Roofoverval te herinneringen. Wintervoorspelling /CUEEP/ CASTRICUM RAADSVERGADERING De begrooting aangeboden. Afwijzende beschikking op een bouwplan. Wijziging van de gastarieven. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester Sloet. De Raad was voltallig. Na de vaststelling van de notulen vroeg de heer Brouwer, waarom bij de ingekomen stukken het verzoek ontbrak van vele inge zetenen betreffende het eventueel plaatsen van het transformatiehuisje van het P.E.N., dat te Bakkum een hinderlijk verkeersobsta kel vormt. Spr. toonde een afschrift van dit adres. De voorzitter antwoordde, dat hem geen verzoekschrift had bereikt. Zoodra dit het geval is zullen B. en W. daarvan den raad mededeeling doen met een rapport van de onderhandelingen met het P.E.N. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekeningcou rant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten tot een bedrag van f 99250. Op voorstel van B. en w. werd aan de ver ordening voor de heffing van precariorech ten een bepaling toegevoegd betreffende het heffen van rechten van over den openbaren gemeentegrond gespannen antennedraden of in openbaren grond geplaatste antennepalen. In gevolge het verlangen van Ged. Staten werd artikel 3 voorloopig ingetrokken. De heer Brouwer vroeg toezicht, dat ook zonneschermen op behoorlijke hoogte bevestigd worden. De voorzitter zei, dat hieraan reeds aandacht wordt geschonken. Ingevolge de L.O.-wet 1920 werden de vergoedingen over 1935 voor de R.-K. Jongensschool op f 3094.88 en voor de R.-K. Meisjesschool op t 3331,13 vastgesteld. Aangeboden werd de begrooting voor 1938 en de gemeenterekening over 1936. In de commissie van onderzoek werden benoemd mevr. Bakker en de heeren Brouwer, Borst en De Nijs. B. en W. stelden voor afwijzend te beT schikken op het verzoek van de N.V. Bouw en Exploitatie Maatschappij v.h. Gebr. Die naar te IJmuiden tot het aanleggen van stra ten achter de Vinkebaan. Ook de commisssie voor Openbare Werken had bezwaren in het bijzonder tegen het bouwen van vier wonin gen in één blok. De heer H e 11 i n g a juichte het bouwen in de gemeente toe. maar toch zullen eerst de bezwaren volledig moeten worden opge lost. Dit partieele plan zal in ieder geval toch moeten aansluiten bij het gemeentelijk uit breidingsplan. De heer De N lj s merkt op, dat hoogere instanties, namelijk de Rijkswaterstaat en het Provinciale Waterleidingbedrijf, oorzaak zijn van de vertraging. De voorzitter zei, dat deze instanties verzocht zullen worden spoed te betrachten. De heer De Wi 1 dt zou het op prijs stel len, wanneer B. en W. toch nog zouden trach ten met de bouwonderneming tot overeen stemming te geraken. Ook zou spr. gaarne willen, dat voor dit stukje grond, de bepalingen niet al te strak zouden worden aangehaald. Wethouder De Vries vestigde er de aan dacht op, dat de gemeente-architect reeds opdracht kreeg om een partieel plan voor te bereiden. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Op verzoek van dezelfde bouwonderneming werd eenige wijziging gebracht in de voor waarden waaronder vergunning werd ver leend tot het aanleggen van de straat vanaf den Breedeweg tot den Lieweg. B. en W. waren bereid toe te staan dat de geëischte granietbanden, door gewasschen betonbanden werden vervangen. B. en W. vroegen den raad zich principieel uit te spre ken omtrent het gebruiken van graniet banden in het vervolg. De heer De Wi 1 d t had daartegen bezwa ren. Hij vreesde, dat de hoogere kosten ten laste van de huurders zouden komen. De voorzitter ontzenuwde dit bezwaar door op te merken, dat goed materiaal in het belang van de gemeente