Wissellooper overvallen en beroofd. „Wij vormen een soort Volkenbond' VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1937 Na een hevigen slag op het hoofd te hebben gekregen Daders maken enkele honderden guldens buit. Donderdagmiddag- om tien minuten voor vijf is de 50-jarige wissellooper S. van de Nederlandsche Handel Maat schappij te Heerlen op den weg tus- schen Hoensbroek en Nuth onder de gemeente Wijnandsrade door twee personen overvallen. Deze waren even als de wissellooper, per rijwiel. Zij haalden den man in en gaven hem opeens een hevigen klap achter het oor. De wissellooper hield toen in en van deze gelegenheid maakten de beide mannen gebruik om de fiets van den wissellooper waarop een tasch was gebonden, welke drie tot vijfhonderd het juiste bedrag is nog niet bekend inhield, weg te trek ken. De tasch rukten zij van de fiets los en hiermede reden zij ijlings heen. De beroofde looper riep luidkeels om hulp, doch toen deze kwam opdagen waren de beide roovers te ver weg om hen nog in te halen. Van het gebeurde werd aangifte gedaan bij de mare chaussee van Hoensbroek, die het on derzoek in deze zaak leidt. Later op den middag heeft men in de Mo lenbeek te Hoensbroek de leege tasch van den wissellooper gevonden. De dieven bleken haar hier te hebben neergegooid, na zich den in houd te hebben toegeëigend. De beroofde, die ér goed afgekomen is, heeft zelf nog geruimen tijd geholpen om de daders op te sporen, doch daarin is men nog niet ge slaagd. SCHIPPERSJONGETJE VERDRONKEN. Donderdagmiddag om vier uur voer door het Verbindingskanaa] te Groningen de tjalk „Neerlandia", schipper P. F. B., gedomicilieerd te Groningen. De tjalk werd opgeduwd door een motorbootje, waarin zich de beide zoon tjes van den schipper bevonden. Bij het aan zetten van den motor is de 5-jarige Anton door den schok over boord geslagen. Onmid dellijk sprong de vader, die niet kon zwemmen, te water. Hij moest door voorbijgangers, die eveneens in het water waren gesprongen, op het droge worden gebracht. Het jongetje is verdronken. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN. Maandagmiddag is bij Sluis 4 te Veghel een motorrijder met duopassagier in botsing ge komen met een tandem. Op den tandem zat de 55-jarige IJsendoorn met zijn vierjarig- zoontje. Het knaapje, dat de botsing zag aan komen, sprong tijdig van het rijwiel. De vader evenwel werd tegen den grond gesmaakt en met ernstige verwondingen naar het St. Joseph-Ziekenhuis te Veghel vervoerd. Donderdag is hij. aan zijin verwondingen bezweken. TIELSCHE GLASFABRITK WERKT WEER. Naar wij van welingelichte zijde vernemen, zal de glasfabriek van de N-.V. Nederlandsche fabriek van demyohns, korfflesschen en bal lons aan de Papesteeg te Tiel, onvoorziene omstandigheden uitgesloten, over enkele weken weer in bedrijf gesteld worden. De magazijn- voorraden beginnen dermate te minderen, dat de directie zich genoodzaakte ziet de fabriek te heropenen. Het zal van de binnenkomende orders afhangen of deze opening van korten of langen duur zal zijn. De „Warmond" aangevaren. Door een Engelsche tankboot. Groote schade opgeloopen. Het Nederlandsche schip „Warmond", dat van een reis naar Alicante naar Rotterdam terugkeerde is nabij Dungeness door een En gelsch tankschip aangevaren, De aanvaring gebeurde tijdens een zeer zwaren mist. zoodat uiterst langzaam moest worden gevaren. Men blies telkens op den misthoorn en lette scherp op seinen van tegenliggers. Plotseling dook vlak bij de „Warmond" een zeer groot Engelsch motorschip op, de tank boot „British Conference" die ongeveer 15000 ton meet. Van dit schip had men op de „War mond" nog geen enkel sein gehoord, Kapitein Swart, die op de brug stond, commandeerde: „volle kracht achteruit", maar de Engelseh- man was