Japan neemt economische maatregelen. Thijs IJs heeft een raar avontuur Krachtige Japansche versterkingen aan land gezet De strijd te Sjanghai wordt steeds heviger Uit Sjanghai geëvacueerde Nederlanders. pQK'DERDAG 19 AUGUSTUS 1937 Poetoeng en Nantau moeten het ontgelden. pa een kort mitrailleurvuur heeft de Japansche artille rie hedennacht opnieuw Poetoeng en Nantau geborbar- deerd. Het geschutsvuur werd onderhouden door de Japansche oorlogsschepen, o.m. door het ad miraalschip Idzoemo. Ook de Chineezen hebben Poetoeng bestookt, juist toen 4000 Japansche vluchtelingen in gescheept werden. Er zouden zeer vele slachtoffers gevallen zijn. Uit Sjanghai wordt te Tokio bericht ontvangen, dat het hoofdkwartier der s Japansche landingstroepen heeft medegedeeld, dat een krachtige troe penversterking is aangekomen. Dezen troepen is een bepaalden sector toe gewezen. Uit gewoonlijk goed ingelichte bron wordt verder vernomen, dat in de Jangtse, ter hoogte van Ljoeho, zes tien transporten Japansche infante rie met tanks zijn aangekomen, tezamen met het Japansche vliegtuig moederschip „Kga" met 80 vliegtuigen aan boord. Het gerucht gaat, dat de Japanners op een niet nader genoemd punt aan den kant van Tsjekiang aan land zijn gezet. Uit dezelfde bron wordt vernomen, dat drie Japansche divisies op weg zijn naar den mond van de Jangtse en dat heden met de ontscheping hier van zou worden begonnen. Bij het bombardement van Nantau is een Japansche granaat neergeko men op de werkplaatsen van de Fransch-Chineesche scheepsbouwin- dustrie aan de Nantau-kade, waardoor materieele schade werd aangericht. Deze fabriek en de watercentrale, die de Fransche concessie van water voor ziet, worden bewaakt door Fransche troepen. De internationale politie heeft verscheidene posten in de wijk Jangtsepoe, die zij ontruimd had, weer bezet. Geen enkel Ohineesch vliegtuig is gisteren boven Sjanghai verschenen, de eerste maal sedert 14 Augustus. Een desbetreffend telegram uit Sjanghai, dat het communiqué aanhaalt van het hoofdkwartier der Japansche lan dingstroepen, meldt verder, dat de lucht strijdkrachten der Japansche - marine op 17 en 18 Augustus voortgegaan zijn met het fcomtoardeeren van de Chineesche vliegvelden, in en rondom Sjanghai. Tevens bombardeer den zij Chineesche artilleriestellingen te Poe toeng en Kiangwan, evenals 't noordelijk sta tion. In hetzelfde telegram wordt gemeld, dat de luchtbombardementen der Chineesch toe stellen in het district Hongkioe achttien slachtoffers hebben gemaakt. Daar hadden de Japanners zich geconcentreerd. Neutralisatie van het gebied van Sjanghai. Jn verband met de besluiten van den Dinsdag te Londen gehouden ministerraad hebben de Britsche am bassadeurs te Tokio en Nanking in structie gekregen stappen te doen bij de Japansche en de Chineesche regee ring met het oog op een neutralisatie van het gebied van Sjanghai. Men stelt voor dat Japan en China hun land- en vlootstrijdkrachten uit dit gebied zullen terugtrekken en dat in ruil daarvoor Groot Brittannië zich zal belasten met de verantwoordelijk heid voor de bescherming der Japan sche ingezetenen, op voorwaarde, dat de andere mogendheden, d.w.z. Frank rijk en de Vereenigde Staten daarbij behulpzaam zijn. De afbakening van de te neutraliseeren streek zou het voorwerp vormen van een plaatselijke bespreking. Men is van meening, dat dit voorstel de Japansche bewering op de proef zou