Sftod ik 't Hod IJMUIDÉR WASSCHERIJ ,Bad Nauheim het g 4-tournooi." D' Tommy Farr's kans op den wereldtitelSimmy Wilde's deskundig oordeelBoksen als winstgevend beroep Regelmatige training en een goede manager de hoofdzaken; Het amateur-vraagstuk in verschillende takken van sport Een degelijke oplossing slechts te vinden met zin voor de werkelijkheid. Heeft de Engelschman Tommy Farr een kans om het wereldkampioenschap zwaarge wicht op zijn naam te brengen en daarmede een titel voor zijn land te heroveren, die sinds de lang vervlogen dagen van Bob Fitzsimmons nimmer meer in Britsche handen is geweest? Slechts tweemaal sinds het begin van deze eeuw heeft een Engelschman een poging ge waagd om dit felbegeerde kampioenschap naar het land van oorsprong der bokssport terug te brengen, beide malen zonder succes. In 1907 verloor Gunner Noir in de oude National Sporting Olub te Covent Garden van Tommy Burns en daarna duurde het 23 jaar. alvorens Phil Scott te Miami tegen Jack Sharkey in den ring kwam. Gene Tunney had kort tevoren af stand van den titel gedaan en „Horizontal Phil" behoorde tot de candidaten, die meen den aanspraak te kunnen maken op dit veel omstreden bezit. Onnoodig te zeggen, dat de ex-brandweerman er in het geheel niet aan te pas kwam; voor zijn doen leverde hij nog een goede prestatie door tot de derde ronde op de been te blijven, alvorens de voor hem meer 'gebruikelijke horizontale houding aan te ne men. Sharkey won dus dezen strijd, die niet als een volwaardig titelgevecht beschouwd werd en de Yankee kwam in Juni van hetzelfde jaar (1930) tegen Schmeling in den ring, waarbij de Duitscher het geluk had in de derde ronde wegens diskwalificatie van zijn tegen stander het wereldkampioenschap min of meer cadeau te krijgen. De rest van deze titel-historie is te bekend om er hier nog nader op terug te komen. Laat ons dus eens kijken, hoe een deskundige als Jimmy Wilde over Farr's kansen oordeelt. Wilde begint met te constateeren, dat elke bokser, die het wereldkampioenschap wint. zelfs van een veteraan als Braddock, toch wel wat in zijn mars moet hebben en dat men derhalve Joe Louis niet mag onderschatten. Echter, zoo vervolgt de Welshman, heeft de neger een te zwakke verdediging om hem on overwinnelijk te maken. Uit de films van zijn gevechten blijkt telkenmale duidelijk, dat hij in dit onderdeel van de bokskunst nog zeer veel te leeren heeft. Max Schmeling slaagde er in, met beide handen stooten op de kin uit te deelen, zonder dat de neger deze vermocht te stoppen, behalve dan met zijn kaak. Nu is Farr juist buitengewoon goed onderlegd in dekken en ontwijken, beter dan eenig Engelsch zwaargewicht van de laatste dertig jaar. Bo vendien is hij moedig, heeft veel zelfvertrou wen en hij beschikt in Ted Broadribb over een van de bekwaamste en handigste managers van dezen tijd. Wilde is er dan ook van over tuigd dat Farr zijn opkomst grootendeels aan Broadribb te danken heeft, zonder wiens lei ding hij waarschijnlijk nooit op den voorgrond zou zijn getreden. De manager wist echter die gevechten te contracteeren, die Tommy steeds verder omhoog brachten en zijn routine om de juiste tactiek in den strijd tegen een bepaald tegenstander vast te stellen, bracht zijn leer ling