P IJMUIDER WASSCHERIJ De groote uittocht. Hoofdkwartier der Japanners beschoten. Jamboree-deelnemers keeren naar huis terug. HAARLEM Vrijdag. De groote uittocht van Jamboree-deelne mers is begonnen. Den geheelen morgen marcheerden groepen jongens over het ter rein en langs de Bekslaan naar het Station Vogelenzang dat vandaag haar laatste krachtproef kreeg te doorstaan. En natuur lijk liep het weer even vlot als in de afgeloo- pen dagen, al werden ook nu weer aanzien lijke aantallen vervoerd. Zoo zijn er vandaag 32 extra treinen van het station Vogelenzang vertrokken, zoowel in de richting den Haag, als in de richting Amsterdam. Met deze treinen werden 9300 Engelschen en Schotten, 2400 Pranschen. 700 Denen, 300 Polen, 450 Hongaren, 350 Noren. 400 Amerikanen en 60 Armeniërs vervoerd, en bovendien ook nog vrij veel Hollandsche padvinders. Deze jongens keeren nog niet allen naar huis terug, doch maken nog uitstapjes door verschillende landen. Er staan hun dus nog veel prettige dingen te wachten, maar toch was de stemming een weinig gedrukt. De jongens hebben vele vrienden gemaakt, heb ben zich geheel ingeleefd in den geest van het kamp, en nu gaan zij plotseling naar alle kanten uiteen. Laten we hopen, dat de vriend schapsbanden blijven bestaan, opdat het ideaal van den Chief Scout^ bereikt wordt, n.l. onderlinge vriendschap en waardeering Voor het laatst laaide de ruilwoede nog op. Allerlei voorwerpen werden „gechanged" handteekeningen en adressen werden haas tig in zakboekjes gekrabbeld en dan, met den laats ten Yell, met een laatst „Cheerio" gingen zij uiteen, meedragend een warme en dankbare herinnering aan het kleine land bij de zee, dat hen zoo hartelijk en gastvrij heeft ontvangen. NEDERLANDSCH ECHTPAAR OP MONT BLANC-MASSIEF VERDWAALD. Een Utrechtsch echtpaar heeft in zijn va- cantietijd een avontuur beleefd, dat het nog vele jaren zal heugen. Het was met de tand radbaan de 2500 Meter hooge Brevent, welke een deel uitmaakt van het Mont Blanc- Massief, opgegaan en daarna een poosje gaan dwalen. Toen men weer wilde terug- keeren, kon men den weg terug niet meer vinden en het heeft drie nachten en twee dagen geduurd voordat zij weer gevonden werden. In dien tijd hebben zij over de sneeuwvelden gedoold, hebben honger, koude en dorst geleden en wanhoopten al aan hun redding. Tenslotte zijn ze na vele ontberin gen toch gered. Het incident te Bloemendaal. Verweer van den commandant van het detachement. Naar aanleiding van de mededeelingen van den commissaris van politie te Bloemendaal betreffende het incident tijdens den Jambo- ree-marsch, aldaar, schrijft men vanwege de Koloniale Reserve te Nijmegen o.a. het vol gende: De commandant heeft den agent van politie, die hem sommeerde met drieën te gaan loo- pen, niet gezegd, dat hij dit niet dééd. doch dat hij dit niet kon doen daar de formatie met driën in het Indische leger niet bestaat. Er zijn minstens 29 getuigen, die dit duidelijk gehoord hebben. De agent van politie heeft de tweede maal heelemaal niet „verzocht" met tweeën te blij ven loopen, hij heeft op hoogst onbehoorlijken toon „gelast" zulks te doen. Hierop heeft de commandant den agent wederom niet gezegd, dat hij zulks niet deed. doch uitvoerig uitgelegd, dat hij dit niet mocht doen, daar zijn reglementen hem uitdrukkelijk voorschrijven, dat op den groo- ten weg in formatie met vieren geloopen moet worden, terwijl de formatie met tweeën of éénen alleen op smalle