is. Betonbanden zijn niet zoo goed van kwaliteit en de gemeente moet bij overneming van de straten de onderhoudskosten dragen. De heer G. Res vestigde de aandacht op een nieuw procédé voor betonbanden, dat o.m. te Velsen is toegepast. Spr. gaf in over weging in deze gemeente eens te informeeren. De voorzitter verklaarde zich daartoe bereid. Nadat ook wethouder He mm er nog eens gewezen had op de betere houdbaarheid van granieten banden, besloot de Raad op voor stel van den heer De Nijs deze zaak nog eens in handen te stellen van de Commissie voor Openbare Werken teneinde over de trottoir banden nadere informaties in te winnen. Aan de firma Gebr. Dienaar werd de ge vraagde ontheffing van het gebruik van gra nieten trottoirbanden verleend. Ingevolge den wensch van Ged. Staten werd een aanvulling gebracht in de verorde ning op de heffing van Vermakelijkheids belasting. Vastgesteld werden verordeningen omtrent het indienen van bezwaren bij den Raad be treffende vergunningen van autotaxi's enz. en op de heffing en invordering van een hon denbelasting. De heeren De Nijs en De Wildt waren het er niet mee eens, dat het beroep door de aan- geslagenen niet meer bij den raad geschiedt maar bij den Raad van Beroep. De voorzitter vestigde de aandacht op de vereenvoudiging van de administratie en De golfspelers van Oswego in den Amerikaanschen staat Oregon, die hun baan wat te hoog vonden liggen om te voet naar boven te gaan, heb ben een oude auto gebruikt om op een tandradbaan dienst te doen. op de controle, die door den Raad van Beroep kan worden uitgeoefend. Ook wethouder De Vries was de meening toegedaan, dat het niet gewenseht is den gemeenteraad voor het beroep uit te schakelen. De heer De Wildt deed daartoe het voor stel, dat werd aangenomen. Wethouder Hem- mer was de eenige tegenstemmer. De verordening werd dienovereenkomstig gewijzigd. De heer Louter werd vervolgens beëedigd tot waarnemend secretaris. De voorzitter wenschte den heer Louter geluk en stelde er prijs op te verklaren, dat de gemeente Castricqm zich gelukkig mag prij zen met zoo'n waarnemend secretaris. In den laatsten tijd zijn belangrijke financiëele be sluiten genomen en bij de voorbereiding daar van heeft de heer Louter voortreffelijk werk verricht, zeer tot voldoening van spreker. De heer Louter dankte den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen. Tenslotte kwam nog aan de orde een voorstel tot wijziging van de gastarieven. Van de abonnementstarieven, ingedeeld in klassen, zullen nu ook de kleine gasverbruikers kunnen profiteeren. Zij blijven evenwel geheel vrij, al of niet van dit vastrecht, dat berekend wordt naar het gemiddelde gebruik van vorige jaren, gebruik te maken. De openbare vergadering werd hierna ge sloten, teneinde den raad in de gelegenheid te stellen zich bezig te houden met belasting reclames. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 30 Juli Gertrudis Maria Margare- tha, dochter van Dirk van' Diepen en Gertru dis Maris Silia Passage; 31 Juli Jacubus Cor nells, zoon van Cornelis Petrus Burgmeyer en Maria Margaretha Teeling; 6 Augustus Nico- laas Martinus, zoon van Petrus Martinus Res en Johanna Maria Cornelisse; 12 Augustus Agatha Anna de Wolf. Ondertrouwd: 29 Juli Gerardus Sprenkeling en Alida'Agatha Smit; 29 Juli Petrus Johan nes Beentjes en Cornelia Maria Borst; 2 Augus tus Willem Mudde en Grada De Kruif. Overleden: 2 Augustus Theodorus Groentjes, oud 2 maanden te Castricum; Hermina Car- minga wonende te Amsterdam; 11 Augustus Eduard Cornelis Johannes Sprengers, 54 jaar, wonende te Amsterdam. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. Bakker van Groo.tebroek; G. de Kruif van Bloemen daal; G. Westerveld van Hoorn; A. N. Spiering en gezin van Amster dam; J. Kerkhoven en gezin van Amsterdam; P. M. Kok en gezin van Amsterdam. Vertrokken: J. Meertens naar Bakel en Mil- heeze; Wed. A. Soesdorp naar Weesp; M. A. van Amsterdam naar Amsterdam; W. M. J. Koers naar Amsterdam. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: damesportemonnaie, beursje, bos sleutels, twee beenpij pen, zakkam, dames portemonnaie, handtasch, zonnebril, collier, slangenhuid, kindertaschje. Verloren: blazer, regenjas, handtasch, beurs je, poederdoos, zakdoek, mantel, gummi regen jas, bril, kinderschoenen, badpak, bandhand doek, badcostuum, badschoenen, hoed, zomer mantel, autoband met velg, zakkam, slipover,! portemonnaie, fototoestel, portemonnaie, slip over, trouwring, damesregenjas, zakboek-hor loge met armband, heeren polshorloge, belas- tingmerk, belastingmerk met speld, polshor loge, polshorloge met lederen armband, ring. EEN OPTOCHT OP KONINGINNEDAG? De Oranjevereeniging stelt zich voor om op 31 Augustus den verjaardag van Koningin Wilhelmina, eenigszins feestelijk te herdenken. Een middel daartoe is het formeeren van een optocht bestaande uit diverse vereenigin- gen met haar vaandels en eventueel in ver- eenigingscostuum. Deze optocht zou dan des avonds plaats kunnen hebben. Vereenigingen welke hieraan mede willen werken worden verzocht zich schriftelijk op te geven bij den secretaris van de Oranjevereeni ging, Beverwijkerstraat 64. (De Zweedsche meteoroloog Sand- stroem voorspelt, op grond van zijn studie der variaties van den golfstroom, dat de a.s. winter nog milder zal zijn dan de vorige.) Ik vraag u in gemoede: wie begint er In dezen tijd te denken aan den winter, In 't hartje van het warme jaargetij, De zomer is net even half voorbij; De boomen zijn met loover zwaar beladen, De mensch geniet van zee- en zonnebaden, En denkt aan ijs alleen in co-verband, De winter is nog verre van ons land. Enfin, een Zweed waagt zich aan het voorspellen, Hij durft reeds nu als vaststaand te vertellen, Dat straks de winter, die ons nu weer wacht, Niet streng wordt maar integendeel heel zacht Hij heeft dat, en daar moet je knap voor wezen, In 't Noorden uit den golfstroom afgelezen, Die zelfs nog warmer is dan vorig jaar En voor den winter, schijnt het, weegt dat zwaar. Ik ben geneigd, geleerden te gelooven. Hun wijsheid gaat mijn petje ver te boven, Zoolang een andre wijze 't niet weerlegt. Moet ik "dus wel aanvaarden, wat hij zegt. En toch u weet hoe er de laatste jaren, Steeds strenge-winter dreigementen waren, Dat kwam nooit uit nu wordt de winter mild, Dus 'k heb bij voorbaat, toen ik het las, gerild. P. GASUS. VEILING „ONS BELANG". Noteering van Vrijdag: Dubbele hoonen per K.G. f 0.040.05. Snijboonen per K. G. f 0.05—0.09. Trosboonen per K.G. 0.120.14. Tuinboonen per K.G. f 0.040.08. Enkele boonen per K.G. f 0.10—0.12. Doperwten per K.G. f 0.040.10. Capucijners per K.G. f 0.08—0.14. Raspers per K.G. f 0.070.16 Sla per kist f 0.16—0.30. Andijvie per kist f 0.160.25. Rabarber per bos f 0.03—43.04. BEVERWIJK De werkloosheid. Bij den Gemeentelijken Dienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling waren aan het einde deze week in totaal 839 werkzoekenden ingeschreven tegen 835 aan het einde der vorige week. In Beverwijk waren daarvan 773 (vorige week 771) werkloozen woonachtig en in Heemskerk 66. (vorige week 64). In de overeenkomeide week van het vorige jaar was het aantal ingeschrevenen 954. Noteering van Beverwijk 13 Augustus 1037. Spinazie per kist 0,200.30 Postelein per kist 