tmsvf En dat is verdrietig BEVERWIJK Pe nieuwe bioscoopprogramma's. Gary Cooper in het Luxor Theater. Cary Cooper in de film „De trek naar het Westen", die van heden af in het Luxor Theater te Beverwijk vertoond wordt. Het Luxor Theater vertoont van Donderdag af als hoofdnummer „De Trek naar het Wes ten". In dit monumentale en pakkende film werk spelen Cary Cooper en Jean Arthur de hoofdrollen. Het einde van den burgeroorlog in Amerika stelt een aantal wapenfabrikanten voor de vraag, wat te doen met hun groote voorraden van een zoo juist uitgevonden repeteergeweer. Zonder zich veel om de gevolgen te bekom meren, besluiten zij deze geweren aan de In dianen te gaan leveren, die er in kostbaar bont voor kunnen betalen. Een zekere Latti- mer, een ruwe kerel zonder veel scrupules, krijgt opdracht dezen handel te organiseeren. De autoriteiten in het Westen hebben juist de handen vol met oproerige bewegingen on der de Indianen. Generaal Custer ziet zich genoodzaakt tegelijk een munitie-convooi naar het bedreigde Port Piney te zenden en de bewegingen van het opperhoofd Gele-Hand met zijn Cheyenne's te controleeren. Voor het munitie-transport kan hij zoo doende slechts een half escadron missen. Hij kan het echter langs een weinig begane route sturen, omdat hij zich van de diensten heeft weten te verzekeren van den beroemden SDOorzoeker Buffalo Bill Cody. En voor het be spieden van Gele Hand staat hem den al even vermaarden Wild Bill Hickok ten dienste. Het convooi wordt echter verrast bij het oversteken van een rivier, en de strijd gaat over in een beleg van vele dagen. Bill Hickok voegt zich bij hen, en met den moed der wan hoop doorstaat het handjevol menschen da genlang aanvallen der Indianen en nijpende honger. Maar tenslotte daagt Generaal Custer op, die de 18 overlevenden bevrijdt. Bill Hickok komt na weken van rondzwer ven, op het spoor van Lattimer. Als hij Lat- timer ontdekt, treedt Bill hem tegemoet. De schurk probeert op slinksche wijze Bill onder schot te nemen. Maar het was dwaas van hem te denken, dat hij hem te slim of te vlug af kon zijn en binnen enkele seconden stort hij dood ter aarde. Lattimer's bondgenooten houdt Bill met zijn gevreesde revolvers in bedwang. Hij be veelt hen, in het café plaats te nemen. Onge- luks-Jane moet de wacht houden bij de deur: zij mag niemand binnenlaten en moet uitzien naar Bill Cody, die spoedig met het regiment in de stad verwacht wordt. Wild Bill wil zijn gevangenen aan de soldaten uitleveren, maar hij weet, dat ook hij dan onder arrest zal worden gesteld, wegens een vroegere schiet partij. Doch juist als de cavaleristen de stad bin nenrijden wordt Bill door een schot in den rug getroffen. In het bijprogramma wordt vertoond „Po- pye the Sailorman". KRACHTSPORTVEREENIGING D.O.K. Op Woensdag 15 September zal de plaat selijke krachtsportvereeniging „Door Oefe ning Kracht" een propaganda wedstrijd hou den tegen de z.g. kampioensploeg van den Ned. Krachtsport Bond. De leden van D.O.K. die in de kampioensploeg zijn gekozen, ko men dien avond uit voor hun vereeniging. De ontmoeting heeft plaats in het veiling- 7 „Centrum" aan de Koningstraat. SUPPORTERSVEREENIGING „ROOD ZWART". De Supportersvereniging „Rood