Buiten haar kringen FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 27) Ze keerden naar hun tafeltje terug en Curt wenkte den kellner. Slechts twee tafel tjes verder zaten de C arsons met Carol en Jack. Terry vroeg zich af, hoe Gladys er nu wel over dacht. Gladys had haar verteld, dat ze met Redding naar het Casino gingen. En nu was Terry met haar verloofde in dat zelfde restaurant. Och. wat kwam het er op aan wat Gladys dacht? Op het oogenblik was' het alleen van belang, Curt hier weg te krijgen. En tot haar verwondering gelukte dat zonder moeilijkheden. Curt betaalde en ze gingen het restaurant uit. „Je hoeft me niet thuis te brengen", zei Terry, toen de portier een taxi wenkte. „Niet?" vroeg hij schor. „Ik heb je hier toch ook heengebracht?" Hij stapte achter haar aan in de taxi en gaf het adres van haar huis op het Living stone Plein. „Nou, dat is dan de laatste maal, dat lk je naar huis breng," zei hij. „Laten we daar niet over praten, Curt", zei ze gejaagd. „Je ziet de dingen niet graag onder de ooge:i, wel?" spotte hij. „Ccrt, laten we niet nog meer kibbelen. We hebben allebei een fout begaan. Dat is alles, wat er van te zeggen valt". ..Ik heb geen fout begaan.... zeker niet, door van jou te houden", zei hij. „Maar 't lijkt me toe, dat jij erg veel van een weer haan weg hebt. Je slaat om bij het minste zuchtje. Je waait met alle winden mee". „Kan ik het helpen, als dat waar is?" vroeg ze. „Ik veronderstel van niet, maar het is voor mjj vrij ellendig. Als zoo'n vervloekte buiten staander zoo maar zijn neus er in kan ste ken en De taxi hield voor haar huis stil. Curt stapte mee uit. ..Ik kom even mee", zei hij. Ze schudde het hoofd. „Nergens goed voor, Curt. Het is nu een maal uit". ,En je hebt Redding nog niet eens ge vraagd naar de waarheid en naar wat hij ge zegd heeft!" Ze staarde hem strak aan. „Curt, waarom houd je dat vol? Je weet, dat het niet waar is". „Zoo, weet ik dat? Nou, als jij het dan voor den drommel denkt, dat ik mijn geluk zoo maar in elkaar laat trappen, door „Niet door hem; door je zelf", zei ze. „Ik... ik kan niet meer van je houden, Curt. Gedag!" Een oogenblik voelde ze echt angst voor hem. Zijn oogen stonden zoo woest. Hij streek langs zijn wang. „Jouw vriendje heeft me vandaag een klap gegeven", zei hij. „Hij was weg, voordat ik kon terugslaan en ik wist niet, waar ik hem vinden kon. Maar nu weet ik het". Met die woorden stapte hij in de taxi en ze hoorde hem tegen den chauffeur zeggen, dat hij naar het Casino terug moest rijden. Een oogenblik voelde ze neiging, de taxi na te loopen, maar haar gezond verstand zei spoedig, wat haar te doen stond. Ze stak haar sletuel met bevende vingers in het slot. Ze nam den hoorn van het toestel in de hal op en zonder zich er over te bekommeren, of Carey of zijn vrouw het soms zouden hoo- ren, belde ze het Casino op en vroeg mijn heer of mevrouw Carson aan de telefoon. Even later hoorde ze de stem van Parker. „Je spreekt met Terry", zei ze buiten adem. „Zeg, Parker, ik heb een stommiteit uitge haald. Ik heb Curt meegenomen naar het Casino en ik geloof, dat hij er nu weer naar toe is. ik kan alles niet zoo gauw uitleggen.... maar zie mijnheer Redding de zaal uit te krijgen, wil je?" Parker Carson had tenminste één goede hoedanigheid. Hij was geen hoogvlieger, maar hij verstond de kunst van snel hande lend op te treden, zonder veel te vragen naar het waarom. „In orde, Terrry", antwoordde hij en ze hoorde hem den hoorn ophangen. Loom klom ze de trap op naar haar eigen kamer. Ze had tegen Mrs. Carey gezegd, dat ze niet voor haar hoefde op te blijven en ze was blij, alleen te zijn. Dat kwam er dus van, als iemand ook maar even van het con- ventioneele pad afweek! Maar even buiten de eigen kringen zich waagde! En toch, ze was er blij om! Als ze eens niet die bus naar Coney genomen en Jack Redding ontmoet had. Dan had ze misschien niet, of pas toen het te Iaat was, ontdekt, wat voor een man Curt Suthers eigenlijk was. Dan was ze hem getrouwd en ongelukkig geworden, omdat ze hem haatte! De telefoon rinkelde en ze nam den hoorn op. „Terry?Met Gladys! We zijn thuis. Parker nam ons het restaurant mee uit, als of de politie ons op de hielen zat. Terry, ver tel in hemelsnaam