OP WEG NAAR CURACAO. Wi Wethouder Van Liemt legt een krans op het graf van Frans Hals. Herdenking van den sterfdag van Frans Hals. Kranslegging op het graf. HAARLEM Vrijdag. Ter herdenking van den sterfdag van Frans Hals, op 27 of 28 Augustus 1666, werd hedenmorgen door het ge meentebestuur van Haarlem een krans gelegd op het graf van den grooten schilder, in het koor van de Groote Kerk te Haarlem, in tegenwoordigheid van een aantal vertegenwoordigers der buitenlandsche pers. Na in de consistoriekamer van de Groote Kerk te zijn ontvangen door den waarnemend voorzitter van het college van kerkvoogden, den heer W. Eggink, begaf het gezelschap zich naar het koor, waar zich het graf van den schilder bevindt. Aanwezig waren het volledig college van B. en W., enkele gemeenteraads leden, de heer G. D. Gratama, de gemeente secretaris mr. Th. A. Wesstra en verschillen de buitenlandsche persvertegenwoordigers. Onder orgelspel van den stadsorganist George Robert, werd door den loco-burgemeester, den heer W. J. B. van Liemt, een krans van witte lelies, versierd met linten in de Haarlemsche kleuren, op het graf gelegd. Nadat men ver volgens eenigen tijd in stille aandacht geno ten had van het fraaie geluid van ons prach tige orgel, hield de heer van Liemt een korte toespraak, waarin hij er op wees, dat het ge meentebestuur gemeend heeft, de nagedachte nis van den meester te moeten eeren, door op zijn sterfdag een krans op zijn graf te leggen. Het verheugt het gemeentebestuur bizonder, in verband met de belangstelling, die ook in het buitenland voor het werk van Frans Hals bestaat,'dat de vertegenwoordigers der-bui tenlandsche pers aan zijn uitnoodiging, om deze plechtigheid bij te wonen, gevolg hebben gegeven. Vervolgens werd nog een korte rondgang gemaakt door de kerk, waarna het gezelschap zich naar het Frans Halsmuseum begaf, waai de dames en heeren in de oude eetzaal wer den ontvangen. Hier sprak de heer A. G. Boes, wethouder van Onderwijs, een woord van welkom, waarin hij zeide, dat de groote belangstelling uit het buitenland voor een belangrijk deel te danken is aan de medewerking van de buitenlandsche pers, waarvoor het gemeentebestuur zeer dankbaar is. De kranslegging, vervolgde spr„ die wij zoo juist bijgewoond hebben, was een daad van piëteit en dankbaarheid van het nageslacht, jegens een onzer voorvaderen, die niet alleen een der grootsten was onder zijn tijdgenooten, doch ook een der grootsten onder de schilders aller tijden, Onder leiding van den heer Gratama werd tenslotte een rondgang over de tentoonstelling gemaakt, waarbij een oogenblik werd vertoefd bij het zelfportret van Frans Hals, waar eveneens in verband met de herdenking van den sterfdag van den schilder, een eenvoudige, welgekozen versiering is aangebracht. ONRUST TE TANGER. TANGER, 27 Aug. (Havas). Ter gelegen heid van den val van Santander hebben de aanhangers van Franco te Tanger hun huizen versierd. Tegen middernacht raakten aan hangers van beide Spaansche partijen slaags, revolverschoten weerklonken, een persoon werd gedood en verscheidenen gewond. De moord te Opende. *S-GRAVENHAGE, 27 Augustus. De Hooge Raad heeft het, cassatiebe roep verworpen van P. M., die in hon ger beroep door het gerechtshof te Leeuwarden is veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, wegens het be trokken zijn bij den moord in den nacht van 24 op 25 Juli 1936 ge pleegd onder Opende (Groningen), waarbij de daders zekeren Z., een ouden man, hebben gekneveld en ge dood. Plannen van de spoorwegen. Meer stroomlijnlocomotieven. Groene Dieseltreinen en gestroomlijnde postrijtuigen. De resultaten van de eerste stroomlijnloco- motief zijn van dien aard geweest, dat de spoorwegen besloten hebben de proef met zes andere machines voort te zetten, Wan neer ook deze proef goed uitvalt, zullen alle groote locomotieven worden ommanteld. Gestroomlijnde postrijtuigen. Daar in 1938 een belangrijk deel