Regeering helpt kleine boer Door voorlichting wil zij rationalisatie der bedrijven bevorderen Plaatselijk locale commissies De „Piet Hein" voldoet aan de verwachtingen. WEEK-ABONNEMENTEN. Rubriek voor Vragen In verband met den moeilijken toestand, waarin het kleine boeren bedrijf, ondanks 3e getroffen crisismaatregelen en de verschillende bijzondere regelingen, die voor het kleinbedrijf golden, verkeert, heeft de regeering gemeend een bijzondere steunregeling voor de noodlijdende bedrijven in het leven te moeten roepen. Van deze steunregeling kunnen alleen gebruik maken zij, die op een bepaalden datum als grondgebruiker bekend stonden. De nieuwe maatregelen beo^gen vooral door een krachtige, zoo mogelijk individueele, voor lichting de rationalisatie van dit soort bedrijven zooveel mogelijk te bevorderen. Regeling in 't najaar in werking Het is gebleken, dat hoe gaarne ook het bedrijf dit zelf zoude wenschen, deze ratio nalisatie als regel achterwege bleef, wijl de contante middelen ontbraken. Het ligt thans in de bedoeling om voor zooveel noodig met overheidshulp deze klei ne boeren in het bijzonder op het eigen be drijf werkzaam te doen zijn, teneinde hen aldus In de gelegenheid te stellen de noodige gelden te verdienen, die noodzakelijk zijn voor de rationalisatie van het bedrijf. Als basis voor den te verleenen steun zal dienen de bestaande steun regeling en wel in dien zin, dat aan den kleinen boer voor zijn arbeid op het bedrijf zelf een bedrag zal wor den uitgekeerd, waarbij rekening wordt gehouden met hetgeen een werklooze aan steun ontvangt in de gemeente, waar hij woont, en het bedrag, dat hij volgens bepaalde nor men uit zijn bedrijf ontvangt. Het uit te keeren bedrag zal als regel niet in geld, doch in bedrijfsmiddelen wor den verschaft, teneinde de zekerheid te verhoogen, dat dit bedrag ook in derdaad het bedrijf, dus indirect ook den boer, ten goede komt. Voor zoover de noodige gelden bij de uit voering dezer regeling voortvloeien uit het feit, dat de verminderde inkomsten het ge volg zijn van het wegvallen van den arbeid, BEVERWIJK Het 65-jarig jubileum van „Kennemerland". dien de kleine boer als regel vond bij derden, zullen deze gelden gevonden moeten worden door de gemeenten met subsidie uit het werk- loosheidssubsidiefonds. Voor zoover dit niet het geval is, zal het landbouwcrisisfonds bij stand moeten verleenen. De uitvoering van deze regeling komt, in samenwerking met het de partement van Sociale Zaken, dn handen van den dienst voor de kleine boerenbedrijven. Het ligt in de bedoeling, dat plaatselijk locale commissies worden ingesteld, die met de ambtenaren van den land- bouwvoorlichtingsdiensti en van den rijkswerkverschaffingsdienst samen werken. Zoo eenigszins mogelijk zal nog dit najaar deze regeling in wer king treden. Wielersport in Kennemerland. Een feestprogramma samengesteld. In verband met de herdenking van het 65- Jarig jubileum van de Rederijkerskamer „Ken nemerland" heeft het bestuur voor het ko mende seizoen een bijzonder en feestelijk ge tint programma ontworpen. De eerste uitvoering op 4 November zal aan de herdenking van het jubileum gewijd zijn. Op dien avond zal gelegenheid worden geboden het bestuur te complimenteeren. Ook de oud leden van de Kamer zullen voor dezen jubi leumavond worden uitgenoodigd. Het belooft een luisterrijke herdenking te worden. Het be stuur heeft een flinke band geëngageerd en het zal aan attracties niet ontbreken. De Rederijkerskamer zal in het volgende seizoen drie stukken van den Haarlemschen auteur.Henk Bakker opvoeren, namelijk „Rob bedoes" op 4 November, „Najaarsstormen" op 20 Januari en tenslotte op 24 Maart een nieuw stuk van denzelfden schrijver, waarvan de titel nog