Demonstratie noodlottig verlooperi Koolhoven-toestel op Soesterberg neergestort; twee inzittenden gedood VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN bloedvergiftiging op een logger. Het slachtoffer overleden. Met den politiekruiser „Van Eeuwijk" werd hier gisteren in zorgwekkenden toestand aan land gebracht de matroos Jacob van dei- plas, wonende te Katwijk a. Zee, die aan boord van den logger KW 42 tengevolge van een verwonding aan staaldraad een ernstige bloedvergiftigfig had bekomen. Van der Plas, die eerst aan boord van het hospitaal-kerkschip „de Hoop" was opgeno men, bleek er zoo ernstig aan toe te zijn, dat overbrenging naar een zlekeninrichting aan den wal noodzakelijk was, weshalve de „Van Eeuwijk" hem naar IJmuiden bracht. Bij aankomst te IJmuiden was reeds ge neeskundige hulp en een ziekenauto aanwe zig. Het was de bedoeling van der Plas naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden over te brengen, doch de geneesheer achtte dit met het oog op zijn toestand niet raadzaam. Daarop werd hij overgebracht naar liet An- toniusziekenhuis in IJmuiden. Hier is hij gisteravond omstreeks half 7 aan de gevol gen overleden. Het slachtoffer was nog slechts 18 jaar en laat een weduwe met 1 kind achter. vac antie - kin derfee st. De commissie Vacantie-Kinderfeest is voornemens 20 Augustus een reisje met de kinderen te maken naar Valkeveen. De onlangs door het comité gehouden bloempjesdag heeft f 136 opgebracht. Dit is niet meegevallen en deze geringe opbrengst zal, wanneer niet meer hulp wordt geboden tot gevolg hebben, dat vele kinderen teleur gesteld zullen moeten worden. verloting voor de ontspannings commissie. Gisteravond heeft in „Ons Huis" (voor- heen Tivoli de trekking plaats gehad van de verloting die gehouden werd ten bate der ontspanningscommissie voor werkloozen. De prijzen van deze verloting bestonden hoofd zakelijk uit voorwerpen, die door werkloozen vervaardigd zijn. De hoofdprijs was een keurig uitneembaar tuinameublement, voorts waren er o.a. een tuinbank, sjoelbakken, een schijvenbiljart, courantenstandaards, enz. Alvorens de trekking plaats had bracht de muziekvereenigimg Voorwaarts eenige num mers ten gehoore, waardoor de stemming er aardig werd ingebracht. De hoofdprijs is vallen op 67il. Voorts zijn prijzen gevallen op de num mers 691 958 1263 1450 1835 1159 281 1278 1198 1516 893 1291 1169 953 1285 262 242 1280 1590 1330 1311 552 645 1634 993 117 494 852 en 1376. marktprijzen Donderdag 12 Augustus. Tarbot per K.G. f 0.74^f 0.72 Griet per 50 K.G. f 32—f 14.50 Tongen per K.G. f 1.65rf 1.16 Zetschol per 50 K.G. f 22.50 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 5.50 Schar per 50 K.G. f 10,f 2.70 Tongschar per 50 K.G. f 40—f 22 Vleet per stuk f 1.60f 0.55 Kleine poon per 50 K.G. f 5 Groote sehelvisch per 50 K.G. f 34f 26 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50f 15.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17 S 11.— Kleine sehelvisch per 50 K.G. f 9.50f 2.90 Kabeljauw per 125 K.G. f 60,f 29.50 Groote gullen per 50 K.G. f 14.50f 11.