Zwart" heeft het vervoer van de leden van de Ken- nemers in het a.s. seizoen naar uitwedstrij den opgedragen aan de Autobusonderneming N.V. Waterdrinker. UITSTAPJE BUURTVEREENIGING. Gisteren heeft de Buurtvereniging „Dier- luststraat en omgeving" haar eerste uitstap je met de kinderen van haar leden gemaakt. Om 8 uur vertrokken ongeveer 60 kinde ren onder leiding van het bestuur per Alk maar Packet naar Amsterdam, om een be zoek te brengen aan Artis. De kinderen heb ben daar volop genoten, vooral de apen trok ken ieders belangstelling. i Om ongeveer 8 uur kwam het gezelschap hoogst voldaan weer in Beverwijk. De reis werd meegemaakt door een lid van de plaat selijke afdeeling van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken. BEVERWIJK—V.V.B. Zondag a.s. speelt Beverwijk op haar ter rein aan den St. Aagtendijk een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de Hoogoven club V.V.B. De opstelling van Beverwijk ls als volgt: Doel: N. Hoogerwerf. Achter: W. Bruins en J. Kuyer. Midden: w. Kuyer, G. de Ruiter en A. de Ruiter. Vóór C. de Wit, Th. Kuyer, A. Markx, C. Vessies en J. Maenhout. ARBEIDERS HULP BIJ ONGEVALLEN. In de maand September zal weer door de plaatselijke afdeeling van de Arbeiders Hulp bij Ongevallen een aanvang gemaakt wor den met den cursus in Eerste Hulp. Bovendien zal er dit jaar een cursus aan verbonden worden in reddend zwemmen. De oefeningen hiervoor worden in het over dekte zwembad te Velsen gehouden. Voor deze cursussen kan men zich opge ven bij de heeren J. van Zutphen, Lange Graafwijkstraat 1 en K. Kievit. Dierlust- straat 5. UITSTAPJE VAN DE HEEMSKERKSCHE ZWEMCLUB. Op Zondag 29 Augustus zullen de leden van de Heemskerksche Zwemclub een autobus tocht maken naar Nijmegen. PERSONALIA. De heer C. J. v. d. Coord alhier, is ge slaagd voor Fransch L. O. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. 57y2 Spinazie per kist 4560 Sla per kist 1530 Postelein per kist 1520 Andijvie per kist 2540 Wortelen per bos 58 Rabarber per bos 35 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Bloemkool le per stuk 1016 Bloemkool per stuk 2e 35 Tomaten per K.G. 46 Aardappelen 2,603,90 Uien per K.G. 3y2—5 Doppers per K.G. 712 Capucijners per K.G. 814 Witte Cape. per K.G. 6—12 Raspers per K.G. 1016 Snijboonen per K.G. 711 Dikke boonen per K.G. 410 Sperc. b. z. dr. per K.G. 912 Sperc. b. m. dr. per K.G. 79 Tuinboonen per K.G. 48 Pronkb. per K.G. 2y2—41/2 Trosboonen per K.G. 1015 Komkommers per stuk iy22!/2 Framboozen per doosje 1723 Bramen per K.G. 6580 Meloenen per stuk 718 Druiven per K.G. 3036 Noteering van Beverwijk 18 Augustus 1937. Spinazie per kist f 0,20f 0,28 Postelein per kist f 0,15f 0,19 Andijvie per kist f 0,27f 0,46 Wortelen per K.G. f 0,07—f0,12 Komkommers per 100 f 1f 2 Aardappelen, klei, per K.G. f 0,02V2f 0,05y2 ld. zand, per K.G. f 0,05y2 Doppers per K.G. f 0,10f 0,16 Capucijners per K.G. f 0,17f 0,19 Raspers per K.G. f 0,09f 0,20 Tuinboonen per K.G. f 0,04f 0,06 Snijboonen per K.G. f 0,06f 0,08 Heerenboonen per K.G. f 0,04f 0,07 Trosboonen per K.G. f 0,10f 0,12 Roode kool per 100 f 5 Savoije kool per 100 f 5 Bloemkool per 100 f 6f 18 Uien per K.G. f0,05 Sla, per 100 krop f 0,60—f 1,75 Pieterselie per bos f 0,02ya