van de stoomtreinen door Diesel-electrische en elec- trische treinen zal worden vervangen, zullen ook andere postwagens dan de tot nu toe ge bruikte in deze treinen meerijden. Daarom zullen zes gestroomlijnde postrijtuigen ter lengte van 23 meter worden besteld. Postambtenaar te Amsterdam gearresteerd. AMSTERDAM, 27 Augustus. De recherche van het bureau Warmoes straat heeft een postambtenaar ge arresteerd, verdacht van den diefstal van den aangeteekenden brief met ruim 17.000, welke dezer dagen uit Zutfen naar een bank hier ter stede was verzonden en die zijn bestemming nooit bereikte. De gearresteerde, een besteller, was tijdens den diefstal werkzaam op het kantoor. Hij ontkent zich aan het misdrijf te hebben schuldig gemaakt, doch hij is in verzekerde bewaring gehouden. Het onderzoek wordt voort gezet. Het geld is niet gevonden. Alg. Ned. Bond van gepension- neerden. Dezer dagen "hield de Ned. Bond van ge- pensionneèrden én het comité van actie ter bescherming van de rechten van gepcnsion- neerden een gezamenlijke algemeene alge meen evergadering in hotel Noord-Brabant te Utrecht. Besloten werd tot fusie, waarna de bond den naam zal dragen: Alg. Ned. Bond van gepen- sionneerden, de bond zal te 's-Gravenhage zijn gevestigd. Het voorloopig' adres is: Van Linschotenstraat 38, Den Haag. In het voorloopig bestuur zullen zitting heb ben de heer J. Last, K. van Schouwers, J. Huykman, allen te 's-Gravenhage, S. Baarda te Amsterdam en G. Wouters te Castricum. ZEVENHONDERD JACHTEN BIJ DE VLOOTREVUE. AMSTERDAM, 27 Aug. Voor deelneming aan de vlootrevue hebben zich in totaal bijna zevenhonderd' jachten aangemeld. Vrijwel alle jachten van belang, welke Nederland bezit, zullen aanwezig zijn. Ook eenige Belgische jachten zullen van de partij zijn. De voorzitter van de Fédération du Yachting Beige, de heer Vos, zal de revue bij wonen. Aan de revue der roeiers op het Binnen-IJ zal ëen groot aantal wherries deel nemen. Voorts komen er ongeveer honderd kano's, waarvan een groot contingent uit de Zaanstreek. Een Engelsehe stem over de Frans Hals Tentoonstelling. Een correspondent van de „Times" schrijft over de „groote internationale Frans Hals tentoonstelling in het vroegere Armenhuis te Haarlem, waar 270 jaar geleden de schilder Frans Hals arm en verbitterd gestorven is". De vele zalen van het kloosterachtige gebouw met zijn prachtigen ouden tuin, huisvesten meer dan honaerd schilderijen, waarvan over de dertig uit Amerika gezonden zijn, terwijl andere uitgeleend zijn door Engelsehe, Fran- sche, Nederlandsche, Zwitsersche en andere collecties. En niet alleen de schilderijen, gaat ds schrijver voort, ook de bezoekers komen uit alle deelen van de wereld.- Men merkt tallooze groepen toeristen op, die in hun verschillende talen vol bewondering te kennen geven, dat de tentoonstelling „schitterend" is. Men ziet hoe de moderne schilder langen tijd sprake loos stilstaat voor een onopvallend schilder stuk en hoort, hoe de deskundigen hartstoch telijk discussieeren. over-de authenticiteit en den datum van een bepaald werk. De schrijver geeft dan een overzicht van de belangrijkste der geëxposeerde werken, waar bij hij in het bijzonder aandacht wijdt aan de portretten. „Als ik voor een man zit, die door Frans Hals geschilderd is, weet ik evenveel van hem als wanneer ik gedurende denzelfden tijd te genover hem in den trein had gezeten" dit heeft een Engelsehe criticus over Hals ge schreven en het is eenjuist oordeel over de meeste der schilderijen, aldus de Times-cor respondent. Vereeniging van linksclie partijen in Frankrijk afgewezen. PARIJS, 27 Augustus (Havas). De „Populaire" heeft een brief van Paul Faure gepubliceerd, welken deze na mens het bestuur van de socialistische partij heeft gezonden aan het Cen traal Comité van de Communistische Partij. Hierin heeft Faure het voor stel van de communistische partij in zake de methode tot unificatie van de beide partijen