Buiten haar kringen FEUILLETON door HERPAAN ANTONSEN. 23) „Natuurlijk nietmaar het is niets voor hemik meen, om over mij leugens te vertellenof ook maar om er op te zin spelen, dat hij mij kendeCurtik ik kan het niet gelooven!" „Dan denk je dus wèl, dat ik lieg", zei hij gekrenkt. „Maar lieve kind, hoe kon ik in vredesnaam weten, dat hij je vriend van Coney Island was, als hij het me zelf niet verteld had „Hij kon je verteld hebben, dat hij me ken de, zonder jeal dat andere te „Als hij dan toch je vertrouwen wilde schenden, dan kwam het er immers niet op aan, hoe erg hij het schond, wel? Kijk eens hier. Terry, ik kan zooiets niet uitstaan. Jouw vriend Redding heeft leelijk over je ge sproken in zijn woede, toen hij je verloofde ontmoetteik heb met hem gevochten Wat had je anders van me verwacht?" „Ik veronderstel, dat je niets anders doen kon", zei Terry langzaam. Haar illusies sche nen verscheurd. Als Jack Redding zóó laag kon handelen „Het spijt me natuurlijk, dat het voorge vallen is", zei Curt. „Ik had hem rustig moe ten negeerengeen herrie in de Totem Club maken, maar ik werd woest Ik kon er niets aan doen. En toen ze me tenslotte vroe gen, wat er aan de hand was, heb ik alleen maar gezegd, dat de naam van een dame nooit in de club „Dat had je toch niet hoeven te zeggen?" viel ze hem in de rede. „Maar ik was een beetjeDie kerel gaf me een klap, voordat ik er op bedacht was. Ik ben een paar seconden buiten westen ge weest.ik wist niet, wat ik deed „Dat weet ik", zei ze. Maar de lui zullen nu mijn naam er mee „Terry, liefste, het spijt me verschrikeklijk. rkik ben zoo dol op je en „Dus je vermoedde heelemaal niet, wie hij eigenlijk was?" Hij scheen pijnlijk getroffen door haar vraag. „Hoe kon ik dat, Terry? Je moet me ver trouwen. Ik zou er niet aan gedacht hebben, ook maar een poging te doen, om er achter te komen, wie hij was. Je had gezegd, dat je zelf vertellen zou, wie hij was, als we hem zouden ontmoeten. Daar kon ik op wachten. Waarom niet? Waarom zou ik nieuwsgierig zijn geweest wie het was?" Zijn stem klonk oprecht. Alleen zijn voor stelling van wat Redding gedaan had, klonk niet oprecht. Maar ze kende Curt toch al ja ren en had nooit iets oneerlijks in hem ont dekt. En wat wist ze eigenlijk van Jack Red ding af? Ze had hem slechts een enkele maal ontmoet Ze kon zijn karakter immers lang zoo goed niet kennen als dat van Curt? „Terry. toe, laten we binnenkort gaan trouwen" pleitte hij. Ze keek hem aan. Hij was toch wel lief. En hij had vandaag voor haar gevochten met den man, die haar naam Op dat oogenblik kwam mrs. Carey binnen „Iemand voor u aan de telefoon, miss Ter ry. Hij zei, dat het dringend was, maar wil de geen naam opgeven", zei ze. „Redding natuurlijk. Praat niet met hem, Terry", zei Curt. „Waarom niet? Hij heeft toch recht, ge hoord te worden?" Hij haalde zijn schouders op. „Als je het zóó voelt. „Ja, zoo voel ik het. Ik zal hooren, wat hij te zeggen heeftmaarik geloof jou, Curt". Ze ging naar de kleine bibliotheek en nam den hoorn van het toestel. Het was niet de stem van Jack Redding. „Met miss Tarpeton?" „Ja?" zie ze. „U spreekt met den portier van het huis, waarin een jonge dame,, die zich miss Con verse noemt, een atelier heeft gehuurd. Van morgen was hier een heer, miss Tarpeton, die kwam vragen, of miss Tarpeton hier een atelier in huur had en ik zei tegen hem van neen, maar dat er wel een zekere miss Con verse hier gehuurd had. En nu staat er van avond in de krant een portret van miss Tar peton, dat precies op die miss Converse ge lijkt. En als u dezelfde mocht zijn, als miss Converse, dan zou ik een heel belangrijk be richt voor u hebben." „En dat zou zijn?" „Bent u dan miss Converse? Want als u dat bent, dan moet ik u zeggen, dat die heer een heeleboel onprettige dingen over u ge vraagd heeft en me honderd dollar heeft gegeven, als ik er antwoord op gaf. Ik heb hem verteld, dat een jonge man nogal eens bij u kwam en hij vroeg, of hij vaak kwam en ik heb gezegd van niet en hij vroeg nog meer en ik schaam me er erg over, dat ik hem zooveel verteld heb en toen ik uw por tret zag, heb ik dadelijk gedacht, dat ik u ervan op de hoogte behoorde te brengen, omdat...." „Wat was dat voor een heer, die u dat vragen kwam?" onderbrak Terry hem. „Dat