Selderie per bos f 0,03 Appelen per K.G. f0,10f0,18 Peren per K.G. f0,07f0,17 Pruimen per K.G. f 0,14f 0,20 Druiven per K.G. f 0,34 OPONTHOUD. Gistermiddag reed een vrachtauto, die hoog opgeladen was met pakken leege conserven blikken, den spoorwegovergang aan den Vel- serweg over, toen plotseling een groot deel van de lading van den vrachtwagen afviel zoo dat de baan geheel versperd was. Met man en macht toog men aan het werk om de rails weer vrij te maken voor een na derenden trein. Gelukkig kon men hier in slagen, zoodat de trein ongehinderd kon pas- seeren. DE KENNEMERS—WAGENINGEN. De Kennemers zullen Zondag a.s. met de volgende opstelling in het Velox-tournooi om het Tolsteegmonument uitkomen tegen de Zuidelijke eerste-klasser Wageningen. Doel: Van Urk. Achter: Dinkla en van der Bos. Midden: Steeman, Horeman en van der Wal. Vóór: Veenstra, Boom, Groot, Heideman en Brethouwer. UITSTAPJE VAN DE WINKELIERSVEREENI- GING E. M. M. De winkeliersvereniging E. M. M. heeft een excursie gehouden naar de Fordfabrieken te Amsterdam. De winkeliers hebben in de fabriek de werk zaamheden met groote belangstelling ge volgd. Hierna heeft men nog een bezoek gebracht aan Schiphol. Om zes uur arriveerde het ge zelschap, dat de reis met personenauto's ge maakt had, weer in Beverwijk. BEVERWIJK—VELOX. De heer Twisterling uit Haarlem, is aange wezen om den wedstrijd Beverwijk—Velox op Koninginnedag te leiden. CASTRICUM GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD. Vrijdagavond zal C. S.. V. op haar terrein een onderlingen gecostumeerden voetbalwed strijd spelen DE RONDE VAN ASSENDELFT. Onze plaatsgenooten G. Lote, Luc. Schmidt Jr., Cor Hoogerhuis en J. Tromp zullen Zater dag a.s. uitkomen in de Ronde van Assen-, delft. SANTPOORT CONCERT. Ondanks het feit, dat er Maandag j.l. ook reeds een concert gegeven was in de muziek- nis, was de belangstelling voor het concert, dat de Haarlemsche harmonie „Apollo" gister avond gaf, ook weer zeer groot. De Haarlem mers voerden een gevarieerd programma uit. dat zeer in den smaak viel. VOOR DEN KANTONRECHTER De Heerenweg is geen renbaan. De Heerenweg moge nu een voorrangsweg zijn, een renbaan is het nog niet, al zijn er automobilisten, die het er van zouden willen maken en de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie merkte dan ook op, dat de Heeren weg niet op één lijn te stellen is met de be roemde Duitsche autowegen. Wel gaf de Ambtenaar toe, dat een maximumsnelheid van 30 K.M., en onder Bennebroek 40 K.M.. mis schien wat aan den lagen kant is, zoodat de politie wel een oogje dicht knijpt, als de snel heid de 50 K.M. nadert, zonder dat er iets bij zonders aan de hand is. Maar 80 a 90 K.M. kan niet door den beugel, vooral niet als men rijdt bij de Kerklaan, de v. Merlelaan en an dere, tamelijk dicht bij elkander liggende zij wegen. Een drietal autobestuurders moest dan ook terecht staan wegens het in ernstige mate overschrijden van de maximumsnelheid. Een had 90 K.M. gereden en gaf dit toe. maar meende dit te kunnen rechtvaardigen door de mededeeling. dat hij een zwaren, modernen Amerikaanschen wagen had gereden, dien hij volkomen in zijn macht had, waartegen de kantonrechter opmerkte, dat men zoo'n wa gen