JÉJiiiÉÉL KEIMINIËIME® THEATER - DfilMSEN Het bekende Radio Orkest „The Jazz Mixers" Een uitvinder. Indrukken uit Zuid-Afrika. r NAZORGCOLLECTE. Men schrijft ons: Talrijk is het aantal personen, dat lijdende ia aan de zoo zeer gevreesde ziekte de tuber culose. Terwijl nog jaarlijks ongeveer 6000 raenschenlevens te betreuren zijn, wordt ernstig gevreesd, dat, wanneer niet alles in het werk zal worden gesteld om te helpen, het aantal slachtoffers nog belangrijk zal toe nemen. De stichting „Steunfonds van de Vereeni- ging tot bevordering der belangen van Tuber- culose-patiënten in Nederland" die zich het lot van al dezen aantrekt en reeds veel zegen rijk werk heeft verricht, zou gaarne haar werk willen voortzetten. Daarom zal op Zater dag 21 Augustus a.s. een collecte worden ge houden. Toont dus Zaterdag uw medeleven en geeft wat gij kunt. Mede door uw gift kan wellicht een menschenleven worden gered. Collectanten en collectrices kunnen zich Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur opgeven in het gebouwtje van de Harmonie aan de Groenelaan. HET NIEUWE PROGRAMMA VAN HET LUXOR-THEATER. Het Luxor-Theater vertoont in verband met de harddraverij van Donderdag af als hoofdnummer „De trek naar het Westen". In deze film die Cecil B. de Mille regisseerde spelen Cary Cooper en Jean Arthur de hoofdrollen. In het bijprogramma wordt o.m. vertoond Popeye the Sailorrhan. De eerste voorstelling vangt reeds om 7.30 uur aan, de tweede na afloop van het vuur werk om 10.30 uur. DE TRIBUNES OP DE BREESTRAAT. Men verzoekt ons mede te deelen dat de tribuneplaatsen op de Breestraat tijdens de draverij a 20 cent verkrijgbaar zijn. CASTRICUM ZOMERCONCERT VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP". Donderdag a.s. zal de zangvereeniging „Zang en Vriendschap" een zomerconcert ge ven in de concertzaal van den heer Borst te Bakkum. De medewerkende vereenigingen zijn „Zang en Vriendschap", Castricum; „Po lyhymnia", IJmuiden; Chr. gemengd koor „Excelsior", IJmuiden en de „Racing Zangers" uit Haarlem. Alle vereenigingen staan onder leiding van den heer J. Beider. „Zang en Vriendscaap" zal die avond uit voeren „Salve Regina" van Olenhoffer en „Kerkklokken" van Jac. Bonset en het dames koor „Zang en Vriendschap" „Lente" van Cath. v. Rennes en „Sneeuw". Het gemengde koor „Polyhymnia" zal zingen „Peest in 't Bosch" van Jac. Bonset en het Christelijk Ge mengd Koor „Excelsior" uit IJmuiden „De Uil" van Diepenbroek en „Mesiree" van H. van Nieuwenhoven. Na de pauze zal „Zang en Vriendschap" de compositie „Goeden Nacht" van P. Roeske ten gehoore brengen. De „Racing Zangers" en „Zang en Vriend schap" zullen gecombineerd uitvoeren „Ave Maria" van Witt en „Das Wandren" van Zol- ner en de „Racing Zangers" de „Spilman" van Kramer. Het concert wordt besloten met een bal on der leiding van Jaap Smit. HEEMSKERK BRAND. Terwijl de bewoners afwezig waren is Dins dag half twaalf door onbekende oorzaak brand ontstaan ten huize van den heer A. C. Beentjes aan den Tolweg. Door het forcee- ren der deur wisten eenige buren zich toe gang tot het perceel te verschaffen. Met emmers water wist men de snel om zich heen grijpende vlammen te bedwingen, zoodat de brand tot de keuken, waar hij was ontstaan, beperkt -bleef. Toen dan ook de eigenaar, die inmiddels was gewaarschuwd, thuis kwam was men den brand zoo goed als meester. De schade wordt door verzekering gedekt. WIJK