al te dicht bij. De „British Conferen ce" had een snelheid, die bij dezen mist veel te groot was en voer vrijwel recht op de „Warmond" aan. Op het oogenblik van de aanvaring lag het Nederlandsche schip al stil, maar de En- gelschman liad nog groote vaart en raakte met hevigen slag de voorpiek van de „War mond" en vervolgens de brug aan bakboord zijde. De verschansing, een deel van de bak. bussen melk en emmers met aardappelen, de aschwipper, stukken van de brug en een der beide reddingbooten werden door den voor steven van de „British Conference" meege sleurd! De reddingboot viel terug en kwam op het achterschip van de „Warmond" terecht. Behalve de bakboordsreddingboot was ook de werkboot vernield. Bij de eenige overgeble ven reddingboot verzamelden de opvarenden zich. Deze boot was, zooals steeds bij mist, voor het strijken gereed gemaakt. Bij de aan varing was de radio onklaar geraakt. De „British Conference" zond daarom S.O.S.- seinen voor de „Warmond" uit. Het schip bleef eenigen tijd in de nabijheid, maar ver volgde zijn reis, toen bleek, dat de „War mond" niet in gevaai verkeerde. Assistentie kreeg de „Warmond" niet. Ver moedelijk zijn wel Engelsche sleepbooten uit gevaren. die door den mist het schip niet heb ben kunnen vinden. Kapitein Swart besloot geen hulp af te wachten en zette de reis naar Rotterdam voort. De „Warmond" kwam Don- derdagmiddag binnen en werd bij boei 3 tegenover de Leuvehaven gemeerd. Paratyphus te Harenkarspel? Aantal patiënten neemt nog toe. Vleeschvergiftiging zou toch de oorzaak zijn. Thans staat vast, dat de vele pa- tienten, die in de buurtschappen Ker- kebuurt en Kalverftijk ernstig ziek zijn, aan paratyphus lijden. Volgens de Tel. moet de ziekte zijn ontstaan door het gebruik van vleesch, dat niet in deugdelijken toestand verkeer de. Donderdag heeft de inspecteur van de Volksgezondheid een bezoek aan de betrok ken buurtschappen gebracht. Alle maatrege len zullen worden genomen om te zorgen, dat de epidemie zich niet verder zal uitbrei den. Inmiddels zijn er weer een aantal nieuwe patiënten bijgekomen. Opnieuw zijn enkele mensehen ziek geworden, allen lieden die de vorige week het vleesch van den betrokken slager hadden genuttigd. Er heerscht groote schrik en ontsteltenis in het dorp over het feit, dat -de ziekte een grooten omvang aanneemt. De menschen voelen zich nog steeds zeer ellendig, hooge koortsen gaan met zware brakingen ge paard. Sommigen krimpen letterlijk van pijn op hun bed. Gebleken is dat het vergiftigde vleesch afkomstig is van een veulen, dat door de slager Van D. is gekocht. Dit veulen, dat ziek was, is door den Rijkskeurmeester voor consumptie geschikt verklaard. Mogelijk is 't beest, dat er uiterlijk zeer goed uit zag, van binnen toch niet heelemaal in orde geweest, althans het lichaam van dit veulen is de oorzaak van de epidemie, die zich zoo snel door de buurtschappen verspreid heeft. In verband daarmede heeft de inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst gelast, dat al het vleesch dat zich in den winkel van Van D. bevindt, vernietigd moest worden Donderdagmiddag is al dit vleesch inderdaad verbrand en de geheele winkel van boven tot onder ontsmet alsmede de slachtplaats. Het onderzoek zal moeten uitwijzen, waar hier de fout gescholen heeft; of de Rijks keurmeester te lichtvaardig het vleesch heeft goedgekeurd of dat de slager van D. gebreken van het dier, die hem bekend konden zijn, heeft verzwegen. Wel wordt gezegd, dat Van D. inderdaad tegen lage prijzen geregeld al lerlei dieren zou hebben opgekocht. SECRETARIAAT ONDERNEMERSRAAD VOOR INDIë. De heer Putman Cramer legt zijn functie neer. De heer G. J. W. Putman Cramer, heeft be sloten met ingang van 1 October a.s. zijn functie van secretaris van den Ondernemers- raad voor Ned.