niet bekend is. COLLECTE VOOR DE NAZORG. Zaterdag werd alhier de jaarlijksche Na zorg-collecte gehouden voor de Vereeniging tot bevordering der belangen van t.b..c.patiën- '■en in Nederland. De opbrengst was f 208.53. Vorig jaar werd f 209.64 ingezameld. DE NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN „BEVERWIJK". Beverwijk 1—V.V.B. 1 9—0 (Vriendschappelijk) Beverwijk 3—Biederode 2 21 Beverwijk 2Brederode 1 75 Beverwijk 4Brederode 3 2—1 Beverwijk-JuniorenBrederode- Junioren 152 De Ronde van Assendelft. Zaterdag werd onder veel belangstelling de Ronde van Assendelft gereden, georgani seerd door de B. R. C. „Kennemerland". Dank zij de medewerking van het provinciaal be stuur, het Hoogheemraadschap en de poli- tie-autoriteiten kon een deel van het Zaan dammerpad worden afgezet, waardoor men de beschikking had over een zeer fraai par cours. Te half één werd begonnen met een wedstrijd voor beginnelingen over een af stand van 22 K.M. in drie ronden, welke ge wonnen werd door H. Verhagen uit Assen delft. Onmiddellijk hierna vertrokken de nieuwelingen voor een rit over 50 K.M. in 7 ronden. Dezen wedstrijd won H. J. Griffioen uit Diemen. De eerste aankomende renner van „Kennemerland" was L. Smidt Jr., die daardoor in het bezit kwam van een extra prijs. In alle wedstrijden waren voor iedere ronde premies beschikbaar gesteld. Om half vier werd het vertreksein gege ven aan 70 amateurs en onafhankelijken voor een wedstrijd over 105 K.M. in 15 ron den. In deze ronde werd geduchte strijd ge leverd. Direct na den start werd het tempo hoog opgevoerd, waardoor het veld spoedig uit elkaar lag. De winnaar van de Ronde van Zaandam, J. Hiddes, veroverde de eerste premie. Deze renner heeft in de geheele course een groote rol gespeeld. Hij bezette de vijfde plaats, maar de jury zag zich helaas genoodzaakt hem te disqualificeeren, om dat hij van fiets verwisseld had, hetgeen niet geoorloofd is. De bekende Kennemerlander C. Bakker roerde zich eveneens geducht. Hij slaagde er spoedig in den kop te nemen en evenals F. Weendes uit Clinge wist hij een premie te winnen In de eindspurt ging Weemaes met een voorsprong van een half wiel als eerste over den streep, onmiddellijk gevolgd door Bak ker en een vijftal andere renners. De uitslagen waren: Beginnelingen: 1. H. Verhagen. Assendelft, 2. J. Bouman, Haarlem, 3. W. Koome, As sendelft, 4. J. Kwantes, Assendelft, 5. K. Hakse, Amsterdam, 6. J. Kwantes Thz.. Assen delft, 7. A. Ollebek, Assendelft. Nieuwelingen: 1. H. Griffioen, Diemen, 2. J. de Groot, Noordwijk, 3. D. v. d. Stroom, Assendelft, 4. A. van Bohemen, Amsterdam, 5. H. Koelemij, Haarlem, 6. H. Demmers, Pur- merend, 7. B. Schillingerhout, Zaandam, 8. H. Ensink, Hoorn. Amateurs en onafhankelijken: 1. F. Wee maes, Clinge; 2. C. Bakker, Beverwijk, 3. Jb. Kuiper, Julianadorp. 4. P. Terpstra, Amster dam, S. J. Westbroek, 6. R. Riethoven, Leiden. 7. C. Medik, Amsterdam, 8. H. Dieterman, Zaandam, 9. J. Tel, Zaandam, 10. J. deReus, Halfweg 11, P. Könst, Uithoorn, 12. J. Kroese, Wijdenes, Zondag hield „Kennemerland" een afstand rit over 56 K.M. voor de A, B en C klassen, die gezamenlijk vertrokken. De uitslagen waren: A en B-klasse: 1. H. Oudshoorn in 1 uur, 47 min. 6 sec. 2. P. Heiloo, 3. A. Drenth, 4. W. Engelhart, 5. H. Oudshoorn, 6. S. Hollander. C-klasse: 1. J. van Balen. 