bij het springen van een band of een ander ongemaak niet in de macht heeft als men 90 K.M. rijdt. De ambtenaar eischte dan ook f 40 boete; de kantonrechter gaf f 20. Een tweede had 80 K.M. gereden en kwam met het eigenaardig excuus, dat hij door treu rige familieomstandigheden zenuwachtig was geweest. Een gewoon mensch zou zeggen, dat een zenuwachtig mensch liever heelemaal niet achter het stuur moest gaan zitten, of, zoo dit niet anders kon, dat hij dan in elk geval kalm moest rijden, maar sommige automobilisten hebben blijkbaar andere opvattingen. De ambtenaar vroeg f 25 boete, de kanton rechter gaf er vijftien. Nummer drie was met 75 K.M. de kalmste rijder geweest, maar ook 75 K.M. gaat nog te ver boven het maximum uit. Hij trachtte de meening ingang te doen vinden, dat hij het maximum niet beduidend had overschreden, maar dat ging natuurlijk niet op, want de motorpolitie, die hem had bijgehouden heeft, zei de kantonrechter, uitstekend geregelde en voortdurend gecontroleerde snelheidsmeters en als die dan zegt, dat de snelheid 75 K.M. is geweest, is dat zoo. Ook deze bestuurder moest dus zijn tol be talen, maar zijn financieele omstandigheden maakten, dat de eisch slechts f 15 was, waar van de kantonrechter nog de helft afdeed. Merkwaardig, dat geen der drie bestuurders als verweer opgaf, dat die duizelingwekkende vaart noodig was geweest, omdat hij geen seconde had te verliezen, 't Schaadde hen blijkbaar niet, of ze vijf minuten langer over den weg deden. Waarom dan die haast? FAILLISEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op 17 Augustus: 1. De Naacnlooze Vennootschap Manufac- turenhandel voorheen G. A. Meijer, gevestigd te IJmuiden-Oost, Willemsbeekweg 22. Curator mr. F. J. D. Theyse, alhier. 2. Mevr. C. P. Meeuwisse gescheiden echt- genoote van W. M. Veugelers, zonder beroep, wonende te Santpoort gem. Velsen (Station) „Huize Najade". Curator mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. 3. Dirk Kryger, electricien, wonende te Wormerveer, Warmoesstraat 86;. Curator mr. F. J. D. Theyse, alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissementen mr. A. L. M. van Berckel, alhier. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: 1. P. Brakenhoff, melkslijter, wonende te IJmuiden-Oost, Vel- ser duin weg 2-31; Curator cur. J. H. J. Simons, alhier. 2. H. Havenkotte, electricien, wonende te Krommenie, Vlietseind 5. Curator mr. F. M. Hagemeyer alhier. ZEILEN. De Sneck-week. Overal zie ik al dorre blaren. Overal zie ik felle kleuren van bloemen. Overal ruik ik die sterke, weemoedige geuren fik vind dat het zoo vroeg herfst is dit jaar. Ik vind dat het ieder jaar vroeger herfst wordt, hoe ouder i k word en ik denk dat dit aan mij ligt. Hoe meer je iets wilt behouden, hoe ang stiger je bent het te verliezen, hoe eerder het je verlaat. E11 hoe ouder je wordt, hoe méér je den zomer wilt behouden, hoe angstiger je bent de zon en de warmte te verliezen, hoe vroeger dat allemaal van je weggaat. Is het zoo niet? Is het zoo niet, dat ik vroeger niet maalde om winter of zomer, lente of herfst? Dat het mij om het even was welk jaargetij we had den, omdat de winter en de zomer hun eigen speciale heerlijkheid hadden, beide het top