$p* Prins' prachtige eindspurt. Ni SPORT MEDAILLES Gunstige uitzondering op de algemeene malaise. k 9 I 9S k m "M B in ■fj; O Ni 11 k n* m ill B A 11 fm -0W m. 83 De competitie-indeeling der derde klassers De kansen van Bloemendaal, Zandvoori en Kinheim D. E. C. de zwaar ste concurrentUitstekend resultaat van den onder aus piciën van den H. V. B. gehouden trainingscursus door Glendenning Het misverstand met den scheidsrechter Vreemdsoortige takken van sport in Amerika. Evenals de tweede klassers kunnen ook de derde klasse voetbalclubs in ons rayon tevre den zijn over de competitie-indeeling, want door het tezamen brengen van bijna alle plaatselijke concurrenten zullen de wedstrij den ongetwijfeld spannend zijn en de nöodigc publieke belangstelling trekken. De kans op een financieel gunstig seizoen wordt vergroot door het feit, dat de afdeeling uit elf in plaats van het gebruikelijke tiental clubs bestaat en er dus een extra-thuiswedstrijd op het pro gramma staat, terwijl er bovendien geen groote reizen voor de uitmatehes behoeven te worden gemaakt. Ook in deze afdeeling zijn een aantal vereenigingen vertegenwoordigd, die reeds in een hoogere klasse gespeeld heb ben te weten Schoten, Kinheim, Bloemen daal, D. E. C. en Zandvoort. De Deensche zwemster Jenny Kammersgaard, die onlangs het Kattegat overzwom 90 KM. in meer dan 29 uur werd ges-paard voor zwevikramp, maar dreigt nu schrijf kamp te krijgen, want zij moet handteekeningen zet ten als eenals een padvinder Het wil ons voorkomen, dat een van de vier laatstgenoemde clubs het kampioenschap zal veroveren, al zal dat niet geschieden zonder het verlies van vrij veel punten, als gevolg van de vele plaatselijke ontmoetingen, waarbij verrassende resultaten aan de orde van den dag kunnen zijn. Bloemendaal had het met de indeeling slechter kunnen treffen wanneer de elftal-commissie er in slaagt de juiste com binatie in het veld te brengen en deze ploeg zoo weinig mogelijk te wijzigen, mag men goede hoop hebben, dat de club van Beyk zich volledig zal herstellen.De meeste aandacht zal daarbij aan de samenstelling van de ver dediging moeten worden geschonken, terwijl een. betrouwbare en oplettende doelverdediger een eerste vereischte is. Als er bovendien onder de jongere spelers nog een tweetal veel belovende binnenvoorwaartsen worden ge vonden, kan Bloemendaal met een gerust hart dén komenden strijd tegemoet zien. Kinheim slaagde er het vorig seizoen bijna in, voor de promotie-wedstrijden in aanmer king te komen, doch enkele onverwachte nederlagen waren het beletsel voor een terug keer naar de tweede klasse. De geelzwarten hebben intusschen ingrijpende wijzigingen in hun elftal aangebrachtde ploeg is grondig verjongd en wellicht zal de daardoor verkre gen grootere snelheid den doorslag geven, indien althans met de gewoonte wordt gebro ken, het aanvalsspel te kort te houden en de voorhoede inziet, dat alleen goed schieten goals kan opleveren. .Zandvoort gaat aan hetzelfde euvel mank als Schoten, zij het dan ook in mindere mate, want het elftal verliest punten aan zwakkere clubs in matches, die met volhouden tot het einde van den speeltijd een overwinning kun nen opleveren. Beide ploegen moeten be denken, dat een wedstrijd nooit verloren is, voor het eindsignaal heeft geklonken en dat een onverwachte nederlaag geen reden mag zijn om in den volgenden wedstrijd niet zijn uiterste best te doen. Het Amsterdamsche D. E. C., jarenlang slachtoffer van de promotie-regeling in