AAN ZEE PLANNEN VAN DE ORANJEVEREENIGING. Het bestuur der Oranjevereeniging heeft voor de viering van den verjaardag van H.M. de Koningin een voorloopig programma dei- feestelijkheden samengesteld. Des ochtends: spelen voor de leerlingen der lagere scholen. Des middags: Optocht waarvoor prijzen beschikbaar zijn voor versierde wagens, fiet sen, autopeds enz. tevens voor gecostumeer- den en voor zakenreclame. Daarna volksspe len voor de rijpere jeugd (mastklimmen, ringrijden enz.) Des avonds: Openluchtbioscoop. Dit alles opgeluisterd met muziek. Voorts feestelijkheden in diverse gelegenheden. SANTPOORT AANBESTEDING. Dinsdagavond werd door den architect Van Asdonk in de consistorie der Ned. Herv. Ge meente aanbesteed de bouw van een ver- eenigingsgebouw en kosterswoning voor reke ning van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Den inschrijvers was verzocht ook hun inschrijf- som op te geven, als de woning kwam te ver- op Donderdag 19 Aug. HARDDRAVER IJ DAG, aanvang 8 uui onder leiding van Rein Bennink Als extra geengageerd de beroemde accordeonvirtuoos Mario Lorenzi SWING SHOW STEMMING (Adv. Jngez. Med.) (Op 22 Augustus zal in Frankrijk een obelisk worden opgericht ter nagedachtenis van den Fransch- man Perrin Lamothe, die in 1364 de roode bessengelei heeft uitge vonden.) Langs wegen van gelei-delijkheid Komt in het veelbewogen heden, Een echo uit den vagen tijd Van haast zeshonderd jaar geleden. 'k Heb altijd bij mezelf gedacht, Terugziend zooveel honderd jaren, Dat mannen van dat voorgeslacht, Nou ja, de echte mannen waren. Misschien wat rauw, ongemanierd, Maar nooit verwijfd en niet halfslachtig, Groot van gestalte, zwaar gespierd, Volbaardig, breed van borst en krachtig. Zij aten vleesch, zoo dacht ik rauw, Zij dronken bier bij heele vaten, Zij waren meester voor hun vrouw, Die hen gehoorzaamde, gelaten. Toen was de man nog 't sterk geslacht, Waarvan de vrouw de kracht moest vreezen, Althans, zoo heb ik steeds gedacht, Naar wat ik van dien tijd mocht lezen. .Maar 'k ben gedesillusioneerd, Sinds 'k over dit vergrijsd verleden, Opeens iets anders heb geleerd, Dat ook die mannen blijkbaar deden. Wel niets kon mijn conceptie van Dien ouden tijd zoo ernstig wonden, Als het bericht, dat toen een man Debessenjam heeft uitgevonden. Nu wordt een obelisk gewijd Aan dezen held uit vroeger jaren, En 'lc weet, dat mannen van dien tijd Al een soort zoete kauwboys waren. P. GASUS. vallen. Allen hadden hieraan voldaan,, uitge zonderd Lassings Timmerbedrijf te Heem stede, dat slechts één prijs had opgegeven, n.l. voor gebouw en woning. Ingeschreven werd als volgt: Firma J. Verheul, Haarlem f 18.262, f 16.491; Fred. Hop, Haarlem f21.550, f 19.880; D. Koo- men, Santpoort f 17.700, f 16.000; Lassings Timmerbedrijf, Heemstede f 13.850; J. J. Hoen son, Haarlem f18.000, f 16.500; Firma D. Baars en Zn., Haarlem f 18.880, f 15.580; C. de Feber. IJmuiden-O. f19.200, f17.100; G. v Heijst, Velsen-N. f 16.494, f 14.345; B. de Boer. Santpoort f 18.467, f 16.862; J. E. Bot, Alk maar f 17.890, f 16.215; J. de Waard, IJmuiden 18.540, f16.840; P. Cupido, IJmuiden f 18.300, 16.425; J. Bakker, Alkmaar f 17.990, f 16.115; J. v. d. Walle, Heemstede f18.666, f16.166; S. Planting, Haarlem f17.542, f 15.277; W. v. Heyst, Driehuis f17.800, f 16.200; B. Inthorn en Zn., Hillegom f16.317, f14.217; Niemands Aanneembedrijf, Utrecht f 18.600, f 17.400; P. v. Keulen, Amersfoort