HET NIEUWE AVONDBLAD Crisisheffing op vieesch TAXI Brandwijk Visscherij-Snufjes 22e JAARGANG No. 245 ZATERDAG 21 AUG. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2^ cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. BIJ abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. levenslange ongeschiktheid ƒ2000.— overlijden ƒ400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim f 100.één lid duim ƒ50.alle leden wijsvinger f 60.—, één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.één of Jèwee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk f 15.polsbreuk f 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN De reclame van IJ. O. V. Naar aanleiding van de kinder-boottoch- ten. door in Beverwijk en in Velsen-Noord gevestigde Winkeliersvereenigingen georga niseerd. informeerden wij onlangs eens bij het bestuur van het IJ. O. V. te IJmuiden- Oost of men aldaar plannen in deze richting had gemaakt? Men deelde ons hierop mede dat het Reclamecomité IJ. O. V. in de eerste plaats beoogde, het koopen ter plaatse te bevorde ren, door middel van het reeds zoo bekende spaarzgelsysteem. Weliswaar heeft men vorige jaar als reclame, hieraan verbonden, het 200 schitterend geslaagde Zomer-Kinderfeest, wat beschouwd moet worden als middel om de belangstelling van het publiek op te wekken, voor het toentertijd pas ingevoerde reclame systeem. Dit toch was vorig jaar nog nood zakelijk, maar nu, dank zij juist deze re clame, is de Y.O.V.-zegel bij elkeen populair geworden, dat thans ons doel n.l. het koopen in eigen plaats, de voornaamste drijfveer onzer actie is, welke door het inwisselen der volgespaarde zegelboekjes, regelmatig in spanning wordt gehouden! Een overtuigend bewijs hiervoor is het volgende: In de afgeloopen 3 maanden betaalde het comité aan zijn deelnemers, voor ingewissel de zegelboekjes uit een bedrag van ruim twee duizend gulden! Dus, met gemiddeld 700 gld. per maand werd de koopkracht der cliëntèle hierdoor vergroot! Voorwaar een schitterend resultaat en een duidelijk bewijs, dat de in woners van IJmuiden, de IJ.O.V.-zegels op juiste waarde weten te apprecieer en! Alle onkosten worden door het comité uit de exploitatie der zegeluitgifte bestreden, want een contributie der deelnemers afzon- delijk wordt niet geheven. Vandaar dan ook dat zeer zeker een voorzichtig financieel be leid vereischt wordt, om voor eventueele toe komstige acties een degelijke reserve te vor men, want voor alles zal de leuze: „een IJ 0. V-boekje volgespaard. is altijd 2 gulden waard" ^blijven gehandhaafd, zoolang de IJ.O.V. zal bestaan. Juist met het oog op eventueel ingrijpen van hooger hand, n.l. door een te verwachten Wet op het Cadeaustelsel, is het noodzake lijk dat het bestuur der IJ.O.V. met vooruit- zienden blik, zijn reserves zoo groot moge lijk tracht te maken. Hierdoor zal het dan ook mogelijk zijn eventueele acties te bekos tigen, om zijn bestaansrecht, desnoods tot voor den Hoogen Raad te doen verdedigen. Ook een tusschentijdsche, verplichte uitbe taling. in massa, van alle bespaarde zegels moet steeds mogelijk zijn. Na verschillende besprekingen met bet be stuur der Harddraverij Vereeniging is door het bestuur der IJ. O. V. in opdracht eener deelnemersvergadering, met deze vereeniging een oevreenkomst gesloten, waar dor het houden van Kermis-attracties werd voorko men. Tevens heeft IJ.O.V. hierdoor bereikt, dat het bestuur der vereeniging alle spaar ders der IJ.O.V.