Staking in de groote havens? De EuropeescHe kampioenschappen. Big-Ben Jassen JOH. DE WAARD'S Modemagazijnen Wat er te Harenkarspel gebeurde. Roeien. waterdicht f 5.90 falcon Jassen en Mantels prijzen vanaf f 19. 75 Grootste keuze Kanaalstraat 46-48 - Tel. 4054 (Adv. Ingez. Med.) Centrale Bond zegt C.A.O. op. Actie voor loonsverhooging. Te Amsterdam en Rotterdam zijn bijeen komsten gehouden van de Haven- en Veem arbeiders, georganiseerd in den Centralen Bond van Transportarbeiders. De vergade ringen waren op beide plaatsen gewijd aan de bespreking van de actie tot verbetering der arbeidsvoorwaarden in de beide havens. Sinds April worden tusschen de werkgevers organisaties, de Scheepvaartvereenigingen „Noord" en „Zuid" eenerzijds, en de werkne mersorganisaties, t.w. den Centralen Bond Tan Transportarbeiders, den R.K. Bond van Transportarbeiders Sint Bonifacius en den Nederlandsehen Bond van Christelijke Fa brieks- en Transportarbeiders anderzijds, on derhandelingen gevoerd over de verbetering van de arbeidsvoorwaarden op die punten, welke tijdens de crisis verslechteringen heb ben ondergaan, zooals de tarieven, de ver lofregeling enz. Op de Donderdagavond gehouden vergadering is besloten, dat de „Cen trale Bond" naast de reeds gestelde eischen tevens een actie voor loons verhooging zal beginnen. In verband hiermede is op beide plaatsen beslo ten het hoofdbestuur te machtigen tegen 1 Sept. a.s. de collectieve ar beidsovereenkomst met de beide werk geversorganisaties, de scheepvaart vereenigingen „Zuid" en „Noord" welke overeenkomst van maand tot maand loopt, op te zeggen. Verwacht wordt, dat de Katholieke en de Christelijke Bond zich geheel naast den Cen tralen bond zullen stellen en binnenkort soortgelijke vergaderingen voor de arbeiders zullen beleggen. BIJ HET OVERSTEKEN VAN DEN WEG AANGEREDEN. Donderdagmiddag is de gepemsionneerde mijnwerker G. uit Schaesberg op den Kloos- terweg nabij de Oranje Nassaumijn 1 te Heerlenn bij 't plotseling oversteken van dne weg onder een passeerenden auto geraakt. De man liep een schedelbasisfractuur op en werd in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis overgebracht. ONS KNIPPATROON. MIDDAGJAPON. Dat het niet altijd de gecompliceerde mo- J®11 zijn die voor elegant doorgaan, toewijst jr,.^er afgebeelde middagjapon wel zeer dui- uJu model is in prinses vorm gehouden. heupstuk is aan d'e blouse geknipt. Hier- Qoor verkrijgt men een ononderbroken lijn, tip,zeer v°ordeelig is voor het minder slanke iwri iDoor het al of niefc aanknippen Van ïoTl -men ket patroon passend maken het eigen figuur. Benoodigd materiaal: ,yan 100 cM. breedte. Het patroon is te erRrijgen in maat 50: bovenw. 120 c.M., ««lew, loo c.M. en heupw. 138 c.M. Tenein'de den lezeressen nog gemakkelijker te ma- ied met ons knippatroon te werken, is bij patroon een korte, duidelijke handlei- ingesloten. Van *iei' patroon 26 ets. Het is van ecn if g af Sturende een week te verkrij- n «nnemerlaan 42, iJmuiden en Bree-s+raat Beverwijk. Zaak thans geheel opgehelderd. Veulenvleesch besmette Rundvleesch Keurmeester geschorst. In de dorpstragedie te Harenkarspel en rondom Warmenhuizen, is sinds Donderdagavond plotseling een wen ding gekomen, die veel, dat tot nu toe in duisternis gehuld lag, tot klaar heid gebracht. Nadat Vrijdag morgen de eerste rapporten van het centraal laboratorium uit Utrecht bij dr. Groenhart waren binnenge komen, bleek daaruit, dat het opge zonden vleesch besmet was met para- typhusbacillen. Daarmee kwam dus vast te staan, dat hier inderdaad sprake was van vleeschvergiftiging. Het