2. S. Terbraak, 3. S. Geldermans. Interessante polowejstrijden te Halfweg. K. Z. wint den beker. Zondag hebben de beide polozeventallen van de Kennemer Zwemclub wedstrijden te Half weg gespeeld. Het eerste zevental kreeg hierbij voor de laatste maal een kans om den beker, die reeds twee jaren achtereen door Halfweg was ge wonnen, in zijn bezit te krijgen. In een spannenden wedstrijd is het K.Z. inderdaad gelukt den beker voor een jaar in haar bezit te krijgen. Het tweede zevental speelde een aardigen •wedstrijd, doch kon het niet verder brengen dan een 20 nederlaag, waardoor halfweg 2 de uitgeloofde medaille won. Het eerste zevental kwam als volgt in het water: J. Schoone, B. G. Luttikhuizen, A. de Jong, C. v. d. Lem, D. Adrichem, H. Bruin, A. Coppens. Onmiddellijk na den ingooi trok K.Z. ten aanval en kreeg de Halfwegsche verdediging het zwaar te verantwoorden, maar zij wist aan den druk weerstand te bieden. Halfweg komt er beter in met het gevolg, dat het K.Z. doel eenige malen onder schot wordt genomen. Schoone weet zijn doel voor doorboring te behoeden. Adrichem krijgt dan den bal goed toege speeld en scoort het eerste doelpunt. Na eenige vergeefsche pogingen van Halfweg om den achterstand in te loopen breekt de rust aan. In de tweede helft is het weer Adrichem, die zich vrij zwemt en hard inschiet (02). Halfweg geeft zich evenwel niet gewonnen en trekt met vier spelers naar voren. Dit systeem brengt weliswaar eenige ver warring teweeg in de Beverwijksche achter hoede, maar spoedig is het evenwicht hersteld. Even later komt Coppens binnen den twee- meterlijn en hij moet het water verlaten. Van haar numerieke meerderheid maakt Halfweg gebruik door den achterstand tot 12 te ver kleinen. Na dit doelpunt is K.Z. weer volledig. Geen van beide ploegen ziet echter kans een doelpunt te maken, zoodat het einde komt met een welverdiende overwinning voor de Beverwij kers. die daardoor den beker voor een jaar mee naar huis kregen. BEVERWIJK 1—V.V.B. 1. Het klasse-verschil tusschen den 3den klasser Beverwijk en het pas gepromoveerde V.V.B. (4de klasse) was over alle linies dui delijk merkbaar. Voor de rust gaf V.V.B. nog behoorlijk partij, doch in de tweede helft domineerde Beverwijk zoo overtuigend, dat zes goede doelpunten na de rust de meerder heid van de Wij kers maar al te duidelijk tot uiting brachten. De Wij kers nemen na den aftrap spoedig den aanval over. De V.V.B.-keeper weet on geveer een half uur stand te houden, maar dan opent Markx de score. (10). Gesteund door den wind zijn de Wij kers voortdurend in den aanval en het is Vessies, die uit een goed genomen hoekschop den stand op 20 brengt. De enkele aanvallen van V.V.B. leveren weinig moeite op voor de goed spelende Wijker-achterhoede. Kuijer Sr. zorgt er voor, dat de rust in gaat met 30. Na de rust heeft V.V.B. het wind-voordeel, maar de meening. dat het nu wat beter zal gaan wordt door Maenhout met een doelpunt teniet gedaan. (4—9). Vrij spoedig zorgt Markx voor 50. Maenhout straft een blunder van den V.V.B.-keeper af door het halve dozijn vol te maken. (60). V.V.B. is totaal uitgespeeld. Een wijziging in het elftal blijft zonder resultaat. De Béverwijkers, die rustig doorspelen voe- Een gezelschap bewoners van de Beemster trekken met een oud-Hollandsche sjees en ge stoken in de kleederdracht van de vorige eeuw door Noord-Holland om propaganda voor hun schoonen polder te maken. Zij ver toefden op „Assumburg" te Heemskerk. Onze foto toont de aankomst voor het kasteel. ren den stand op tot 90. De V.V.B.'ers zul len meer en beter moeten trainen, want het uithoudingsvermogen was na de rust tot een minimum gereduceerd, terwijl juist de Wij- kers vooral na rust profiteerden van hun zo- mertraining. SANTPOORT MANDOLINE-CONCERT. Na de zang-, fanfare-, harmonie-, en sym- phonie-concerten wordt hedenavond in de muzieknis een mandoline-concert gegeven door de Arbeiders-Mandolineclub „Excelsior uit IJmuiden, directeur de heer Joh. B. Kok. WIJK AAN ZEE FEESTELIJKHEDEN KONINGINNEDAG. Het programma van de festiviteiten op den verjaardag van de Koningin is als volgt door het bestuur der Oranje vereeniging vastge steld: 10 uur v.m.: Verschillende spelen voor de schoolgaande kinderen op het weiland aan de Voorstraat. Watersteken. 