den K. N. V. B., heeft vorig seizoen getoond, den terugslag van en de ontmoediging door de op gedane ervaringen te boven te zijn en wij meenen, dat deze club de beste kansen op den kampioenstitel heeft. Zooals men zich zal herinneren, behaalde D. E. C. na den oorlog vijfmaal het kampioenschap van de tweede klasse, om daarna telkenmale voor promotie te worden uitgeschakeld, eens door een ten onrechte gegeven strafschop aan H. V. V., waardoor de Amsterdammers met 10 ver loren. Van de overige clubs in deze afdeeling kun nen Beverwijk en de Meteoor als outsiders voor den titel worden beschouwd en dit twee tal zal zonder twijfel de ernstigste bedreiging van de hierboven besproken vier clubs vormen. Als Beverwijk er in kan slagen, wat meer rust in haar spel te brengen en het te harde trap pen van den bal achterwege te laten, heeft de ploeg even goede kansen als haar plaats- génoote Kinheim. In de andere afdeeling zullen de beide Hillegomsche clubs zich tot het uiterste moe ten inspannen, om op een plaats in de bo venste helft van de ranglijst aanspraak te kunnen maken. Het is te hopen, dat het ter rein van Hillegom thans dusdanig verbeterd is, dat het spel van dit elftal volledig tot zijn recht kan komen. De strijd om de eerste plaats zal hier wellicht tussehen Schevenin- gen en het Leidsche A. S. C. worden uitge vochten. Intusschen mag, als gevolg van den zoo bij zonder goed geslaagden cursus door Bob Glen denning voor de jongere spelers in dit district m de afgeloopen maanden gehouden, een Vooruitgang in het spelpeil der clubs uit de I lagere klassen worden verwacht. Men weet, dat de H. V. B.-officials Van der Aart en Kop pels zich destijds groote moeite hebben ge troost, om ook in Haarlem een opleidingscur sus, zooals die over het geheele land worden gehouden, te organiseeren. Tenslotte had een bespreking met den heer Herberts tot resul taat, dat een 38-tal veelbelovende voetballers uit dit rayon in twee groepen de avondlessen van Bob Glendenning in theorie en practijk mochten volgen. De groote vakkennis en rou tine van den Bondstrainer en de prettige wij ze, waarop hij zijn leerlingen deze kennis weet bij te brengen, hebben ook hier tot een alles zins gunstig resultaat geleld, waarover zoowel het H. V. B.-bestuur, onder welles auspiciën de cursus werd gehouden, als de betrokken spe lers opgetogen waren. Dat bleek wel duidelijk op den laatsten avq/id, toen na afloop van den onderlingen oefenwedstrijd, waarbij het ge leerde met goed gevolg in practijk werd ge bracht, aan Glendenning een fraaie ets werd aangeboden, tot welk geschenk ook de spelers hadden bijgedragen. In zijn dankwoord zeide de Bondstrainer, verheugd te zijn, dat zijn leerlingen met zooveel belangstelling en con centratie deze lessen hadden gevolgd en hij hoopte, dat zij er in hun'voetballersloopbaan profijt van zouden trekken. Het gebeurde onlangs in een nabij gelegen land, dat een buitenlandsche ploeg een voet balwedstrijd kwam spelen. De scheidsrechter, nog wel speciaal aangewezen, omdat veronder steld werd, dat hij een aardig woordje „over de grens" sprak, vermocht zich echter slechts uiterst gebrekkig in de taal van het bezoeken de elftal uit te drukken. Dit was te onaange namer, omdat dit team tamelijk ruw speelde en vooral de rechtshalf .ging in dit opzicht de perken te buiten. In zijn beste „buiten- landsch" had de referee dezen speler reeds te verstaan gegeven, dat hij wat minder hard handig moest optreden, wilde hij zich niet aan een strengere