Hirota wenscht diplomatieke besprekingen. Hetvolksrecht'in het Derde Rijk Hl Thijs IJs heeft een raar avontuur Een waarschuwing van Wellington Koo. VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1937 Nanking moet de vorming van een autonome regeering van Hopei en Tsjahar toelaten. In antwoord op een interpellatie in het Ja- mnsche Lagerhuis heeft de minister van buitenlandsche zaken, Hirota, verklaard, dat de Japansche regeering nog steeds werischt dat het incident met China plaatselijk wordt Terzelfder tijd wil de regeering de betrekkingen tot China in hun geheel herzien. De minister verklaarde niet te gelooven, dat de zaak alleen door de kracht van wapenen von worden opgelost. Hij acht het noodzake lijk dat tegelijk met de militaire operaties ih Noord-China diplomatieke besprekingen worden gevoerd met de Nanking regeering om deze er toe te brengen.haar houding te wijzigen. Verder zeide Hirota, dat de anti- japansche stemming in China diep geworteld is doch hij gelooft, dat een samenwerking tusschen China en Japan mogelijk is, wan neer de radicale elementen, vooral de com munisten, krachtig worden gecontroleerd. Hirota zeide, dat het voornaamste punt. van de Japansche eischen is, samenwerking en gemeenschappelijke verdediging tegen de communisten. In een commentaar op de verklaringen van Hirota in den Landdag verklaart men te To kio in welingelichte Japansche kringen, dat de regeering nog hoop heeft, dat een oorlog met Nanking zal kunnen worden vermeden, tot feit dat de Japansche ambassadeur, Ka- wa^oe bereid is gebleken, naar Nanking te mn 'schijnt de mogelijkheid van vrucht dragende onderhandelingen te bevestigen. Kawagoe zal trachten op de volgende grond slagen tot overeenstemming te komen: 1. Nanking zou de vorming van een autonome regeering van Hopei en Tsjahar toelaten. 2. Japan zou afzien van den eisen, dat de autonomie door Nanking for meel wordt erkend. 3. Hopei en Tsjahar zouden gede militariseerd worden door terugtrek king der Chineesche troepen. 4. De Japansche troepen zouden rich uit eigen beweging en geleidelijk uit Noortl-China naar Mandsjoekwo terugtrekken, om te toonen, dat de Japanners niet willen raken aan de territoriale onschendbaarheid van China. Verder zal Kawagoe nog een latere toe - nadering voorbereiden op den grondslag van samenwerking tegen de communisten. Het Japansche leger hecht zeer veel belang aan de aanvaarding van een anti-communistisch front, doch niettemin betwijfelt men of Nan kin* 'een dergelijk verbond zou aannemen, aangezien de toepassing ervan een motief zou ziin voor voortdurende inmenging van Ja pan in de binnen- en buitenlandsche politiek van China. Aan den anderen kant gelooft men, dat het te laat is om een treffen met de troepen van Nanking te vermijden en vernacht men tegen het begin der volgende week belang rijke operaties der luchtmacht in de gebie den van Paoting en Kalgan. De Chineesche ambassadeur te Parijs, Wellington Koo, heeft aan een vertegenwoordiger van de „Intransi- geant" verklaard, dat de huidige aanval in Noord-China niets anders is dan een nieuw stadium van het ten uitvoer brengen van een plan, dat lang geleden is opgesteld, n.l. de ex peditie-politiek, welke bekend is on der den naam „Tanaka-plan", het plan, dat door generaal Tanaka is opgesteld en voorgelegd aan den keizer. De ambassadeur voegde hieraan toe, dat Japan het oog heeft op de mijnen en land bouwgebieden in Noord-China, doch men kan een volk niet met de punt van een ba jonet dwingen tot samenwerking en de am bassadeur acht een ernstig conflict tusschen China en Japan onvermijdelijk. Wanneer de vijandelijkheden eenmaal begonnen zullen zijn, dan zal China tot het uiterste tegen stond bieden. Aan het conflict kan alleen een einde worden gemaakt door het krach tig ingrijpen van de mogendheden, wélke den vrede willen handhaven of door een alge- Het Vaticaan en Burgos. Erkenning de facto. Havas meldt uit Parijs 6 Augustus: Volgens een bericht uit Vaticaanstad aan de Matin" heeft de woordvoerder van de staatssecretaris van het Vaticaan ten aanzien van de jongste» uitwisseling van diplomatieke vertegenwoor digers tusschen de H. Stoel en het Spanje van franco verklaard: „Hoewel deze besluiten een erkenning de facto beteekenen, moet erop ge wezen worden, dat geenszins tot erkenning de hire besloten is. Het bewijs hiervan wordt ge vormd door het feit, dat de diplomatieke im muniteit, die automatisch uit normale betrek kingen zou voortvloeien, nog niet bestaat". Diplomatieke kringen, die met den H. Stoel m nauwe betrekking staan, gaven gisteravond «s hun meening te kennen, dat de Kerk dit onderscheid heeft willen maken, teneinde zich mot geheel van het Linksche Spanje af te wenden en zoodoende nog de Spaansche ka tholieken, die nog onder het gezag van Va- ifincia staan, te beschermen. heele fhiancieele uitputting van den aan valler. Alle mogendheden ter wereld heb ben hun eigen moeilijkheden, doch zij moe ten zich herinneren, dat iedere militaire aan val, waar ter wereld deze geschiedt, een lanslag is op den internationalen vrede en de veiligheid der volkeren. Proefvluchten van <le „Lieutenant- de-Vaisseau Paris''. De vliegboot in September naar New-York? De groote Fransche vliegboot „Lieutenant- de-Vaisseau Paris", die verleden jaar, in Januari 1936 te Pensacola was gezonken en daarna is gelicht en geheel hersteld, heeft dezer dagen haar proefvluchten beëindigd, waarbij bleek, dat de machine opnieuw aan de gestelde eischen voldeed: De zes motoren, waarmee de proefvluchten bij Marignane gemaakt zijn, zullen vervangen worden door zes nieuwe motoren van het zelfde type. Wanneer deze geleverd kunnen worden voor de vacanties bij de .Hispano- fabrieken" op 15 Augustus a.s., beginnen, hoopt men, de ..Lieutenant-de-vaisseau Paris" In den loop van September den eersten tocht naar New-York kan maken, via de Azoren, Saint Pierre en Miquelon. Wellington Koo. In een onderhoud met een vertegenwoordi ger van Havas heeft de Chineesche minister van financiën, Koeng, die gisteren te Parijs is aangekomen, verklaard, dat de westelijke mogendheden nog in staat zijn een oorlog in het verre Oosten te voorkomen. Indien Japan zich bewust wordt van de sympathie, welke China in Europa en Ameri ka heeft, dan is het mogelijk, dat de verant woordelijke staatslieden overwicht krijgen op de oorlogspartij en op deze wijze kan mis schien het Verre Oosten en de geheele we reld gespaard worden voor de gevolgen van een verdere uitbreiding van het conflict. Minister Koeng denkt tot Zaterdag as. te Parijs te blijven en dan naar Berlijn te gaan en vervolgens naar Praag. Zijn bezoek aan 'Parijs is niet bepaald officieel en de bespre kingen, welke hij met de verschillende per soonlijkheden zal hebben, zullen een vriend schappelijk karakter hebben. Hij wil in de eerste plaats financieele kwesties regelen en op de tweede plaats voor zijn land pleiten. Amerika Handelsverruiming met de Sovjet Unie. De onderhandelingen over een Amerikaansch. Russische handelsovereenkomst te Washing ton zijn thans geëindigd. Sovjet Rusland zou zich verbinden belangrijk grootere aankoopen in de Vereenigde 'Staten te doen dan het voor gaande jaar. Oostenrijk Nationaal-socialistisehe vereeni- gingen ontbonden. De regeering neemt krachtige maatregelen tegen nationaal-socialistisehe betoogingen. Zestig gymnastiekvereenigingen, die in Op- per-Oostenrijk onder den naam Deutscher Turner Bund werkten, zijn verboden en haar bezittingen verbeurd verklaard. Mein Kampf9 mag weer gelezen worden De opheffing van het verbod van „Mein Kampf" waartoe eenigen tijd geleden in be ginsel werd besloten, is van kracht geworden. Daar volgens de overeenkomst hoffelijke be sprekingen van ideologieën is toegestaan, ver wacht men, dat bepaalde Oostenrijksche bla den artikelen zullen wijden aan de stellingen in ,Mein Kampf" uiteengezet. Bulgarije. Oud-minister Guitsjef gearresteerd. Uit Sofia wordt gemeld, dat de oud-minis ter en leider der Agrarische partij, Guitsjef, die van een reis naar het buitenland, o.a. Parijs, terugkeerde, bij het uitstappen uit den trein te Sofia is gearresteerd. De redenen hiervoor worden door de auto riteiten niet medegedeeld. Duitschland Oud-minister Imbusch van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard. Bij decreet van den minister van binnen- landsche zaken is Heinrich Imbusch, die ge durende twintig jaar lid