f 19.700, f18.200; W. v. Breggen, Nieuwveen f18.069, f 16.269; H. v. Dijken, Amersfoort f18.450, f 16.870; Gebr. Pil- kes, Alkmaar f 20.560, f 17.350; De Boer en Dekker, Wormerveer f19.200., f 17.600; C. Tijs- sen, A'dam f 19.540, f 17.975; Gebr. de Vries, Haarlem f 20.440, f18.770; J. Hollander. Amers foort f18.886, f17.300; H. J. Offenkamp, Haar lem f 19.100, f 17.350. De gunning werd aangehouden. Onlusten te Mauritius nemen ernstige wending. PORT LOUIS, (Mauritius), 17 Augustus (Reuter). De politie en de troepen zijn ge mobiliseerd met het oog op de toenemende onrust over de stakingen op de suikerplan tages. In sommige gebieden zijn oproeren ont staan. Suikerriet werd in brand gestoken, tramlijnen werden vernield, terwijl veel fa brieken tot sluiting werden gedwongen. De politie heeft van de vuurwapenen ge bruik gemaakt om de stakers, die tot geweld waren overgegaan te bedwingen. Officieel besloten tot bouw van een vierden kruiser voor Ned.-Indië. Mededeeling in den Volksraad. BATAVIA, 17 Augustus (Aneta). In den Volksraad antwoordde de regeeringsgemach- tigde voor Marine heden in tweeden termijn; hij deelde mede, dat het opperbestuur thans officieel een beslissing heeft genomen in zake een vierden kruiser en verder materiaal. (Wij vernamen, dat op de begrooting 1938 gelden zullen worden aangevraagd voor dezen krui ser, benevens voor een torpedomotorboot). Vooralsnog moet worden aangenomen, dat de bouw van den nieuwen kruiser drie jaar zal duren. Verder deelde de regeeringsgemaehtigde mede, dat, indien daartoe aanleiding bestaat, aan den Volksraad de uitslag van het onder zoek inzake de sabotage op de „De Ruyter" zal worden medegedeeld. „The Dutch style". E geschiedenis van Zuid-Afrika's blanke beschaving begint met het hijschen der Hollandsche drie kleur door Jan van Riebeek in 1652. Op de lange reis van Holland naar Indië, bood de Tafelbaai een prachtige gelegenheid tot het innemen van drinkwater, het kale fateren der schepen enz. Versche groenten waren eveneens een der noodzakelijke din gen. Daarom liet Jan van Riebeek tegen den voet van den Tafelberg groentetuinen aan leggen en tevens een fort, ter bescherming der opslagplaatsen enz. Deze nog geheel on geschonden sterkte, is thans het hoofdkwar tier van den Westelijken militairen comman dant. Van het hoogste punt waait de vlag der Zuid-Afrikaansche Unie, oranje blanje bleu met In de witte baan kleine afbeel dingen der Engelsche, Oranje Vrijstaatsche en Transvaalsche kleuren. Van hieruit begon de civilisatie van Zuid- Afrika. Om de tuinen en daarbij behoorende woningen tegen Hottentotten en wild ge dierte te beschermen, werden dikke muren gebouwd, welke nog heden ten dage voor af scheiding van tuinen en erven der villa's, dienst doen. Alhoewel de voertaal in Kaap stad Engelsch is, wordt de wandelaar steeds herinnerd aan den tijd, toen Holland hier het heft in handen had. Er is een „Binnen-" en „Buitensingel", een „Walstraat", ..Kloof- straat", „Kerkstraat", „Leeuwenhof", „Vre- denhof", „Buitenrust", zijn namen der bui tenplaatsen. Toen de nederzetting permanent werd, en Hollandsche kooplieden zich hier begonnen te vestigen, bouwden zij hun huizen in den stijl van het moederland, met top en kuifge- veis; klimatologische omstandigheden maak ten het noodzakelijk in dezen bouwstijl eeni ge veranderingen aan te brengen, waardoor langzamerhand een eigen karakter ontstond, nu