De aanranding te Santpoort opgehelderd. De Hei bloeit. BEVERWIJK jjandelsbelangen beslaat tien jaar. Feestelijke herdenking in September. t was Woensdag tien jaar geleden? dat Kooplieden ver eeni ging ..Handelsbelangen" rïoo»ericht. De gewijzigde omstandigheden hp Beverwij ksche groentenmarkt vormden Mop de aanleiding. Ongeveer een tiental •Trigeleden werd gebroken met het toen i 7oovele jaren geldende ongebreidelde al„v. non koon en verkoop oo de aroenten- De'veilingen hadden langzamerhand fï terrein veroverd en de tuinders, die zelf San oroducten pleegden te markten verdwe SSn uit het marktbeeld. ne kleinhandelaren wilden tenslotte ook wel woordje meespreken in de reorganisatie, pip zich'ging voltrekken en voorts had de Bel op.dit gebied nog wel eenig'e wenschen. 55 was vooral de bekende exporteur, de heer t Docter, die de handelaren animeerde tot fiphting van een organisatie van kleinhande- Sn over te gaan. Daartoe werd een vergade- 7, ^houden, welke zich in een groote he istelling mocht verheugen. Vrijwel alge- 'r gehouden, welke zich in een groote be stelling mocht verheugen. Vrijwel alge- ïpen waren de handelaren de meening toe afdaan dat vooral met het oog op de toekomst f stichting van een vereeniging noodzakelijk rXweinig kon men toen nog vermoeden, Iflt'de vereeniging die Handelsbelangen" ge noemd werd, in de crisisjaren zulk gewichtig werk voor haar leden zou moeten verrichten. De jonge vereeniging bond onder leiding van den heer J. Docter, die voorzitter geworden was op energieke wijze den strijd aan tegen misstanden van allerlei aard, die het markt wezen aankleefden. Zij zocht daartoe samen werking met de veilingbesturen en mede daardoor mocht zij er in slagen vele van haar wenschen ingewilligd te zien. „Handelsbelan gen" mocht zich beschouwen als de pionier voor de organisatie van den kleinhandel. Na dat'gebleken was van hoeveel beteekenis dit voor den handel was.werd onder de kleinhan delaren de drang naar principiëele organisatie steeds grooter. Weldra volgde dan ook de op richting van de R.K. Vereeniging van Klein handelaren ,,St. Petrus" en van een Christe lijke vereeniging van marktkooplieden. Deze organisaties dienden haar gemeen schappelijke belangen in een federatie, die door de drie vereenigingen gevormd werd. Zeer veel belangrijk werk heeft „Handels belangen" in de afgeloopen tien jaren verricht. Wij herinneren b.v. aan haar bemoeiingen inzake de aanstelling van een keurmeester en aan het vele werk, verband houdende met de crisismaatregelen als de uitgifte van koopers- kaarten en erkenningsbewijzen. Het bestuur van „Handelsbelangen" heeft besloten het tweede lustrum niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Op Donderdag 30 September zullen de leden met hun dames alsmede een aantal genoodig- den in het Kennemer Theater bijeenkomen teneinde het jubileum op feestelijke wijze te vieren. Tevens zal er gelegenheid bestaan tot complimenteeren. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert a.s. Maandag 30 Augustus des avonds te 7.30 uur ten raad- huize. De agenda vermeldt o.m. benoemingen van leden voor de commissies van bijstand, een voorstel tot conversie van een geldleening en tenslotte het zeer belangrijke voorstel tot rangschikking van de gemeente Bever wijk in de vijfde klasse voor de hefifng van Personeele Belasting. PERSONALIA. