HET NIEUWE AVONDBLAD Een bezoek aan het Provinciaal Gesticht. 22e JAARGANG No. 242 WOENSDAG 18 AUG. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NE VEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnês. Levenslange ongeschiktheid 3000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim f 100.één lid duim f 50.alle leden wijsvinger 60.— één of twee leden wijsvinger f 25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk f 15.—, polsbreuk f 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.- bjj verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Nieuwe helpers in nood. Uitreiking diploma's E. H. B. O. Gisteravond heeft in „Hotel Willem Ba- rendsz" de uitreiking plaats gehad van het Oranjekruis aan leden van E.H.B.O., die met goed gevolg examen hebben afgelegd voor eerste hulp bij ongelukken. De aanwezigen werden verwelkomd door den heer A. P. Bak ker, die hierbij zijn voldoening er over uit sprak, dat zoovelen met goed succes het examen hadden afgelegd. Hierbij wees hij op het moeilijke examen dat afgenomen was door Dr. Smit, directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen dienst te Haarlem. Vervolgens bracht hij een compliment, ook mede namens de IJmuider Reddingbrigade, aan pr. J. Mac Daniël te Driehuis die op zoo'n prettige en onderhoudende wijze den cursus had weten te leiden. Hierna was de gelegen heid aan Dr. J. Mac Daniël om over te gaan tot het uitreiken der diploma's. Alvorens dat te doen sprak deze ook zijn beste wenschen uit tot de geslaagden. Hij vond het altijd een voldoening, wanneer er personen gevonden worden die paraat willen zijn om te helpen waar hulp noodig is. Daartoe heeft men men schen noodig die dan ook werkelijk in staat zijn hulp te kunnen verleenen. Hij acht zich ge lukkig om aan een aantal van zulke menschen het bewijs van vaardigheid en kunnen te mo gen overhandigen. Maar nu is men er nog niet, men moet doorgaan zich verder te be kwamen. Het examen van Dr. Smit is niet gemakkelijk geweest. Maar wil men de ver worven kennis behouden, dan moet men door gaan met oefenen. Hiertoe dient men op eigen terrein te blijven. Hierbij wees Dr. Mac Daniël op de fouten die gemaakt kunnen wor den wanneer men buiten zijn bevoegdheid gaat. Nadat hij nog; een woord van dank had gericht tot de cursisten, voor hun trouw be zoek en den ijver, waarmee zij de cursussen gevolgd hebben, en tot den heer Bakker voor zijn hulp, werden de diploma's uitgereikt aan mevrouw Kwast, mevrouw Cordia en de dames Verhoog, Belgrave, Bobeldijk, Wiersma, Munts en Dekker. De namen der heeren die een diplo ma hebben gehaald zijn: J. Pronk, G. Roo- meyer, G. Bakker, P. v. d. Bos, J. P. v. d. Bos, J. van Slooten, W. P. Metz Jr., H. G. Willems en C. Noordman. Aan Dr. Mac Daniël werd namens de cursisten een fraaie bloemenmand en naamstempel aangeboden. Onze brievenbus als collectebus voor de tuberculosebestrijding. Een goede oogst. In ons kantoor stond een sigarenkistje met het opschrift: „Rijwielplaatjes voor de tuber culosebestrijding". En aan de voordeur stond een cartonnetje met het verzoek, gebruikte rijwielplaatjes in de bus te werpen. Er was dus een nauw verband tusschen het sigarenkistje en de brievenbus, welk verband gedurende ruim twee weken gehandhaafd bleef. Eiken dag weer klikten de koperen dingetjes in de bus. En 's avonds gingen ze van de bus naar het kistje, een bescheiden kistje van vijftig, dat eiken dag steeds voller werd. En spoedig bleek, dat onze verwach tingen te bescheiden waren want het duurde niet lang of het kistje was vol. Er kwam een tweede kistje voor hetzelfde