bekend en beroemd, als „the Dutch style". Een prachtig voorbeeld hiervan is te vinden in „Groote Constantia", een huiten gebouwd door Simon v. d. Stel in 1685. Dat moeten we zien. dus nemen we de bus die ons er in een kwartier brengt. Tegen de flank van den Duivelspiek ligt het witte huis tusschen zwaar geboomte en uitgestrekte wijngaarden, met een schitterend uitzicht over een vallei en in de verte de zee. Het dak is met riet gedekt. De ramen met hun glas in lood en groene luiken, harmonisch in de gevels verdeeld, geven het geheel een rustig en voornaam cachet. Daar het gebouw tegen woordig als museum dienst doet, staat de deur open en kunnen we binnen wandelen. Het interieur is zeventiende eeuwsch. Een prachtig „hemelbed" met vier gedraaide ko lommen, een zware eiken balpootenkast, rijk met snijwerk versierd, groote koperen kan delaars, het spreekt alles van den rijkdom en goeden smaak onzer voorouders. En ter wijl v. d. Stel dezè koele zalen met hun groote tegels, bewoonde, hadden de slaven hun kwartieren in de kelders. Dikke muren, waarin kleine luchtgaten, dienden deze men- schen tot nachtverblijf. Van der Stel leefde hier zes en twiritig jaar en liet in dien tijd de uitgestrekte wiinvelden aanleggen. De ge weldige eiken die nog steeds het huis omrin gen, zijn door hem uit Holland aangevoerd en geplant. Het product dezer valleien, de edele Constantia-wijn, heeft een wereld- reputatie en wie, zooals wij, er een glas van proeft, kan zich daarover niet verwonderen. Den mdidag, doorgebracht in de tuinen van Constantia, zullen we niet ligt vergeten. JAC. KöPER. WIELRIJDEN. Intern, wedstrijden op de Stadionbaan. Onder vrij groote belangstelling hadden Dinsdagavond op de Stadionbaan te Amster dam wielerwedstrijden plaats, waarbij ver scheidene sprinters en stayers, die de volgen de week te Kopenhagen bij de wereldkam pioenschappen aan den start zullen komen, onder de deelnemers waren. Ooms nam er niet aan deel, hij is reeds te Kopenhagen. De sprint der amateurs was voor Van dei- Vijver, die Kropman en Leene in de finale in ritten a deux op besliste wijze sloeg. Bij de professionals was Merkens zonder be richt weggebleven. Het duel Van Vliet—Chail- lot werd in twee ritten beslist. In den eersten rit liet Van Vliet voor de Marathontribune den Franschman den kop nemen. Uit de tweede positie won onze landgenoot met meer dan een lengte. In den tweeden rit behield Van Vliet den kop. Elke demarrage van Chaillot werd keurig door Van Vliet opgevangen. Een gemakkelijke zege dus voor onzen landgenoot op den Franschen kampioen. De eerste rit over 40 K.M. tusschen de natio nale stayerskampioenen van Frankrijk, WOENSDAG 18 AUG. Duitschland, Zwitserland, België en land, leverde een gemakkelijke overwin^ op voor Terreau, die van het begin af den km nam en geen moment bedreigd werd. De 5? derlanders Van Kempen en Snoek speelt geen rol van beteekenis. Snoek, die twaalf achtereen in de auto had gezeten, van Halt naar Amsterdam, bleek te vermoeid te zijn ol in dit veld iets bijzonders te presteeren In den tweeden rit over 40 K.M. der stayers nam Schön de leiding, terwijl Terrean zich van de 7e plaats direct tot de 2e opwerk te. Grant lag derde en Van Kempen - Deze stand bleef 20 K.M. lang onveranderd Snoek probeerde enkele malen Van KemJn voorbij te komen, doch daarin slaagde de ka? pioen niet. Verandering kwam er niet m in den stand. "*eet Schön won