van de hand gewezen, aangezien het in strijd is met de be slissing van het socialistische congres In het schrijven wordt verder voorgesteld dat de unificatie-commissie, welke bestaat uit de afgevaardigden van beide partijen, twee ontwerpen uitwerkt en wel het opgestelde ontwerp voor een eenheidspartij en de statu ten voor deze partij, waarbij de democratie verzekerd moet zijn in alle rangen van de or ganisatie alsook de souvereiniteit van de na tionale en internationale congressen. Wanneer deze ontwerpen door de centrale organisaties zullen zijn aangenomen, zullen zij worden voorgelegd aan iedere partij afzon derlijk. De socialistische partij wenscht van deze methode niet af te wijken. Een Rothschild overleden. LONDEN, 27 Augustus (Reuter-A.N.P.) - Lord Lionel Rotschild is op 69jarigen leef- tijd op zijn landgoed Tring Park, Herts, overleden. Lionel Walter Rothschild werd op 8 Febru ari 1868 geboren als oudste zoon van den eersten baron Rothschild en Emma, de doch ter van baron Charles Rothschild uit Frank furt a.d. Main. Lord Rothschild, die vrijge zel was, was sinds 1899 trustee van het British Museum. Hij had te Bonn en te Cambridge gestu deerd. Van 1899 tot 1910 was hij Lagerhuislid. voor Aylesbury.Van zijn hand verschenen eenige publicaties op het gebied der zoöligie. ZONDAG 29 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO. 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduiven- nieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramo- foonmuziek. 10.00 Kinderuur. 10.30 Nederd. Hervormde Kerkdienst. 11.50 Causerie „Raak de roos". 12.00 Orgelconcert. 12.10 Filmpraatje. 12.35 Het Omroeporkest en solist. In de pauze: Reportage. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 3.Ö0 Residentie-orkest en solist. In de pauze: Gramofoonmuziek. 4.30 AVRO-Dansorkest. 5.00 „De Stem des Volks" en gramofoonmuziek. 5.30 Gramofoonmuziek. Een bezoek aan Barbados en Trinidad. Groene •eltreinen. De kleur der Dieseltreinen zal. daar het zilver te besmeri.pHik 's w-rden in donkergroen met ^reede roode banden aan onder- en bovenzijde. De tweede étappe. oensdag 14 Juli kwamen we in Fun- chal, de hoofdstad van het eiland Madeira, denzelfden avond ver trokken wij eenige uren later dan onze kapitein had. vermoed en had gehoopt naar Barbados. De lange Oceaan-route, een gelegenheid bij uitnemendheid om zich aan het mijmeren over te geven.- De kalme zee, het tropische zonnetje, de luie stoelen werken alle daartoe mede. Een mensch zou er vadsig onder worden, ware het niet, dat de purser een commissie in het leven wist te roepen tot organisatie van verschillende sportwedstrijden, welke commissie zich voor treffelijk van haar taak heeft gekweten en ons gedurende enkele dagen nuttig heeft bezig gehouden. De prijsuitreiking had plaats op Dinsdag 21 Juli na „captain's dinner". Zoo waren de zeven dagen ten einde, voordat men zich daarvan ben volle rekenschap had kun nen geven. Woensdags omstreeks zes uur in den namiddag doken de kustlijnen op van het eiland Barbados. Maatregelen werden ge troffen om het laden en lossen zoo vlot mo gelijk te doen verloopen. In een breeden cir kel werd om het eiland heen. gevaren in de richting van Bridgetown, de hoofdstad. Het was reeds donker, toen wij per motorboot landwaarts trokken. Barbados en Bridgetown. irir et eiland Barbados is ongeveer zoo groot -^als 't bekende Engelsehe'eiland Wight en is, vooral in onze wintermaanden, een uit verkoren vacantieoord. Het is het meest Oostelijke punt der W. Indische eilanden groep en telt ongeveer 168.000 inwoners, waarvan er in de hoofdstad Bridgetown circa 14.000 wonen. Portugeesche zeevaarders gebruikten het eiland in de middeleeuwen op hun tochten naar Brazilië als welkom tusschenstation voor het innemen van hout en water. Volgens de overlevering moet een hunner Pedro a Campos aan dit eiland den naam Las Barba- das gegeven hebben. Sedert 1605 is Barbadas Engelsch