van. den Rijksdag i: geweest en leider der Christelijke vakvereni gingen was, van de Duitsche nationaliteit ver vallen verklaard, evenals zijn vrouw en zijn vijf kinderen. Voorts zijn 44 anderen met hun gezinnen van de Duitsche nationaliteit ver vallen verklaard. nog steeds italiaansche contingen ten naar het vechtende spanje? elke nacht komen talrijke troepen- ontlngenten in Malaga aan. Zij reizen dade- jjp nee vnegveia ruoya Lsenneee m ae Duuru J* met vrachtauto's naar Motril door. In de van n6w York beleefde men onlangs een groote meeste gevallen zijn het Italianen, wien aan- ■a! van dag tot dag toeneemt." Aldus luidde öe verklaring, door een inwoner van Malaga «gelegd aan den specialen correspondent van ^tSpaansche persagentschap, lp ze§sman voegde hier aan toe, dat het 2 in MalaSa absoluut ondragelijk is ge- wraen. De atmosfeer is er uiterst gespannen. uiKwijls verbiedt men de burgers hun huis «verlaten. Vaak hoort men 'snachts geweer- uitri Wanneer aanhangers der regeering hm h ^erg€n, waai' ziJ zich overdag schuil 'ouaen, te voorschijn komen en rebellen- Wiouüles overvallen. DE JONGSTE PILOOT TER WERELD. Op het vliegveld Floyd Bennett in de buurt an New York beleefde men onlangs een groote sensatie. Een twaalfjarige jongen haalde het vliegbrevet, en werd door een groote menigte bewonderd. De jongen heet Edward Somers, en is de zoon van het lid van de Washingtonsche kamer van Afgevaardigden. Andreas Somers, die in den oorlog als vlieger-officier aan het Fransche front gediend heeft. De geheele fa milie Somers is enthousiast voor de vliegsport. De 16-jarige zuster en de 17-jarige broer van den jongsten piloot ter wereld zullen over eenige dagen ook het vliegbrevet halen. De begaafste van hen is echter de 12-jarige jon gen, die zijn examen op een -hoogte van 1000 meter afgelegd heeft. Felle brand te Antwerpen. Terug naar de Oer-Germanen wii cm a i Bazar in vlammen. Gisteravond is brand uitgebroken in de „Grand Bazar Galeries au Bon Marché" te Antwerpen. De brand ontstond op een van de hooger jelegen verdiepingen in de afdeeling van het houten vaatwerk en keukengerei. De geheele brandweer van Antwerpen was ter plaatse om het vuur, dat een grooten omvang aannam te bestrijden. Te ongeveer half twaalf begon het vuur in hevigheid af te nemen. De lager gelegen ver diepingen zijn gespaard gebleven. Om één uur was men den brand zoo goed als meester geworden. De militairen, die ter plaatse waren geroepen ter versterking van de handhaving van de orde, konden toen naar de kazerne terugkeeren. De genie-soldaten bleven echter nog op het terrein achter om de brandweer verder behulpzaam te zijn. De begane vloer, de eer ste, alsmede de twee etage hebben niet door het vuur geleden, doch kregen veel water schade. De drie andere etages zijn zoo goed als geheel vernield. DE BOND VAN DERTIEN JUBILEERT. „Men moet het bijgeloof met energie be strijden". Dat is het devies van den bond van Dertien, die zijn zetel in Londen heeft. Zooals bekend heerscht in Engeland veel bijgeloof en daarom juist is in Engeland de Bond van Dertien ontstaan. Zij hebben inderdaad gelijk gekregen, deze dertien menschen. Want eenige dagen geleden konden zij hun dertienjarig 'ubileum vieren en daarbij vaststellen, dat zij ;ot nu toe niet veel ongeluk gehad hadden. Welis waar was er één enkele uitzonderin, en dat was nog de schuld van het slachtoffer zelf. Waaruit bestaan nu .de werkzaamheden van de dertien leden? Zij moesten tegen het bijge loof optreden en pro-beeren iederen morgen een zwarte kat tegen te komen of een oud vrouwtje, dat men hen de straat overstak. Vol gens de reglementen moeten de leden ook af en toe een spiegel breken, om zeven jaar lang geen geluk te hebben of zout en lucifers rond strooien, om met den een of ander ruzie te krijgen. Wanneer zij met hun drieën bij el kaar waren en wilden rooken, dan moesten zij er steeds voor zorgen, de drie sigaretten slechts met één lucifer aan te steken, want dat beteekent, dat de laatste werkelijk ster ven moet. Inderdaad is echter geen van allen overleden. Toch was er één, dié het met zijn leven be talen moest, dat hij vergat niet bijgeloovig te zijn. Hij maakte namelijk een groote