de vele overwinningen. In verband met de hooge gages, die voor dergelijke wereldtitelgevechten beschikbaar ■worden gesteld, zal men zich wel eens hebben afgevraagd, of alleen de boksers, die daaraan deelnemen, hun beroep winstgevend kunnen maken en of de minder op den voorgrond tre dende pugilisten feitelijk min of meer van de hand in den tand leven. Dat komt natuurlijk in de eerste plaats op het individu zelf aan, of hij spaarzaam is en zijn lichaam in goede conditie weet te houden. Voorts speelt het aantal en de soort wedstrij den een groote rol, terwijl een goede manager wel een eerste vereischte is. Marcel Thil. de Fransche middengewicht- wereldkampioen bijvoorbeeld heeft thans, op 33-jarigen leeftijd te kennen gegeven, binnen kort het bijltje er bij neer te zullen leggen. Dit is een verstandig besluit, want hij heeft een lange, eervolle en financiëel succesvolle loopbaan achter den rug. Hij plukt ruimschoots de vruchten van de opofferingen, die hij zich jaar op jaar heeft moeten getroosten en hij geeft wel het beste antwoord op de vraag, of beroepsboksen de moeite waard kan zijn. Het is overigens niet toevallig, dat het hier een Franschman geldt, want reeds sedert de dagen, dat La Savatte. de primitieve vecht kunst, het veld moest ruimen voor het boksen onder Queensberry-regels, is het keer op keer gebleken, dat de Franschen. bijna zonder uit zondering minder voor de glorie van de over winning dan wel om de kans op fortuin in den ring kwamen. En ook in het gevecht zelf toon den zij meer berekening en de gave om op het juiste moment te handelen, dan buitengewone bokstalenten, een Georges Carpentier daarge laten. Het zal niemand verwonderen tet hooren, Vindingrijke geesten blijven er steeds op be dacht, de snelheid van fietsen te vergrooten. Deze Amerikaan zoekt de' oplossing in een luchtschroef. dat Marcel Thil millionair is; daarvoor zijn de Fransche boksers teveel business-men", want zelfs Carpentier's kok. Battling Marco, die het in den ring nooit ver heeft gebracht, wist uit zijn gevechten zooveel over te houden, dat hij thans de eigenaar van een behooriijk hotel is. Dan is er Paul Journee, wiens naam feitelijk het meest bekend werd door de zware afstraf- Deze Duitscher heeft blijkbaar bij het fietsen de lasten van kettingbreuk ondervonden en hij heeft een niextwe constructie uitgedacht, die met haar stangen herinnert aan de vroegere acatène. Zal deze nieuwigheid slagen, waar deze acatène op den duur faalde? Op het groote tennistournament te Hamburg heeft de jonge Australiër Bromwich voor de groote verrassing gezorgd door den favoriet 'von Cramm te verslaan. Dit is Bromwich en het plaatje tooxit duidelijk hoe hij, in navol ging van zijn landgenoot MacGrath de back hand tweehandig speelt, haast meer in golf-, dan in tennisstijl. fing, die hij in zijn match tegen Bombardier Billy Wells onderging, doch die op het einde van zijn loopbaan rijker was dan menig we reldkampioen. Toen Carpentier 19 jaar oud was, had zijn manager Francois Descamps reeds een kwart millioen 'gulden voor Georges belegd en men mag aannemen, dat de Franschman na zijn gevecht met Dempsey bijna anderhalf millioen gulden waard was. Jack Dempsey beschikte op zijn hoogtepunt over tweemaal dit bedrag en