bezit. In dat jaar landde er de be manning van de „Olive Blossom", op weg zijnde naar Suriname, plaatste er een houten kruis en nam het eiland in bezit voor den Engelschen Koning. Barbados is omgeven door koraal-eilanden en mist het werkelijk tropisch aspect van de andere W. Indische eilanden. Een goed wegennet maakt het mogelijk het grootste gedeelte van het eiland te doorkruisen. Bij die omzwervingen doet veel herinneren aan de beteekenisvolle plaats, welke de suiker cultuur op dit eiland inneemt. De windmo lens persen er het suikerriet, de schoorstee- nen vormen de aanwijzing van het meer fa briekmatige gedeelte van het suikerbedrijf. Naast suiker vormen rum, melasse, kerosine en gasoline benevens katoen de belangrijk ste voortbrengselen van het eiland. Het kli maat is gunstig. Ofschoon liggend in de tro pen wordt veel profijt ondervonden van koele winden. Evenals op Madeira heeft ook Barbados het noodige gedaan om den tourist bezig te houden, doch eerstgenoemd eiland biedt van nature veel meer dan laatstge noemd. Het primitieve aardewerk van Barbados, afkomstig uit het stadje Bathsheba, is meer eigenaardig dan wel mooi. Een geliefkoosd gerecht is de z.g. vliegende viseh; die in de omgeving van Barbados in groote zwermen voorkomen, doch die wij ook dagen vooraf reeds op volle zee konden waarnemen. Ge woonlijk wordt deze visch gebakken gegeten en doet denken aan onze bokking. De aankomst in de zeer kleine havenkom van Bridgetown levert-het bekende beeld. Op de kade wordt de tourist ook hier opgewacht door een menigte behulpzame lieden; We be ginnen onze wandeling door een ruime douaneloods, waar niemand zich iets van ons aantrekt. Daarna heeft een ware bestorming plaats. Een aapjeskoet-sier laat een snerpend geluid voortkomen uit een bescheiden toeter (precies als in Dakar) en noodigt ons langs dezen weinig melodieuzen weg uit in zijn vehikel plaats te nemen. Van voren en van achteren klampen negers ons aan en trach ten ons te bewegen een auto te benutten. Ja, het gaat zelfs zoo ver, dat een tweetal leege taxi's (overigens zeer comfortabel) naast ons komen rijden en ons begeleiden, terwijl de chauffeurs om beurten hun vervoermiddel aanprijzen. Men moet zich m.i. van al dat gedoe niets aantrekken. Laat men zich ver leiden en begint men te onderhandelen, dan is het aantal gegadigden plotseling veel grooter. Het stadje zelf is klein. De hoofdstraat heeft eenige moderne winkels, het plaveisel voldoet aan redelijke eischen, het aantal ver keersagenten zou' waarschijnlijk belangrijk ingekrompen kunnen worden. Ook hier heeft de Bombayer zijn intrede gedaan en zijn win kel komt overeen met de toko, die in ons Indië zoo veelvuldig voorkomt. Moderne vil lawijken liggen als een gordel om de binnen stad. Verderaf zijn prachtige badgelegenhe- den te vinden. Op onze terugreis naar de Costa Rica wordt onze motorsloep voor een belangrijk gedeelte ingenomen door een groote groep jeugdige cricketers, die met ons zullen samenreizen tot Trinidad. Het is een vroolijk gezelschap, in keurige donkerblauwe jasjes gestoken en met stroohoeden. In den nacht van Woensdag op Donder dag (2122 Juli) wordt er aan boord door gewerkt. Druk gesticuleerende negers zijn aan het laden en lossen. Vaatjes met zout, kisten met blikjes sardines, aardappelen en uien worden uit de diepe laadruimen in lich ters overgebracht, om zoo meteen naar Bar bados te vertrekken. Donderdag, 's morgens vroeg, om zes uur, wordt de reis voortgezet. Reeds in den loop van den ochtend wordt hier en daar land ontdekt en tegen 5 uur in den middag ligt de heuvelachtige, door de zon beschenen kust van Trinidad voor ons. De zee is er woelig, het water niet meer zoo helder door de groote slibmassa's, welke de breede. armen der Ori noco in zee uitstorten. Uiterst sierlijke zwart- gekleurde vogels, zeilen boven de oerwouden. In de verte ligt op de reede een Engelsch oorlogsschip in velband met de stakingson lusten op Trinidad. Het schouwspel blijft onvergelijkelijk mooi. 