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Bond van Kap persbedienden kapelaan L. van Schijndel en van de afdeeling Beverwijk van den R.K. Bond van Melkhandelaren, kapelaan Dr. F. Holthuizen. RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De Rennersclub „Kennemerland'" hield on der leiding van den heer P. Mooy in het vei linggebouw „Centrum" een ledenvergadering. Bij de ingekomen stukken waren uitnoodi- gingen tot deelneming aan het criterium van Amsterdam, de federatiekampioenschap pen op de wielerbaan te Wieringen, aan een clubontmoeting op de baan te Bergen op Zoom enz. Ook was de vereerende uitnoodi- ging ontvangen om twee bestuursleden van „Kennemerland" zitting te doen nemen in de jury voor het Amsterdamsche criterium. De uitnoodiging kon wegens gebrek aan tijd van de bestuursleden niet worden aanvaard. De voorzitter deelde mede, dat de Ronde van Assendelft ditmaal in tegenstelling met het vorige jaar eenig financieel voordeel had opgeleverd. Ook in sportief opzicht was de wedstrijd een groot succes, doordat geen geldprijzen waren beschikbaar gesteld, maar rijwielen, rijwielonderdeelen en luxe voor werpen. De ronde is mede daardoor een uit stekende propaganda geweest voor de wie lersport en/in het bijzonder ook voor de B.R.C. „Kennemerland". De training van het team, dat de vereeni ging zal vertegenwoordigen in de wedstrij den om het clubkampioenschap van Neder land op den weg, welke te Hoogerheide zullen worden gehouden, baarde nogal eenige zor gen, De voorzitter merkte op, dat er veel te weinig getraind wordt op den langen af stand en dat de animo om de vereeniging waardig te vertegenwoordigen niet bijster groot is. Op verzoek van den heer Schmidt zal het bestuur zich in verbinding stellen met een enthousiast voor de wielersport, die eventueel wet zijn motorfiets en een der bestuursle den als duorijder de renners zou kunnen ver gezellen teneinde de renners onderweg met raad en daad ter zijde te staan. Aangewezen om in team-training te gaan werden de renners Glas, Oudshoorn, Bakker, Neyzing, Heiloo, Drenth en Leguit. Nadat nog een 20-tal prijzen was uitge reikt sloot de voorzitter de vergadering. De nieuwe bioscoopprogramma's. Luxor-Theater. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer „De passagier des Doods" met Peter Lorre en Brian Donlevy in de hoofdrol len. Peter Lorre en Ralph Morgan in „De passa gier des doods". (Luxor Theater, Beverwijk.) Het is een recht feestelijke bijeenkomst, die de kopstukken der Amerikaansohe vliegwereld tezamen roept, om getuige te zijn van den doop van een nieuw, reusachtig Transatlan tisch vliegtuig. Onder de vele genoodigden zien wij den grooten vliegtuigbouwer John Fleming en den beroemden vlieger Ace Martin, welke laatste de „kist" besturen zal, met als tweede piloot Joe Randall. Joe vereert zijn chef Martin bijzonder. Hij ziet in hem niet alleen den uiterst bekwamen en moedigen ge zagvoerder, maar tevens een mannelijk karak ter, zooals er slechts weinigen gevonden wor den. In werkelijkheid is Ace Martin evenwel niets anders dan het werktuig van een buiten- landsohe mogendheid, die een uitgebreide spionpage-örganisatie in stand houdt. Het verhaal, dat Martin ophangt over een door hem uitgevonden nieuw model schroef, dat gestolen zou zijn door John Fleming, den constructeur, is dan ook sledhts een ver zinsel. Bij dezen constructeur is Ruth Franklin secretaresse. Zij is verloofd met Joe Randall. Deze is diep verontwaardigd over den diefstal en op een avond begeeft hij zich naar het kan toor, waar Roith haar werkzaamheden heeft en neemt daar zonder dat zij ervan weet, de teekeningen van den schroef weg, omdat hij heilig gelooft, dat zij Martin toebehooren. Op deze wijze is hij dus, zonder dat hijzelf daar van het flauwste vermoeden heeft, mede plichtig aan Martin's duistere praktijken. Martin wil de plannen verkoopen aan de spionnage-centrale, waarvoor hij