doel. En ook dat vulde zich hoe langer hoe meer. Tot ook dat vol was. Toen 'werd alles overgestort in een schoe nendoos. En nu is het einde der collecte in het zicht. De regen werd een sporadisch druppelen. Maar nu is de schoenendoos bijna vol. En we zijn gaan tellen. Het resultaat was verrassend Achthonderd veertien plaatjes telden we plus een koperen munt en nog wat ander ko perwerk; 814 plaatjes waarvoor de eigenaar of eigenares eens een kloeken rijksdaalder heb ben geofferd. Achthonderd veertien rijks daalders dus? Misgeraden. Want in menig plaatje zat een gaatje, het kenmerk van het gratis rijwielmerk. We na men een steekproef: op de honderd plaatjes waren er 28 met een gat er in. Dus was 28 pet. van de voormalige eigenaars of eigenaressen werkloos. Natuurlijk gaat die berekening niet op, de toestand op de arbeidsmarkt is ongetwijfeld gunstiger; elke wielrijder of wielrijdster heeft, wel een rijwielmerk, maar niet elke wielrijder of wielrijdster maakt deel uit van de arbeids markt. En zoo bij stukjes en beetjes, golfde het ko perwerk via de brievenbus in de schoenendoos. De oogst werd hoe langer hoe grooter, was gunstiger dan andere jaren, omdat steeds meer menschen zich herinnerden, dat vele kleintjes een groote maken. We hebben de collecte laten wegen Er was 3.8 K.G. Als heel Nederland zoo zijn best doet als IJmuiden dan'zal er voor de tuberculosebe strijding zooveel geld door deze rijwielplaat jes-oogst binnenkomen als ongeveer 1500 K.G. koper waard is. Het kan veel meer zijn. Ook in IJmuiden heeft lang niet iedere wielrijder of wielrijdster zijn (haar) plaatje voor het goede doel afge staan Maar de oogst wordt elk jaar grooNer. Het volgende jaar verwachten we minstens 1500 plaatjes. En zullen we hopen, zoo weinig mo gelijk met een gat er in. P.S. Het zijn er inmiddels 830 geworden. DEENSCH CONTINGENT UITGEPUT. Het Deensche contingent voor de maanden Juli en Augustus is door den aanvoer van den kotter E 436 thans geheel uitgeput. Het Engelsche stoomtrawler- visscherijbedrijf. Reederijen werken alle met verlies. Hoogere exploitatiekosten en lagere besommingen. In mijn artikelen over het visscherijbedrijf te Hull en Grimsby is in het bijzonder gewe zen op de enorme hoeveelheden visch, die in deze havens worden aangevoerd. Het was een weergave van de indrukken, die de enorme bedrijvigheid en voor wat Grimsby betreft de moderne outillage op mij maakten. Gelegenheid, om achter de schermen te zien had ik niet, maar uit hetgeen ik omtrent de bedrijfsresultaten vernam bleek mij duidelijk, dat het zooals ik reeds opmerkte, niet alles goud was wat er blonk. Vooral het feit, dat de reeders van plan waren, over te gaan tot een vrijwillige beperking van den aanvoer, gaf mij aanleiding tot deze opmerking. Dat het er in het Engelsche visscherijbe drijf inderdaad verre van rooskleurig uitziet, is in de onlangs in Londen gehouden huishou delijke vergadering van leden van de Trawl Owers' Federation duidelijk naar voren geko men. En als we afgaan op de in die vergade ring geuite noodkreten, dan komt men licht tot de conclusie, dat men in Engeland een ernstige crisis meemaakt. De voorzitter der Federation, Sir Andrew Lewis sprak de hoop uit dat Dinsdag (dat was gisteren) wanneer opnieuw vergaderd zou worden, een besluit genomen zal worden in zake een vrijwillige aanvoerbeperking, han gende de plannen der regeering, die bij de opening van het Parlement bekend gemaakt zullen worden. Uit de rede van Sir A. Lewis bleek, dat vooral de toestand in Aberdeen onrustbarend is Daar zijn op het oogenblik 80 schepen elk met een bemanning