SPORT MEDAILLES IJMUIDER WASSCKERiJ De Stockholmsche regeling voor het Wereldkampioenschap. s Van de Vijver's snelle opkomst als sprinterEen zeer interessante cricketmatch te Laren Prachtig veldwerk der Flamingo's De Bootleggers prettige tegenstanders Inter nationaal Politiesportfeest in het Stadion Voetbalwedstrijd HollandEngeland Over waterpolo-scheidsrechters Gaelic Football en Softball. Aan de wereldkampioenschappen wielren nen, die ih 1935 op „den Heysel" te Brussel werden gehouden, namen in het sprintnummer voor amateurs vier Hollanders deel, van wie Arie van Vliet de groote favoriet was en bij wien Bernard Leene, Ooms en Van de Vijver in de schaduw stonden. Leene en Ooms wer den in de achtste finale uitgeschakeld. Van Vliet werd in den eindstrijd in drie ritten door Merkens geklopt èn de 20-jarige Van de Vijver, van wien niemand iets bizonders verwachtte, ging met echt Brabantsche onverzettelijkheid zijn gang en behaalde tot aller verrassing den derden prijs. Het is, nu de Roosendaler wereldkampioen is geworden, wel eens aardig, enkele regels uit ons desbetreffend verslag van 13 Augustus 1935 aan te halen: „De jonge Bredanaar Van de Vijver was de groote verrassing. Zonder zich aan reputaties te storen reed hij er enkele beroemdheden als den Franschman Ulrich en den Italiaanschen kampioen Rigoni uit en speciaal deze laatste overwinning was een fraaie prestatie, daar Van de Vijver in de 50 Meter voor den eindstreep een reeds verloren geganen voorsprong wist te heroveren. Tenslotte sneuvelde hij weliswaar tegen Merkens, doch wist zoowaar den derden prijs op den Belg Collard te winnen, door de zen tweemaal overtuigend te slaan". In 1913 slingerde de Amerikaan Ryan den kogel 57.77 Meter van zich af en dat was een nieuw wereldrecord. Hij heeft dit Toehouden tot dezer dagen de Ier O'Callaghandie op de Olympische Spelen van 1928 en 1932 dit num merwon, den phenomenalen afstand van 60.57 Meter haalde. Dit nieuwe record kan het ook wel 24 jaar uithouden. Reeds toen maakte de rustige, bescheiden Brabander op ons den indruk, wel heel goed te weten, wat hij wilde en hoe hij zijn doel moest bereiken en daarom zijn wij niet ver wonderd, dat hij er thans in geslaagd is den Wereldtitel te veroveren. Ongetwijfeld zal hij ook als professional lauweren oogsten, want dezen doelbewusten jongeling ontbreekt het niet aan gezond verstand en opmerkingsgave. Wel zelden zal êen internationale cricket wedstrijd in ons land zulk een merkwaardig verloop hebben gehad als die, welke Woens dag j.l. te Laren tusschen de Flamingo's en de Bootleggers is gespeeld. Op een zeer snel •en moeilijk wicket werd het toch heusch niet zwakke batting-team der Hollanders nog voor de lunch in anderhalf uur tijds voor 60 runs aan den kant gezet. Mcintosh, die ook in Haarlem reeds blijk gaf, een goed bowler te zijn, kwam zeer snel van „off" in en door voortdurend zuiver op het wicket te bowlen, verplichtte hij de batsmen den bal te spelen. In 15 overs, waarvan niet minder dan 9 mai dens, nam hij 4 wickets voor 19 runs en zijn collega Downing veroverde er eveneens een viertal. Mcintosh bowlde zes maiden-overs achtereen en maakte in den loop daarvan drie slachtoffers. Begrijpelijkerwijs waren de Engelschen opgetogen over dit succes, maar zij hadden buiten den waard, in casu het Hol- landsche spreekwoord gerekend, dat zegt, dat er altijd baas boven baas is. Want