Teleurstellende resultaten van de Nederlandsche stayers. BEVERWIJK Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Vele inzendingen ter keuring. Gisteravond hield de afdeeling Beverwijk de Koninklijke Nederlandsche Maat- tfhappij v00r Tuinbouw en Plantkunde in de bovenzaal van het veilinggebouw ,,'t Cen- •rum" een ledenvergadering. De belangstel ling hiervoor was niet zeer groot. Dit was te Ureuren, daar de voor de keuring ingezon den bloemstukken een groote opkomst recht vaardigden. pe voorzitter, de heer B. Heynekamp, sprak daarover in zijn openingswoord dan ook zijn leedwezen uit. pe secretaris, de heer H. C. van der Colk, las hierna de notulen voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stuk en was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin verzocht werd, om het ledental weer omhoog te werken. In de commissie, die hier voor gekozen werd, werden benoemd de hee- ,en j, T. Groot Jr., P. Philipoom, C. Broeze. q Van der Wel en A. Martens. Vervolgens had de keuring der inzendingen plaats, die in hoofdzaak bestonden uit dahlia's. De jury werd gevormd door de hee- ren N. Passchier, A. van der Wel en H. J. Dij- Icema. Namens de commissie deelde de heer A van der Wal de toegekende punten, die buiten 't puntenstelsel vielen, mede. Het resul taat was als volgt: 1, J. T. Groot Sr., beplante mand 9 punten 2 J.T. Groot Jr., grafkrans, 9y2 punt, 3. Loni- céra Semp. Superba 8VZ punt, 4. Elegmus Argention 9 punten, 5. Electra Almifolia 9 punten, 6. Botanische Rozen 8 punten, alle van den heer H. C. van der Col'k, 7. Dahlia's in soorten 8 punten. Vaas Zinnia's 9 punten 10, Vaas Helianthus Africanen 10 punten, alle van den heer A. Martens, 11. G. van der Wel, bloemenmand 10 punten, 12. St. Paulia, Zaailing, 9 punten, 13. Dahlia Baby Royal 9J/2 punt, 14, Dahlia Little Dream 9 punten, 15. Dahlia Little Snow Queen 9 punten, alle van de fa. Steyn en Co., 16. B. Heijnekamp. Dahlia's snijsoorten 8 punten, 17 A. Martens tomaten 7 punten en aardbeien 7 punten, 19 C. Broeze, Gladiolussen Athos, Van Tienho ven, Royal Dutch 8/2, punt. Bij de rondvraag'werd de mogelijkheid be sproken om den schooltuin, die opgeheven zal worden, te behouden. Getracht zal worden in samenwerking met de bloemkweekersvereeni- ging „Flora" en Bloembollencultuur dezen tuin te behouden en er eventueel een proef tuin van te maken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. EEN INCIDENT TIJDENS HET VUURWERK. Een adres aan den Gemeenteraad. Bij het afsteken van het vuurwerk op den harddraverij dag schijnt zich aan den haven kant een incident te hebben voorgedaan bij het verhalen van schepen, die voor den wal la gen, Door de N.V. beurtvaartonderneming .De Samenwerking I" v.h. Gebr. Los, is een adres aan den Gemeenteraad gezonden, waarin deze onderneming zich beklaagt over het optreden van den waarnemenden haven meester De schepen van deze onderneming waren voorzien van zitplaatsen, waarop de clientèle plaats kon nemen om het vuurwerk van nabij te kunnen zien. Volgens het adres zou dè waarnemende havenmeester den schip per zonder eenige gegronde reden hebben aangezegd, zijn schip te verhalen, hoewel deze boot op haar vaste ligplaats lag, waarvoor jaarlijks het havengeld wordt betaald. Toen de schipper weigerde aan de opdracht van den havenmeester te voldoen, heeft deze ambtenaar een Rijksveldwachter