van 10 man, opgelegd. Met de nevenbedrijven meegerekend zijn het twee keer zooveel menschen, die hierdoor zonder werk zijn. In totaal zijn er in Aberdeen 11000 menschen in het visscherijbedrijf werkzaam. Twintig tot 22y2 pet. van de bevolking van Aberdeen leeft van de visscherij-industrie. Als de handel niet verbetert, aldus Sir A. Lewis, is het duidelijk, wat dit voor Aberdeen betee- kent. De prijzen, die thans in de markt ge maakt worden, zijn lager dan in 1913 en de kosten zijn 50 pet. hooger. En in den zelfden tijd zijn de detailprijzen 100 pet. hooger. We voelen, dat er iebs niet klopt in de visseherij-industrie. Als we een groot deel van de visch als mest naar het land kunnen brengen en 2 3/4 tot 2 7/8 penny per pond konden maken vooralle soorten visch zouden we het bedrijf gaande kunnen houden Zoowel in Fleetwood als in Lowestoft zijn vele booten opgelegd. En in Aberdeen zullen nog meer booten opgelegd moeten worden. Als voorbeeld van den slechten gang van zaken wees Sir A. Lewis er op dat b.v. de Strath Company, een reederij met een eigen ijsfa briek, eigen stores en een eigen steenkoolbe- drijf in één jaar 17.000 heeft verloren. De redacteur van The Fishing News wijst er in een hoofdartikel op, dat in Mei 1937 de ge middelde prijs per pond van de in Huil door Britsche trawlers aangevoerde visch 0.73 penny per pond was, of de helft minder dan in Mei 1934. Hoezeer de gemiddelde prijzen de laatste jaren gedaald zijn blijkt uit het vol gende staatje: 1934: 1.46 penny per pond. 1935: 1.33 d„ 1936: 1.20 d., 1937: Februari 0.98, Maart 0.96, April 0.86, Mei 0.73, Juni i.19, Juli 0.97. Het bouwen van grootere trawlers heeft een verhooging der bedrijfsonkosten teweeg ge bracht, waartegenover geen hoogere besom mingen staan. Niet alleen de bouwkosten zijn hooger geworden, ook de prijzen van de steen kool en van andere benoodigdheden zijn ge stegen. Men schat dat alleen door de stijging van de schade, die de reeders hierdoor lijden, trawlers met £400 tot 800 per jaar gestegen zijn en daar er van Huil ongeveer 250 trawlers varen, kan men zich een denkbeeld vormen van deschade, die de reeders hierdoor lijden. Verleden jaar werden in St. Andrew's Dock niet minder dan 800,000 ton steenkool gebun kerd. De laatste maanden zijn de steenkool prijzen met drie tot vier shilling per ton ge stegen. Alle hoop is nu gevestigd op wat de regee ring zal doen. JUBILEUM-TOURNOOI IJ.V.V. „STORM VOGELS". Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van IJ.V.V. „Stormvogels" worden Zaterdag 21 Augustus de volgende wedstrijden gespeeld: Van 1516.15 uur: V.S.V.Kinheim. Van 16.3017.35 uur: StormvogelsZ.V.V. Van 18.15—19.30 uur: finale winnaars. Er wordt^ ons op gewezen, dat Z.V.V. de eerste vereeniging was, waartegen Stormvogels bij haar intrede in de voetbalwereld speelde. De toegangsprijzen voor deze wedstrijden zijn zoo laag mogelijk gesteld, zoodat iedereen de wedstrijden kan bijwonen. Zondag 22 Augustus komt Stormvogels in de tweede ronde van het Westertorentournooi op het terrein van „De Spartaan" uit tegen „De Spartaan" (van 1.15 tot 2.30 uur) en tegen ED.O. (van 3 tot 4.15 uur). POLOWEDSTRIJDEN IN ..DE HEEREN DUINEN". A.s. Zondagmiddag vinden in de zweminrich ting „De Heerenduinen" interessante polo- wedstrijden plaats, waarvoor inmiddels de loting heeft plaats gehad. Het programma luidt als volgt- V.Z.V. IPoelmeer I. H.V.G.B. I—A.Z. 1870 I. Daarna de winners- en verliezersronde. In de pauze wordt een demonstratie gegeven van verschillende zwemslagen en een demon stratie schoonspringen en spelen V.Z.V. II H.V.G.B. ni een