Enkele d agen in nieuw land. IJMUIDER WASSCHERIJ De boer heeft er geluk en voorspoed gevonden. Dronken zeeman door trein gegrepen. Levensgevaarlijk gewond naar Rotterdam gebracht. MAASSLUIS, 20 Augustus. Gisteravond tegen middernacht is de 26-jarige W. R. tonende te Gothenburg (Zweden) opvaren de van het aan de Poortershaven liggende Zweedsche s.s „Uto", die in beschonken toe stand langs den spoorlijn liep, zeer waar schijnlijk deer een trein gegrepen en tegen den grond geworpen. De politie en enkele leden van de E.MB.O. van Maassluis troffen iiet slachtoffer tusscben Maassluis en Poor- tershaven in deerniswekkenden toestand tus- cchen de twee baanvakken aan en verleenden 'onmiddellijk de eerste hulp. De man is van nacht per trein van Poortershaven naar Rotterdam vervoerd en in het ziekenhuis aan den coolsingel opgenomen waar operatief ingrijpen noodzakelijk was. Hij heeft een "espleten schedel en een zware hersenschud ding. Zijn toestai.d is levensgevaarlijk. Een collega van het slachtoffer, die even eens beschonkei was, trof men in een droge sloot langs de spoorlijs ongedeerd aan. Beide zeelieden hadden Maassluis bezocht en wilden zich langs den spoorlijn, iets dat verboden is, naar hun schip begeven, dat op punt van vertrek lag en vanmorgen naar Bremen is vertrokken. Verscli brood bij 't ontbijt op 31 Augustus. In verband met de viering van den ver jaardag van H.M. de Koningin zal op 31 Augustus a.s. in de broodbakkerijen in alle 'ceraeenten des lands om 3 uur des voormid dags met den bakkersarbeid begonnen mogen worden. Om 7.30 uur des voormiddags mogen de bakkers de bakkerij met het versche brood verlaten, om dan van 8 uur af met den ver koop of aflevering te beginnen. MACHINISTEN-EXAMENS. De voorzitter van de commissie voor de ma chinisten-examens deelt mede, dat de zee- oiDlomawet 1935 niet op 1 September a.s., doch waarschijnlijk 1 November a.s. ingevoerd zal worden. De 4e examenzittmg, aanvangende op 7 Sep tember e.k. heeft dus nog als tot dusver plaats volgens het reglement der schipperswet 1907. Een uitzondering hierop maken degenen, die in Juni 1937 een cursus voor voorloopig di ploma beëindigden en nu den wensch te ken nen geven, volgens de eischen der nieuwe wet «eëxamineerd te mogen worden, terwijl zij, die een dergelijken cursus reeds vroeger be ëindigden en slaagden voor het examen voor loopig diploma, desgewenscht het aanvul lingsexamen mogen afleggen. VISSCHERIJ. VLAARDINGEN, 20 Augustus. Van 'de haringvisseherij kwamen binnen VL 80, N.V. Vlaardingsche stoomvisscherlj met 35 last; VL 204, vischerij mij. Vlaardingen met 36 last. VL 3. N.V. Vlaardingsche Stoomvisscherij met 37 last: VL 78, visscherij mij. „Mercu- rius" met 37 last; KW 138. reederij v.h. H. v.d. Duik met 34 last; KW 36 visscherij mij. Kennemerland" met 28 last; SCH 19. ree derij W. van der Toorn met 47 last haring. UITSLAG VEILING. HAARLEM Vrijdag. Notitie van de verkoopin^ in ,,'t Notarishuis" op Donderdagavond. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Leidschevaart no. 117, groot 56 centiaren, f 2000, A. C. S. M. Breugelmans q.q. Een Winkelhuis met afzonderlijk opgang hebbende bovenwoning te Haarlem aan de Nieuwe Groenmarkt No. 24 zwart en rood, groot 1 are, 49 centiaren, met het onverdeeld aan deel in de daarnaast gelegen gemeenschappe lijke poort, groot 18 centiaren, f 8300. G. P. Geukers q.q. Een winkelhuis met bakkerij en afzonder lijke bovenwoning te Haarlem aan de Van Marumstraat No. 17 zwart en rood, hoek Palm straat, groot 1 are 34 centiaren, f 