar sl. Zwager en P. Stoutenbeek 60, 63; v. d. Ploeg en Koopmans sl. Deege naar en Langendijk 86. 64: v. d. Ploeg en Koopmans sl. Dingier en de Waard 62, 6—3. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk ft.) 1 te Bombay. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles, Rot. n. Japan 1 te Shanghai. Philoctetes, Japan n. Rott. 30 v. Penang. Autolycus, 2 v. Batavia n. Amst. Demodocus, Java n. Amst. p. 2 Wight. Flintshire, Dairen n. Rott. p. 1 Gibraltar. Myrmidon, 1 Batavia te Amst. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena (thuir.) 1 van AANGEKOMEN. 1 Augustus: Be.'latrix m.s. Gothenburg Normandia s.s. Gothenburg Dione s.s. Liverpool Mr. Harm Smeenge m.s. Danzig Myrmidon m.s. Batavia 2 Augustus: Rhein s.s. Hamburg Moira s.s. New-Orleans Akershus s.s. Oslo Bowling s.s. Leith Lingestroom s.s. Swansea Schokland s.s. Swansea Zaanstroom s.s. Fowey VERTROKKEN. 1 Augustus: President Francqui m.s. Aruba, In de kustvaart. Alvorens naar West Indië te vertrekken, teneinde aldaar in bedrijf te worden gesteld zijn de nieuwe motorschepen Dido en Strabo voorloopig in de Europeesche kustvaart ge bracht. Ze vertrokken naar resp. Bordeaux en Hamburg. Zweedsche koopvaardijvloot. Op 1 Juli was de Zweedsche vloot gezamen lijk 1.483.507 bruto register ton groot. In het af geloopen halfjaar verminderde de vloot met vier schepen met 5361 ton. Tegenover acht nieuwe en zes in het buitenland aangekochte schepen, die in de vaart werden gebracht stond het verlies van achttien schepen, door verkoop en verlorengaan. Groote diepgangen. Het Finsche tank-motorschip „Josefina Thorden" passeerde gisteren van Port-Arthur naar Amsterdam met een diepgang van 8,2 Meter. Met een diepgang van 8,1 Meter kwam hier gisteren het Britschë motorschip „Myrmidon" binnen van Batavia. Het is wel een bewijs van de groote hoeveel heid lading dat er in den laatsten tijd zooveel diepgaande schepen in- en uitgaand passeeren, IJzerverscheping- Het Finsche stoomschip „Dione" arriveerde gisteren van Liverpool aan het Hoogovenbe- drijf om een partij ijzer te laden voor een Oost zeehaven.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6