Ontvangst in Duin en Daal. cosmopolitische sfeer die onze streek be> heeft kwam Donderdagavond tot een in Hotel Duin en Daal en des- «ngen ^iMkfëlijke tuinen. Het Comité van Ingeze- ter aeleaenhftid uiting •evormd ter gelegenheid van de jamboree en geleid door zulke ener- c bloemendalers als mr. F. J. D. Theyse ?i8SC Uittor en den heer C. J. Bruyn als tenen. Wereld sieke als had een avond-ontvangst georgani- waarbij de Nederlandsche genoodigden leidende figuren ter Jamboree ontmoetten de eerste plaats den Chief Scout Lord Baden Powell en de Chief Guide Lady Baden P°ren bont geschakeerd internationaal gezei- was het. Den leider van het Amerikaan- jcnap jihe confine igent Padvinders Mr. James A. West, den Engelschen collega Lord Hampton, !L3ei° von Bundstadten, den Japanner J Hutara, den Tsjecho-Slowaak Ir. Zid- £i de Engelschen Lord Somers en Lord Li# den regeerenden Britsch-Indischen L den Radjah van Dhenkanal met zijn broeder 1 i hun beider gemalinnen, den Brit hen International Commissioner ter Jam- Lee Hubert Martin, den Egyptischen hoofd leider Abdullah Sir Lama Effendi, den Deen ir c. Krebs, den Belg dr. M. van Hagendoorn die allen en nog meer buitenlanders ont boetten wij ter ontvangst. Ofschoon een re ceptie bij den Franschen gezant in Den Haag met deze samenviel was de Jamboree dus op indrukwekkende wijze vertegenwoordigd, ook Nederlandsche zijde, want generaal Eehrens verscheen en generaal Collette van de Katholieke Padvinders, mevrouw van den Bosch-de Jongh van de Padvindsters, de heer yaiite van de zeeverkenners en anderen. Na tuurlijk waren er vele leden van het comité ren ingezetenen met hun dames, Beverwij k's burgemeester mr. Scholtens, de algemeene voorzitter van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer, C. R. T. baron Krayenhoff als het ware midden in zijn element en zoo veel anderen. Het officiëele gedeelte der bijeenkomst, in êen zaal van het hotel, werd ingeleid door mr. i j, d. Theyse die Nederlands linguïstische reputatie nobel gestand deed door vier ver schillende verwelkomings-toespraken in het Ktderlandsch, Engelsch, Fransch en Duitsch houden, waarin hij de Padvmdersbeweging als Internationale macht van toenadering en vriendschap hulde bracht, den Chief Scout en lady Baden Powell eer bewees voor hun werk, de ingezetenen van deze streek aanduidde als diegenen wien het voorrecht te beurt gevallen yras de Nederlandsche gastvrijheid te vertegenwoordigen en natuurlijk niet naliet ;ïe poëtische namen Bloemendaal en Vogelen- tang te vertalen. Op zoo veeltalige welsprekendheid reageer de de tachtigjarige Chief Scout, die met ken- Eiüjk geboeide aandacht midden in den kring i£adstaan luisteren, met een gemoedelijk: „Ik juist af te vragen of u nu in het jChlneesch beginnen zou". Waarna hij met zijn sterke, vaste stem inderdaad is hij voor ïijn Padvinders een wonderlijk voorbeeld van blijvende kracht en vitaliteit vele vriende lijke en waardeerende woorden over het jastTrije Bloemendaal en het gastvrije Neder land sprak. En toen bleek ook deze ontvangst een vol slagen succes want in zuivere Padvinders-sfeer maakte het gezelschap onderling kennis. In gesprekken met Lord en Lady Baden Powell, met den Radjah van Dhenkanal, met den Britschen International Commissioner en an dere hoofdpersonen heb ik nu wel onmisken baar kunnen waarnemen hoezeer al onze gas- «n ingenomen zijn