-Indië, welke betrekking hij ongeveer 15 jaar bekleed heeft, neer te leggen. Amateur-Gidsen Bond helpt den 5000sten buitenlander. Men schrijft ons: Donderdag werd door een der werkende leden van de afdeeling Utrecht van den Bond ter behartiging der toeristische belangen van buitenlandsche automobilisten, (B.B.T.B.B.A.), den vijfduizendsten buitenlander geholpen sedert het bestaan der vereeniging. De gelukkige, mr. H. Hoehstetter en zijn vrouw uit Pretoria, Zuid Afrika, bezichtigden eerst de 'stad, waarna zij op het Domplein opgewacht werden door den voorzitter en wnd, secretaris van den B.B.T.B.B.A. De eer ste sprak de toeristen in het Engelsch toe, overhandigde een bouquet rozen en een blik Utrechtsche botersprits aan mevrouw Hoeh stetter, waarna de heer Hoehstetter dankte voor de bloemenhulde en de zoo schitterende „tourist-service" die den buitenlan-dschen auto mobilisten belangeloos door studeerende jon gelui geboden wordt. Met een der leden werd de tocht voortgezet naar den Haag, waar een bezoek zal worden gebracht aan den Zuid-Afrikaanschen gezant. Voor de oogen der moeder verdronken. Meisje gleed van golfbreker in zee. Droevig ongeval aan het Nooi'derstrand t Scheveningen. Bij het baden in zee aan het Noor der strand te Scheveningen is Don derdagmiddag omstreeks 1 uur de 15-jarige G. de R., wonende in de Frederik Hendrikstraat te Delft, ver dronken. Het meisje was meta haar moeder en twee vriendinnetjes tegen half twaalf op het strand aangekomen, waarna de meisjes zich in badcostuum kleedden en tusschen het Noorder havenhoofd en den eersten golfbre ker gingen baden. De moeder bleef op het strand zitten. Op een gegeven oogenblik begaven het slachtoffer en één der andere meisjes zich op den golfbreker met het noodlottig gevolg, dat G. de R. uitgleed en op een afstand van on geveer 10 meter van het strand in zee terecht kwam, waar zij naar beneden werd getrokken. Op het ge gil der vriendinnetjes kwamen na tuurlijk tal van personen te hulp snellen en onder de angstige blikken van de moeder slaagden eenige hun ner er in, het meisje op het strand te brengen, waar een dokter echter helaas slechts den dood kon con- stateeren. AANWINST VOOR HET MAURITSHUIS. Een Haagsche verzamelaar heeft aan het Mauritshuis te 's-Gravenhage in bruikleen gegevengegeven een fraai mansportret door Ferdinand Bol. Het is uit diens vroegen tijd, nog geheel in den trant van zijn leermeester Rembrandt. Toon en lichtval doen sterk den ken aan Rembrandt's anatomische les. De compositie is zeer gelukkig en de schildering vlot en vloeiend. Vermoedelijk stelt de afge beelde een jong Amsterdamsch koopman voor. Hij staat, tot de knieën zichbaar, blootshoofds en met den mantel om het middel, vóór een groengrijzen achtergrond, waartegen de kop en vooral de prachtig geschilderde rechter hand krachtig uitkomen. J Het levensgroote doek is voorloopig geplaatst in een der benedenzalen van het Mauritshuis. Invoerrecht op Deensch vleesch verlaagd. Van 20 procent tot 12*/i procent. Bij kon. besluit is, overwegende, dat volgens art. 1 van de op 29 Juni 1937 te Kopenhagen tusschen Nederland en Denemarken gesloten overeenkomst, het invoerrecht per 100 kilogram bruto op Deensch rundvleesch zal worden verlaagd van 20 tot 121/2 percent van de waarde, met ingang van den dag na dien der dagteekening, onderschei denlijk der laatste dagteekening, van de Nederlandsche Staatscourant, waarin dit besluit is geplaatst, het in voerrecht per 100 kg. bruto op versch of gekoeld rundvleesch, geheven inge volge post no. 146, onderdeel 6, sub b-l-a, van het tarief behoorende bij de tariefwet 1934, verlaagd van 20 per cent van de waarde, aangeduid door de in bijzondere bepaling 5 op genoem den post vermelde prijscourant, tot 12 