merkwaardige was echter, dat dit rundvleesch was goedgekeurd, zoodat men eerst vermoedde, dat het vleesch na de keuring ondeugdelijk geworden was. Echter, al spoedig kwam er klaarheid in deze' duistere zaak. Immers heel geleidelijk kwam vast te staan, dat slager van D. in den loop der vorige week een jong veulen had gekocht van den veehouder V. uit Noord- scharwoude. Deze veehouder had van zijn veearts de mededeeling gekregen, dat het jonge dier niet in orde was en dat het 't beste was, dat V. het veulen maar zoo spoe dig mogelijk verkocht. Daarna heeft V. het dier voor een zacht prijsje aan slager van D. verkocht. ►lager van D. heeft het jonge dier naai zij n noodslachtplaats getransporteerd en het daar snel geslacht. Hoewel hij wist, dat het dier niet in orde was en dat het waarschijn lijk aan darmontsteking leed, dacht hij na de slachting, dat de ziekte minder beteekende. dan het aanvankelijk leed, omdat de darmen na die slachting niet dadelijk zwart werden, hetgeen anders steeds gebeurde met aan deze kwaal lijdende dieren. Van D. liet toen het vleesch van het veulen keuren door den keurmeester u Wester uit Schragen, aan wien hij echter verzuimde, mede te deelen, dat het beest waarschijnlijk ziek was. De heer Wester die als een ac curaat keurmeester bekend staat keurde het vleesch dan ook niet op bacterieën, maar voorzag het na een normale keuring, van een vierkanten stempel, hetgeen beteekent, dat dit vleesch voor verspreiding en verkoop over het geheele land geschikt was. Zou het vleesch niet geheel in orde zijn geweesl, maar nog wel goed zijn voor onmiddellijk gebruik, dan had het voorzien moeten zijn van een rond keurstempel. Bacillen kwamen op het gezonde rundvleesch. Nadat wij van bovenstaande feiten hadden kennis genomen, zijn wij opnieuw bij slager van D. op bezoek geweest. De man, die den geheelen nacht- was verhoord en die nu een middagdutje deed, was terstond bereid, om ons nogmaals te woord te staan. En terwijl zich groepjes menschen voor den winkel verzamelden, gaf slag-ar van D. ons het vol- ende relaas: Zaterdag voor een week werd ik bij V. ge roepen, die mij zeide, dat ik een noodslach- ting moest doen van een veulen, dat niet 1 meer was. ,,'t Was weer het oude liedje", zeide hij en daaruit maakte ik op, dat het dier aan darmontsteking leed. Ik heb het toen geslacht en het laten keuren door Wester en toen heb ik slager van D. erkende het ronduit en volmondig de fout begaan, om niet te vertellen, dat het dier waarschijnlijk ziek was. Immers, de darmen werden niet kwart. Wat is hiervan het gevolg geweest? Het veulen is snél geslacht, daarna gekeurd en toen, Zaterdagavond, in de ijskast gedaan, waar ook het an dere vleesch lag. En nu neemt men aan, dat dit paardenvleesch, waarop de bacillen zich reeds bevonden, het andere goedgekeurde en inder daad gezonde 'vleesch heeft be smet en dat daardoor zooveel men schen zijn ziek geworden. Niet door uitsluitend het gebruik van het paardenvleesch, maar ook het nuttigen van het besmette rundvleesch uit de ijskast werd dus oorzaak van deze dorpstragedie. Want op den drukken kermis-Zaterdag was de ge heele ijskast leeggekocht en „Jan en alleman hadden er van gegeten".... Ik ben er kapot van en ik kan mijn zaak wel sluiten aldus de slager ik weet, dat mijn vrouw en kinderen geruïneerd zijn en ik voel, dat men van alle kanten op mij loskomt en mij me den vinger aanwijst als de eenige schuldige Zoo sprak de man, die sinds Woensdag lichamelijk hard achteruit was gegaan en totaal op was. De Rijksveearts geschorst Behalve slager van D. ondervindt