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50—f 2.50 Wijting per 50 K.G. f 2.80—f 1.80 Makreel per 50 K.G. f 12f 8 Heilbot per K.G. f 1.30-nf 1.20 Leng per stuk f 1.40—f 1 Koolvisch per stuk f 0.16—f 0.06 Versche haring per kist f 3.85f 3.40 Groote hake per 125 K.G. f 43,f 41 Middel hake per 125 K.G. f 41—f 33 Klein middel hake per 50 K.G. f 12.50 f 10.50 Kleine hake per 50 K.G. f 7f 4.70 besommingen. Trawlers: Azimuth IJM 195 350 manden f 1980 Libra IJM 98 330 manden f 2180 Voorwaarts IJM 83 75 manden f 1280 Avelanthe IJM 19 930 manden f 2750 Eveline IJM 115 640 manden f 3240 Martha IJM 165 110 manden f 1440 Jacqueline Clasina IJM 10 455 manden f 2650. Raaf IJM 432 70 manden f 1150 Logger: KW 51 f 600 Een beeld uit de film „Sing, Baby, Sing" (Luxor Theater, Beverwijk) CASTRICUM verdoek om aanleg van een straat. De NV. Bouw- en Exploitatie Mij. v.h. fa, Gebr. Dienaar te IJmuiden-Oost, heeft aan B. en W. een verzoek gedaan om vergunning tot het aanleggen van straten op een per ceel grond gelegen achter de Vinkebaan. Blijkens de ingediende aanvrage wordt het stratenplan bij uitvoering aangelegd op gron den die thans niet opgenomen zijn in het goedgekeurde uitbreidingsplan. B. en W. zijn van oordeel, dat door toestaan van dit ver zoek vooruitgelopen wordt op het plan van uitbreiding, dat voor dit gebied in de ge meente wordt ontworpen. Op grond daarvan stellen B. en W- den Raad voor op het verzoek afwijzend te beschikken. BEVERWIJK DE nederlaagwedstrijden van de v.v. beverwijk. Zondagmiddag te 2 uur wordt op het ter rein aan den Aagtendijk de laatste voetbal wedstrijd gespeeld voor het nederlaagtour nool, dat georganiseerd werd dor de V. V. „Beverwijk". Zondag zal de Amsterdamsche vereeniging T.O.G. probeeren Beverwijk een nederlaag toe te brengen. De beide andere deelnemers West-Frisia en Zandvoort zijn daarin niet geslaagd, zoodat de Amsterdamers nog een mooie kans hebben op den uitgeloofden prijs. De samenstelling van het Beverwijk-elftal is: Doel: Hoogewerf. Achter: J. Kuijer en J. Vessies. Midden: W. Kuijer, G. de Ruyter en J. v. Balen. Vóór: C. de Wit, Th. Kuijer, a. Markx, a. de Ruyter en J. Maenhout. Te 4 uur worden de volgende wedstrijden Beverwijk 2—Schoten 2. Beverwijk 3Schoten 3 Tenslotte om 6 uur: Beverwijk 4Schoten 4 agenda te haarlem Heden: DONDERDAG 12 AUGUSTUS Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Van goede getuigen voorzien" met Herbert Marshall en Jean Ar thur, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Heinz Rühmann in «Zoölogica", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Arme rijken" met Adèle Sandrock, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Do vlucht naar de stra tosfeer" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 13 AUGUSTUS Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 Minuten wereldnieuws. Burgemeester wilde niet ruilen. Tijdens het bezoek van de buitenlandsche padvinders aan Utrecht waren zij o.a. in den Raadskelder de gasten van