werkt, maar hij krijgt een geschil over den prijs, doodt den man, met wien hij onderhandelt en houdt de teekeningen in zijn zak. Terwijl men zich met het onderzoek in deze zaak bezig houdt, vliegt de nieuwe machine over den oceaan, met Fleming, Martin en Randall aan boord. Weldra blijkt, dat er nog een vierde passagier aanwezig is, niemand anders dan „kolonel" Gimpy, een arme waan zinnige, die echter tenslotte zijn masker laat vallen en de leider der spionnage-centrale blijkt te zijn. Er ontstaat een grenzenlooze verwarring in het toestel. Het radiotoestel stelt de passagiers in kennis van den diefstal. Door dit bericht komt Randall te weten, dat de vriend, dien hij steeds zoo bewonderd heeft, een verachtelijke misdadiger moet zijn en een verrader van zijn land." Een wanhopige worsteling in het voort razende vliegtuig volgt, en stuurloos stort het toestel .met een geweldigen slag op de golven. Tenslotte weet Randall de plannen te be machtigen, juist als een boot in zicht komt. Hij brengt er het leven af en kan de plannen aan de rechthebbenden teruggeven, terwijl de anderen den dood in de golven vinden. Het tweede hoofdnummer is „De lokkende stem" met Martha Eggerth en Paul Hartmann in de hoofdrollen. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 25 Augustus 1937. Prijsnoteering: Waschpeen per kist 56 Spinazie per kist 3045 Sla per kist 1525 Postelein per kist 1420 Andijvie per kist 2035 Wortelen per hos 5 Rabarber per bos 3—5 Peterselie per bos 11 1/2 Selderie per bos 12 Prei per KG. 3 1/24 Bloemkool le soort per stuk 811 Bloemkool 2e soort per stuk 34 Tomaten per K.G. 45 1/2 Aardappelen per H.L. 2.202.70 Doppers per K.G. 1015 Capucijnders per K.G. 12—16 Witte capucijners per K.G. 816 Raspers per K.G. 1024 Snijboonenen per K.G. 59 Dikke boonen per K.G. 4^-10 Sperc. b. z. dr. per K.G. 913 Tuinboonen per K.G. 310 Pronkboonen per K.G. 34 1/2 Trosboonen per K.G. 1215 Knollen per bos 5 Komkommers per stuk 1 1/24 Groene kool per stuk 34 Frambozen per doosje 1620 Meloenen per stuk 718 Chin, kool per stuk 56 Groot avondconcert op liet C. H. Moensplein. Tot besluit van den Koninginnedag. Zooals wij reeds berichtten zullen de fees telijkheden op Koninginnedag besloten wor den met een avondfeest op het C. H. Moens plein. Dit avondfeest zal worden gevormd door een concert van vrijwel alle plaatselijke zangvereenigingen en de Beverwijksche Har moniekapel. De deelnemende vereenigingen zullen om beurten optreden en eenige nummers van hun reportoire ten beste geven. Aanvankelijk lag het ook.in de bedoeling de gymnastiekverenigingen aan deze uit voering te doen medewerken. Naar wij ver nemen heeft men daarvan evenwel moeten afzien, omdat het C. H. Moensplein daarvoor geen gelegenheid biedt. Verlaging van de Personeele Belasting? Plaatsing in de vijfde klasse. In de a.s. Maandagavond te houden raads vergadering zal o.m. een voorstel van B. en W. aan de orde komen om te verzoeken de gemeente Beverwijk te plaatsen in de vijfde klasse voor de heffing van Personeele Belas ting. Indien dit verzoek wordt ingewilligd zou dat een verlaging van de personeele belas ting beteekenen. De gemeente is thans gerangschikt in de zesde klasse. WEDSTRIJD SPANJAARD—DUKEL. Het bestuur van de Beverwijksche Damclub richtte onlangs het verzoek tot de Damclub IJmuiden om den jeugdigen Beverwijkschen speler Spanjaard te trainen. Spanjaard een veel belovende speler, kwam onder training van B. Dukel, en thans is men zoover gevorderd, dat tusschen Dukel en Span jaard een wedstrijd is georganiseerd. Van dien wedstrijd is inmiddels de eerste partij gespeeld. Na veel moeite gelukte het Dukel in het vergevorderd middenspel een stuk te winnen door het wel wat te snelle spel van Spanjaard. De partij ging echter pas na een lang eindspel voor hem verloren. Toch toonde Spanjaard zich in deze partij als een knap speler en een speler die voor een verrassing kan zorgen. Vrijdagavond wordt de tweede partij ge speeld. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 25en Augustus 1937. Spinazie per kist f 0.28f 0.52 Postelein per kist f 0.18f 0.30 Andijvie, 100 str. f 2.50f 3.50 Wortelen per K.G. f 0.05—f 0.10 Komkommers per 100 f 2f 2.50 Aardappelen, klei per K.G. 0.02 1/2—0.05 1/2 Doppers per Kilo f 0.18—f 0.25 Capucijners per K.G. f 0.17f 0.26 Raspers per K.G. f 0.18f 0.28 Tuinboonen per K.G. f 0.08 Snij-boonen per K.G. f 0.09f 0.14 Heerenboonen per K.G. f 0.08f 0.13 Trosboonen per K.G. f 0.15 Roode kool per 100 f 6 Savoye kool per 100 f 5 Bloemkool per 100 f 6f 13 Uien per K.G. f 0.06 Prei per K.G. f 0.06 1/2 Sla per 100 krop f 0.65f 1.20 Pieterselie per bos f 0.03 1/2 Selderie per kist f 0.14 Appelen per Kilo f 0.10f 0.20 Peren per Kilo f 0.09f 0.20 Pruimen per K.G. f 0.16f 0.20 CASTRICUM De viering van Koninginnedag. Het bestuur van de Oranje vereeniging heeft in verband met de beschikbare kasmiddelen moeten besluiten de kinderfeesten tot vol gend jaar te verdagen. De tractatie van de schoolkinderen zal nu geschieden bij den eerstvolgenden feestdag 't Oranjehuis betreffende, na Koninginnedag. Toch zal de verjaardag van H.M. de Ko ningin niet onopgemerkt passeeren. Het be stuur van de Oranjevereeniging heeft name lijk een volksfeest georganiseerd, dat op Dinsdag 31 Augustus des avonds te half acht op het Vitesse-terrein zal worden gehouden. Deze volksspelen, die opgeluisterd worden door de Patronaatsfanfare zijn: Tonrijden, mastklimmen en „de levende autoband" voor heeren van 15 jaar en ouder en stoelendans voor dames van 15 jaar en ouder, gehuwd en ongehuwd. Teneinde deze volksfeesten zoo populair mogelijk te maken zal de deelneming aan deze wedstrijden kosteloos zijn. De „levende autoband" is een nieuwe sport, waarbij een der deelnemers in den band plaats neemt, terwijl een tweede persoon den band als een hoepel voortbeweegt over een afstand van 25 M. Voor de wedstrijden zijn prijzen uitgeloofd van f 3, f 2 en f 1. De aangiften tot deelneming kunnen mon deling of schriftelijk geschieden bij de heeren C. de Groot, aannemer te Bakkum en P. Duinker, Kleibroekerweg te Castricum tot en met Zaterdag 28 Augustus. De toegangsprijs voor «toeschouwers zal voor volwassenen 10 ets. en voor kinderen 5 ets. bedragen. SANTPOORT Verpleegde uit het Prov. Ziekenhuis te Zwolle gearresteerd. Volledige bekentenis afgelegd. Dank zij de activiteit van de Zwolsche politie, is men er gis teren in geslaagd, den laffen dader van de afschuwelijke mis handeling in den Neethof te Sant poort, in Zwolle te arresteereen. Het vermoeden, dat het hier den sinds Zondag verdwenen ver pleegde van het Provinciaal Zie kenhuis, C F., betrof, is hiermede bevestigd en de dader heeft, na een aanvankelijke hardnekkige ontkenning, tenslotte een volle dige bekentenis afgelegd. Zoodra gisteren het signalement hij de Zwolsche politie bekend was, heeft de waar nemend commissaris, de heer Lettink, zijn menschen aan het werk gezet. Onmiddellijk naar wij bij informatie bij de Zwolsche po litie vernamen, werden de verschillende ho tels en logementen afgezocht en inspecteur Banning had daarbij het geluk, in een der volkslogementen een man aan te treffen, wiens uiterlijk geheel klopte met het ver spreide signalement. De inspecteur aarzel de dan ook niet tot arrestatie over te gaan, hoewel de man zich