HET NIEUWE AVONDBLAD „Piet Hein" te water gelaten Benauwde oogenblikken op de Noordzee. Dubbele voorzorg op voorrangsweg 22e JAARGANG No. 240 MAANDAG 16 AUG. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOORCOURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1g regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnès. Levenslange ongeschiktheid J 2000.— overlijden J 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 80.—, één ot twee leden wijsvinger f 25—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Uog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Fransche reederijen in moeilijk heden. Zullen zij hun bedrijf gaande kunnen houden? Ondanks het feit, dat de Fransche regee ring den invoer van viscli uit andere landen steeds nieuwe moeilijkheden in den weg legt, gaat het den Franschen reeders zeer slecht. Vooral door de voortdurende devaluaties en door de verzwaring der sociale lasten kunnen de meeste reederijen zich slechts met de uiter ste krachtsinsparïhing staande houden, maar over het algemeen acht men de mogelijkheid niet uitgesloten, dat velen hun bedrijf zullen moeten staken. Sedert Juni 1936 zijn de exploitatie-kosten met 70 pCt. verhoogd, waartegenover staat, dat de opbrengst der visscherij sindsdien slechts met 20 a 30 pCt. gestegen is. In de onlangs te Arcachon gehouden verga dering van het centrale comité van de reeders van visschersvaartuigen in Frankrijk is de toestand, waarin het bedrijf verkeert, uitvoe rig besproken. In deze vergadering is er op gewezen, dat, tenzij de regeering maatregelen treft, men genoodzaakt zal zijn, de schepen op te leggen, waardoor 40.000 visschers en arbei ders in de nevenbedrijven werkloos zouden worden. Besloten werd, de regeering te verzoeken, de volgende maatregelen te nemen: 1. Verlichting van de sociale lasten; 2. Toepassing der maatregelen, genomen ten behoeve van den landbouw; 3. Officiëele erkenning der beroepsorgani saties, belast met de rationalisatie van de ex ploitatie der visschersvaartuigen. DE VISSCHERIJ IS NOG ALTIJD EEN BELANGRIJK NEDERLANDSCH BEDRIJF. Dat de visscherij nog altijd een belangrijk Nederlandsch bedrijf is blijkt uit de gegevens dienaangaande in het verslag over 1936 van de af deeling Visscherij en van 't (voormalige) departement van Landbouw en Visscherij. Volgens dit verslag waren op de Nederland- sche Zeevisschersvloot rond 5600 visschers wèrkzaam tegen rond 5400 in 1935, terwijl voor de uitoefening van de visscherij op de rivie ren en in de binnenwateren (met inbegrip van het IJselmeer jn het seizoen 1935/1936 aan 47340 personen een akte werd uitgereikt tegen aan 45624 persoi.cn in het seizoen 1934/1935. Voor de visscherij in de kustwateren werden uitgereikt 6637 consenten tegen 6830 consen ten in 1935. Ernstige aanvaring. De Deensche motorkotter Andrea uit Thy- borön werd dezer dagen aangevaren door de Pinsche bark Archibald Russell en zoo zwaar beschadigd, dat men niet anders dacht of het vaartuig zou zinken. De opvarenden sprongen over op de bark, die hen later op een ander visschersvaartuig overzette teneinde de reis te kunnen vervolgen .Het bleek later, dat de kot ter was blijven drijven niettegenstaande de opgeloopen schade; in dien toestand werd het vaartuig gevonden door andere visscherssehe- pen, die het verlaten te Thyborön binnen brachten. Groote diepgang. Het met stukgoederen naar Buenos Aires vertrokken stoomschip Amstelland passeerde het Nöordzeekanaal met een diepgang van 8,2 meter. Bijlegger. Gisteren liep het Duitsche motorschip „Ge nius" alhier binnen als bijlegger. Het schip was op weg van Wilhelmshaven naar Scheve- ningen, doch wegens het slechte weer moest het schip de reis onderbreken. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Vega is van Am sterdam in de Hoogovenhaven aangekomen om een partij ijzer bij te laden voor Stock holm, waarheen het schip inmiddels is ver trokken. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 50 stoom-, 25 motorschepen alsmede 1 sleepboot, tezamen 76 schepen tegen 89 sche pen in de vorige week. Naar zee vertrokken 57 stoom-, 24 motorschepen en 1 sleepboot, teza men 82 schepen tegen 69 schepen in de week tevoren. Uit- en naar zee passeerden er in de laat ste week 159 schepen tegen een gelijk aantal schepen in de voorlaatste week. IJzerertsaanvoer. Met een lading ijzererts arriveerde Zondag- het Fransche stoomschip „Enseigne Marie St. Germain" van Nantes aan het Hoogovenbe- drjjf. Schade s.s. „Maaskerk". Naar uit Dakar wordt gemeld is Vrijdag morgen j.l. het Nederlandsche s.s. „Maaskerk" m het Droogdok geplaatst aldaar. Een gedeel te der lading, n.l. ongeveer 800 ton palmpit- ten en cacao zullen worden gelost. 230 ton on beschadigde cacao zijn reeds gelost en opge slagen. Toeristenschip, Gistermorgen arriveerde het Fransche stoomschip „Foucauld" van Oslo in de Buiten haven alhier. Aan boord bevinden zich een aantal toeristen, die verschillende uitstapjes gemaakt hebben en 's avonds naar boord te rugkeerden, waarna het schip de reis voort zette naar Duinkerken. Groote lading aardappelen. Met het Zaterdagmorgen van hier naar Zuid Amerika vertrokken Nederlandsche s.s. „Am stelland" werd een groote lading aardappelen verscheept. Naar wij vernamen bedroeg deze hoeveelheid ongeveer 4000 ton, bestemd voor Argentinië. DE VISSCHERIJ IN DE WADDENZEE EN HET IJSELMEER. De visscherij in de Waddenzee (en het niet afgesloten gedeelte van de Zuiderzee) heeft in 1936 opgebracht 44.481.836 K.G. ter waarde van f 900.740 tegen 45.503.184 K.G. t. w. van f979.833 in 1935. De visscherij in het IJselmeer leverde in 1936 2.793.908 K.G. ter waarde van f 1.091.399 tegen 2.558.361 K.G. en f 1.067.839 in 1935. BELGISCHE IN- EN UITVOER VAN VISCH. Gedurende de maand Juni werd in België ingevoerd 547.500 k.g. visch ter waarde van 2.711.000 fr. Ingevoerd werd uit Denemarken 324.200 k.g. ter waarde van 1.522.000 fr. uit Ne derland 145.100 k.g. ter waarde van 620.000 fr uit Zweden 22.700 k.g. ter waarde van 79.000 fr., uit Noorwegen 17.100 k.g. ter waarde van 16T.000 fr., uit Engeland 14.600 k.g. ter waarde van 115.000 fr. enz. Uitgevoerd werd o.a. naar Frankrijk 94.900 k.g. ter waarde van 573.000 fr., naar Engeland 96.100 k.g. ter waarde van 748.000 fr., naar Zwitserland 22.000 k.g. t. w. van 194.000 fr., naar Duitschland 20.200 k.g. t. w. van 246.000 fr, naar Nederland 1.600 k.g. t. w. van 15.000 fr. De totale uitvoer bedroeg 248.200 k.g. t. w. van 1.866,000 fr. WIE MIST EEN LANGHARIGE JACHTHOND? Aan het politiebureau Velsen-Noord kan men inlichtingen verkrijgen betreffende een langharigen jachthond, reu, hoog 60 c.M. Heeft een nikkelen halsband om. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN GROOT-VELSEN. De laatste ronde is gespeeld voor bovenge noemd kampioenschap. In de eerste klasse kwamen Post en Moerkerken met gelijk aan tal punten op de eerste plaats aan. Van Moer kerken is dit werkelijk een fraaie prestatie te noemen, vooral omdat deze speler slechts kor ten tijd het damspel beoefent. Door het be zetten van de derde plaats heeft ook Bal laten zien dat hij er zijn mag. Koetsier en v.d. Akker eindigden elk met zes punten. Visser is in de zen wedstrijd eenigszins tegengevallen. Hij behaalde slechts vier punten. Ook van v. Leeuwen hadden wij heel wat meer verwacht. In de tweede klasse heeft R. Kramer het er schitterend afgebracht door zich bovenaan te plaatsen met slechts twee verliespunten. Ook Kraaienoord mag tevreden zijn met de tweede plaats, terwijl Hoek ook gedaan heeft wat hij kon. Hieronder volgt de volledige uitslag: Eerste klasse gesp.gew.gel.verl.pnt. A. Post 6 4 119 Moerkerken 6 3 3 0 9 G. Bal 6 2 3 1 7 v. d. Akker 6 2 2 2 6 L. Koetsier 6 2 2 2 6 P. Visser 6 12 3 4 B. v. Leeuwen 6 0 13 1 Tweede klasse R. Kramer 6 5 0 1 10 Kraaienoord 6 3 12 7 T. Hoek 6 2 13 5 Dienaar 6 10 5 2 VELSEN Aantal werkloozen daalt geleidelijk. Het aantal werkloozen in deze gemeente be- droeg: op 14 Aug. '37 en op 15 Aug. '36 Bouwvakarbeiders 382 432 Metaalbewerkers 200 305 Houtbewerkers 27 36 Landarbeiders 26 27 Havenarbeiders 107 126 Visschers 213 317 Kantoorbedienden 45 48 Losse arbeiders 589 659 Overige beroepen 279 310 Mannen boven de 18 j. 1668 2260 Mannen onder de 18 j. 60 114 Vrouwen boven de 18 j. 16 22 Vrouwen onder de 18 j. 14 26 Totaal werkloosheid 1958 2422 Het aantal werkloozen was dus 464 minder dan verleden jaar. Sedert de vorige week daal de het met 22. BONNEN VOOR DE RADIODISTRIBUTIE. Het comité verzoekt ons, bekend te maken, dat hernieuwde inschrijving voor de maand September zal plaats hebben voor de centra- len Kennemerland en Velsen-Noord op Don derdag 19 Augustus en uitreiking op Donder dag 26 Augustus; voor de Kennemer Centrale van 7—8 uur en voor Velsen-Noord van 6.30— 7.30 uur. Voor de Centrale Huisman en v. d. Broek inschrijving op Vrijdag 20 Augustus en uitrei king op 27 Augustus van 78 uur. Inschrijving kan alleen geschieden, wanneer men minstens een half jaar abonné van een der bovengenoemde centra len is geweest HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen bren gen ter opbenbare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage liggen verzoeken met bij lagen van: a. L. Parlevliet Dzn. te Katwijk aan Zee en L. Parlevliet Nzn. te IJmuiden, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van hun ijsfa briek, in het perceel Middenhavenstraat nos. 38/40 te IJmuiden; b. K. Wijnschenk te IJmuiden, om vergun ning tot het oprichten van een vischconser- venfabriek, waarin geplaatst zullen worden 6 electromotoren n.l. 2 van V/2 P.K., 3 van 1 P.K. en 1 van 3/4 P.K., in het perceel Middenha venstraat nos. 31/33; c. M. G. Seijsener te Santpoort, om vergun ning tot hét oprichten van een bakkerij, waar in geplaatst zal worden een heete luchtoven, in het perceel Terrasweg no. 12. Op Zaterdag 28 Augustus as.., des voormid dags 11 uur, zal ten gemeentehuize gelegen heid bestaan om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten. Engelsch Jacht bij Noord-Hinder in nood. Duitsch schip redt de opvarenden. De opvarenden van een Engelsch jacht hebben Zondagmiddag ter hoogte van het lichtschip „Noord- Hinder" benauwde oogenblikken doorgemaakt. Hun jacht was lek ge slagen en bevond zich in zinkenden toestand, waarvan zij kennis gaven aan de bemanning van het lichtschip. Aan boord van de Noord-Hinder liet kapi tein Van der Ende een sloep strijken. Eenige leden der bemanning boden zich aan om de reddingspoging te wagen. De zwemvesten wer den aangedaan en terwijl de sloep met een lijn aan het lichtschip bleef verbonden, tracht ten de wakkere mannen verbinding te krijgen met het in nood verkeerende jacht. Door de hooge zeeën werd de sloep echter telkens opnieuw teruggeslagen, zoodat ten slotte, na