toen Gene Tunney verklaarde, de literatuur boven de bokshandschoenen te verkiezen, schatte men zijn fortuin op ruim 3J/2 millioen. Ondanks den afkeer, dien hij later van den ring toonde, zal deze Amerikaan de eerste zijn om toe te geven, dat wanneer hij zijn oor spronkelijk beroep van klerk op een scheeps- kantoor was blijven volgen, hij het thans niet veel verder zou hebben gebracht dan toen hij den kantoorkruk besteeg. De Engelsche zwaargewicht Jack Petersen verdiende meer in zijn eerste jaar als beroeps bokser, dan hij ooit in een andere betrekking had kunnen verdienen. Toen hij op medisch advies, 24 jaar oud, met boksen moest ophou den, had hij het aardige spaarduitje van 40.000 pond sterling op de bank. Men kan uit bovenstaande voorbeelden con- cludeeren. dat boksen als beroep zeer zeker financiëel de moeite waard kan zijn, mits de pugilist zich volkomen aan zijn werk geeft en standvastigheid genoeg bezit om de tegensla gen (in dubbele beteekenis van het woord) het hoofd té bieden. De fout van velen is echter, dat zij slechts het oog op mogelijke wins.ten gericht-houden, doch volkomen onverschillig staan tegenover de plichten, die hun „vak" met zich brengt. Onvoldoende training is schadelijker dan to taal geen training; verkeerde opleiding en gebrek aan deskundige voorlichting brengen zelfs den meestbeiovenden bokser in moeilijk heden, waaruit geen herstel mogelijk is. De vorige week vertelden we het een en an der over de moeilijkheden, die de bestuurde- ren in de diverse takken van sport ondervin den bij het vaststellen van een deugdelijke amateur-definitie. De Australische Cricketbond heeft het den spelers en zichzelf gemakkelijk gemaakt, door het vertegenwoordigend team als amateurs te beschouwen, doch hun tevens ruime vergoeding toe te kennen voov den tijd dien zij aan de wedstrijden besteden en die derhalve voor het verrichten van arbeid ver loren gaat. Het merkwaardige feit doet zich ZATERDAG 7 AUG. 1937 hierbij voor, dat een met een Australisch tour- elftal in Engeland verblijvende „amateur" meer ontvangt dan een Engelsche professio nal, die aan de testmatches in Australië deel neemt. De hockeysport kent geen amateur-vraag stuk om de eenvoudige reden, dat niemand met dit spel zijn brood zou kunnen verdienen. Als het hockey evenwel plotseling populair en een kijkspel voor de groote massa zou worden, zooals ijshockey, zou het probleem ook hier acuut worden. En wat een probleem! Er zijn gevallen bekend van spelers, die in een be paalde sport als amateur geweerd werden, omdat ze betaling hadden ontvangen voor het schrijven van een boek over een anderen tak van sport. Het is hoog tijd, dat men de wijze van on derscheid maken tusschen amateurs en profs, terdege herziet en dat de competities en kam pioenschappen in twee klassen verdeeld wor den., te weten voor echte amateurs en geheel „open". In de eerstgenoemde categorie zouden dan slechts die spelers kunnen uitkomen, hetzij dat het tennis, boksen, ijshockey of welke andere sport ook betreft, die .volstrekt niet meer dan hun werkelijke reiskosten vergoed krijgen. Zij zouden dan wel niet meer in zoo jrooten getale uit alle deelen der wereld naar Wimbledon kunnen komen, maar daar tegen over staat, dat deelname aan de „open" kam pioenschappen mogelijk is, omdat een beken tenis, ten opzichte van het ontvangen van verblijf- en andere kosten, hen daar niet kan schaden. Hoofdzaak is, dat de bestuurderen en de „wetgevers" de werkelijkheid niet uit het oog verliezen. Als een speler goed genoeg is om in een „open" competitie tegen een erkend pro fessional op te treden, is het onzinnig om hem eveneens als beroepsspeler te beschouwen. Men mag immers niet vergeten, dat sport tegenwoordig „business" is geworden en dat de recettes de beslissende rol spelen, Zoolang men er niet toe overgaat, de bedragen, die voor z.g. „onkosten" worden besteed, openlijk te vermelden, zullen de verkapte beroepsspelers steeds meer aanleiding geven tot wantrouwen en tot het belachelijk maken van de amateur sport. SNELLIUSSTRAAT 3? TELEFOON 4371 is HET ADRES voor Uw wasch en ook voor stoom- en verfgoed. (Adv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. A.s. Zondag, des middags twee uur, opent de Heemsteedsche Wielerbaan weer haar poorten. Er is een mooi programma samengesteld: o.a. wordt een landen ontmoeting gereden, tus schen België, Duitschland en Nederland. Voor ons land rijden de bekende renners Jan Pij nenburg en Cor Wals, twee renners, die mo menteel in uitstekenden vorm zijn. Voor Bel gië rijden de bekende zes dagen renners Alois Meerschaert en Pierre Verreycken; voor Duitschland een van de sterkste Duitsche kop pels ZimsKlisters. Deze landenwedstrijd wordt als omnium ver reden, bestaande uit een sprint, een Austra lische achtervolging en een klassementwed strijd. tfoor eiken rit van deze Omnium wor den in volgorde van aankomst punten gege ven; het land.' dat de meeste punten krijgt, wordt winnaar. Verder heeft er een koppelwedstrijd plaats over 100 K.M., waarvoor ook bovehgenóemde renners straten. Dan rijden er nog Jac. van Egmond de bekende Haarlemsche sprinter met den zesdagen-renner Jan van Kempen, bet bekende Brabantsche koppel L. v. Schijndel met T. v. d. Broek, die reeds verscheidene groote koppelwedstrijden wonnen. Tevens start weer de bekende ex-werelduurreeordhouder Jan van Hout, die ook te Heemstede reeds zulke fraaie wedstrijden reed met H. Schoen makers, een opkomende Brabantsche ster, die 1.1 Zondag te Eindhoven een grooten koppel wedstrijd won. Vervolgens G. Boeyens en J. Martens, twee jonge renners, die in het zui den des lands reeds een klinkenden naam be zitten. Ook komt de zesdagenrenner Willy Vroomen met den bekenden Haarlemsehen renner Tinus Peetoom, kampioen lange afstand 1936 van Haarlem. De koppelwedstrijd gaat ditmaal over 100 KM. Tenslotte heeft er nog als aanvulling een wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken plaats, waarvoor de beste Amsterdamsche en Haarlemsche renners starten. Een klinkend programma dus, zooals nog maar zelden is samengesteld. Dr. M. Euwe In vijf partijen een Kunststuk Theoretica van vroeger gelogenstraft. WANDELSPORT. „DE VIERDAAGSCHE". Bovengenoemde vereeniging heeft ook met veel succes deelgenomen aan de 'Vierdaagsche afstandmarschen te Nijmegen. Allen hebben de marschen volbracht, zoodat de vereeniging in het bezit kwam van den fraaien groepsprijs Zondag 22 Augustus zal met een groep wor den deelgenomen aan den bekenden kermis- marsch van