hierover zeer verbaasd toonde en een geheel anderen naam opgaf. Op het bureau kreeg men al dade lijk sterke aanwijzingen tegen den arrestant, aangezien zijn kleeren verschillende bloedsporen vertoon den. Onmiddellijk werd de arrestant door com missaris Lettink in verhoor genomen, waar bij hij aanvankelijk halsstarrig bleef ontken nen, iets met de mishandeling uitstaande te hebben. Doch toen de commissaris hem ten slotte met een groot aantal vragen in het nauw had gebracht en de arrestant zich her haaldelijk tegensprak, viel hij eindelijk door den mand en legde een volledige bekentenis af. Hij vertelde, hoe hij het knaapje had mee gelokt en mishandeld. Daarna is hij gaan zwerven en in Uitgeest terecht gekomen. Daar heeft hij een fiets gestolen, waarmede hij zich naar Amersfoort heeft begeven, waar hij den nacht heeft doorgebracht, waarna hij zijn zwerftocht heeft voortgezet en ten slotte in Zwolle is beland De dader toonde zich weinig onder den indruk, doch scheen het afschuwelijke van zijn daad nauwelijks te beseffen. F. zou vandaag naar Velsen worden over gebracht, voor het verdere onderzoek. PERSONALIA. De voormalige kringagent te Santpoort, de heer Van der Heijden, thans agent van politie te IJmuiden-Oost, is tegen 1'6 September be noemd tot agent van politie le klasse in vasten dienst te Baarn, waar hij werkzaam zal zijn onder onzen vroegeren hoofdinspecteur van politie, den heer Kipp, die thans te Baarn commissaris is. DRIEHUIS HET KONINGINNEFEEST. Zooals men in ons blad reeds heeft kunnen lezen, zal ditmaal op het Koninginnefeest geen openluchtbioscoop worden vertoond. Daar voor komt in de plaats een schimmenspel on der leiding van den heer Bruinenberg, die el ders met zijn 15 jongelui reeds met succes is opgetreden. Hoewel er, nu h'et gezelschap van den heer Bruinenberg in de openlucht optreedt, min of meer van een experiment gesproken moet worden, stelt het bestuur zich van dit schim menspel veel voor. Er zal nl. met gekleurde lichteffecten gewerkt worden en dit zal in samenwerking met het avondduister en het donkere geboomte van het buiten „Schoo- nenberg" als achtergrond, het geheel een sprookjesachtigen aanblik geven. Hetzelfde gezelschap zal in costuum nog een drietal volksdansen uitvoeren, nl. een boeren-, boeven- en rondedans, die door blokfluiten zullen worden begeleid. Tot besluit der feestelijkheden zal een vuurwerk worden afgestoken, waarvoor een #CU£EI>/ LTJMMCÏNJ HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, 25 v. N.-Yonk te Rott. Breedijk, N.-Orl. n. Rott. 25 te Antw. verdam, 23 v. Rott. te N.-Orleans. 25 v. N.-York te Rott. k, Rott. n. Galvest. 21 v. Mo- "yk, Rott. n. N.-York 24, 160 m. W£W. v. Valencia, hradentes (gech.) 24 v. Philad, n. Rott. noenmonar, Rott. n. Vancr. 22 te Curacao, m HALCYON LIJN. toaltar terdam' R 11 Savona- P- 25 Gi- Stad Schiedam, 25 v. Rott. n. Lulea. °tod Zwolle, vertr. 2'6 v. Velsen-Vlaard. Rott Maasslllis' 23 v- Vlaard. te Narvik voor Rott-ViaardS' 24 V' Vlaard' te Lulea voor Maasburg, 25 v. Rot. n. Genua. HOLLAND- AUSTRALIe LIJN. Jagtekerk (t.) 25 te Antw. TafaS (u;} 25 te sydney- aandoen Cu.) 24 v. Kurrachee. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gaasteriberk (t.) 25 v. Penang. Zuiderkerk, 24 v. Antw. n. Harnb, HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (u.) 25 te Antwerpen. Heemskerk, 24 v. Rott. te Hbg. Boschfontein, 25 v. Rott. te Hbg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 25 v. W. Afrika te Amst. KON NED STOOMBOOT MIJ Stuyvesant, Paramaribo n. Amst. 25 v. Havre 26 (12.30 n.m.) te Amst. verw. Hermes, 25 v. Algiers te Patras. Venus, 24 v. Limni te Hermione. Aurora, 25 v. Palermo te Venetië. Perseus, 25 v. Amst. n. Kopenhagen. Orestes, 25 v. Amst. naar Chili. Venezuela, 25 v. Amst. n. Hamlb. Hebe, 25 v. Kopenhagen n. Gdynia. Nereus, 24 v. Danzig te Stettin. Plato, 25 v. Stettin n. Kopenhagen. Ariadne, Venetië n. Amst. p. 25 Gibr. Bodegraven, 25 v. Chili te Hamburg. Poseidon, Savannah n. Bristol 24, 140 m. W. v. Malin Head. Achilles, 2'4 v. Piraeus n. Thessal. Bacchus, 24 v. Tunis n. Alexand. Ceres, 24 v. Trinidad n. Caripito. Dido. 24 v. Bord. te Amst. Merope, 23 v. Piraeus te Lefkandi. Tiberius, 24 v. Leith n. Amst. Trajanus, 25 v. Palermo te Amst. Vulcanus, 25 van Constantza te Amst. Breda, Chili n. Amst. 22 v. Talcah. Strabo, 25 v. Kopenh. te Amst. Boskoop, Amst. n. Chili 21 v. Iquiq. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 20 v. Hongkong n. Canton. ROTTERD 'V MSCHE LLOYD Slamat (uitr.) 24 v. Gibraltar. Garoet (uitr.) p. 24 Perim. Kedoe (th.) 24 v. Triëst. Brastagi (th.) p. 25 Dover. Indrapoera 25 v. Bat. te Rott. Kota Gede, 25 v. Rott. n. Hbg. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN Alhena (t.) 25 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ OCEAAN. C. of Wellington, Jap. n. Londen 24 te Havre. Agamemnon, Jap. n. Rott. 25 v. Londen. C. of Kimberley, Jap. n. Rott. 24 te Manilla. Perseus, Rott. n. Japan 24 te Pt. Said. Neleus, Bat. n. Amst. 25 te Mars. City of Oran, Saigon n. Rott. 24 te Suez STOOMVAAR'. Ml-- '..AND Foelau Bras, (th.) 25 v. Belawan. J. P. Coen (toer. reis) 25 te Merok. Joh. v. Oldenb. (u.) 24 v. Suez. Uitbreiding Braziliaansche viool. De Lloyd Brasiliero (in feite de regeering van Brazilië) zal de vloot met niet minder dan twaalf schepen, zoowel door stoom als door motor voortgedreven, uitbreiden. Het betreft schepen voor de groote en voor de kustvaart. Alle werven in het buitenland mo gen voor deze levering inschrijven. Aanvaring. Het Nederlandsche motorschip Eton is na bij de Humber in aanvaring geweest met den Engelschen stoomtrawler Montana uit Grimsby. De Eton werd beschadigd en kreeg een gat boven de waterlijn. Het zal na de la ding gelost te hebben naar een werf te Rot terdam komen om deze schade te herstellen. BURGERLIJKE STAND HAAiRLEM, 25 Augustus. Ondertrouwd 25 Augustus: W. van Essen en A. van Gennip; N. J. Coster en I. J. Pape; P. J. B. Honnebier en A. M. Klomp; A. C. B. Ooms en J. E. Voortwist; J. G. Remijn en A. G. Kaezor; A. Blok en W. C. de Vries; J. Th. Brons en H. Sombroek; D. Wijkhuizen en M. van Dilgt; Th. van Renswoude en R. van der Meer; I. J. Velleman en N. Cosman; W. M. J. H. Ipenburg en C. A. M. Roeland. Overleden. 24 Aug.: C. v. BeestPloeg, 39 j., Gasthuisvest. P. Trap, 13 j., Karei v. Mander- straat. T. LevendagJacobs, 52 jaar, v. Dort- straat. W. J. RijbroekDe Ridder, 73 jaar, A. L. Dyserinckstraat. Ik zit te werken in de stad, Waar wel veel heibel, maar geen hei is, O, als ik nu een hei-baas had, En werkte in de hei, die vrij is. Wanneer je de gelegenheid Bezit om er naar te gaan kijken, Dan zie je 't paars tapijt gespreid, Zoover de blik geboeid kan reiken. 't Is: hei, 't was in Augustus blij, Een weelde voor het oog der menschen, In deze dagen moogt u mij Best naar de Mookerhei toe wenschen. In stilte, ver van het verkeer, Ik kan 't mij zoo voor oogen halen, Ligt in een heiïge atmosfeer, Het heidekleed daar nu te pralen. Ik wou erheen, om er doorheen Langs 't zandig pad te loopen dröomen, Maar 'k heb een heiblok aan het been En 't zal er niet van kunnen komen. Gij, die de kans wel krijgt misschien, Daar u geen steedsche banden binden; Ga nu de paarse heide zien, Gij zult er vreugd en vrede vinden. subcommissie