weet ik niet. Maar hij is vanmorgen hier ook bij mijnheer Gregory geweest en ik zou het dus gemakkelijk te weten kunnen ko men". „Neen, dat hoeft niet. Wel bedankt", zei Terry, hing den hoorn op, bleef even voor zich uit staan kijken, nam den hoorn weer op en vroeg het nummer van Gladys Carson. „Met Terry", zei ze. „Ikik heb met Curt gesproken. Enen, Gladys, ik denk... ik geloof, dat we beter doen, met ons oordeel over mijnheer Reddng nog wat op te schor ten. Ik bedoelals twee mannen ruzie maken.... zie je, ik heb alles nog niet ge hoord en we moeten nu uit,..." Ze hield op en in dat oogenblik, voordat Gladys antwoordde, besefte ze opeens, dat het Gladys wel vreemd moest schijnen, dat zij weifelde in haar veroordeeling van Curt's tegenstander, dien zij, bij weten van Gladys, eigenlijk slechts een enkel oogenblik gezien had. Maar er viel niets aan te doen, Gladys moest dan maar denken, wat ze wilde. „Ja, natuurlijk", zei Gladys eindelijk, „ik... ik ben heel erg blij, dat hij niet zoozoo onhebbelijk is, als we dachten. Het is eigen lijk als buitenstaander dom, partij te kie zen tussschen twee menschen, die ruzie heb ben, denk je ook niet?" „Tenminste, zoolang die buitenstaanders er niet het fijne van afwetenja", gaf Terry toe. „Engaan jullie nog naar den schouwburg?" „Hm.Ja, en daarna denkelijk naar het Casino. Is dat programma heuschheele maal in orde ik meenwat jou be treft?" „Natuurlijk", zei Terry. Ze hing den hoorn op en bleef nog een poosje in gedachten verzonken,, voordat ze naar den salon terugkeerde. Zoodus Curt had wèl probeeren uit te vinden, wie Redding was! En hij had onbehoorlijke vragen ge steld. „Was het Redding?" vroeg hij, zoodra ze binnenkwam. Ze schudde het hoofd. Ze glimlachte zelfs. „Neen, heusch niet", antwoordde ze en hij kon niet vermoeden, hoeveel minachtende wrok achter haar glimlach verborgen zat. Het diner bij Parker Carson verliep dien avond niet bijzonder rustig. De toonaange vende kringen in New-York waren van de herrie in de Totem Club op de hoogte. Wel bestaat er een ongeschreven wet, dat wat in een besloten club voorvalt, niet buiten de muren daarvan bekend mag worden, maar ongeschreven wetten worden al even slecht nageleefd als het geschreven recht. Bovendien het was een te mooi schan daaltje, om in den doofpot gestopt te wor den. En zelfs kleine bijzonderheden ver spreidden zich met de snelheid van den wind. De Carsons hadden Jack Redding den vori- gen avond aan zoowat een dozijn mensschen voorgesteld. De naam van Curt's aanvaller trok hun aandacht. En zoo was de telefoon van de Carsons geen oogenblik stil. „Gladys, lieve.... die knappe jonge man van gisterenavondwas dat dezelfde, die Curt tegen den grond geslagen heeft?" „Zeg, Parker, hoe zit het met je nieuwen zwaargewicht bokser? Wil je hem soms te gen Max Schmeling laten uitkomen?" Carol Terhune verkeerde in een staat van heftige opwinding. (Wordt vervolgd). De korenmolen „De Jonge Landman" te Vijfhuizen, een der oudste van Noord Holland, zal gedeeltelijk worden atgebroken. In 1840 werd deze molen te Amsterdam in gebruik genomen en na 35 jaar naar Vijfhuizen verplaatst Prof. dr. H. Aldershott, buitengewoon hoogleeraar in de Serologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, is overleden Weber en Ferrer, twee der Fransche soldaten, die bij de Japansche aanval op Tientsin werden gewond. De twee soldaten voor hun kazerne te Tientsin Met het afbreken van het Jamboree station te Vogelenzang is Maandag een aanvang gemaakt. Een der toegangen tot de hulp- perrons, die tijdens de Wereldjamboree door duizenden werd gepasseerd, wordt opgeruimd 700-jarig bestaan der Duitsche hoofdstad Het 3e en 14e Regiment Infanterie uit Bergen op houden met het 6e Regiment Infanterie gezamenlijk zomer- vervolgoefeningen rond Breda tot 28 Augustus a.s. Kwartier makers zijn bezig met de laatste voorbereidingen op het Chasséterrein, waar de manschappen zijn ondergebracht Ter gelegenheid der viering van het 700-jarig jubileum der stad Berlijn trok een feestelijke optocht door de straten der Duitsche hoofdstad. Een detail uit den stoet De „Nieuw Amsterdam", het vlaggeschip der Holland Amerika-lijn wordt bij de Rot- terdamsche Droogdok Mij. afgebouwd

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8