voetpaden mag worden aangenomen. Bovendien heeft hij hem er nog op gewezen, dat het detachement door zijn kleinere tusschenruimte niets meer plaats in beslag nam dan andere groepen, die met drieën liepen; doch de agent weigerde hier mede rekening te houden. De z.g. enkele meters verder staande agent die zou zijn komen toeloopen omdat zijn collega tusschen den troep kwam te staan is een fictie. Deze agent is samen met eerstgenoemde bij den Commandant gekomen en op het mo ment dat de eenige agent zijn waanzinnige bedreiging .,met drieën loopen of ik schiet door den troep" lanceerde was de ander niet alléén niet tusschen, doch zelfs nog niet vóór den troep, doch links zijwaarts van de voorste dubbelrotten. Ook hiervan zijn buiten het detachement tietallen buitenstaanders getui gen geweest, die den Commandant spontaan hun adres kwamen aanbieden om zich zoo noodig op hun getuigenis te kunnen beroepen. De voorstelling, die de politie er nu aan geeft, als zou 'de gewraakte bedreiging ge uit zijn ter bescherming van een collega is dus volkomen onjuist. Integendeel was het juist aan deze bedreiging waartegen de com mandant zijn manschappen moest bescher men te wijten, dat hij niet gezien heeft, dat de andere agent zich vóór den troep begaf om dezen tegen te houden, wat uit den aard der zaak onmogelijk is, omdat een legerafdee ling alleen stopt op last van haar commandant. Volgens den heer Hiemstra zou de agent alleen maar naar zijn revolvertasch gegrepen hebben en den knoop hebben los gemaakt. Hierover kunnen wij kort zijn. De tientallen getuigenissen van buitenstaanders, nog afge-: zien van de ruim 50 onderofficieren en solda ten der Koloniale Reserve, die allen de luid uitgeschreeuwde bedreiging omtrent het schieten op het detachement gehoord hebben terwijl het meerendeel van hen tevens de halverwege getrokken revolver heeft gezien, zal wel voldoende zijn om in dezen het noo- dige overtuigingsmateriaal te leveren. De ons aangewezen marschleider der Jam boree, die ons ook door Haarlem en Bloemen daal geleid heeft, stond uitdrukkelijk toe, ook na het incident, in de voor ons voorgeschreven formatie te blijven loopen. Indien dit niet het geval was geweest zouden wij immers gedis- qualificeerd zijn, wat zooals ieder kan weten allerminst is gebeurd, daar wij ons integendeel den eersten prijs voor de beste militaire groep zagen toegewezen. De Koloniale Reserve vormde „geen troepje militaire wandelaars" zooals de heer Hiemstra het publiek thans wil doen gelooven. Overal waar wij deelnamen aan een afstandsmarsch verschijnen wij als een militaire af deeling, model bewapend en met precies dezelfde ver plichtingen, doch ook dezelfde rechten die het Leger heeft. Inschrijfgelden, reiskosten enz. worden dan ook niet door de deelnemers doch door het korps betaald. De voorstelling, als zou het detachement op eenigerlei wijze de veiligheid van het ver keer in gevaar hebben gebracht, is volkomen onwaar. In beide gevallen waar gesommeerd werd met drieën te loopen lien het detache ment geheel rechts op een breeden straat weg. De spoorweg van Peiping naar Kalgan, loelfce dezer dagen in de te- richten uit China meermalen is ge noemd. Ernstig ongeluk op den Haarlemmerweg. De overval op den Haagschen arts. Motorrijder slaat over den kop. Slachtoffer zwaar gewond. AMSTERDAM, 13 Augustus. Op den Haar lemmerweg, tusschen den tweeden molen en het kruithuis, is vanmorgen omstreeks half tien een 45-jarige