bocht, toen hij een zwarte kat tegenkwam. Werkelijk moest hij het met den dood betalen, want vier jaar later overleed hij, toen hij zeventig jaar oud was.... PARIJS, DE STAD VAN DE AUTO DIEFSTALLEN. Uit een onlangs uitgegeven Parijsche sta tistiek blijkt, dat de meeste auto's in Parijs zelf gestolen worden, terwijl dit op het platte land bijna niet voorkomt. In het jaar 1936 werden er 4519 auto's gestolen, waarvan er 3474 weer aan den rechtmatigen eigenaar teruggegeven werden. Het zijn meestal be paalde dagen, dat er gestolen wordt. Namelijk Donderdag, Zaterdag en Zondag. Niet alleen beroepsmisdadigers, maar ook jonge jongens maken zich meester van auto's om met hun meisje een autotochtje te maken. Deze auto's worden dan gewoonlijk in de omgeving van Parijs teruggevonden, daar de jongens geen geld hebben om benzine te koopen en de wa gen zoolang gebruiken als er benzine voor radig is. De taal der runen. Onze Berlijnsche correspondent schrijft ons: et Derde Rijk wil voor zijn volksrecht weer direct uitgaan van het beginsel der Germaansche voorouders uit het heidensche tijdperk. Het wil „het ge schonden heilige recht der Germanen" her stellen en ontwikkelen naar den eisch van den tijd. De partij zoekt voor het recht van het volk, dat zij beheerscht, verbinding tusschen Volks- en goddelijk recht, „goddelijk" naar Nazi-opvatting, in den zin van de natuurwet ten, van ras en van geschiedenis. In dit verband is opmerkelijk, dat voor S.S. mannen en andere leden der partij, die niet of niet meer behooren tot een „van ouds er kende" Kerkgemeenschap, voorgeschreven is, zich op te geven als „Gottglaubig". Het is geen toeval, dat de voormannen in het Derde Rijk voor het rechts» en volksleven hunner onderdanen hebben teruggegrepen naar de „heilige runen der oervaderen", Het hakenkruis, over welks beteekenis zoo veel is geredetwist, is voor de partij en haar volk het zonnewiel, dat licht, macht en kracht symboliseert. De uniform der S.S., de lijf wacht der partij heeft twee zegerunen, het bliksemteeken, zooals men 't ook wel ziet, ter waarschuwing op eleetrische kabel-huisjes. De „Pimfe", de welpen van H. J. dragen een enkele zegerune op hun uniformblouse. Andere teekenen zijn ingevoerd, die geen runen uit den ouden tijd zijn, doch eraan her inneren en als nieuwe runen van het her leefde Germanendom moeten worden be schouwd, zooals o.a. het tandrad voor het ar beidsfront. Het is voor de priesters der herstelde oud- Germaansche Gottglaubigkeit evenmin toe vallig, dat uit de geloofsbewegingen in het nieuwe Duitschland zoovele Germaansche godsdiensten in allerhand nieuw gewaad zijn ontstaan, die alle dit gemeen hebben, dat zij streven naar innige verbinding van deze Duit sche godsdiensten met het Duitsche recht. Het symbool der „Duitsche geloofsbeweging' die het meest in den smaak valt der partij autoriteiten is een rune, een rond haken kruis, het z.g. zonnerad. De runen waren in den ouden tijd dikwijls een middel, om in duistere zaken de goden om raad te vragen. In het heilige woud werden staafjes van beukenhout gebroken en door elkaar op een tafel geworpen, zoodat er alle mogelijke figuren en teekens of runen uit ge vonden konden worden. Uit de zoo ontstane runen was de wil der goden te lezen. Wien daar nu om zou glimlachen als om het lezen van de toekomst uit koffiedik wordt ernstig voorgehouden, dat dit raadplegen der goden uitging van heel verstandige grondge dachten, dus niet te vergelijken is met het doodgewone bijgeloof „dat het buitenland in de laatste tweeduizend jaren naar Duitsch land heeft geëxporteerd". Want alleen de ru- nenkundige, die altijd een vroom en wijs man was mocht de beteekenis verklaren der runen, die hij willekeurig uit het hoopje neergewor pen houtjes kon lezen, zooals we naar onze fantasie honderd beelden van bergen, men schen en dieren in een wolk kunnen vinden. Maarwij halen dit alles niet aan uit een sagenboek met interessante verhalen over den Cultus eener beschaving, die in een nevelach tig verleden is ondergegaan, doch uit de ge- sanctineerde voordracht eens hooggeleerden doctors voor het nationaal-socialistisehe he den ter onderrichting en opwekking van alle licht- en ongeloovigen