1/2 percent dier waarde. Dit besluit vervalt met ingang van 1 Juli 1938, met dien verstande, dat het ook eerder kan worden ingetrokken. Aangename sfeer Goed verzorgde keuken Prima Consumptie Uitstekende biljarts vindt U bij HOUTPLEIN 21, HAARLEM Onder nieuwe Directie. Jamboree-film van Polygoon en Profilti. Donderdagavond voor het eerst in Scheveningen gedraaid. In het Seinpost-theater te Schevenin gen draaide Donderdagavond voor de eerste maal een Jamboreefilm, samengesteld uit de tijdens de Wereld-Jamboree door de film fabrieken Polygoon en Profilti gemaakte ge luidsopnamen. Deze eerste en speciale vertooning werd bijgewoond door de kopstukken, van de in ternationale padvinderswereld, o.a. werden opgemerkt Lord en Lady Baden Powell, prins Gustaaf Adolf van Zweden en de Ne derlandsche hoofdverkenner staatsraad Rambonnet. De overige aanwezigen waren voor het meerendeel de hoofdleiders van de contin genten buitenlandsche padvinders, die de Jamboree bijwoonden en gedelegeerden van het internationale padvinderscongres. De film, welke een lengte heeft van 1600 meter en die ongeveer 50 minuten duurt, be vat een belangwekkend overzicht van de voornaamste gebeurtenissen, welke tijdens de Jamboree in Vogelenzag plaats hadden, met als hoogtepunt de openingsplechtigheid. De camera nam voorts interessante op namen in de verschillende subkampen, waar door de toeschouwer een voortreffelijk beeld krijgt van het massale en indrukwekkende karakter van deze internationale padvin- dersreunie. Een inleiding tot de eigenlijke Jamboree film bevat opnamen genomen tijdens den opbouw van de tentenstad. Ook de aankomst van Lord en Lady Baden Powell te Hoek van Holland en hun inspectie van de welpen in de residentie zijn in deze film opgenomen. MAN VERDRONKEN In de Noordervaart te Stompetoren is Don derdagmorgen het lijk opgehaald van den heer L. Admiraal uit Alkmaar. Het slachtoffer is waarschijnlijk op weg naar huis vermoeid ge raakt, heeft aan den wallekant willen uitrus ten, is daarbij vermoedelijk gestruikeld en in het water terechtgekomen, met het gevolg, dat hij verdronken is. GEEN DOORNHAGEN LANGS RIJWIELPADEN. Langs de provinciale wegen in Noord- Holland worden rijweg en rijwielpad geschei den door een berm, waarin een haag ge plant is, welke dicht bij de rijwielpadver harding wordt aangebracht. Behalve ligus ter worden ook dioorndragende gewassen voor deze hagen gebezigd en daardoor is, na snoeiing, of wanneer om andere redenen takken op de paden liggen, de kans op lek ke rijwielbanden groot, terwijl de mogelijk heid bestaat, dat wielrijders zich pijnlijk wonden, wanneer zij van het rijwielpad af in den berm raken. Vooral op het pad langs den weg Hembrug- Limmen, dat op mooie zomerdagen een zeer intensief verkeer verwerken moet, is dit ge vaar niet denkbeeldig. De A.N.W.B. heeft daarom tot Gedeputeer de Staten van Noord-Holland het verzoek gericht, niet te willen voortgaan met het doen planten van doornhagen en de be staande hagen door minder gevaarlijke te doen vervangen. aldus Baden Powell. Internationale Padvindersconferentie gesloten. n een reeks moties aan velen dank gebracht. Met de zitting van Donderdagmiddag is de negende tweejaarlijksche internationale conferentie van de padvindersbeweging ge sloten, een conferentie, welke evenals de Wereld-Jamboree zeer geslaagd kan wor den genoemd, eendeels door den voortreffe- lijken geest, die steeds op de vergaderingen heerschte, anderdeels door de uitstekende accomodatie in het gemeente-museum, waar de directeur dr. H. E. van Gelder op inne mende en waarlijk volmaakte wijze zijn taak als gastheer vervulde. De conferentie nam de volgende moties aan: 1. De conferentie brengt haar gelukwen- schen over aan Lord Baden Powell met zijn tachtiasten verjaardag en betuigt haar aan hankelijkheid aan den oprichter en leider van de padvindersbeweging. 