polowedstrijd. Het schoon springen geschiedt door leden van de A.Z. 1870. Voor het begin der wedstrijden zullen V.Z.V. I en V.Z.V. II gehuldigd worden in ver band met het door hen behaalde kampioen schap. Trawlers als hulpvaarluig voor de Marine. Bloemendaal. Onlangs hebben wij gemeld, dat de Kon. Marine twee IJmuider stoomtrawlers gehuurd had, om daarmede gedurende eenige maanden proeven te nemen, teneinde te onderzoeken welke beteekenis deze schepen in oorlogstijd voor de marine kunnen hebben. Naar de N. R. Crt. thans vernam, zijn deze proeven geslaagd. De trawlers zullen dienst doen als hulpvaartuig. In vredestijd zullen ze echter niet gebruikt worden. EXAMEN HANDENARBEID. Voor het te Haarlem gehouden examen handenarbeid slaagde de heer M. Koning, onderwijzer aan de Marnixschool te IJmuiden. De heer Koning werd opgeleid door de Ver. „Handenarbeid" te IJmuiden. LEDENVERGADERING VER. V. NIJVER HEIDSONDERWIJS IN KENNEMERLAND. De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland houdt Donderdag 26 Augus tus een ledenvergadering, waarin o.a. be handeld zal worden een voorstel tot conversie der gelóleening. DE VLOERBEDEKKING VAN HAL C. Zooals men weet heeft men verleden jaar in hal C bij wijze van proef een deel van den be nedenkant, d.w.z. daar waar de visch wordt uitgestald, met tegels bedekt. Dit blijkt goed te hebben voldaan, want men is thans bezig een nieuw gedeelte van vloer tegels te voorzien. Opbrengst der Loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden over de maand Juli van dit jaar bedroeg f73.207 tegen f 43.129 in dezelfde maand van het vorige jaar. Over de eerste zeven maanden van 1937 bedroeg die opbrengst f 479.068 tegen f 320.020 in het zelfde tijdvak van verleden jaar. Het geraam de bedrag t.m. 3-1 Juli 1937 was f 291.666. De zuivere opbrengst over de periode van 1 Jan. 1936 tot en met de maand Juli 1937 be droeg f 625.890. Vlootuitbreiding. Zaterdag j.l. arriveerde het nieuwe m.s. ..Rijnstroom" van Rotterdam te Amsterdam Het schip werd voor rekening van de N.V. Hollandsche Stoomboot Mij. gebouwd op werf van C. van der Giessen en Zonen te Krim pen a. d. IJsel en heeft een laadvermogen van 1100 ton. Het behaalde op de proeftocht een snelheid van ruim 11 mijl per uur en is uit gerust met een 750 P.K. motor. Naar gemeld wordt is de bestemming den dienst te onder houden tusschen verschillende havens aan het Bristolkanaal, waarheen het schip Don derdag as.., 19 dezer, voor de eerste reis zal vertrekken. Koken voor 1800 menschen. Het landhuissysteem. Wij vervolgen ons bezoek en passeeren de keuken met bijbehoorende vertrekken. De keuken. Een machtig bedrijf, waar voor 1800 menschen gekookt wordt (electrisch) Waar 100 K.G. vleesch tegelijk wordt gebraden 1000 Liter koffie of thee tegelijk wordt gezet, met geweldige kookpotten. En weer zien we de patiënten bezig met groente wasschen. aardappelen schillen enz. Dezelfde bedrijvigheid heerscht in de was- scherij en de naaikamer, waar door 160 pa tiënten 1.400.000 stuks linnen per jaar bewerkt worden of 9000 K.G. per week. Wat 's morgens in de wasscherij komt, wordt 's avonds klaar afgeleverd. Alles gaat weer electrisch. Voor de veiligheid der patiënten is afdoende gezorgd. Geen hand kan onder een machine komen, geen kortsluiting kan bij het strijken gevaar opleveren. Wij staan bij een mangel. Een met opzet verkeerde manoeuvre met dehand en de mangel rijst en het gevaar is afgewend. De feestzaal, die wN een vorige maal van de pret hebben hooren averen, is nu één groote werkplaats, waar 10-tallen vrouwen ijverig naaiwerk verrichten. Even slaan we een