's Avonds om 8 uur ligt de Costa Rica verankerd. Wij krijgen de ge legenheid tweemaal aan wal te gaan, voordat wij naar Venezuela zullen vertrekken, In een motorboot varen wij gedurende twintig mi nuten naar Port of Spain. Trinidad en Port of Spain. nprinidad ligt 10 graden benoorden den Evenaar, op den weg tusschen New York en Brazilië. Het is van Venezuela gescheiden door de Golf van Paria en de nauwe Bocas' kanalen en behoort feitelijk tot Zuid-Ame rika, waarmede het vroeger oök verbonden was. Het is het meest zuidelijke eiland van de West-Indische groep en werd op 31 Juli 1498 door Colombüs ontdekt én staat sedert 1797 onder Engelsch bewind. De bevolking telt circa 390.000 zielen, waarvan er ongeveer 72.000 in de hoofdstad Port of Spain wonen. Het eiland is heuvelachtig, de bodem is over het algemeen vruchtbaar, het klimaat is tro pisch. De droge tijd valt tusschen Januari en Mei, de regenperiode tusschen Juni en December. Vopral tusschen December en April wórdt' 'Trih-ïdad door toüristéfi' feèzócht. Naast agrarische- levert het eiland ook mine rale producten. Tot -de eerste groep behoo- ren: cacao, suiker, cocosaioten, koffie, citrus- sen enz., tot de tweede groep: petroleum en asphalt. In de latere jaren is de cultuur van bananen en grape fruits sterk uitgebreid en hebben o.a. veertiendaagsche verschepingen naar Engeland plaats. Het eiland is overi gens niet gemakkelijk per schip te bereiken. Deze blijven ver uit de kust vóór de hoofd stad op de reede ankeren. Er zijn plannen in uitvoering voor het aanleggen van een haven, waarvan de kosten op 1 millioen worden geschat. De vruchtbaarheid van den bodem is oorzaak, dat de plantengroei uiterst weelderig is. De hoofdstad van het eiland Port of Spain is een goed ontwikkeld cen trum. Voor touristen is de binnenstad be trekkelijk weinig interessant. Het standbeeld van Columbus doet er terugdenken aan lang vervlogen jaren, aan de periode van het Spaansche bewind, aan het zoeken naar het mystieke land. Aan de tocht van Sir Walter Raleigh, die de oude hoofdstad van het eiland St. Joseph liet verbranden en zijn schepen liet vullen met materiaal uit het we reldberoemde meer bij La Brea. Het Spaan sche bewind heeft weinig voordeel gebracht. Daarin kwam een radicale wijziging toen de Engelschen onder Abercromby en Harvey het eiland veroverden. De eerste Engelsehe Gou verneur was Ficton die later sneuvelde in den slag bij Waterloo. Met een tiental landgenooten trokken wij dan per motorboot naar den vasten wal. De volle maan verlichtte het water. In de verte liggen Hollandsche baggermolens voor den havenbouw bij Port of Spain, we varen op korten afstand langs den Nederla-ndschen onderzeeër, de O 12 en in ons vervoermiddel doet een Nederlandsche maohine-installa tie ons voortbewegen. Een fijn gevoel deze triologie, zoo ver van honk. En weldra slen teren we door Port of Spain. De volle maan is oorzaak, dat de stadsverlichting niet ont stoken is. Maar welk een verschil met Brid getown. Flinke winkels, enkele bioscopen, een druk autoverkeer, goed geasphalteerde straten, een flink hotel tegenover de z,g. Sa vannah, met ruim opgezette sportterreinen. En via de typische nacht-markt, welke in enkele straten wordt gehouden, trekken we met het laatste avondbootje van half twaalf uur terug naar de Costa Rica. Het is Vrijdag 23 Juli, 's morgens om half zes reveille "voor hen, die een der touristen- autoritten over het eiland zullen maken. Wij brachten een bezoek aan den prachtigen bo- tanischen tuin, die mij deed terugdenken aan onze wandelingen door 's lands Plantentuin te Buitenzorg en de botanische tuinen van Rio de Janeiro, Dakar en Philadelphia. Hier in Port of Spain staat in dezen tuin de resi dentie van den Gouverneur van Trinidad. Per auto slingerden wij omhoog naar Lady Chan cellor's Hill vanwaar men een prachtig ge zicht heeft over de stad