straf bootsteden, welke waarschuwing bij den betrokkene niet in goe de aarde was gevallen. Deze mopperde nog wat na en beging kort daarop een zoo ernstige overtreding, dat de arbiter snel op hem toe kwam, teneinde den boosdoener het veld uit te zenden. Doch niet zoodra had hij dezen be reikt, of de buitenlander zeide in zijn eigen taal: „Suffert als je een wedstrijd wilt leiden, moet jé eerst .de spelrege1-. eens gaan leeren, anders kan je beter gaan ping-pongen". Waarop de scheidsrechter, als goed sports man immer bereid den dwalende weder op het rechte pad.te brengen, in zijn beste „vreemde taalsch" antwoordde: „Nu, ik ben blij. dat u uw excuses aanbiedt en daarom zal ik het ge beurde voor dezen keer door de vingers zien". Zoodat de wedstrijd even plezierig als voor heen werd voortgezet. We hebben de vorige week verteld, dat dé bewoners- van Wales het .„purring", het: elkaar tegen de schenen schoppen als een even in teressante als hoogstaande sport beschouwen. Doch laat ons eens zien, of er nog meer van zulke uitheemsche sporten zijn, want wellicht valt er daarvan nog iets te leeren. Eeuwen geleden kende men in Engeland het „horse-shoe-pitching" oftewel het werpen van hoefijzers, welkebezigheid ook ingang in Amerika vond, doch van lieverlede aan be langstelling inboette," tot dat onlangs 'een brandweerman, May genaamd, deze sport weer opvatte met het gevolg, dat.thans, het geheele land, practised gesproken, mét hoef ijzers' gooit. Hoewel wij yan meening zijn, dat men zijn geluk nooit moet wegwerpen, mag een korte uitlegging Van het reglement hier niet achterwege blijven. Welnu, het hoefijzer moet een pond wegen en een middellijn heb ben van 15 centimeter. De kunst is, dit ijzeren speeltuig minstens 15 maal om zijn as te doen draaien, terwijl het door de lucht zweeft, doch hoe men dat precies kan controleeren, lijkt ons een raadsel. In ieder geval is er zeer veel behendigheid voor -noodig en in de verklaren de tekst wordt voorts vermeld, dat hét spel zeer geschikt is om als strandvermaak te wor den beoefend. Natuurlijk moet men zoodanig gehard zijn, dat men het eventueel neerko men van het hoefijzer op zijn eigen of iemand ander's grooten teen als onderdeel van het spel beschouwt en er elkaar niet kwaad om aankijkt. Een andere, zeer populaire sport in Amerika is het koren maaien. De lezer moet zich hier bij een groot korenveld in de prairie van Fair mont (Minnesota) voorstellen, waar 70.000 toeschouwers in afwachting van den grooten strijd hun opwinding nauwelijks kunnen be dwingen. De deelnemers zijn gewapend met een vreemdsoortig, hoekachtige sikkel,die met riemen aan de rechterhand bevestigd wordt en komen op .bepaalde afstanden van elkaar aan den start aan den rand van het tot mans hoogte opgeschoten koren. De kunst is nu, zoo snel mogelijk het bovenste gedeelte van de aren van de stelen af te snijden, een g vaarlijk en zeer inspannend werk, want als men het tempo te hoog opvoert, valt het eigen oor als slachtoffer van den strijd. De deelnemers zijn al spoedig buiten adem, doch houden vol tot het bittere einde, dat aangekondigd wordt door een fluitsignaal, waarop ste allen uitgeput ter aarde zinken. Carl Seller van Knox County (de naam zegt alles) is kampioen, want hij heeft 2605 pond korenaren in 80 minuten „op zijn naam" ge bracht. Wellicht leent zich deze sport voor be oefening in de Haarlemmermeer. VOETBAL. Hel Spaernebeker-tournooi, De loting'. We hebben reeds eerder medegedeeld, dat het bekende