blik in de R.K. kapel, waar geregeld godsdienstoefeningen worden gehouden, evenals in het welbekende kerkje, dat bij den ingang van het park ligt. Nu zijn de andere nuttigheidsbedrijven aan de beurt: de schoenmakerij, schilders werkplaats, timmerwinkel, matrassenmakerij speelgoed werkplaats, kleermakerij, enz. In het paviljoen, uit twee afdeelingen be staande, worden 50 mannen en 50 vrouwen verpleegd die allen tot de zich sociaal het best gedragende menschen behooren. Hier vindt ook de vooropleiding plaats voor het verplegend personeel. In het Provinciaal Ziekenhuis worden tegen woordig alle patiënten regelmatig onderzocht op tuberculose, waarvoor een Röntgen-instal- latie aanwezig is, als onderdeel van het kli nisch pathologisch laboratorium. In een inrichting als het Provinciaal Ziekenhuis moet men schei-per letten op de gevaren van tuber culose en wel om 3 redenen: le. Grooter infectiekans bij zoo vele men schen. 2e Hun vaak minder weerstandsvermogen. 3e De patiënten klagen later. De directie hoopt door de regelmatige con trole de frequentie op den duur lager dan elders te brengen. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. SpiekerKeizer, d„ Eschdoorn straat 28, IJmuiden. J. WarmenhovenGenet, z., Koningsplein 4rd„ IJmuiden. A. v. Stip- riaan—Ringnalda, d.. Pr. Steynstraat 64, IJmuiden. J. Kruijswijkv. d. Niet, z., Kanaal straat 68, IJmuiden. C. J. Meijboom—Bosman, z„ Frogerstraat 8rd., IJmuiden. J. M. Visser Tjaden, d„ v. Dalenlaan 14, Santpoort. S. E. A. ten SiethofStolting, z„ J. T. Cremerlaan 43, Santpoort. M. M. C. J. A. Beek—Philips, d., Terrasweg 76, IJmuiden. M. Rotgans—Cuy- pers, d., v. d. Vondellaan 23, Velsen. Overleden: J. Falk, 71 jaren, echtgenoot van C. Henneman, Rij'ksweg 462, Santpoort. HINDERWET?. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de beslis sing op het verzoek van J. Douwes te Sant poort om vergunning tot het oprichten van een petroleumbewaarplaats van ten hoogste 200 Liter, in het perceel Kerkerinklaan no. 23, door hen is verdaagd, op grond dat het on derzoek terzake nog niet is afgeloopen. Ons volgende bezoek geldt den winkel van het gesticht, waar weefwerk, mandenwerk, speelgoed, cantonnagewerk enz., alles door de patiënten gemaakt, te koop is. Het is misschien niet algemeen bekend, dat deze winkel voor iedereen open is gesteld op Woensdag en Vrijdag van 1—5 en dat er een dankbaar gebruik van wordt gemaakt. Hieraan kunnen wij vastknoopen, dat de patiënten worden beloond voor hun arbeid in eigen munt en wel gestichtspenningen, welke belooning rekening houdt met den gepresteer- den arbeid in verband met hun vermogens. Dit „geld" kunnen zij uitgeven in hun eigen winkel en hier wordt jaarlijks nog f22.000 a f 23.000 omgezet. Allerlei artikelen zijn hier te koop, maar biscuit is nummer één. Vlak bij den winkel is een café, waar dc pa tiënten vaak hun bezoekende familie brengen. Van hier begeven wij ons naar de weverij, waar op talrijke handweefgetouwen door vrouwen divankleeden, vloerkleeden, theemut sen, handdoeken enz. worden gemaakt. Elders wordt betonwerk, granito werk ge maakt, worden matten vervaardigd, boeken gebonden. En nu volgt, wat wij een van de interessant ste dingen vonden op onzen rondgang: het landhuissysteem. Dit is een afdeeling voor 20 mannen en 20 vrouwen, -zonder verplegend personeel, met slechts een enkelen keer eenige controle. Of dit moeilijkheden geeft? Neen, verzeker de men ons, het gaat heel goed. Alleen moeten wij voorzichtig zijn in onze keuze, want de menschen willen niet meer weg. Het is gebeurd, dat een ontslagen Amster dammer, die