tallooze vergeefsche pogingen, het reddingswerk moest worden gestaakt. De kapitein van de Noord-Hinder besloot daarop noodseinen te hijschen, welke werden opgemerkt door den uitkijk van het Duit sche stoomschip .Oldenburg" van de Olden burgPortugal Damnfschiff-Rhederei, dat onmiddellijk van koers veranderde en bijstand verleende. Het gelukte verbinding te krijgen met het jacht en de opvarenden aan boord te nemen. Het jacht werd op sleeptouw genomen, doch moest korten tijd later worden gekapt, daar het begon te zinken. Het verdween dra in de golven. De „Oldeburg" zette daarop haar reis voort. Waarschijnlijk gaat het schip naar Engeland. Sportvlieger raakte de richting kwijt. Na noodlanding bij Gorinchem weer opgestegen. Zondagmiddag omstreeks vier uur heeft het Fransche sportvliegtuig F. - A. P. Z. op een weiland, dat gelegen is naast het terrein van de Gorcumsche voetbalvereeniging „Unitas" een goed uitgevoerde noodlanding gemaakt Het toestel dat vroeg in den middag van Schiphol was opgestegen, was op weg naar Antwerpen. De bestuurder is door de laaghangende wol ken en slagregens de richting kwijt geraakt en na eenige keer en boven Gorinchem te heb ben gecirkeld op een weiland gedaald. Nadat den bestuurder de juiste richting was gewezen startte hij naar Brussel, waar hij te ruim 7 uur is aangekomen. Onvoorzichtig oversteken kost een menschenleven Twee zwaar gewonden. Zondag omstreeks half zes is op den rijksweg- Dén BoschNijmegen, welke een voorrangsweg is, een zeer ernstig ongeluk gebeurd, waarbij nu reeds 'n doode betreurd moet worden. De twintigjarige A. van den Br. uit Geffen kwam .'iet zijn verloofde, mej. J. H., eveneens uit Geffen, op de fiets uit een zijweg en wilde den rijksweg oversteken. Doordat zij zich niet voldoende overtuigden of zij dit ongehinderd konden doen, werden zij bij oversteken plotse ling aangereden door een uit de richting Nij megen komende personenauto. Beide wielrij ders werden tegen den grond gesmakt en ble ven bloedend liggen. De auto, waarvan de be stuurder op het laatste oogenblik nog wilde uitwijken, kwam tegen een boom terecht. Van d|n B'r. was vrijwel op slag dood. Zijn verloofde kreeg zeer ern stige verwondingen en brak boven dien een been. Men vreest voor haar leven. De chauffeur, Th. S., uit Orthen, die alleen in de auto zat, raakte bij de botsing ernstig bekneld en liep daarbij een ernstige hoofd wonde en een gebroken been op. De slachtoffers zijn allen naar het Groot- Ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch overge bracht. Prinses Juliana verricht de doopplechtigheid. Het nationale huwelijksge schenk aan het Prinselijk Paar, het jacht „Piet Hein", is Zater dagmiddag van de helling der Amsterdamsche scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. op fees telijke wijze te water gelaten. Prinses Juliana heeft, in het bijzijn van Prins Bernhard en vele autoriteiten, met eigen hand de bijlslag verricht, weike het sierlijke vaartuig naar zijn element deed glijden. Omstreeks twee uur arriveerden de auto's van het Prinselijk Paar en zijn gevolg uit de richting Diemerbrug aan de grens der ge meente Amsterdam. Te ongeveer kwart voor drie werd de Am sterdamsche scheepswerf aan den Grasweg bereikt. Toen de Prinses en de Prins de loods bin nentraden en het kleine podium, dat recht onder den boeg van het motorjacht was op geslagen, bestegen, werden zij begroet dooi de plechtige tpnen van het Wilhelmsu. Nadat Prinses Juliana en Prins Bernhard op het podium hadden plaats genomen, sprak de heer G. de Vries Lentsch Jr. als volgt: Toespraak van