Spaernebeker-tournooi op Zon dag 5 September op het terrein aan den Schoterweg gespeeld wordt. De loting heeft het volgende resultaat opgeleverd: Go aheadStormvogels. HaarlemP. S. V. Op denzelfden Zondag worden zooals ge woonlijk ook de verliezers- en de winnersronde gespeeld. In de groote pauze zal waarschijn lijk een veteranenwedstrijd worden gespeeld. Een mooie voetbaldag dus. De roodbroeken gaan Zondag 29 Augustus reeds kennis maken met Go ahead, want dan gaan ze naar Deventer. En op 12 september speelt Haarlem in Eind hoven tegen P. S. V. R. C. H.—EXCELSIOR. Zondagmiddag kwart over twoe zet R.C.H. haar oefenprogramma voort met een wed strijd tegen den eerste-klesser Excelsior: Het elftal is als volgt: Metten, v. Thiel, Prevost Sr., v. d. Bel, Slot, Prevost Jr., Lam, Kedde, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink HET WESTERKERK TOURNOOI. Zondag moet E.D.O. twee wedstrijden spelen tegen D.O.S. uit Utrecht en Stormvogels. Met het volgende elftal gaat E.D.O. naar Amster dam: G. Verhagen, J. v. id. Born, K. Zandstra, C. v. d. Schalie, Th. C. v. d. Putten. H. Oomen, S. Spek, H. Schijvenaar, P. v. Zaarien, B. Timmerman, P. Spek. Het programma luidt als volgt: 12.00—1.15 E.D.O.—D.OS. 1.152.30 StormvogelsDe Spartaan. 2.30—3,00 Spartaan adsp.—Blauw Wit adsp. 3.004.15 E.D.O.Stormvogels. E.D.O. 2—D.I.O. Zondagmorgen 10 uur speelt E.D.O. 2 met het volgende elftal tegen D.I.O. J. v. Zwienen, A. v; d. Sluis, H. C. Kohier, J. v. d. Schalie, G. v. Geemen, N. N., R. F. Broertjes, P. Perukel, J. Koppe, H. Koene, J. Bijvoets Jr. SERIEWEDSTRIJDEN VAN RIPPERDA. Het programma voor Zondag 22 Augustus luidt: 10"uur: Ripperda 2Kennemers 3 2e afd. 10 uur: V. S. V. 5—De Ce O. 3 3e afd. 12 uur: Sportman 2-E. T. O. 1 2e afd. 1.30 uur: Zandvoort 2Sportman (Leiden) le afd. 3 uur: Ripperda comb.VI Vogels. De prijzen voor deze wedstrijden zijn te be zichtigen in de étalage van het sigaren magazijn H. v. Silt, Van Marumstraat 53. HET GEVAL BAKHUYS Naar de Tel. verneemt is Bakhuys Donder dagmorgen, vergezeld van een bestuurslid van V.V.V., naar Reims vertrokken, waar hij heden volgens een contract aanwezig moet zijn. Het ligt in de bedoeling van Bakhuys, te trachten zijn contract met de F. C. Reims ongedaan te maken. Dr. M. Euwe: Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. ingez. Med.) A mijn vorig overzicht van de eerste week der landenwedstrijden te Stock holm heeft de tweede week van dezen wedstrijd groote veranderingen ge bracht, in de eerste plaats t.a.v. de vorm onzer spelers. Wij allen, niet uitzondering van Prins, waren niet bestand tegen de vermoeienissen van dit zwaar belaste landentournooi en onze scores vertoonden dientengevolge ernstige in zinkingen. Een typisch staaltje van deze ver moeidheid maakten wij in de vijftiende ronde mee, toen Landau in zijn partij tegen den Belg Dunkelbum achter het bord in slaap viel. Zooals echter gezegd, maakte Prins, die de eerste week als het zwarte schaap van onze ploeg beschouwd werd, op deze algemeene malaise een gunstige uitzondering. Wel was hij evenzeer vermoeid, maar dit bleek geens zins uit zijn spel. In het vooruitzicht, dat de wedstrijd spoedig beëindigd zou zijn en tevens, in de weliswaar geringe hoop, dat hij zijn score nog tot vijftig procent zou kunnen verhoogen, trok hij met groot elan van leer men zou bijna kunnen zeggen, een betere zaak waardig. En hij slaagde volkomen, hij bereik te n.l. zijn vijftig procent. Maar nog curieuzer dan deze eindspurt