0,120,20 Andijvie per kist 0,200,30 Wortelen per K.G. 0,08—0,12 Komkommers per 100 V/z2 Augurken per K.G. 0.080,12 Aardappelen, klei p. K.G. 0,02^0,05 y2 ld. zand, p. K.G. 0,05y2 Doppers per K.G. 0,080,14 Capucijners per K.G. 0,080,15 Raspers per K.G. 0,090,16 Tuinboonen per K.G. 0,030,06 Snijboonen per K.G. 0,070,09 Heerenboonen p. K.G. 0,110,13 Bloemkool per 1Ö0 820 Roode kool per 100 5, Savoije kool p. 100 5, Uien p. K.G. 0,06 Sla per 100 krop 0,20—0,80 Pieterselie per bos 0,02 Selderie per bos 0,02y2 Appelen per K.G. 0,100,20 Peren per K.G. 0,06—0,20 Pruimen per K.G. 0,200,26 Chr. Ver. ,,VacantieKezigIie3en voor Schoolkinderen''. Genotvolle dagen aan het strand. Men schrijft ons: lederen morgen vertrekken de autobussen van de Firma Waterdrinker met de meisjes en jongens, die door bovengenoemde vereeniging worden uitgezonden van het Carel Hendrik Moensplein met bestemming Wijk-aan-Zee. Onder beproefde leiding van den heer H. C. Buter, leeraar M. O. Lich. Oef. te Haar lem, die reeds vier jaar achtereen zich met de hoofdleiding belast, zoekt de woelige kin derschaar vermaak op het strandgedeelte tus- schen Relweg en Zwaanstraat, waar ook aan andere vereenigingen een plaats is toegewe- wezen. De heer Buter wordt bij zijn moeilijk en verantwoordelijk werk geassisteerd door den heer G. Kamphuis en de dames M. van Wil ligen, A. Fossen en A. Buter. Groepsgewijze gaan de kinderen in het keurige strandge- bouwtje, om trommeltjes, tasschen, kleeding- stukken, die gemist kunnen worden, enz., op te bergen. Hier worden ook de maaltijden gebruikt en vinden de kinderen onderdak bij slecht weer. Zij worden dan bezig gehouden met legpuzzle's, gezelschapspelen, „community-singing" enz. Gelukkig, is het deze vacantie bijna niet noo- dig geweest, want die vermaken binnenshuis zijn maar „surrogaat" vergeleken bij het strandleven. Zand is gewillig materiaal en de vele kin derhanden maken daaruit dagelijks reusach tiger vliegmachines, onderzeeërs, kasteelen, kanalenstelsels, geheimzinnige holen en wat niet al. Het belangrijkste vermaak biedt de zee. De kinderen, die daarvoor toestemming van him ouders hebben mogen, indien de weersomstan digheden het toelaten, baden onder toezicht van de leiding, die zich daartoe zelf in het wa ter begeeft. Zoo'n dag aan het strand is om voor men het weet en „Vacantiebezigheden" verschaft aan tientallen kinderen, die anders hun vacantie moesten doorbrengen in stoffige straten een heerlijke, gezonde periode van ontspanning. Als de school weer, begint kunnen ze er te gen. Het is jammer, dat zulk werk ook een on- aangenamen kant heeft. Dat is de vraag: „Wie zal dat betalen? Natuurlijk beschikt „Vacantiebezigheden" over bijdragen van de ouders. Maar er worden ook kinderen uitgezonden van on- en minver mogenden. Neen, deze bijdragen kunnen de belangrijke onkosten lang niet goedmaken. Het bestuur verzint al het mogelijke om rond te komen en hoopt maar steeds op de financieele hulp van beter gesitueerden, waardoor het mogelijk wordt, vele kinderen te laten genieten van licht en lucht, van zon en zee. Het adres van den penningmeester, den heer B. A. Smit is: Deken Waarestraat 64, Bever wijk. De harddraverij. Ook Calumet Bastle ingeschreven. Evenals vorige jaren blijkt ook nu de groote jaarlijksche harddraverij op de korte baan, welke a.s. Donderdag zal worden gehouden, zich weer in een groote belangstelling te mo gen verheugen. De Beverwijksche harddraverij staat wat de geboden sport en het aantal in schrijvingen betreft aan de spits van de korte banen in Nederland. Ook thans is weer een re cord aantal inschrijvingen te verwachten. Reeds zijn 