Enkele dagen in nieuw land. De verlaging van de crisisheffing op vleesch. Koel, nuchter, zakelijk en toch kleurig. Maatregelen zijn reeds van kracht geworden. GEEN VERLAGING VAN DE VLEESCHPRIJZEN Nader kan worden medegedeeld, dat de be schikking van den minister van economische zaken, waarbij is bepaald, dat voorloopig zon der zijn vergunning geen inrichting zal kunnen worden gevestigd waarin het slagersbedrijf wordt uitgeoefend, reeds Donderdag in wer king is getreden. Voorts is de verlaging van de crisisheffing op vleesch van 10 op 5% met ingang van heden in werking getreden. De tekst van de ministerieele beschikking luidt als volgt: 1. Het is verboden, een inrichting, waarin het slagersbedrijf al dan niet uitsluitend zal i worden uitgeoefend, voorzoover die uitoefe ning betreft, te vestigen zonder vergunning van den minister van economische zaken. 2. Onder de uitoefening van het slagersbe drijf wordt voor de toepassing van deze be schikking verstaan het in voorraad hebben, het voor aflevering aan het publiek geschikt maken, of het aan het publiek verkoopen van versch of bevroren vleesch van runderen, var kens, schapen of paarden. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Slagershond deelt mede: De verlaging van de crisisheffing beteekent een ontlasting van het slagersbedrijf van nog geen 5 cent per kilogram vleesch. Het is de bedoeling van den minister, dat de getroffen maatregel het slagersbedrijf ten goede komt en niet in scherpen concurrentie strijd het voordeel weer verloren gaat. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Slagershond doet dan ook een ernstig beroep op den geheelen Slagersstand om te handelen naar de bedoeling van den minister en de ver laging der crisisheffing het in nood verkeeren- de slagersbedrijf ten goede te doen komen door geen verlaging der vleeschprijzen te laten vol gen, alvorens de veeprijzen ook zijn verlaagd. Weer eeii slachtoffer van ronselaars. Jongeman zit thans in Spanje en heeft berouw. Een twintigjarige jongeman uit Arnhem was onlangs door ronselaars, die hem reisgeld verstrekten, aange worven voor Spanje. Het jongmensch had stilletjes de ouderlijke woning ver laten en zich naar Spanje begeven. Uit Albacete heeft hij nu zijn ouders een brief gezonden, waarin hij mededeelt berouw te hebben over zijn daad en zegt gaarne weer naar huis terug te zullen keeren. De politie heeft een onderzoek in gesteld, dat tot nu toe zonder resultaat is gebleven. Men tracht nu langs diplo- matieken weg de uitlevering van den jongeman te verkrijgen. Vluchteling door marechaussee neergeschoten. Na wilde achtervolging. Twee marechaussees hebben on der de gemeente Zelhem een voort- vluchtigen Duitscher, die zich niet stoorde aan de sommatie om halt te houden, neergeschoten. De man werd van achteren geraakt, waarbij de kogel tot de onderbuik doordrong. In het algemeen ziekenhuis te Poe- tinchem is liet projectiel door opera tief ingrijpen verwijderd. De toe stand van den man is bevredigend. Het betreft hier de 23-jarige Willy Alfers uit Cloppenburg, die door het gerechtshof te Arnhem wegens mishandeling bij verstek tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld was en deswege in het algemeen politie blad was gesignaleerd. Ook werd hij wegens diefstal door de politie te Wintex-swijk ge zocht. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam had hem reeds als ongewenschte vreemdeling over de grens doen leiden, doch hij was naar ons land teruggekeerd. De mai'echaussee te Doetinehem kwam den man echter op het spoor, waarbij bleek, dat hij ten huize van zijn zwager te Zelhem vertoefde. Aangezien hij als niet gemakke lijk bekend stond, zijn twee leden der mare chaussee in burger en per auto naar de woning toegegaan, doch de man was hen te vlug af. Bij hun aankomst had hij reeds de beenen genomen. Er ontstond toen een wilde achtervolging dwars door de weilanden en over slooten. Na eenige sommaties losten de politiemannen eenige. waarschuwingsschoten en toen ook dat niet hielp, schoot men op den man zelf. Hij werd getroffen en kon worden overmeesterd. De man zal binnenkort aan de justitie worden overgegeven. OPSLAGPLAATS VAN HOEPELS UITGEBRAND. Donderdagavond omstreeks half zes is brand uitgebroken in de opslagplaats van hoepels aan de Buitenhoef te Sleeuwijk, toebehooren- de aan de gebroedei's van Oord te Werken dam. De felle wind wakkerde het vuur hevig aan, zoodat weldra vier voorraadschuren met hoepels en verschillende omliggende hoepel schelven in vollen vlam stonden. De brandweren uit Sleeuwijk en Werken dam, welke spoedig ter plaatse wai-en, konden slechts de aangrenzende woningen behouden. De oorzaak van den t£and is onbekend. Ver zekering dekt de schade. BLOEMBOLLENSANEERINGSPLAN. Donderdag is uitgegeven het staatsblad no. 649, besluit van den 13den Augustus 1937, tot toepassing van artikel 12 der landbouw-crisis- wet 1933, het crisis-organisatiebesluit 1933 en het crisis-monopoliebesluit 1933, op bloembol len (bloembollensaneei-ingsplan 1937, invoer- monopolie. Dag van inwerkingtreding 21 Aug. 1937). Steeds weer: onvoorzichtig oversteken. Oude vrouw levensgevaarlijk gewond. Donderdagmiddag omstreeks half drie is op dexx rijksweg Venlo-Nijmegen nabij Well (L.) ëe 65-jarige vrouw Broekmans, die onvoorzich tig overstak, door een uit de richting Venlo komende auto, bestuurd door den heer van der W. uit Nieuwerkerk aan den IJsel aan gereden. De vrouw kreeg inwendige kneu zingen, een dubbele rechterbeenbreuk en een lichte hersenschudding en werd in zeer ernstigen toestand ïvmr bet ziekenhuis te Venlo overgebracht. Men vreest voor haar leven. BRAND IN HOUTLOODS TE GRONINGEN. Donderdagavond om half zeven bemerkte de bedrijfsleider van de N.V. Houthandel voorheen G. van Calcar vlammen in een groote loods. Hij alarmeerde de brandweer en deze tastte eerst met twee, later met vier stralen op de waterleiding het vuur aan. De loods, welke grootendeels gevuld was met spaanders en zaagsel, dienend voor het voeden van twee ketels in de aangrenzende machinekamer, is zoo goed als geheel uitge brand. Na drie kwartier had men den brand onder de knie. De oorzaak is onbekend. Ver zekering dekt de schade. DOODELUKE VAL. Bij het leggen van kragen om luchtgaten van het bij Piet Smit aan den Kreekweg te Rotterdam in aanbouw liggende schip 512 is de negentienjarige A. van Spek uit Alblasser- dam, die daarbij werkzaam was, toen hij ach teruitstapte, van 8 meter hoogte naar beneden gestort. Met een schedelbreuk is de jongen per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. 1 - a m O tz D UI 1% IU u v tv" -1 H Sc w - fn JU Q 'O SSTO 1 O m I f- M .A h- z Jv 2 .A III vN 5* SKgs, j -lil O 5 w CT UJ O 1- OC v UJ x gp Z «0 (Adv. Ingez. Med.) DE „WILLEMSPLEIN" TE LISSABON. Het s.s. „Willemsplein", dat ter hoogte van Leixoes met het Grieksche vrachtschip 1 „Eudoxia" in botsing is gekomen, is te Lis- 1 sabon aangekomen. Twee kinderen uit de eerste verdieping gevallen. Beiden ernstig gewond. Op twee verschillende plaatsen te Rotter dam zijn Donderdagavond zeer jeugdige kin deren uit de eerste verdieping van de ouder lijke woning gevallen. De 2-jarige T. V. uit de Biüelschelaan is met een schedelbreuk en het 2-jarig meisje A. C. van de Gedempte Slaak met een hersenschudding naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar beiden in vrij ernstigen toestand zijn opgeno men. GEEN PHILATELISTISCHE BRIEVEN MEER PER LUCHTMAIL. Nog steeds worden op het postkantoor te Bandoeng luchtpostbrieven uit Neder land ontvangen, gefrankeerd