Tomaten worden vernietigd. Buiten haar kringen Nieuwe Japansche troepenafdeelingen arriveeren te Sjanghai om deel te nemen aan den hard- Wegens overproductie worden in het Westland duizenden kilo's tomaten vernietigd. nekkigen strijd tegen de Chineesche regimenten Een kijkje op het terrein achter de veilig te Naaldwijk Een oorspronkelijk als landvliegtuig gemonteerd toestel is op Oud-minister Postuma (rechts) bij de ontvangst der deel- Schiphol omgebouwd tot watervliegtuig en zal het eerste nemers aan het wereld-zuivelcongres door het gemeente- sport-watervliegtuig in Nederland zijn, waarmede op de Nieuwe Meer onderricht wordt gegeven bestuur van Berlijn De Belg Meulenberg heeft het wereld kampioenschap wielrennen op den weg bij de wedstrijden te Kopenhagen ge wonnen. Het peleton onderweg De molen, die op het Buitenhof te Den Haag wordt gebouwd voor de .Meer Werk'-actie welke in Septem ber in de residentie gehouden wordt, nadert zijn voltooiing Het Chineesch Japansch conflict. Sterke afdeelingen Engelsche troepen zorgen te Sjanghai voor de bewaking der internationale concessie tegen ongewenschte aanvallen Minister-president dr. H. Colijn is Dinsdag van vacantie in ons land terug gekeerd. Dr. Colijn bij aankomst op het station H.S.M. te Den Haag FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 30) „Er is wel iets, wat je doen kunt, Terry", zei hy langzaam. „En dat is?" „Je kunt naar beneden gaan, in een taxi stappen en je aanstaanden man van dat schip terughalen. Terry, hij is een flinke ke rel. Dat moet ik zeggen. Dat meen ik. Iemand die zoo kan handelen, als hij vandaag ge handeld heeft, is een kerel!" Ze keek hem steeds glimlachend aan. „Denk je, dat ik het heusch moet doen Jack?" „Zeker denk ik dat. Hij Is een fijne kerel. En hij kan vechten. Hij kan eerlijk vechten. Dat wil ik dan maar zeggen". „Jullie moeten samen een vereeniging stichten tot wederzijdsche bewondering", zei Terry. „Dat hebben we al gedaan. Tot gezamen lijke bewondering van jou!" „Bewondering?" „Liefde!" zei hij met nadruk. „Odus je houdt van me?" vroeg ze onschuldig. „Dat wist je allang!" zei hij. Ze schudde het hoofd. „Er bestaat meer dan één soort van liefde, Jack. Er is een liefde die boven trots uitgaat en er is een die er beneden blijft" ^ik snap niet, wat je bedoelt". „Ik denk toch van wel", wierp ze hem te gen". Als ik bijvoorbeeld van een man hield, dan zou ik er niet tegen opzien hem achter na te loopenbij hem thuis te komen, me uit te geven v.oor zijn zusteralles te doen, om hem maar te zien te krijgen. Mijn liefde zou grooter zijn dan mijn trots. Dus als ik een man was". „Gelukkig, dat je het niet bent!" „Maar als ik het wasdan zou ik me niet door gebrek aan geld laten weerhouden, om tegen een meisje te zeggen, dat ik van iaar hield, om haar te vragen óf ze met me wilde trouwen". „Niet? Maar veronderstel eens, dat je niet in staat waart om haar rekeningen te beta len, dat je er geen huishouden op na kon houden, zooals zij dat verwachtteals waaraan zij gewend was „Ik zou niet zoo dwaas zijn. Ik zou het voornemen maken, hard te gaan werken en als ik haar alles wilde geven, wat ik had, dan zou ik ook bereid zijn van haar aan te nemen ,Dat kan ik niet doen, Terry", zei hij be slist. „Je zoudt me dus hier laten staan vragen, of je met me wilde trouwen en jouw gemee- ne, dwaze, hatelijke trots een hinderpaal laten blijven, hè?" „Ik geloof niet. dat hij gemeen of dw: ,s of hatelijk is", 'wierp hij haar tegen. „Ik wel", stoof ze op. „Een echte man zou niet toelaten, dat een meisje zich op die ma nier voor hem vernederde!" „Wat zou hij dan moeten doen?" vroeg „Hij zou haar In zijn armen nemencn haar kussenen tegen haar zeggen, dat hij haar nog dienzelfden dag wilde trouwen eniedereen in de stad zal nu zeggen, dat Curt naar Europa afgereisd is. Ze zullen van alles en nog wat van me denken! Als jij me niet trouwt. „Schei uit, Terry!" riep hij. „Je hebt geen recht, me zóó op de proef te stellen". „Je houdt immers van me, niet waar?" vroeg ze. „Ik aanbid je", antwoordde hij. „Maar omdat ik geld heb, wil je niet met me trouwen. Wat wil je hebben, dat ik