30 inschrijvingen ingekomen. Daar onder bevinden zich zeer snelle en bekende kortebaanpaarden, maar iets bijzonders is toch wel de inschrijving van het ook in het buitenland, met name in Italië, Frankrijk, Duitschland en België zoo bekende paard Ca lumet Bastle .Voor de eerste maal is dit fraaie dier, dat bekend staat om zijn machtige gan gen, voor de korte baan ingeschreven. Bever wijk geniet dus de primeur om dezen draver, etigendom van den heer G.x.d. Elsthout te Den Haag en gereden door den bekenden pikeur G. F. Ockhorst, op de korte baan te zien star ten. Verder noemen wij de inschrijvingen van Weeskind, Sister Bond, Zonnestraal, Uilen spiegel, Vitesse S.W., Aura V, Achilles, Xuthus, Fanfare, Zus Braun, Zoo Doorlooper, Senator Brewer, X Smiling, Siem Claudy, Xiphyas en othella. Maandagavond sluit de aangifte, zoo dat de inschrijvingen het aantal van vorig jaar heel dicht zullen benaderen. Een span nende course is in alle opzichten verzekerd, ook al, omdat aan de paarden een extra prijs van f 25 is toegevoegd voor den pikeur, die de snelste rit maakt van de geheele draverij. In verband met de te verwachten zeer groote publieke belanagstelling zijn door het bestuur bijzondere maatregelen getroffen. In overleg met de ambtenaren van de belasting zal aan de bezoekers een knoop worden verstrekt, die zichtbaar op de jas moet worden gedragen. Degenen, die niet in het bezit van zoo'n knoop zijn, zullen onherroepelijk van de baan wor den verwijderd. Met het oog op een en ander wordt het publiek dringend aangeraden zich tegen gereduceerde prijzen reeds nu van toe gangskaarten te voorzein. Deze kaarten zijn in voorverkoop bij de voornaamste sigaren winkeliers verkrijgbaar. Kinderkaarten kun nen uitsluitend in voorverkoop worden ge kocht; ook te Wijk aan Zee en te Velsen- Noord. De draverij zal te half twee aanvangen. Dit maal wordt gebruik gemaakt van het geheel automatisch werkende starttoestel van de fir ma Ferré, die tevens de reportage van de course zal verzorgen. Als van ouds wordt de draverij opgeluisterd door muziek van de Be verwijksche Harmoniekapel. Het bestuur zal trachten voor den aanvang van de course een défilé te doen houden door alle deelnemende paarden en hun berijders. Ook dit zou eventueel een primeur voor <3§ korte baan beteekenen. Al bij al wacht Bever wijk dus weer een zeer belangrijken paarden- sportdag, die als gewoonlijk zal worden be sloten met een schitterend vuurwerk, aange boden door de V.V.V., dat des avonds te 10 uur op de Meer zal worden ontstoken. Na af loop vertrekt te 23.54 uur een extra trein met aansluiting voor IJmuiden, Haarlem en verder. WANNEER STEMPELEN? Over de week van 16 Augustus t.m. 21 Augustus zijn de stempeltijden voor georga niseerde werkloozen als volgt vastgesteld; B.B.B. 10.45—11.15 en 2—2.15 uur; Chr. B.B. 10.45—11 en 3—3.15 uur; P.A.S. 10.15—10.45 en 2.453 uur; R.K. Volksbond 9.3010 en 2.15—2.30 uur; Wijk aan Zee 99.30 en 2— 2.15 uur. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. HoflandHeijnen. z.; A. M. van Dessel—In het Panhuis, d.; H. E. Teeling Böhm, z.; G. J. de Vries—v. d. Waal, d.; M. RooijmansNurnan, d.; G. W. Tervoortvan Kruistum, z.; Th. E. HennemanLirb, d.; P. van der Zwanvan Beelen, d.; G. C. v. d. WateringDemmers, d,; S. B. de Kleuver Ouwerkerk, z.; W. Hulschervan Hooff, z. Overleden; G. Joor, oud 65 jaar, echtgenoot van J. G. Scholts; D. Marees, oud 81 jaar, gesch. echtgen. van A. Mol. Getrouwd; H. C. A. M. v. d. Bergh en R. Hajós. Ondertrouwd: W. E. Morren en J. K. Mol- ler; H. M. Hoogland en A. H. C. Duiker. HEEMSKERK HERIJK VAN GEWICHTEN. Ieder jaar opnieuw blijken er