thans ook de rijksveearts de gevolgen van zijn tekortkoming. De rijks vee arts U. Wester te Schagen, de keur meester, die het veulenvleesch van slager van D. heeft gekeurd en van een vierkant merk voorzien, is door den burgemeester van Oudkarspel, den heer A. J. Wijnveldt, voor onbe- paalden tijd geschorst. Van deze schorsing is mededeeling ge daan aan de afdeeling Noord-Holland boven het IJ van het staatstoezicht op de volks gezondheid. Het aantal patiënten is in den loop van Vrijdagmiddag gestegen tot boven honderd. Ooievaars trekken nu reeds naar het Zuiden. Tegen schemerdonker kreeg Breda gisteravond plotseling bezoek en wel „hoog" bezoek. Niet ,yhoog" omdat de gasten, totaal elf in getal, van bij- zonderen rang en stand waren, doch omdat zij him toevlucht gezocht had den op het dak van St. Joseph's kerk aan den Mauritssingel. De elf gasten waren n.l. ooievaars, dit ditmaal wel bijzonder vroeg op trek naar het Zui den waren. De hooge bezoekers trok ken 'buitengewoon veel belangstelling, waaronder zij echter totaal onver schillig bleven. Personen, die het meenen te weeten, voorspellen, ge lijk zij elk jaar plegen te doen, een strengen winter. (Telegr.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen, Zuidelijken tot Westelijken wind. half tot zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk en kele regenbuien, later opklarend, iets koeler. Verdere vooruitzichten: onzeker. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 70 F. Laagste hedennacht 62 F. Hoogste heden 64 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 752 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 9.01 uur; n.m. 9.32 uur. Maandag v.m. 10.10 uur; n.m. 10.48 uur. Dinsdag v.m. 11.32 uur; n.m. uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Velser Zweminr.: lucht 65 F., water 68 F. Het aantal in deze week gebruikte baden bedroeg 1965. BEVERWIJK VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Waschpeen per K. G. f 0.070.09. Spinazie per kist f 0.400.70. Sla per kist f 0.150.40. Postelein per kist f 0.20—0.28. Andijvie per kist f 0.150.35. Wortelen per bos f 0.060.10. Rabarber per bos f 0.040.05%. Peterselie per bos f 0.010.02. Sederie per bos f 0.010.02. Bloemkool le per stuk f 0.100.16. Bloemkool 2e per stuk f 0.040.06. Doppers per K.G. f 0.060.09. Capucijners per K.G. f 0.100.17. Witte cape f 0.05—0.08. Raspers per K.G. f 0.060.13. Snijboonen per K.G. f 0.060.10. Dikke boonen per K.G. f 0.04 1/20.06 1/2. Sperc. b. z. dr. per' K.G. f 0.080.11. Sperc. b. m. dr. f 0.080.09. Tuinboonen per K.G. f 0.040.08. Pronkboonen per. K.G. f 0.020.03 Komkommers per stuk f 0.011/20.02. Groene kool per stuk f 0.03—0.03V2- Framboozen per doosje f 0.200.24. Appelen per K.G. f 0.070.10. Peren per K.G. f 0.090.10. Roode bessen per slof f 0.700.80. Meloenen per stuk f 0.07—0.16. WIJK AAN ZEE GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een rozenkrans, een damesjasje, een lichtgrijze pet, een badschoentje, een jongenspet, een paar kindersandaaltjes, een fotostatief, een cape. Verloreneen zwempak, een blauw zwempak, een belastingmerk, een gouden kettinkje met medaillon, een bruine sandaal, een belichtings- meter, een belastingmerk, jas en vest inhou den brief, een sleutel van hangslot, een hee- ren portemonnaie inhoud ongeveer f 8, een belastingmerk met naam ingegraveerd, een gouden dames armbandhorloge; een bruin kinderschoentje, twee roode badmutsen ei tabakszak, een lichtgrijze hoe'd, een rood bad pak, een fötostatief, een wit met roode strand- tasch met inhoud, een roode portemonnaie met inhoud; een donker blauw kindervestje. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes, z. v. J. P. Zonneveld en Corn. Louter. Maria Catharina, d. v. J. Th. van der Aar en M. Corn. Winder. Catharina Cornelia, d. v. Petr. Limmen en Joh. Slenters. Cornelis Theodorus, z. v. Th. van der Kolk en Mart. Admiraal. Broer Gerrit, z. v. P. Honig en S. Huisman. Overleden: Petr. Sombeek, weduwe van G. Henneman, 84 jaren. Gehuwd: S. J. A. Klous, 25 jr., te Beverwijk en M. E. Duineveld, 21 jr.. alhier. D. Huisman, 28 jr., alhier en Wilh. A. Rijkers, 23 jr., alhier, onlangs te Beverwijk. BEVOLKING. Ingekomen personen: J. W. G. C. Marsman en gezin, zonder beroep, M. v. Hëemskerck- straat 34k van A'dam. Mej. Wilh. A. Rijkers, zonder beroep, Oosterstreng 66, van Beverwijk. Vertrokken personen: R. F. de Groot, mon teur, van M. v. Heemskerckstraat 70 naar Be verwijk. Joh. Kok en gezin, zonder beroep, van Hoogdorperweg 19a naar Uitgeest. Mej. H. M. Bruins, zonder beroep, van Maerelaan 26 naar Beverwijk. Joh. Duin, machine-bankwerker, van Oosterstreng 9 naar Zaandam. Jac. Schui temaker en gezin, brievenbesteller, van H. Relweg 1 naar Zaandam. TOONEELVEREENIGING T.A.V.E.N.U. De dames en heeren van de tooneelvereeni- ging T.A.V.E.N.U. alhier zullen dit jaar een reisje maken per autobus naar het Gooi. PAARD OP HOL. De tuinder A. de Boer, alhier, reed met een paard en wagen op de Maerten van Heems kerkstraat toen het paard schrok van een auto en ophol sloeg. Het paard sprong over een heg en kwam in een tuin terecht waar het dier spoedig tot stilstand kwam. De wagen was beschadigd, doch de B. kwam er goed af. DIPLOMA ZWEMMEN. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de bad- en zweminrichting aan de Maerelaan, om Zondag 29 Augustus proeven af te nemen voor het diploma-zwemmen. BALDADIGHEID. Toen de groentehandelaar G. G. uit Krom menie met zijn auto den Hoogdorperweg pas seerde, gooiden een paar kwajongens met steenen naar de auto. Een daarvan trof de voorruit, die vernield werd. De heer G. werd door de glasscherven aan het gelaat gewond. Hij stopte en trachtte de jeugdige daders te pakken, doch deze verdwenen in de tuinen. Toen Vrijdagmiddag op de Boschbaan te Amsterdam de voorwedstrijden voor de Europeesche roeikampioenschappen begon nen. was de belangstelling, waarschijnlijk wegens het gure weer, heel gering. De tribu nes waren vrijwel leeg. VIER MET STUURMAN. Te twee 2 uur wordt begonnen met de eerste heat van het nummer Vier met stuur man, waarvoor aan den start verschenen: Boei 1: Nederland (Nereus). 2 Hongarije, 3 Joegoslavië, 4 Oostenrijk. 5 Tsjecho-Slo- wakije. Nereus nam onmiddellijk de leiding; op 250 meter was zij twee meter vóór op Oos tenrijk. De Tsjechen zakten direct af. Hon garije en Joego-Slavië streden om de derde plaats. Op 1000 M. was de stand als volgt: 1 Nederland, 2 Oostenrijk, op 1 Meter, 3 Joego-Slavië, halve lent te, 4 Hongarije 2 lengten achter; 5 Tsjecho-Slowakije. Tusschen de 1250 en 1500 Meter verhoog de De Wit het tempo en 500 meter vóór de finish was de Hollandsche ploeg een lengte vóór op Oostenrijk en Joego-Slavië. Het was reeds duidelijk, dat de kranige Nereus-ploeg den strijd gewonnen had. Steeds meer liep zij uit om tenslotte te winnen met ruim twee lengten vóór Joego-Slavië. Een fraaie overwinning van Nereus en een goede inzet voor Nederland. De uitslag luidt: 1 Nederland, 7 min. 251/10 sec.: 2 Joego-Slavië 7 min. 32 1/10 sec., 3 Oostenrijk 7 min. 34 4/10 sec,; 4 Hongarije, 7 min. 38 4/10 sec. en 5 Tsjecho-Slowakije, 8 min. 1 6/10 sec. Voor de tweede heat verschenen aan den start: boei 1: Italië, boei 2 Duitschland, 3 Denemarken, 4 Frankrijk. Direct na den start raakte Frankrijk ach ter. Op 500 meter had Denemarken een halve lengte voorsprong op Italië en Duitschland. Op 1000 meter was de onderlinge positie vrijwel dezelfde. Na 1250 meter liep Italië geleidelijk ln. Op 1750 M. waren de Denen twee meter voor, maar na een spannenden eindkamp won Italië met miniem verschil. De uitslag was: 1 Italië 7 min. 35.6 sec.; 2 Denemarken 7 min. 35.8 sec.; 3 Duitsch land 7 min. 48.1 sec.; 4 Frankrijk, 8 min. 1.7 sec. De strijd in deze heat was veel spannender dan die in de eerste, toen de Hollanders zoo onbedreigd als eersten de finish wisten te passeeren. In de Vier met stuurman zijn dus direct in den eindstrijd gekomen Nederland en Italië, terwijl Hongarije, Joego-Slavië, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije, Denemarken, Duitsch land en Frankrijk in de herkansing komen. TWEE ZONDER STUURMAN. Aan den start komen voor de eerste heat: boei 1: Frankrijk, 2 Nederland (Laga), 3 Italië en 4 Denemarken. Denemarken nam direct de leiding; op 250 Meter bedroeg hun voorsprong een lengte op Italië. Nederland lag in de derde positie. De Denen hadden op 500 meter twee lengten voorsprong genomen op Italië, welke laatste ploeg zich van de Delftenaren losmaakte. Het tempo derHollanders was zeer lang zaam; op 1000 Meter kwamen zij op vierde plaats want ook Frankrijk ging Laga voorbij. De Denen behielden hun voorsprong; de Italianen brachten met een machtigen eind spurt hun achterstand van ongeveer 3 leng ten tot een halve lengte terug. Nederland werd No. 4. De uitslag luidt: 1 Denemarken 8 min. 6.7 sec.; 2 Italië, 8 min. 8.4 sec.; 3 Frankrijk, 8 min. 27 6.10 sec.; 4 Nederland 8 min. 31.6 seconde. Voor de tweede heat verschenen: boei 1, Hongarije, 2. Duitschland, 3. Joegoslavië en» 4. Zwitserland. De Hongaren namen onmiddellijk de leiding; op 250 meter lagen zijn 3/4 lengte voor op Duitschland, met Zwitserland op de derde plaats. De Joego-Slaven stuurden slecht. Op de volgende 250 meter haalde de Duit- sche ploeg haar achterstand geheel in en ook Zwitserland ging royaal langs de Hon garen. De strijd bepaalde zich uitsluitend tus schen Duitschland en Zwitserland. Tusschen 1250 en 1500 meter echter liepen de Duitschers vlot weg; het werd voor hen een gemakkelijke overwinning. De uitslag was: 1. Duitschland, 7 min. 59 sec; 2. Zwitser land 8 min. 12 1/10 sec.; 3. Hongarije 8 min. 28 4/10 sec. 4. Joego-Slavië 8 min. 55 sec. HET SKIFF-NUMMER. Te tien minuten voor half vier werd de lste heat van.'t skiffnummer geroeid. Aan den start verschenen: aan boei 1: Polen (Verey), 2. Italië (Steinleitner)3. Nederland (Vglds) en 4. Denemarken (Olsen). De start van den Leidenaar was goed. De pool (Europeesch kampioen 1935) lag op 250 meter op een halve lengte vóór Velds; de Italiaan nam toen de derde plaats in. Aangemoedigd door de talrijke fietsers op den wal, hield Velds het tempo geruimen tijd goed bij, doch na 750 meter verslapte hij. Op de helft van den afstand lag Verey bijna twee lengten voor op Steinleitner en Olsen. L Velds was afgezakt tot de vierde plaats, twee lengten achter den Italiaan. De Pool roeide, dicht onder den wal liggend, rustig door en won gemakkelijk. Italië werd tweede met- een taflengte voorsprong op den Deen. Velds was ver achter. De uitslag was: 1. Polen, 8 min. 3 sec.; 2. Italië, 8 mm 9 8/10 sec..; 3. Denemarken, 8 min. 114/10 sec.; 4. Nederland 8 min. 38 5/10 sec. Voor de tweede heat zagen we verschij nen: aan boei 1 Duitschland, (dr. Westhoff), 2. Zwitserland (Studach), 3. Frankrijk (Ba- nos) en 4. Oostenrijk (Kasenöhrl) De Oostenrijker nam onmiddellijk de leiding; od 1000 meter lag hij twee lengten vóór op Westhoff en Studach, die elkaar fel bestreden voor de tweede plaats. De Franschman was ver achter. De onder linge positie onderging de volgende 500 meter weinig wijziging. Op de laatste 200 meter zette Studach zijn hekenden eindspurt in en bezette de tweede plaats. De uitslag was: 1. Oostenrijk, 7 min. 42 5/10 sec.; 2. Zwit serland. 