den heer De Vries Lentsch. De groote eer valt mij te beurt, u allen welkom te heeten op de Amsterdamsche scheepswerf. Nu de dag van de plechtige tewaterlating van het Prinselijk jacht „Piet Hein" is aan gebroken, wil ik mij in het bijzonder richten tot U, Koninklijke Hoogheden, de toekom stige eigenaars van dit jacht. Het is mij een groote voldoening, dat ook U aan onze uitnoodiging gevolg hebt willen geven en dat Uwe Koninklijke Hoogheid, de Prinses, zich hebt voorgenomen de doop en de tewaterlating van de „Piet Hein" persoon lijk te verrichten. Hoewel Uwe Koninklijke Hoogheid op vele wijzen Uwe hooge belangstelling hebt ge toond, hebt U nog niet, zooals Prins Bern hard, een persoonlijk bezoek aan het schip gebracht. U ziet de „Piet Hein" dus thans voor het eerst. Ik hoop van harte, dat de vluchtige indruk, dien p van 't schip krijgt, een goede zal zijn. Voordat U overgaat tot de doop en tewa terlating, zeg ik ook de leden van het co mité en alle verdere aanwezigen, dank voor hun belangstelling. Koninklijke Hoogheid, thans verzoek ik U eerbiedig, dit bijltje als geschenk van mij te willen aanvaarden ter herinnering aan dit oogenblik, en hiermee de doop en tewater lating van de „Piet Hein" te willen verrich ten. Het moment van de tewaterlating was thans gekomen. Aller aandacht 'richtte zich op de hoogoprïjzende witte boegpunt, waarvoor de Prin ses, die van haar zetel was opge staan, thans het sierlijke bijltje op nam. Een slag sneed het koord dooi en nam de laatste hindernis, die het schip op de helling had gehouden, weg. Met een grooten zwaai viel een champagneflesch uit de hanebalken en vloog tegen den boeg aan scher ven. Een kort momenten daar gleed de ..Piet Hein" weg. vulde de wiide poort en was dan buiten, in het volle daglicht, waar het water spatte om den romp en het gejuich opklonk der honderden, die op schuiten en in bootjes tegenover de werf op dit oogenblik hadden gewacht. Het witte slanke schip, elegant en hoofsch van vormen, dreef langzaam op het watervlak uit. Mr. Trip spreekt. In de loods, waar het ineens leeg gewor den was, sprak mr. Trip een kort woord tot het vorstelijk paar. Deze wees er op. dat de allerbeste uitvoerders de opdracht van het comité tot ontwerpen en bouwen van de „Piet Hein" hebben gekregen. De heer H. W. de Voogt heeft de plannen der technische commissie uitgewerkt met al hetgeen daartoe behoort. De heer G. de Vries Lentsch Jr. heeft den zoowel nationaal als internationaal gevestigden naam van zijn werf opnieuw versterkt en bevestigd. Het hart van de Piet Hein. de motoren, is verzorgd door Gebrs. Stork en Co. te Hengelo. De heer S. van Ravestein heeft het voornaamste deel van de binnen-architectuur voor zijn reke ning gekregen. En zij allen met nog vele an deren hebben in volledige harmonie samen gewerkt onder toezicht en leiding van de technische commisssie, met als uitsluitend doel voor oogen het beste te bereiken wat verkregen zou kunnen worden. Als erkenning van de verdiensten, welke die commissie zich heeft verworven, heb ik haar, namens het algemeen comité, ver zocht de overdracht van de ..Piet Hein", welke, met toestemming van Uwe Koninki'- lijke Hoogheden, op 28 dezer zal plaats heb ben. te willen verzorgen en bewerkstelligen. In verband hiermede zou ik reeds thans namens alle deelnemers aan het huwelijks geschenk. ik mag dus wel zeggen namens het geheele Nederlandsche volk, de hoop en tevens de overtuiging willen uitspreken, dat de „Piet Hein" in alle opzichten aan de ver wachtingen zal beantwoorden. Deze verwach tingen gaan niet in de richting