stellen, aat de Japansche strijdkrachten slechts te Sjanghai opereeren teneinde de levens en eigendommen der Japanners te beschermen. Aan den anderen kant zou Japan naar voren binnen brengen, dat de internationale politie net voldoende de veiligheid der Japansche onderdanen zou kunnen waarborgen, aange ven nog kort geleden twee Japanners mis handeld zijn in de concessie. Japansche kringen te Londen zijn van heening, dat het voorstel weinig kans van slagen heeft, aangezien er een verdrag tus schen Japan en China op denzelfden voet be staat en omdat in het voorstel aan China ge vraagd wordt zijn troepen terug te trekken jut een gebied, dat deel uitmaakt van zijn teihtorium. Men acht het ook onwaarsohijn- ■JK. dat de Japanners er in zouden toe stemmen zich uit Hongkioe terug te trekken, oat zij versterkt hebben als militaire basis, ylschoon men verwacht, dat de beide regee- |jigéh het voorstel behoorlijk zullen bestu deren, is het uiterst onwaarschijnlijk, dat het eenigeriei practisch gevolg heeft. Eden is weer met vacantie gegaan, maar val in contact blij ven met Hallifax die op het Foreign Office blijft. Het wordt steeds duidelijker, dat, tenzij de voornaamste westersche mogendheden, die belangen in China hebben, bereid zouden zijn tot geweld haar toevlucht te nemen, zij weinig actieven invloed kunnen uitoefenen op de Japansche politiek in China. Daarom ook, al heeft China een be roep op den Volkenbond onder oogen gezien, is het hoogst onwaarschijnlijk, dat China een dergelijke maatregel zal nemen. zouden nemen tot geweld, wanneer inbreuk zou worden gepleegd door de Japanners. Een Amerikaansche verklaring. inv e toestand is zoo ongelijk in den strijd JL-/ tusschen China en Japan, dat de toepas sing van de neutraliteitswet ons zou kunnen dwingen, een land te begunstigen en dat wil len wij niet, aldus heeft Roper, de minister van Handel verklaard. De eerste maanden van 1937 bedroeg de waarde van den Amerikaan- schen uitvoer naar China 26 millioen dollar en van die naar Japan 140 millioen. De uitvoer naar Japan bestaat hoofdzakelijk uit katoen, olie en benzine en een belangrijk punt is, in hoeverre deze producten als oorlogsmateriaal moeten worden beschouwd. Roper veronder stelt. dat de Amerikaansche zakenlieden met volledige kennis van de belemmeringen en de omstandigheden, die zich kunnen voordoen, met China en Japan handel zullen blijven drijven. Uitwerking der bombardementen. Japansche bombardementsvliegtuigen heb ben de brug in den spoorweg van Sjanghai naar Hangtsjau gelegen nabij Soekiang op ongeveer 40 K.M. ten Zuidwesten van Sjanghai vernield. De Japansche luchtmacht gaat door met het bombardeeren van verscheidene pun ten ten Zuiden van Sjanghai. Ook het Noor derstation te Sjanghai is weer gebombardeerd, hiervan zijn thans niets meer dan ruïnes over. Ook de Chineesche stellingen te Tsjapei, Kjangwan en Mantao zijn gebombardeerd, waardoor verscheidene gebouwen werden ver woest en hier en daar brand uitbrak. Evacuaties van buitenlanders. Woensdag heeft een Italiaansch stoomschip Sjanghai verlaten met 460 Italiaansche, Duitsche, Belgische, Fransche en Engelsche vluchtelingen aan boord. Dienzelfden dag zijn zeshonderd Amerikaansche vrouwen en kinde ren in veiligheid gebracht aan boord van het stoomschip „Mac Kinley". De beide laatste dagen hebben niet minder dan vijfduizend Japansche vrouwen en kinderen aan boord van Japansche schepen Sjanghai