punt van heerlijkheid.omdat het toen stééds heerlijk was te leven, of de takken nu kaal waren of de blaren ruischten. Vroegerdat was vroeger. Dat was héél anders. Dat was, voor mij, benijdenswaardige, een keten van vreugde eii pleizieren, die niet één maal werd onderbroken door schoolmeesters, affe liefdes of dreigbrieven van den kleer maker. Niet in den zomer, niet in den winter, niet in de herfst en niet in de lente. Die keten die men „jeugd" noemt glin sterde van goud. En altijd speelde het licht er zijn dartel spel op. Het zomersche zonlicht en het wintersche lamplicht. Altijd waren er: pleizier, luidruchtigheid, vrienden, kennissen en druk-praten. Totdat ge plotseling bemerkt ,dat dat inééns allemaal weg is. Alle vrienden zijn kennissen geworden. En alle kennissen zijn min-of-meer aardige en min-of-meer vervelende vreemde menschen geworden. Ge merkt dan ook dat het heerlijk is alléén door het bosch te loopen. Alleen langs de zee. Alleen door de weiden of de duinen of de hei. Het zijn dan de eenzaamheid en de stilte die de troost brengen. De troost van de ontgoochelingen, die de menschen en het leven en uw illusies u heb ben aangedaan. Dan wordt de zomer een soort sublimee ring van troost, iets uitbundigs, iets rijks en verdoovends. De zon bij het opstaan: een hartelijke vriendengroet. De wiegende gouden regen: een herleefde illusie De rozen: lach van uw jeugd. De warmte: hartelijkheid van het leven. Zóó heerlijk is dat, dat ge angst hebt het te verliezen. Hoe ouder ge wordt hoe grooter de angst; hoe grooter de angst, des te spoediger het verlies. Dan staat plotseling midden Augustus uw tuin vol dahlia's en onder de boomen liggen de eerste dorre blaren. Er komen geuren-van-weemoed en kleuren- van-afscheid over het bosch en de weilanden. En de avonden gaan al weer spoediger vervloeien in vreemde, teedere schemeringen. Midden Augustus.en ik ruik en proef en zie al weer iets van herfst. Dat is ouder worden, van het jaar én van mij. En dat is verdrietig. Mr. E. ELIAS. FrieslandHolland. De vijfde dag van de Sneek-week is een hoogtijdag voor deze zeilwedstrijden gewor den. Het was 's morgens droog weer. maar de hemel was bewolkt. In den middag echter brak de zon door; er kwam een flinke bries uit het Noordwesten. Er waren veel booten en zeer veel publiek. Bijna de geheele baan was bezeild. De grootste belangstelling ging wederom uit naar de teamwedstrijden in de regenboog- en in de joilenklasse. In de regenboogklasse was de voorsprong van de Friezen na dezen eersten dag zóó groot, dat Holland dien heden wel niet zal kunnen inhalen; in de joilen klasse kan eveneens een Friesche zege ver wacht worden. De uitslagen luidden 16 vierk meter klasse B, afdeeling 1: 1. Win dekind, st. Moedt (Sneek); 2. Kolmeer, st. Koster (Sneek); 3. Jamboree, St. Ouwehand (Steenwijk). Afdeeling 2: 1. Betty, st. van der Steeg (Ber- gum); 2. Endeavour, st. Couperus (Sneek); 3. Allegro, st. Bergsma (Sneek). 