2 uur n.m.: Optocht bestaande uit versierde wagens, fietsen enz. 4.30 uur: Ringsteken per fiets. Wedstrijd op autopeds. Van 8.30 uur tot pl.m. 10 uur: Openlucht bioscoop op het Julianaplein. Voorts gelegenheid tot dansen en feestelijk heden in verschillende zaken. HEEMSKERK BERLIJN BESTAAT ZEVEN HON DERD JAAR. In het Olympische stadion werd, als hoogtepunt van de ■feestelijkheden, ter gelegenheid van het 7e eeuwfeest van Duitschland's hoofdstad, een groótsch opgezet her- denkingsspel opgevoerd, waaraan 10.000 personen medewerkten. De op voering werd door 100.000 personen ibijgewoondw.o. rijksminister dr. Goebbels, en de minister van Oorlog, generaal-veldmaarschalk von Blom berg. BRAND IN EEN HOOIBERG. Zondagavond omstreeks half twaalf werd brand ontdekt in een hooiklamp van de gebr. De Munck, in hun tuin aan de Marquettelaan. Brandweer en politie waren spoedig aan wezig. De brand greep echter zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet meer viel te denken. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De hooiklamp die ongeveer twaalf wagen vrachten hooi bevatte, was tegen brand ver zekerd. A. D. O.—O. I. V. (6—4). Zondag wist A. D. O. in een aan doelpunten rijken wedstrijd, haar tegenstander te slaan Direct na het begin ontwikkelt zch een vW ge aantrekkelijke strijd. Er wordt aan beide kanten goed voetbal gespeeld. Beide aanvallinie's vertoonen een goed open spel, doch de verdedigingen blijven meestér van het terrein. De rust komt dan ook met blanken stand Na de rust het zelfde spelbeeld doch thans blijken de voorhoedes productiever dan voor de rust. Na 6 minuten spelen kopt y Zutfen een goed genomen corner in de totu wen 01. Kort hierop breekt van Riccel door en met een goed schot brengt hij de stand on 20. A. D. O. zit niet bij de pakken neer doei legt er nog een schepje op. Het tempo wordt thans zeer snel. Uit een vrijen schop weet v d. Kolk, tegen te scoren. Kort hierop maakt Brasser met een prachtig schot den stand »e. lijk. A. D. O. heeft thans de smaak te pakken en door toedoen van Meijer, Groot en Brasser wordt de stand binnen vijf minuten op 5_2 gebracht. Dan begint de strijd een weinig te verslap, pen en als aan beide kanten nog eenmaal i$ gescoord komt het einde met een verdiende 64 overwinning voor A. D. O. ZWEMWEDSTRIJDEN IN DE VUURLIJN HEEMSKERK. Zondagmiddag werden door de Heemskerk- sche Bad- en Zwemclub in haar inrichting aan de Vuurlijn zwemwedstrijden georgani- seerd welke in alle opzichten geslaagd mogen heeten. De geleverde prestaties waren belangrijk beter dan het vorig jaar. Toen de wedstrijden aanvingen was er zeer veel publiek aanwezio Er werd op chronometer gestart en de uitsla gen waren als volgt: 25 Meter schoolslag meisjes: 1. Plonie Oojevaar 26 1/5 seconde; 2. Tinni v. d. Ploeg 27 3/5 sec,; no. 3. en 4. waren Hennie Jongejans en Gonnie Laarkamp beiden met den zelfden tijd 29 1/5 sec. 25 Meter schoolslag jongens: 1. A. v. Dorp 22 1/5 sec.; 2. N. v. d. Burg 23 1/5 sec.; Nic Jongejans 23 2/5 sec. Heeren 50 Meter vrije slag, om den wissel beker: 1. S. Klees 44 3/5 sec.; 2. J. v. Laren 46 2/5 sec.; 3. J. Dil 55 sec. Dames 50 Meter vrije slag, oni de wissel beker: 1. Jochina v. d. Sluis 513/5 sec.; 2. Tini Knap 514/5 sec.; 3. Trijntje Eckhart 552/5 sec. Hiertegen werd door mej. Knap gepro testeerd maar het bestuur bleef bij die beslis sing welke zij in eerste instantie gegeven had, Heeren 50 Meter schot» slag: 1. J. v. Lareii 44 sec.; 2. S. Klees 49 2/5 sec.; 3. G. Buisma 49 3/5 sec. Dames 50 Meter schoolslag: 1. Jochina v. d. Sluis 50 2/5 sec.; 2. Trijntje Eckhart 552/5 sec.; 3. Frie Gaasbeek 55 4/5 sec. Ook voor de kleuters was een wedstrijd ge organiseerd, jongens en meisjes van 6 en 7 jaar. Er werd gezwommen 25 schoolslag de jon gens werden 7 meter op de meisjes gehan dicapt. 