met het verloop van de Jamboree, met de prachtige omgeving die zij als om strijd roemen en bovenal met de enor ms belangstelling voor de Jamboree en de vriendschappelijke houding jegens de buiten landers die het publiek toont. Kennelijk is men blij verrast door de Nederlandsche belangstel- dng en overtreft die alle verwachtingen. De Chief Scout, dien ik gelukwenschte met het succes van zijn Jamboree en die met een breed gabaar naar zijn internationale groep mede- ^a.rs antwoordde: „Dat is niet mijn werk. maar het hunne", was vol waardeering en verwachtte er de beste gevolgen van; Lady en powell uitte zich in de geestdrift die naar actieve persoonlijkheid kenmerkt en I 5 en Engelschen „eigenlijk pre- saezeifde soort menschen", de Internatio- commissioner Hubert Martin verzekerde J de beste Jamboree is die ooit is Uouden en zwaaide veel lof toe aan het der Nederlandsche taf5 'i de Indisclle Radjah zei dat zoowel -J jongens het uitstekend hadden te geen ander bezwaar dan.... de ^nnt in zijn land heerscht een koeler Ntaaat dan maten zijn dan dat van onze koloniën. En de Egyptenaar Abdullah Sir Lama Effendi, onder zijn roode fez, al even tevreden namens zich zelf en zijn jongens, bleek niet minder enthou siast Padvinder dan de anderen en vertelde mij hoe de Egyptische beweging was gaan groeien toen de jonge kroonprins Farouk (nu pas tot koning gekroond) was toegetreden De aanwas bleek zoo sterk dat men spoedig tekort aan goede „scoutmasters" kreeg. Dat zal in ons land, na deze Jamboree, ook wel een zaak van bijzondere zorg worden. Het was, op de terrassen van Duin en Daal op dezen prachtigen zomeravond, een buiten gewoon gezellig samenzijn en voor ons Hol landers wel extra-prettig omdat de buiten- landsche gasten zich zoo voldaan toonden en hun sfeer van internationale vriendschap, die waarlijk echt is en die wij ook hier weer mee beleefden, in ons land blijkbaar zoo sterk ver wezenlijkt vinden. Voor de leiders van het Co mité van Ingezetenen kan deze avond niet anders dan een groote voldoening geweest zijn. De Britsch-Indische Vorsten en hun bekoor lijke gemalinnen, vooral deze laatsten in haar schoone gewaden, gaven een exotische tint aan de bijeenkomst dat ons cosmopolitisme van dezen merkwaardigen zomer weer eens een extra accent verleende. R. P. BEVERWIJK wij thans genieten. Hetgeen I J faciiicocii. xieugeeii ei- -^!"nne''t dat er ook andere Indische kli- WANNEER STEMPELEN? Over de week van 9 Aug. 1937 t.m. 14 Aug. zijn de stempeltijden voor georganiseerde werk loozen als volgt vastgesteld: B. B. B. 10.30 tot 11 en 3 tot 3.15. Chr. B. B. 9.30 tot 9.45 en 2 tot 2.15. P. A. S. 9.30 tot 10 en 2.15 tot 2.30. R. K. Volksbond 11 tot 11.30 en 2 tot 2.15. Wijk aan Zee 10 tot 10.30 en 2.45 tot 3. EXCURSIE. Op Zaterdag 11 September zullen de af- deelingen Beverwijk en Alkmaar van de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging een ex cursie naar de Hoogovens maken. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. E. Hovy, zonder beroep, van Utrecht, Zeestraat 2O0. C. M. W. van Lent, dienstbode, v. Rotter dam, Relweg 51. H. de Lange, instrumentmaker, van Rotter dam, Baanstraat 78. J. Kuiper, zonder beroep, van Geleen, Alkm. weg 213. W. L. van Egmond, dienstbode, van Zand- voort, Iepenlaan 27. W. A. Kemper en gezin, uitvoerder, van Waddinxveen, Noorderwijkweg 56. A. de Boer, zonder beroep, van Assendelft, Koningstraat 21a. J. A. Kooij en gezin, los werkman, van Hil- legersberg, Galgeweg 13. J. D. Geebel en gezin, zonder ber.. van Haarlem, Alkm. weg 350.. J. S. Spanj er, dienstbode, van Weerselo, Voorstraat 38. M. Bol, wed. J. Stet, zonder beroep, v. Lim- men, Alkm. weg 153. T. Roos, dienstbode, van Naarden, Boe- weg 3. L. B. Lagrand, fabrieksarbeider, v. Velsen, C. Matersweg 70. W. C. Krabbendam en gezin, z.b., van Am sterdam, Peperstraat 17. H. van Rijn, opperman, van Winkel, Mun- nikenweg 54. Vertrokken: J. M. van Straten, Palestinapionier, naar Rotterdam, Aleidisstra&t 72a. M. J. van Leuven, onderwijzeres, naar Haarlem, Rozenhagenstraat 54. W. A. Rijkers, dienstbode, naar Heemskerk, Kerkweg 28. J. H. Bast en gezin, machinist, n. Amers foort, Schimmelpenninckstraat 28b. J. Dierx, ass. adm., naar Ned.-Oost-Indië, Wilhelminalaan 48, Batavia. L. P. Thiery en gezin, autohandelaar n. Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 312 I. A. van Wonderen, radio-technicus, naar Velsen, IJmuiderstraatweg 14. E. M. de Jager, dienstbode, n. Bergen (N.- H.) Pens. „Aurora". N. Brandjes en gezin, metaaldraaier, n. Am sterdam, Kramatweg 7 I. Wed. A. A. EmmelotOud, verpleegster, n. Amsterdam, Koninginneweg 3. G. Molenaar, huish. naar Heemskerk, Alk- maarscheweg 146. H. H. Giesberg en gezin, broodbakker, n. Amsterdam, Bentinckstraat 19. C. Schoorl en gezin, coiffeur, naar Velsen, Kalverstraat 23. C. Aalders, predikant, Wymbritseradeel Oudega, N. H. Pastorie. PERSONALIA. De heer P. Eggermond, te Beverwijk, is ge slaagd voor Duitsch L.O. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a-s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Muys van der Moer, Zeestraat 96, telef. 3450. In de week van 8 Augustus15 Augustus is de Duinwijk-apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, belast met den Zondags- en nachtdienst. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 6 Augustus 1937 Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. 5—7 Spinazie per kist 20—38 Postelein per kist 1518 Sla per kist 3570 Andijvie per kist 15—35 Wortelen per bos 69 Rabarber per bos 34 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Bloemkool le per stuk 710 Bloemkool 2e per stuk 34 Tomaten per K.G. 5—10 Aardappelen 2.604.00 Peulen per K.G. 7—14 Doppers per K.G. 6—10 Capucijners per K.G. 612 Witte Cap. per K.G. 5—9 Raspers per K.G. 6—12 Groentjes per K.G. 5 Snijboonen per K.G. 79 Dikke boonen per K.G. 5—6V2 Sperc. b. z. dr. per K.G. 10—11 Tuinboonen per K.G. 48 Pronkbocnen per K.G. 21/i>—3 Trosboonen per K.G. 1113 Komkommers per stuk l'/24 Framboozen per doosje 14—25 Appelen per K.G. 1618 Peren per K.G. 8—12 Roode bessen per slof 5570 Meloenen per stuk 10—26 Druiven per K.G. 4046- Perziken per stuk 4ifi BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: N. Ledder en J. G. Smit. Geboorten: d. van A. P. E. Dibbets-Maar- tense. z. van J. Adrichem-Schoo. z. van H. Gerssen-Bilderbeek. d. van C. Pel-de Groot. z. van H. A. M. Yzenbrandt-van Opstal. z. van N. M. A. de Wilde-Chatillon. z. van P. c. H. Hendriks-v. d. Meer. d. van Th. van Beek-van Straten. Overleden: C. F. H. Dolders. oud 61 jaar, echtgen. van F. A. R. Determeijer. E. Rahder, oud 68 jaar, echtgen. van C. van Oorschot, alhier. c. E. Alders, oud 53 jaar, echtgenoote van H. van Rixel, alhier. J. Wuis, oud 72 jaar, echtgen. van N, Dekker, alhier. A. B. Garritsen, oud 37 jaar, echt genoot van E. A. W. Rensing, alhier. J. Kluft, oud 10 dagen alhier. Ondertrouwd: A. Vellema en J. Wernke. W. v. Roon en C. Govers. J. W. M. Hui der en L. van Opzeeland. F. J. Rens en A. M. Heseding. J. H. Samot en J. S. E. van Buuren. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". In den loop van Juli werden bij de Win- kelierscombinatie „Plan West" 200 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. Dt datum van in levering waarop een extra premie voor de ingeleverde boekjes was beschikbaar gesteld was 10 Juli. Winnaars waren: Schroevers, Regulierstraat 72, J. Beentjes Hzn., Keline Houtweg, Heemskerk, W. van Zutphen, Kloosterstraat 22, Mulder, Cornells Amsestraat 6, Van Vuuren, Acacialaan 9. Hendriks, Boeweg 67, Amiabel, Heemskerker- weg 198, W. Cloeck, Velserduinweg 260, IJmuiden-Oost, P. Stam, Hoogendorpstraat 11 en B. Schoo, Arendsweg 7. NAAR DE JAMBOREE. De Kennemer Wandelclub zal a.s. Zondag deelnemen met een groep aan den Jamboree- marsch. Het vertrek van de deelnemers is om 8.30 uur vanaf het Stationsplein te Bever wijk en om 9.15 uur vanaf het kruispunt Slaperdijk te Santpoort. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor de afdeeling Midden-Ken- nemerlandsch Bijbelgenootschap heeft f 15.081/2 opgebracht. HEEMSKERK RAADSVERGADERING Vrijdagavond kwam de gemeenteraad van Heemskerk in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer W. A. A. M. Vreugde. De heer Klaasse was wegens ziekte ver hinderd aanwezig te zijn. Nadat de heer Th. Bisschop, le ambtenaar ter secretarie als waarnemend secretaris ontvanger was beëedigd, werden de gemeen terekening en de rekening der bedrijven over 1936 voorloopig vastgesteld. Namens de commissie van onderzoek deel de de heer Muyen mede, dat er geen aan leiding was voor het maken van op- of aan merkingen over de rekeningen. De gemeente-rekening sluit met een na- deelig saldo van f 22.255,63, waarmede in begrepen is een bedrag van f 10.000 aan an nuïteiten van den woningdienst. De ont vangsten hadden bedragen f 265.314.95 en de uitgaven f 287.570.50. De rekening der bedrijven vermeldde een winstsaldo van f 3748.47. Na wijziging van de begrooting 1936 van het Algemeen Armbestuur, werd op voorstel van B. en W. besloten tot renteverlaging van een drietal geldleeningen, respectievelijk van 4V2 tot 3 3/4 pet., van 4 3/4 tot 4 pet. en van 4 1/2 tot 4 pet. De heer S. v. d. K 01 k, die als lid van het Algemeen Armbestuur moest aftreden, werd als zoodanig herkozen. Vastgesteld werd vervolgens de rekening over 1936 van de Streekplancommissie van den IJmond-Noord tot een bedrag van f 210.83 en de begrooting voor 1937 van de zelfde commissie tot een bedrag van f 493.02. De heer Muyen vond, dat de commissie voor haar arbeid langen tijd noodig had. Hij zou wel gaarne willen weten, waar de ge meente aan toe is. Wethouder Hen 11 em an: „Als het op de- 1 zelfde manier gaat als in het afgeloopen jaar, komt er niets van terecht!" De Voorzitter zei den indruk te heb ben. dat het niet zoolang meer zal duren. Hierna was het voorstel van B. en W. aan de orde, om de uitmonding van de Ooster- streng op den Rijksstraatweg te verleggen, conform het plan van den Rijkswaterstaat, dat wil zeggen loodrecht op den Rijksweg. In verband hiermede stelden B. en W. voor. het perceel van den heer Van Driel aan te