Japansche troepen bezetten Woesoeng. Thijs IJs heeft een raar avontuur D' Mongolen contra Chineesche leger. Ds. Niemöller blijft in preventieve hechtenis Een olifant in stervensnood, WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1937 Hardnekkige verdediging van den Nankaupas. e bezetting van Woesoeng door de Japanners is naar-het D. N. B. meldt gisteren geheel voltrokken. Woesoeng zelf is zwaar gehavend. De havenwerken, het ziekenhuis, het quarantainestation enz., zijn zwaar beschadigd. Het Deen- sche kabelstation heeft veel te lijden gehad van het vuren. De Japansche generale staf deelt voorts mede, dat de Japansche troepen een omtrekkende beweging ten uitvoer leggen en de Chi- neesche strijdkrachten aanvallen op alle hoogten, die den linkerflank van het Nankaufront op zes kilometer ten Westen van den pas be- heerschen. De Japansche troepen, gesteund door vliegtuigen en berggeschut, dwongen de Chineesche strijdkrachten, die den Grooten Muur verdedigden ,hun stellingen te verlaten en zetten de achter volging in de richting van Kalgan in, teneinde zich aan te sluiten bij de strijdkrachten van het Japansche Kwantoengleger, die via Jehol Kalgan naderen. Een deel van de Japansche troepen zal zijn om vattende beweging langs den Grooten Muur voortzetten om de Chi neesche achterhoede, die hardnekkig den Nankaupas verdedigt, te dwingen naar het Noord-Westen terug te trekken. Ttrolgens berichten van Chineesche zijde zijn de Japansche troepen aan alle fronten in actie. Langs den spoorweg Tientsin-Poekau naderen de Japansche eenheden Tsjinghai- sien, terwijl de troepen in Tsjahar samenwer ken met de Mongoolsche troepen. Deze ver- eenigde legermacht poogt de Chineesche legers langs den Peiping-Soenjoean spoorweg te omsingelen. De leider der Mongoolsche regeering, prins Te Wang, heeft vier vendels van zijn leger opdracht gegeven de Chii- neesche troepen te verdrijven en hij is erin geslaagd afdeelingen van het Chineesche leger te omsingelen. Naar verluidt zouden de Ohineezen reeds meer dan drieduizend man. verloren hetoben, terwijl de Mongolen slechts 200 dooden telden. Het Japansche hoofdkwartier te Tientsin heeft medegedeeld, dat de Japansche lucht macht in Noord-Nopei eenige plaatsen heeft gebombardeerd. Teneinde de Chineesche troepen den terugweg af te snijden werden ook enkele strategische punten in Sjansi ge bombardeerd, halverwege Peiping en Soei- joean. De Japansche troepen rukken op over de vlakte van Hoelai, terwijl Kalgan is inge sloten. Bij Sjanghai hebben de Japansche marine vliegtuigen de Chineesche troepen bestookt en achteruit gedrongen. Japanners bezetten Lo Tien en worden weer verdreven De bladen te Sjanghai melden, dat de Ja pansche troepen, volgens schatting een bri gade groot, er in geslaagd zijn om onder be scherming van bijna alle Japansche schepen, die zich in de Chineesche wateren bevinden gisteren Lo Tien té bezetten op 30 K.M. ten noordwesten van Sjanghai, waar zij begon nen zich te verschansen. Om twee uur des middags hebben de Chineesche troepen een tegenaanval ondernomen en Japanners ge dwongen zich naar de kust terug te trek ken, waar zij hen omsingelden. Uit buitenlandsche bron wordt bevestigd: dat bij de gevechten van Maandag buiten Woesoeng een Japansche kanonneerboot tot zinken is gebracht, terwijl een torpedojager ernstig gehavend werd door Chineesche vlieg tuigen. Buitengewone zitting van het Japansche parlement. Bij keizerlijk decreet, gecontrasigneerd door de ministers is op 3 September een buiten gewone zitting van het parlement bijeenge roepen, welke vijf dagen zal duren. In deze zitting zal een wet aan het parlement worden voorgelegd, welke ten doel heeft het hoofd te bieden aan de buitengewone uitgaven, die moeten worden gedaan. Verder zullen vol machten worden gevraagd voor de controle op de