Sftcei ik SPORT-MEDAILLES ft Landenwedstrijden hebben groote propagandistische waarde. Een ultra-modern sportstadion in Londen ;sterke tegenstan ders voor ons nationale waterpolo-team; Moeilijke weken voor de Engelsehe voetbalprofs; Arsenal op xóek naar een binnenvooraarts; „Darts" is de mode in Engeland; Merk waardige sport-liefhebberijen in Europa. Op 22 September wordt in het Earl's Court Stadium te Londen de jaarlijiksche Motor Cycle Show geopend, waarbij de nieuwe mo dellen voor 1938 tentoongesteld zullen wor den. Dit op zich zelf is niet bizonders, doch de bezoekers zullen ongetwijfeld even veel aandacht aan het gebouw, waar de tentoon stelling wordt gehouden, besteden als aan de motorfietsen. Het Earl's Court-complex toch beslaat de enorme oppervlakte van 18 acres en daarop is het moderne bouwwerk, dat anderhalf mil- lioen pond sterling heeft gekost, opgericht. De enorme hall is driekantig; de eene zijde is 300 meter lang en de beide andere 225 meter. Het bevat een arena met 20.000 zit plaatsen, die echter op vernuftige wijze bin nen enkele minuten in het grootste over dekte zwembassin van Engeland kan wor den veranderd. Behalve vier restaurants, waarin 16.000 menschen een plaats kunnen vinden, zijn er 19 liften, die de toeschou wers naar de hoogst gelegen zitplaatsen brengen. Voor hen, die per auto komen, biedt de Empress Hall garage-ruimte voor 2000 wa gens en de treinreizigers kunnen door middel van rollende trappen van het perron af naar alle rangen van de arena worden vervoerd. Een deelneemster dan den lang en-ai stand zwemwedstrijd van Catalina naar Manhattan eilanddie zich zooals gebruikelijk door een dikke laag vet tegen de koude van het water beschermde. Wel practisch, maar mooi is anders. Onnoodig te zeggen, dat dit moderne sport paleis zeer in trek is bij de promotors van be langrijke boksmatches en dat het uitermate geschikt is voor het organiseeren van aller lei sportgebeurtenissen, zooals wielerwedstrij den, athletiek-meetings en tennistourna- ments. De Olympia-hall, die tot nu toe als het doelmatigste gebouw voor indoor-sport be schouwd werd, zinkt bij het nieuwe bouw werk volkomen in het niet. De deskundigen onder de toeschouwers, die getuige waren van den internationalen water polo-wedstrijd HollandDuitschland ter gelegenheid van het zwemfeest van D.W.R., zijn slecht te spreken over den vorm van het Nederlandsche zevental, dat dezer dagen in Hongarije aan het landen-tournooi deel neemt. Zij zijn van meening, dat zonder veel moeite een ploeg van jongere spelers zou kunnen worden samengesteld, die minstens even sterk, zoo niet sterker zou zijn dan de thans gekozene. Deze zou dan moeten bestaan uit de vol gende spelers; Paerl (Y) doel; Herklots (HJ3. P.C.) rechtsachter, Stam (H.Z.P.C.) mid- achter; Van Heeteren (Y) links-echter; Dor- resteyn (Star, Utrecht), Kollerie (D.W.R.) en Roodzelaar (Y) voor. Inderdaad is dit een ploeg van technisch goed geschoolde krachten en vooral snelle spelers, die bovendien de moderne aanvals- techniek volkomen beheerschen. Het zou in teressant zijn, dit zevental eens in actie te zien tegen onze nationale vertegenwoordigers en we zouden geenszins verwonderd zijn, als het bovenbedoelde team ln de meerderheid zou blijven. De Engelsehe voetbalprofs hebben de training reeds hervat teneinde volkomen fit te zijn, als de competitie op den laatsten Za terdag van Augustus een aanvang neemt. Zij, die meenen, dat de voetbal bij deze training een belangrijke rol speelt, hebben het niet bij het rechte eind. want de eerste twee weken worden bijna uitsluitend besteed aan licha melijke oefeningen, lange wandelingen en athletiek. Bij soi^.fiige slubs volgt men nog hetzelfde systeem als in het leger gebruikt wordt om de recruten tot „mannen" op te leiden en men kan veilig aannemen, dat de maand Augustus de zwaarste maand is in het leven van den beroepsvoetballer. De