den tweeden rit Terreau den wedstrijd. CRICKET EN ENGELAND, Engeland—Nieuw Zeeland. De derde testmatch eindigt onbeslist. Het is allerminst op een overtuigende wijze geweest, dat Engeland met één overwinning en twee draws de rubber van Nieuw-Zeeland heeft gewonnen. Compton en Hardstaff ver- volgden Dinsdagmorgen bij een stand v: 863 hun innings. Zij slaagden in hun p„. gingen, het totaal zoo snel mogelijk op te voeren, passeerden na tien minuten spelen de 100 om 40 minuten later de 150 op te brengen. Compton ging op 61 op de ongeluk, kigste manier run out, doordat hij met den bowler Vivian medeloopend een harde re- turn van Hardstaff via Vivian's handen in het doode wicket zag verdwijnen. Hardstaff en Hammond brachten de 200 op het bord, Hammond die nog 57 runs noodig had om dé 300 vol te maken werd voor 31 door Wallace op Roberts gevangen. Hardstaff (103) scoor de in dit seizoen zijn derde century, waar van twee in deze serie testmatches, tegen Nieuw-Zeeland, na een kans op short-leg ge- geven te hebben. Robins trachtte nog vóór de lunchpauze het spel zooveel mogelijk te forceeren doch ging voor 9 c. en b. Roberts. Ames bleef met 4 en Matthews met 2 not out toen Robins op 254—7 de innings sloot. Page, de captain der N.-Z., had zich door Vivian doen vervangen en fieldde wegens on gesteldheid niet. Vivian, Cowie en Roberts hadden de wickets gedeeld. Dunning bowlde zeer goed en langen tijd, doch had weinig geluk. De Nieuw-Zeelanders verloren na de lunchpauze onmiddellijk Hadlee's wicket in de gully door Compton op Matthews voor O gevangen. Wederom volgde een collapse, door dat Wallace voor 7 l.b.w. Gover ging en de fastbowler door een vang van Ames ook Weir's wicket voor slechts 8 runs nam. Vivian hield stand, zag Donnelly voor 0 door Ames op Hammond gevangen, doch kreeg steun van den geduldigen Moloney, Vivian scoorde 57 uit 87, gaf met zijn score op 25 een gemakkelijke kans, doch Robins, toeloopend, riep te laat dat Hardstaff den bal moest nemen, een fout die Engeland de mogelijkheid op een overwinning ontnam, want de beide spïnbowlers Robins en God- dard bowlden niet accuraat genoeg om een snel einde van de tweede innings te bewer ken. Roberts ging voor 9 l.b.w. Goddard (N.R.V Moloney b. Compton 38 en Findell 37 not out hielden zich langen tijd staande. De tijd verstreek, want ook Duhning b, Compton 19 scoorde meer runs dan gewoon lijk. Te zes uur viel het 9de en laatsté wicket door toedoen van Hutton; de innings sloot 0p 1879. Wel gingen Barnett en Wash- brook nog in en kwamen er snel 31 runs op het bord. In de laatste over werd Barnett nog door Roberts op Dunning in de slips ge vangen. De match eindigde in een draw. DE COUNTY-MATCHES. Een knappe snelle zege te Bradford tegen Worcestershire dat Dinsdag voor 120 en 125 aan den kant gezet werd, bracht Yorkshire 2588 weer op de eerste plaats. Verity (738) en Smailes (629) deden fraai werk met den bal. Middlesex 207 speelde een draw tegen Warwickshire 160 (H. G. Owen Smith 668) en 101, doordat de regen teveel speeltijd ontnam. Kent 134 en 427—8 (de 50- jarige Woolley 193, Todd 114) wint van So merset 346 en 130. Essex 164 en 1438 wint van Hampshire 91 en 211. In een draw eindigden: Notts 205-2 (Keeton 101 tegen Derbyshire 332—3 (Smith 202 Gloucestershire 276 tegen Sus sex 2784 (James Parks 127, zijn 10de cen tury v. h. seizoen). Lancashire 2266 tegen Leicestershire 185 en 700. De stand