en een in burger gekleed persoon, die weigerde een le gitimatie te vertoonen te hulp geroepen, om de boot van ligplaats te doen veranderen. Daarbij zou de Rijksveldwachter een zoon van denschipper een duw hebben gegeven, waar door hij achterover sloeg op de banken. De adressant verzoekt aan den Gemeenteraad naar dit incident een onderzoek te doen in stellen. Het adres is mede onderteekend door den heer G. Stuten, die eveneens een beurt- vaart op Amsterdam onderhoudt. DE COLLECTE VOOR HET ROODE KRUIS. Zooals wij reeds berichtten zal de j aarlij k- sche collecte voor het Roode Kruis te Bever wijk op Zaterdag 28 Augustus en te Heems- kerk op Zaterdag 4 September worden ge houden. Van de opbrengst is 80 pet. voor het zieken huis en 20 pet. voor het vredeswerk van het I Ned. Roode Kruis bestemd. Het Roode Kruis Ziekenhuis, dat nu bijna tien jaren bestaat, heeft reeds duizenden hulp en genezing gebracht en omdat slechts eenmaal per jaar een beroep wordt gedaan op de liefdadigheid voor dit doel, vertrouwt het j bestuur er op, dat allen iets zullen geven om I op deze wijze de mooie en nuttige instel ling die het Roode Kruis is, te steunen. De twintig pet. van de opbrengst, bestemd voor het hoofdbestuur worden besteed aan het vredeswerk van het Roode Kruis, zooals bijvoorbeeld de hulpposten, die bij ongevallen op den weg zulke uitstekende diensten be wijzen, het werk van de transportcolonnes en oe bloedtransfusiediensten. Het geld van deze collecte wordt dus goed en nuttig besteed, j Het bestuur van de plaatselijke afdeeling I '^trouwt er op, dat de transportcolonne bij 00 collecte op aller medewerking zal mogen wenen en dat deze geldinzameling voor zoo'n wig doel een groot succes zal mogen zijn. Bij hun aankomst op het vliegveld Le Bourget werden de winnaars van de race IstresDamascusParijs, de Italianen Cupini en Paradisi, door de Fransche ministers Sarraut (midden, links) en LaurentEynac begroet. UITSLAGEN VAN POSTDUIVENVLUCHTEN. De postduivenvereniging „De Reisduif" heeft deelgenomen aan twee wedvluchten van uit Quievrain over een afstand van 243 K.M. en uit Roozendaal, afstand 105 K.M. De uitslag van de vlucht uit Quievrain was als volgt: W. van Roon 1 5 24; A. Weeda 2 9 11; J. van der Heuvel 3' 15 23; J. Schipper 4 7; G. van der Winden 6 112 1:3; J. Kramers 8 16; H. D. Claus 14; P. van der Hout 17; A. Kat 19; W. A. Schouten 20; A. de Kraker 21; M. Koorn 22'; J. Dinger dis 25; M. van 't Ho ff 10 en 18. In concours waren 124 duiven. De snelste duif vloog 911.80 meter per minuut. Aan de vlucht vanuit Roozendaal vlogen 267 duiven mee. De snelste duif bereikte een snelheid van 715.92 M. per minuut. De uit slag was: J. Exalto 1 14 27 46; H. D. Claus 2 38 41; M. van 't Hof 3 11' 24 28; M. Koorn 4 8 26; A. Kat 5 17 2il; J. van der Heuvel 6 10; W. van Roon 7 15 22; P. Dekker 9; D. Philippi 12 13 2'5 40 48 W. Zoutman 16 43; G. van der Winden 18 39 47; A. Weeda 19 42; E. Bruins 20 23; J. Schipper 29 49; J. Dingerdis 30 33 34; J. Kramers 31; E. Bruins 32; J. Luntz 35; P. Luit 36 50; P. van Dessel 37; J. de Prijker 44 C. van der Wal 45. De postduivenvereeniging „De Stormvogel" nam Zondag eveneens deel aan de wedvluch ten vanuit Quievrain en Roosendaal. De uit slag vanuit Quievrain was als volgt: C. Dek ker 1 1'3; J. Hoef akker 2; A. van der Wel 3 7; L. Kneppers 4 9; P. Loogen 5 11; A. van Lint 