groote clubs beschikken tegenwoordig over de mo dernste hulpmiddelen om de spelers in con ditie te brengen, waarbij hoogtezon en elec- trische massage een voorname rol spelen. Eenige maanden geleden hebben we reeds medegedeeld, dat Alee James niet meer zal spelen en de directie van Arsenal heeft in middels getracht, een waardig plaatsver vanger als binnen voorwaarts voor hem te vinden. Dit is een moeilijke opgave, want het komt er niet slechts op aan, een speler met bizondere capaciteiten als tactisch leider van den aanval "te contraeteeren, doch tevens moet het iemand zijn, die de publieke be langstelling in hooge mate opwekt. Spelers van het formaat van een Charlie Buchan, David Jack en Alec James, die door hun per soonlijkheid op de fantasie van de massa wer ken, zijn echter uiterst schaarsch en moeilijk te krijgen. De Arsenal heeft lapgen tijd on derhandelingen voor de transfer van den Schotschen international Walker van Heart of Midlothian gevoerd, die inderdaad als de volmaakte voetballer beschouwd kan wor den. De Schobsche club zou echter haar nationale reputatie oneer aan doen, wanneer ze onder deze omstandigheden niet zou pro- beeren een buitensporig hoogen prijs te be dingen en zelfs een bod van 12000 pond ster ling werd door haar afgewezen. Tenslotte richtten de Londenaars het oog op Bryn Jones van Wolverhampton, welks manager. Major Buckley, bekend staat als een handig business-man, die steeds jonge, veel belovende spelers weet te vinden om hen later met ruime winst weder te verkoopen. Volgens de laatste berichten voelen de Wolves er niets voor, Jones voor 10.000 pond aan Arsenal over te doen en derhalve zal George Allison zijn prijs moeten verhoogen of elders naar een binnenvoorwaarts van klasse moeten zoeken. Voorloopïg echter viert cricket nog hoogtij en het publiek in de Engelsehe hoofdstad is thans in geweldige spanning, omdat Middlesex tamelijk onverwacht een prachtige kans op het kampioenschap maakt. Dit county-team, dat op Lord's thuis hoort, be haalde voor het laatst in 1921 den titel en het zou een groote voldoening voor Hendren zijn, als zijn elftal in het laatste seizoen, dat hij aan oounty-cricket deelneemt, het kampioen schap zou veroveren. In den wedstrijd op den Oval tegen Surrey leek het er aanvankelijk op, dat Middlesex de benoodigde 230 runs voor de overwinning onmogelijk zou kunnen maken, want op het einde van den tweeden speeldag was hun totaal 92 voor 6. Human, Sims en Owen-Smith zorgden er echter voor, dat de 3Q.000 toeschouwers waar voor hun geld kregen en tenslotte werd. een overwinning met drie wickets behaald. De plaats op de ranglijst wordt volgens percentage berekend, want niet alle cluibs spelen hetzelfde aantal matches. De naaste concurrent, Yorkshire, heeft bijv. zes wed strijden meer dan Middlesex en voor eerstge noemde county wordt dus een grooter aan tal mogelijk te behalen punten aangenomen dan voor de Londenaars. Men verkrijgt het juiste percentage door dit aantal punten op het werkelijk veroverde aantal te deelen. De becijfering van het aantal punten, dat voor een inningsoverwinning, een gewone zege of een voorsprong op de eerste innings in geval van een draw wordt toegekend, is te ingewikkeld om het hier te vermelden. „Darts", een spel, dat tot voor kort slechts in enkele provincies van Engeland, en hoofdzakelijk in de provincie Kent gespeeld werd, is plotseling zoo populair geworden, dat het met voetbal, cricket en bridge kan wedijveren. Dit spel, waarover we een meer uitvoe rige beschouwing binnenkort zullen laten volgen, heeft thans in Groot-Brittannië ieders belangstelling. De benoodigdheden voor deze sport zijn niet duur en omvatten een houten bord, waarop nummers in een be paalde groepeering zijn aangebracht, als mede eenige van veeren voorziene pijltjes van kleine afmeting. Deze pijltjes worden van eenige meters afstand geworpen