is thans: 1 Yorkshire, 2 Middlesex, 3 Sussex, 4 Derbyshire, 5 Gloucestershire, 6 Lan cashire. DAMMEN. SIMULTAANTOURNEF, J.W. VAN DARTELEN De heer J. W .van Dartelen zette zijn simui- taantourneé voort met een séance voor as Damvereeniging „Ons Genoegen" te Hoens- broek. Hij behaalde in deze séance het volgend re sultaat: Aantal deelnemers: 40. Gewonnen u partijen, 11 remise en 7 verloren. De duur dezer séance was 4 uur, zoodat de heer Van Dartelen gemiddeld 6 minuten pe* partij gebruikte. Vervolgens was de heer Van Dartelen de gast van de Damclub „De Denkers" te Bees (Limburg) Te 12 uur was deze séance geëindigd. De uit slag luidt: Aantal deelnemers 30. Hiervan won de heer Van Dartelen 17 partijen, speelde 5 partijen remise en verloor er 8. BEVERWIJK LEZING OVER HET ZUIVEREN VAN BLOEMBOLLEN. Gisteravond hield de heer A. Schouten uit Arnhem, technisch adviseur bij de N.V. Defa, in het veilinggebouw „Centrum", voor leden van de bloemkweekersvereeniging „Flora" en van de plaatselijke .afdeeling van Bloembollen cultuur een lezing over het ontsmetten van bloembollen en het bespuiten van tulpen tegen het „Vuur" met O.B. 72. De heer Hilberts, voorzitter van de bloem kweekersvereeniging „Flora", opende de bij eenkomst met een woord van welkom en gaf hierna het woord aan den heer Schouten. Reeds eenige jaren heeft spreker zich bewo gen op het terrein van bloembollenteelt en het ontsmetten daarvan. Met het ontsmetten van de diverse soorten gewassen heeft men vele teleurstellingen gehad, .Het komt n.l. voor, dat bij de pogingen om aangetaste gewas sen te ontsmetten, vaak verkeerde proeven genomen zijn. Bij kweekers is dit laatste meestal het geval, omdat zij er onder elkaar niet op wijzen, dat zij met het één of andere middel goede resultaten hebben bereikt. Bij de landbouwers is dit juist tegenovergesteld, aldus spreker, die doen namelijk alles om ziekten in de gewassen te bestrijden. Zij leg gen hiervoor zelfs proefvelden aan om te. zien welke resultaten met een chemisch mid del kunnen worden bereikt. Men moet zich echter niet voorstellen, dat iedere ziekte kan worden bestreden. Tegen de zoogenaamde „kwadegrondziekte" bestaat wel een middel maar dit is echter niet zoo doeltreffend. De ontsmetting van bloembollen wordt meer en meer op grooter schaal door de kweekers toegepast, omdat zij er de noodzakelijkhei'd van inzien. Het ontsmetten van plantgoed is een eerste vereischte. De landbouwers hebben het ontsmetten ook ingevoerd en dit heeft den bouwers groot voordeel gebracht. De kos ten van ontsmetten komen, aldus spreker, niet duur, want ontsmet land brengt veel meer bollen voort. Ook de bloem- en bolvorming wordt door het gebruik van deze middelen bevorderd. Proe ven hebben zelfs bewezen dat bij ontsmette tulpen de kleur intensiever is dan bij de onbe handelde. Het oplossen van ontsmettingsmiddelen en de duur van onderdompeling werd door den heer Schouten uitvoerig besproken. De interessante en leerzame lezing werd met groote aandacht door de aanwezigen ge volgd. Na de lezing vertoonde de heer Schou ten nog een serie fraaie lantaarnplaatjes van eenige proefvelden en proefnemingen. DANSEN IN HET KENNEMER THEATER. Op Donderdag 19 Augustus, de harddra verijdag, is er in het Kennemer Theater ge legenheid tot dansen. Het bekende radio-or kest „The Jazz Mixers", onder leiding van Rein Bennink. zorgt voor de dansmuziek, bo vendien zal de