nog nimmer heeft een Nederlandsche cricket-combinatie zulk zuiver bowlen en fe nomenaal goed fielden te zien gegeven als in de eerste innings der Bootleggers. Van Manen en Sodderland bowlden, eerstgenoemde met veel „swerve" van den nieuwen bal en fraaie legbreaks. Sodderland in zijn besten vorm zon der een enkelen slechten bal los te laten. Doch aan de fielders danken zij hun succes, want negen van de elf batsmen werden gevangen, en hoe! Nolet begon met op square-leg vallen de een catch met de linkerhand te ho„uden en even later hielp hij van Manen op dezelfde plaats aan zijn tweede wicket. Daarna was het de beurt aan Van Baasbank, die eerst een slipvang op Sodderland verrichtte en vervol gens met een formidabelen duik een door Hawkes gespeelden bal van Van Manen in handen kreeg. Van Tets, Ingelse, Hooft, Graaf land en Wittebol bleven niet achter en van 6 voor 1 werd het 26 voor 6, 29 voor 9 en in nings voor 34, inderdaad een prestatie, die allen lof verdient en die met gulden letters in de annalen van het Nederlandsche cricket zal worden opgeteekend. Zelden werd er een cricketmatch in ons land met meer animo en concentratie gespeeld en de weinige toeschouwers hebben dan ook niet onverdeelde belangstelling den strijd ge volgd. Van Manen en Sodderland boekten beiden een persoonlijk succes, want in tezamen 25 overs, waarvan 11 maidens, hadden zij de zaak opgeknapt. Van Manen bowlde 7 voor 23 en Sodderland 3 voor 9. Ook in de tweede in nings behield de aanval de overhand en in totaal vielen er in deze match 32 wickets voor 194 runs, dat is dus 6 runs per wicket. Op Zaterdag 4 September zal er in het Olympisch Stadion te Amsterdam een groot Internationaal Politie Sportfeest worden ge houden, waaraan niet minder dan 129 athleten zullen deelnemen. Onder hen bevinden zich de titelhouders, die bij de in Juli plaats gehad hebbende kampioenschappen van den N. P. S. B. eerste prijzen hebben veroverd, o.a. onze stadgenoot H. van Guldener (hink-stap- sprong), die zijn spox-en op athletiekgebied reeds lang verdiend heeft. De belangrijkste gebeurtenis van dit sport feest is echter de internationale voetbalwed strijd tusschen de elftallen van de Nederland sche en Engelsche Politie, welke match om 4 uur aanvangt. Het Hollandsche team is voor deze gelegenheid als volgt samengesteld: Lindsen (Zutphen)K. Haak, aanvoerder (Velsen) en L. v. d. Mey (Haarlem); Huurman (Den Haag), Jan Halle (Deventer) en Remeyer (Rotterdam): Vergunst (Amsterdam)Lit (Den Haag), Lagendaal (Rotterdam), v. d. Kamp (Apeldoorn) en Ninaber (Den Haag). Dit is een zeer sterke ploeg, waarin verschil lende spelers uit K.N.V.B.-elftallen zijn opge nomen, o.a. Karei Haak (Stormvogels), van der Mey (Bloemendaal), Halle (Go-ahead), Lagendaal (Xerxes), v. d. Kamp (A.G.O.V.V.) en Lit (D.H.C.), zoodat de Engelschen daaraan de handen vol zullen hebben. De wedstrijd zal door Dr. van Moorsel worden geleid, terwijl de Nederlandsche ploeg daags voor de match reeds onder de hoede van Bob Glendenning zal komen, die haar ongetwijfeld een degelijk voetballesje zal geven. Bovendien heeft Karei Lotsy toegezegd, vóór den aanvang van den strijd een opwekkend woord te zullen komen spreken en iedere sportsman weet, wat dat be- teekent. Vanzelfsprekend zullen vele supporters van de politiesportclubs uit het geheele land de reis naar Amsterdam ondernemen, te eerder, daar er van verschillende