6 10; Ph. Joosten 8; J. Klaver 1!2. De snelste duif ontwikkelde een snelheid van 875 M. per minuut. De uislag van de vlucht uit Roozendaal was: J. Timmer 1 18 19; C. Dekker 2 3 20; A. Koster 4 12 21.. A. van Lint 5 6 7; F. Braun 8 14 15 16; W. Smit 9; N. de Wildt 10 23 26; L. Kneppers 11; C. Koehx 13 25; L. de Vries 17 22; Ph. Joosten 24; J. Klaver 27; J. Hoefakker 28; A. van der Wel 29, 30. De snelste duif vloog 723 M. per minuut. Zondag a.s. nemen beide vereenigingen deel aan een wedvlucht vanuit St. Kathelijne Waver over een afstand van 156 K.M. HEEMSKERK AFSCHEID KAPELAAN PERQUIN. Donderdag bestaat er gelegenheid afscheid te nemen van kapelaan Perquin. Deze afscheidsavond wordt gehouden in de gymnastiekzaal der R. K. Meisjesschool. R. K. V. V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: S.V.A. 1—A.D.O. 2. 2.30 uur. I. E. V. 2—A.D.O. 3. 2.30 uur. O. I. V. a— A.D.O. a. SANTPOORT GUNNING. De bouw van een vereenigingsgebouw en kosterswoning voor rekening van de Ned. Herv. Gemeente is gegund aan Lassings Timmer bedrijf te Heemstede, dat de laagste inschrij ver was voor f 13850. CONCERT „DE EENDRACHT". Zooals wij reeds meldden zou de harmonie kapel der Koninklijke Papierfabrieken ,,De Eendracht" is Velsen alhier een concert ko men geven. Als datum is vastgesteld Donder dag 26 Augustus. Onder leiding van den heer Boedijn wordt het volgende programma uitgevoerd: 1. Festmarsch, Rich. Strauss, arrangement S. Vlessing. 2. Nachtklange von Ossian, Niels Gade. arr. Alb. Thomas. 3. Zigeunerliebe, Fr. Léhar, arr. Roger Boquet. 4. Scènes Pittoresques, Massenet, arr. L. Millet. 5. Allegro Moderato uit de Unvollendete, Symphonie, Fr. Schubert. 6. Slavische Rhapsodie, Friedemann. 7. Ouverture „Tannhauser", Rich. Wagner, arr. L. Cribeillet. 8. Ganmatique, marche grandiose, Ger. Boedijn. CASTRICUM VEILING „ONS BELANG". Dubbele boonen per K.G. 4II Snijboonen per K.G. 8—12 Trosboonen per K.G. 814 Enkele boonen per K.G. 8—12 Tuinboonen per K.G. 411 Doperwten per K.G. 410 Capucijners per K.G. 10—20 Raspers per K.G. 10—22 Bliss Abundance per K.G. 8—10 Sla per kist 1630 Postelein per kist 1635 Andijvie per kist 16—45 Bloemkool le soort per stuk 9—12 Bloemkool 2e soort per stuk 78 Selderie per bos 2—3 Frambozen per doosje 30. ATHLETIEK. KAMPIOENSCHAPPEN K.T.K. Voor de a.s. Zondag op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan te houden kam pioenschapswedstrijden athletiek van den Kennemer Turnkring werd door 28 dames en 35 heeren ingeschreven uit de vereenigingen Concordia, Turnlust H., O.S.S., Bloemendaal- sche G.V., Gratia-Plato, Olympia en Turn lust B. Voor de 4 x 100 M. estafette werden 4 dames- en 7 heerenploegen ingeschreven, voor de Zweedsche estafette 4 heeren-ploegen. KAMPIOENSCHAPPEN K.N.G.V. Zondag 5 September worden in Wageningen de wedstrijden om de athletiekkampioenschap- pen van het K.N.G.V gehouden. Tot de deel nemers behooren verschillende K.T.K.