en de zee, maar het neusje van de zalm vormt de rondrit: Round the Saddle. Dan heeft men eerst recht gele genheid den weelderigen plantengroei van Tri nidad te leeren kennen. Dikke bamboe, het suikerriet in de lager gelegen gedeelten, ca caoplantages en koffiestruiken het ziet er hier en daar een beetje onverzorgd uit rubber, van tijd tot tijd de nootmuskaat, de kokospalmen en de bananen, wat wil men nog meer. Het was een onvergetelijke tocht die misschien nog iets mooier had kunnen zijn, indien op dat oogenblik de bloemen pracht, welke wij op Madeira zagen, ook op Trinidad te vinden zou zijn geweest. Maar we trokken hoogst voldaan boot-waarts om Vrijdagmiddag onze reis voort te zetten. MOLLERUS. 6.00 Sportuitzending en -nieuws ANP. 6,20 „Fantasia". 7.00 „Tusschen 7 en 8". gevarieerd concert. 8.00 Berichten ANP. Mededeeling^ 8.15 Residentie-orkest en soliste. 9.15 Radio- journaal. 9.30 Radio-hoorkrant. 10.15 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 11.00 Berichten ANp Hierna AVRO-Dansorkest. 11.40—12.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (Gr.pl.). 10.20 Hersteld'Evangelisch Luthersche Kerkdienst. Hiérna: Gewijde muziek (Gr.pl.) 12.15 Gramofoonmuziek. 12.35 Uit Weeneii' Het Weensch Philharmonisch orkest. 1.40 Dia', loog. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 R.K. Har monie „Phileutonia". (Om 3.15 „De Band tus schen Koloniën en Moederland"). 4.00 Gramo- foonmuziek. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.05 Gerefor- meerde Kerkdienst. Hierna; Gewijde muziek (Gr. pl.) 7.45 Gramofoonmuziek. 7.50 Sociaal- Economische causerie. 8.10 Berichten ANP Mededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek, 8.30 De KRO-Melodisten en solist. 9.15 Gramofoon- muziek. 10.00 Het KRO-orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.50 New Victoria Cinema-orkest. 1.50 Het Parkington kwintet. 2.20 Declamatie. 2.45 Het Rich. Crean-orkest. 3.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Orgelspel. 4.40 D. Hogben's Vocaal en In strumentaal .Ensemble. 5.20 Causerie .Humi lity". 5.40 BBC-Northern-orkest. 6.20 Film.- praatje. 6.35 Harry Engleman's kwintet en so list. 7.20—8.10 Griller strijkkwartet en solist, 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep, 9,i(j Berichten. 9.25 Vioolvoordracht. 9.50 Radio- tooneel. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.50 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelconcert. 12.50 Goldy-orkest en zang. 3.20 Zang. 3.35 G. Laurent en zijn orkest. 4.05 Zan" 5.20 Andolfi-ofkest. 8.35 Zang. 8.50 Radio- tooneel. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20—1.20 Jacbara-Dansorkest. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.35 H. Hagestedt's orkest en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.50 Bach-cantate. 12.20 Militair orkest en Omroep- kleinorkest. 2.20 Schrammelmuziek. 3.20 Gra mofoonmuziek. 4.20 Symphonie-orkest Baden- Baden. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Omroep- Amusements-orkest en solisten. 9.35 Literair- muzikaal programma. 10.5012.20 Fr. Hipp, mann en E. Kaiser met hun orkesten. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Zang, 11.50 Gramofoonmuziek en zang. 12.50 Salon orkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gramo foonmuziek. 2.35 Kleinorkest. 3.20 Accordeon- muziek. 3.35 Kleinorkest. 4.20 Gramofoon muziek. 5.20 P. Godwin's dansorkest. 6.20 Cello-soli. 6.40 Zang. 7.20 Pianovoordracht. 8,20 Kleinorkest. 9.20 Symphonieconcert mmv. so list. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.3512.20 Om- roepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 9.25 en 10.20 Gramofoonmuziek. 11.34 a. Felleman's orkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gra mofoonmuziek. 2.20—2.35 Zang. 2.50 Gramo foonmuziek. 3.20 Orgelspel. 3.50 Gramofoon muziek, Reportage. 5.20 Radiotooneel. 6,20 Gramofoonmuziek. 7.35 dito. 8.20 Koningin Astrid-Herdenking. 