de V.V.V. De burgemeester was daar ook aanwezig en on derhield er zich met verschillende groepen. Op een gegeven oogentolik informeerde een der jongelui, met wien hij wel te doen had. Het antwoord luidde: „Met den burgemeester". De jongeman, no,g geheel in de Jamboree sfeer, greep naar de zilveren ambtsketen en vroeg onmiddellijk: „Change?" (Ruilen). Begrijpelijkerwijze kon de burgemeester aan dit vriendelijke verzoek geen gehoor geven, maar het slot van het liedje was, dat de jongeman een handteekening in zijn boek je kreeg. De Bilt voorspelt: Meest zwakken wind uit Oostelijke rich tingen, half tot zwaar bewolkt of be trokken, toenemende kans op onweer, warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 764.1 -m.M. te Haparanda. Laagste 745.2 m.M. te Vestmanoer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 70 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 64 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 758 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 7.12 uur; n.m. 7.34 uur. Zaterdag van. 7.58 uur; n.m. 8.27 uur. Zondag v.m. 9.01 uur; n.m. 9.32 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN: Velser Zweminr.: lucht 65 F., water 68 F. Heerenduinen: lucht 62 F., water 66 F. Schip van Verm. aankomst Altona (Du.) Ned. Indië 5 Sept. Autolycus (Br.) x) Ned. Indië 6 Sept. Alcinous (Ned.) x) Ned. Indië 15 Sept. Agnita (Ned.) Houston. 16 Aug. Ariadne (Ned.) Midd. Zee. Bodegraven (Ned.) x) Chili Barneveld (Ned.) x) Chili Bradburn (Eng.) Rosario 26 Aug. Boschfontein (Ned.) x) Zuid Afrika Br. Progress (Br.) x) Abadan 21 Aug. Beverwijk 16 en 20 Buenos Ayres 4 Sept, Breda (Ned.) Chili Brika (Br.) La Goulette. Clarissa Radcliffe (En! Ned. Indië 26 Aug. Colombia (Ned.) x) Hamburg. 15 Aug. Dortmund (Du.) Ned. Indië 5 Sept. Enggano (Ned.) x) Batavia 19 Aug. Eemland (Ned.) Buenos Aires 5 Sept. Essen (Du.) Ned. Indië 21 Sept. Euryades (Br.) x) Batavia. 19 Sept. Euterpe (Ned.) Hamburg. 12 Aug. Elie (Deen) Archangel. 16 Aug. Fauna (Ned.)...,.... Midd. Zee 20 Aug. Foucauld (Br.) Oslo. 15 Aug. Ferrum (Finsch) Uuras 16 Aug. Grootekerk (Ned.) x) Japan Gaasterkerk (Ned.) x) Japan Grena (Noor) Houston. 22 Aug. Helder (Ned.) Chill Heemskerk (Ned.) x) Z. Afrika Hebe (Ned.) Danzig 15 Aug. I. M. Embriricos (Gr.) Buenos Aires 14 Aug. Joh. de Witt (Ned.) x) Batavia 19 Aug. Jan P. Coen (Ned.) x) Batavia 15 Aug. José de Larrinaga (Brit) Buenos-Aires. Jaarstroom (Ned.) Hamburg 15 Aug. Leersum (Ned.) Archangel 18 Aug. Menes (Du.) Ned. Indië 14 Aug. M. v. St.Aldegonde (Ned Batavia 8 Sept. Moena (Ned.) Batavia Maaskerk (Ned.) West Afrika Meliskerk (Ned.) x) Z. Afrika Me'don (Br.) x) Ned. Indië 22 Aug Macoma Pauillac (via Rouen) Melampus (Ne-d.) x) Hamburg. 2 Sept. Neleus (Br.) x) Japan 29 Aug. Oberon (Ned.) Midd. Zee 9 Aug. Zk Zee (viaSunderl.) 16 Aug. Otterhoun-d (Br.) Duinkerken. 11 Aug. Odysseus (Ned.) Hamburg 15 Aug. Patricia (Du.) West Indië 26 Aug. Polyphemus (Ned. x) Batavia 30 Sept. Phrygia (Du.) West Indië 2 Sept. Pan Gothia (Zw.) x) Houston 20 Aug. Poelau Laut (Ned.) x) Batavia 5 Sept. Perseus (Ned.) Midd. Zee 20 Aug. Petroil (Br.) Constantza. 