-leden. van wie enkele vorig jaar een kampioenschap behaalden. DRIEKRINGENWEDSTRIJD. Zondag 19 September wordt in Aalsmeer een athletiekwedstrijd gehouden tusschen ver tegenwoordigende dames- en heerenploegen van den turnkring Noord-Holland's Zuider kwartier, den turnkring Purmerend e.o. en den Kennemer Turnkring. Op elk nummer mogen van iederen kring twee vertegenwoordigers uitkomen. DE AMERIKANEN TE HELSINGFORS. Gisteren zijn te Helsingfors atletiekwed strijden gehouden, waaraan een ploeg Ameri- kaansche athleten deelnam. Op het discus werpen na wonnen zij alle nummers, waarop zij uitkwamen. De uitslagen luidden: 100 meter: 1. Perrin Walker, 10.4 sec. 400 meter: 1. Mellott 48.7 sec. 1500 meter: 1. Archie San Romani 3 min. 51.8 sec. 2. Hoppania (Finland) 3 min. 53.8 sec., 3. Isohollo (Finland) 3 min. 56 sec. 200 Meter ho.rden: 1. Staley 24.5 sec. Hoogspringen: 1. Meivin Walker 1.95 M. Polstokhoogspringen: 1. Warmerdam, 4.27 Meter. Discuswerpen1. Bergh (Zweden) 47.68 Meter. VOETBAL. OM DEN ZILVEREN VOETBAL. Zondag worden te Rotterdam de jaarlij k- sche wedstrijden om den Zilveren Voetbal gehouden. De loting had het volgende resul taat: 10.uur: H.V.V.'Excelsior. 11.15 uur: V.O.C.—Hermes-D.V.S. 12.30 uur: Willem II—S.V.V. 13.45 uur: Quick (H.)Sparta. 15uur: R.F.C.—D.F.C. 16.15 uur: A.D.O.-C.V.V HET AJR.O.L.-BEKERTOURNOOI. Het programma voor het A.R.O.L.-beker- tournooi voor a.s. Zondag luidt als volgt: 11— uur: D.W.V.—H.F.C. 12.15 uur: ZeehurgiaZ.A.C. 13.30 N.A.C.—A.F.C. 14.45 uur:D.W.S.H.B.S 16.uur Blauw Witwinnaar Zeeburgia'Z.A.C. Zoowel Piet van Kempen als Snoek uitgeschakeld. Schön. Op de Ordrupbaan werden gisteravond on der groote belangstelling de series verreden van het stayers-wereldkampioenschap over 100 K.M. In de eerste serie startten in deze volgorde Severgnini (Italië) achter Pasquier, Schön (Duitschland) achter Merkens, Michaux (Bel gië) achter Van den Bosch, Wanzenried (Zwitserland) achter Juvi, Piet van Kempen (Nederland) achter Wiersma en G. Wambst (Frankrijk) achter Callier. Piet van Kempen probeerde onmiddel lijk van de vijfde plaats af te komen en slaag de er inderdaad in de vierde plaats te be zetten. Deze wist hij echter niet te behou den, toen het tempo versneld werd en na 12 ronden kreeg hij zijn eerste lap. In to taal moesten 270 ron den van 370 Meter (de baan heeft deze lengte) plus 100 Me ter worden verreden. Severgnini en Schön hielden den kop, terwijl George Wambst hen spoedig gezelschap kwam houden, Deze situa tie heeft kilometers na kilometers bestaan. Na 10 KM. leidde Severgnini met een tijd van 9 min. 11 2/5 sec. op Schön, Michaux, Wambst, Wanzenried, en Van Kempen. Na 30 K.M. was de volgorde: Severgnini met een tijd van 26 min. 10 3/5 sec. Schön, Wambst, Wanzenried, Michaux en Piet van Kempen op twee ronden achterstand, een en ander in verband met een lekke band. Op de helft van den afstand, 50 K.M., welke door Servergnini in 44 min. 113/5 sec. werd afgelegd, lag Schön nog altijd op de tweede plaats, Wambst derde, Michaux op een ronde, Wanzenried op twee ronden en Van Kempen op vier ronden. Op 70 K.M. had Van Kempen de vijfde plaats van Wanzenried weer ingenomen, die later geheel uit den koers verdween. De 70 K.M. werden afgelegd in 1 uur 1 min. 21 4/5 sec. Schön lag 30 Meter achter den Italiaan, Wambst was wat achter, Michaux op twee ronden en Van Kempen op zes ronden. Verandering in den stand kwamen er niet meer. De drie eerste stayers waren reeds ze ker van hun plaats en spanden zich niet meer in om verandering in hun ouderlingen stand te brengen. De uitslag van de eerste se rie was: PIET VAN KEMPEN. 1. Severgnini (Italië) tijd 1 uur 28 min. 16 sec. 2. Schoen (Duitschland) op 10 meter. 3. Wambst (Frankrijk) op 300 meter. 4. Michaux (België) op twee ronden. 