motorrijder, die in de rich ting Amsterdam reed, tengevolge van een lek ke voorband met zijn motorfiets over den kop geslagen. Met een schedelbreuk en inwendige kneuzingen is het slachtoffer naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Motorongeluk met doodelijken afloop. Twee motoren tegen elkaar gebotst. AARLE RIXTEL, 13 Augustus. Gister avond omstreeks elf uur is op den Provin- cialeweg naar Helmond een doodelijk mo torongeluk gebeurd. Uit de richting Aarle Rixtel naderde de 24-jarige motorrijder G. C. uit Deurne. In den bocht bij Scheveningen kwam uit tegen overgestelde richting de motorrijder L. met op de duo de G., beiden uit Oss. Door nog niet bekende oorzaak kwamen beide voertuigen met elkaar in botsing, waardoor C. tegen een boom reed. Zwaar ge wond bleef hij naast zijn totaal vernielden motor liggen. Dr. Dijkmans uit Aarle Rixtel constateerde een schedelbasisfractuur en zware inwendige kneuzingen. Vannacht is het slachtoffer in het St. An- thoniusgasthuis te Helmond aan zijn ver wondingen bezweken. De beide motorrijders uit Oss kregen lich te verwondingen. Avontuur van een slaapwandelaar. Hij werd wakker op de drooglijn! AMSTERDAM. 13 Augustus. In het holst van den nacht, toen alle bewoners van het huis in de Karthuizerstraat den slaap des rechtvaardigen genoten, ging de slaapwan delaar op avontuur. Hij stapte zijn bed uit, ging naar den zolder en wrong zich door het dakvenster naar buiten. Eenigen tijd balanceerde de man op den dakgoot, maar zijn evenwichtsorganen ble ken door den slaap een weinig gestoord te jn. Toen hij daar zoo schommelend heen en weer liep, helde hij wat te veel naar buiten over en tuimelde naar beneden. Maar de buren van de tweede verdieping- hadden hun bloemetjes buiten staan in een bloembak. Hierop kwam de ongelukkige slaapwandelaar terecht. Veel tijd om te mid den van den zoeten bloemengeur weer ver der te dutten had hij echter niet. Nogmaals tuimelde hij omlaag en nogmaals werd zijn val gebroken, thans op prozaischer wijze. Hij kwam namelijk op de lijnen terecht, waaraan de buurvrouw van de benedenverdieping haar wasch droogde. En bungelend op deze drooglijnen is de slaapwandelaar verwonderd ontwaakt. Ge lukkig had hij zijn avontuur niet met ver wondingen moeten bekoopen. In zijn bed sliep hij verder. Maar in zijn droom heeft hij er waarschijnlijk over gepeinsd, waarom hij. hoewel een bed zooveel geriefelijker is, op drooglijnen wilde gaan slapen. De sabotage op de De Ruyter' Een verklaring van schout-bij-nacht Ferwerda. Schout-bij-nacht Ferwerda heeft in den Volksraad een verklaring afgelegd over de sabotage op de „De Ruyter". In den nacht van 2-7 op 28 Juli is, aldus de heer Ferwerda, een geval van sabotage ont dekt. Aan twee sloeptakels en twee sloep vanglijnen benevens aan eenige zeildoeksche kappen zijn lichte beschadigingen aange bracht met een mes of ander scherp voor werp. Deze beschadigingen moeten zijn aan gebracht tijdens de nachtelijke oefeningen, waarbij alle lichten waren gedoofd. Zoo men deze beschadigingen niet had ontdekt, zou den toch geen ernstige gebeurtenissen het gevolg zijn geweest. De sabotage maakt den indruk van begaan te zijn uit laffe baldadig heid en vermoedeliik door slechts één sche peling. Bij het onderzoek onder de geheele équiupage is niets gebleken van ontstemming ontevredenheid of een verkeerden geest aan boord. De dader is nog niet gevonden. Wel zijn verdenkingen gerezen tegen twee sche pelingen. wien echter nog niets ten laste kon worden gelegd. Het onderzoek gaat thans voort. Alhoewel het schip eenigen tijd ge- 'colperd is geweest en dadelijk een ver- -eberpte wacht werd ingesteld, bestaat thans geen aanleiding meer om deze bijzondere maatregelen te handhaven. Het gebeurde hphopft geen ongerustheid te wekken om trent den geest bij de Marine. Thans het mikpunt van de grappen van een zwakzinnige. Ook de begrafenisonderneming was reeds gewaarschuwd. 