8300. A. Mar tens. KAASMARKT ALKMAAR. (Vrijdag) Aangevoerd 43 stapels zijnde 128.000 K.G. Fabriekskaas kleine f 22.50 per 50 kilo. Boerenkaas kleine f 21 per 50 kilo. Boerenkaas commissie f 22 per 50 kilo. De geheimzinnige letter „L." Reeds herhaalde malen hebben ons vragen «reikt van lezers, die auto's gezien hadden, jaar achterop een bord bevestigd was met de teer ,L". Waarschijnlijk hebben deze menschen hun °°§en niet al te best te kost gegeven. Im- mei's, het oranje-zwarte bord draagt beneden <W. de bekende letters K.N.A.C. En dan zou het misschien iets duidelijker geworden zijn! Deze letter „L" is een herkenningsteeken 'wr lesauto's. In Engeland is dit bord reeds wettelijk vastgelegd. En het zou goéd zijn, als "at ook in ons land werd ingevoerd. Het is £en duidelijke waarschuwing voor andere automobilisten, dat er een onervaren rijder achter het stuur van den wagen zit, die zoo'n hord voert. Helaas, het spreekwoord: „Als het kalf ver- Wonken is, dempt men de put", zal ook hier c£rst bewaarheid moeten worden. Het indertijd door jhr. P. Bosch van Dra- «■nstein ingevoerde wit achterspatbord Drachtig plan, dat echter door de onwil 'au het volk op een totale mislukking is uit- ?ejoopen. Hoeveel verschillende kleuren „wit" "•eoben we al niet gezien! Grijs-wit, alumi- bum-wit, zwart-wit, „afgebladderd wit", alle ^gelijke soorten ziet men. Het was een goed °!t dat er mee beoogd werd. zoo is het ook met dit nieuwe bord. Het zoo'n duidelijk kenteeken! En het geeft on- =ecwijfeld den leerling-bestuurder een rusti- W gevoel. Wij hopen, dat dit nieuwe bord'niet „zal af kaderen". Dat het een nieuw succes voor dc TeT uC' beteekent, die al zoo veel voor de b'igheiö van de automobilisten heeft ge- Geraffineerde inbrekers slaan hun slag. 's GRAVENHAGE. 20 Augustus. In de Rembrandtstraat woont een meneer, die in zijn vrijen tijd de belangen behartigt van de plaatselijke af deeling eener organisatie. Hij heeft in het bestuur de functie van secreta ris, uit hoofde waarvan hij de boeken en het geld onder zijn berusting heeft en deze met stiptheid beheert. Wie beschrijft dan ook de groote ontstel tenis van zijn echtgenoote toen gisterochtend te circa half elf twee heeren aan de huisdeur belden om nadat mevrouw had openge daan zich voor te stellen als twee recher cheurs van politie. „Is mijnheer ook thuis?" vroegen de heeren. „Neen, m'n man is niet thuis" antwoordde mevrouw. De heeren wachtten even, keken elkaar aan en toen zei een van hen: „ja, ziet-u eens me vrouw, wij zijn rechercheur van politie en hebben opdracht van het hoofdbestuur om de boeken en het geld van het fonds, dat uw man thuis heeft, mede te nemen". Mevrouw, doodelijk verschrikt, ging naar boven, haalde de boeken en het geld een bedrag van f 55 overhandigde de heele zaak aan de heeren, die buiten hadden staan wachten. „Als meneer thuis komt, moet hij zich maar direct bij de recherche vervoegen" was het laatste, dat zij tegen mevrouw zeiden. In een oogenblik waren zij om den hoek van de straat verdwenen. Mevrouw begreep er niets van en haar man, aan wien zij, toen deze thuis kwam, alles ver telde, nog veel minder. Onmiddellijk ging hij naar het politiebu reau, maar van het geheele geval wist men daar niets af. De secretaris was het slachtoffer geworden van een geraffineerde en brutale oplichters truc. Van de daders ontbreekt elk spoor, De geëvacueerde Nederlanders uit Sjaugliai. Eerste naamlijst had uitsluitend betrekking op vrouwen en kinderen. Blijkens thans nader door het ministerie van Buitenlandsche Zaken van onzen wnd consul-generaal te Sjanghai ontvangen be richt had de geseinde naamlijst van Neder - landsche geëvacueerden uitsluitend betrek king op vrouwen en kinderen. Als reizigers vertrokken eveneens per „Tasman" de volgende mannen: Driessen, Buys, zoek. Den Hertog, Van Gelderen en de Belg Devos. ONS KNIPPATROON. EENVOUDIGE KANTOORJURK. 