verlaten. Het stoomschip President Taft is gister middag uit Sjanghai te Kobe aangekomen, met aan boord 420 vluchtelingen, o.w. vele Ame rikanen, Franschen, Italianen, Duitschers en Oostenrijkers. De meeste vluchtelingen zijn niet in het bezit van paspoorten daar zij overhaast hebben moeten vertrekken. Heden zal met de ..Empress of Asia" de tweede groep Britsche vluchtelingen naar Hongkong worden overgebracht. De gevechten in Noord-China. e Chineezen blijven in Noord-Sjahar in Oostelijke richting oprukken. Zij hebben daar Sjangi op 5 K.M. ten Oosten van Sjangtoe bezet. Zij belegeren nog steeds Tsjangpe. Te Tsjasper zouden zij het hoofdkwartier van prins Teh hebben bezet. De convergeerende bewegingen der troepen der centrale Chineesche regeering, met Peiping en Tientsin als doel, worden volgens den cor respondent der Asahi Sjimboen te Tientsin gestadig voortgezet. De kern der Chineesche troepen is samengetrokken te Pauting, langs de spoorlijn PeipingTientsin en te Tsjang- tsjau aan de spoorlijn TientsinPoekau. De voorhoede tusschen -de -beide spoorwegen is reeds opgerukt tot een lijn, die Tsjinghai aan de spoorlijn Tientsin—Poekau, Tsjotsjau en Koean verbindt. Uit Japansche bron wordt verder vernomen, dat de troepen van de 30ste divisie der centrale regeering van Paotingfoe oprukken in de rich ting van Peiping. Van het front van Nankau wordt aan den Japanschen staf gemeld, dat de Japansche troepen in het bergachtige gebied van Nankau tsjen acht kilometer zijn opgerukt. Autonoom bestuur in Noord-China? De Chineesche bond „De jeugd van China", welke de Kwomintang vijandig gezind is, heeft een beweging op touw gezet, welke beoogt om met steun van verscheidene andere Chineesche vereenigingen, o.a. de vereenigingen voor het behoud van den vrede te Tientsin en Peiping, welke na den terugtocht van het 29ste Chinee sche leger zijn opgericht, een autonoom bestuur van Noord-China in te stellen. De bond heeft een manifest gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat Noord-China aan de Noord-Chineezen moet toebehooren en de be ginselen der beweging worden opgesomd. 1. De integriteit van Noord-China. 2. Strijd tegen het communisme en tegen het administratief gezag van den Kwomintang. 3. Samenwerking tusschen China en Japan. 4. Instelling in Noord-China van een Chi neesche regeering op den grondslag van fede rale autonomie. Zwitserland. Anti-communistenwetten van Genève goedgekeurd De federale raad heeft Woensdag de wetten van het kanton Genève. welke 13 Juli j.l. dooi de bevolking waren aangenomen, goedge keurd. Bij deze wetten worden in de eerste plaats de vereenigingen. welke direct of indirect met de communistische internationale verbonden zijn. verboden, aangezien zij staatsgevaarlijk zijn. (Havas). Duitschland Frankrijk protesteert te Berlijn. De Fransche zaakgelastigde te Berlijn, Pier re Arnal, heeft bij de desbetreffende diensten van Wilhelmstrasse geprotesteerd tegen de sensationeele berichtgeving van de „Voelki- sche Beobachter" inzake documenten, welke de inmenging van Frankrijk in Spanje zouden bewijzen. Tijdens de besprekingen had de Fransche zaakgelastigde gelegenheid erop te wijzen, dat de Duitsche pers systematisch aanvallen doet op de loyaliteit van de Fransche regeering op internationaal gebied, terwijl de Fransche pers zich onthoudt van dergelijke aanvallen op de Duitsche regeering Ook een Chineesch protest. De persattaché