2 a De conferentie brengt met den meesten eerbied dank aan H.M. de Koningin der Ne derlanden, H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard en de Nederlandsche regee ring voor hun sympathieke medewerking en medeleven met de conferentie. b De conferentie drukt haar warmste ge voelens van dank uit tot het gemeentebe stuur van Den Haag, en Bloemendaal voor de betoonde gastvrijheid. c. De conferentie brengt dank aan Z.H. Prins Gustaaf Adolf van Zweden voor de toewijding waarmee Z.H. de vergaderingen heeft geleid. d. Voorts brengt de conferentie hartelijken dank aan den hoofdverkenner van Neder land, staatsraad J. J. Rambonnet, het Jam boree-comité, de Nederlandsche padvinders, verkenners, leiders en de staf-officieren voor alles, wat zii aedaan hebben om de Jamboree te doen sla een. e. De conferentie dankt het Nederlandsche volk voor de verleende hulp en de vriend schappelijke interesse tijdens de Jamboree en drukt haar waardeering uit voor hetgeen de pers en de radio gedaan hebben om de Jamboree te doen slagen. 3. De conferentie brengt hulde aan dén directeur van het internationale bureau, den heer Hubert Martin en den secretaris, den heer R. T. Lund, voor hetgeen zij in de laatste twee jaren en speciaal gedurende de conferentiedagen voor de beweging hebben gedaan. 4. De conferentie drukt haar waardeering uit voor hetgeen de heer J. Guérin-Desjar- dins als officieele tolk tijdens de conferen tie heeft gedaan. 5. De conferentie brengt dank aan Z.M. Koning George van Engeland en de regee ringen van Tsjeeho-Slowakije, Frankrijk en Polen voor hun aanmoedigende boodschap pen, welke ten zeerste worden gewaardeerd. 6. De conferentie drukt haar waardeering uit voor de waardevolle medewerking, welke de padvindersbeweging ondervonden heeft van de hoofden van de verschillende staten en van personen, die in hun functie de be weging hebben gesteund. 7. De conferentie wenscht opnieuw hare dankbaarheid uit te drukken voor de mede werking, welke zij van de padvinders en lei ders over de geheele wereld heeft ontvangen. Allen kunnen er van overtuigd zijn, dat hun werk niet van voorbij gaanden aard is ge weest en dat zij hebben bijgedragen tot het bevorderen van den goeden wil en verstand houding tusschen de volkeren. Hierna werden nog verschillende moties van organisatorischen aard aangenomen. Slotwoord van den Chief-Scout. Tenslotte sprak de Chief-Ccout Lord Baden Powell het sluitingswoord. „Bp alle resoluties, die zoojuist zijn voorgelezen", zoo sprak met zijn heldere stem de Chief-Scout, „heb ik één gemist en dat is die, waarbij dank gebracht wordt aan leden van de conferentie zelf, die in zoo grooten getale zijn opgekomen, on danks de vele aantrekkelijkheden, die er bui ten de conferentie te genieten vielen. De conferentie is een groote stap vooruit geweest in de ontwikkeling van de padvin dersbeweging. Wij kunnen gerust zeggen, dat wij een soort Volkenbond zijn geworden, al weet ik niet, of dat nu in onze bedoeling heeft gelegen. (Applaus). Een van de leden van den „echten" Volken bond heeft mij eens in vertrouwen verklaard, dat wanneer er daar een dergelijke geest zou heerschen als hier, de Volkenbond zijn besluiten heel wat gemakkelijker zou kunnen nemen. Wij zien niet alleen onzen eigen be langen, wij zijn allen één belang, dat van den jongen padvinder. Ons doel is de ont wikkeling van het individueele karakter van de jongens en een gezond patriotisme naast internationale „goodwill and understanding". „Mussolini heeft mij eens verteld", zoo zeide Lord Baden Powell, „dat hij de padvin derij omgezet heeft in de „Ballilla", omdat hij eenheid wenschte. Eenheid is goed, maar zij moet niet kunstmatig