23 Aug. Reggestroom (Ned.) West-Afrika. Rona (Noor) Onega 16 Aug. St. Mellons (Eng.) Buenos Aires 12 Aug. Strabo (Ned.) Stettin. 15 Aug. Samnanger (Noor) Archangel (v.Velsen) 15 Aug. Springfontein (Ned) x Beira Stelling (Deen) Gdynia heden Triton (Ned.) Bourgas 16 Aug. Tawali (Ned.) x) Batavia 18 Aug. Tiberius (Ned.) Alexandrië 23 Aug. Tarakan (Ned.) x) Batavia. 26 Sept. Titus (Ned.) Alexandrië Theseus (Eng.) x) Japan 25 Sept. Telamon (Ned.) Stamboul. 25 Aug. Theseus (Ned.) x) Danzig Uckermark (Du.) x) Ned. Indië 26 Aug. Vulcanus (Ned.) Zw. Zee 23 Aug. Vesta (Ned.) Alexandrië 28 Aug. Venezuela (Ned.) West-Indië. 18 Aug Vim (Noor) Onega 16 Aug. Valldemosa (Br.) x) Houston 20 Aug. Waterland (Ned.) x) Hamburg Zaanland (Ned.) x) B Aires 20 Aug. Laatste bericht I Aug. van Padang. 4 Aug. van Padang. 8 Aug. van Batavia. 12 Aug. te Purfleet. 10 Aug. te Triëst. 31 Juli van Curaqao. 9 Aug. van Callao. 9 Aug. van Sint Vincent 8 Aug. van Port-Said. 6 Aug. van Port Said. 3 Aug. vertrokken. 5 Aug. van Callao. 7 Aug. vertrokken.. 6 Aug. van Port Said, vertrekt 14 Aug. 9 Aug. van Colombo. 7 Aug. van Pt.-Said 7 Aug. vertrokken. 7 Aug. van Soerabaja. vertrekt 14 Aug. II Aug. vertrokken. 10 Aug. van Lodingen 11 Aug. van Gibraltar. 12 Aug. vertrokken. 6 Aug. vertr. 10 Aug. van Port-Said. 8 Aug. van Shanghai. 4 Aug. vertrokken I Aug. van Curacao. 9 Aug. van Dakar. 10 Aug. te Stettin. 5 Aug. van Madeira. 8 Aug. van Port-Said. 8 Aug. van Genua. 6 Aug. te Necochea. vertikt 14 Aug. 8 Aug. vertrokken. 8 Aug. van Gibraltar 11 Aug. vertrokken. 4 Aug. van Sabang. 10 Aug. te Dakar. 10 Aug. van Dar-es-Salaam, 7 Aug. van Port-Said, 9 Aug. vertrokken, vertrekt 28 Augustus. 5 Aug. van Colombo. 10 Aug. van Niton. 10 Aug. van Niton. 10 Aug. vertrokken, vertrekt 14 Aug. 8 Aug. van Trinidad, vertrekt 28 Augustus. II Aug. v. Pto Colombia. 31 Juli vertrokken. 8 Aug. van Sabang. 10 Aug. van Valencia 9 Aug. van Stamboul. 6 Aug. v. Pt. Bonet. 6 Aug. vertr. 5 Aug. van Madeira. 11 Aug. te Kopenhagen. 5 Aug. vertrokken. vertrekt 13 Aug. 7 Aug. vertr. 7 Aug. van Algiers. 10 Aug. te Genua. 3 Aug. van Jaffa, vertrekt 25 Augustus. 8 Aug. van Beyrouth. 5 Aug. van Yokohama. 6 Aug. vertrokken, in lading. 11 Aug. van Port Said, 6 Aug. van Stamboul. 9 Aug. van Stamboul. 5 Aug. v. Barbados. 6 Aug. vertrokken. 31 Juli vertrokken, in lading. 4 Aug. van Bahla. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. -_pen nieuw programma. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens, Duitseh s.s. Bussard, Rotter dam, laden. Papierfabriek, Grieksch s.s. Evanthia, Ar changel, hout. Buitenhaven Nederl. sleepboot Utrecht, Nieuwediep, ledig. Het militaire vliegtuig F.K.