plaatsen uit speciale excursies worden georganiseerd. We zijn ervan ovei'tuigd, dat het energieke bestuur van den Nederlandschen Politie-Sport- bond met dit feest een groot succes zal oogsten, wat het, gezien het vele en goede werk, dat in den loop der jaren is verricht, ten volle toe komt. In waterpolo-kringen wordt terecht ge klaagd over een euvel, dat in het nu bijna af- geloopen seizoen buitensporig groote afme tingen heeft aangenomen. Hei'haaldelijk toch kwam het voor, dat een voor een wedstrijd aangestelde scheidsrechter, zonder bericht van verhindering te zenden, eenvoudig wegbleef, waardoor de toch al niet over te ruime kas middelen beschikkende clubs zoowel sportief als financieel ernstig gedupeerd werden en meermalen een vergeefsche reis ondernamen. Zoo trok Haarlem enkele weken geleden naar Zian in Den Haag- om daar op Zondagavond in het zwembad „De Regentes" den wedstrijd te spelen, die de beslissing moest brengen voor het bezetten van de laatste plaats in de afdee- ding. De arbiter liet op zich wachten en de Haarlemmers keerden onverrichterzake naar huis terug. De wedstrijd H.V.G.B. Ill—D.W.R. II werd drie keer vastgesteld en even zoovele malen liet de scheidsrechter verstek gaan en ook de H. P. C.-zeventallen en supporters werden meerdere keeren het slachtoffer van dezen on- houdbaren toestand. Het wordt hoog tijd, dat hier door de bevoegde instantie krachtdadig wordt ingegrepen, anders zal de waterpolo- sport er zeker groot nadeel van ondervinden. Tegelijkertijd zal men dan maatregelen moe ten treffen om de wedstrijden op den vastge- stelden tijd te doen aanvangen in plaats van een half of een heel uur te laat. Bij meerdere matches in hetzelfde zwembad is stiptheid een eerste vereischte, anders moeten de opvolgen de partijen door gebrek-aan tijd of door het intreden van de duisternis worden uitgesteld en dat kan toch onmogelijk de bedoeling zijn. Er zijn in ons land nog altijd vele menschen, wier belangstelling uitsluitend naarvoetbal uitgaat en die in den korten tijd; dat deze win tersport niet beoefend wordt, niet weten, hoe zij hun vrijen tijd moeten doorbrengen. Daar om is het nuttig, hier nog enkele minder be kende sportieve vermaken onder de aandacht te brengen. Daar is b.v. het in Ierland en New York zoo populaire Gaelic Football, dat met vijftientallen wordt gespeeld en waarbij behalve trappen ook het met de hand stom pen van den bal is verooidoofd. Niemand schijnt te weten, waar deze edele sport ont staan is, ofschoon het spel reeds in 1527 te Dublin vele enthousiaste beoefenaren vond. In dien lang vervlogen tijd speelde men met vijf tig- en soms wel zestigtallen op een veld, dat meestal tusschen twee dorpen was gelegen en waarop de goals dikwijls op kilometers af stand van elkaar werden opgericht. Daar wedrennen op kameelen in Haarlem vanwege de vele stoplichten moeilijker te or- ganiseeren zullen zijn dan in Egypte, willen we liever de aandacht vestigen op het in geheel Amerika sterk in zwang komende „softball", dat bekend staat als „honkbal's kleine broer", omdat het met een zachteren en grooteren bal in een beperkter ruimte kan worden ge speeld en ook zeer geschikt is voor beoefe ning door het vrouwelijk geslacht. Derhalve Wij zijn eraan gewenddat 15-jarigen, en nog jongeren, in de zwemsport uitblinken. Maar een 15-jarige Engelsche jongendie op een groot springconcours voor paarden ie Londen den eersten prijs zoon, dat is iets nieuws. kunnen er ook mixed teams worden gevormd. In Amerika bestaan er reeds 15.000 clubs er het driedaagsche kampioenstournooi in Lin coln Park te Chicago werd door 200.000 toe schouwers bijgewoond. Dus nu maar aan den BOKSEN. Joe Louis—Tommy Farr uitgesteld Tot Maandag a.s. HAART.