koopen voor een bedrag van f 745. De Rijkswaterstaat heeft voorgesteld, dat ook het nop den hoek gelegen perceel van den heer Castricum, door het Rijk zal wor den aangekocht. De heer v. d. Ou ten aar verklaarde, dat dit laatste hem bevreemdde. Spr. zou willen voorstellen de situatie te laten zooals zij is, teneinde het Rijk te dwingen het perceel van Castricum, dat noodzakelijk verdwijnen moet, te onteigenen. De Voorzitter merkte op, dat het ge meentebestuur van het Rijk een pertinente verklaring heeft ontvangen. De aankoop van het perceel Castricum was het Rijk te kost baar. De heer v. d. Ou ten aar bleef van mee ning, dat dit perceel verdwijnen moet, om dat het 't uitzicht belemmert. Wanneer de bestaande toestand bestendigd wordt, be staat de kans, dat het Rijk tot onteigening zal overgaan. De heer De Wit meende, dat dit. uit een verkeersoogpunt bezien, veel te gevaarlijk is. Dan zouden er zeer waarschijnlijk eerst doo- den vallen. Wethouder H e 11 n e m a n bleek het met den heer v. d. Outenaar eens te zijn, doch hij meende, dat de gemeente hier van twee kwade dingen 't minst kwade moet kiezen. De uitmonding kan nu met weinig kosten wor den verlegd. Het Rijk zal dan later zelf wel inzien, aldus spr., dat het perceel Castricum weggekocht moet worden. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met de stemmen van de heeren v. d. Outenaar. de Wildt en v. d. Kolk tegen. Besloten werd de schuur nabij het raad huis wederom voor een jaar te huren voor f 3.50 per week, ofschoon enkele leden van oordeel waren, dat deze huur te hoog was. Een verzoek van „Het Noord-Hollandsch Landschap" om subsidie, werd aangehouden tot de behandeling van de begrooting voor 1938. Bij de rondvraag deelde de heer Muyen mede, dat het werk van de verbetering der stroombeken goed verloopt. Spr. vroeg hoe het nu zal gaan met onderhoud van de beken langs den Rijksweg. De Voorzitter antwoordde, dat hier omtrent met het Rijk overeenstemming is bereikt. Voor zoover de beken over Rijks- grond loopen en de belangen van het Rijk er dus mee,gemoeid zijn, zal het onderhoud voor rekening van het Rijk komen. Hierna sluiting. PERSONALIA. De heer G. Kok alhier, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Velsen N., slaagde te Haarlem voor het examen hoofdakte. „A. D. O." Hedenavond 7 uur speelt A. D. O. 2 in As sendelft een wedstrijd tegen S. V. A. I. Het eerste elftal opent het seizoen op Zondag 15 Augustus met een wedstrijd tegen Zeevogels uit Egmond a/d. Hoef. R.K. VROUWENBOND. Donderdag maakte de R.K. Vrouwenbond een excursie naar het Prov. Electrisch Bedryf te Bloemendaal. Na door de directie te zijn ontvangen, werden verschillende interessante kook- en verwarmingstoestellen bezichtigd Ook werd nog de inrichting van het gebouw aan de dames vertoond. Daarna werd nog wat van het natuurschoon genoten, waarna het gezelschap, bestaande uit 30 dames, den te rugtocht aanvaardde. fraaie weer minstens zoo veel belangstelling der deelnemers als de spelen zelve, die een zeer prettig verloop hadden. De uitslagen der wedstrijden worden nader bekend gemaakt. Katwijk aan Zee lieeft een koelhuis Bergruimte voor 5000 vaten haring. Deze week is in Katwijk aan Zee onder groote belangstelling het nieuwe koelhuis geopend. Omtrent dit koelhuis heeft de architect, ir. G. Ferguson bij de opening de volgende bij zonderheden medegedeeld. Spr. zette