-zegels in de gelegenheid stelt, tegen zeer gereduceerde prijzen, de baan op 10 September te kunnen bezoeken, n.l. tegen 80 zegels een plaatsbewijs 3de rang tegen 160 zegels 2de rang en tegen 300 zegels lste rang, inclusief belasting en de kinderen op alle rangen tegen het halve aantal ver- eischte zegels. Hierdoor hoopt de IJ.O.V. alle inwoners in de gelegenheid te stellen, dit evenement op gebied van paarden-sport te kunnen medemaken! LEGER DES HEILS. Naar men ons meeedeelt worden in de zaal van het Leger des Heils a.s. Zondag bijzon dere samenkomsten gehouden in verband met het vertrek van kandidaat B. Linde man naar de William Booth kweekschool te Amstelveen. Het Korps IJmuiden zal ook dit jaar het voorrecht hebben iemand af te staan om opgeleid te worden tot officier van het Leger des Heils. Velen zijn in het verleden getuige ge- geweest van zulk een uitzending en onge twijfeld zullen ook Zondag velen optrekken naar de mooie Legerzaal. ANS J O VISBERICHT. Marktstemming blijft vast. Aanbod en han del beperkt; 1931er gedaan a f 19.50. Overige jaargangen onveranderd. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De dienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider apotheek op het Koningsplein, Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. De apotheek Velsen-Noord is Zondag gesloten. Deze apotheek is in de ko mende week ook 's nachts geopend. LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN. Bevonden te IJmuiden; een bruine alpino- muts met anker, een zwarte boodschappen- tasch, een belastingmerk in étui. Gevonden aaan Zeestrand te IJmuiden: een rijwielpomp een schoen, een witte strand- schoen, een blauw heerenbadpak, een zwart kinderschoentje, een paar bruine schoenen, e?n bril met vermoedelijk gouden montuur, een hem, waaraan eenige sleutels. Gevonden te IJmuiden (O): een postduif, een dasspeld, een huissleutel, een zwart hondje, een motor-handschoen, een kussentje, een dekzeil. Gevonden te Velsen-N.: een bovengebit, een Postduif, een rozenkrans, een ceintuur met dubbele gesp, een bruine regenjas, een sleutel van een melkbus, een portefeuille inh. rijbe wijs enz., een damesportemonnaie met inhoud. Gevonden te Velsen: een blauwe regenjas. Gevonden te Santpoort: een huissleutel; aan Komen loopen een hond. Muziek als deel der opvoeding. Te Parijs is dezer dagen een congres bijeen geweest, waar vertegenwoordigers van 19 lan den geconfereerd hebben over problemen van muzikale jeugdopvoeding en bij die gelegen heid is er een en ander gezegd, dat van belang is. omdat er in dat opzicht hier te lande nog tal van vrome wenschen onvervuld blijven. Wanneer men, om slechts een enkel détail te noemen, verneemt, dat in Amerika de meeste scholen radiografisch aangesloten zijn dat men er elke twee weken naar de uitzending van een concert luistert, waarvan het pro gramma vooraf met de leerlingen is bespro ken, dan krijgt men wel het gevoel, dat hier te lande de muziek in de algemeene opvoeding toch zeer achteraf wordt gezet. Al zou men echter lang niet in alle opzichten Amerika wat betreft muzikale jeugdopvoeding als navol genswaardig voorbeeld gesteld willen zien. Maar hoe men ook over de in verschillende landen toegepaste methoden of de op het congres te Parijs geopperde denkbeelden en wenschen mag denken, het is op zichzelf al een verheugend feit, dat meer en meer het besef begint te ontwaken, dat de muziek in de jeugdopvoeding en dus ook in het school onderwijs een veel belangrijker plaats moet innemen en dat dit besef blijkbaar internatio naal is. Trouwens, in ons land wordt ook reeds iets gedaan. Op tal van scholen wordt op de een of andere wijze gemusiceerd of aan mu ziek „gedaan". En onlangs heeft men nog kunnen lezen, met hoeveel succes een instel ling als de „Volksmuziekschool" werkt en hoe het Amsterdamsche voorbeeld in andere ste den reeds navolging gaat vinden. Maar