™ Wïlfdgfe. De bokswedstrijd om het wereldkampioen schap in het zwaargewicht tusschen den ti telhouder Joe Louis en den Engelschen uit dager Tommy Farr, die hedennacht te New York zou worden gehouden, moest wegens den hevigen regenval tot Maandag 30 Augus tus a.s. worden uitgesteld. Zoo wordt de beslissing in het wereldkam pioenschap alle gewichten dan weer eenige dagen uitgesteld. Laten we hopen dat er niet een nieuwe kink in den kabel komt en van dit uitstel geen afstel komt. Er is over dezen strijd al rumoer genoeg ge weest in de bokswereld en het wordt nu wel eens tijd dat men het sullen met den wereld kampioenstitel laat varen en wat meer aan dacht aan de sportieve zijde van de kwestie gaat schenken. Dat het publiek zich ook niet meer beet laat nemen blijkt uit dit uitstel wel duide lijk. Immers niet alleen het slechte weer, doch ook en wel voornamelijk de geringe pu blieke opkomst zijn debet aan deze verschui ving. Vele insiders hebben promotor Mike Jacobs indertijd gewaarschuwd dat een titel gevecht in Engeland meer belangstelling zou trekken dan in de Vereenigde Staten het geval zou zijn. En het ziet er naar uit, dat deze voorspelling volkomen bewaax-heid zal worden. Voor het eerst sinds langen tijd is het wee: een Engelschman die een aanval op den titel waagt en al zijn de kansen van Farr niet best, de officieele noteering is 41 ten gunste van Louis, toch is alleen het feit, dat een Engelschman een kans maakte voldoende om, vooral door de populaire bladen, kolom menlange beschouwingen aan de match te wijden. In den breede wordt uitgesponnen hoe goed Farr wel is voor zijn familie, met welk meisje hij zal gaan trouwen en dergelijke wereldschokkende gebeurtenissen meer. In- tusschen,, zit Max Schmeling en waarachtig niet als „lachende" derde te wachten op zijn kans. Een kans die we veel grooter achten dan van Farr. Farr beschikt namelijk niet over een zoodanige krachtige aanvalsstoot dat hij Louis, die zooals bekend, weinig in- casseeren kan en wiens verdediging niet zijn sterkste punt is, nock out kan slaan. Schme ling- heeft die harde stoot wel en daarom schijnt het ons toe dat na den wedstrijd Louis,-Farr op Maandagavond, die door Louis gewonnen zal worden, Schmeling in een even tueel titelgevecht tegen Louis de beste kan sen heeft. Als tenminste ond-ertusschen niet een nieuwe candidaat is opgedoken. 'hctur' SNELLIUSSTRAAT 39 - TELEFOON 4371 is HET ADRES voor 0 Uw wasch en ook voor sfoom- en verfgoed. (Adv. Ingez. Med.) Dr. M. Ëtzwe Capablanca een kans gegeven. Vroeger was het wereldkampioenschap in zooverre een privé-kwestie van den wereldkampioen, dat deze de voor waarden kon stellen, waarop hij om den eeretitel zou willen spelen. Dit had ten gevolg, dat de wereldkampioenen grooten in vloed op de keuze van hun tegenstanders konden uitoefenen, o.m. door aan verschil lende uitdagers verschillende voorwaarden, op te leggen. Aldus kwamen lang niet altijd de meestgerechtigden aan het woord en vooral onder de „regeering" van Lasker (18941921) werd wel eens critiek geoefend op de wijze van