9.20 Gramofoonmuziek, 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.30 Omroepdans- orkest. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Vroolijk Militair programma. 10.20 Be richten. 10.50—1.15 Fr. Hippmann en E. Kaiser met hun orkesten (Om 11.05 Weerbericht). MAANDAG 30 AUGUSTUS 1937. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA.10.00—10.20 v.m. VPRO.4 8.00Gramofoonmuziek10.00 Morgenwij ding; 10,20 Declamatie: 10.40 Gramofoonmu ziek;. 11.00 Vervolg declamatie; 11.20 „Melody Circle"; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgel spel; 1.00 „Fantasia"; 2.00 Gramofoonmuziek 3.00 Declamatie; 3.20 Viool en piano; 4.00 Gramofoonmuziek; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 Gramofoonmuziek; 5.45 „De Fliereflui ters" en solist; 6.30 Muzikale causerie; 7.05 Cello en piano; 7.30 „Fantasia" en soliste; 8.00 Herhaling SOS-berichten; 8.03 Berichten A.N.P.; 8.10 VARA-orkest; 9.00 Radio-tooneel 9.15 Vervolg concert; 10.00 Berichten A.N.P., 10.05 Solistenconcert. Om 10.30 Berichten A. N.P.; 11.15 Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM II, 301 M. NCRV-uitzending. Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek, (gr.pl.); 8.30 Gramofoonmuziek; 9.30 Geluk- wenschen; 9.45 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Christ, lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Berichten; 12,15 Gramofoonmuziek; 12.30 Amsterdamsch Ka- mermuziekkwartet; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.15 Cello en piano; 3.00 „Bloembollen in huis", causerie; 3.40 Gramofoonmuziek; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.45 Or gelspel; 7.00 Berichten; 7.15 Gramofoonmu ziek; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling SOS-berichten; 8.15 Gemengd koor NCRV-orkest en soliste; 9.00 „Geloof en histo rie", causerie; 9.25 Vervolg concert. (Om 10.— berichten A.N.P.)10.30 Gramofoonmuziek; 10.45 Gymnastiekles; 11,00 Gramofoonmuziek Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 Gramofoonmuziek; 12.20 Het Stedelijk Harmonie-orkest van Cheltenham; 1.05 Gramofoonmuziek; 1.35 Sportreportage; 1.50 Orgelconcert; 2.30 „Why August", discussie; 2.50 Piano-recital; 3.20 Stedelijk Orkest van Margate; 5.35 W. Col lin's orkest; 6.20 Berichten; 6.40 „Songs of the Dutch wars", causerie; 7.00 Orgelspel; 7.30 Declamatie; 7.50 Populair concert; 8.20 BBC-Symphonie-orkest en solisten; 11.00 Berichten; 10.20 Buitenlandsch overzicht; 10.35 Amerikaansche humor; 11.10 Herman Darewski en zijn Band; 11.50 Dansmuziek (gr.platen). RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek; 12.20 Porée-orkest en zang; 3.05 Gramofoonmu ziek; 5.00 Zang; 5.20 Populair concert; 7.25 Uit Salzburg: „Figaros Hochzeit", opera. In de pauze: Causerie, piano-recital en berich ten. KEULEN 456 M. 6.50 Omroepkieinorkest; 8.50 Orkest van den Rijksluchtbeschermingsdienst; 12.20 SA-Or- kest; 1.35 Nedersaksisch Symphonie-orkest en solist; 2.35 Gevarieerd concert: 4.20 W. Krüger's orkest; 5.35 Kamermuziek; 6.20 So- listenconeert: 7.20 Omroeporkest, solist en Brandle-kwintet; 8.30 West-Duitsch week overzicht: 9.20 Gramofoonmuziek; 10,50 Om roeporkest- en piano-duo. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest: 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Salonorkest; 6.05 en 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroepsymphonie-orkest; 9.05 Koningin Astrid-herdenking; 9.20 Symphonieconcert uit Knocke: 11.00 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest; 1.50 Gramofoonmuziek: 5.20 A. Felleman's orkest; 6.35 Gramofoonmu ziek; 8.20 Kleinorkest; 9.05 Radiotooneel; 9.35 Kleinorkest: 10.30 Dansmuziek (gr.pl-1 I* DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Het Fehse-kwartet; 9.20 Berichten 9.35 Gramofoonmuziek en declamatie; 10-20. Berichten; 10.50 Fr. Domina en zijn orkest, i Om 11.05 Weerbericht.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2