het doel van het koelhuis, het overhouden van haring, uiteen. Dit haring koelhuis, aldus spr., dat aan een groot aan tal reeders gelegenheid moet geven hun vangsten op te slaan, beschikt over twaalf koelruimen en twee gekoelde werkruimen. De koelruimen zijn twee. aan twee boven elkaar gelegen, de twee werkruimen liggen eveneens boven elkaar, ieder vóór zes koel ruimen. Dit is mogelijk geweest door de ter reinsituatie: de langs het koelhuis gelegen hellende straat maakt het mogelijk aan de eene zijde van het koelhuis de benedenver dieping, aan de andere zijde de bovenverdie ping te bedienen zonder dat liften noodig zijn. Typeerend voor dit koelhuis zijn boven dien de twee groote werkruimen, waarin, door lichte Isolatie en matige koeling de hooge zomertemperatuur, die voor de haring zoo uiterst schadelijk is. geweerd wordt. De koelinstallatie bestaat uit een koude- opwekkend en een koude verbruikend deel. In de machinekamer zijn de machines en ap paraten opgesteld, die de koude produceeren, in den vorm van koude pekel een heel andere dan die waarin de haring gepekeld wordt De koelinstallatie bestaat uit twee deelen, ieder voor zich een complete eenheid vor mend en volkomen aan elkaar gelijk. Terwijl beide werken in tijden van groote haring- inbreng, Is voor het grootste gedeelte van het jaar één installatie voldoende om in de kou- debehoefte te voorzien. Daarmede is de re serve verkregen, zoodat Lloyd's die voor schrijft voor installaties voor conserveeren van bederfelijke levensmiddelen. Het passieve deel van het koelproces om vat de machines en apparaten, noodig voor het transport van de in de machinekamer opgewekte koude en de distributie over de koudeverbriuksplaatsen. De oprichting van dit koelhuis, waarin bergruimte is voor 5000 vaten haring is mo gelijk geweest, door samenwerking tusschen het gemeentebestuur en den haringhandel. De gemeente heeft de voor de opivchting be- noodigde gelden beschikbaar gesteld en de haringhandel koopt het gebouw op afbeta ling. SANTPOORT SPOORWEGHALTE MIDDENDUENERWEG Zooals bekend mag verondersteld worden, ontving Santpoorts Bloei op haar laatste verzoek aan de Ned. Spoorwegen, het instel len van een spoorweghalte aan den Midden- duinerweg betreffende tot antwoord, dat aan haar verzoek nogVgeen gevolg kon worden gegeven in verband met de hangende timnel- plannen, waardoor omlegging van den spoor weg waarschijnlijk noodzakelijk zou zijn. Nu echter vaststaat, dat de lijn VelsenBever wijk niet door de tunnel zal worden geleid, heeft Santpoort's Bloei onder de aandacht van de directie der Nederlandsche Spoor wegen gebracht, dat nu niets meer de instel ling van genoemde halte in den weg staat en heeft het bestuur derhalve verzocht hiermede ten spoedigste een aanvang te maken, omdat daardoor forensen, ten zeerste gebaat zouden zijn. WIJK AAN ZEE STRANDFEEST. Omstreeks half tien trok Vrijdagochtend een stoet van pl.m. 300 kinderen op de muziek van de Badkapel strandwaarts, waar zij elkaar op het terrein ten Zuiden van den Zwaansweg in de Strand Olympiade be- kampten. De algemeene leiding berustte bij mej. J. Spruit en den heer H. Blaauw. Burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens woonde een deel der wedstrijden bij, die overigens zeer vele belangstellenden trokken. De E. H. B. O.