7 min. 46 4 10 sec.; 3. Duitschlandi, 7 min. 50 sec.; 4. Frankrijk 8 min. 9 5/10 sec. De wind was intusschen vrijwel gaan lig gen, maar nu viel de regen bij stroomen TWEE MET STUURMAN. Eerste heat: Boei 1, Italië; 2. Nederland lAmstel), 3. Frankrijk en 4. Hongarije. De Hongaren vertrokken te vroeg, doch de booten werden niet terug geroepen. Op 500 Meter lagen de Italianen voor met 3/4 lengte op Hongarije. De Amstel-twee lag derde met een halve langte voorsprong op de Hongaren en een halve lengte voorsprong op Frankrijk. De Italianen roeiden technisch verreweg het beste. Op 1000 M. hadden de Amstel-roeiers de tweede plaats ingenomen. Op 250 meter vóór de finish lagen de Italianen 2y2 lengte voor op Amstel. De Amsterdammers leverden een flinken strijd met de krachtig spurtende Franschen. De uitslag werd: 1. Italië, 8 min. 61/10 sec.; 2. Nederland 8 min. 16 3/10 sec.; 3. Frankrijk 8 min. 17 3/10 sec.; 4. Honga rije, 8 min. 38 4/10 sec. Tweede heat: boei 1 Duitschland, 2. Zwit serland, 3. Joego Slavië en 4. Polen. Wederom een valsche start; de Joego slaven en Polen waren te vroeg weg. De ploegen wer den teruggeroepen. Het werd een duel tus schen Zwitserland en Duitschland. De Polen trachtten de tweede plaats van Zwitserland af te nemen. De Joego Slaven bleken veel te zwak.. De uitslag was: 1. Duitschland, 8 min. 14 sec.: 2. Zwitserland, 8 min. 20 5/10 sec.: 3. Polen, 8 min. 22 5/10 sec.; 4. Joego Slavië 9 min. 21 8/10 sec. Vier zonder stuurman. Eerste heat: 1. Nederland (Triton), 2. Zwit serland, 3. Joego Slavië en 4. Duitschland. Zwitserland nam de leiding met de Duitsche vier op de tweede plaats, Triton derde en de Joego Slaven vierde. Vóór de 1000 Meter voer den de Zwitsers het tempo tot 36 slagen op. Zij waren op de helft van den afstand een halve lengte voor. Geleidelijk liepen de Zwit sers verder uit en wonnen met grooten voor sprong. De uitslag was: 1. Zwitserland, 6 min. 55 2/5 sec.; 2. Duitschland, 7 min. 5 8/10 sec.; 3. Ne derland, 7 min. 7 sec.; Joego Slavië opge geven. Tweede heat: 1. Hongarije, 2. Denemarken en 3. Frankrijk. Laatstgenoemde nam de leiding, doch deze ploeg, die reeds in de gestuurde vier was uit gekomen, viel na 500 meter reeds terug. De Hongaren namen toen de leiding over en na een spannende race met de Denen, die ook al voor de tweede maal startten, wonnen de Hongaren. De uitslag was: 1. Hongarije, 6 min. 53,7 sec.; 2. Denemar ken, 6 min. 56,6 sec.; 3. Frankrijk, 7 min. 11,2 sec. Double scull. Aan den start verschenen voor de eerste heat: 1. Tsjecho Slowakije, 2. Duitschland, 3. Hon garije en 4. Zwitserland. Reeds direct ma het startsein ligt de Duit sche ploeg voor. Zij weet steeds meer uit te loopen. Zij heeft de anderen spoedig twee lengten achter zich. De geheele baan roeien de Duitschers zeer rustig, daar zij zeker van de overwinning kunnen zijn. De Hongaren volgden op de tweede plaats, voortdurend fanatiek opgejaagd door de Zwitsers, die op het laatste stuk van de baan er alles op zet ten, als tweede de eindstreep te passeeren. De uitslag luidt: 1. Duitschland, 6 min. 58 sec.; 2. Zwitser land, 7 min. 10 sec. 3. Hongarije, 