en het komt er nu op aan, daarin zooveel vaardig heid te verkrijgen, dat men een hoog totaal kan scoren. In verschillende steden en provincies van Engeland heeft men een team competitie georganiseerd, waaraan velen deelnemen en waarvoor zeer groote belang stelling bestaat. Een andere tak van sport, dien we in ons land niet kennen, is het aloude La Savate, dat nog steeds in Frankrijk beoefend wordt en dat vele eerste klasse boksers heeft opgeleverd, o.a. Georges Carpentier. Hierbij spelen de voe ten een even .belangrijke rol als de handen. Er bestaan speciale trainingskampen, waar in de leerlingen de kunst van hoogschoppen urenlang beoefenen en een zoo groote be kwaamheid en lenigheid verkrijgen, dat een gevecht volgens de gangbare regels het aan schouwen dubbel en dwars waard is. Men moet daarbij dus niet alleeen bedacht zijn op stooten met de vuist, doch evenzeer op een trap onder de kin met de bloote voet. Het is dus zaak, ervoor te zorgen dat men niet aan eksteroogen lijdt, anders is de aan val zeker even pijnlijk als de ontvangen tref fer. In sommige landen van Europa houdt men er merkwaardige sportieve begrippen op na. Zoo kent men in Zuid-Rusland en Joego-Sla- vië een sport, die vergeleken kan worden met een „draai om de ooren". De beide tegen standers stellen zich dicht bij elkaar op en slaan elkaar in het gezicht, tot een van beiden er genoeg van heeft. In Wales gaat men nog een graad verder, want daar is „purring" zeer populair. Het doel van deze sport is elkaar tegen de schenen te schoppen. Het reglement luidt, dat de twee tegenstanders hooge schoenen van zwaar leder aantrekken, hun hoofden tegen elkaar leunen, de armen op de wederzijdsche schou ders leggen en zoolang tegen eikaars schenen schoppen, tot een van hen er genoeg van heeft en den strijd gewonnen geeft. Dat komt dus vrijwel overeen met sommige voetbal- matches om een plaats in de eerste klasse. Het trotsche Amerikaansche jacht Ran ger" van Vanderbilt, dat met groote meerder heid het Engelsehe jacht Endeavourvan T. O. M. Sopwith versloeg en daardoor den America Cup in Amerika wist te houden. CRICKET. De wedstrijden van a.s. Zondag Wederom is slechts een klein competitie' programma vastgesteld, omdat morgen te Brussel de landencricketwedstrijd België Nederland wordt gespeeld. Zooals onze lezers weten zijn de volgende elf Nederlandsche spe lers gekozen: Mr. H. van Manen (captain) (HCC), A. M. J. de Beus (wicketkeeper) (HOC). L. J. Sodderland (HCC), J. v. d. Luur (HCC), Mr. H. W. Glerum (VRA). W. O. F. Wittebol (VRA), A. v. Baas/bank (R. en W.), A. v. Stuyvenberg (WV), W. Roodenburg (VW), H. de la Mar (Haarlem) en A. Terwiel (VOC). Een van onze beste spelers. Dr. Max Jan sen, is helaas verhinderd uit te komen. Toch is het een heel sterke ploeg, die naar onze Zuidelijke buren gaat. Wij stellen er althans veel vertrouwen in. De competitie. In Schiedam eindigde de eerste wedstrijd tusschen Hermes-D.V.S. en V.V.V. onbeslist. Morgen wordt aan den Zuidelijken Wandel weg te Amsterdam de returnmatch gespeeld. De thuisclub moet Van Stuyvenberg en Roo denburg aan het Nederlandsch elftal afstaan, een handicap, waarmee de Schiedammers niet te kampen hebben. Het zal dus vermoedelijk wel op een overwinning voor Hennes uitloo- pen. Aan den Schoterweg krijgen we den twee den wedstrijd in dit seizoen tusschen Haar lem en Rood en Wit. De eerste ontmoeting aan de Spanjaardslaan leverde twee punten voor de club van Mr: Davidson op. Dat zou ook morgen wel eens het geval kunnen zijn, want de Haarlemmers moeten het zonder Maas, H. de la Mar en De Ruig doen. Laatst genoemde en Maas zijn ziek en De la Mar is uitverkoren voor de landsploeg. Intusschen is het elftal van Rood en Wit eveneens eenigszins gewijzigd, want A. van Baasbank speelt ook in Brussel. O.a. speelt nu Mr. B. Davidson (een jongere neef van den aanvoerder) mee. De samenstelling der