5. Piet van Kempen (Nederland) op zeven ronden. Wanzenried (Zwitserland) had opgege ven. Van Kempen verklaarde ons, dat hij de laatste nachten zeer slecht had geslapen, we gens zeer groote nerveusiteit. De tweede serie. In de tweede serie startten de Duitscher Lohmann, de Franschman Terreau, de Belg Meuleman, de Engelschman Grant, onze landgenoot Snoek, en de Italiaan Bovet. Direcet 11a den start nam Meuleman den kop en wer de volgorde: Meuleman, Grant, Lohmann, Terreau, Snoek, terwijl na 40 ron den de Italiaan Bovet reeds een ronde achter op geraakte. De strijd werd aanvankelijk in de kopgroep gevoerd en na 20 K.M., die in 17 min, 34 sec. werden afgelegd, was de volgorde: Lohmann, Terreau, Grant, Meuleman, Snoek en op een ronde Bovet. Na 62 ronden passeerde Snoek Meuleman, kilometer na kilometer bleef de stand onge wijzigd en na 40 K.M. was het klassement Lohmann, in 35 min. 47 1/5 sec., Terreau, Grant, Snoek, Meuleman en Bovet, de laatste op een ronde achterstand. Dze volgorde werd ook in de volgende 10 K.M. bewaard, de 50 K.M. werden door Loh mann in 44 min. 32 4/5 sec. afgelegd. Zevenentachtig ronden voor het einde viel de groote slag in de staartgroep. Verwoede strijd. Tien ronden lang streden Grant en Snoek met elkaar om de derde plaats. Een keer ge lukte het Snoek voor te komen, doch Grant kawam binnendoor weer terug en heroverde na een zeer vermoeienden en heftigen strijd de derde plaats, Maar beide stayers, Grant en Snoek, waren dermate van dit gevecht vermoeid, dat de Belg Meuleman, die in de achterste gelederen het gevecht eens had aangekeken, er van profi teerde en met een prachtige rush over Grant en Snoek heenkwam en de derde plaats be zette. Na 70 K.M. was re stand Lohmann in 1 uu^ 10 min. 12 2/5 sec., Terreau, Meuleman, Grant, Snoek en tenslotte Bovet op twee ronden. Ih het verdere verloop van deze serie kwam geen verandering meer, zoodat wij ten slotte den volgenden eindstand verkregen: 1. Lohmann (Duitschland) 1 uur 34 min. 15 sec. 2. Terreau (Frankrijk) op 40 meter. 3. Meuleman (België) op 200 meter. 4. Grant (Engeland) 5. Snoek (Nederland). 6. Bovet (Italië) op ruim twee ronden. De beide Nederlanders Piet van Kempen en Snoek zijn dus uitgeschakeld en zullen a.s. Donderdagavond niet in de finale komen. Hiervoor zijn geplaatst de Duitschers Loh mann en Schoen, de Franschen Wambst en Terreau, de Belg Meuleman en de Italiaan Severgnini. De tweede serie was veel interessanter dan de eerste, voornamelijk doordat het gevecht om de derde plaats tusschen Grant, Snoek en Meuleman geheel open was, terwijl vooraan tusschen Lohman en Terreau, die zich resp. met de eerste en tweede plaats tevreden stel den, zonder te trachten een ronde uit te loo- pen, totaal niet gestreden werd. Het publiek had groote waardeëring voor het werk van Grant, Meuleman on Snoek, waarbij bleek dat de Engelschman sterk fa voriet was. HANDBAL. LIJNDEN—HAARL. ELFTAL. Vrijdagavond a.s. speelt om 7 uur op het Lijnden-terrein een Haarl. handbalelftal te gen Lijnden I. Het Haarlemsche elftal is als volgt samengesteld: B. Steeman, F. Hartendorp, C. Blazer, M. v. d. Plas, G. Bakker, J. Bakker, P. Brusse, F. Nosko, H. Buter, D. Blokker, J. Duyff. Reserves: J. Andringa. N. Couzijn. Kleeding Haarl. team: zw. broek, rood shirt. Vertrek 6 uur 15 Nagtgaambrug. LIJNDEN-TOURNOOI. Aan het groote Lijnden-handbaltournooi, dat