neringdoen den te zijn, die vergeten hebben hun maten en gewichten vóór den bepaalden tijd te laten ijken. Mitsdien wordt er de aandacht op ge vestigd, dat vóór 1 October a.s. alle maten en gewichten moeten voorzien zijn van de let ter k. Wynandsrade wekt Veel overeenkomst met vroeger gepleegde misdaad Slechts een vaag signalement. In verband met den roofoverval op den 41- jarigen wissellooper van de Nederlandsche Handel Mij. te Heerlen, welke tusschen Hoensbroek en Nut-h onder de gemeente Wij- nandsrade is gepleegd, vernemen wij nader, dat de marechaussee slechts beschikking heeft over een vaag signalement als gevolg van het feit, dat de wissellooper van achte ren werd aangevallen. Hij had een stevige klap gekregen voordat hij had kunnen om zien. De daders moeten ongeveer 30 a 35 jaar oud zijn geweest en waren donker gekleed. Nadat de individuen hem een klap hadden gegeven, waarschijnlijk met een lichten, buig- zamen ploertendooder, hebben zij hem van de fiets getrokken. Eén van hen is toen op hem gaan zitten, terwijl de andere de geld- tasch greep en de inhoud, ongeveer f 500 bij zich stak. Na hun daad zijn zij, onder bedreiging met iets dat op een revolver geleek, op hun fiet sen gestapt en verdwenen. Dat de buit niet grooter is geweest, was aan de toevallige om standigheid te danken, dat de wissellooper de z.g. „kleine route" maakte. Opmerkelijk wordt het geacht, dat deze geheele overval zeer veel over eenkomst vertoont met die, welke tusschen Hoensbroek en Heerlerheidc eveneens op een wissellooper is ge pleegd en waarbij een bedrag van f 2300 is buitgemaakt. Men houdt dan ook ernstig rekening met de mo gelijkheid, dat men thans met dezelf de individuen te doen heeft. De „Nederland'' verhoogt de salarissen. Met vijf tot 10 procent. De verbetering, die sinds eenigen tijd merkbaar is in het scheepvaartbedrijf en de opleving in de scheepvaart, vindt thans ook uitdrukking in de sa larissen van het personeel. Naar de Tel. verneemt is bij de Stoomvaart maatschappij „Nederland" voor een groot deel van het varend en kan toorpersoneel een gage-, resp. sala- risverhooging ingevoerd, die varieert van 5 tot 10 procent. Dat is wel het beste bewijs, dat de toestand in het scheepvaartbedrijf hier te lande zich in de stijgende lijn beweegt. Een verheugend bericht. LTJMNCINI HOLLAND--AMERIKA LIJN Boirgerdijk 11 v. Houston te N.-Ocrleans. Boschdijik, Rott. n. N.-Grleans 12 te Vera Cruz. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 13 v. Calcutta te Rot. Streefkerk (t.) 12 v. Cocanada. HOLL.—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkcik (t.) 11 v. Hongk. HALC-YON LIJN Flensburg, 12 v. Kirkenes n. Rot. Vlaard. Stad Maassluis, 12 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Dordrecht 12, v. Vlaard. n. Lissabon. Stad Arnhem, 12 v. Gothenburg n. Lulea. Stad Zwolle. 12' v. Las Falaises n. Velsen. HOLLAND—AUSTRALlë LIJN. Nijkerk (t.) p. 12 Lizard. Aagtekerk (t.) 13 v. Dakar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Jaar stroom 12 v. Amst. te Hbg. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Boschfontein (t.) 13 van Genua. Springfont. 13 v. Beira n. Rott. Jasersfont. (u.) 13 v. Kaapstad. Bloemfont. (u.) vertr. 13 v. Antw. Handfont. (u.) 12 v. Aden, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ceres, 12 v. St. Juan P. R. n. Ciud. Truj. Cdijnssen, Amst. n. Barbad. 12 v. Madeira. Cottica, 13 v. N.-York n. Pt. au Prince, deira. Deucalion, 13 v. Amst. te Rott. Fauna, 12 v. Genua te Lissabon. Flora, 13 v. Amst. te Hamburg. Ganymedes, 1'2 v. Piraeus n. Volo. Luna 13 v. N.