met 32y2 cent in Nederlandsche postzegels, klaarblijkelijk met de bedoeling, dat de Indische Postdienst deze stukken terugzendt, voorzien van Ne- derlandsch-Indische frankeerzegels ter waar de van 20 cent. Aangezien deze methode van frankeering alleen was toegelaten voor de eerste heen- en terugvlucht van de Douglas DC 3 dienst op 5 Juni j.l., zullen dergelijke brieven in het vervolg zonder bijplakking van de verlangde Indische zegels aan de afzenders worden ge retourneerd. De 26.000 ton haring voor Rusland. De reedersvereeniging voor de Nederland- sch haringvisscherij heeft, zooals we dezer dagen reeds hebben gemeld, haar eerste contract naar Rusland afgesloten voor de levering van haring, vangst 1937. Het betreft hier een partij haring groot 26.000 Schotsche tonnen. Hiervan moeten 13.000 tonnen worden geleverd in de eerste helft van September, terwijl het restant geleverd moet worden in de tweede helft van September a.s. Thans vernemen we nog, dat de sorteering bestaat uit 25 pet. matsulls, 50 pet. matties en 25 pet. small matties. Arbeid van den mensch overwon. Wieringermeer op 21 Augustus 7 jaar droog. Een kronkelende gritweg langs een varat. Verweerde boerderijen, laag, klein, armoedig bijna. Stof drijft op het water, bedekt, het groen der boomen, dat vergrijsd wordt. Elke beweging op den weg is fataal. Rappe paar denvoeten voor een hobbelende boerenkar; stofwolken dwarrelen op. Ex vrachtauto die voorbij stuift: stof, stof en nog eens stof. Stil, haast roerloos, vlijt het oude, Noord- Hollandsche land zich tegen den dijk bij Aartswoud, die het van den Wieringermeer- polder scheidt. Mal-smal gaat de weg om hoog. Stop! Een fi'issche wind, komende uit het nieuwe land, voert onbestemde geuren met zich mede. De vreemdeling plant zich wijdbeens op den dijk aan den Zuidkant van den polder. Strak tuurt hij naar het Noorden. „Dat daar moet Middenmeer zijn. Daar achter liggen Slootdorp en Wieringerwerf". Het wordt hard-op gezegd. Alleen enkele luie insecten, zonnebadend in het gras, reageeren Loom, met tragen vleugelslag, vliegen ze op. iSvee meter verder zijn zij al weer ge land. In het Zuiden: het oude land, waarvan de kleuren, getemperd door het grijze stof, ineen lijken te vloeien. Smalle weggetjes met om de zooveel meter een bocht. Oude boomen verheffen zich, statig en recht of raar-in- eengegroeid. In het Nooi'den: het nieuwe land. Koel, nuchter, zakelijk en toch kleurig. Hier geen stof en geen boomen. Rechte asphalt- en klinkerwegen, een fel-roode en even fel-gele benzinepomp, een blauwwitte wegwijzer, slooten en greppels langs geel- gei'ijpte tarwevelden en groene weiden. Groot en hoog rijzen hier de boerderijen op. De meeste hebben een frisch-rood pannendak, een enkele is bedekt met riet. Slechts aarzelend geeft de man op den dijk dit uitzicht prijs. Langzaam eerst, vlug ger dan, stapt hij het nieuwe land binnen. Daar bukt hij zich, richt zich weer op. Een hand gevuld met grond, die eens zeebodem was, nadert een ïxeus. Mis! De zilte geur van de zee is hier allang verdwenen. Moeder Aarde verschilt hier in niets van het land achter den dijk. Is even zondoorstoofd, even warm, even fijn Eens hebben de golven van de Zuiderzee hier de kust bestormd, strekte zich een wijde, onafzienbare watervlakte uit. Over dezen grond sleepten de vischnetten van de vis- scherspinken met hun roodbruine zeilen, op jacht naar haring. Hoeveel ankers zouden hier steun gezocht hebben? Hoeveel schepen vonden hier een laatste rustplaats? Verdwenen is de zilte zeewiixd, weg zijn het wier, de haring en de schepen. Land, zoo ver het oog reikt. Malsche grond, waaruit de gewassen gewillig omhoog schieten en waarop het, vee rustig en bedachtzaam graast. Een koe loeit, net als zooeven achter den