elftallen is als volgt: Haarlem; Drs. B. Kleefstra (aanvoerder) Healy, Allart, J. J. de la Mar, Rijpma, Wessel, Ton, Voogd, De Lugt en Abendanon. (De naam van den elfden speler is nog niet be kend) Rood en Wit: Mr. F. A. Davidson (aan voerder), Lammerts van [Bueren, Van der Togt, Hagenaar, J. P. van Baasbank, Yates, Mr. B. Davidson, Gobets, Bosschart, De Haan en Bouricius). De ranglijst van de eerste klas is momenteel als volgt; .a 2 "<p C S S k 9 bo AS *9 bfl <u n JD 2 S s bo bo V. R. A. 8 7 0 1 0 0 15 H. C. C. 11 4 1 2 4 0 13 V. O. C. 10 6 0 0 4 0 12 H. C. C. H 11 4 0 3 4 0 11 V. V. V. 10 4 0 2 4 0 10 Hermes-DVS 9 2 0 3 4 0 7 Haarlem 10 3 0 0 7 0 6 Rood en Wit 11 2 0 3 5 1 6 Verregende wedstrijden. Het programma luidt verder als volgt; Overgangsklasse H.B.S.Excelsior. A.C.C.Sparta. H.C.C. 3—C.V.H. S.C.H.C.—Quick (N.) Tweede klasse A: KampongU.V.V. V.R.A. 2Laren. R.I.O.V.V.V. 2. Rood en Wit 2b—Rood en Wit 2a. Dr. M. Euwei Estland heeft te Stockholm heel wat in de melk te brokken. Kleine landen weerstaan reuzen. Landenwedstrijden hebben groote waarde voor de propa ganda van het schaakspel. On geveer honderd vertegenwoordi gers van twintig verschillende lan den zijn dagelijks aan het werk en zij vechten hard voor ieder half puntje om hun land zoo hoog mogelijk op de ranglijst te krijgen. Het verkre gen resultaat, onverschillig of het mee- of tegenvalt, is de basis van de training voor het volgende landen- tournooi. dat één of hoogstens twee jaar later zal plaats vinden. Groote landen en kleine landen bestrijden elkaar, machtige landen, hoog in aanzien, moeten zich op het schaakbord, allerlei laten welgevallen, wat daarbuiten stellig niet ge doogd zou worden. Het kleine Estland, dat nog geen ander half millioen inwoners telt en daardoor zijn krachten moet putten uit een klein reservoir van slechts driehonderd schakers, datzelfde Estland heeft hier bij de landenwedstrijden heel wat in de melk te brokkelen. Zij be schikken over vijf piepjonge spelers, die het elk land lastig maken en tot aan de twaalfde ronde bijna negentig procent van hun wed strijden gewonnen hebben. De antipode van het kleine maar dappere Estland vormen de Vereenigde Staten, groot en daarom sterk. De Vereenigde Staten heb ben een team samengesteld uit vijf gerepu teerde spelers, dat er wezen mag. Een tijd lang was er sprake van concurrentie tus schen de Vereenigde Staten en Polen. Men spitste zich reeds op een spannenden wed strijd tusschen beide landen, waarvan de uitslag practisch de beslissing zou beteeke- nen van den wedstrijd in zijn geheel. Welnu, de wedstrijd kwam en de uitslag bracht in derdaad de beslissing, maar van spanning geen sprake. De Amerikanen wonnen; liefst met 3 /2 1/2, nadat langen tijd zelfs de uit slag 40 waarschijnlijk was. Daarna begreep iedereen, dat er met dit halve werelddeel toch niet te concurreeren viel en zeker niet wat betreft den definitieven uitslag. Mis schien zou er nog één land in slagen een enkele match tegen Amerika te winnen, wel licht Estland, maar een dergelijke overwin ning zou niet meer dan moreele beteekenis hebben, omdat uitsluitend het totaal aantal behaalde punten den doorslag geeft, terwijl het aantal gewonnen wedstrijden niet me- detelt. Dit wordt wel eens als een minder juiste maatstaf gevoeld; een land kan alle wedstrijden met 2Vz^-A 1/2 winnen en staat dan toch achter bij een land, dat de helft van de wedstrijden met 40 wint en de an dere helft met V/22 1/2 verliest. We moeten er niet aan denken, dat onze voetbalcom petitie op deze basis verspeeld zou worden, dat nl. het aantal doelpunten voor en tegen de beslissing zou brengen p. v. het aantal gewonnen wedstrijden. Toch is het hier een eenigszins ander geval. Hier moet een vast aantal punten (vier) verdeeld worden, zoo dat geen al te groote scores mogelijk zijn. En verder zou de regeling op basis van het aantal gewonnen