's-GRAVENHAGE, 13 Augustus. Dinsdag avond men zal zich de geschiedenis herin neren werd een Haagsche arts, de heer De Ridder, in zijn woning aan het Oranje-plein overvallen door een tweetal individuen, dat den dokter na een hevige worsteling dwong tot afgifte van een portefeuille, inhoudende een bedrag van circa 30.—. Deze overval, waaromtrent het politie-on- derzoek nog geen enkel positief resultaat heeft opgeleverd, heeft den betrokken arts gisteren en eergisteren heel wat narigheid bezorgd. Men stuurde in den loop van deze dagen een zevental taxi's naar het huis van den dokter, die echter geen auto had besteld, men waar schuwde politie, waaraan werd medegedeeld dat de daders zich weer in het huis ophielden en dringend hulp werd gevraagd, waarop ter stond 4 agenten per motor naar het Oranje- plein reden om tot de ontdekking te komen, dat het loos alarm was, men zónd den G. G. D. en zelfsde begrafenisonderneming Inne- mee en het ligt voor de hand, dat de dokter, wien het leven op deze wijze totaal onmogelijk werd gemaakt, besloot zijn woning althans voorloopig te verlaten om elders rust te vin den. De politie bracht deze flauwe grappenmake rij uiteraard in verband met den overval. Om dat de groote onbekende ook de brutaliteit had de woning van den dokter op te bellen, waarbij dan allerlei onzinnige mededeelingen werden gedaan, bleef gisteren een inspecteur van politie in het huis achter. De telefoon werd in de centrale onder controle gesteld. Toen bleek, dat het steeds hetzelfde nummer was, dat de familie De Ridder lastig viel, was het voor de politie niet moeilijk om den anonymus op te sporen en te arresteeren. Hij bleek te zijn een 17-jarige jongeman, die niet heele maal normaal moet worden geacht. Door het. lezen van de verhalen over den overval in de dagbladen was het hem blijkbaar in het hoofd geslagen. Hij had het verhaal uit één der dag bladen geknipt, was daarmede aan het tele foontoestel gaan zitten om te gaan opbellen. Op deze wijze maakte hij het leven van den dokter zuur en bezorgde hij de politie ontzet tend veel last. Gelukkig is aan deze „grappenmakerij" thans een einde gekomen. Daarmede is dus tevens komen vast te staan, dat deze onverkwikke lijke geschiedenis los staat van den overval. De jongeman, die vroeger in de Ramaerkli- niek werd verpleegd, is voorloopig vastgehou den. Wellicht zal hij opnieuw naar die inrich ting worden gezonden. Argentinië verontwaardigd over het verhuren van oorlogsschepen aan Brazilië. BUENOS AIRES, 13 Augustus (Reuter). De algemeene opinie omtrent het aanbod der Vereenigde Staten om oorlogsschepen aan Zuid-Amerikaansche staten te verhu ren is, dat dit onverdedigbaar is en onver mijdelijk tot den bouw van nieuwe schepen moet leiden. Volgens tal van critici doet het voorstel de onlangs tijdens de Pan-Ameri- kaansche conferentie behaalde resultaten en die van het bezoek van Roosevelt aan Buenos Aires teniet. De Argentijnsche minister van Buitenland- sche Zaken, Saavreda