-52, dat Woensdagmiddag voor een aan tal militaire autoriteiten boven Soesterberg werd gedemonstreerd, is neergestort en in brand gevlogen. De beide inzittenden, de invlieger der Koolhoven-fabrieken, ir. A. Baumann en de mecanicien Maan zijn daarbij om het leven gekomen. Ir. Baumann had met goed. gevolg eenige 1 stunts met het toestel uitgevoerd, waarna hij een piqué maakte. Daarbij scheurde tot groote ontsteltenis der vele toeschouwers en kele deelen van het kielvak en richtingsroer van het vliegtuig los. Nog even kwam het toestel recht, maakte een vlakke bocht, doch geraakte daarna op ongeveer honderd meter hoogte in een vrille en sloeg te pletter tegen den grond. Onmiddellijk sloegen de vlammen hoog uit het wrak van het vliegtuig. Met be hulp van schuimspuiten mocht het den le den van den hulpdienst van het vliegkamp, die dadelijk toesnelden, gelukken het vuur te blusschen. Naast het toestel vond men het geheel verkoolde lijk van den vlieger, die vermoedelijk bij den schok uit het vliegtuig was geslingerd. De mecanicien zat nog op zijn waamemersplaats. B'eide verongelukten waren in het bezit van een parachute. Waarschijnlijk echter heeft de piloot nog gedacht het toestel be houden aan den grond te kunnen zetten, zoodat hij van zijn valscherm geen gebruik maakte. Wat de mecanicien betreft, het is de vraag of deze beseft heeft, wat er gebeurde, zoodat hij geen reden heeft gezien om uit het vliegtuig te springen. Rondom het vliegkamp hadden duizenden toeschouwers de verrichting van den vlieger gevolgd. Men was zeer onder den indruk van het ongeluk. - Het Koolhoven-vliegtuig F.K.-52 had een Pegasus-motor van 800 P.K. een dxiebladige luchtschroef. „Twee beste krachten". Kort nadat het ongeluk met de F. K. 52 was gebeurd, heeft de Tel. een onderhoud gehad met den heer Frits Koolhoven, die juist uit Brussel terugkwam waar hij een paar demonstraties gearrangeerd had voor Lr. Baumann. Direct bij aankomst op Waalha ven werd de heer Koolhoven opgebeld door kapitein Bach van het vliegveld Soesterberg, die hem de noodlottige tijding bracht, „Twee van mijn beste krachten", aldus de heer Koolhoven, „heb ik plotseling door den dood verloren. Gelukkig voor de nabestaan den zonder dat hun eenige schuld treft, want volgens de waarnemingen op Soester berg, die kapitein Bach mij mededeelde, moet een noodlottig toeval schuld zijn aan het ongeval." Op Soesterberg heeft men hl. waargeno men, dat de cabine, die bij de F. K. 52 door zichtig is, van het vliegtuig is gerukt toen het in een duikvlucht was. De kap heeft daar door het richtingsroer en ook een gedeelte van de stabilisatie vin weggeslagen. Dit ge beurde op groote hoogte, maar uit alles blijkt WIELRIJDEN. RIJWIELTOCHT 1937 POLITIE SPORT- VEREENIGING. Voor den nationalen „Rijwieltocht 1937' (Vaardigheidsrit van 75 K.M. op gewone rij wielen) georganiseerd door de Politie Sport vereniging „Haarlem" en die plaats zal heb ben Zaterdag 14 Augustus, hebben 87 perso nen, dames en heeren, ingeschreven. De start zal plaats hebben Zaterdagmiddag twee uur bij het gebouw „Olympia" aan den Kinder huissingel. ROEIEN. Op het F.I.S.A. Congres werden tot starters benoemd de heeren Bojancyk (Polen) en De Bisschop (België). Tot commissarissen van aankomst werden gekozen de heeren. dr. A. A. H. J. Marrès (Nederland), prof. Houtzinger (Hongarije) en ir. Speek (Zwitserland). Deze officials zijn tevens de officieele tijdwaarnemers. Geen wereldkampioenschappen, Het Aonerikaansche voorstel om de Euro- peesche kampioenschappen in wereldkam pioenschappen te veranderen, kon niet in behandeling komen omdat de Aonerikaansche Roeibond op het congres niet vertegenwoor digd was en geen der andere bonden deze voorstellen wilden overnemen. Automatisch werden deze voorstellen tot statutenwijziging verworpen. Het Amerikaansche voorstel om het sein van vertrek door middel van een schot te geven, werd door Frankrijk gesteund en kon dus in behandeling worden genomen. Dr. Mieremet amendeerde dit voorstel zoodanig, dat aan de ploegen gevraagd zal worden: zijt ge klaar? Tegelijkertijd wordt een roode vlag omhoog gestoken; direct daarna zal het startschot klinken. Het Duitsche voorstel, om Europeesche kampioenschappen voor damesploegen te organiseeren, voor het nummer vierriems- gieken met sculls werd van Nederlandsche zijde door ir. Tromp om principieele practische redenen bestreden. Het voorstel werd naar het volgend con gres verwezen. Het congres sprak zich in beginsel uit om het aantal ploegen bij Europeesche kampioen schappen per heat uit maximum vier te laten bestaan, hetgeen dus wil zeggen, dat men eventueel ook races voor 5 of 6 ploe gen kan organiseeren Belangrijk was het Nederlandsche voorstel om de z.g. idemnite's de vergoeding aan alle deelnemende landen, uitgerekend per roeier, per boot en per kilometerafstand van de plaats, waar de wedstrijden worden gehouden, 'af te schaffen. Het bestuur van de F.I.S.A. diende een tus- schenvoorstel in om de in de reglementen vastgestelde vergoedingen met 50 procent te verlagen. De Nederlandsche Roeibond trok zijn voorstel in en ondersteunde vervolgens het bestuursvoorstel, dat beslist noodzakelijk werd geacht. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De volgende Europeesche kampioenschap pen zullen 9, 10 en 11 September 1938 te Milaan worden gehouden. De baan ligt 3 K.M van het centrum der stad. Er kunnen zes ploegen naast elkaar roeien. De heeren R. Fioroni en G. Muellegg wer den resp. tot voorzitter en secretaris met al gemeene stemmen herkozen. Tot vice-presi dent werd herkozen de heer Louis Desanguy. tot tweeden vice-president de heer Gioava- netti (Italië) dat de vliegers hun tegenwoordigheid van geest niet hebben verloren en de mogelijkheid tot landen aanwezig hebben geacht. Anders zouden beiden ongetwijfeld van de parachu tes, die zij steeds dragen, gebruik hebben ge maakt. Vooral Maan, die in het parachute springen zeer bedreven is, zou dit niet heb ben nagelaten. Hun plichtsbesef is hun echter noodlottig geworden, want toen ir. Baumann de kist reeds tot 100 meter boven het vliegveld had gebracht, moet het vliegtuig hem uit de han den geglipt zijn. Vermoedelijk is de snelheid niet voldoende meer geweest om practisch te werken op het stuk vin dat nog over was. Toeni was het ongeluk onvermijdelijk. Ik kom nog meer tot mijn