739 m. 42 Zeer geschikt voor dit eenvoudige kantoor' jurkje in grove wollen tweed. De garneering bestaat uit een shawltje in een fel-contras- teerende kleur, knoopen en een ceintuur in dezelfde tint. Op kantoor of in beroep, waar eenvoudige kleeding gedragen behoort te wor den. zal dit model bijzonder voldoen. Benoodigd materiaal: 4 meter tweed van 90 centimeter breedte. Het patroon is te verkrij gen in maat 42: bovenwijdte: 96 centimeter; taillewijdte: 74 centimeter en heupwijdte: 104 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend ma ken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van Maandag af gedurende een week te verkrijgen Kennemerlaan 42 IJmuiden, en Breestraat 29 Beverwijk. De juweelendiefstal te Den Haag. Voor f 70.000 gestolen. 's GRAVENHAGE. 20 Augustus. Omtrent de inbraak bij de Juweliersfirma van Willigen in de Spuistraat, gepleegd in den. nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. vernemen wij nader, dat na een nauwkeurige inventarisatie, die bijna een week in beslag nam, omdat de in brekers in den winkel dermate hadden huis gehouden, dat zeer moeilijk was na te gaan, welke sieraden werden vermist, is komen vast te staan, dat ongeveer 1000 diamanten en bril janten zijn gestolen. De gezamenlijke waarde dezer sieraden is niet f 40.000, zooals aanvan kelijk werd medegedeeld, maar f 70.000. SNELLIUSSTRAAT 59 TELEFOON 4571 is HET ADRES voor 0 Uw wasch en ook voor stoom- en verfgoed. (Adv. ingez. Med.) PMHAMMA ZONDAG 22 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. .55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduiven- nieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramo foonmuziek. 9.45 Declamatie. 11.00 VARA- oi'kest. 12.00 Orgelconcert. 12.10 Omroeporkest en solist. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Haagsch Gemengd Koor „Onder Ons". 3.00 Residentie orkest en solist. 4.30 Sportreportage uit Kopen hagen. 5.00 Arbeidersmuziekvereeniging „Ons Genoegen" en Gramofoonmuziek. 6.00 Sport- uitzending. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Gramo foonmuziek. 6.30 Causerie „Boogschutters en rozen". 6.40 Causerie over de belangen der Vrijzinnig-Go'dsdienstigen in de Wieringer- meerpolders. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Ne- derd. Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Residentie-orkest en soliste. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Kovacs Lajos' orkest en solisten. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. 8.30 NCRV., 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45- 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.15 Concert (Gr.pl.) (Van 1.00—1.20 Boekbespre king). 2.00 Vragenhalfuur. 2.30 R.K. Harmonie „St. Cecilia". (Om 3.15 Toespraak en Gram. muziek). 4.00 Gram.muziek: 4.30 Voor de zie ken. 4.55 Gram.muziek. 5.05 Geref. Kerkdienst. 6.45 Christ. Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer" en Gramofoonmuziek. 7.15 Gramo foonmuziek. 