in het eeuwige Duitsch land der laatste dagen zoo'n runenkundige was in zijn verklaringen niet heelemaal vrij. een verkeerde uitlegging zou daardoor zooveel mogelijk zijn voorkomen, dat de verklaring in „Stabreimen geraunt", in stafrijmen gefluis terd moesten worden, wat haar een bijzondere plechtigheid gaf. En dan moesten de „Volks genossen" van den doctor ook wel bedenken, dat de runenbeelden op velerlei wijze konden worden uitgelegd, zooals de uitspraken van het Delphische orakel. Maar wat beteekende dat orakel overigens nog in vergelijking met het orakel der runen! Terwijl in Delphi een oner varene, een priesteres, bedwelmd door het in ademen van geurige dampen in nauwelijks verstaanbare woorden het orakel moest ver klaren, deed dit bij de runen een kundig Ger maan, priester, staatsman, rechtsgeleerde. En wat waren dat voor mannen in het heilige Rijk der Germanen van voor drie duizend jaren! Om de beslissing niet heelemaal aan de oude goden over te laten, wordt het nu voorgesteld, alsof de verstandige Germanen dier dagen het mystieke houtjesbreken slechts als een sym bolische handeling bedoelden, om den pries terlijken runenkundige bij moeilijk op te los sen kwesties, gelegenheid te geven, in mystiek verheven sfeer plechtig zijn meening uit te spreken. Was zoo'n runenkundige voor zijn taak be rekend, dan zal hij zich zijn meening wel zon der runebeeld gevormd hebben en er zich slechts van bediend hebben om deze voor an deren door het goddelijk teeken te bekrach tigen. Runen, die den vorm hebben van V, W, U enz. hebben een heel andere beteekenis dan dezelfde letter, omgekeerd. Wil de uitlegger oorlog, dan leest hij uit de zegerune „over winning", wenscht hij den strijd te voorko men of uit te stellen, dan wordt dezelfde rune in anderen stand gelezen als nood- of dood en verderf-rune. De geleerde spreker zegt, dat het met onze tegenwoordige wetboeken net zoo is. Ook deze zijn als de oude runen voor velerlei uitlegging vatbaar. De jurist moet het onzichtbare voe len en zien en met het zichtbal'e verklaren, omdat een volk zonder geschreven wetten niet kan uitkomen. Onze doctor orakelt dan nog wat door en we voelen weer vasten grond on der de voeten, als hij zegt, dat het paragraaf- teeken in het wetboek is ontstaan uit twee zegerunen. Het bestaat uit twee S-en. Het teeken S is ontstaan uit den bliksem zie het teeken op de S.S. uniform en de eleetrische kabel-huisjes het paragraaf teeken komt dus direct uit de runen-schat der oude Ger manen. Aldus aangetoond dat: „alles er op wijst, dat invloed en uitwerking van de oer- runen en van het nieuwe wetboek, die zich tot in het oneindige van elkaar verwijderd hadden, weer tot elkaar komen. Beide vormen een zichtbaren ondergrond voor het vinden van het onzichtbare, het goddelijk „rassisch völklisch" gewilde. De runeteekens, die mis vormd waren, leven op, symbolische kracht woont in hen, zooals vroeger wie einst Er is weer zin ingekomen, een rechtsparo- :raaf onder een rune te zetten." Wij geven de peroratie woordelijk weer. maar ook het voorafgaande, ondanks het vrij verslaggeven kenschetst getrouw de „Volks- aufklarung", die we dagelijks kunnen hooren in radio en in leerzalen en die ook in dag- en weekbladen een belangrijke plaats inneemt. H. L. BRAND OP EEN WIELERBAAN. TURIJN, 6 Augustus. Een brand heeft de tribunes van de wielerbaan te Turijn over 'n afstand van 200 meter volkomen verwoest. Het bedrag der schade is nog niet precies bekend, doch het schijnt, dat deze aanzien lijk is. (Havas). ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING, PROGRAMMA Inmiddels werd het weer slechter. Donkere wolken kwamen op zetten en oom Mopperniet keek met een bedenkelijk gezicht naar den hemel. Ik ben bang, dat we regen of sneeuw krijgen, bromde hij. En hij had nog niet uitgesproken of groote vlokken sneeuw be gonnen omlaag te dwarrelen. Ze konden haast geen hand voor oogen zien en konden nog maar juist het pad volgen. Nu ging oom Mopper- niet voorop en nam de leiding, terwijl Thijs in zijn voetstappen volgde, dat was veei gemakkelijker voor hem. Ik hoop, sprak Thijs, dat we aan het eind van dezen weg einde lijk weer eens in de bewoonde wereld zullen terug komen. ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. I.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Radiotooneel, VARA-orkest (opnamen) en Gramofoonmuziek. 12.001.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 Fantasia. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.40 Fantasia. 3.10 Causerie „Vakbekwaamheid en moderne industrie". 3.30 Kamerorkestvereeni- ging „Amsterdam". 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers en solist. 7.05 Filmuitzending. 7.30 Van gemeente tot kerk, causerie. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P. VARA-Varia. 8.15 „The Three Harrysons" (accordeon). 8.30 Cabaret. 8.50 Ver volg concert. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Fantasia. 9.45 Declamatie. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Filmuitzending. 10.45 De Ramblers. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301 M. KRO-uitzending, 4.006.00 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (Om 1.00 Gramofoonmuziek en Postduivenberichten). 2.00 Halfuur voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-Melodisten en solist. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.10 Causerie over de Bellamy-Gedachte. 4.30 Gra mofoonmuziek. 4.40 Causerie „Welke beteeke nis kan het spiritisme voor ons leven hebben". 5.00 Gramofoonmuziek. 5.10 Causerie Wat voor mij nieuw is in wat Krishnamurti zegt. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.40 Causerie „Een trooste loos bestaan". 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoon muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Inleiding volgende uitzending. 7.25 Uit Salzburg: „Die Zauber- flöte", opera. (Om 8.15 Berichten A.N.P. Om 8.40 Overpeinzing met muzikale omlijsting). 10.25 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Internationaal sportoverzicht. 10.55 De KRO-Boys en solist. 11.2512.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. II.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern orkest. 12.50 Dansmuziek (Gr. pl.)1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Gra mofoonmuziek. 3.05 Het Colombo-octet. 3.50 Orgelspel. 4.20 BBC-Northern orkest. 5.05 Sportreportages. ,5.35 Billy Thorburn's Band. 6.20 Berichten. 6.40 Vioolvoordracht. 7.05 Het Friary Brewery orkest. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 BBC-Symphonie-orkest en solisten. 10.00 Be richten. 10.20 Vervolg concert. 11.00 Declama tie. 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.50 Be richten. 12.0012.20 Vervolg Dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10; 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Gevarieerd concert en zang. 3.20 Gramofoon muziek. 5.20 Gevarieerd concert. 7.30 Gramo foonmuziek. 7.50 Zang. 8.50 Symphoniecon- cert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.201.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 F. Kauffmann's orkest. 8.50 Blaascon- cert. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Blaascon- cert. 2.35 Omroeporkest. 4.20 West-Duitscfc Kamerorkest en orkest van den Rijksluchtbe schermingsdienst. 6.25 Amusements-orkest en solisten. 8.30 Omroeporkest. 11.10 Omroep- dansorkest en Schrammelmuziek. In de pau ze: Solistenconcert. 12.201.20 A. Berger en H. J. Fierke met hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 J. Schnyder's orkest. 1.30 Gramofoon muziek. 3.20 Ed. Loiseau's orkest. 4.05 Zang. 4.20 Vervolg concert. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Antwerpen's Blinden-Accordeonclub. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang. 8.20 L. Darcy's orkest. 10.30 Fud Candrix' dansorkest. 11.20 12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 J. Schnyder's orkest. 2.23 Gramofoonmuziek. 4.20 Pianovoor dracht. 5.35 Edith Almera's Weensch orkest. 6.35 Pianovoordracht. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Dito. 9.05 Sportreportage. 9.20 Symphonie- concert uit Ostende. 11.00—12.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Het omroeporkest. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Weerbericht. 11.20—1.15 A. Berger en H. J. Fierke met hun orkesten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3