industrie, handel en beleggingen. Polen Torre la Vega in handen der Franco-troepen. Ook Laredo bezet. Uit Bilbao wordt gemeld, dat de troepen van generaal Franco gistermiddag aan het front van Santaander Torre la Vega hebben bezet. De brigades uit Navarre trokken om vijf uur bet plaatsje binnen. De opmarsch werd ver volgens voortgezet. Later werd gemeld, dat de Zwarte Pijlen" het aan de kust gelegen La redo in bezit hadden genomen. Te Bayonne hebben eenige schepen, die van Laredo kwamen, een honderdtal soldaten der militie en vrouwen en kinderen aan wal gezet. Enkele soldaten hadden groote bedragen aan geld bij zich. De ontvanger van de posterijen uit Laredo bracht een bedrag van een millioen peseta's Met zich mee Sagunto door rechtsche vlieg tuigen gebombardeerd. Twee rechtsche vliegtuigen hebben giste ren de haven van Sagunto gebombardeerd. Verscheidene torpedo's en brandbommen vie len in het water, andere troffen eenige arbei derswoningen, die verwoest werden. Een vrouw en een kind werden zwaar gewond. duitschland's vertegenwoordiger bij de regeering-franco. Naar het d.n.b. van welingelichte zijde ver neemt, wordt in Duitsche diplomatieke krin- ?en Eberhard von Stohrer als opvolger van seneraal Faupel, den afgetreden gezant bij de nationalistische Spaansche regeering, .ge noemd. Duikboot lost scholen in Spaansclie haven. Projectielen troffen geen doel. Castellon wordt gemeld, dat volgens "reaedeeling van den civielen gouverneur een geboot van onbekende nationaliteit .wscheidene schoten heeft gelost op twee in ,v en van Burriana liggende koopvaardij- Jf*. De projectielen troffen echter geen iwir€cfc, na<lat de schoten gelost waren veï- eween de duikboot. Leiders der Boerenvolkspartij gearresteerd De politie heeft te Warschau wederom een aantal leidende personen der Boerenvolks partij, die, zooals men weet, op het oogeublik een staking van het leveren van levensmid delen tracht uit te voeren, gearresteerd. Naar van officieele zijde wordt medegedeeld is het op verscheidene plaatsen tot bloedige botsingen gekomen met de politie. In Jaroslaw als in Limanowa werden vijf .personen gedood. De Volkspartij heeft een algemeene sym pathie- en solidariteitsstaking ten gunste van de stakende boeren aangekondigd in Kra- kau, Botsjinia en Wielicza. Deze staking- zou piorgen beginnen. De door de Volkspartij gestelde eischen zijn ontbinding van het parlement, terugkeer van de politieke emigranten, met inbegrip van den vroegeren partijleider Witos, invoering van een nieuwe kieswet, organisatie van nieuwe verkiezingen voor de wetgevende vergadering en wijziging in de leiding van de huidige bui tenlandsche politiek. Rusland Negen doodvonnissen van den krijgsraad. Blijkens een Havasbericht uit Mos kou heeft de vergadering van de Sovjet in het gebied Moskou haar voorzitter Filatof ontheven van zijn functie. Hem werd verweten de poli tiek te verwaarloozen, te weinig in contact te treden met de leiders van de Sovjet en de Stac'banof-beweging te verwaarloozen. De „Leningradskaya Pravda" be richt, dat de krijgsraad van Lenin grad 9 leden van een „contra-revolu tionaire Trotskististische terroristi sche organisatie" ter dood heeft ver oordeeld. De veroordeelden werden onmiddellijk gefusilleerd. Zij werden beschuldigd van talrijke misdaden, o.a. het ver giftigen van arbeiders en het bewer ken van een ontploffing, vermoedelijk in een fabriek, waarbij de landsver dediging belang heeft, waardoor ar beiders om het leven gekomen zijn. Portugal Een tweede complot tegen minister-president Salazar. Reuter verneemt uit Lissabon, dat een nieuw complot tot het vermoorden van mi nister-president Salazar ontdekt is. De aan slag had op 1 Augustus moeten geschieden, doch de politie was tijdig van de plannen op de hoogte. Na het mislukken van den aanslag van 1 Juli, toen een electrisch