doen zal? Mijn geld weggeven? Jack, dat zou be lachelijk zijn. Als onze liefde voor elkaar niet groot genoeg is om dien hinderpaal van mijn geld te overschrijdendan is die liefde niet veel waard, wel?" „Ik kan het op die manier niet bekijken", hield hij vol. „Weet je wat ik van plan ben te doen?" vroeg ze". Ik zal dat akelige blad „Wat de City er van zegt" opbellen. Ik zal den uit gever alles vertellen over dat gevecht tus- schen jou en Curt. Verder zal ik tegen den redacteur vertellen, dat Terry Tarpeton naar je toegekomen is onder voorwendsel, dst ze je zuster was. En dat schendblad zal hst op nemen en de heele stad zal er over kletsen en mijn goede naam zal naar de maan zijn en jij zult me wel moeten trouwen". „Terry, nou stel je jezelf als een kind aan!" „Dat doe ik, omdat ik een vrouw ben, Jack, en den man door en door ken, dien ik lief heb. Als jij niets om me gaf, dan zou ik liever sterven, dan zoo te praten. Maar jij houdt van me. En ik ben niet van plan mijn geluk te laten verknoeien door een toe valligheid als geld er een is. Hoor eens, Jack Ik weet, dat mijn geld voor jou geen gewicht in de schaal legt. Je bent op mijn portret verliefd geworden. Daarna heb je mij zelf ontmoet en bent meer van mij gaan houden dan van mijn portret. Je bent zooveel van de arme Terry Converse gaan houden, dat je haar ten huwelijk gevraagd hebt, Jack, een echte gentleman komt niet op een eens ge daan voorstel terug. Jij hebt mij ten huwe lijk gevraagd. Ik neem dat aanzoek aan". „Ik heb Terry Converse gevraagd!" sput terde hij nog tegen. „Je hebt mij gevraagd! En het komt er niet op aan, onder welken naam dat ge beurde. Ik neem jouw aanzoek aan, Jack, en wat zul jij daarop nu doen?" „Meisjes als jij willen graag een grootsche bruiloft hebben, met bruidsmeisjes, recepties en wat al meer". „Wel?" „Dat kan ik je niet bezorgen. Ik zou slechts met mijn geldgebrek te koop gaan loopen" „Ik trouw in een gewoon wandelcostuum". „En meisje als jij verlangt een buitenland- sche huwelijksreis. Ik kan die niet betalen". „Maar ik wel!" „Zie je wel?" zei hij verwijtend. „Nou denk je al dadelijk aan wat jij met jouw geld kunt doen! Maar dat kan ik niet toestaan, Terry". „OJij bent dus zoo gemeen, dat je me met mijn eigen geld niet eens wilt laten doen, wat ik wil?" „Gemeen? Te fatsoenlijk! Te veel op mijn eer gesteld". „Jack, als twee menschen van elkaar hou den, dan moeten ze een dergelijik eergevoel laten varen. Tk heb het mijne al lang prijs gegeven, door te vragen, of je met me trou wen wilt. Kun jij het jouwe dan ook niet opgeven?" Ze keek hem smeekend aan. „Terry, hoeveel geld bezit je wel?" vroeg hij. „Vi1f millioenongeveer. Hoe dat zoo?" „Wi1 je me de helft geven?" „Wel, natuurlijk!" antwoordde ze terstond. Alles zelfs". i Hij glimlachte tegen haar. „Ik heb er heelemaal niets van noodig, Terry. Maarals dat geld jou dan zóó weinig waard is, dan moet het mij ook even weinig waard zijnTerry, liefste, wil je met me trouwen?" Ze ontweek zijn naar haar uitgesterkte handen. „Maar, mijnheer Redding, dat overvalt me wel een beetje, vindt u ook niet? Ik meen, dat ik er toch eerst wel eens over zal behoo- ren na te denken, niet waar?" Hij grinnikte nu. „Binnen een minuut doe ik de deur opeu en roep mijn kostjuffrouw. Ik zal haar ver tellen, dat je mijn zuster niet bent, maar een onbeschaamd nest, dat Terry Tarpeton heet. Ik zal je zoo in opspraak bréngen, dat je wel met my moet trouwen!" „En ik zal doen, zooals ik gezegd heb.... den redacteur opbellen van „Dus we dwingen elkander om te trou wenTerry, geloof je ook niet, dat we allebei een beetje krankzinnig zijn?" „Wat is liefde anders? Is het geen soort dwaasheid?" Nu sloeg hij zijn armen om haar heen. Hij trok haar naar zich toe. „TerryTerry. liefste, je morgen met me trouwen?" Ze knikte toestemmend. „En, Jackje zei, dat we lijksreis konden maken. Maar. dan niet naarConey Island kunnen gaanmet een bus?" Hij keek haar diep in haar stralende oogen. „Ja", zei hij ernstig". ,Dat zouden we kun nen doen". En hy kuste haar. EINDE. Terry, wil geen huwe- zouden we

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8