candidaatsbepaling. Men heeft Lasker meer dan eens verweten, dat verschillende zeer sterke spelers (o.a. Pillsbury, Maroczy en Rubinstein), die zich in toumooien op bij zondere wijze onderscheidden, nimmer in de gelegenheid kwamen hun capaciteiten in een wedstrijd om het wereldkampioenschap te toonen. Aan Capablanca (19211927) komt de ver dienste toe dat hij aan dezen minder ge- wenschten toestand tegemoet trachtte te ko men door een reeks van bepalingen te ont werpen, die een uniforme regeling van het wereldkampioenschap beoogden. Deze bepa lingen werden tijdens het meestertouimooi te London (19-22) door verschillende vooraan staande meesters onderteekend en staan in de schaakgeschiedenis bekend onder den naam van „het protocol van Londen". Met uitzondering van den financieelen inhoud, is dit protocol ook thans nog in hoofdtrekken van kracht. De financieele vooi"waarden, welke Capa blanca zijn a.s. tegenstanders oplegde, waren zeer zwaar en dit is dan ook de hoofdreden, waarom tijdens een periode van grooten op bloei van het schaakspel (de jaren van den oorlog) de schaakwereld geen getuige was van een tweekamp om het wereldkampioen schap. Pas begin 1927 gelukte het Aljechin de geweldige som van 25.000 gouden dollars in Buenos Aires biieen te brengen en toen volgde einde 1927 het prachtige duel Capablanca— Aljechin met het bekende gevolg, dat Alje chin den titel veroverde. Nu echter wreekte zich het protocol van Londen op zijn samensteller doorda't Aljechin voor een eventueele revanchematch tegen Capablanca bleef vasthouden aan de finan cieele bepalingen van dit protocol, hetgeen na het uitbreken van de economische wereld- HONKBAL. HET PROGRRAMMA. Het- programma voor dez-e week vermeld o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag- Promotie-degradatie: QuickR. C. H. Zondag; Kampioenschap 2e klasse B: Haar lem IIE.D.O. II. Interland-wedstrijdNederland—België. Het is dus wel een belangrijk weekend voor verscheidene honkballers en hun aanhang. Van het meeste belang is natuurlijk de inter land-ontmoeting, die Zondagmiddag op het terrein van E.D.O. in het Noorder Sportpark plaats vindt. De in het voorjaar in Antwerpen gespeelde wedstrijd is door de onzen gewon nen, waardoor de helft van den achterstand is ingehaald. Van de zeven ontmoetingen heeft België er nu vier en Nederland drie ge wonnen. zoodat met een overwinning 'der Nederlanders de balans precies in evenwicht zal zijn. Wij zijn echter van een overwinning nog niet zeker. Dat de Hollanders in Antwerpen gemakkelijk wonnen was vooral te danken aan de vele fouten die toen in het Belgische veldwerk werden gemaakt. Als die fouten dezen keer achterwege blijven is de kans dat de punten meë naar Antwerpen gaan, zeer groot. Een spannenden strijd verwachten we echter wel. Zaterdagmiddag speelt R.C.H., als kampioen van de tweede klasse A, haar eersten promo tie-wedstrijd. De tegenpartij is Quick, de on derste der eerste klasse.. R.C.H. heeft een goede kans dezen eersten wedstrijd te winnen. Deze wedstrijd vindt plaats op het Ajaxter- rein te Amsterdam en vangt aan om half vier. Zondagmorgen moet eveneens in het Noorder Sportpark, nog beslist worden wie zich kampioen van de tweede klasse B mag noe men. Gegadigden zijn Haarlem II en E.D.O. II, die met eenzelfden puntenaantal eindigden. De winnaar van dezen wedstrijd dingt met R.C.H, meer naar een plaats in de eerste