dit alles zijn nog slechts uitsluitend resultaten van het particuliere initiatief en het geschiedt in zekeren zin „clandestien", in zoo verre, dat men er op den lesrooster zoo goed als niets van bemerkt, dat alles buiten de offi- ciëele lesuren gebeurt en dan dank zij de mu zikale belangstelling van directeur of leer krachten. Officiëel behoort de muziek niet tot de maatschappelijke deugden. Voor hen, die meenen dat, gezien de groote beteekenis welke de muziek in het leven heeft, de school zich er naar verhouding om dient te bekommeren, zijn de toestanden hier te lande nog allesbehalve ideaal. Maar er is thans aan leiding voor eenig vertrouwen in de toekomst. De muziek begint toch meer en meer binnen de schoolmuren te dringen, zij het dan ook door particulier initiatief. En al houden de autoriteiten zich nog offi ciëel afzijdig, zij zijn niet meer zóó afkeerig of onverschillig als vroeger. In sommige ge vallen kan men zelfs spreken van „welwillen de medewerking". Ook de mooie resultaten van het Volksmuziekschool-onderwijs begin nen eveneens de aandacht der autoriteiten te trekken. Zoodat men de gerechtvaardige hoop mag koesteren, dat het probleem: muziek als deel der opvoeding ook in Nederland van hooger hand in de nabije toekomst bestudeerd zal worden! W. HAARLEMSOHE ORKEST VEREENIGING. Maandag 23 Augustus a.s. geeft de Haar- lemsche Orkest Vereeniging een propaganda- concert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. Dirigent is Frits Schuurman, solist Willem Andriessen (piano). Het uit te voeren programma vermeldt: Weber's Ouverture, „Der Freischütz", het symphonische gedicht „Die Moldau" van Smetana, Grieg's Piano concert en v. Beethovens Zevende Symphonie. OPBRENGST SPELDJESDAG E.H.B.O. De Donderdag in onze gemeente gehouden speldjesdag ten bate van de Ned. Vereen. .Eerste hulp bij ongelukken", heeft opge bracht f 226.13, een resultaat, dat zeker niet ongunstig genoemd mag worden. Het bestuur verzoekt ons, een woord van dank te richten tot degenen, die aan het slagen dezer collecte hebben bijgedragen. EXAMEN AKTE R (HANDENARBEID). Voor het op 18 en 19 Augustus j.l. gehouden staatsexamen voor akte r (handenarbeid), slaagden mej. R. de Kan, onderwijzeres aan de Insingerschool te IJmuiden en mej. E. C. Poldervaart, leerlinge der Industrieschool te Haarlem, beiden te IJmuiden-Oost. Beide dames werden opgeleid door de Ver. „Handenarbeid" te IJmuiden. Alle cursisten zijn hiermede geslaagd en deden een goed examen. DE VISSCHERS VAN FAROER. De bewoners van de Faroer oefenen al meer dan 1000 jaar de visscherij uit. Deze geboren zeelui oefenen in kleine, open booten de kustvisscherij uit. Zij voeren naar de vóór de eilanden gelegen vangplaatsen en voor zagen met hun dagreizen in hun eigen be hoefte. De uitvoer van de Faroer bestond voorheen slechts uit landbouwproducten en schapenwol. Slechts een kleine hoeveelheid gedroogde visch werd uitgevoerd. In den loop van de vorige eeuw wisten zich echter klipvisch en gezouten kabeljouw een aanzienlijke plaats op de wereldmarkt te veroveren. Hierdoor ontwikkelde zich een belangrijke visscherij rondom deze eilan dengroep,, en heele expedities voeren uit om visch voor de klipvischbereiding te vangen. Door particulier initiatief werd ook de vis scherij op vergelegen vanggebieden ter hand genomen. Zoo voltrok zich op de Faroer in den loop van twee generaties een verandering, die de landbouwers tot visschers maakte. Van de 26CC0 inwoners zijn ongeveer 3000 a 4000, dus bijna 1/6 deel der bevolking, of practisch gesproken alle mannen, in het voorjaar en den zomer op zee. De visscherij wordt in hoofdzaak bij IJsland en Groenland uitge oefend. En