gespeeld zal worden op 29 Augustus, 5 en 12 September a.s. zullen onze Haarlemsche clubs Rapiditas en Concordia ook deelnemen. Concordia heeft met één dameselftal Rapiditas '31 met een dames- en heerenteam ingeschreven. De Nederlandsch-Indisclie Film journalen. Aan verbetering van de kwaliteit wordt gewerkt. In verband met de geruchten omtrent den moeilijken toestand van het Algemeen Neder- landsch-Indisch Filmsyndicaat, tot welks reor ganisatie de heer Roem, directeur van Pro- filti, zich de vorige week per vliegtuig naar Indië heeft begeven, en mede in verband met het feit dat in onze groote bioscoopconcerns de journalen uit de programma's genomen blij ken te zijn, hebben wij naar de productie der Nederlandsch-Indisclie filmjournalen geïnfor meerd. Men deelde ons mede, dat deze nog regel matig per K.L.M.-vliegtuig in Nederland wor den aangevoerd en dat de niet-vertooning er van in een aantal bioscopen het gevolg is van ontevredenheid van de bioscoop-exploitanten over de kwaliteit van het product. Het Algemeen Nederlandsch-Indisch Film syndicaat deelde ons mede, dat het met de hulp van den heer Roem het vaste voornemen heeft om dit voorlichtingsmiddel omtrent Nederlandsch-Indië te handhaven. A.N.I.F. hoopt, dat de Nederlandsche bioscoopexploi tanten en het Nederlandsche publiek vertrou wen zullen hebben in zijn pogingen om de technische moeilijkheden, welke het voor de tropen nieuwe bedrijf ondervinden, te over winnen, in de eerste plaats, omdat slechts door aller medewerking het primaire doel van de oprichters verwezenlijkt wordt, namelijk de verbetering van de banden tusschen het moederland en de overzeesche gewesten. SCHEEPSONGELUK OF MISPLAATSTE GRAP? De burgemeester van Oostkapelle heeft ge rapporteerd, dat j.l. Zondag op het strand een fleschje is aangespoeld,, waarin een wit stukje papier, waarop met potlood was ge schreven: Boat sunk stranded on Thacker Rock Tor Bay Help. Hoewel men meent hier met een, zij het lu gubere grap te doen te hebben, zijn de En- gelsche autoriteiten van het geval in kennis gesteld. scheep/ LTJMNÊM C15C0. HOLLAND—AMERIKA LIJN Vancr. n. Rot. 22 te San Fran- Lochkoil, Rott. 11. Vancouver 21 v. Cham- I' ico, -tnnendijik, Rott. n.N. Orl. p. 22 Casquets. 'Taaentes, Balt. n. Rott. 23 te Philadelphia. T/JffN.-York n. Rott. p.-23 Sëilly. "MIMJJk, 21 v. Rott. te Vanc. k, Rott. n. N.-Orlans 22 v. Tampico. HALCYON LIJN. «gaeöb., 24 v. Gefle te Vlaard. Schied., 24 v. Lulea te Rott. A LIJN «eggestroom (t.) 24 v. Havre ïfifont- vertr. 26 v. Beira n. Rott. (u.) 24 te Dar-es-Sal. (t.) 23 v. Port Natal. 24 v. Rott. n. Hamburg. Jkerk (uitr.) 24 v. Amst HOT.!." M - L,TJN (t.) p. 23 Ouess. HOLLAND— AUSTRALIë LIJN. hnctoen (u.) 24 te Kurrachee. KON I-IOI^ANDSC'-IE LLOYD Montferland, 23 v. Amst. te B.-Ayres. Salland, 23 v. B.-Ares n. Amst. Zaanland. 24 v. Amst. n. Hamb. KON NED STOOMBOOT MIJ Bodegraven, Chili n. Hamb. 24 Brunsbuttel. Ariadne, Venetië n. Amst. 23 v. Algiers. Bacchus, 23 v. Rott. te Tunis. Cottica, 21 v. Curag. n. Pto. Cabello. Dido, 24 v. Bordeaux te Amst. Ganymedes, 23 v. Varna te Const. Merope, 23 v. Piraeus n. Lefkandi. Nereus, 23 v. Danzig n. Stettin. Orion, 24 v. Rott. n. Aegion. Sim. Bolivar, 23 v. Cristob. n. Cart. Van Rensselaer, 22 v. W.-Indië te N.