van de ver overing van een zilveren vloot. Maar wel mag en moet verwacht worden, dat ook deze „Piet Hein" zich geheel en zonder beper king aan de gestelde taak zal geven en die taak op voortreffelijke wijze zal vervullen. Zij bestaat in het dienen van zijne konink lijke eigenaren, in het bijdragen tot het ge luk. de vreugde en gezondheid van het ko ninklijk gezin, dat de „Piet Hein" de groote eer en het voorrecht zal hebben door Neer- land's wateren te voeren en van de Neder landsche watersport te doen genieten. Met een driewerf hoera op onze Prinses, op onzen Prins en op de „Piet Hein" beëindigde mr. Trip zijn toespraak. Nadat de heer Vries Lentsch de Prin ses en den Prins geluk had gewenscht, de den deze bij zich ontbieden de leden dei- technische commissie, de architecten De Voogt en Ravesteyn. den heer Stork en de bazen van de werf, met wie zij zich eenigen tijd onderhielden. Uitgeleide gedaan door de heeren G. de Vries Lentsch Jr. en mr. L. J. A. Trip zijn Prinses Juliana en Prins Bernhard korten tijd daarna per auto naar Soestdijk ver trokken. Lord Baden Powell naar Engeland vertrokken. Zondagavond met de Ilarwichboot ons land verlaten. Met de Harwichboot „Prague" is Zondag avond om kwart voor twaalf Lord Baden Po well in gezelschap van zijn echtgenoote naar Engeland vertrokken. Reeds vroeg in den avond omstreeks ne gen uur heeft de Chief Scout het kasteel Oud-Wassenaar, waar hij logeerde, verlaten, om zoodoende nog voor de aankomst van den boottrein aan boord te zijn en zich rustig voor den nacht te installeeren. Bij zijn vertrek uit Wassenaar heeft de di recteur van het kasteel aan Lord en Lady Ba den Powell een groote bouquet bloemen over handigd, waarvoor de Chief Scout hartelijk dank zegde. Autobestuurder trekt zich nergens iets van aan. Man doodgereden, doch niet gestopt. Gisternacht is op den grooten provincialen verkeersweg Bergen op ZoomPutteAntwerpen onder de gemeente Ossendrecht ter hoogte van van het Jagersrust de arbeider P. Burmans wonende te Ossendrecht ver moedelijk door een auto aangereden. Zondagmorgen ontdekten voorbijgan gers het lijk, waarvan het hoofd ernstig verminkt was. De politie, die van het ongeval tele fonisch in kennis was gesteld, was spoedig ter plaatse en stelde een on derzoek in. Omtrent het uur waarop Zaterdagmiddag is een rail geboken van het ongeluk is gebeurd, alsmede om trent den juisten toedracht tast men nog in het duister. Reclits van den weg aangereden. Fietser door slippende auto gedood. Zaterdagmorgen kwam een geneesheer uit Den Haag met zijn auto door de gemeente Terheijden, toen de wagen plotseling op het door den regen glad geworden wegdek slipte. De wagen schoot naar links en raakte op het rijwielpad den wielrijder K. uit Terheijden. Deze liep ernstige verwondingen op en moest naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda worden vervoerd. Daar is hij 's avonds aan zijn verwondingen bezweken. Treinverkeer Amsterdam-Haarlem vertraagd. Tengevolge van railbreuk. Zaterdagmiddag is een rails gebroken van de spoorlijn Amsterdam—Haarlem tusschen de Amsterdamsche gasfabriek -en Sloterdijk. Daardoor was het verkeer van Amsterdam in de richting Haarlem eenigszins gestagneerd. Het verkeer moest eenigen tijd over enkel spoor geleid worden. De treinen uit de rich ting Haarlem kwamen vrijwel regelmatig te Amsterdam binnen, doch de treinen naar Zandvoort en de z.g. tusschen treinen vielen uit. De storing heeft anderhalf uur geduurd. Om half vijf werd het verkeer over beide spo ren hervat.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1