dijk. Het is geen bulkende klacht, die de wind met zich meevoert. Het gras en de klaver smaken de beesten even goed als overal elders in ons land. Ver, heel ver in het Noorden, ligt de Af sluitdijk. Te zien is hij niet. Maar wij weten dat hij er is, een machtig bolwerk tegen het water, dat eeuwen achtereen den mensch versloeg. Eeuwen geledenKampen, aan den mond van den IJsel was toen nog eeii bloeiende havenstad. Daarheen spoedden zich de rijkbeladen koopvaardijschepen Amsterdam was nog niet in tel. Vaak zette de zee de schepen den voet dwars, moest fe1 en langdurig geworsteld worden tegen he' kolkende water, ,,'t Spookt!". Die woorden gingen dan van mond tot mond. Daarin lar een wereld van angst voor de verraderlijkr Zuiderzee. Verraderlijk! Dat was zij. Kampe- zou hc-< spoedig ondervinden. De haven vei zandde. Wanhopig was de strijd die tegen den zandkorrel werd ingezet. Ds zandkorrel Een en twintig Augustus 1930de Wieringermeer valt droogAugustus 1937de oogst is in vollen gang in den ■polder. Maaimachines ontdoen de rijlcbe- laden akkers van hun zworen last. Boe ren uit alle deelen van ons land pluk ken de vruchten van een planmatigen, systematischen arbeid Eén onzer redacteuren is den Wierin germeer-polder ingetrokken, daarbij op uiterst welwillende wijze voorgelicht door den directeur, den heer Ir. C. Smeding en diens vertrouwdste medewerkersde heeren Ir. Chr. van Steen, leider der Cultuur-Maatschappij, C, L. de Bruyn, secretaris der directie, en A. D. van Eek hoofdarchitect, leider der Bouwkundige Af deeling. Het gehoorde en geziene heeft hij in enkele artikelen verwerkt. Wij publiceeren hierbij het eerste artikel. won. En het water ver-kneuterde zich daar over. Amsterdam greep de kans. De stad bloeide De Gouden Eeuw brak aan... En ondertus- sehen speelde de zeer haar eigen sluwe spel letje. De rijke kooplieden dutten in. Dan valt de slagOndieper, steeds ondieper wor den de vaargeulen. Zal Amsterdam ook sterven? Reeds kabbelden de golven triom fantelijk. De zege was nabij. En het water overwon weer, al ging de stad niet onder. Dwars door Noord-Holland, naar de Noord zee. Zoo werd een benauwend probleem op gelost. De zee lachte wat over de plannen om haar aan banden te leggen. Er waren ook menschen, die hierom lachten. Neen, die plannen waren allereerst veel te kostbaar en onuitvoerbaar. Wij winnen!" De schuimspattende golven zongen het als zij de kust bereikten. Rustig, in eentonigen re gelmaat klonken deze woorden, als de zeespiegel wekenlang effen was. Maar de golven brulden ze, als het stormde en zij, met niets ontziende Paarden in den Wieringermeerpolder een onmisbare hulp bij de oogst felheid het land bebeukten. Dan werd een dure tol betaald door de menschen. Schepen vergingen, vis- schers verdronken; het risico vair een arbeid, waarmede 't water vaak scheen in te stemmen, maar waar over het even vaak toornde. Lang, erg lang bleef de zee winnares. De mensch gaf zich gewonnen. En nu scheen zij in te dutten, af en toe eens wakker worl dende om haar macht te toonen. De mensch zag zijn kans, greep toe, slaagde. Achttien jaar geleden begonnen de Zuiderzeewerken. Zonder eenige ceremonie. Het water merkte het niet, hield zich rustig. En de nietige mensch bouwde en bouwde. De Afsluitdijk vordeixïe. 