-York. Deucalion, Portimao n. Genua p. 22 Gibralt. Stuyvesant, Param. n. Amst. p. 23 Fini- sterre. Barneveld, Chili n. Amst. 22 v. Curagao via Liverpool. Hebe, 24 v. Amst. te Kopenhagen. Achilles, 23 v. Catacola te Piraeus. Trajanus, Palarmo n. Amst. p. 2'4 Lydd. Ulysses, Sete n. Gent p. 24 Gibraltar. Vesta, Stamboul n. Antw. 24 135 m. Z.W. v. Titus, Levant n. Amst. 24 140 m. Z.W. v. Ouessant. Hercules, 24 v. Bourgas te Varna. Calypso, 24 van Arzew te Londen. Agamemnon, 24 v. Susa te Garston. ROTTERDAMSCHE U.OYD Dempo (uitr.) 24 te Singapore. Indrapoera (t.) 24 van Southampton. Modjokerto (u.) 24 te Antw. Palemb. (t.) 23 v. Port Sudan. Brastagi (t.) p. 24 Ouessant. Sitoebondo (uitr.) p. 24 Pantellaria. Slamat (uitr.) 23 v. Lissabon. Baloeran (cruise) 23 v. Pt. George. K. Inten, N.-Orleans n. Mac. p. 23 K. de Goede Hoop. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (u.) 22 60 m. Z.W. v. Nitqn. Alhena (t.) 23 v. Santos. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. P. Laut. (t.) 24 v. Pt. Said. Joh. v. Oldenb. (u.) 24 v. Pt. Sd. J. P. Coen (toerreis) 24 te Aandalsnes. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Protesilaus, Rott. n. Jap. p. 23 Gibraltar. Patroclus, Jap. n. Rott. 23 te Hongkong. Diomed, Japan n. Rott. 24 v. Singapore. Glenogle, Jap. n. Rott. 21 van Colombo. Prometheus, Amst. n. Bat. 23 te Swansea. Achilles 22 v. Rott. te Yokomama. Van reederij veranderd. Het op 31 Juli van Gijon te Amsterdam aangekomen Engelsche stoomschip Tusker Rock heeft aldaar eenige herstellingen uitge voerd en is inmiddels overgegaan aan een Grieksche reederij. Het schip is nu met den naam Armatia wederom in zee gestoken. Naar haar station terug. De in Nieuwediep gestationeerde sleepboot Utrecht van Bureau Wijsmuller, welke hier een paar weken geleden aankwam om te dok ken en een schoonmaakbeurt te ondergaan, is daarmede gereed gekomen en wederom naar haar station teruggekeerd. AANGEKOMEN. 23 Augustus: Prowess m.s. Londen Walborg s.s. Lovisa Pluto s.s. Gothenburg Trton s.s. Hamburg Orpheus s.s. Stettin Kylemount s.s. Swansea Rydal Force s.s. Swansea 24 Aupgustus: Ousel s.s. Liverpool Cyril s.s. Archangel Purfina m.s. Duinkerken Dido m.s. Bordeaux VERTROKKEN. 23 Augustus: Konsuls P. Dannebergs s.s. Danzr Themis s.s. Bremen i Oise m.s. Kings Lynn Nynas m.s. Kolding 24 Augustus: Lysaker IV s,.s. New Castle St. Annaland s.s. New Castle Menjinski s.s. Archangel Naar het buitenland verhuurd. Het Nederlandsche stoomschip Rossum is voor een reis, in te gaan tusschen 20 Septem ber en 12 October a.s., verhuurd aan de Uni ted Africa Company Ltd. Het schip zal be vracht worden van West Afrika naar een Engelsche of West-Europeesche haven. Om te dokken. De Grieksche stoomschepen Mount Parnas sus en Mount Pera worden resp. van Swansea en van Terneuzen in ballast binnen verwacht om te Amsterdam in één der droogdokken menige herstellingen te ondergaan. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 Augustus, Bevallen 20 Augustus: P. E. F. Kollewijn— ioomers, d.; 23 Augustus A. RooslootPel ler, z.; A. W. M. Franssenv. As, z.; P. de Blaazer—Hendriks, d.; 24 Augustus: F. Ausma —Spang, z.; A. J. VeenBaars, z.; E. Hooft— van Doorsselaer, z.; Overleden 22 Augustus: H. Wensing, 60 j., Jelgersmastraat; 23 Augustus: J. Veen, 80 j., Gouwstraat; C. van Altena, 74 j., Gaslhuis- laan; C. E. OosterbaanGrotelüschen, 72 j., Kamperlaan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5