Lamas, verklaarde, dat het principe van verpachting van oorlogs schepen door de eene aan de andere mo gendheid op het Amerikaansche vasteland hem gevaarlijk toescheen voor het evenwicht der militaire strijdkrachten en in strijd met de theorie van het internationale recht. Partijen komen te Sjanghai in botsing HAARLEM Vrijdag. Hedenmorgen is het te Sjanghai volgens een Reuter-telegram tot botsingen gekomen tus schen Chineesche en Japansche militairen. ken. Een nader Reuter-bericnt 'vermeldt thans ook het geschut in actie is gekomen. Chineesche kanonnen zouden het vuur op het hoofdkwartier van het Japansche garnizoen geopend hebben. Chineesche regeering kondigt moratorium af. TOKIO, 13 Augustus (Havas). Naar hier vernomen wordt, heeft de Chineesche regeering een morato rium afgekondigd. EXAMEN HANDENARBEID Haarlem, 11 en 12 Augustus. Geëxamineerd 14 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren: G. Braskamp, J. Pinkster, A. de Vries, C. A. F. Neuman, J. H. Wassing, Th. Casander, W. G. J. van Ruth, G. Vos, A. Mulder, E. N. Plas- schaert, E. J. van Voorst. SNELLIUSSTRAAT 39 TELEFOON 4371 is HET ADRES voor 0 Uw wasch en ook voor 0 stoom- en verfgoed. 'concert 12.40 Gramofoonmuziek. 12.50 Vis- ciano-orkest, en zang. 3.20 Accortleonconcert. 3.35 Chansons. 4.05 Zang. 4.20 Radiotooneel. 5.20 Goldy-orkest. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.201.20 Dans muziek. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.35 SA-Orkest, en koren. 9.50 Gramofoonmuziek. 11.05 Gevarieerd pro gramma. 11.50 Orgelconcert. 12.20 Concert. 2.20 H. Hagestedt's orkest en Rijksluchtbe- schermingsdienstorkest. 6.20 Kamermuziek. 6.50 Gevarieerd programma, 8.20 Westmark- orkest, en solist.. 10.50 Fred Hippmann's orkest en pianoduo. 11.50—12.20 Fred Baron en Fred. Hippmann met hun orkesten. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.20 Zahg. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelconcert. 12.20 A. Felleman's orkest. 1.30—2.20 Gramofoon muziek. 2.35 dito. 3.20 Pianovoordracht. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 J. Bouillon's orkest en de Lanigiro Hot Players. 6.20 Radiotooneel. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.23 dito. 8.20 Orgel en carillon. 9.20 Symphonieconcert uit Knocke. 11.0012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 9.20 en 11.50 Gramofoonmuziek. 1.302.20 A. Felleman's orkest. 2.50 Zang. 3.20 Orgel concert. 3.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Piano en Zang. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Pianoduo en viool. 9.20 Symphonieconcert uit Ostende. 11.00—12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Omroepkleinorkest. 10.20 Berichten. 10.50 Fred. Hippmann's orkest, en pianoduo (Om 11.05 Weerbericht). 11.5012.15 Fred. Baron en Fred. Hippmann met hun dans- orkesten. (Adv. Ingez. Med.) WOfüïAMMA ZONDAG 15 AUGUSTUS 1937. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduiven- nieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramo foonmuziek. 10.00 Ned. Herv. Kerkdienst. 11.30 Voor de kinderen. 11.45 Gramofoonmuziek, 12.00 Orgelspel. 12.10 Filmpraatje. 12.35 Om roeporkest. 1.15 „Het schilderij van de maand", 1.30 Vervolg concert. 2.00 Sportreportage. 2.30 Utrechtsche Mannenzangvereeniging „Auro- 3.00 Residentie-orkest, en soliste. 4.30 Sportreportage. 5.00 Gemengde Arbeiders- Zangvereeniging „Het Roode Koor", en gra mofoonmuziek. 6.00 Sportuitzending. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.00 Declamatie. 7.20 „Tusschen 7 en 8", gevarieerd programma. 8.00 Berichten ANP. Mededeelin- jen. 8.15 Residentie-orkest en solist. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Omroeporkest en de „Song Singers". 11.0012.00 Beriohten ANP, hierna AVRO-Dansorkest. HILVERSUM II. 301 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgen wij dmg. 9.30 Gramofoonmuziek. 50 Geref. Kerkdienst. Na afloop gewijde mu ziek (Gr.pl.) 12.15 KRG-Orkest. Van 1.00—1.20 Boekbespreking. 2.00 R.K. Harmonie-orkest ,St. Gregorius de Groote". 2.45 R.K. Dubbel- mannenkwartet „Orpheus". 3.00 Vervolg or kestconcert. 3.30 Vervolg vocaal concert. 3.45 Causerie over den eersten luchtverdedigingsdag in Nederland. 4.00 Declamatie met muziek. 4.30 Voor de zieken. 5.05 Geref. Gemengde Zang- vereeniging „Euphonia". 5.35 Orgelspel. 6.00 Nederd. Hervormde Kerkdienst. Na afloop orgelspel. 7.45 Gramofoonmuziek. 7.50 „De li turgie en het huisgezin", causerie. 8.10 Be richten ANP, KRO-Mededeelingen. 8.25 Gra mofoonmuziek. 10.10 Sportreportage. 10.30 Berichten ANP. 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.50 St. Stephen's Silver Band, en solist. 1.50 Het Orpheus Trio. 2.20 Declamatie. 2.45 Het Willie Walker Octet. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Frank Biffo's Blaaskwintet. 4.20 Het Ste delijk Orkest van Folkestone, en solist. 5.20 Causerie over de Conferentie te Edinburgh. 5.40 Het Arthur Dulay Kwintet. 6.20 Film- praatje. 6.35 Het Reginald Paul Pianokwartet. 7.408.10 Troise and his Mandoliers. 8.15 Berichten. 9.25 Het Richard Crean Orkest. 10.00 Sportpraatje. 10.20 Vioolvoordracht. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgel- KEURING KOPLAMPEN 0- koplamp -?sJle(er 190 "f45 lichtsterkte naar het midden t0e Regelmatig toenemend uj in alle vakken [ten minste 2lux Ter aanvulling van het reeds gepubliceerde over de keuring van koplampen van auto's deelt de K. N. A. C. nog het volgende mede: Alle goedgekeurde gloeilampjes zullen pre cies gelijke afstanden van het gloeidraadje tot aan de uitstekende punten van de bajonet hebben. Welk goedgekeurd gloeilampje men dus ook in de koplamp monteert, de afstand van het gloeidraadje tot aan het brandpunt van den in de koplamp aangebrachten parabo- lischen reflector zal toch immer gelijk zijn. De keuring geschiedt met behulp van een nieuwe gloeilamp van ten hoogste 35 Watt vermogen en van 300 lumen. De koplamp wordt met het midden 90 c.M. boven den grond geplaatst met de as van het optisch systeem horizontaal. Op een verticaal vlak 25 Meter vóór de kóplamp geplaatst mag boven een horizontale lijn van 67,5 en hoogte boven den grond geen grootere lichtsterkte dan 0,7 lux aanwezig zijn. Onder een horizontale lijn van 22,5 en noog- te moet op het verticale vlak tot 2,25 M. ter weerszijden van het midden de sterkte dev ver lichting ten minste 2 lux bedragen. EK ver lichtingssterkte moet naar het midden toe regelmatig toenemen. De bovenstaande keuring betreft de niet- verblindende verlichting dus normaliter de „gedimde" koplamp. Iemand, die tlijlcbaar een hekel heeft aan voeten vegenheeft een electri- sche vloermat uitgevonden, welke de schoenzool schooiiborstelt. MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 8,00 Gramofoonplaten; 10.00 Morgenwij ding; 10.20 Declamatie; 10.40 Gramofoon platen; 11.10 Vervolg declamatie; 11.30 Or gelspel; 12.00 „.Melody Circle"; 12.45 Gra mofoonplaten; 