tot ontploffing gebrachte bom Salazar niet heeft kunnen verwonden, hadden de samenzweerders het plan beraamd een gewone bom in de auto van Salazar te werpen. Joegoslavië Geruchten over Kabinetswijziging Prins-regent Paul van Joego-Slavië heeft verscheidene ministers en aanzienlijke perso nen uit het openbare leven in audiëntie ont vangen in zijn zomerresidentie. In verband met deze audiënties hebben geruchten de ronde gedaan omtrent een te verwachten re organisatie op vrij- groote schaal van het ka binet Stojadinowitsj. Deze geruchten worden door toonaangevende kringen volkomen on juist genoemd. VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Bij het doip Wolka (district Wrzesnia, West Polen) is een vrachtauto, waarop zich eenige arbeiders bevonden, bij een spoorwegovergang door een trein gegrepen. Vijf arbeiders kwa men om het leven. Er zijn verscheidene ge wonden. Amerikaansclie onderstaats secretaris naar Europa. Besprekingen over den toestand in het Verre Oosten. De Amerikaansclie onderstaatssecretaris Welles zal vandaag te Washington scheep •gaan aan boord van de Queen Mary voor een bezoek aan Groot Brittannië en Frankrijk. Hij heeft instructie den belanghebbenden regee ringen mede te deelen, dat president Roose velt besloten heeft vast te houden aan een politiek van open deur in China. Verdediging in de cel uitgewerkt Spoedige behandeling van het proces niet verwacht Men schrijft ons uit Berlijn, d.d. 24 Augustus: Uit het feit, dat de Duitsche dag bladen dag-in, dag-uit vol staan over het 700-jarig bestaan der Rijkshoofd stad en over den grootsch opgezetten Partijdag, die van 5 tot 13 September a.s. te Neurenberg zal plaats vinden, mag nog niet worden afgeleid, dat de belangstelling voor ds. Niemöller en de meer dan 50 overige predikanten der „Belijdende Kerk", die zich in voor arrest bevinden, zou zijn verminderd. Integendeel: hoe minder de Duitsche pers dienaangaande publiceert, des te meer neemt de spanning toe, waar mede het proces-Niemöller wordt tege- moetgezien. Langzamerhand schijnt men ook in de toon aangevende kringen van Partij en Staat in gezien te hebben, dat het geschil tusschen Kerk en Staat toch heel wat ernstiger is dan men aanvankelijk dacht. Reeds het verloop van het proces-Dibelius heeft duidelijk aangetoond, dat niet slechts de Katholieke, maar ook de Evangelische Kerk sterker op haar fundamen ten staat dan men in anti-kerkelijke en anti christelijke kringen aanvankelijk meende. De vrijspraak van „Generalsuperintendent" dr. Dibelius was voor hen, die de Kerk tot ge hoorzaamheid aan den Staat willen dwingen, een groote verrassing en teleurstelling, Im mers: de officier van justitie had zes maan den gevangenisstraf verlangd en aan dezen eisch kwam men niet tegemoet. De proces kosten vielen zoodoende op de staatskas en het moreele effect hiervan is stellig nog heel wat grooter dan het financieele! Interessant is hierbij, dat men niet heeft- kunnen vaststellen, of Rijksminister Kerrl,- de aanklager, de omineuse uitlating omtrent de jersoon van Christus heeft gedaan of niet. Maar juist aan deze uitlating hield dr. Dibelius onvoorwaardelijk vast en nadat Kerrl niet in het gelijk gesteld kon worden, verwachtte men algemeen, dat hij als minister van kerkelijke aangelegenheden zou aftreden. Hetgeen echter tot dusver niet is geschied. Ds. Niemöller heeft inmiddels de stilte dei- gevangeniscel benut om zijn verdediging uit te werken, waartoe hij de vergunning kreeg zijn schrijfmachine van Dahlem naar Moabit te laten brengen. Vooral in'de Amerikaansche pers is de belangstelling voor dit historisch document enorm en men zou er een kapitaal bedrag voor over hebben, althans iets hiervan reeds voor het proces te kunnen publiceeren. Naar ons werd meegedeeld, behandelt ds. Nie möller in dit omvangrijk geschrift den „Wer- degang" van den strijd, welke sedert 1933 is ontstaan en gegroeid tusschen Staat en Kerk. Hij teekent de enorme moeilijkheden, welke zich hierbij voordoen voor de Protestantsche Kerk, voorzoover deze den Bijbel onvoorwaar delijk aanvaardt als Gods Woord. Ook het Jodenvraagstuk wordt in verband hiermede aangesneden en voor de rechtbank zal ds. Nie möller er ongetwijfeld niet voor terugschrik ken in dezen zijn meening tegenover de alge meen gangbare te plaatsen. Voorloopig ziet het er echter niet naar uit, dat het proces-Niemöller spoedig zal plaats vinden en wellicht zal men er ditmaal toe overgaan, het conflict tusschen Staat en Kerk achter gesloten deuren te behandelen! Overstroomingen in Beieren. Spoorwegverbindingen verbroken. Uit Berlijn, 4 Augustus: Hevige regens heb ben ernstige overstroomingen in Beieren ver oorzaakt. De spoorwegverbindingen tusschen Beieren, Zuid Tirol en Vorarlberg zijn onder broken. De wegen staan op sommige plaatsen 50 c.M. onder water. duitscii dorp wordt verplaatst. Het geheele dorp Edderhitz in Anhalt zal ongeveer een kilometer worden verplaatst. Onder de plaats waar thans het dorp ligt is een rijke ader Bitumineuse kool ontdekt en om de ontginning mogelijk te maken moet thans het dorp op kosten van de mijnbouw- maatsehappij verplaatst worden. Aardbeving teistert de Philip- pijnen. Het eiland Alabat dreigt weg te zinken. Het D.N.B. meldt uit Manilla 24 Augustus: Het kleine eilandje Alabat, honderd mijl ten Zuidoosten van Manilla, wordt sedert de laat ste zware aardbeving op 20 Augustus voortdu rend door aardschokken die echter geleidelijk zwakker worden, geteisterd. De zesduizend inwoners kampeeren in het open veld, aange zien de meeste huizen zijn ingestort. De bevolking vreest, dat het eiland in zee zal verzinken, aangezien volgens hen de zee spiegel voortdurend stijgt, De autoriteiten heb ben deskundigen gezonden om een onderzeok in te stellen. De schade, welke de jongste aardbeving reeds alleen op het Zuidelijk deel van Luzon heeft aangericht wordt op drie en een half millioen dollar geraamd. De „Manilla Tribune" schat de totale schade op zeven millioen dollar. Consternatie in Scheveningen Levenseinde van een 108-jarige. Het circus Sarrasani, dat voorstellingen heeft gegeven te Scheveningen, maar-we gens verbintenissen elders de reeks voorstel lingen Maandag heeft afgebroken, heeft Dinsdag de eerste toebereidselen voor zijn vertrek genomen. Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur werden de dieren van het circus naar het stations- emplacement overgebracht, waarbij ook een heel oude olifant „Jenny". Deze zakte op het stationsemplacement plotseling door zijn knieën en wat. men ook probeerde, >het beest lag en bleef liggen. De politie werd er bij gehaald, die een kraanwagen liet komen, waarmede het na eenige vergeefsche pogingen enkele malen braken de touwen eindelijk gelukte het dier op de been te brengen, Nauwelijks had het dier enkele passen ge daan of het zakte voor de tweede maal in elkaar. Nu vond de politie het toch wel eerst raad zaam om een deskundig-onderzoek naar de -pörzaak van het ineenzakken te doen in stellen. De oorzaak, waarbij mevr. Stosch-Sarrasani en de heer Van Bylandt, directeur van den Haagschen Dierentuin aanwezig waren, was niet zoo moeilijk vast te stellen. „Jenny" toch is een beestje van 108 jaar en al kunnen olifanten veel ouder worden, toch leed dit dier kennelijk aan ouderdomszwak te. Ook het personeel van 't circus wist dat heel goed, liet „Jenny" niet meer in het cir cus werken, alleen aan het versieepen aan het zware materiaal nam zij af en toe deel. En tenslotte, „Jenny" wist zelf ook heel goed dat haar einde naderde, wist heel goed, dat wanneer ze zou gaan liggen, ze nooit meer zou kunnen opstaan, want ook al lijken die zware pooten ijzersterk, de ouderdom