16 vierk meter klasse A, afdeeling 1: 1. Foddebosk, st. Groenhout (Sneek)2. Look Out, st. Palm (Groningen); 3. Anali, st. Kussendrager (Sneek) Afdeeling 2: 1. Wiheja, st. Smith (Sneek); 2. Janny, st. Pascal (Leeuwarden);; 3. Marie st. J. van Dijk (Hommerts). Teamwedstrijd Holland—Friesland in de regenboogklasse:: Friesland met Dolfijn, st. Vrolijk (Sneek) 11 pnt., Schelm, st. van Dijk (Sneek) 5 pnt.; Windekind, st. Oppenhui zen (Sneek) 12 1/10 pnt.; Hennie st. Hen driks (Sneek), 8 pnt.; Waterrot, st. Kuipers (Sneek), 9 pnt.; Wardy, st. Nieveen (Sneek), 7 pnt.; totaal 52 1/10 pnt; Holland met Duvel, st. Vreede (Terschelling), 2 pnt.; Kikker, st. De Vries (Koog aan de Zaan), gediskwalifi ceerd, 0 pnt.; Duke. st. Van der Velde (Den Haag), 10 pnt.; De Leede III, st. Van der Mey (den Haag), 4 pnt; Saenden, st. De Wit (Zaan dam), 3 pnt.; Holland II, St. Bos (Alphen a.d. Rijn) 6 pnt., totaal 25 pnt. Teamwedstrijd joilenklasse:: 1. Koninklijke Zeilvereeniging Sneek, 14 1/10 pnt., 2. De Kaag 9 pnt., 3. Rotterdamsche Zeilvereeniging 8 pnt., 4. Haarlemsche Jachtclub 5 pnt. Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st. Van den Beig (Weesp), tevens winnaar van den wis- selbekerprijs; 2. Stoertebeker. st. De Vries (Leeuwarden)3. Sewyt, st. Rekers (Sloten Fr.), 30 M2-klasse N.N.W.B.: 1. Li, st. Dr. van der Meer (Leeuwarden), tevens winnaar van den Hibma-beker. 2. Joy, st. Van der Velde (Leeuwarden), 3. Carmen, st. Geveke (Leeu warden) VOETBAL. DEN HAAG—WACKER (3—3). Woensdagavond is op het A.D.O.-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een Haagsch elftal en de Oostenrijksche profclub Wacker, die in een 3—3 gelijk spel eindigde. Met de rust was de stand 21 voor Den Haag. CRICKET EN ENGELAND. De stand van de Woensdag begonnen county- matches is als volgt: Middlesex 393 (Edrich 129) tegen Somerset 34—1. Yorkshire 3117 (Mitchell 105) tegen Glamorgan. Essex 301 tegen Notts 700. Warwickshire 253 tegen Surrey 16—1. Worcestershire 1095 tegen Hampshire 103, Northants 180—6 (A. W. Snow- den 108*) tegen Lancashire. Gloucestershire 434 (G. W. Parker 110) tegen Kent 380. Sussex 219 tegen Derbyshire 1213. Combined Services 180 tegen Nieuw-Zeeland 189. ROOD EN WIT COMB.—H.C.C.-COMB. Woensdag speelde Rood en Wit aan de Spanjaardslaan tegen een H.C.C. elftal. Rood en wit won met 32 runs. Er werden in deze ontmoeting eenige zeer fraaie vangen ge daan. DAMMEN. DE SIMULTAANTOURNéE VAN J. W VAN DARTELEN. De heer J. W. van Dartelen was Dinsdag de gast der Maastrichtsche vereenigingen. Hieronder volgt het resultaat: Aantal deel nemers: 36. Gewonnen 17 partijen, remise 12, verloren 7. Duur der séance 3 uur gemid deld 5 minuten per partij. HANDBAL. GEEN HANDBALWEDSTRIJD TEGEN ZWITSERLAND. Naar aanleiding van het bericht, dat een handbal-elftal van het K.N.G.V. Zondag a.s. in Zwitserland een wedstrijd zal spelen tegen het Zwitsersch handbal-elftal, deelt men ons mede, dat de Internationale Handbal Federatie aan Zwitserland de toestemming voor dezen wedstrijd heeft geweigerd. Naar wij nader vernemen, heeft deze fede ratie indertijd met voorkennis van den Ned. Handbalbond aan het K.N.G V. medegedeeld, dat zij bereid was de handbalafdeeling van het K.N.G.V. als lid toe te laten, waardoor deze dus de internationale rechten zou hebben ver kregen, en daarmede de vrijheid, internatio nale en landenwedstrijden te spelen. De ge legenheid om dit aanbod te accepteeren, stond open tot 30 Juni j.l., doch men heeft hiervan geen gebruik willen maken. Vandaar het ver bod aan Zwitserland om tegen een K.N.G.V.