de „Kaaskoppen" te Alkmaar. VOETBAL. BLOEMENDAAL NAAR NEERLANDIA. Bloemendaal heeft evenals het vorig jaar weer op uitnoodiging van de Amsterdamsche voetbalvereeniging Neerlandia ingeschreven voor het Zilveren Bal-toumooi op 22 en 29 Augustus. ZEEMEEUWEN—BLOEMENDAAL. De volgende wedstrijden zijn vastgesteld: Donderdagavond 12 Augustus, 7—9 uur: Zeemeeuwen I—Bloemendaal I; Vrijdag 13 Augustus 7—9 uur: Zeemeeuwen 2—Bloemen daal 2 en Zeemeeuwen JunioresBloemendaal Juniores. SERIEWEDSTRIJDEN VAN „RIPPERDA" Het programma der seriewedstrijden op Zon dag 8 Augustus luidt als volgt: 2e afd.: Rippei'da 2—D. S. K. 1 10 uur 3e afd. D. K. T. 1Ripperda 4 10 uur Hillegom 3-D. O. A. 1 11.45 uur V. S. V. 6Snaarnestad 2 11,45 uur 2e afd. Kinheim 2—V. S. V. 3 1..45 uur 3e afd. D. S. K. 2—V. S. V. 5 1.45 uur Eere afd. Ripperda 1—E. H. S. 3.15 uuc dubbelrondige vierkamp, die in Bad Nauheim begon nen werd, in Stuu-tgart ge ëindigd. heeft een zeer levendig verloop gehad. Over den uitslag kan ik moeilijk iets zeggen, ook al omdat ik zelf mee gespeeld heb. Ik zou me echter kun nen voorstellen, dat ook de deskun dige buitenstaander niet veel anders over den uitslag kan zeggen, dan,, in groote lijnen verwacht, terwijl elk der spelers in bepaalde opzichten tegen gevallen is". Samisch b.v. heeft hardnekkig tegenstand geboden, maar weinig punten gemaakt. Bogoljubow daar entegen prijkt op de tabel met meer punten dan men verwacht had, ter wijl deze juist, wat spelpeil betreft, tegenviel. Aljechin speelde eenige rake partijen, maar faalde in andere partijen volkomen. Ik zelf heb één oogenblik (na de vierde ronde) ge dacht, dat ik het schaakspel begreep, om in de vijfde ronde te ervaren, dat overmoed een nog veel slechtere gids is dan zelfonderschatting. Ik heb het nu liever over den aard dei- partijen. Hierboven heb ik reeds opgemerkt, dat de wedstrijd een levendig verloop had. Zeer in het bijzonder blijkt dit uit één spe ciale omstandigheid, dat n.l. de overigens weinig gebruikelijke opmarsch g2g4 tus schen den lOden en 20sten zet in niet minder dan vijf van de twaalf partijen werd aange wend. Samisch stelde daarom voor, dezen wedstrijd den bijnaam „g4-tournooi" te geven. Het spelen van dezen zet wijst op grooten ondernemingslust, vooral in aanmerking nemend de omstandig, waaronder g2—g4 ge schiedde. Als beide spelers aan verschillende kanten gerocheerd hebben (en wel wit lang en zwart kort)is g2—g4 geen kunststuk, om dat deze zet in de lijn der witte strategie ligt. Maar dit was in geen van de gespeelde partijen het geval: meestal berustte de zet g2g4 op diepere overwegingen, die een be langrijk element van risico inhielden. Het is wel interessant de verschillende g4- vallen eens naast elkaar te bekijken. Twee maal werd deze zet in de Spaansche opening door Aljechin aangewend, tweemaal in de Slavische opening door Samisch en ten slotte nog eenmaal in de Slavische opening door Bogoljubow. Ikzelf heb g2—g4 niet gespeeld, deze zet past niet bij mijn stijl en komt voor mij alleen in aanmerking in de hierboven ge noemde gevallen, waarin „g4 geen kunststuk is". Daarentegen moest ik als zwartspeler alle drie keeren tegen g2£4 spelen. Het was alsof mijn tegenstanders erop uit waren, mij aldus op glas ijs te brengen. Hieronder een afzonderlijke bespreking van de vijf g4-gevallen. AljechinSamisch: 1. e2e4, e7e5 Pgl—f3, Pb8c6 3. Lf 1b5, a7—a6 4. Lb5— a4, Pg8—f6 5. 