zelf was de manier, waar op Prins zijn punten maakte, speciaal in de ontmoetingen met Tsjecho-Slowakije en Po len, waar Prins vrij sterke spelers tegenover zich had. Hij bekommerde zich in deze par tijen absoluut niet om de veiligheid van zijn eigen koning, met het gevolg, dat men op be paalde oogenblikken in het geheel niet kon zien, wie nu eigenlijk de aanvaller en wie de verdediger was. Vooral zijn partij tegen Appel (Polen) vertoont een slotwending, zooals nog slechts zelden is voorgekomen. Hieronder de bewuste partijen, waarin we voornamelijk de laatste phase zullen be lichten. Wit: L. Prins. Zwart: E. Zinner (Tsjecho-Slowakije). 1. d2d4, d7d5 2. c2—c4, e7—e6 3. Pbl—c3, g8f6 4. Lel—g5, Pb8—d7 5. e2—e3, Lf8—e7 6. c4xd5, e6xd5 7. Ddl—c2, 0—0 8. Lfl—d3 Tf8e8 9. Pgl—e2, Pd7—f8 10. Pe2—g3 (Een minder gebruikelijke opstelling, welke Prins vermoedelijk slechts bezigt om zijn tegenstan der op onbekend terrein te brengen.) 10. h7h6 11. Lg5—f4, Pf8—e6 12. Lf4—e5, Pf6g'4 13. Pg3h5, Pg4xe5 14. d4xe5, d5—d4 15. Taldl (Indirecte dekking van Pc3.) 15. c7c5 16. Ld3—b5, Lc8—d7 17. Lb5xd7. Dd8xd7 18. Ph5—f4, Pe6xf4 19, e3xf4, Dd7—g4 (Zwart heeft een geheel bevredigende stelling en meent op grond daarvan op pionnenroof te mogen uitgaan. Waarschijnlijk ten onrech te.) 20. Pc3—e2, Dg4xg2 21. Thl—gl (Wit heeft nu de open g-lijn voor den aanval kregen.) 21Dg2xh2 22. Dc2e4 (Dreigt Thl met damewinst.) 22Dh2h3 23. Tdld3, Dh3d7 24. Td3—g3, Le7—f8 25. f4f5, f7f6 (Anders wint wit met f5f6.) 26. e5—e6, g7g5 (Een interessante verdedi ging; wit mag niet e.p. slaan wegens De6: en evenmin ed7: wegens Te4:.) De gevaren langs de g-lijn zijn nu afgewend.) 27. Pe2f4, Ta8d3 (Verhindert Pd5.) 28. Pf4—h5, Lf8—g7 29. De4hl (Een zeer sterke zet, waarvan de beteekenis spoedig zal blijken.) 29. Dd7—e7 30. f2—f4, c5—c4. Stelling na 30c5—c4. Zwart. WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN Zondag 22 Augustus, des middags 2 uur, is er op de Heemsteedsche Wielerbaan wederom een eerste klas programma, doch thans niet alleen met groote renners, maar met nog iets geheel nieuws voor Heemstede, n.l. een wed strijd met tandemgangmaking. Zij, die nog nooit een wedstrijd achter tandems zagen, zullen misschien denken, dat het precies gelijk is of de renners achter een motor of een tan dem rijden. Doch niets is minder waar, daar tandemgangmaking veel levendiger en fleuri ger is. Na veel moeite is het thans aan de di rectie gelukt op een paar prima tandems met berijders beslag te leggen, waarachter a.s. Zondag Cor Wals en Gerard Loncke elkaar zullen bekampen. Zij rijden een sprint over vier ronden, een achtervolging en een wedstrijd over 20 K.M. Verder vermeldt het programma nog een koppelwedstrijd, een afvalrace voor amateurs en onafhankelijken, waaraan goede krachten zullen deelnemen, o.a. Lodewijks, Favejee, Remkes, Mensen en de bekende Haarlemsche renners T. en D. Drost, C. de Best, J. Rijne- veld, T. Buys, N. Kemp enz. Ook heeft er nog een wedstrijd voor nieuwe lingen plaats, zoodat het een gevarieerd pro gramma is. WANDELSPORT. WANDELTOCHTEN „JAN PASSTOORS". De inschrijving voor de wandeltochten, door „Jan Passtoors" op a.s. Zaterdag en Zondag uitgeschreven is tot heden zeer be vredigend. Uit alle deelen van het land, komen de inschrijvingen binnen. Vereeni gingen uit Den Haag, Amsterdam, Wagenin- gen, IJmuiden, Zaandam, Beverwijk, de motordienst te Haarlem, het 5e reg.