7.50 Causerie „De liturgie en het Geen der bewoners zou terug willen. Belangstelling voor onze nieuwe provincie. TIL, behoedzaam bijna, trekt een witte nevel over het wijde land. Wazig, steeds waziger wordt het vee in "de weiden. Plotseling is het geheel verdwenen. Slechts een donkere vlek geeft aan, waar zich een dier verbergt. Helle lichtbundels van sterke autolampen dringen zich brutaal door de nevelflarden, verlichten de witte kanten van de boomlooze wegen in den Wieringer- meer. Nieuw land, waarover de avond is ge vallen, nieuw land. dat al weer oud lijkt. In de meeste boerderijen is het licht aange floept. Het oranje-gele schijnsel van een pe troleumlamp, of het wit-gele van een gas lamp, valt naar buiten. Er wonen menschen in dezen polder. Ge komen zijn ze uit alle deelen van ons land: boerenzoons, die „thuis" niet aan den slag konden komen, ot geen geld genoeg bezaten om in hun geboortestreek een boerderij te pachten. Zij hebben bezit genomen van den grond, die door hun onverstoorbare, voor niets wijkende landgenooten, aan de zee is ontroofd. Groningers, boeren uit Noord- en Zuid-Holland, uit Drente en Overijsel, heb ben zich hier neergezet, in vol vertrouwen op den Staat. Langzaam, beschroomd kwamen de eersten in 1934. Nu al weer 3 jaar geleden, kon de Wieringermeerdirectie de eerste 30 boerde rijen verpachten. De boeren liepen er toen niet hard voor. Zij dachten terug aan andere inpolderingen, waar de pioniers, die er met een vollen geldbuidel heentrokken, het eer ste jaar met een moeilijk te dragen verlies post afsloten. Zij wisten in 1934 nog niet, dat zij dat risico hier niet liepen. De Staat wilde dat niet. Eerst kwam, drie jaar lang, de land- bouwcultuurmaatschappij in den polder aan bod, werd het zout uitgebannen, werd de grond rijp gemaakt voor den toekomstlgen heer. Als de pachters het eerste jaar met verlies werken, zal de grond daaraan niet schuldig zijn. Van die gedachte werd uitgegaan. Maai de boer begreep dat zoo gauw niet. Daarom kwamen zij in den beginne ietwat aarzelend... En nu? Nu heeft de polder het pleit gewon nen. Honderden candidaten, uit alle provin cies van Nederland, hebben zich aangemeld voor de dit jaar te verpachten boerderijen. Het overgroote deel zal men teleur moeten stellenDe Wieringermeer heeft gezege vierd. Zij, die er een oordeel over kunnen vellen, beamen het. Vraag het de boeren, die er reeds wonen. Hun „ja" klinkt zwaar en nadrukkelijk door de woonkeuken. Vraag het ook aan de tallooze boeren, die alleen, of in groote groepen, den polder bezoeken. Zij kij ken met pientere oogen rond. stellen honderd en één vragen. Kort en krachtig is hun oor deel over de gewassen. „Puik". En velen, zeer velen voegen daar „beter dan bij ons!" aan toe. Nieuwe ideeën worden nagevolgd. Nieuwe ideeëntoegepast bij den bouw van de boerderijen, worden beoordeeld en nagevolgd. Het is het grootste compliment dat de conservatieve boer den leider van de Bouwkundige Afdeeling. den heer A. D. van Eek. kan maken. Zelfs al kost het hem meer geld, dan nog volgt de boer een nieuwe vin ding. Normallseeren en standaardlseerenj nim mer heeft men er in het nieuwe land meer behoefte aan gevoeld dan toen de eerste 30 boerderijen, gebouwd op lichten grond en dus weidebedrijf gereed waren. Tusschen de boerderijen lag telkens één kavel vrij. De eerste boeren gaven al spoedig den wensch tot meer land te kennen. Zij kregen het ook. Maar daartoe moest hun bedrijf uitgebreid worden. Schuren er bij! Daarna werd even wel gezocht naar een bouwsysteem, geschikt- voor elke type-boerderij, groot of klein. Op één der afdeelingen van het groote gebouw der Wieringermeerdirectie, schuin tegenover de Groote Kerk. te Alkmaar, werden de