uit het bestuur de noodige gelden verzamelde. Ook de jeugd heeft de bijzondere zorg van het bestuur gehad. Het heeft nl. den goochelaar Willy Albert verzocht er bij de samenstelling van zijn programma rekening mee te houden, dat de meisjes en jongens er een actief aandeel in hebben. Al met al dus een programma, dat er wezen mag. vooral wanneer we nog even in herin nering brengen, dat op het feestterrein tal van attracties aanwezig zullen zijn. HEEMSKERK OPRICHTING VAN EEN DAMCLUB. Er worden alhier pogingen in het werk ge steld, om een damclub op te richten. Reeds zijn er zeven leden, waaruit een voorloopig bestuur is gekozen. Secretaris dezer op te richten vereeniging is de heer G. Zonneveld, Rijksweg 53 Heemskerk, waar ook inlichtingen zijn te verkrijgen. De heer Zonneveld deelde ons nog mede, dat in tegenstelling met andere op te richten ver eenigingen, er reeds nu damborden en schij ven en ander materiaal aanwezig is. Het wach ten is nog op een paar damliefhebbers. Binnenkort wordt een groote propaganda- avond georganiseerd waar de jeugdige Laros van de damclub IJmuiden een simultaanséance zal geven en een blindpartij zal spelen. VOETBAL. SCHOTEN BEGINT HET SEIZOEN. Op het Schoten-terrein worden a.s. Zon dag de volgende wedstrijden gespeeld: 12 uur: Schoten 2O.D.E. 2 12 uur: Schoten Jun.O.D.E. Jun. 2 uur: Schoten 1O.D.E. 1 Terrein Kennemers: 10 uur: Schoten 3Kennemers 5 10 uur: Schoten 5—Kennemers 7. Als voorwedstrijd vindt op het Schoten terrein om 9.30 uur nog plaats een honkbal wedstrijd tusschen Schoten 2 en EDO. 5. Indien Schoten 2 wint of gelijk speelt is zij kampioen. HONKBAL. R. C. H. I—QUICK. A.s. Zaterdagmiddag wordt gespeeld de promotiewedstrijd R.C.H. I—Quick in het Ajax stadion te Amsterdam. Deelnemers voor de autobus welke Zaterdag middag 2V2 uur van de Gr. Markt vertrekt, ge lieven zich op te geven bij den secr. van R. C. H. den heer C. Meijer, Oranjeboomstraat 71, alhier. MOTORRACES TE ALKMAAR. Zondag 29 Augustus a.s. zal het sportpark te Alkmaar voor de tweede en laatste maal in 1937 haar poorten openen om toegang te ver- leenen aan een stroom van bezoekers ter bij woning van de belangrijkste grasbaanraces van dit seizoen in Nederland. Dank zij de medewerking van de K.N.M.V. is het „Alcmaria" V.V.V. nl. gelukt ook dit jaar wederom de Baankampioenschappen der K.N. M. V. op haar banen te laten verrijden. Dat alle Nederlandsche seniores voor dit grasbaanevenement hebben ingeschreven spreekt vanzelf. Verder zullen tevens alle juniores en een keurcorps van nieuwelingen elkander het vuur na aan de schenen leggen. Wat dit alles betreft twijfelen wij er dan ook niet aan of de zilveren beker, welke nog steeds beschikbaar is, voor het bereiken van het ronde-record, zal 29 Augustus a.s. zijn bestemming vinden. Aan een voorspelling betreffende den uit slag zullen wij ons niet wagen, aangezien daarvoor renners als Houtop, v. Dijk, Hart man, v. Aartsen, Rijk, Bosman elkaar weinig toegeven. AANGEKOMEN. 24 Augustus: Olga m.s. Londen 25 Augustus: Trajanus s.s. Midd. Zee Mercurius s.s. Skoghall Vulcanus s.s. Zwarte Zee Birmingham m.s. Grangemouth De Hoop m.s. Noordzee Islands Falk kr. Noordzee Anna W. m.s. Boston Reggestroom s.s. West Afrika Strabo s.s. Kopenhagen 24 Augustus: VERTROKKEN. Caribia m.s. Stockholm Prowess m.s. Huil Macoma m.s. St. Kitts Nijkerk s.s. Antwerpen Truida m.s. Esbjerg Bowling s.s. Leith Karanan m.s. Mistley Venus m.s. Rotterdam Zaanland s.s. Hamburg Amstelstroom m.s. H-ull 25 Augustus: Merel s.s. Londen S-trait Fisher s.s. Cardiff Leersum s.s. Archangel Vim s.s. Antwerpen

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5