klasse, Echter moet voordat aan de promotie-com petitie wordt deelgenomen, verklaard worden dat inderdaad het voornemen bestaat volgend seizoen in de eerste klasse uit te komen. Nu De Mon in Haarlem I is opgesteld, dus niet meer voor het tweede zal kunnen werpen, geven wij E.D.O. II de meeste kans. Dan zal Haarlem II dus de tweede plaats bezetten en pas deel kunnen nemen aan de promotie competitie als E.D.O. II verklaart niet te willen promoveeren. crisis practisch gelijk stond met een weigering aan het adres van Capablanca. Hoewel Alje- chins standpunt formeel juist was, had men van den wereldkampioen wel een meer soe pele houding mogen verwachten, vooral als men bedenkt, dat Aljechin in zijn andere matches (tweemaal tegen Bogoljubow en daar na tegen mij) heel wat gemakkelijker condi ties stelde. Bij de totstandkoming van mijn tweekamp tegen Aljechin werd o.m. als bepaling opgeno men, dat bij een eventueele overwinning van mij (of eigenlijk pas na twee overwinningen) de regeling van de wedstrijden om het wereld kampioenschap aan den wereldschaakbond opgedragen zou worden. In 1936 ontwierp het bestuur van den wereldschaakbond een regle ment voor toekomstige wedstrijden om den wereldtitel en wijdde daarbij speciaal de aan dacht aan de bepaling van den candidaat. In hoofdtrekken kwam dit hierop neer: er wordt eens in de vier jaar gespeeld (voor het eerst in 1940) en de candidaat wordt bepaald door de algemeene vergadering der aangesloten bon den. Ik wil hier niet ingaan op welke wijze deze x andere bepalingen geldigheid verkregen hebben op deze procedure wordt vooral van Nederlandsche zijde critiek uitgeoefend maar volstaan met de opmerking, dat de for mule „meeste stemmen gelden" feitelijk een ieder had moeten bevredigen. Toch heeft het verloop van het congres te Stockholm geleerd, dat deze 100 pCt.-democratische regeling ern stige schaduwzijden heeft, zelfs zoo, dat na afloop der vergadering bijna niemand tevreden bleek te zijn. Er waren twee sti*ijdpunten: a. Bepaling van den candidaat door keuze of door een tournooi Nadat dit laatste het voorstel van den K.N.SjB. verworpen was, kwam aan de orde b. Keuze van den candidaat, wat practisch neerkwam op een keuze tusschen Flohr en Capablanca. Zooals bekend, verkreeg Flohr de meeste stemmen, en nu was het merkwaardige, dat diegenen, die tégen het tournooi waren, in het algemeen aan Capablanca de voorkeur gaven, zoodat haast alle vertegenwoordigers, hetzij door de beslissing inzake a, hetzij inzake b, teleur gesteld waren. Daar kwam nog iets bij: hoezeer de gedele geerden misschien naar een objectieve beslis sing streefden, in feite kwam de stemming neer op een subjectief ooi-deel. De Latijnsche landen bleken voor Capablanca, de andere voor Flohr en daar de eerstgenoemde landen in de schaakwereld verre in de minderheid zijn, kon Capablanca er op deze manier on mogelijk komen. Ik persoonlijk heb de overtuiging, dat Capa blanca al bijzonder nadeelig was op zijn candidaat, b.v. Keres, afgestemd zou zijn. Dit nu is een groot bezwaar van de nieuwe rege ling: men moet niet alleen sterk kunnen schaken, maar ook door afstemming of misschien op andere wijze een meerderheid in de vergadering weten te verkrijgen. Daar de genomen 'beslissing voor Capa- bdanca al bijzonder nadeelig was op zijn gunstigst kon hij in 1944 aan de beurt komen! heb ik een poging gedaan aan dit onrecht tegemoet