accordeon-virtuoos Mario Lo renzo optreden. C. J. M. V. „EXCELSIOR". De Christelijke jongemannenvereeniging „Excelsior" zal waarschijnlijk haar eerste ver gadering op Maandag 30 Augustus in het Ned. Ned. Herv. Vereenigingsgebouw houden. BEVERWIJK—VELOX OP KONINGINNEDAG. De voetbalvereenïging „Beverwijk" zal op Koninginnedag haar medewerking aan de feesten verleenen door een wedstrijd te spelen tegen de Utrechtsche tweede klasser „Velox". De wedstrijd begint om half zes en wordt in hetGemeentelijk Sportpark aan de Cornelis Amsestraat gespeeld. BEVERWIJK—V. V. B. Zondagmiddag zal om 2 uur Beverwijk op haar terrein aan den St.-Aagtendijk een vriendschappeiijken wedstrijd spelen tegen de vierde klasser V. V. B. Deze wedstrijd was reeds eerder vastgesteld, maar toen door slechte weersomstandigheden uitgesteld. EEN BOND VAN ZANG- EN MUZIEK- VEREENIGINGEN Naar wij vernemen zal in September een vergadering worden gehouden van besturen van de Muziek- en Zangvereenigingen uit Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord, ten einde te komen tot een plaatselijke organi satie van deze vereenigingen. UITSLAGEN VAN POSTDUIVEN- WEDVLUCHTEN. Zondag heeft de postduivenvereeniging de „Staormvogel" deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Mons over een afstand van 257 K.M. De snelste duif vloog 1076 meter per minuut. De uitslag was: T. Looge 1 21, L. de Vries 2 9 22, L. Knep- pers 3 4 18, J. Timmer 5 20 23, A. van der Wel 6 11 15, J. Klaver 7 12 13 14 19, C. Dekker 8. C. Kockx 10, Pil. Joosten 16, W. Smit 17. N. de Wildt 24. De postduivenvereeniging „De Reisduif" nam Zondag deel aan een wedvlucht vanuit Lage Zwaluwe over een afstand van 83 K,M. In concours waren 340 duiven die om 10 uur losgelaten werden. De snelste duif vloog 656.66 meter per minu-ut. De uitslag luidt als volgt: D.Philippi 1 18 46, P. van der Hout 2 5 29, J. van der Heuvel 3 37 39, J. Dingerdis 4 20 40, W. Zoutman 6 16 25, W. van Roon 7, J. Schipper 8 9 13 21, H. D. Claus 10 23 27 35, P. Dekker 11 4-7 P. van Dessel 12 31 32, W. A. Schouten 14 24 36 A. de Kraker 15, J. Kra mers 17, J. Prijker 19, C. van der Wal 22, 30 48 50, G. van der Winden 20 34, A. Kat 28, M. Koorn 33, A. de Prijker 38, J. Exalto 41, M. van 't Hof 42 43, 44 49, A. Weeda 45. Beide vereenigingen nemen Zondag a.s. deel aan een wedvlucht vanaf Quivrain over een afstand van 243 K.M. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, 14 v. N.-Orleans n. Rott. Delftdijk, Rott. n. Vanc. 16 te S. Fran cisco. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 16 te Los An geles. Tiradentes, Rott. n. Baltim. 15 te Norfolk. Boschdijk, Rott. n. N.-Orl. 14 te Tampico. Volendam (toer.reis) 17 v. Fjaerland. Maasdam, Rott. n. N.-York p. ï6 Liz. Blonimersdijik, 15 v. Rott. te N.-Orleans. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (t.) p. 17 Dungeness. Boschfont, (t.) 1'6 v. Tanger. Bloemfont. (u.) p. 16 B. Head. Springfont. (t.) te Lor. Marq. Boschfontein (t.) 17 v. Lissabon. Jagersfont. (u.) 17 te Pt. Natal. HALCYON LIJN Stad Maassluis, 17 v. Narvik te Vlaard. Stad Arnhem, 17 v. Lulea n. Rott.-Vlaard. Stad Vlaard., Vlaard. n. Wabana 15, 240 m. v. Valencia. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (t.) 17 v. Madras. HOLL.—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (t.) 15 v. Manilla. Meerkerk Cu.) 17 te Dairen. Grootekerk (t.) 17 van Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 17 v. Amst. n. W.