-tent der Wijk aan Zeeër Red dingsbrigade was gedeeltelijk als verver- schingstent ingericht en had gezien het zeer Bootje op de Merwede overvaren. Een der inzittenden verdronken. SLEEUWIJK. 6 Augustus. Vanmorgen is in de Merwede, ter hoogte van Werkendam verdronken de 72-jarige visscher A. Vogel uit Hardinxveld. De visscher was, vergezeld van een fami lielid, uitgevaren om te trachten zijn visch- vangst te verkoopen. Hij wilde zich een eind je laten sleepen en trachtte daartoe zijn bootje vast te maken aan de sleepboot „Tau- ris II". Hierin slaagde hij echter niet met het gevolg dat zijn vaartuigje door de sleep van de „Tauris II" werd overvaren. De met gezel van Vogel sprong direct overboord. Hij kon gered worden. Vogel evenwel verdronk. Het lijk is geborgen. B. J. TER BRUGGE 80 JAAR. BLARICUM, 6 Augustus. 10 Augustus a.s. wordt de heer B. J. ter Brugge 80 jaar. De heer Ter Brugge, die reeds vele jaren in Blaricum woont, heeft als leeraar bij het middelbaar onderwijs een langen en eervol len staat van dienst achter den rug. In on derwijskringen heeft zijn naam een beken den klank, vooral ook door de boekwerken, welke van zijn hand zijn verschenen. Hij was van 1891 tot Maart 1895 leeraar in de Hoogduitsche taal en letterkunde aan de H.B.S. te Haarlem. Engelsch vrachtschip zendt noodseinen uit. MARSEILLE, 6 Aug. (Havas). Het radio station te Marseille meldt, dat het van het Britsche stoomschip „British Corporal" een s.o.s. heeft opgevangen van den volgenden in houd: „Op 36 gr. 53 min. n.b., 2 gr. 25 min. o.l. worden wij gebombardeerd. Verzoeken on middellijk hulp". Oude handgranaat ontploft. TALLINN, 6 Augustus (D.N.B.) Gistermid dag is in het dorp Wiimsi nabij Tallinn (Est land) een oude handgranaat ontploft, die visschersjongens in een leege bron hadden ge vonden, Twee der knapen werden op slag ge dood en twee zwaar gewond, Een der zwaar gewonden is inmiddels in het ziekenhuis over leden. Verscheidene personen, die toegesneld wa ren om hulp te bieden, moesten met een hy- perietvergiftiging naar het ziekenhuis ver voerd worden. Waarschijnlijk is de handgranaat tijdens de revolutie door bolsjewisten in de bron ge worpen. In dezelfde streek hadden de bolsje wisten destijds verscheidene kerken opgebla- ®«M®i^n"7AMERIKA LIJN' Statendam ^•"0rl€a"s' n. Rott. 6 te Antw. CphflJv-Rott-N-Y°rk- Mnteirl v Rott- 5 te N.-York. "uatmi n' Rott- 5 te Oristob- Ï0re.\ ™wouver n. Rott. 5 te Portland k-nitonar, Rott. n. Vanc. 5 te Londen. Stad w saloyonlijn. ,LV.' telea Rott-Vtaard. aöSÜJ Vlaard- n- Narv- So 77TO Benisaf U. Rott. 4 (6.59 n.m.) BoekbÜ, T- End, 7 12 Cs midd.) iioii. verw. aïjuf"1-- Wabana n. Rott. 5 (2.35 v.m.) BÓ, ?a!en<=ia. LIJN. mem tu.) 6 te Port Said. "t«tek^?700ST-AZIë LIJN- B» 6 te Manilla. mJ-bollandsche lloyd. a 6 te Santos. d-eriand (t.> g te Am,t 1 saai//®- red- stoomboot mij. - v' Hamb. te Antwerpen. Bacchus Derindje n. Amst. 6 te Antwerpen. Barneveld, 4 v. Arica n. Mollendo. Deucalion, Sfax n. Amst. n. Amst. 6 v. Aberdeen. Fauna, 5 v. Napels te Livorno. Flora, 5 v. Amst. te Hamb. Hercules, 5 v. Thessalonika n. Carlovassi. Iris, 5 v. Belize n. Pto. Barrios. Oberon, Fiume n. Amst. 5 te Lissabon. Trajanus, 5 v. Izmir te Kymassi. Titus, 5 v. Jaffa n. Tel Aviv. Triton, Varna n. Amst. 5 v. Tunis. Venus, 5 v. Genua n. Malta. Vesta, 5 v. Alexandrië n. Stamb. Calypso, 6 v. Dunston te Algiers. Euterpe, 6 van Hamburg te Amst. Mars, Rott. n. Tunis p. 6 Gibraltar. Orion, Susa n. Sunderland p. 6 Gibraltar. Orpheus, 6 v. Gothenb. te Aarhuus. Orestes, 6 v. Brest te Amst. Vulcanus, 6 v. Const, te Stamb. Odysseus, Palermo, n. Amst. 6 (12 's midd.) 70 m. ZW. v. Porti. (D.) Colombia, 6 v. Odda n. Brevik. Strabo, 6 v. Amst. n. Stettin. Merope, 6. Amst. n. Rott. Achilles, 6 v. Amst. te Rott. Theseus, 6 v. Amst. n. Kopenh. Aurora. 