thans bestaat de uitvoer voor 95 pet. uit visch. In de industrie te land werken in hoofd zaak vrouwen. Alleen in de klipvisch-in- dustrie vinden in den zomer vele duizenden vrouwen een bestaan. De crisisheffing op het vieesch Is dezer dagen gehalveerd, Naar ik in de couranten lees. Dat feit wordt zeker gewaardeerd. Door onzen braven slagersstand, Want die had in den laatsten tijd, In ons geliefde vaderland Een al te zwaren levensstrijd. Ik denk wel, dat de slagerij, Vindt dat men wat half-slachtig deè, Naar men vermoeden kan, is zij Er nog maar half tevreden mee. Men zette voor den eersten keer Het mes er echter nu toch in, Hier is, naar omgekeerde leer, Het halve werk een goed begin. Ik hoop nu maar in dit verband. Dat het als tastbaar resultaat, Door dit besluit den slagersstand, Wat beternaar den vleeze gaat. ELZER'S Heer en Modehuis ZEEWEG 78, brengt steeds t nieuwste. (Adv. Ingez. Med.) Stoomtrawler met triple-expansie en turbine. De voor rekening van de Hochseefischerei Nordstern A.G. te Wesermünde bij de „Un- terweser" gebouwde stoomtrawler Perseus heeft dezer dagen met goed gevolg zijn proeftocht volbracht. Deze trawler is zeer mcidern ingericht. Vooral aan het verblijf voor de matrozen is veel zorg besteed. Het bijzondere van dezen trawler is echter, dat de voortbeweging geschiedt door een triple- expansie machine, versterkt door een „Ab- dampfturbine", een turbine die gedreven wordt door den stoom van de lagedruk- cylinder. De capaciteit is 900 P.K., waarmede een vaart van 12 mijl bereikt kan worden. Verder is van dezelfde werf van stapel ge- loopen de stoomtrawler Mosel, gebouwd voor de reederij Hans Kunkel. Deze trawler is ruim 54 M. lang en heeft een machine van 800 P.K. VELSEN Twee prachtige films in „De Pont' „Het schandaal van den dag" en „Het circus komt". Als het waar is, wat wel eens gezegd wordt, nl. dat in den zomer niet de beste films ver toond worden, dan heeft de directie van De Pont met haar programma van deze week ze ker den zomer den rug toegekeerd. Want de beide hoofdfilms, die thans op het witte doek verschijnen behooren tot het beste, dat wij den laatsten tijd op filmgebied gezien heb ben. Van „Het schandaal van den dag" zullen wij alleen vertellen dat de omschrijving: „een film vol humor, spanning en actie, een film welke u moet gaan zien" alleszins juist is. Clark Gable en Constance Bennet weten wat tempo is en voor een dergelijke film is dit van groot belang. De film is van het eerste tot het laatste beeld vol spanning, die we er in zullen laten. Zoodat we van den Inhoud niets zullen verklappen. „Het Circus komt" is de film van Wallace Beery. Bij zijn spel verdwijnt al het andere in het niet. Dit is weer een van die films, waarvan Metro Goldwyn Mayer het geheim schijnt te bezit ten, waarvan het publiek zegt: hoe krijgen ze het voor elkaar. Want naast het meesterlijke spel van Wallace Beery staat een niet minder meesterlijke regie. Wallace Beery is de beste dierentemmer ter wereld. Maar tante Martha is zijn onge luk. Zij verwijdert zijn vrouw van hem, zij weet te bewerkstelligen dat zijn vrouw er met „Stompie", zijn zoontje waar hij innig veel van houdt, van door gaat. En dan is de die rentemmer een gebroken man. Het verlies van „Stompie" maakt hem diep ongelukki; Hij heeft slechts één ideaal.:. „Stompie" terug te vinden. En hij vindt zijn zoontje terug. Zijn vrouw, een trapeze-artiste is inmiddels door een ongeluk om het leven gekomen. Maar „Stompie", bedorven door tante Mar tha, is heelemaal van zijn vader vervreemd. En dan zien we den machtigen Wallace Beery den zwaarsten strijd van zijn leven strijden, den strijd om zijn zoon te herwinnen. Wat hem