van de Chineesche ambas sade te Berlijn, dr. Yao Ting Tsjen, heeft een bezoek gebracht aan het persbureau van Wil helmstrasse. Hij vestigde de aandacht van het Duitsche ministerie van Buitenlandsche Za ken op de eigenaardige houding van sommige Duitsche bladen ten aanzien van het Chi neesch-Japansche conflict. De directeur van den persdienst beloofde den attaché een on derzoek te zullen instellen en hem het resul taat hiervan mede te deelen. De regeeringspersdienst meldt: Onder dagteekening van 17 dezer heeft het ministerie van Buitenland sche Zaken te 's-Gravenhage van den Nederlandschen wnd. consul-gene raai te Sjanghai telegrafisch bericht ont vangen. dat per tender naar het ss. Tasman werden geëvacueerd: de da mes Gastmaken met kinderen, de Wilde met kind, Tiernego met kinde ren, Lonsain, van Senden met kinde ren, Riem met kinderen, Van Gulik met kind, Van Houten, Carriere met kind. Mann. Aeyelts, Driessen, Sem- melink, Kleyn, Zoek, van Someren met kind, Lapaine, Buys, Van Woerkom, Faber, Hekking met kinderen, An- drienga en Van den Berg en de heeren Gastmaken. de Wilde, Tiernego, Lon sain, van Senden. Riem, van Gulik, van Houten, Carriere, Mann, Aeyelts, Driessen, Semmelink, Kleyn. Zoek, van Someren, Lapaine, Buys, van Woerkom, Faber, Hekking, Andrienga en van den Berg. Er valt rekening mee te houden, dat in het gisteren vermelde totaal getal der geëvacueerden op de Tasman ook begrepen zijn de leden der Hon- gaarsche kolonie te Sjanghai, welke onder bescherming van het Neder- landsche consulaat-generaal staan. Ontploffing aan boord van Amerikaansch oorlogsschip. Drie personen gedood ,acht zwaar gewond. Tijdens de keuring van een veiligheidsven tiel aan boord van den destroyer „Cassin", een der nieuwste Amerikaansche torpedojagers, is een stoompijp uit elkaar gevlogen. Drie per sonen werden gedood, acht zwaar gewond. Om den strijd te kunnen voeren. „Chineesche vloot zal vernietigd worden' Britsch voorstel niet gunstig ontvangen De Japansche minister van oorlog Soegiyama, heeft in den kabinetsraad gewezen op de noodzakelijkheid het tegenwoordige nationale bedrijfs leven te transformeeren in een op oorlog ingesteld bedrijfsleven zulks met het oog op de omstandigheid, dat de politiek der niet toespitsing van het Chineesch-Japansche conflict, welke door China was opgedrongen, is verlaten. De ministers van financien en handel wer ken de maatregelen uit welke moeten worden genomen met het oog op de algemeene mobi lisatie, welke tijdens de a.s. buitengewone landdagzitting zal worden afgekondigd. Zij bestudeeren de oprichting van verscheiden diensten voor de controle der hulpbronnen van grondstoffen, de productie en het ver bruik, het vervoer, de financien en den bui- tenlandschen handel. De volgende bureaux zullen worden opge richt: 1. Bureau voor de mobilisatie der natuur lijke hulpbronnen. 2. Bureau voor de industrieele mobilisati; der stimuleering van de productie der muni tie, dat er voor moet zorg dragen, dat de acti viteit der andere industrieën voorloopig wordt geremd. 3. Bureau voor de controle der productie, Het doel is het verbruik in overeenstemming te brengen met de productie door de opleg ging van krachtige bezuinigingen van het verbruik. 4. Bureau voor de controle van de koop vaardij. Het doel van dit bureau is een con trole in te stellen, welke overeenkomt met die uit de oorlogsjaren. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Chineesche kringen wordt Toornen, dat het voorstel tot instelling van- -n neutrale zóne in Sianghai zal worden ver- dam?n' Cililleezen zijn er van overtuigd, jT'Jte Engelsch—Amerikaansche autoriteiten soortgelijke zóne nooit hun toevlucht Maar de deur werd niet geopend. Het venster, dat naast de deur was, ging open en een hoofd verscheen. Thijs keek den man verbaasd aan. Tjonge, die was niet zoo jong meer. Zeker wel tachtig jaar! Dag, meneer. Ik wilde vragen, zoudt U misschien wat voor mij te eten hebben? Ik heb al een langen tijd niets gehad' en ik heb ergen honger. De man staarde hem aan, toen begon hij te lachen. Ik zal de deur voor je open doen. Iedereen is welkom hier, al hebben ze dan ook honger! lachte hij vriendelijk. Thijs was blij, hier zou hij dan wat anders kunnen krijgen dan traan! Hè, hij watertandde als hij dacht aan het lekkere eten, dat Dickie nu wel zou verorberen. 5. Bureau voor de controle van den handel. Dit bureau zal een wet toepassen, waarbij door een systeem van licenties de in- en uit voer zullen worden beperkt. Deze wet zal den landdag ter goedkeuring worden voorgelegd. 6. Een bureau voor de controle van het ka pitaal, dat zich in hoofdzaak zal bezig houden met de plaatsing van oorlogsleeningen en de niet onontbeerlijke industrieele beleggingen zal beperken, De regeering zal de werkzaamheden van alle bureaux leiden door tusschenkomst van een coördinatiecommissie voor het nationale bedrijfsleven, welke was ingesteld na de mili taire muiterij van 26 Februari 1936 en door het kabinet van Hayasji tot ontwikkeling was gebracht. Het bovengenoemde plan aangaande een op oorlog ingesteld bedrijfsleven wordt beschre ven in een door het ministerie van oorlog in het begin van dit jaar gepubliceerde bro chure. Militaire kringen hebben ernaar ge streefd dit plan door de regeering van Hayasji ten uitvoer te laten leggen. Er bestaan thans tusschen den minister van Financiën en den Minister van Handel mee- ningsverschillen over de wetgevende metho den met het oog op een oorlogsbedrijf. Kaya zou stemming wenschen over één en kele wet, welke hem volmachten zou geven voor de noodzakelijke controle, terwijl de mi nister van handel, Hosjino, zou aandringen op stemming over afzonderlijke wetten, welke den aard van de verschillende controles zou beperken. Welingelichte personen te Tokio verklaren, dat de Japansche regeering een sympathiek begrip heeft voor den Britschen wensch tot voorkoming van uitbreiding der vijandelijk heden van Sjanghai, aangezien Japan even begeerig is als ieder ander land de levens en eigendommen van de buitenlandsche inge zetenen te Sjanghai, met inbegrip van de 30.000 Japanners, te beschermen. Zij wijzen er echter op, dat ruim 100.000 man geregel de Chineesche troepen, onder wie 27.000 man gewapende militietroepen, thans de inter nationale nederzetting omringen, hetgeen een schending beteekent van de wapenstil standovereenkomst van 1932. Voorts wijzen zij er op, dat de ervaringen van het verle den aantoonen. dat de beloften van de Chi neesche autoriteiten onbetrouwbaar zijn, ii het bijzonder doordat de bevelen der bevel voerende Chineesche legerofficieren niet vol ledig nagekomen warden door de jongere of ficieren en de manschappen. In welingelichte kringen heerscht de opvatting, dat de Japansche regee ring niet gunstig zal staan tegenover welk voorstel ook, tot gelijktijdige, tweezijdige