opgelegd worden, zij moet uit het persoonlijk karakter voortkomen. Laten wij niet vervallen in over-organisatie. De beste remedie daartegen is teruggaan tot de origineele basis van de beweging met haar eenvoudige beginselen van harde oefening en avontuur. Zulk een remedie zal dan zijn „reculer pour mieux sauter". Voorts memoreerde Lord Baden Powell, dat hij zelf eigenlijk de padvinderij niet opgericht heeft. Hij heeft een boek voor jongens ge schreven en de jongens zijn toen zelf met de padvinderij begonnen. Hierin is duidelijk het onged won gene van de beweging te zien. De jongens doen alles uit .vrijen wil en daarin zit juist de kracht van de padvinderij. „Dat wij op den goeden weg zijn, heb ik aan vele factoren gezien", aldus eindigde de Chief-Scout. „De Carnegie-stichting heeft ons den prijs van den vrede toegekend, Ko ningin Wilhelmina, Koning George en de regeeringen van vele landen hebben ons streven aangemoedigd, onze beweging telt thans 2.800.000 leden en tenslotte hebben we weer op deze Jamboree zoo duidelijk ge voeld, dat ondanks verschil in ras en taal, wij ons allen zonen van één vader voelen. Dat is voor ons een zeker teeken en daarom gaan we voort „to do our best". Na deze hartelijk toegejuichte rede, nam prms Gustaaf Adolf nog eenmaal het woord „Chief!", zoo zeide hij tot Lord Baden Po well, „wij voelen ons geïnspireerd, als wij uw woorden hooren of lezen en dan voelen wij ons inderdaad zonen van één vader, namelijk zonen van den vader van onze beweging" Hierop bracht de geheele vergadering "drie cheers op den Chief-Scout uit. Staande legden allen vervolgens de nad- yinders-gelofte af en ten slotte werd hand m hand. als of men om een kampvuur ge schaard stond, het „Auld lang syne" gezon- Grootsche vlootrevue op 28 Augustus a.s. Strenge orde-maatregelen zijn genomen. Reeds nu talrijke aanvragen voor deelneming, Op Zaterdag 28 Augustus a.s. zal het natio- nale huwelijksgeschenk, t.w. het motorjacht „Piet Hein" aan het Prinselijk Paar worden aangeboden. In het zeer heugelijke feit, dal Prinses Juliana en Prins Bernhard dan eige- naren van een jacht zullen zijn geworden vonden de Koninklijke verbonden Nederland sche watersportvereenigingen aanleiding het initiatief te nemen tot het organiseeren van een revue van zeil- en motorjachten. De groote kring van beoefenaren der watersport wenscht de eerste te zijn, die het Prinselijk Paar op het water welkom heet en het een grootsche hulde bereidt. Bedriegen de voorteekenen niet dan zullen honderden jachten op het Buiten IJ bijeenliggen en zal deze vloot met zijn en thousiaste opvarenden en versierd met dui zenden vlaggen en wimpels een aanblik op leveren, die zijn Weerga nog niet had. BIJ jachten evenwel zal het niet blijven, want reeds nu worden in Amsterdam en elders booten besproken, wélke gevuld zullen wor den met toeschouwers, die de ontvangst en de revue wenschen mede te maken. Het spreekt van zelf, dat strenge maatrege len van orde zijn genomen. Het geheel zal staan onder toezicht van de rijkspolitie, wiet aanwijzingen door alle deelnemers zullen moeten worden opgevolgd. Orde-commissaris sen der K.V.N.W.V. zullen de politie bijstaan, Op het Buiten IJ is de geheele kom van Durgerdam en de zijde van het vaarwater langs den steenen strekdam daartegenover ge- reserveerd voor de zeil- en motorjachten. Op 300 meter afstand ten Noorden van den strek dam zal een rij van piketten worden geplaatst, Langs deze lijn zullen linies van jachten worden gelegd, te beginnen bij het admiraal schip naast den vuurtoren van het Buiten IJ, tot het z.g. Blauwe Hoofd, de uitspringende hoek, die aan de Westzijde de kom van Dur gerdam afsluit. Geen deel van een jacht raag naar het Zuiden deze lijn overschrijden. Hier tegenover, langs den