teslotte gelukt met een eenvoudig ge schenk: een lijstje om het. portret van zijn vronw, Stompie's moeder Cora. En als de dierentemmer zijn vaderliefde kan uitleven is hij weer de oude. En zijn nummer slaagt, dank zij deze liefde. En ondanks tan te Martha. WANNEER STEMPELEN? Gedurende de week van 22 tot en met 28 Augustus zijn de stempelurën voor de ver schillende organisaties als volgt vastgesteld Oud Katholiek Vakverbond 99.15 Chr. Bond van Fabrieks en Transport Arb. 9.259.55 LJmuider Federatie 1010.45 Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond 1111.20 Algem. Nederlandsche Metaalarb Bond 11.30—11.50 IJmuider Transport Federatie (N.A.S. 11.55—12.10 R. K. Bonden 99.40 Kleine Bonden 9.5010.10 Ongeorganiseerden 10.5011.15 Werkloozenvereeniging 11.3012. DRIEHUIS DRIEHUIS VOORUIT. Vestiging van nieuwe zaken. Wanneer men het Oostelijk gedeelte door gaat dan wordt men. steeds weer getroffen door de snelle ontwikkeling en de uitbreiding die hier plaats vindt, voornamelijk wat be treft de buurtschap Driehuis. Bestond Drie huis voor een luttel aantal jaren slechts uit een kerk een school en eenige huizen, thans is het een flink dorp geworden. Met deze uit breiding zijn hier tal van winkels, die ook in de stad een goed figuur zouden slaan, verrezen. Zaterdagmiddag worden weer twee nieuwe zaken geopend. De heer Joh. Lensen opent aan den Driehuizerkerkweg 70 een banket bakkerij en kokerij. Deze zaak ziet er keurig uit. In de bakkerij, die zoo hygiënisch mogelijk is ingericht, bevindt zich een 5-deelige oven. Voor deegbereiding enz. zijn electrisch gedre ven machines aanwezig. De heer Lensen is om vakbekwaamheid te verkrijgen in ver schillende le klas zaken werkzaam geweest. Hij heeft op een 8-tal tentoonstellingen, zoo wel in binnen- als buitenland eerste prijzen behaald. Wij twijfelen niét of de heer Lensen zal den verwendsten fijnproever weten te be vredigen. De tweede zaak die Zaterdagmiddag geopend wordt is die van den heer P o i n 11, Driehui zerkerkweg 85. Dit is een fotozaak. Ook dit wordt een zaak die er wezen mag. De heer Pointl is iemand die zijn vak beheerscht. De naam Pointl is n.l. verbonden aan de opname van de film „Van hout tot papier" die inder tijd in de papierfabriek te Velsen is gemaakt. De heer Pointl is volkomen ingericht tot het vervaardigen van artistiek werk. Het foto atelier is ingericht voor opnamen zoowel bij dag als avond. De beide etalages doen zien, dat ook de amateur-fotograaf hier alles vindt, wat hij noodig heeft. Platen, papieren, films CEDERSTRAAT 5 TELEF. 5563 (Adv. Ingez. Med.) en toestellen zijn hier in groote sorteering voorradig. Verder belast de heer Pointl zich met het ontwikkelen van films en het afdruk ken daarvan. Dus voor amateurs geldt het hier: druk maar op de knop en Pointl doet dë (St. Voorts zijn in Driehuis den laatsten tijd nog twee nieuwe zaken opgericht. In het perceel Da Costalaan 5 vestigde de firma Verlinden een modemagazijn. De heeren die zich van het nieuwste snufje op het gebied van heerenmodes willen voorzien, vinden ongetwijfeld hier hun keus. De etala ge, waarin de goederen geprijsd staan, doet zien dat men hier billijk terecht kan. Vlak naast deze zaak op no. 7 vindt men de meubileerinrichting van den heer Windt. Zij die voornemens zijn te gaan trouwen doen goed, hier eens een kijkje te gaan nemen. On getwijfeld zal men hier zijn keuze kunnen doen om de woning in te richten. De heer Windt, die in Haarlem reeds vele jaren een *oede reputatie geniet, zal ongetwijfeld ook in zijn nieuwe zaak te Driehuis, de koopers tot groote voldoening weten te behandelen. CCCXVH. Met het in de vaart brengen van opgelegde schepen gaat