Buiten haar kringen 0 Op net demonstratieterrein der Wereldjamboree bood de Chief Guide, Lady Baden Powell Vrijdagmiddag aan de Nederlandsche padvindsters een wereldvlag aan Z. K. H. Prins Bernhard (x) bracht Vrijdag in gezelschap van Z. K. H. Prins Gustaaf Adolf van Zweden (xx) een bezoek aan het kamp der Ned. Indische padvinders op de Wereld jamboree Aan den ingang der Pendoppo zet Z. K. H Prins Bernhard zijn handteekening tijdens het bezoek, dat Hij Vrijdag aan het kamp der Ned. Indische padvinders op de Wereld jamboree bracht FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 15) Misschien was het niet verstandig, je nek er aan te wagen, om een weddenschap te winnen. Misschien was zijn leven, ondanks zijn voornemen om aan het werk te gaan, dat van een nietsdoener. Maar zijn moed en roekeloosheid waren toch bewonderenswaar dig genoeg. Voor een carrière te werken, zoo als Jack Redding deed, was ook bewonde renswaardig. Maar dat was niet zoo opwin dend. Zelfs de manier, waarop zijn tegen stander tegen hem optrad, was uitbundig; de jonge Wakeley had immers zijn eigen nek er aan gewaagd, toen hij Curt omver reed? Als ze dan al geen succesrijke zakenmen- schen waren, het spel maakte ten minste mannen van hen. Op dat oogenblik hield ze meer dan ooit van Curt. „Gewond?" vroeg ze. „Voor duizend dollars koop je heel wat zalf", antwoordde hij lachend. Openlijk en zonder zich voor iemand te schamen, gaf ze hem een kus. En dan gin gen ze naar de winnende club toe. Maar ook de verliezers hielden zich goed en betaalden hun weddenschap met een lachend gezicht. Daarna werd er thee geschonken op de ver anda van het clubgebouw en ze zag, dat de mannen Curt graag mochten lijden en hij hen en dat allen veel met haar op hadden. Maar toen ze met Tim naar Manhattan te rugkeerde, voelde ze zich toch een beetje schuldig. In haar huis op Livingstone Place vond ze geschenken en orchideeën en viool tjes, die Curt haar dien morgen gezonden had. Ook een toefje gardenias met een brief je, dat die bestemd waren, om dien avond gedragen te worden. Curt mankeerde nooit in dergelijke atten ties. Bloemen, boeken, telefoontjes, allemaal bewijzen van zijn tegenwoordigheid en liefde voor haar. Curt behaagde haar echt. Hij wist het goede woord te zeggen en het juiste ding te doen. En ze kon zich niet voorstellen, dat hij zich woedend, of onbeheerscht zou kun nen gedragen. Toen hij haar later op den avond kwam afhalen, liet ze hem minder dan tien minu ten wachtennet genoeg om zijn onge duld op kookhitte te brengen. „Toe, je moet mijn bloemen niet kneu zen!" plaagde ze hem. Het was heerlijk zijn sterke armen om zich heen te voelen. Ze voelde zich opgelucht, toen hij haar verzekerde, dat zijn val van de ponnie hem geen kwaad had gedaan. Ja ze hield echt veel van hem. Hoe had ze toch zoo lang kunnen aarzelen, voordat ze hem aannam en hoe had ze bij mogelijkheid aan Jack Redding kunnen denken? Ze kreeg het gevoel, als kon haar schuld alleen gedelgd worden door aan haar verloofde alles te vertellen. Maar toen ze zich in de auto naar hem toeboog, wilden de woorden niet komen. Ze had toch eigenlijk niets gedaan, wat ver keerd was? Maar ze had zich wel erg goed koop aangesteld. Misschien dat Curt dat niet zou meevoelen en haar verkeerd beoordee- len. Hoe zou hij er over denken, dat ze een atelier gehuurd had, om daar een adres te hebben, waar ze iemand kon ontvangen? En nog wel onder een aangenomen naam! Och, ze zou hem er wel toe kunnen brengen, het haar te vergeven. Maar misschien deed ze hem er verdriet mee. Dat wilde ze ook liever niet. Ze vroeg zich af, hoe zij het zou vinden, als ze ook maar een kleine fout in Curt ontdekte. Tot haar verbazing voelde ze, dat ze heel verdraagzaam tegenover hem zou zijn. Dat moet wel beteekenen, dat Curt meer van haar dan zij van hem hield, Wat dat zoo? Of was het 'andersom beter? Ze dacht er lang over na en gaf afwezig ant woord op wat Curt tegen haar zei tijdens den korten rit naar de Ministry Club. Het was er druk en overal werd 2e door beken den gegroet. „Ik heb het in maanden niet zoo prettig gehad", zei Curt, toen hij haar na het dan sen naar hun tafeltjes teruggeleidde. „Ik vind het ook zoo", zei ze, zich knus te gen hem aan nestelend. „Liefste!" zei Curt. Terry keek hem glimlachend aan en kreeg dan een kleur. Ze was er nog niet aan ge wend, dat iemand haar, al was het dan ook zachtjes, in het publiek „liefste" noemde. „Moe geworden?" „Ik wil ten minste een poosje toekijken", antwoordde ze. Hij trok een stoel onder de tafel voor haar vandaan en juist toen ze wilde gaan zit'ten, werd ze opeens zoo bleek als een doek. Curt zag het en maakte zich blijkbaar ongerust. „Je bent heusch moe, Terrytoe, ga gauw zitten, kindje!" Ze zonk als verlamd op den stoel neer en haar hand greep krampachtig naar haar hals. Twee tafeltjes verder zatJack Red ding en keek als wezenloos haar aan. VII. Suthers boog zich bezorgd over haar heen. „Terry, voel je jezelf niet wel?" vroeg