29 Mei 1932: sirenes loeien. De laat ste opening in den dijk is gedicht. De zee was verslagen, getemd. Twee jaar voor de dijk gereed kwam, be gon de arbeid in de Wieringermeer reeds. Januari 1930: de twee stoomgemalen „Lely" en „Leemans" malen. Steeds meer water sti-oomt uit den polder in de Zuiderzee, die er niets van begrijpt. Acht maanden later viel de Wieringermeer droog: 21 Augustus 1930. De zee keek toe, nieuwsgierig wat de mensch met den zouten grond zou beginnen. Maar ook dat wapen werd veroverd. Het zout werd verbannen, onverbiddeljk. Het was de mensch, die het laatste lachte De man, die in den polder staat en doelloos wat aarde in de handen veikruimelt, over denkt dit, terwijl zijn blik over het land dwaalt. Aarzelend bijkans tegen zijn wil, spreekt hij een vragende gedachte uit:, „Stel, dat het water eens een poging waagde om te heroveren, wat het ontnomen is?" De deskundigen lachen, spinnen de ge dachte uit. Dan zou er eerst een gat ter lengte van 200 a 300 meter in den dijk gesla gen moeten worden en een dagenlang aan houdende storm uit het Noorden zou mil- lioenen kubieke meters water het IJselmeer in moesten stuwen. Dan pas zou de positie van den polder bedreigd worden. Dat het ooit zóó zou loopen, valt niet aan te ne men". En toch, toch heeft men er eeniger- mate rekening mede gehouden. Mid den in den polder, bij Wieringerwerf, ligt een terp: de terp, zegt men hier. De grond glooit omhoog tot een vrij uitgestrekte plateau, een schuilplaats, als het water werkelijk den aanval zou inzetten. Zelf denken de ruim 35009 polder bewoners er niet eens over, waarom deze terp er is. Rustig leggen zij eiken avond het hoofd neer. Hun toe komst in hun eigen land is op hechte en sterke fundamenten gebouwd; den arbeid van den mensch, die de zee overwonhet weik van knappe koppen, die deze zege consolideerden en 20.000 bunder zeebodem in luttele jaren tot vruchtbaren grond om- tooverden. Onoverwinnelijk! Honderden, dui zenden, die op een zonnigen dag den polder overzagen, hebben het ge zegd. Hondei'den, duizenden, die nij vere werkers de rijke vruchten van een zegenrijken arbeid zien oogsten, zullen het hen nazeggen Het Vlaamsch-Nationale Zangfeest te Brussel. Vragen van den heer Rost van Tonningen beantwoord. Op vragen van den heer Rost van Tormingen betreffende het verhinderen van het deelnemen van den dirigent Jos. Vrancken Jr. aan het Vlaamsch-nationale zangfeest van 2a Juli 1937 te Brussel heeft de minister van buitenland- sche zaken a.i., dr. Colijn, geantwoord, dat de ï-egeering bevordering van alle gepaste uitin gen van het Nederlandsche kunst- en geestes leven in het buitenland als een voorwerp harer aanhoudende belangstelling beschouwt In haar streven ten deze neemt, naast Zuid-' Afrika, België en in België, Vlaanderen uiteraard een bijzondere plaats in. Als een ge paste uiting van Nederlandsch kimst- en geestesleven beschouwt de regeering echter niet het gebruik van het Wilhelmus, zooals op 25 Juli j.l. te Brussel voorzien, n.l. als symbool in een aangelegenheid van Belgische binnenlandsche politiek. Immers met die dui delijke strekking zou het op een Vlaamsch- nationaal zangfeest ten gehoore worden ge bracht. Een zoodanig gebruik van het Wilhel mus wordt door de regeering misbruik geacht en mitsdien deelt zij het door Hr. Ms. gezant te Brussel ingenomen standpunt, dat een Ne derlander aan een zoodanig misbruik geen medewerking behoort te verleenen. Brand aan boord van de „Saleier" Vuur werd spoedig gebluscht. MAKASSAR, 19 Augustus (Aneta-A.N.P. Naar Aneta verneemt, is destijds op het s.s. „Saleier" van de Mij. Nederland, dat heden uit Melbourne te Makassar arriveerde, vóór de aankomst te Melbourne brand ontdekt in een lading karpetten. De gezagvoerder zette daarop full speed koers naar Melbourne, ter wijl hij het vuur zooveel mogelijk inperkte door het inblazen van stoom. Te Melbourne stond de brandweer reeds gei'eed en bluschte den brand. Hierbij zijn twee brandwachts bewusteloos uit het ruim gehaald. De Australische passagiers waren vol lof over het optreden van de bemanning. De ge zagvoerder was uitei'st tevreden over de pres taties van de brandweer te Melbourne. De maatschappij Nederland deelt naar aanleiding hiervan mede, dat zij