strekdam, zal een enkele rij worden gelegd. Alle schepen zullen voor één anker komen te liggen, zoodat zij alle met den kop op den wind liggen. Het is de bedoe ling de jachten zooveel mogelijk vereenigings- gewijze bijeen te leggen. Verschillende watersportvereenigingen el ders in den lande, voor wier leden het om den verren afstand te bezwaarlijk is de reis naar het Buiten.IJ te ondernemen, vatten het plan op een. boot ten behoeve hunner leden te huren. Deze booten, uitsluitend ten dienste van leden van bekende watersportvereenigin gen en varende onder de vereenigingsvlag, zullen in de Westelijke helft van de kom van Durgerdam komen te liggen. Andere booten met toeschouwers verkrijger, ligplaats aan beide zijden van het vaarwater bewesten het Blauwe Hoofd en tot op ruim 300 meter van de Sluis. Een vaargeul blijft dus over, waardoor het Prinselijk jacht zijn zegetocht zal volbrengen en waardoor tevens de binnenvaart kan wor den onderhouden. Het jacht zal driemaal langs de vloot varen, zoodat ieder gelegenheid zal hebben het te bewonderen en het Prinselijk Paar te begroeten. Bij het ontbinden van de revue, hetgeen een aanvang neemt zoodra de „Piet Hein" in de sluis zal zijn aangekomen, zullen de jachten en booten, die vertrekken richting IJselmeer hun ligplaats mogen verlaten en in Oostelijke richting opvaren. De schepen, die naar de Oranjesluizen bestemd zijn, moeten blijven liggen. Op aanwijzen van de politie zullen de Westelijke schepen het eerst mogen vertrek ken. Niemand mag wegvaren voor zijn Westelijke buurman zal zijn vertrokken. Van West naar Oost wordt, dus de revue ontbonden. Alle aanwezige jachten moeten worden ge- pavoiseerd, uitgezonderd de vaartuigen waar voor dit onmogelijk is; dit pavoiseeren behoort te geschieden met de vlaggen en wimpels van het internationaal vastgestelde vlaggenstelsel. Andere vlaggen behooren tot het pavoiseeren niet te worden gebruikt. In top van den grooten mast moet de clubvlag der vereeni ging, waartoe men behoort, worden geheschen. Daarboven waait aan den stok de nationale vlag. Extra aantrekkelijk zal het schouwspel worden, wanneer men boven de nationale vlag een lange oranje wimpel bevestigt, die zoo lang is dat hij in hangenden toestand het water bereikt. Bovendien behoort ieder jacht op den achtersteven een nationale vlag te voeren, waarmede wordt gesalueerd wanneer het Prinselijk Paar aan boord der „Piet Hein zal voorbijvaren. Inschrijfformulieren voor de revue zijn ver krijgbaar aan het centraal bureau voor wa tersport der Koninklijke verbonden Neder landsche watersport vereenigingen, N.Z. Voor burgwal 104 te Amsterdam. UIT DE STAATSCOUANT. Bij K.B. is aan L. H. van 't Sant op zijn ver zoek met ingang van 1 September 1937 eervol ontslag verleend als voorzitter van de Ver zekeringskamer te Amsterdam, onder dankbe tuiging voor de belangrijke door hem in die betrekking bewezen diensten. Bij K.B. is benoemd tot commandeur m de orde van Oranje-Nassau: L. II. van 't Sant van de Verzekeringskamer te Amsterdam. Schuitenvoerder verdronken. Te water geraakt doordat hij struikelde. De 43-jarige schuitenvoerder C. Niezen uit Amsterdam, voer Donderdagmiddag met zijn met cokes geladen schip door de Nieuwe Vaa?1 nabij de Funenkade te Amsterdam. Het schip kon door de hooge laag cokes niet onder de brug door en toén de schipper hard kwani toeloopen. teneinde de lading te verdeelen. gleed hij over eenige kolen uit en geraas» te water. Onmiddellijk begaven een achttal voorbijgangers zich te water. Geen van allen gelukte het den schipper op te halen. Ten slotte twintig minuten na het gebeurde is men er in geslaagd met een dreg den dren keling op te halen. De levensgeesten wareQ toen evenwel reeds geweken.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2