0—0, Lf8—e7 6. Ddl—e2, b7— b5 7. La4b3, d7—d6 8. c2—c3, 0—0 9. a2— a4, Lc8g4 10. h2—h3, Lg4—h5 11. g2—g4. Wit breekt zijn eigen koningstelling open, om de binding van Pf3 op te heffen. Door dat de stelling besloten is, behoeft wit deze verzwakking niet zeer te vreezen, te meer, omdat er twee voordeelen tegenover staan: a. de zwarte looper is er op g6 slecht geposteerd, b. een later f7—f5 is verhinderd. AljechinEuwe: 1. e2e4. e7e5 2. Pgl—f3, Pb8c6 3. Lflb5, a7.-a6 4. Lb5— a4! Pg8f6, 5. 0—0, Pf6xe4 6. d2d4, b7b5, 7. La4b3, d7—d5 8. d4 x e5, Lc8—e6 9. c2 c3, Lf8—e7'l0. Lel—f4, 0—0 11. Pf3—d4,^Pc6 a5, 12. f2—f3, Pe4c5 13. Lb3—c2, Pc5—d7 14. pbl—d2, c7—c5 15. Pd4—f5, f7—f6 16 e5x f6. Le6xf5 17. Lc2xf5, Tf8xf6 18. g2—g4. De eenige manier om het looperpaar te behouden. Op 18. Ld7: zou Tf4: volgen en op 18. Dc2,g6! Thans echter zou 18g6 falen op 19. Pb3! gf5: 20. Dd5:t, Kg7 21. Ld7: Pal: 22. Le5. De zet g4 beteekent natuurlijk een verzwak king van den koningsvleugel, maar daar tegenover staat, dat het altijd belangrijk is WATERPOLO. COMPETITIESTANDEN Eerste klasse gesi j.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Halfweg 6 1 0 13 26—5 D. W. R. 3 7 4 0 3 s 20—12 H. V. G. B. 4 6 3 0 3 6 12—12 H. P. C. 5 6 2 1 3 5 11—16 Haarlem 3 6 0 0 6 0 428 Tweede klasse Zandvoort 5 3 2 0 8 13—7 K. Z. 6 3 2 1 8 10—7 H. Z. V. 6 1 1 4 3 12—17 H. V. G. B. 5 5 1 1 3 3 12—16 Derde klasse Velserend 10 8 1 1 17 39—13 V. Z. V. 3 7 5 0 2 10 23—7 D. W R. 4 9 4 3 2 11 27—14 Halfweg 2 9 1 3 5 5 11—22 K. Z. 2 9 2 1 6 5 9—27 H. Z. V. 2 10 1 2 7 4 11—43 Dames D. W. R. 2 4 4 0 0 8 15—2 H. Z. V. 5 3 0 2 6 8—4 Halfweg 5 2 1 2 5 3—7 H. P. C. 2 5 2 0 3 4 10—15 V. Z. V. 5 0 1 4 1 3—11 Adspiranten A V. Z. V. 7 7 0 0 14 27—6 Haarlem 7 6 0 1 12 24—11 H. V. G. B. 6 4 0 2 8 17—10 H. P. C. 7 2 0 5 4 12—22 H. Z. V. 7 1 0 6 2 9—21 D. W. R. 6 0 0 6 0 6—25 Adspiranten B Velserend 3 3 0 0 6 8—2 H. P. C. 3 1 0 2 2 4—8 V. Z. v. i X 0 3 2 6—8 een .locale pionnenmeerderheid (drie tegen twee op den rechtervleugel) naar voren te brengen. SamischEuwe: 1. d2d4, d7d5 2. c2— c4, c7c6 3. Pgl—f3, Pg8—f6 4. Pbl—c3, d5 xc4 5. a2a4. Lc8—f5 6. e2—e3, e7—e6 7. Lflx c4, Lf8'd4 8. 0—0, 0—0 9. Pf3—e5, c6—c5 10. g'2g4. Dient in de eerste plaats om den zwarten damelooper onschadelijk te maken. Deze loo per oefent n.l. een sterken druk op den wit ten damevleugel uit door het bestrijken der velden c2 en bl. Na 10Lf5—g6 11. pC3 a2 (direct Pg6: komt op hetzelfde neer) 11Lb4a5 12. Pe5xg6, h7xg6 13. d4xc5, Pb8c6 ontstond een stelling, waarin zwart ternauwernood het evenwicht kon handha ven: 14 Tal—bl! (dit is mogelijk dank zij de verwijdering van zwart's damelooper), 14. Pc6—b4 (anders volgt b415. Pa2x b4, La5xb4 16. Ddl—f3 en wit staat iets.beter door het bezit der loopers Samisch—Aljechin: 1. d2— d4, d7—d5 2. c2c4, c7c6 3. Pgl—f3, Pg8—f6 4. Pbl- c3, d5xc4 5. a2a4, Lc8f5 6. e2e3, e7—e6 7. Lflxc4, Lf8b4 8. 