eens, wat moet dat alle maal beteekenen? Heb je het uitgemaakt met Curt?" Terry haalde haar schouders op. Och ze kon het eigenlijk nu even goed vertellen als later. „Ik ben bang, dat het werkelijk zoo is, Gladys", zei ze bedaard. „Maar wat heeft die aardige jongen van Redding daar nu mee te maken?" „Toe. Gladys, laat dat nu voor vanavond rusten. Morgen „Maar ik verga van nieuwsgierigheid, schat!" zei Gladys. XIII. „Ik verga van nieuwsgierigheid!" had Gladys gezegd. Slapeloos lag Terry in donker en glimlach te om die woorden van haar vriendin. Al haar kennissen zouden wel verteerd worden door nieuwsgierigheid. Het had geen nut, aan Gladys te vragen, het stil te houden. Ze zou het dus zeker tegen haar man vertellen; dat kind van Terhune zou het rondbabbelen. En een verbroken verloving is nu eenmaal iets, dat je niet stil kunt houden. Alleen, ze had zoo'n hekel aan dat geklets en het ge beurde in de Totem Club zou ongetwijfeld met dat verbroken engagement in verband gebracht worden. Enfin, er was doodeenvoudig niets tegen te doen. En toen dacht ze aan wat Gladys over Redding gezegd had en ze voelde, dat ze be gon te blozen. „Die aardige jongen van Red ding" had ze hem genoemd. Ze was stilletjes in haar schik, dat ook anderen hem aardig vonden. Maar dat was hij ook, dacht ze bij zichzelf met een zekere uitdagendheid Dan duwde ze haar gezicht stijf in het kussen. Ze wilde slapen.... slapen! Toen Carson van de telefoon terugkeerde, maakte Redding er niet het minste bezwaar tegen, dat er een einde aan het avondje kwam. Er was niet veel verbeeldingskracht voor noodig, om dat telefoongesprek in ver band te brengen met het heengaan van Ter ry en Suthers. Zoodra hij Suthers zag, was hij gejaagd geworden. Uit de houding van zijn gastheer maakte hij op, dat hij van zijn ruzie met Suthers op de hoogte moest zijn. Toch verwonderde dit hem. Als ze van die scene afwisten, waarom hadden zij die toch goede vrienden waren hun afspraak je voor dien avond niet laten vervallen? Hij was de Totem Club in blinde woede uit geloopen. Hij had er niet op gewacht, totdat Suthers opgestaan zou zijn, omdat hij bang was, dat hij hem anders zou vermoord heb ben. En terwijl hij op zijn kamer in Brook- C~ e8rst de volSencle week zou hij naar Manhattan verhuizen, de zaak nog eens overdacht, besefte hij, wat er achter dien op stopper eigenlijk zat. De gewilde onbeschoftheid van Suthers had hem er niet toe gebracht, dien man te slaan. Dat glas whiskey, hem in het gelaat geworpen, zou geen reden zijn geworden tot handtastelijkheden, als er geen andere drijf veer achter gezeten had. Hij zou bedacht hebben, dat Suthers zwaar geborreld had, dat diens handelwijze hem zelf meer kwaad zou doen dan den candidaat, als hij op dat oogen blik niet zoo afschuwelijk jaloersch op den verloofde van Terry was geweest. Niet om die onbeschoftheid, maar omdat hij van Terry hield, had hij den man tegen den grond geslagen. Nu ja, wat zou dat dan nog? (Wordt vervolgd), De zoon van president Roosevelt, op huwelijksreis in Frankrijk, begeeft zich naar een auto tijdens zijn verblijf te Parijs Het carillon van het paleis op den Dam te Amsterdam wordt grondig schoongemaakt en voorzoover noodig gerestaureerd. De werkzaamheden in den paleiskoepel Op .Marlot" te Den Haag komt Z. K. H. Prins Bernhard iedere week ten nissen. De Prins in actie tijdens een der partijen, welke Hij Vrijdag met den oefenmeester, den heer Henning en eenige leden van .Marlot" speelde Aan boord van bel zich in de nabijheid van Soerabaja op zee bevindende motor-tankschip .Manvantara' van de Petroleum Mij. La Corona', had, tijdens het zgn. ontgassen der benzinetanks een hevige ontploffing plaats, waarbij twee leden der Chineesche bemanning om het leven kwamen en drie anderen gewond werden - De ravage aan boord van het zwaar beschadigde schip Voor de rijdende pont, die bij Zeebrug de verbinding tusschen de beide oevers van het Merwedekanaal zal vormen, zijn Vrijdag de rails op den bodem van het kanaal neergelaten De scheepsjager, die in langzamen tred zijn paard het schip langs vaarten en kanalen doet voorttrekken wordt sporadisch Dr. G. W Locher is benoemd tot conservator aan het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8