het arm had, op een goeden da? weer voor de deur stond en verzocht, om weer opgenomen te worden. En als wij de inrichting zien, kunnen wij dit ook begrijpen. Ieder heeft een eigen kamertje met een riant uitzicht en er is een ontspanningszaal met radio en portefeuille; de menschen kun nen telefoneeren op het eigen net en dit alles maakt, dat de menschen zich prettig bezorgd weten. In de afdeeling van 20 vrouwen is de leid ster, een vrouwtje van 80 jaar, achtergebleven. De rest werkt, want, zegt het moedertje: „wie niet werkt, die zal niet eten". Weer leidt onze wandeling door een raffia- werkplaats een mattenmakerij en een man denmakerij van pitriet, van welk artikel er nooit genoeg voorraad kan zijn. En eindelijk volgt een rondgang over het landgoed met bosch en moestuinen, met ge vogelte en reeën. Het is 73 H.A. groot en dit lijkt veel, maar is inderdaad met het oog op de moderne thera pie veel te weinig. Tweehonderd patiënten werken buiten. Hier in den moestuin, ginder om een natuurbad te graven; weer op een andere plaats om een nieuw voetbalveld aan te leggen, met zitplaat sen, die, als in een colosseum, terrasvormig oploopen. Tot slot wonen wij een gymnastiekles bij voor een groep op laag niveau en één op hoo ger trap staande. De stof, die voor de lagere groep geheel af wijkt van de gewone stof op de scholen is met groote zorg gekozen. Zij dwingt tot orde en regelmaat, leert klei ne moeilijkheden overwinnen, dwingt tot initiatief, kweekt moed, dwingt tot een keuze, leert elkaar steunen. Uit de lagere groep gaan velen naar een hoogere over en dezen vinden de gymnastiek prettig en een ontspanning. In het bovenstaande is weergegeven, wat een belangstellend leek, onder deskundige lei ding in enkele uren heeft opgemerkt. Wat hier in het Provinciaal Ziekenhuis ge beurt, is niet het werk van één man, of van enkelen. Het is het werk van allen, die deel uitmaken van deze geweldige organisatie. Wij hopen, dat wij er in geslaagd zijn, belang stelling voor dezen arbeid te wekken en waar- deering voor wat hier in alle stilte, zonder eenigen ophef, door vrouwen en mannen wordt verricht ten bate van de patiënten. SANTPOORT CONCERT. Hedenavond geeft de Haarlemsche Har monie Apollo" een concert in de muzieknis Het volgende programma wordt uitgevoerd: 1 Paris-Bruxelles, Marsch. 2 La Cité Meurtise, Ouverture. 3 L'or et l'argent, Wals. 4 Speranza, Ouverture. 5 Officer of the Day, Marsch. 6 K.L.M.-marsch. 7 Charmante, Ouverture. 8 Tannhauser. Ouverture. 9 Vroolijke Potpourri. 10 Marsch, Finale. ROEIEN. DANKTELEGRAM VAN PRINSES JULIAN.. AAN DEN NED. ROEIBOND. Als antwoord op het hulde telegram, dat Zondag namens de deelnemende landen aan de Europeesche kampioenschappen op de Boschbaan aan Prinses Juliana is gezonden, heeft het bestuur van den Ned. Roeibond van den secretaris der prinses, Baron Baud, het volgende in het Fransch gestelde telegram ontvangen: „H. K. H. Prinses Juliana draagt mij op, aan de vertegenwoordigers van de twaalf landen, vereenigd op de Boschbaan te Amsterdam, Haar hartelijken dank over te brengen voor hun vriendelijk telegram, evenals aan de Nederlanders voor de bewijzen van aanhankelijkheid, daarin vervat." Japansclie soldaten slaan uit de loopgraven de verrichtingen van de Chineesche troepen gade. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN RIPPERDA DE UITSLAGEN. 3e afd. DeCeO 2—DeCeO 3 2— 3e afd. Ripperda 3D.K.T. 1 5_ 2e afd. Kennemers 3—V.S.V. 4 32 3e afd. E.H.S. 4—D.O.A. 1 1_2 2e afd. V.O.G. 1Kinheim 2 0—3 Eere-afd. Kennemers 2—V.S.V. 2 0—2

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1