6 v. Amst. n. Rott. Crijnssen, 6 v. Amst. n. W. Indiè. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita, 21 v. Houston n. Purfleet, Imming- Agatha, 28 v. Soesoe n. B. Papan, Hong kong. ham, dan Amst. voor zwavelzuur laden, 12 te Purfleet verw. Mirza, 9 te Marseille verw. n. Spezia. waar- sch. Haifa. Pauillac. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba, 5 v. Rott. te B.-Ayres. Alhena. 5 v. Rio Jan. te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe, 6 v. Bat. te Rott. Kota Gede (t.) 6 te Suez. Garoet (uitr.) p. 5 Dover. Kota Agoeng (u.) 6 v. Rott. Dempo (u.) 6 v. Marseille. STOOMV. MIJ NEDERLAND. Saleier, 5 v. Newcastle (NZW) n. Batavia. Bengkalis (t.) 6 te Amst. Enggano (t.) 6 te Suez. Tawali (t.) 6 van Port Said. Poelau Roebiah (t.) 5 te Londen. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Deucalion, Japan n. Rot. 6 te Shanghai. Medon, Bat. n. Amst. 6 e Suez. Benledi, Japan n. Rott. 5 van Penang. Achilles, Rott. n. Jap. 6 v. Shanghai. Neleus, Bat. n. Amst. 5 v. Colombo. Cyclops, Rott. n. Jap. 5 te Suez. City of Kimberley, 5 v. Hankow n. Rott. City of Oran, Japan n. Rott. 5 v. Penang. Flintshire, Dairen n. Rott. 6 te Londen verw. AANGEKOMEN. 5 Augustus: Vechtstroom s.s. Huil Bilton s.s. New Castle 6 Augustus: Itauri s.s. Batavia Gisela Oldendorff s.s. Trangsund Jaarstroom s.s. West Afrika Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Caribia m.s. Pto. Barrios Seine sl.b. Fécamp Waterland s.s. Buenos Aires Euterpe s.s. Hamburg Antiope s.s. Pekalongan Olga m.s. Londen Orestes s.s. Sfax Bengkalis s.s. Ned. Indië VERTROKKEN. 5 Augustus: Airisto s.s. Dunston Egyptian Prince s.s. Middlesbro Anbeja m.s. Kings Lynn Lingestroom s.s. Plymouth Ziryanin s.s. Rotterdam 6 Augustus: Texelstroom s.s. Liverpool Petros Nomikos s.s. Rotterdam Seine sl.b. Maassluis Crijnssen s.s. West Indië Caribia m.s. Hamburg Marne m.s. Parijs Tijdelijk buiten dienst. Het Engelsche stoomschip Gateshead, dat den dienst tusschen A'dam en New Castle /Sunderland onderhoudt, is voor het onder gaan van de jaarlijksehe schoonmaakbeurt tijdelijk buiten dienst gesteld. Het wordt ge durende dien tijd vervangen door het zuster schip Bilton. Sleepreis. De Nederlandsche sleepboot Seine is hier van Fécamp aangekomen met twee Fransche stoomtrawlers op sleeptouw, welke schepen in Amsterdam eenige herstellingen zullen uit voeren. Herstellingen uitgevoerd. Het Russische stoomschip Ziryanin, dat een maand geleden in ballast van Rotterdam te Amsterdam aankwam om in één der dokken eenige belangrijke herstellingen uit te voeren, is daarmede klaar gekomen en in ballast naar Rotterdam teruggekeerd om aldaar te laden. Stukgoederen gelost. Het van West Indië komende Duitsche mo torschip Caribia heeft de voor Amsterdam bestemde lading in de Buitenhaven alhier ge lost en tegelijkertijd de passagiers ontscheept. Daarna ging het schip naar Hamburg verder om te lossen en in het droogdok een schoon" maakbeurt te ondergaan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5