7 min. 14.5 sec.; 4. Tsjecho-Slowakije 7 min. 23,3 sec Tweede heat: boei 1 Frankrijk, 2. Italië, 3. Joego Slavië en 4. België. Wederom een valsche start. De strijd gaat dan over het eerste deel van de baan tusschen Frankrijk, Italië en België. Op 500 meter ligt Italië bijna 3/4 lengte voor op Frankrijk en één lengte op België. Het tempo der Italianen is hooger, dan dat van de Franschen. Op 1000 meter liggen de Italianen 1% lengte vóór op de Franschen, die op hun beurt iets meer dan een lengte voor liggen op de Belgen. De Franschen maken een wat langer slag dan de Belgen, zoodat het verschil op 1750 meter nog maar twee lengten bedraagt. Dan zijn de Italianen niet meer te houden. Zij loopen meer en meer uit en winnen onbedreigd. Het verschil is tenslotte 4 a 5 lengten. België volgt op 6 lengten. De uitslag luidt: 1. Italië, 6 min. 58 sec.; 2. Frankrijk, 7 min. 7,9 sec.; 3. België, 7 min. 12,5 sec.; 4. Joego Slavië, 7 min. 23,9 sec. ACHTRIEMSGIEKEN. Aan den start voor de eerste heat: 1. Hon garije, 2. Frankrijk, 3. Italië, en 4. Tsjecho Slowakije. Een buitengewoon felle start. Het eerste stuk van de baan gaat vrijwel gelijk op. Op 500 Meter is de volgorde: Italië, Frankrijk, en Hongarije; Tsjecho Slowakije ligt dan iets achter. Geleidelijk doopen de Italianen, die 34 sla gen maken, uit. Op 1000 meter liggen zij 11/4 lengte vóór op de Hongaren, die minder dan een kwart lengte voorsprong hebben op de Franschen. De Italianen maken een bui tengewoon krachtigen en zeer snellen slag, doch ook de Hongaren laten zich niet onbe tuigd. Met bijna 1 3/4 lengte gaan de Hon garen achter de Italianen door de finish; dan volgen de Tsjechen. De Franschen sluiten de rij. De uitslag luidt: 1. Italië, 6 min. 21,5 sec.; 2. Hongarije 6 min. 27,7 sec.; 3. Tsjecho Slo wakije. 6 min. 40,2 sec.; 4. Frankrijk, 6 min. 44,5 sec. Voor de tweede heat verschenen aan den start: 1. Duitschland, 2. Denemarken, 3. Joe go Slavië en 4. Nederland. Na een gelijken start zijn de Denen op 200 meter iets voor op de Amstel-acht; Joego Slavië en Duitschland liggen resp. op de derde en de vierde plaats. Op 500 meter komt de Duitsche ploeg naar voren. Er ontspint zich een zeer felle strijd tusschen de Duit schers en de Denen. Op 750 meter liggen de Denen nog slechts één meter vóór en op 1000 meter heeft Duitschland niet alleen zijn ge ringen achterstand ingehaald, doch zelfs een kleinen voorsprong genomen. De jonge ploeg van de Amstel moet zich met de derde plaats tevreden stellen, terwijl de Joego Slaven wederom in het geheel geen rol spelen. Het technisch roeien van Duitschland en Dene marken is zeer fraai. Op 1500 meter bedraagt de voorsprong der Duitschers één lengte, doch daarna komt er licht tusschen de booten. De Duitschers loopen meer en meer uit op De nen. terwijl Nederland weer een lengte op Denemarken achter ligt. In prachtigen stijl passeert Duitschland als eerste de finish. De uitslag luidt: 1. Duitschland, 6 min. 19,5 sec.; 2. Denemarken, 6 min. 26,9 sec.; 3. Nederland 6 min. 33,2 sec.; 4. Joego Slavië 6 min. 37.2 seconde. Hiermede waren de races van den eersten dag afgeloopen. Hedenmiddag worden de herkansingswed strijden gehouden. PAARDENSPORT. HET INT. CONCOURS-HIPPIQUE TE AKEN. Successen van Nederlandsche ruiters. Uit Aken: Luit. Greter won Vrijdag met Carina den prijs van Laurensberg en Dietrich met Lottka van D. H. Pasman den eersten prijs in de afdeeling voor professionals. Het par cours was voor beiden gelijk. De maximum hoogte van de 12 hindernissen 21 sprongen was 1.60 M.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3