op 30 Juli telegrafisch bericht van den brand ont ving, waarbij tevens werd gemeld, dat deze niet ernstig was. HET DEFICIT OP DE AMERIKAANSCHE BEGROOTING WORDT GROOTER. WASHINGTON, 19 Aug. (D.N.B.) Het departement van Financiën maakt bekend, dat het op 1 Juli begonnen begrootingsjaar op 15 Augustus een deficit heeft opgeleverd van 292 millioen dollar tegenover een deficit van 221 millioen dollar op 15 Augustus 1936. DE „VAN GALEN" TE MANILLA. BATAVIA, 19 Augustus (Aneta). Het de partement der Marine deelt mede, dat de „Van Galen" heden te 12 uur te Manilla zal arriveeren. Uitstapje bad dramatischen afloop Elf familieleden in arrestanten- wagen. Verhaal van een boozen veldwachter, twee taschjes en twee zuurtjes. Een Scheveningsche familie, een moeder, een tante en negen kinderen, maakten Woens dagmiddag een boottocht naar Den Haag. 't Was een mooie zomermiddag, de zon stond hoog aan den hemel en omdat het den kinde ren al zoo dikwijls was beloofd, dat ze een heuschen boottocht zouden mogen maken, besloot de moeder nadat het weer vele da gen achtereen niet geschikt ervoor was ge weest dan toch eindelijk aan het verlangen der kinderen te voldoen. Fluks werden de noodige toebereidselen ge maakt. De boottocht had een vlot verloop, de kinderen veel pleizier en een uurtje later werd bij het Malieveld, de groote open grasvlakte midden in Deix Haag, aan land gegaan. Het spreekt wel vanzelf, dat het feest daar werd voortgezet. De kinderen speelden naar hartelust, moe der en tante gingen in het gras liggen en ook zij genoten van het heerlijke, zachte zomer weer, van den geur van de bladeren der om ringende dikke boomen en van de warme zon nestralen. Tegen den tijd dat het bootje weer naar Scheveningen zou vertrekken, vonden de kin deren in de nabijheid van een plaats waar zij speelden, twee taschjes. Er zat niets in dat van waarde was, slechts twee zuurtjes. Of nu in elk taschje één, dan wel in een der tasch jes twee zuurtjes zaten, vertelt de historie niet. De kinderen brachten in elk geval de taschjes naar hun moeder, die tot de conclu sie kwam, dat deze taschjes behoorden aan eenige meisjes, die ook met het Schevening sche bootje waren gekomen en reeds naar de kade waar de boot gemeerd was, waren ge- loopen. Ze zou de taschjes wel even meenemen om ze op de terugreis aan de meisjes te geven Een meneer uit Oegstgeest zag, dat de moe der de taschjes bij zich had gestoken en toen eenige oogenblikken later bleek, dat de tasch jes niet behoorden aan de meisjes van 't bootje doch eigendom waren van kinderen die in de buurt aan het spelen waren, dacht deze meneer, dat de moeder en de tante de tasch jes wilden stelen. Hij waarschuwde een veld wachter die toevallig passeerde en die zoo boos werd, dat hij de moeder, de tante en de negen kinderen meenam naar het paleis van justitie, dat groote gebouw aan het Korte Voorhout, waar het geheele gezelschap aan een streng verhoor onderwoi-pen werd. Aan iedereen vroeg de veldwachter, of ze de tasch jes met de twee zuurtjes hadden willen ste len. Toen werd de moeder boos! Hoe de veld wachter dat kon denken! Maar de veldwachter was heel erg wan trouwend. En toen gebeurde het ergste. Er kwam een groote arrestantenwagen van de politie. Daar moesten ze alle elf in, Dat wilde de moeder niet, maar ze moest. De auto ï'eed naar het politiebureau, waar gelukkig al heel spoedig bleek, dat de moeder geheel te goeder trouw had gehandeld. Toen gingen ze allemaal terug naar Sche veningen, nog heelemaal van streek door de angst en den schrik. Zoo eindigde het boottochtje naar Den Haag van deze Scheveningsche kinderen, het boottochtje, dat zoo dramatisch afliep en dat ze waarschijnlijk nooit meer zullen vergeten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2