0—0, 0—0 9. Ddl—e2, Pf6e4, 10. g2g4. De omstandigheden, waaronder deze zet hiergespeeld wordt, zijn bijna dezelfde als in het vorig voorbeeld, vooral als men ook nog het vervolg beschouwt: 10. Lf5g6 11, Pf3—e5, Lb4xc3 (met 11Pc3: 12. bc3: Lc3: kon zwart een pion winnen, maar wit zou daarvoor een sterken aanval krijgen: 13, Pg6: hg6: 14. Tbl, b6 15. La3, Te8 16. f4! ge volgd door f5), 12. b2xc3, Pb8d7 13. Pe5x g6, h7xg6 14. Lel—a3, Tf8—e8 en ook nu heeft wit op grond van het looperpaar eenig over wicht. Tenslotte Bogolj ubo w-^Euwe1. d2—d4, d7d5 2. c2c4, c7—c6 3. Pgl—f3, Pg8-f6 4. e2e3, Lc8—f5. c4xd5, c6xd5 6. Ddl—b3, Dd8c8 7. Pbl—c3, e7—e6 8. Lel—d2, Fb8- c6 9. Tal—cl, Lf8—e7 10. Pf3—h4, Lf5—g4 11. Ii2—h3, Lg4h5 12. g2—g4. Hetzelfde als in de beide vorige voorbeel den: wit getroost zich de verzwakking van zijn koningsvleugel om den lastigen looper onschadelijk te maken. We zien uit deze voorbeelden, dat g2—g4 veel kanten heeft en dat het inderdaad niet aangaat, dezen zet op grond van positioneele overwegingen te veroordeelen, zooals men dat vroeger placht te doen. LAWNTENNIS. DE WEDSTRIJD ZWITSERLAND- NEDERLAND. Bij de samenstelling van de ploeg tegen Zwitserland heeft de keuzecommissise van den N.L.T.B. rekening gehouden met de mo gelijkheid. dat Timmer bereid en in staat zou zijn, de Nederlandsche kleuren in Lu- zern te verdedigen, in welk geval Heynen uitvalt. De kans, dat Timmer uitkomt, is echter ge ring. Naar hij ons meedeelde is zijn arm nog steeds niet geheel genezen, zoodat hij de uit noodiging vermoedelijk zal afslaan. Een de finitieve beslissing heeft hij echter nog niet genomen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 7 AUGUSTUS Theater de Pont: „Bewaak dat Meisje" en „Onder het Asphalt van een Wereldstad1" 8 uur. ZONDAG 8 AUGUSTUS Theater de Pont: „Bewaak dat Meisje" en „Onder het Asphalt van een Wereldstad'' 3 en 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 7 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Verraad" en „Flying down to Rio", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Pygmalion" en „De vliegende dood", 8 uur. ZONDAG 8 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Verraad" en „Flying down to Rio", 2.30 uur7 uur en 3 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Pygmalion" 2.30 uur; „Vliegende Dood", 4.10 uur. „Pyg malion". 5.15 uur; „Pygmalion" en „Vliegen de Dood", 8 uur. MAANDAG 9 AUGUSTUS Luxor Theater, Breestraat: „Verraad" en „Flying down to Rio", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Pygmalion" en „De vliegende dood", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 7 AUGUSTUS Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Van goede getuigen voorzien" met Hubert Marshall en Jean Ar thur, 7 en 9.15 urn'. Frans Hals Theater: Heinz Rühmann in .Zoölogica", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Arme rijken" met Adèle Sandrock, 2.30, 7 en 9.15 uur. „Lied van de aarde" 9.30 en 11 uur v.m. Luxor Theater: „De vlucht naar de stra tosfeer" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 urn. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij ZONDAG 8 AUGUSTUS Muziektent in den Hout: Concert H. O. V. 2.45 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. MAANDAG 9 AUGUSTUS Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds, Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10)17 uur.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 10