terugtrekking der Chi neesche en Japansche strijdkrachten uit het gebied van Sjanghai onder zuiver mondelinge garantie van een derde partij, dat een behoorlijke druk zal worden uitgeoefend op de Chi neesche autoriteiten om hen te bren gen tot uitvoering van de vastgestel de terugtrekking. Dezelfde kringen wijzen op de groote be leggingen van Japan in Sjanghai en op de daar aanwezige 30.000 Japansche ingezete nen. Zij verklaren, dat een volledige nako ming van de wapenstilstandovei-eenkomst van 1932 een conditio sine qua non is voor eenigeriei regeling. Ieder ander plan toont slechts gebrek aan behoorlijk begrip voor de werkelijkheden van het Verre Oosten van den kant der voorstellers. Groot-admiraal Prins Foesjimi heeft een bezoek aan den keizer gebracht. In de kringen der admiraliteit acht men de poging, die is gedaan om het te Sjanghai liggende vlaggeschip te torpedeeren, van ze kere beteekenis. Men wijst er op, dat deze msilukte aanval het eerste optreden der Chi neesche marine bij de vijandelijkheden be teekent, zulks in tegenstelling met 1932, toen deze marine bij het eerste incident te Sjanghai in het geheel niet is opgetreden. De Japansche marine is vastbesloten, de Chi neesche vloot te vernietigen, indien deze zou doorgaan met tegen de Japansche strijd krachten op te treden. Deskundigen van het ministerie van Marine schatten de sterkte der Chineesche vloot op 111 eenheden van in totaal 70.000 ton. Auto op onbewaakten overweg door trein gegrepen. Ernstig ongeluk in Zuid-Joego-Slavië. Op een onbewaakten overweg heeft een sneltrein een auto met zes inzittenden aan gereden en ongeveer honderd meter meege sleurd, waarop de auto tegen een brugleuning te pletter sloeg. In de auto zaten de chef der Joegoslavische gendarmerie, generaal Naumo- witsj, met zijn vrouw, zijn twee zoons, een on derofficier der gendarmerie en de chauf feur. Alle zes inzittenden werden zwaar ge wond. De generaal, zijn vrouw en een zijner zoons verkeeren in levensgevaar. (D.N.B.) Sir Hubert Wilkins gaat Lewanefski zoeken. Nog geen spoor van den vlieger gevonden. De Russische ambassadeur deelt mede, dat Sir Hubert Wilkins, de Noordpoolonderzoeker, zich gereed maakt naar het vliegveld North Beach op Long island te vliegen om deel te nemen aan het opsporen van Lewanefski. De Canadeesche piloot Herbert Kenyon zal het toestel besturen. Uit Moskou wordt vernomen dat het nog niet gelukt is om een spoor van Lewanefski te ontdekken. Fransche burgervliegers willen staken. Omdat zij geen proefvlucht mogen maken. LONDEN, 18 Augustus (A. N. P.) De cor respondent van de „Daily Telegraph" te Pa rijs bericht, dat de vliegeniers van de Fran sche burgerluchtvaart dreigen in staking te gaan, wanneer geen burgerpiloot wordt aan gewezen om de proefvlucht over den Atlanti- schen Oceaan, welke de volgende maand zal worden gemaakt, te leiden. De minister van Luchtvaart Cot, heeft hiervoor den bekenden marinevlieger, kapitein-luitenant Bonnot, aangewezen, aangezien deze bekend is met het vliegtuig „Lieutenant de Vaisseau Paris", waarmede de vlucht zal worden gemaakt. De piloten v&n de burgerluchtvaart in Frankrijk, die thans in dienst zijn van de Air France, verklaren, dat zij niet afgunstig zijn op Bonnot, doch zij zijn van meening, dat nu de civiele piloten in den wekelijkschen dienst naar Brazilië 208 vluchten over den Zuidelij ken Atlantischen Oceaan hebben gemaakt, zij ook in aanmerking komen voor de proefvluch ten over het Noordelijk deel van dezen Oceaan. PROEMMNA VRIJDAG 20 AUGUSTUS HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8— Gramofoonplaten 10.Morgenwijding 10.20 Gramofoonplaten 11,Declamatie 11.20 Orgelspel 12.Gramofoonplaten 12.30 Om roeporkest en gramofoonplaten 2.30 Voor Tuinliefhebbers. 