zou deze massieve blokken verhinderen om het nog veel zwaardere, plompe lichaam op te tillen. Daarom ook had „Jenny" zich sinds twee jaar niet op het behagelijke stroodek uitgestrekt. De heer Van Bylandt adviseerde om het dier af te maken. Maar daar wilde mevr. Stosch-Sarrasani niet van weten. Zij telefoneerde naar haar man, die met een ge deelte van het circus in Brünn in Tsjecho- Slowakije voorstellingen geeft. „Nicht tot machen" sprak deze aan de andere zijde van den draad en daarmede was de vraag: al of niet afmaken, beslist. En dit sentiment was in zekeren zin te begrijpen. Want men weet hoe circusmen- schen aan hun beesten zijn gehecht. En vooral in dit geval. Was „Jenny" niet de oli fant, die den traglschen circusbrand te ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. - Pierel? Ja, Thijs? Pierel, zou ik het ook niet eens mogen probeeren, een stuk ijs zoo mooi maken? Dat zou ik ook leuk vinden! Natuurlijk, beste jongen. Het komt prachtig uit, want ik heb nog een ruwe klomp voor je. Kom dan. "En hog geen vijf minuten later was Thijs bezig een groote, ruwe klomp ijs naar binnen te duwen. Het viel niet mee, want ijs is erg zwaar, vooral als het zoo n erg groot stuk is. Maar hij bereikte toch de plaats van bestemming en nu kreeg Thijs een groote houweel van Pierel. Ook dat viel niet mee, want ook het houweel was bijzonder zwaar. Maar het lukte hem toch vrij aardig. Antwerpen had, overleefd? Was „Jenny" niet de politie-agent van de andere olifanten en had hij niet vele malen een oppasser het leven gered door hem voor de zware pooten van een anderen olifant weg te trekken om dan haar broer of zuster de afstraffing te geven? Lief en leed had „Jenny" met de familie Sarrasani doorgemaakt en doorleefd en daar om was het te begrijpen, dat men het dier geen gewelddadigen dood wilde laten ster ven. Weer kwam de kraanwagen het was in- tusschen 6 uur geworden en weer werd „Jenny" in de takels geheschen. In de straat langs het iets hooger gelegen emplacement sloegen honderden Scheveningers het schouw spel gade. Een groote platte wagen werd naast het emplacement gereden, de hekken, die een afscheiding vormden, werden verwijderd en na veel moeite slaagde men er in om den olifant op den wagen te leggen. Twee forsche paaTden brachten het rustig liggende dier blijkbaar was het reeds veisuft in snel tempo naar den dierentuin. Dat dit transport groote be langstelling trok, behoeft nauwelijks te worden gezegd. Op een afgelegen plaats in den Dierentuin, waar een stroodek was aangebracht, werd „Jenny" van den wagen gerold. Toen was het negen uur in den avond. „Jenny" gaf om tien uur 's avonds den geest, toen de rust in den Dierentuin was terugge keerd. Zij stierf aan ouderdomszwakte. Zoo kwam de 1<>8-jarige Jenny aan haar emde, „Jenny", die stervende in de takels hing en stervende door de Haagsche straten reed. Kinderen nemen Atropine- pillen in. Toestand van een van hen zorgelijk. In een woning aan de Eeftinksweg te Enschede, heeft zich Maandagmiddag een ernstig vergiftigingsgeval voorgedaan, waar van drie kleine kinderen, allen meisjes, de slachtoffers geworden zijn. De vrouw des huizes van B„ die ziekelijk is, gebruikt Atro- pine-pillen en op tot nu toe niet opgehelder de wijze hebben haar dochtertjes zich daar van een hoeveelheid verschaft. Op een ge geven moment maakte de moeder uit een ge sprek met de kleinen op, wat er gebeurd was, waarna onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. Dr. Lottegering, die spoedig ter plaatse verscheen, achtte het noodzake lijk de kinderen, van wie het oudste 4, het tweede 2 1/2 en het jongste ongeveer 1 j aal oud is, en die intusschen het bewustzijd ver loren had, naar een ziekenhuis te doen ver voeren. Zij zijn o ongeveer 6 uur overgebracht naar 't Katholiek ziekenhuis. Ofschoon de toestand van de kinderen, die een vrij groote hoeveel heid van het bedwelmingsmiddel moeten hebben ingenomen, zich aanvankelijk heel ernstig liet aanzien, was Dinsdagmorgen, volgens Het Volk, een lichte verbetering- in getreden, vooral bij de beide jongsten. De toestand van het oudste meisje was ook Dinsdagmorgen nog zorgelijk. WWJWJAMMA donderdag 26 augustus. hilversum i, 1875 m. Avro-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 1.0,30 Omroeporkest, en solist. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.30 Zang en Gramofoonplaten. 2.10 Modepraatje. 2.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste en gramofoon muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 AVRO- Dansorkest. 7.30 Radiojournaalflitsen. 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.10 De Twilight Serenaders. 9.00 Radiotooneel. 10.10 Kovacs Lajos' orkest 11.00 Berichten ANP, hierna Avro-Dans orkes t11.40—12.00 Gramofoon muziek. hilversum n, 301 m. 8.00—9.15 k.r.o. 10.— n.c.r.v. 11.00 kro. 2.00—12.00 ncrv. 8.009.15 en 10,00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten, 12.15 KRO-orikest, en gramofoonmuziek. 2.00 Gra mofoonmuziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 3,00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonplaten. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Bas-Bariton en piano. 6.00 Gra mofoonmuziek. 6.15 Accordeonsoli en gramo foonmuziek. 6.45 Geheelónthouderspraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekover zicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Haarlemsche Orkestvereeniging en solist. 9.10 Bijbelsche causerie. 9.40 Vervolg concert. 10.20 Berichten ANP. 10.2512.00 Gramofoonplaten. Schrift lezing. droitwich, 1500 m. 11.25 Gramofoonplaten. 12.05 BBC-Midland- oi'kest en solist. 1.05 Sopraan en bariton. 1.35 Gramofoonmuziek. 2,05 Het B. Crook-kwintet. 2.50 Declamatie. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.35 Het Stedelijk orkest Bournemouth, en solist. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Henry Hall en zijn band. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie over Samuel Sorbière. 7.00 Revue-programma. 7.35 BBC-Harmonie-oiikest. 8.00 „Cricket-profes sionals", causerie. 8.20 BBC-Symphonieorkest, en solist. 9.40 „They had been warned", cause rie. 9.45 Orgelspel. 10.00 Berichten. 10.20 Radio tooneel. 11.20 Billy Cotton en zijn Band. 11.50 —12.20 Dansmuziek (Gr. pl.) radio paris, 1648 m. 7.10, 8.20 en 11.10 Gramofoonplaten. 12.50 An- dré-orkest en zang. 2.20 Gramofoonplaten. 3.50 dito. 7.23 Chansons. 7.38 Gramofoonpl. 8.05. Duetten. 8.50 Amati-kwartet en solisten. 10.05 Omroeporkest. 10.50 Gramofoonpl. keulen. 456 m. 6.50 Heinz Putsche's orkest. 8.50 Omroepor kest. 10.20 Volksliederconcert. 12.20 Verzoek- concert. 1.35 Kurhessisch Landesorkest. 2.35 Omroepschrammelensemble. 4.20 Fred. Hipp- mann's orkest. 5.50 H. Hagestedt's orkest. 8.30 Omroeporkest. 9.20 Gramofoonplaten. 9.40 Ra diotooneel met muziek. 10.5012.20 Landes orkest Gouw Baden. brussel 322 m. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.2.50 Omroeporkest 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Kleinorkest, en gramofoonmuziek. 6.50 en 7.23 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest, 10.2011.20 Omroepdansorkest. brussel 484 m. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest, 1.30 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 Vioolvoordracht. 6.35 en 7.35 Gra mofoonplaten. 8.20 Kleinoikest. 9,20 Sympho- nieconcert uit Knocke, mmv. het Parijsche Saxofoonkwartet, i'l.00—11.20 Gramofoonmu ziek. TPCHLA?' Iï 1571 M. 7.20 Omroeporkest en militair concert. 9.35 Piano, klarinet en cello. 10.20 Berichten. 10.50 Cembalovoordracht, lil .05 Weerbericht. 11.20— 12.20 Dansmuziek (gr. pl.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3