1.00 „De Flierefluiters", en solist; 2.00 Gramofoonplaten; 2.40 Declama tie; 3.00 Orgelspel; 3.30 Gramofoonplaten; 4.30 Voor de kinderén; 5.00 „Fantasia" en gramofoonplaten; 6.00 Gramofoonplaten; 6.30 VARA-orkest; 7.05 Muzikale causerie; 7.25 VARA-orkest; 8.00 Herhaling SOS-be- richten; 8.03 Berichten A.N.P.; 8.10 Harp en orgel; 8.45 Declamatie; 9.10 „Fantasia" en gramofoonplaten; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 C. Steyn's accordeon-orkest; 10.30 Gra mofoonplaten; 11.00 Zang en orgel; 11.15 Gramofoonplaten. HILVERSUM n, 301 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (vr.pl.); 8.50 Gramofoonplaten; 9.30 Gelukwenschen; 9.45 Gramofoonplaten; 10.30 Morgendienst; 11.00 Christelijke lectuur; 11.30 Gramofoonplaten; 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoonplaten; 12.30 „De Gooilan- ders" en gramofoonplaten; 2.00 Gramofoon platen; 3.00 Tuinbouwpraatje; 3.45 Bijbel lezing; 4.45 Orgelconcert en gramofoonpla ten; 6.00 Gramofoonplaten; 6.30 Cello en piano; 7.00 Berichten; 7.15 Vervolg concert; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P., Herh. SOS-berichten; 8.15 NCRV-orkest; 9.00 De clamatie; 9.30 Vervolg concert. (Om 10.00 berichten A.N.P.) 10.30 Gramofoonplaten; 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Gramofoonplaten. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 Gramofoonplaten; 12.20 De Stafmuziek van H.M. Scots Guards, 1.05 Gramofoonplaten; 1.35 Sportreportage; 1.50 Orgelspel; 2.30 Juridische causerie; 2.50 Piano-voordracht; 3.20 Het Stedelijk Orkest van Margate; 4.20 Gramofoonplaten; 4.50 Cello en piano; 5.20 Sportreportage; 5.35 F. Walker's Octet; 6.20 Berichten; 6.40 „Tricks of the trade", causerie; 6.55 Het BBC-Nor thern-Ireland orkest en solist; 7.50 Oude Zweedsche dansmuziek; 8.20 Radiotooneel met muziek; 9.05 „Good correspondents", causerie; 9.25 Jack Payne en zijn Band: 10.00 Berichten: 10.20 „World affairs", causerie; 10.35 BBC-orkest; 11.35 Eddie Carroll and his Music; 11.50 Dansmuziek. (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10 en 8.2-0 Gramofoonplaten; 10.35 dito; 12.20 Porée-orkest; 2.20 Vocaal concert; 2.50 Max Francy's orkest; 3.20 Chansons; 3.35 Zang; 4.05 dito; 5.20 Concert; 6.20 Zang; 6.35 Piano-voordracht; 7.20 Gramofoonplaten; 7.25 „Die Zauberflöte", opera; 10.25 Chan sons en pianoduetten; 10.50 Gramofoonpla ten. KEULEN, 456 M. 6.50 Frankforter Omroepkleinorkest; 8.50 SA-orkest; 12.20 Stedelijk Orkest Bramsche; 1.35 Nedersaksisch Symphonie-orkest en so listen; 2.35 Gevarieerd concert; 4.20 Omroep orkest; 5.20 Kamermuziek; 6.05 Trompetter korps: 7.20 Gevarieerd programma; 8.30 Westduitsch weekoverzicht; 9.20 Stedelijk Or kest Osnabriick: 10.50 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten; 1.30 Ludo Lan- glois' orkest; 5.20 M. Alexys' orkest: 6.50 Gra mofoonplaten; 7.25 „Die Zauberflöte", opera. 10.35 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 L. Langlois' orkest; 1.30 Gramofoon platen; 5.20 Fud Candrix' orkest; 6.35 Cello voordracht; 7.05 Gramofoonplaten; 8.20 Luc Darcy's orkest; 9.20 Gramofoonplaten; 9.35 Vervolg concert; 10.30 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Omroeporkest, Omroepkleinorkest, Om roepkoor, militair orkest en solisten; 9.20 Be richten; 9.35 Kamermuziek; 10.20 Berichten, 10.35 Causerie; 10.50 Hans Bund's dansorkesfl en hawaian-sextet. (Om 11.05 Weerbericht^

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2