3.Gramofoonplaten 3.15 AVRO-Dansorkest 4.Gramofoonplaten 5.Kinderuurtje 5.30 Gramofoonplaten 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gramofoonplaten 7.05 „Nieuws", causerie 7.25 Gramofoonpla ten 7.30 Berichten VGP 7.35 „Levenskracht en stervensmoed", causerie 8.— Pianovoor dracht. 8.30 Literaire causerie, 9.VARA- Theaterorkest en solisten 9.30 „Fantasia" en gramofoonplaten 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.— Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30 12.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM n, 301 M. Algem. programma verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.— Gramofoonplaten 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten 12.15 Gramofoonplaten 12.30 Modern klein-orkest met solist en gramofoonplaten 2.Orgel en zang. 3.Gramofoonplaten 5.KRO-orkest Van 6.00—6.20 Land- en tuinbouwpraatje 7. Berichten 7.15 Luchtvaartpraatje 7.35 Musica catholica. 8.Berichten ANP. 8.15 KRO-or kest 8.40 Zang en piano 9.10 Gramofoonmu- ziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lily Mathé en haar zigeunerknapen-orkest 11.1512. Gramofoonplaten DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonplaten 12.05 Cello en orgel 12.50 Henry Hall's dansorkest 1.35 Het Nancy Philips Strijkkwartet 2.20 Gramofoonplaten 3 05 Pianovoordracht 3.35 „The story of mos quito day", causerie 4.05 Variété-programma 4.50 Gramofoonplaten 5.20 Mezzo-sopraan en alt. 5.40 Het Wynford Reynolds Octet 6.20 Be richten 6.45 BB'C-orkest met solist 7.35 Tuin bouwpraatje 7.50 Relais uit Amerika 8.20 Ra- diotooneel. 9.— „Eccentrics", causerie. 9 20 BBC-Symphonie-orkest 10.— Berichten 10.20 „People on the move", causerie 10.40 Fred Hartley's Sextet. 11.20 Maurice Winnick's dansorkest. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonplaten 12.20 Dito. 12.50 H. de Souza's orkest en zang. 5.05 Zang. 5.25 Uit Zalzburg: „Die Meistersinger", opera. In de pauze's: Pianovoordraoht en gramofoonplaten. 10.50 Gramofoonplaten. 11.20—1.05 Concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair orkest 8.50 Wörthmüller-kwin- tet en solisten. 12.20 H. Hagestedt's orkest. 2.35 Omroepschrammelensemble en solist. 4.20 Omroepkleinorkest 6.20. Kamermuziek 7.10 Gramofoonplaten 8.31 Omroeporkest en -schrammelensemble. 10.5012.20 E. Kaiser en Fred. Hippmann en hun orkesten, solist en pianoduo. BRUSSEL, 322 M. 12.202 20 Gramofoonplaten en zang. 5.20 J. Sehnijderis orkest 6.35 Gramofoonplaten 6.50 Cabaretprogramma. 7.35 Zang. 8.20 Gra mofoonplaten. 9.20 Symphonieconcert uit Knocke. 10.40 Zang en gramofoonplaten (tot 11.20). BRUSSEL 484 M. 12 20 Gramofoonplaten 1.302.20 J. Schnij- der's orkest. 5.20 Dansmuziek 6.20 Gramo foonplaten 7.20 Zang 8.20 J. Schnijder's or kest 10.3'0—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Dansmuziek 8.05 Sportreportage 8.20 Berichten 8 30 Vroolijk programma. 9.20 Be richten 9.35 Omroeporkest 10.20 Berichten 10.5012.20 Egon Kaiser's dansorkest. Fred. Hippmann's orkest en solisten. Om 11.05 Weerbericht.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3