1. Jacob v. d. Berg 33 4/5 sec.; 2. Alie Bret- houwer 42 4/5 sec.; 3. Bertha Smelik 38 sec. Voor de 1000 Meter vrije slag die hierna ge zwommen werd bestond groote belangstelling. De eerste drie aankomende dames waren: 1. Annie Schipper 22 minuten; 2. Tini Knap 22.12 minuten; 3. Jochina v. d. Sluis 22.22 mi nuten. De eerst aankomende heeren waren l. J. v. Laren 19.45 minuten; 2. J. Haasnout 20.45 min.; 3. J. Meijer 23 min. Aan alle prijswinnaars werden aardige prij zen uitgereikt terwijl zij die de duizend meter binnen het half uur hadden afgelegd een her inneringsmedaille ontvingen. Geslaagde proeftocht. Zaterdag omstreeks kwart voor één is het prinselijk jacht „Piet Hein" uitgevaren voor een proeftocht. Het schip werd bestuurd door den bouwer, den heer G. de Vries Lentsch Jr. Het jacht zette koers naar Den Helder, waar het 's avonds acht uur arriveerde. In de mari- nestad, waar de nacht in de haven werd door gebracht, toonde het publiek groote belang stelling voor het prinselijk jacht. Zondagmorgen om half negen vertrok de ,Piet Hein" naar den Texelstroom. verschil lende snelheids-, draai- en stopproeven wer den genomen. De proeven hadden een buiten gewoon gunstig verloop. Op den Dooven Balg en het Kornwerderzand werden later de an kers geprobeerd. Op den terugtocht over het IJselmeer voer het vaartuig gedurende vier uren op volle kracht. Een kruissnelheid van 13 mijl of 22 km. werd daarbij bereikt. Bij aankomst van het jacht in de Oranje sluizen profiteerde een groote menigte van de gelegenheid reeds nu het sierlijke schip van nabij te beschouwen. De heer E. Crone, die ons het een en ander mededeelde, was vol lof over dezen tocht waarop in totaal 200 km. werd afgelegd. Aan boord bevonden zich de leden der com missie, die het geschenk namens het Neder- landsche volk aanboden, alsmede de heer Voogd, ontwerper der plannen en voorts extra personeel van de firma Stork voor het contro leeren van de machines. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. van alle Abonnès van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. RECHTSZAKEN VRAAG: Ik ben vaste wei-kster en een halve dag per week In dienst. Heb ik bij vacantie van mijn werkgeefster recht op loon? ANTWOORD: Ja. BELASTING ZAKEN VRAAG: Mijn zuster is in betrekking als meisje voor dag en nacht. Haar mevrouw gaat 14 dagen met vacantie. en vergeet haar kostgeld tc geven. Kan ze dit eischen? Tot wien moet zij zich dan wenden? ANTWOORD: Ja, zij moet zich wenden tot haar mevrouw, als zij teruggekeerd is. Bij wei gering tot betaling kan zij zich dan wenden tot het Bureau van Arbeidsrecht, Jansstraat 3S, Haar lem, Dinsdagavond 7.30 uur. VRAAG: Ik ben kostganger en betaal f10. per week. Nu ga lk met vacantie, moet ik nu kostgeld doorbetalen? (Er zijn geen afspraken gemaakt). ANTWOORD: Ja, doch In mindering mag daarop worden toegepast hetgeen aan kosten voor eten wordt uitgespaard. VRAAG: Kan een minderjarig persoon (20 jaar) trouwen zonder toestemming van zijn ouders of voogd? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Hoeveel kostgeld krijgt een dagmeisje, dat In betrekking is van S7 met volle kost? ANTWOORD: f 0.75. PLANTEN. VRAAG: Mijn begonia, die vol knoppen zit, krijgt eiken dag water, maar de knoppen vallen af voordat ze open zijn. Weet U daar de oorzaak van? De plant heeft licht genoeg, maar staat niet voor het raam als de zon schijnt. ANTWOORD: Aan het aan ons gezonden bloempje kunnen wij niets bespeuren, dat zou kunnen wijzen op een ziekte, dus er moet iets aan de behandeling mankeeren. De mogelijkheid bestaat, dat de plant wel licht krijgt, doch on voldoende, ten tweede is het heel goed mogelijk, dat U de plant wel ^ater gegeven heeft doch te weinig-. Vooral de laatste dagen is de lucht erg droog. Zet de plant met de pot eenige minuten in een bak met water, b.v. 2 a 3 maal per week, dit hangt af van het weer. RECEPTEN. VRAAG: Hoe kan ik een pitriet wieg weer geheel wit maken? ANTWOORD: Met sterk zeepsop goed afboe- nen, daarna met warm water afspoelen en dan goed inpoeieren met bloem van zwavel. Buiten laten drogen, waarna de poeder weer verwijderd kan worden. DIVERSEN. VRAAG: Kan men in Bergen van Zaterdag tot Maandag kampeeren? Waar ligt het terrein? Wat zijn de kosten? Moet vooruit vergunning ge vraagd worden? ANTWOORD: 's Nachts kampeeren wordt te Bergen niet toegestaan. Wel van 8 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds. De vergunning daarvoor moet schriftelijk worden aangevraagd bij B. en W., ten Raadhuize en kost £0.50; U kunt daarvoor dan wel eenige weken kampeeren. maar alleen over dag. VRAAG: Op welke dagen en uren is het Kon. Paleis, het Vredespaleis, de Gevangenpoort en het panorama Mesdag te bezichtigen? Te Den Haag. ANTWOORD: Hei Koninklijk paleis uuniuikiijn ijcums aan het Noordeinde is dagelijks te bezichtigen, wanneer de Kon. Familie niet aanwezig is. Geopend van l Mei1 October van 9 tot 17 uur, van 1 Oct.1 Mei van 1015 uur. Op Zon- en Feestdagen geen toegang. Het Vredespaleis is ter bezichtiging opengesteld op werkdagen en op den eersten en derden Zon dag der maand van 1416 uur. De Gevangen poort is geopend op werkdagen van 1 April1 Nov. van 1017 uur. van 1 Nov.16 Febr. van 1015 uur, van 16 Febr.1 April van 1016 uur. Op Zon- en feestdaen van 13 uur af ge opend. Nieuwjaarsdag gesloten. Het panorama Mesdag (niet te verwarren met museum Mesdag), Zeestraat 65b, geopend op werkd. van 1 Maart— 1 April van 1016 uur, van 1 April1 Oct. van 10—17 uur, van 1 Oct—1 Nov. 10—16 uur, van 1 Nov.1 Maart 1015 uur, op Zon- en feestdagen van 12 uur. VRAAG: Wat heeft men voor papieren noodig om per motor naar België te gaan? ANTWOORD: Een doaunekaart. Aanvragen aan den A. N. W. B. te Amsterdam of Den ITaag. Nlet-leden van dien bond moeten veertig cent be talen. VRAAG: Wanneer is het Rijksmuseum ge opend, wanneer het paleis op den Dam? Kosten? ANTWOORD: 1. l Aprill October, geopend 105 uur. Kosten f 0.25. Woensdag, Zaterdag Zondag f 0.10. 2. 1 April30 September: 94 uur. Kosten f 0.25. Het incident met de „Augusta" WASHINGTON, 21 Aug. (A.N.P.) Pres- dent Roosevelt en staats-secretaris Huil heb ben te kennen gegeven, dat niet eerder offi- cieele stappen zullen worden ondernomen naar aanleiding van het incident met het admiraalschip „Augusta" dan dat de verant woordelijkheid zal zijn vastgesteld. Indien de omstandigheden zulks rechtvaar digen, zal, naar men meent te weten, scha deloosstelling worden gevraagd. Zoowel de president als Huil noemden het een ongelukkig incident en zeide, dat men het onderzoek der diplomatieke en maritieme vertegenwoordigers te Sjanghai moet af wachten. Ambtenaren van het staatsdepartement hebben er den nadruk opgelegd, dat tot nu toe nog slechts weinig inlichtingen over het incident zijn ontvangen en dat uit deze in lichtingen nog valt op te maken of de bom uit Chineesche of uit Japansche kanonnen afgeschoten is. Zij voegde hier aan toe, dat indien het in cident aan een der beide landen moet wor den toegeschreven door tusschenkomst va_n de diplomatieke vertegenwoordigers een of ficieel protest zal worden ingediend, waarna volgens de internationale wetten schadever goeding zal worden geëischt

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2