-York n. Haiti. Orpheus, Amst. li. Kopenhagen p. 13 Holte- nau. Simon Bolivar, 12 v. Curacao n. Sta. Marta. Trajanus, 12 v. Messina n. Palermo. Baam, Amst. n. Chili p. 12 Dungeness. Euterpe 13 v. Hamburg n. Amst. Hermes, 13 v. Amst n. Rott. Alkmaar, Amst. n. Chili 12 te Curacao. Triton. Varna n. Amst. p. 13 Ouessant. Ajax 13 v. Genua te Spezia. Achilles, Rott. n. Genua p. 13 Gibraltar. Perseus, 13 v. Gibraltar n. Lissabon. Titus, 12 v. Zigli n. Gibraltar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Salland, 12 v. Amst. te B. Ayres. Eemland (t.) 11' te Santos. Waterland, 12 v. Amst. te Hbg. NED.-IND. TANKSTOOMB. MIJ. Agatha. 8 v. B. Pap. n. Hongkong. Agnita, 12 te Immingham n. Purfleet, dan Amst. voor zwavelzuur laden, 18 te Amst. ver wacht. Mirza, 11 te Spezia n. Haifa v.o. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi (t.) p. 13 Finisterre. Garoet (u.) 12 te Genua. Sitoeboendo, 13 v. Belaw. te Rott. Brastagi (t.) 13 te Suez. Slamat (toer. reis) 13 te Torquay. K. Inten, N.-Orl. n. Macassar p. 12 Fern. Nor. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (t.) p. 12 Teneriffe. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. J. P. Coen (t.) 15 (12 midd.) te LJm. en (4 n.m.) te Amst. verw. P. Roebiah. 12 v. Amst. te Hamburg. Joh. v. Oldenbarneveld (u.) 13 v. Southp. Joh. de Witt (t.) 12 v. Genua. P. Tello (u.) 12 van Sabang. Chr. Huygens (u.) 12 te Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Teucer, Rot. n. Japan 12 te Hongkong. Flintshire, 13 v. Dairen te Rott. Phrontis, Amst. n. Java 12 v. Suez. City of Oran, Saigon n. Rott. 11 v. Colombo. Glenogle, Dairen n. Rot. 12 v. Singapore. Gleniffer, 12 v. Dairen n. Rott. Myrmidon, Bat. n. Liverpool p. 12 Liz. Patroclus, 10 n. Yokoh. n. Rott. Clytoneus. Amst. n. Batavia. 13 v. Padang. Visscherij-controle. De bouw van het nieuwe vaartuig voor de Deensche visscherij-controle is nu definitief opgedragen aan de scheepswerf te Frederiks- sund. Het wordt een motorschip met een Tua- hammotor van 150 P.K. AANGEKOMEN. 12 Augustus: Wim m.s. Rochester Wilbo m.s. Londen 13 Augustus: Sambre m.s. Rotterdam Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Margiena m.s. Vlissingen Gravenstein s.s. Oxelösund Enid Mary s.s. Goole St. Mellons ss.. Buenos Aires Euterpe ss.. Hamburg VERTROKKEN. 12 Augustus: Lowestoft Trader s.s. Huil Max Hölz m.s. Archaangel Otterhound s.s. Duinkerken Osric s.s. Archangel Odysseus s.s. Halmstad Trito s.s. Rotteerdam Deucalion ss.. Midd. Zee Stelling s.s. New Castle Gisela Oldendorff s.s. Vlaardingen Ousel ss.. Liverpool 13 Augustus: Condor s.s. Reval Hermes s.s. Rotterdam Ertsaanvoer. Het Duitsche stoomschip Gravenstein is hier van Oxelösund aangekomen met een la ding erts voor de Hoogovens. IJzerverscheping. Teneinde een partij ijzer bij te laden voor Reval is het Duitsche stoomschip Condor hier aangekomen van Antwerpen. Het schip is in middels reeds weer vertrokken. Noodlottige aanvaring. De Engelsche drifter Welcombe Boys is in aanvaring gekomen met het Engelsche stoom schip Belford en dientengevolge direct gezon ken. De opvarenden konden met achterlating van hunne bezittingen door het stoomschip worden gered. Groote suikerlading. Het Engelsche stoomschip Antiope is naar Amsterdam gepasseerd met een volle lading, ongeveer 6500 ton, suiker van Java. JAN PASSTOORS. Aan den Jan Passtoorsmarsch die Zater dag en Zondag 21 en 22 Augustus zal wor den gehouden zal wederom door de Velser- Politie onder leiding van inspecteur Ritman worden deelgenomen. Ditmaal zullen 10 man schappen deelnemen; Ook de W.S.V. de Kennemer Jagers zal aan dezen wandeltocht deelnemen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5