-Afrika. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orpheus, 17 v. Kopenh. te Odense. Bodegraven, Chili n. Amst. via Antw. 17 v. Liverpool. Theseus, 17 v. Danzig n. Kopenhag. Fauna, Venetië, n. Amst. p. 17 Dungeness. Achilles, 17 v. Rott. te Genua. Dido, Amst. n. Bord. 15, 50 m. O. v. Niton. Helder, Chili n. Amst. via L'pl. in draadl. verb, met Land's End. Hermes, Rott. n. Algiers 15. 25 mijl Z. v, Niton. Colombia, 17 v. Hbg. te Amst. Mars, 17 v. Alexandrië n. Jaffa. Saturnus, 17 v. Rott. n. Volo. Telamon, Stamboul n. Antwerpen 17, 33 m. Z.W. v. Ouessant. Colombia, 17 v. Hbg. te Amst. Ajax. 16 van Napels n. Malaga. Alkmaar, Amst. n. Chili 14 van Curacao. Adriadne, 16 v. Bari n. Lieata. Aurora, 16 v. Oran n. Trapani, Boskoop, Amst. n. Chili 16 te Callao. Ganymedes, 16 v. Izmir n. Stamboul. Hebe, 17 v. Stettin te Amst. Odysseus, 16 v. Halmstad n. Amst. Telamon, Stamb. n. Antw. 16, 95 m. N. v. Finisterre. Amor, 14 v. West-Indië te N.-York. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (u.) 16 te Rio Jan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (u.) 16 van Belawan. Baloeran, Rott. n. Bermuda 14 v. Pta. Del- gada. Brastagi (t.) p. 16 K. del Armi. Buitenzorg (u.) 16 te Singap. Sitoebondo (u.) 17 Dover. Soekaboemi, 17 Bat. te Rott. Weltevreden (t.) i'6 v. Singapore. Kedoe (t.) 16 v. Suez. K. Gede (t.) p. 17 Sagres. Indrapoera (t.) 18 (11 v.m.) te Marseille verw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone, 16 v. Hbg. n. Rott. Alpherat 18 (5 n.m.) v. B. Ayres te Rott. verw. Alphacca (u.) 16 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (u.) 16 v. Belawan. P. Tello (u.) 15 van Belawan. Enggano (t.) pass. 16 Gibraltar. Joh. van Oldenbarneveld «(u.) p. 16 Gibr. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benarty, 17 v. Otaru te Rott. Deucalion, Jap. n. Rott. 17 te Singapore. Alcinous, Bat. n. Amst. 17 v. Col. Glenagle, Dairen n. Rott. 16 v. Fenang. C. of Wellington, Jap. n. Rott. 17 v. Algiers Agamemnon, Jap. via Londen n. Rott.. p. 17 Prawle Pt. Patroclus, 17 v. Kobe n. Rott. Philoctetes, Japan n. Rott. 16 v. Po:rt Said Achilles, 7 v. Rott. te Kobe. C. of Wei., Japan n. Rott, 17 te Algiers, ver- AAN GEKOMEN, 16 Augustus: Flora s.s. Hamburg Agnita ms.. Purfleet Texelsfcroom s.s. Liverpool 17 Augustus: Hebe s.s. Stettin Vim s.s. Onega The Baron s.s. Swansea Rona s.s. Onega Nonnandia s.s. Gothenburg VERTROKKEN. 16 Augustus: Soemba s.s. Batavia Monica m.s. Falmouth (v.o.) Oise m.s. Stockton-on-Tees 17 Augustus: Marvi s.s. Archangel Prowess m.s. Londen Insulinde m.s. Rotterdam Groenlandsche visch naar Italië. De Visscherij-Exportvereeniging op de Far- öer heeft een contract gesloten voor de leve* ring aan Italië en Griekenland van ongeveer 3500 ton Groenlandsche visch tegen een door- sneeprijs van 34 öre per kilogram. Aankomst s.s. „Venezuela Naar de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te A®" sterdam mededeelt wordt het stoomschip „ve* nezuela" in plaats van morgen. 18 dezer, op dezer van West Indië te Amsterdam verwacm- VisscherijtentoonstellinS' In Denemarken worden plannen beraa® om aan de groote landbouwtentoonstelling van het volgend jaar een afdeeling voor o visscherij te verbinden. Deze zal zoowel o* visscherij zelf als de nevenbedrijven, zooa scheepsbouw, nettenfabricage, zeilmakerijen enz. omvatten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6