wedstrijden het bezwaar hebben, dat niet alle partijen even belang rijk zouden zijn. Als een land reeds een 20 voorsprong heeft, is de interesse voor de twee laatste partijen natuurlijk zeer ge daald, daar een V2 uit 2 voor deze borden reeds de overwinning beteekent. De bestaan de regeling heeft het voordeel, dat alle par tijen tot het uiterste gespeeld moeten wor den: elk half puntje kan tenslotte zijn in vloed doen gelden. Intusschen zij ook wij, Nederlanders, min of meer de dupe van het gevolgde systeem. Wij hebben een zeer goede ploeg, die voor geen enkel land, de Vereenigde Staten mis schien uitgezonderd, behoeft onder te doen. Maar we hebben geen ploeg, die in staat is, de zwakkere broeders met 40 in te maken. Zelfs tegen mindere goden als Noorwegen en IJsland wonnen wij slechts met 2V21 1/2. Onze spelers hebben een merkwaardig „aan passingsvermogen", dat men ook in andere sporten wel aantreft, zij spelen goed tegen de goeden en slecht tegen de slechten. Op het oogenblik, dat ik dit schrijf, nemen wij met tien gewonnen wedstrijden en slechts één gelijk en één verloren, een zeer eervolle plaats op de ranglijst, in en hoewel de wed strijd nog niet beëindigd is staan twee dingen wel vast. Ten eerste, dat we niet nummer één zullen worden, en aan den anderen kant ook niet dieper zullen zinken dan bijvoor beeld nummer acht, waarmee dus gezegd kan worden, dat Stockholm een voor Neder- Altijd moet er weer variatie zijn. Te Londen is surf-ridingachter motorfietsen het nieuwste. De man op de plank lijdt erg van het stof, maar dat komt ervan, als men een waterssport naar het land overbrengt. ZWEMMEN. De Int. Vierkamp van H. V. G. B. De inschrijving voor het zwemfeest op Zondag 15 Augustus, dat te half twee in een Badinrichting aan de Kleverlaan aanvangt, is zeer goed. Niet alleen de polowedstrijden zullen spannend zijn, maar ook kunnen in teressante races op de baannummers ver wacht worden. Van de Haarlemsche vereeni- gingen D.W.R., D.Z.V. en H.V.G.B. zullen alle bekende Haarlemsche zwemmers starten. De Royal Verviers Natation (België) bezit even eens zeer goede krachten; Levaux is wel de beste. Hij is lid van de kampioensploeg der Belgen; ook Hanzi is een goede zwemmer op de 100 M. borstcrawl. Het nummer 100 M. schoolslag belooft een traaien strijd; van de acht ingeschrevene zijn er zes die ongeveer denzelfden tijd maken. De 100 M. rugslag zal wel de overwinning opleveren ovor J. Katelaar, maar ook voor de andere plaatsen in dit nummer zal een felle strijd gestreden worden. Er staan tevens drie estafettes op het programma. Voor de 3 x 50 M. wisselslag kunnen alleen de deelnemende vereenigingen aan den vierkamp, Royal Verviers, Natation, D.W.R., V.Z.V. en H.V.G.B. starten. Op de 10 x 50 M. borstcrawl (tevens kam pioenschap van den kring) zal gestreden worden tusschen D.W.R.. Haarlem. H.P.C. en H.V.G.B.; ook Royal Verviers dingt mee naai den prijs. Er is inderdaad een zeer mooi program ma samengesteld. land zeer geslaagd landentoumooi betee kent. Te meer, wanneer men bedenkt, dat we tenslotte toch niet op ^ns sterkst zijn uitge komen. Wij missen feicelijk een betrouwbaar derde bord, dat Nederland wèl bezit in Jhr. v. d. Bosch, welke speler echter verhinderd was onze kleuren te Stockholm te verdedigen. Prins, die nu vaak aan het derde bord speel de, bleek tegen deze relatief zware taak niet opgewassen. Toch kan men in dezen niet al te positief oordeelen, want het is vaak een kwestie van vorm en juist bij spelers als v. d. Bosch en Prins, die vele ups en downs heb ben. Prins is er hopeloos uit en het is wel zeker, dat v. d. Bosch het beter gedaan zou hebben, maar als Prins zoo gespeeld had als in Birmingham (Januari) of in München het vorig jaar, dan was Nederland nog veel hoo- ger gekomen en zou concurrentie met de Vereenigde Staten toch niet geheel onmoge lijk geweest zijn. Maar dan had misschien