handen ineengeslagen Toen er 13 gemengde bedrijven te bouwen waren, had men het systeem gereed. Alle spanten zouden voortaan op een vasten af stand van elkaar komen. De kap zou onder een hoek van 45 graden opgezet worden. En de tasruimte? Hoe moest het daar mede? Ook dit probleem werd opgelost. Voor 1 H.A. gras- en 1 H.A. bouwland trok men 25 en 60 kubieke meter uit. Men was waar men wezen wilde. De bouw van alle boerderijen volgens één bestek was mogelijk gemaakt. En zoo is men voortgegaan. Steeds verder. Bouw de men de woningen eerst met de boerderij onder een dak, later kwam zij er buiten. Een spoelkeuken vormde in zoo'n geval de ver binding. Het werk werd steeds gemakkelij ker, oolc voor de arbeiders. De spanten kon men met groote partijen tegelijk bestellen. De inkoop werd daardoor goedkooper. Betonramen! Ook deze nieuwigheid slaagde. Nauwelijks had Zwijndrecht victorie gekraaid met het schokbeton, of de Wieringermeer directie bestelde 10 betonramen. Op proef. Eenige maanden later kwam uit Alkmaar een order los voor 2000 ramen. Er wordt gebouwd. TTje Bouwkundige Afdeeling zat en zit niet stil. Alles wordt hier in teekening ge bracht. Honderden worden er gemaakt. En dit is noodig ook. Waarom? Omdat bij den bouw van 46 boerderijen, waarmede men nu bezig is, soms 5 aannemers zijn. Die moeten allen precies volgens hetzelfde bestek kunnen wer ken. In geen enkele boerderij in de Wieringer meer ontbreekt een brandvrije stal. Volkomen brandvrij? Neen, dat niet. Maar het vee kan het er, mocht het vuur een prooi zoeken, eeni- gen tijd uithouden. Het kan op tijd gered worden. Betonvloeren en -ramen. Goede systeemen voor luchttoe- en -afvoer. Behoor lijk geïsoleerd. Inderdaad: het vuur zal hier weinig slachtoffers kunnen maken. Loop zoo'n boerderij eens binnen. De boer vindt het best! Als hij tijd heeft laat hij alles zien: van de slaapkamertjes op den zolder af, tot de berg- schuur toe. Overal is de toegang vrij. In de woonkeuken (met radio) zoowel als in de woon kamer. En onderhand vertelt de man, een Groninger, die nu al voor de derde maal aan het oogsten is. Hij prijst en critiseert. Maar het eerste vooral. Hij heeft het over de verkaveling en de ontwatering. En hij is er mee in zijn nopjes. „In Groningen moesten we soms een uur loopen, eer we ons land bereikten. Hier blijven we vlak bij huis! De resultaten van den grond? Prima. Alleen de verlichting In tegenstelling met de 3 dorpen, Wieringer- werf. Slootdorp en Middenmeer, is er op de boerderijen nog geen electrisch licht en geen waterleiding. De laatste komt echter. Maar het lichtnet zal nog wel een tijd duren. Bij den bouw der boerderijen heeft men gerekend op brongasverlichting. De druk daarvan is echter niet erg hoog, zoodat in enkele boerderijen de petroleumlamp weer dienst doet. Overigens heeft deze boer geen klagen. En hij geeft het grif toe. „Ik zou niet meer terug willenHet klinkt met beslistheid. „Geen hooge pacht. Goede voorlichting". Inderdaad men laat de boeren hier niet aan hun lot over. Eens in de week houdt een ambtenaar van den Voorlichtingsdienst zitting. Ontdekt men iets aan het gewas, dan kan hij uitkomst geven. Zelf dokteren is niet noodig. En het moet al heel raar loopen, wil de Voorlichtingsdienst geen remedie kunnen voorschrijven. De Staat laat de boeren hier niet los. In verband met de eigenaardigheden van de jonge gronden moet het zaaiplan de eerste 4 jaren bij de Wieringermeerdirectie ter goedkeuring worden ingezonden. „Geen risico!" De gave, gezonde gewassen in de