te komen door aan den wereld schaakbond mede te -deelen, dat ik van plan was, in 1939 een tweekamp met Capablanca te spelen. Deze tweekamp zou weliswaar for meel niet om het wereldkampioenschap gaan, maar practisch toch wel, omdat Capa blanca in geval van winst het recht zou vex-- lcrijgen in 1940 tegen Flohr uit te komen. Ik hoop, dat deze mededeeling op den duur tot eexr regeling zal leiden, welke den wereld kampioen gedurende vier jaren geheel vrij laat ten aanzien van de bepaling van de keuze van zijn tegenstander, echter zoodanig, dat eens in de vier jai-en de officieele wed strijd zal plaats vinden. Aldus zou de toe komst precies zoo zijn als vroeger met deze veranderingen, dat misbruik wordt tegenge gaan door de regelmatige vierjaarlijkse he controle van den wereldschaakbond. Malcolm Campbell wil met zijn 2000 P.K. boot op het Ldgo Maggiore een' snelheid van meer dan 200 K.M. behalen en daarmee een nieuw wereldrecord vestigen. Bij'de oefeningen heeft men echter moeilijkheden met de..,:* waterkoeling van den-motor. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN OM DEN PRINS HENDRIK BEKER TE GRONINGEN. Zondag, 29 Augustus, zullen te Groningen in het Stadspark de wedstrijden om den Prins Hendx-ik-beker gehouden worden, waaraan ook door de H.A.V. „Haarlem" wox-dt deelge nomen. Houdster van den beker is A.A.C. Hoogstwaarschijnlijk zal zij zich ook dit jaar wel in het bezit van den beker weten te stellen, daar deze vereeniging in staat ge acht mag worden, op elk nummer een vol doend aantal punten te behalen. Niettemin zullen V. en L., A. V. '23 en Haarlem het haar niet makkelijk maken. De Trekvogels, de club van Osendarp, ont breekt op het appèl. De Haarlemmers Van Lier, die aan de Stu denten-Olympiade deelneemt te Parijs, en V. Mans, zullen de reis niet meemaken. De samenstelling der ploeg luidt: 100 M. Van Geenhuizen, Rinkel 400 M. Figee, Herfst. 800 M. Figee, Herfst. 1500 M. Hex-mans, Schulz 5000 M. Paap. Hoog springen: v. d. Klinkenberg, Van den Bos. Vèrspringen: Lamoree, Van den Klinken berg. Polsstokhoogspringen: Lamoree, Vex*kes. KogelstootenLamoree, Kluft. Discuswerpen: Mulder, Kluft. Speerwerpen: Van den Bos, Rinkel. 110 M. horden: W. Kaan. Schimmelpen ning. 4 maal 100 M. estafette: Lamoree, W. Kaan. Rinkel, Van Geenhuizen. 4 maal 400 M. estafette: Van Zonderen, Lamoree, Figee, Herfst. Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kazerne tel. 17256 (Adv. ingez. Med.) VOETBAL. Bakhuys beroepsspeler. In de tc Nijmegen gehouden vergadering heeft het bestuur van den Kon. Nederland schen Voetbalbond de kwestie Bakhuys aan een uitvoerige bespreking onderwox*pen. Het kwam daax-bij unaniem tot de conclusie, dat het gewenscht is Bakhuys tot beroepsspeler te verklaren. Het bestuur besloot dan ook Bakhuys op de beroepslijst te plaatsen. R. C. H.—KENNEMERS. A.s. Zondag om 2.15 uur speelt R.C.H. een oefenwedstrijd tegen Kennemers met het volgde elftal: Metten, v. Thiel, Prevost Sr., Slot, v. Dansik, v. d. Bel, Hoogendoox-n, v. d. Horst, Kedde, Helling man, Lenselink. SCHAKEN. FRANK MARSHALL IN ONS LAL De bekende Amerikaansche schaakmeet Frank Marshall komt Zaterdag voor eenigen tijd in ons land. Hij zal Maandagavond 30 Augustus a.s. eenige consultatiepartijen spelen In de schaakclub A.S.C. in het Arnsterdamsche Schaakhuis aan de Plantage 'Franschelaan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9