hij. „Ikik weet nietik voel meeen beetje duizelig Wat water hebben?" vroeg hij zorgzaam, „of liever wat brandewijn? wil je in de kleed kamer soms even languit gaan liggen? Of liever naar huis toe?" Hoe angstig ze ook was, ze moest lachen om al die vragen. „Ik bén zoo weer beter, Curt.. alleen even duizelig". Met 'n meer dan gewilde onverschilligheid wendde ze haar hoofd van Jack Redding af. Maar hoe vriendelijk ze Curt ook aankeek, haar gedachten waren niet bij hem. „Ik denk, dat je maar liever naar huis moest gaan", zei Curt beslist. De muziek had opgehouden en de Daytons kwamen juist naar hen toe. „Ik denk, dat ik Terry maar naar huis zal brengen", zei Suthers, „ze voelt zich niet erg wel". „O, Terry, dat is vreeselijk jammer", zei Alice, „maar ja, het is hier ook wel erg warm en benauwd". „Kom Terry, houd je goed", vermaande Dayton haar. „Je hebt nog geen tango met mij gedanst en als een meisje met mij een tango danst, dan fleurt ze er altijd van op!" „Wat een schattige bescheiden man is hij toch", plaagde Alice, „Terry, ga jij heusch maar je gang, hoor, als jij je niet lekker voelt". „Neem je het me heusch niet kwalijk?" vroeg Terry. „Natuurlijk niet!" verzekerde Alice. Toevalligveel te toevalligkeek Terry de richting van Jack Redding uit. Hij zat in gezelschap van lui, die ze kende. Par ker Carbon en zijn vrouw en zijn schoon zuster Carol Trehunue. Ze merkte op en dat zuster Carol Trehune. Ze merkte op en dat over Jack beslist familiaar gedroeg. Maar Jack staarde nog aldoor strak naar Terry en sloeg geen acht op de aanhaligheid van Carol. Hoe kende hij zijn gastheer en gastvrouw? Uit niets had ze ooit kunnen opmaken, dat Jack met lui als de Carsons omging. Alles had er altijd op gewezen, dat hij in derge lijke kringen geen kennissen had. Ze liet toe, dat Curt haar avondmantel om haar schouders sloeg, nam afscheid van Alice en Jack, wuifde haar kennissen even toe en begaf zich naar den uitgang. Hij was onver mijdelijk, dat ze Jack voorbij ging. Hoewel ze druk bezig scheen met afscheid nemen, had ze toch gezien, dat hij half opgestaan was en dat zijn gelaat een overblufte verba zing uitdrukte. Parker Carson en zijn vrouw spraken haar, toen ze voorbijkwam, aan. Carol Trehune gaf haar een vriendelijk knik je. Redding zonk in zijn stoel terug en keek haar zoo doordringend aan, dat ze het gevoel kreeg, alsof hij haar aanraakte. Een oogen blik vreesde ze, dat het tot een scène zou komen, maar ze bereikte de deur en de hal, zonder dat er iets voorviel. Wist hij, dat zij dezelfde was als Terry Converse? Natuurlijk zou hij er wel naar ge vraagd hebben en antwoord gekregen heb ben ook. Ze hadden hem natuurlijk al ver teld, dat zij Therese Tarpeton was, het meis je uit zijn droomen. En al had een kranten portret hem kunnen misleiden, nu hij haar in levenden lijve had gezien, was twijfel voor hem onmogelijk geworden. Natuurlijk had hij zich niet kunnen voor stellen, dat Therese Tarpeton, het meest ge vierde meisje van haar tijd, op haar eentje in een bus naar Coney Island zou rijden. Dat het meisje in de bus op haar leek, moest dus verbeelding van hem zijn geweest. Of ze was een soort dubbelgangster, meer niet. Maar nu was iedere vergissing uitgesloten. Nu moest hij weten, dat Therese Tarpeton de jonge artiste was, die hij ontmoet had op haar atelier in de Elfde Straat. En boven dien was ze zoo dom geweest, om zich door hem Terry te laten noemen! Wel, wat zou het nog? Jack kon immers nog niets doen? Maar Redding was een heer. Hij was vandaag woedend op haar gewor den en met het uur was zijn woede haar be grijpelijker geworden. En zijn woede zou er niet op verminderd zijn. nu hij wist dat ze hem niet alleen vandaag, maar wekenlang voor den gek had gehouden. Maar dat beteeken de nog niet, dat hij het haar lastig zou maken. Denkelijk zou zijn woede zich alleen uiten in zijn verachting voor haar. Hij zou haar niet haten; hij zou haar minachten. Ze vroeg zich af, hoe Curt zou reageeren op haar gedachten, als hij die eens wist. zou zijn liefde voor haar er tegen bestand zijn te weten, dat zij, puur uit ijdel- heid, zich tegenover een anderen man had uitgegeven voor Terry Converse? fWordfc vervolgd),. 1 De zeeverkenners, die aan de Wereldjamboree deelnemen, brachten Vrijdag te Amsterdam een bezoek aan de „Johan van Oldenbarneveldt waar de jongens zich echt in hun element ge voelden Vrijdagmiddag was de beurt aan de Noorsche padvinders om in de Arena op het jamboree-terrein eenige staaltjes van hun kunnen ten beste te geven, hetgeen niet zonder het noodige succes geschiedde Het Nederlandsche s.s. „Maaskerk" van de Holland - West- Afrika-lijn, dat bij kaap Palma op de rotsen liep Een overzicht tij dens het défilé der padvindsters voor de Chief Guide, Lady Baden Powell op het demonstra tie-terrein der Wereldjamboree Baron Herry, die binnenkort den post van Belgisch gezant bij het Nederland sche Hof zal betrekken

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9