een ander Nederlander het laten liggen. Het is een bekend verschijnsel, dat ook 'bij ver schillende andere sterke ploegen opvalt, dat er altijd één van de spelers moet zijn, die niet voldoet. Het falen van dezen speler be teekent dan een stimulans voor de anderen, die wèl hun beste beentje voorzetten. Zoo ook bij ons: het slechte voor beeld van Prins heeft de anderen ge prikkeld het uiterste te geven en zij zijn prachtig geslaagd. Landau is goed op dreef en houdt zich uitste kend tegen de gewoonlijk zeer sterke spelers van het tweede bord, hij versloeg ojn. den Zweed Lundin en den Joegoslaaf Trivunovitsch. Ook v. Scheltinga en de Groot toonen zich hun plaats waardig. Zij spelen met een superieure rust en trekken er zich niets van aan, of zij met meester A of meester B te doen hebben. Het is eigenlijk jammer, dat zoo weinig Nederlandsche spelers de gelegenheid krijgen aan landenwedstrijden deel te nemen, want het zou voor al onze jonge vooraanstaande spelers we hebben heusch nog andere krachten, dan die nu in Stockholm spelen een uitstekende oefening beteekenen om eens zoo'n landentoumooi mee te maken. Het is vooral de wedstrijdsfeer, die gunstigen in vloed uitoefent en de horizon van den on ervaren, maar talentvollen speler verruimt. Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. Ingez. Med.) ROEIEN. De Europeesche kampioen schappen. Hoeveel Nederland er won* In 1921 begon de Nederlandsche deelneming aan de Europeesche kampioenschappen. ZU werden toen tevens voor het eerst in ons land (op den Amstel) gehouden. Nederland won het skiffnummer en de double scull. Er werden toen maar vijf nummers verroeid. In 1922 te Barcelona en in 1923 te Como wonnen wij geen kampioenschappen. In 1924 (Zurich) waren er voor het eerst zeven wed- strijdnummers; de twee zonder stuurman en de vier zonder stuurman waren aan het pro gramma toegevoegd. Dit was het voor Neder land zeer gedenkwaardige jaar waarin het de Coupe Glandaz (voor het beste resultaat in alle nummers gezamenlijk) won. Nederland was eerste in vier met stuurman, twee met stuurman en acht. Tot dusver is dat de eenige maal gebleven dat wij de Coupe Glandaz won nen. Na 1924 is die verder driemaal veroverd door Zwitserland, driemaal door Italië en vier maal door Hongarije. *En 1925 (Praag) won Nederland het nummer skiff. In 1926 (Luzern) het nummer acht. In 1927 (Como) geen enkel nummer. (Op dezen wedstrijd op het Como-meer, op zeer ruw water, won Italië zes van de zeven num mers; de eenige andere winnaar was Zwitser land in de double scull). In 1929 (Bydgoszcz) won Nederland het nummer skiff. In 1930 (Luik) niets. In 1931 (Parijs) de twee zonder stuurman. In 1932 (Belgrado) de twee met stuurman. In 1933 (Budapest), 1934 (Luzern) en 1935 (Berlijn) wonnen wij geen Europeesche kam pioenschappen. Europeesche kampioenschappen werden niet gehouden in de jaren 1928 en 1936 omdat men ze toen liet vervallen aangezien de Olympische wedstrijden in Europa plaats hadden. I11 totaal heeft Nederland dus sinds 1921 tien Europeesche kampioenschappen gewonnen, waarvan drie in de skiff, twee in de acht, twee in de twee met stuurman, één in de vier met stuurman, één in de twee zonder stuurman en één in de double scull. Maar sinds 1932 hebben wij er geen meer behaald; al die kampioen schappen vielen in de periode 1921-1932. De vier zonder stuurman is nooit door Ne derland gewonnen ofschoon wij daar juist in de latere jaren een paar maal goede tweede in waren. De kans dat er ditmaal een Europeesch kampioenschap zal worden gewonnen is zeer klein; de inzinking in het Nederlandsche race- roeien is nog niet overwonnen. Teekenen van herstel zijn er evenwel zonder twijfel. Als onze beste ploegen bij de heden aanvangende wed strijden worden de vier met stuurman (Ne- reus) en de vier zonder stuurman (Triton), beschouwd.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9