-inf. uit Amersfoort en een detachement van 28 perso nen van Hr. Ms. „Van Speyk". Wederom zul len eenige Franschen deelnemen; de heer Viala zelfs voor den vijfden keer. De in schrijving staat tot aan den start alsnog open bij den secretaris, Zijlstraat 81 te Haar lem, Vanouds spreekt men in de bokssport van den „ring" als men het over een strijdperk heeft. En deze ring pleegt vierkant te zijn, hetgeen een Amerikaan verdroot. Hij overwoog, dat een ring rond hoort te zijn en construeerde een nieuw model voor de boksers. Het is hier naast afgebeeld (Wit zoekt het voorloopig op den damevleu gel, waar zwart inderdaad enkele zwakten heeft.) 24c7—c6 25. Tal—gl, b7—b5 (Het begin van een interessante combinatie; zwart moet wel iets ondernemen, omdat hij anders zonder compensatie pion a5 verliest.) c4xb5, c6xd5 27. Pg3—e2. Dg5—d8 28. Pe3xd5, Lf3xh5 29. b5—b6, Te8—e6 30. Da4xa5, Lh5— f3 31. Th2xh6, Te6xh6 32. Kd2—e3, Lf3xe4 (Oogenschijnlijk de beslissende wen ding: de witte koning wordt naar het midden van het bord gedreven.) 33. Ke3xe4, Th6h4f 34. f2f4, e5xf4 (Dreigt 34f3i' met ernstige gevolgen.) 35. b6b7! Stelling na 35. b6b7! I Zwart. n 11 «1 k igr m. wé* ÉS 1E1 HP üf Wit. Een prachtige voortzetting, waarmee wit onder opoffering van zijn sterken vrijpion be reikt, dat de zwarte dame in een minder agressieve positie gebracht wordt. 35Dd8xa5 36. bl—b8D Da 5a6 Met allerlei dreigingen. 37. Pe2xf4 Da6—c6 38. Ke4—e5! Een merkwaardige zet, waarmee wit beide paarden ontpent, die nu beslissend kunnen ingrijpen. 3 8Dc6a6 39. Tglxg71T Prachtig 3 9Kg8xg7 40. Pf4e6t Kg7—g6 Op andere koningszetten volgt nog sneller mat door 41. Df8:f. 41. Db8—e8t Zwart geeft het op, omdat zijn koning mat loopt: 41Kh6 42. Df8:t, Kg5 of Kg6 43. Df5f, Kh6 44. Dg5 mat. Prins, die de tweede heift van den wedstrijd met een lichte griep te kampen had, voelde zich na deze partij geheel genezen, blijkbaar gedachtig aan het bekende gezegde: one „appel" a day keeps the docter away! (Een „appel" per dag houdt de dokter bui ten de deur). co t» co JL §f m i ■e- A co <N - abcdefgh Wit. Een merkwaardige stelling. Alle witte stuk ken bevinden zich op den uitersten rechter vleugel, terwijl de witte koning geheel aan zijn lot is overgelaten. Zwart staat gereed met Db4f en Db-2: een tegenaanval te beginnen, maar Prins komt het eerst aan de beurt en beslist de partij op fraaie wijze, 31. Ph5xg7! Kg8xg7 Ook na 31Dg7: is zwart verloren. Wit speelt dan 32. Dh5 gevolgd door fg5: en Tg5:! 32. Dhl—h5 Dreigt zoowel Dg6f en Dh6f als fg5: en Tg5:i. Zwart kan deze dreigingen niet pa- reeren. 3 2Te8g8 33. f4xg'5 Dit is sterker dan Dgöt. 3 3h6xg5 34. Tg3xg5f Prachtig gespeeld. 3 4f6xg5 35. TglXgöt Kg7f6 Op 35Kf8 beslist 36. Dh6t, Tg7 37. Dh8f 36. Dh5h6t Kf6e5 37. f5—f6f Met verovering van de zwarte dame. Wit won in enkele zetten. Wit: L. Prins. Zwart: I. Appel. 1. d2d4, Pg8—f6 2. c2—c4, e7—e6 3. Pbl—c3, Lf8b4 4. e2—e3, 0—0 5. Pgl—e2, Tf8—e8 6. a2a3, Lb4—f8 7. Pe2—g3, d7—d6 8. Lfl—d3, e6e5 9. d4—d5, Pf6—d7 10. h2—h4 (Een merkwaardige opmarsch, waarmee wit zich reeds bij voorbaat tegen een eventueel g'7g6 richt). 10Pd7—c5 11. h4—h5 (Het is verrassend dat Prins zijn aanvalsloo- per laat ruilen.) 11Pc5end3f 12. Ddlxd3, f7f5 13. e3—e4 (Pf5: ging niet we gens 13e4! met stukwinst.) 13 f5—f4 14. Pg3e2, Pb8—d7 15. g2—g3 (Aldus opent wit de g-lijn voor een lateren aanval.) 15Pd7c5 16. Dd3—c2, f4xg3 17. Pe2xg3, a7a5 18. Lele3, Lc8—- g4 19. Le3xc5, d6xc5 20. Pc3dl, Ta8a6 21. Pdl—e3, Le4—f3 22. Thl—h2, Dd8—g5 23. Keid2 (Hetzelfde verschijnsel als na de vo rige partij: de witte koning wordt aan zijn lot overgelaten.) 