Wieringermeer zingen het. En de wind neemt hun wijsje over, speelt er mede, net zoolang tot de heele polder het hoort. „Geen risico! Geen risico!" De halmen op de akkers buigen het zware hoofd. Het lijkt of zij den grond, waaruit zij voortgekomen zijn, een dankbaren groet brengen Achter de blinkende ruiten van zijn „thuis" zit de boer, die hierheen kwam. Hij turnt over zijn land, met scherpe oogen. Dan knikt hij eens tevreden. Hij neuriet, 't Is niet het wijsje, dat buiten zoo duidelijk klinkt, 't Is een melo dietje met woorden van geluk en voorspoed. Beide heeft de boer gevonden. In het nieuwe land. In Nederland's nieuwe provincie Een welvarende boerderij in de Wieringermeer. huisgezin". 8.10 Berichten ANP. Mededeelin gen. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 De KRO- Melodisten. 8.45 Radiotooneel. 9.00 KRO-orkest. 9.30 Radiotooneel. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.50 Commodore Grand orkest. 1.50 Orgel spel. 2.20 Declamatie. 2.45 De BBC-Zangers. 3.20 Het Wet-hmar Trio. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20 BBC-Variété-orkest en solist. 5.20 Reli gieuze causerie. 5.40 Strijktrio en soliste. 6.30 Causerie ..As I look back". 7.05 E. Pini's' Tango orkest. 7.50 Pianoduetten. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 Radiotooneel. 9.55 L. Jeffries en zijn orkest. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 7.35 en 10.50 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelconcert. 12.40 Gramofoonmuziek. 12.50 Loyon-orkest en soliste. 3.20 Zang. 3.35 Boldi's Zigeunerorkest. 4.05 Zang. 5.20 F. Gras' orkest. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20—1.20 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.35 Omroepsextet en solisten. 9.50 Grafnofoonmuziek. 11.50 Omroep- strijkkwartet. 12.20 Militair orkest en Fred. Hippmann's orkest. 2.20 Sportreportage en populair gevarieerd concert. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Rob. Gaden's orkest. 11.0012.20 Frcd. Hippmann's dansorkest. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.50 Zang. 11.20 Reportage. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.30—2.20 J. Schnyders' orkest. 2.35 Ed. Loiseau's orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Gramofoonmuziek. 5.20 A. Felleman's dansorkest. 6.20 Pianovoordracbt. 6.45 Zang. 7.20 dito. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Zang. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Vervolg zang. 9.05 Reportage. 9.20 Symphonieconcert. 11.00 Dansmuziek (Gr.pl.) 11.20—12.20 Gramo foonmuziek. BRUSSEL 484 M. 9.22 Gramofoonmuziek. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.05 Zang. 11.20 Pianovoordracht. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.20 J. Schnyders' orkest. I.30 Gramofoonmuziek. 2.202.35 Pianovoor dracht. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Ed. Loi seau's orkest. 4.20 Zang- en cellovoordracht. 5.20 Sportreportage. Hierna: Paul Godwin's orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.05 dito. 7.35 en 8.20 dito. 9.20 Symphonieconcert mmv. soliste. II.00 Gramofoonmuziek. 11.35—12.20 Populair concert uit Blankenberghe. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Omroepkoor, kleinorkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.50 Orgelconcert. 11.201.15 Hans Joachim Fierke's dansorkest en Willi Libiszowski's orkest. MAANDAG 23 AUGUSTUS 1937. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonplaten; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 11.30 Jetty Cantoris Ensemble; 1.15 Kovacs Lajos' or kest, en soliste; 2.00 Piano-voordracht; 2.30 Omroeporkest en solisten; 4.30 Disco-cause rie; 5.30 Kovacs Lajos' orkest, en soliste; 6.30 AVRO-Dansorkest; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.30 Cello-voordracht; 8.00 Berichten A.N.P., hierna mededeelingen; 8.15 Gramofoonpla ten; 9.00 Omroeporkest; 9.40 Reportage; 10.00 Orgelconcert; 10.15 Renova-kwintet; 11.00 Berichten A.N.P., hierna tot 12.00 AVRO- dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.platen.) 8.30 Gramofoonmuziek; 9.30 Gelukwenschen; 9.45 Gramofoonplaten; 10.30 Morgendienst; 11.00 Christ. Lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek: 12.00 Berichten; 12,1-5 Gramofoonmuziek; 12.30 Amsterdamsch sa lonorkest en gramofoonmuziek; 2.00 Gramo foonplaten; 2.15 Bas-bariton en piano; 3.00 Wenken voor de keuken; 3.30 Gramofoonmu ziek; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Gramofoonmu ziek; 5.30 „Quintolia" en gramofoonmuziek; 7.00 Berichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.45 Reportage: 8.00 Berichten A.N.P., herhaling SOS-berichten; 8.15 Charlois' Christelijk Mannenkoor; 9.15 „De redders aan Neerlands kust", causerie; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 Piano-voordracht; 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Gramofoonmuziek Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 Gramofoonmuziek; 12.20 Militair orkest; 1.20 Gramofoonmuziek: 1.30 Sportreportage; 1.50 Orgelconcert; 2.30 Causerie „They came to England"; 2.50 Pia novoordracht; 3.20 Stedelijk Orkest Whitby; 4.20 Jazzmuziek (Gr.platen); 4.50 Fluit en piano; 5.20 Sportreportage; 5.40 Het Broad- hurst Septet: 6.20 Berichten; 6.40 „Forebit- ters and the Spanish Armada", causerie; 7.00 William Hannah's Band; 7.20 Gevarieerd pro gramma; 8.05 Komische voordracht; 8.20 Zang; 8.45 ..Bushmen of the Kalahari de sert". causerie; 9.00 Radiotooneel met mu ziek; 10.00 Berichten; 10.20 Buitenl. over zicht; 10.35 BBC-orkest en soliste; 11.35 Louis Freeman en zijn Band; 11.50 Dansmu ziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek; 12.20 Visciano-orkest, en zang; 2.35 en 4.00 Gra mofoonmuziek; 4.05 Zang; 4.35 Gramofoon platen; 5.20 Labisorkest; 7.23 Gramofoonmu ziek; 7.35 Zang; 8.50 Gramofoonmuziek; 9.05 Symphonieconcert uit Vichy. KEULEN, 456 M. 6.50 Omroep kleinorkest; 8.50 SA-orkest; 12.20 Verzoekconcert; 1.35 Nedersaksisch Symphonie-orkest en solisten; 2.35 Geva rieerd concert; 4.20 Omroeporkest; 5.40 Pia noduetten; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Om roeporkest, -kleinorkest en solisten; 8.30 West Duitsch weekoverzicht: 9.20 Stedelijk Orkest Gelsenkirchen en solist; 10.50 Omroeporkest en vroolijk instrumentaal kwartet. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek: 12.50 Omroepor kest; 1.30 Kleinorkest; 1.50 Gramofoonmu ziek; 5.20 Kleinorkest: 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek: 8.20 Omroepsymphonie-orkest en solist; 10.30 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Kleinorkest; 1.30 Omroeporkest: 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert uit Blankenberghe: 6.35 Zang en piano; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Om roeporkest: 9.35 Vervolg concert; 10.30 Ca- baretprogramma. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 E. Fischer's kamerorkest; 9.35 Literair- muzikaal programma; 10.20 Berichten; 10.50 Hans Bund's dansorkest, pianotrio, en solist.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5