conclusie, aldus de heer Koolhoven, wanneer ik overdenk, dat ir. Baumann wist, dat ook zonder roer het vlieg tuig onder zekere omstandigheden stabiel is. De heer Koolhoven vermoedt, dat bij de duikvlucht ir. Baumann bij het afzetten van het gas, met den elleboog de sluiting van. de cabine geraakt heeft, waardoor deze open is gegaan en de wind de rest gedaan heeft. ATHLETIEK. Avondwedstrijden tc Amsterdam. Nieuw Ned. record van Jan Zeegers. Om tegemoet te komen aan de vraag naar startgelegenheid voor B-, C-, en D-athleten hield het district Noord-Holland Woensdag avond op de Sintelbaan een wedstrijd met hoofdzakelijk nummers voor bovengenoem de athleten. De noodzakelijkheid van deze wedstrijden werd bewezen door het groote aantal inschrijvingen. Jan Zeegers. Er waren slechts twee nummers voor A- athleten. Eén hiervan leverde een nieuw Ne- derlandsch record op. Jan Zeegers bracht de 2 Eng. mijl op 9 min. 41.4 sec. Het dwingt bewondering af, dat hij op zijn leeftijd en nog maar weinig op wedstrijden uitkomend, nog tot het leveren van zulke prestaties in staat is. Op de 809 M. kl. B gelukte het aan den Haarlemmer Hermans, de overwinning te be halen in den voor hem zeer goeden tijd van 2 min. 5.3 sec. Hij liep met zelfvertrouwen en overleg. Figee moest daarentegen op de 400 M. kl. b de overwinning laten aan den 1500 M.-looper F. de Ruyter. Dat De Ruyter een goede 400 M. kan loopen, bewees hij later nog weer in de Zweedsche estafette. Bij de twee Eng. mijl maakte het loopen van Schulz (Haarlem) in de C-klasse een goeden indruk. Wanneer hij zijn race nog wat rustiger loopt en zijn krachten beter verdeelt, zal dit zijn tijd zeer zeker nog ten goede komen. Door het groote aantal deelnemers, maar hoofdzakelijk door het voor een avondwed strijd, te uitgebreid programma, kon de wed strijd eerst ver over tijd geëindigd worden. De voornaamste uitslagen luiden: Verspringen kl. C: 1 Schuddemat, Electra 6.30 M., 2 Barsingerhorn, Wieringerwaard 6.21 M„ 3 Mieghout, A.A.C. 6.17 M. 100 M. kl. A: 1 H. Elkema, A.A.C. 11.6; 2 Moskowsky, Frankrijk, 11.7. Kogelstooten kl. C: 1 K. Meyn, Zaanland, 11.08 M., 2 M. H. Kluft, Haarlem 11.07 M., 3 A. v. Kalken, A.V. '23 11.01 M. 400 M. kl. B: 1 De Ruyter, Quick 53.2; 2 Figee, Haarlem 53.8; 3 Noome. Volharding 56.1. 400 M. kl. C: 1 Vos, Lycurgus, 55.2; 2 Ca- velier. BI. Wit 56.2; 3 Koster, A.V. '23 56.6 800 M. kl. B: 1 Hermans, Haarlem 2.05.3; 2 Brünn, A.A.C. 2.05.4; 3 Plieger A.V. '23 2.06.8. 100 M. kl. D: 1 Ph. Westphal, BI. Wit 11.9; 2 C. Wilders, BI. Wit 12. Hinkstap sprong kl. B: 1 Schenk, Wierin gerwaard 13.11; 2 Snijders A.A.C.12.81. Twee Eng. mijl kl. A: 1 J. Zeegers, A.A.C., 9.41.4. Twee Eng. mijl kl. B: 1 Laceres, A.A.C., 10.22.7; 2 Nieuwenhuizen 10.25.6. Twee Eng. mijl kl. C: 1 Schulz, Haarlem, 2 Duis, Zaanland, 3 Zwikker, Zaanland. Zweedsche estafette: 1 A.A.C. 1 2.08.3- 2 Quick 2.08.6, 3 A.A.C. II. 4 maal 100 M. estafette kl. C: 1 A.A.C. 46.3, 2 A.V. '23 46.5; 3 Wieringerwaard 46.9. jj

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7