het nog steeds crescendo. Maar lang kan dit niet meer duren, want de voor raad is nu nagenoeg uitgeput. Gisteren waren er volgens officieele opgaaf 74 booten in de vaart; vandaag zouden de Maria IJm. 95 en de Zeeleeuw IJm. 29 varen, er staan nog eenige op de nominatie en als ook die naar zee zijn, komen we heel dicht bij de tachtig, een aantal dat als maximum capa citeit der hedendaagsche IJmuidensche vloot beschouwd kan worden. Op het oogenblik zijn er al twaalf trawlers meer in de vaart dan verleden jaar om dezen tijd. Is er dan nog reden om te klagen, als 90 of 95 pet. van de vloot in de vaart is? Zijn we nu, waar we wezen moeten? Dat nu juist niet. Want van de vloot van 1930 is nog maar de helft overgebleven. De andere helft is sestoopt, verkocht of ligt te roesten in de Haringhaven. En een behoor lijke vervanging van het afgedankte mate riaal heeft niet plaats gehad. (Alhoewel de Maria van Hattem, de Norma Marie en de Erin mooie aanwinsten voor de vloot zijn geweest). Zoodat 95 pet. van nu maar de helft is van 95 pet. van 1930). En we zijn nog niet waar we wezen moe ten, omdat er voor de verloren gegane af zetgebieden geen nieuwe teruggevonden zijn. Wil men een ernstige poging daartoe onder nemen, dan zal heel het bedrijf gereorgani seerd dienen te worden, d.w.z. zoowel de visscherij als de hnndel En daarvoor ont breken de oortjes. Het leek er even op, dat het met de makreelvangst eindelijk eens wat beter zou gaan worden. Er kwam een 'boot met 395 manden aan den afslag., er kwamen nog eenige met een honderdtal, maar daar is het weer bij gebleven. Jammer, want vooral in dezen tijd van het jaar kan er wel wat makreel gebruikt worden, zoowel door de exporteurs als door de binnenlandsche af nemers. Maar wat er komt, geen of althans heel weinig makreel. Misschien komt er nog een gunstige wending; de makreeltijd is nog lang niet voorbij, dus we kijken nog maar even uit. Ik moet nog even terugkomen op de kwestie van de afgekeurde visch, waarover ik het evrleden week had. En wel om een fout te herstellen. Mij is n.l. gebleken, dat de vischkeuring in den afslag geschiedt geheel in overeenstemming met de bepalingen der Warenwet. De halchef en de onderhalchef zijn aangesteld als keurmeester met volledige bevoegdheden. En er bestat geen beroep tegen hun uitspraak. Wanneer er echter visch wordt afgekeurd en de eigenaar weigert een afstandsverklaring te teekenen, wordt er proces-verbaal opgemaakt. Bij een der partijen deed het geval zich voor, dat de eigenaar van meening was, de visch nog wel naar het buitenland te kunnen zenden. Om nu sterker te staan, heeft de keurmeester in IJmuiden, i.e. de halfchef, de hulp van keurmeesters van den Haarlemschen keuringsdienst ingeroepen, die tot precies dezelfde conclusie kwamen. Zoodat de visch afgekeurd bleef en de eigenaar zich zij de uitspraak neerlegde. Men zal echter wel begrijpen, dat een der gelijke vischkeuring alleen kan geschieden door menschen, die over veel vakkennis be schikken en waarin om die reden, iedereeen vertrouwen stelt. En wanneer het zoo blijft is dit, voor IJmuiden althans, de beste methode. Er is een massa visch geweest deze week. Daarvoor zorgden 44 trawlers, een 30-tal log gers en eenige kotters Over het algemeen hadden de trawlers groote vangsten, niet alleen de haringbooten, maar ook de andere. De besommingen waren echter niet zoo bij zonder maar we moeten er rekening mee houden, dat we in Augustus zijn. En de kust- booten hadden zeker geen reden tot klagen. De slagen kwamen neer op de Noordbooten en op een enkelen haringtrawler, die echter heel slechte visch had. PIETERMAN.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1