- elftal uit te komen. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De inschrijvingen voor de competitie van den Ned. Biljartbond voor het seizoen 1937/'38 zijn voor de bij dien bond aangesloten vereenigin gen opengesteld. In de klassen A en B zijn het persoonlijke wedstrijden op groot-biljart cadre 45 c.M.; in C en D op klein-biljart cadre 35 c.M. met teams van 4 spelers; even zoo in E en F dito libre, terwijl voor het drie- bandenspel alleen op de matchtafel met teams van 4 spelers in klassen A en B wordt gespeeld. De inschrijvingen sluiten op Zaterdag 11 Sep tember. KORFBAL. OOSTERKWARTIERHAARLEM (6—0). In dezen op het Oosterkwartier-terrein ge speelden vriendschappelijken wedstrijd voor het samenstellen van de twaalftallen voor de a.s. competitie, werd deze groote uitslag niet verwacht. In het begin heeft Oosterkwartier geen geluk met schieten. Haarlem geeft zeer goed partij, maar weet haar schoten niet zuiver te richten. Als er een half uur gespeeld is geeft J. Vondeling met een zuiver schot aan Ooster kwartier de leiding (10). Een kwartier na rust is het door L. Waage 2—0. Oosterkwartier's tweede aanval is productie ver. A. Drogtrop vergroot den voorsprong, waarna N. Struikenkamp den stand op 4—0 brengt. Haarlem doet vele pogingen om althans de eer te redden; dit mocht echter niet gelukken. Oosterkwartier's derde aanval weet door W. v. d. Linden nog twee maal te doelen (60). Kort hierna komt het einde. LT'JMNÊM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rott. n. Vanc. 17 v. Cristobal. Edam, 18 v. Philad. te Rott. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 16 van Los An geles. Statendam, 17 v. N.-York n. Rott. Toradentes, 17 v. Rott. te Balt. Lochgoil, Rott. n. Vanc. 16 te Cristobal. Nebraska, Vancr. n. Rott. 1'6 v. Tacoma. Breedijk, N. Orleans n. Rott. 17 te Londen. Edam, Philad n. Rot p. 17 Lzard. HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk (t.) 18 te Duinkerken. Boschfontein (t.) 17 v. Lissabon. Jagersfont. (u.) vertr. 19 van Port Natal. Bloemfont. (u.) p. 17 Ouessant. Springfont. (t.) 17 van Lor. Marq. w HALCYON LIJN Stad Schiedam, 18 v. Vlaard. te Lulea, vertr. n^) n. Rott.-Vlaard. Flensburg, Kirk^nes n. Vlaard. 19 (9 v.m.) Hoek verw. Stad Zaandam, 18 v. Vlaard n. Gothenburg. aasburg, Morphoub. n. Rott. p. 18 B. Head, (v.m.) verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekeiik (t.) 17 te Marseille. KON NED. STOOMBOOT MIJ Tiberius, Algiers n. Leith p. 18 Ouessant. Telamon, Stamboul n. Amst. p. 18 Wight. Agamemnon, Susa n. Gaston p. 18 Gibr. Trajanus, Palermo n. Amst. p. 18 Gibr, Hercules, 18 v. v. Varna te Bourgas. Pluto, 15 v. Amsterdam te Gothenburg. Vulcanus, Const, n. Antw. 18 (12 midd.) 270 mijl Z.W. v. Ouessant. Baarn, Amst. n. Chili 17 (10 n.m.) 85 mijl N.W. v. Azoren. Odysseus, 18 v. Halmstad te Amst. Strabo, 18 v. Amst n. Kopenhagen. Triton, 18 v. Amst. n. Hamburg. Orion. 18 v. Sunderland n. Amst. Calypso, 17 v. Arzew n. Londen Costa Rica, 17 v. Barbados n. Amst. Fauna. 18 v. Venetië te Amsterdam. Ganymedes, 17 v. Izmir te Stamb. MeroDe, 17 v. Malta n. Piraeus. Orpheus, 18 v. Odense n. Stettin. Venus, 17 v. Stamboul n. Thesal. Sim. Bolivar, 16 v. Curac. te Cristob. Helder, Chili n. Amst. 17 te L'pool. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (t.) 19 (8 nan.) te IJai. verw. ROTTERDA M^OHE LLOYD. Brastagi (t.) 18 te Marseille. Indrapoera (t.) 18 te Marseille. Kota Gede (t.) p. 18 Finisterre. Slamat, 18 v. Rott. n. Batavia. Kedoe (t.) 17 van Port Said. K. Agoeng (u.) p. 17 K. del Armi. Sitoebondo (u.) p. 17 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena (t.) 18 v. Montevideo. Alphacca, 17 v. Rott. te B.-Ayres. Alcyone, 18 v. Hbg. te Rott. Alpherat, 18 v. B.-Ayres te Rott. STOOMV. MIJ NEDERLAND. Tawali (t.) 18 te Londen. Marnix v. St. Aid. (t.) 18 v. Col. Joh. v. Oldenb., (u.) 17 v. Algiers. Joh. de Witt (t.) 18 (12 midd.) te IJm. en (4 n.) te Amst. verw. P. Tello (u.) 17 van Singapore. Chr. Huygens (u.) 17 v. Singap. Poelau Bras, 17 v. Batavia n. Amst. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Deucalion, Japan n. Rott. 18 v. Singap. Gleniffer, Dairen n. Rott. 14 v. Chinwang- tao. Polydorus, L'pl. n. Java 18 v. Suez. Glengarry, Dairen n. Rott. via Londen p. 1'6 Finisterre. Agamemnon, Japan n. R. vertr. 25 van Lon den. Neleus, Bat. n. Amst. 18 te Suez. Diomed, Jap. n. Rott. 17 te Manilla. Sarpedon, Japan n. Rott. 18 v. Aden. Aanvoer ijzererts. Met een lading ijzererts kwam gisteren het Britsche ss.. „Brika" van La Goulette aan het Hoogovenbedrijf aan. Om te dokken. Gisteren passeerde alhier het Britsche s.s. „Temple Lane" van Hamburg naar Amster dam. Aldaar werd het schip in het Droogdok opgenomen om eenige belangrijke herstellin gen te ondergaan. AANGEKOMEN. 17 Augustus: Colombia m.s. Hamburg Temple s.s. Hamburg 18 Augustus: Fauna s.s. Midd. Zee Anna W. m.s. Danzig Alchymist s.s. Hamburg Acclivity m.s. Leith Leersum bs.s. Archangel Parnu sjs. Wasa VERTROKKEN. Lynhaug s.s. Onega Enseigne Marie St. Germain s.s. Rotterdam Amstelstroom m.s. Huil Merel s.s. Londen Jaarstroom s.s. West Afrika Arbo m.s. King's Lynn Gravenstein s.s. Oxelösund 18 Augustus: Evanthia s.s. Archangel Rhein s.s. Hamburg Genius m.s. Scheveningen. Terug van toeristenreis. Het motorschip „Colombia", hetwelk 4 dezer van hier naar Odda vertrok voor het maken van een toeristenreis keerde gisteren via Hamburg te Amsterdam terug. Vrijdag a.s., 20 dezer vaart het schip uit op de gewone reis naar West Indië, waarvoor het de haven van Hamburg aangedaan heeft om bij te laden. Reis voortgezet. Het alhier binnengeloopen Duitsche m.s. „Genius" heeft (Dinsdag) de onderbroken reis voortgezet. Zooals wij dezer dagen reeds meldden, was het schip wegens slecht weer alhier binnengekomen en op reis van Wil helmshaven naar Scheveningen, waarheen het thans is vertrokken. IJzerverschepïng. Dinsdagavond arriveerde het Duitsche s.s. „Rhein" van Amsterdam aan het Hoogoven- bedrijf, waar het een partij ijzer heeft gela den .Het schip is inmiddels daarmede ver trokken naar Hamburg. Ongeluk in een mijn te Johannes burg. JOHANNESBURG. 18 Aug. (Reuter). Gisterochtend heeft zich in de venterspost- mijn, bij het tot ontploffing brengen van springpatronen een ongeluk voorgedaan, waardoor tien personen om het leven zijn ge komen, negen inlanders en een Europeaan,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5