23Ta6h6 24. Dc2a4 HANDBAL. RAPIDITAS—ATLAS. Het dames- en het heerenteam van Atlas zullen a.s. Zondagmorgen negen uur een bezoek komenbrengen aan Rapiditas aan den Vergierdenweg. AUTOMOBILISME. K.N.A.C. HEUVELRIT 1937. Op Zaterdag 18 September zal door de K.N.A.C. een heuvelrit worden georganiseerd. Het terrein, waar deze rit wordt gehouden, strekt zich over een deel van Zuid-Limburg uit. Het zal geen geforceerde tocht worden, waarbij slechts enkele automobilisten met rennersneigingen een kans op een gunstig re sultaat zullen hebben. Maar het zal toch ook weer niet zoodanig zijn. dat men zonder eenige moeite beslag kan leggen op den voor dit evenement uitgeloofdenvheuvelrit-beker, Deze zal worden toegekend aan de(n) deelne- mer(ster) met het minste aantal strafpunten; verder ontvangt iedere inschrijver (ster), die den heuvelrit met niet meer dan 30 strafpun ten heeft volbracht, ter herinnering een spe ciale plaquette. Strafpunten kan men voor verscheidene reglementsovertredingen oploo- pen. Zoo zijn er bijvoorbeeld langs de route, welke 181,2 K.M. lang is en die in 4.30 uur moet worden afgelegd, een aantal geheime route- contröles, welke tevens tijdcontröles kunnen zijn, ingeschakeld. Het missen van een con- tröle zal met 50 strafpunten worden gestraft, maar ook bij het te vroeg of te laat passeeren komt men niet van strafpunten vrij. Vijf straf punten worden gegeven voor iedere minuut, die men te vroeg of te laat de controles pas seert. Deze bepalingen leiden er toe, dat de rit zeer regelmatig zal moeten worden gere den, wil men kans van slagen hebben. De wegen zijn zoo gekozen, dat men niet be vreesd behoeft te zijn, dat de wagens er onder zullen lijden; het te volgen parcours zal met blauw krijt of anderszins worden aangegeven. Het deelnemen aan den heuvelrit staat open zoowel voor leden als voor niet-leden der K.N.A.C. HOCKEY. EEN INTERNATIONALE CLUB VOOR HOCKEY. Naar wij vernemen is men in hockeykringen bezig, een Nederlandsche Internationale club voor hockey op te richten en is reeds zoo ver gevorderd, dat op 17 September a.s. in Den Haag de officieele oprichtingsvergadering zal worden belegd. Voorloopig is reeds een bestuur samengesteld, bestaande uit de heeren mr. Schuyt (Den Haag, voorzitter van Togo), voor zitter; Mr. Van Houten (Den Haag), secreta ris; C. van der Hagen (Leiden) en Dr, Visser 't Hooft (Arnhem). Het bestuur van den Ned. Hockeybond heeft zich reeds met dezen gang van zaken accoord verklaard; het is zeer waar schijnlijk. dat de secretaris-penningmeester, jhr. L. J. Quarles van Ufford, eveneens in het bestuur zitting zal nemen. Niet iedereen kan lid worden van deze internationale club. Men zal worden uitgenoodigd, het lidmaatschap van deze club te aanvaarden. Uiteraard komen hiervoor ten eerste in aanmerking de spelers van het Nederlandsch elftal en de oud-inter nationals. Het doel van deze internationale club is het spelpeil van het Nederlandsche hockey te hel pen bevorderen en de belangen van de hockey- sport te behartigen, een en ander geheel in nauwe samenwerking met den Ned. Hockey bond en zijn aangesloten vereenigingen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat een elftal van de internationale club aan het in ternationale hockeytournooi, dat in November a.s. te Parijs ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling zal worden georganiseerd, zal deelnemen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9