Zesmaal in successie wereldkampioen Scherens blijkt nog de sterkste sprinter Het nationale Honkbal negental slaat België met 5-3 Maar van Vliet ligt op de loer HONKBAL ATHLETIEK HENCELEN ZEILEN Inderdaad, de ruim 28-jarige Scherens staat nog steeds op eenzame hoogte in de kleine wereld der top-sprinters. Jarenlang heeft deze uitermate sportieve renner, die na de periode van Moeskops en na die van wéreld verscheen zich tegen Gerardin, Rich ter, Falck Hansen en Michard kunnen hand- tow®11, 4 Maar dit jaar is er '11 nieuwe kracht, even eens van bijzondere klasse, in dit kleine we reldje bijgekomen: onze landgenoot van Vliet. Had Scherens niet maanden geleden reeds gezegd, dat hij hem, van Vliet, het meest vreesde? Deze meening van den Belg ging lijnrecht in tegen de beweringen van vele wielerdeskundigen, waarbij onzen land genoot geen kans werd gegeven, zich in de- halve'eindstrijden te kunnen klasseeren, nog minder voor de finale. Hoe anders is dat uitgekomen. Chaillot werd in den kwarteindstrijd eenvoudig afge straft door van Vliet, verdiend, want de Franscliman reed een dommen koers. Zoo be landde van Vliet in den halven eindstrijd. Men had hem daarin Gerardin tot tegenstan der gegeven. Op prachtige wijze zegevierde van Vliet over den zeer snellen Franscliman Zoo liad de ex-amateurwereldkampioen den eindstrijd bereikt. Niémand zal ontkennen, dat Scherens, die. eerst Michard en vervol gens Richter had verslagen, in beide ritten tegen van Vliet niet sterker is geweest, al spande het er in den eersten geducht om. Maar 'mocht men meer verwachtén van 'een renner als van Vliet, die 21 'jaar en eerst ruim een' half jaar professional is en nog weinig tegencracks als Scherens, Gerardin en de anderen is uitgekomen, dan de tweede plaats? De laatste maal dat Nederland tijdens de wereldkampioenschappen der professional sprinters genoemd werd, was in 1930, toen Moeskops te Brussel de tweede plaats achter Michard bezette. Na zéven jaren is eindelijk weer een Nederlandsche renner op de eere- lijst der wereldkampioenschappen ingetee- kencf, zij het dan ook nu wederom op de tweede plaats. Waarmede men voorloopig te vreden tan zijn. Nu moet men niet denken, dat Scherens het gemakkelijk tegen van Vliet heeft gehad. De Belg stond hier tegenover een renner, wiens tactiek hij niet kende, wiens wijze van rij den hem vreemd moest zijn; Zeker, Scherens wist, dat van Vliet snel, razend snel was, maar zou hij van Vliet laten aanvallen of zou hij zijn eigen koers rijden? Scherens had be sloten een afwachtende houding aan te ne men, hetgeen hij des te gemakkelijker kon' doen, nu hij in den eersten rit de tweede po sitie geloot had. Van Vliet reed in dezen eer sten rit zeer verstandig en Scherens moest alles en alles geven, om in. een langen sprint nog met een half wiel te kunnen winnen. Voor van Vliet werd 113/5 sec. genoteerd, den snelsten tijd tot op dat moment in deze wereldkampioenschappen gemaakt. Maar wat moet Scherens dan wel gereden hebben, die op de 209 M. zeker een lengte achter van Vliet had gelegen, toch zeker'11 2/5 sec., mis schien wel 111/5 sec.? Welk een souplesse, om zoo een snelheid op de laatste meters te kun nen draaien. Deze eerste rit was dus zuiver op snelheid gebaseerd. Scherens wist nu, dat hij even snel, zoo niet sneller was dan van Vliet. En zoo was het begrijpelijk, dat Sche rens, in den eersten rit verontrust en niet wétend, wat van Vliet zou doen, in den twee den rit toch wat gemakkelijker reed en be sloten had om de tactiek den doorslag, te la- tèn geven. Nu vertrok Scherens van kop, reed langzaam de eerste ronden. Nog rustig ging de Belg de voorlaatste bocht in. Op ■350 M. nog geen demarrage. Geen routine. t Van Vliet had een vrij groote ruimte gela- jen tusschen hem en Scherens, wel drie leng ten. Op 250 M. schoot Scherens van lang zaam tempo zoo snel weg, zette zóó hard aan, dat van Vliet reeds een geslagen man was. Van Vliet vertelde ons na afloop: „Ik dacht wet, dat Scherens zoo hard kon aanzetten. Maar wat heb ik nu ook voor een ervaring tegen den wereldkampioen? Ik kan met mijn weede plaats tevreden zijn." Deze opmerking bevestigde wel heel dui delijk onze meening, dat van Vliet op dit «ogenblik nog ten eenen male in routine te Kort schiet, om kans op een zege tegen Sche- r?ns te hebben. Maar zijn rijden wettigt toch het vertrouwen, dat men in hem kan stellen: ®en toekomstige wereldkampioen. Zoo zijn deze wereldkampioenschappen, die ditmaal van langen adem waren, weer achter den 'tg. België heeft twee titels, Nederland, Ita- ■le en Duitschland ieder een titel gewonnen. Ejl niet de tweede plaats van Van Vliet, de vierde van Demmenie, het uitstekende rij den van Schulte, mag ons land meer dan tevreden zijn: Holland heeft zijn naam in de internationale wielerwereld 00 krachtige wijze hooggehouden. De kwarteindstrijden. De wedstrijdcommissarissen Stol (Neder- ™d), Légros (Frankrijk) en Baudot (Bel- gle) hebben de acht renners over de kwart eindstrijden een uur voor den aanvang pas ingedeeld. Daarbij had men rekening gehou den dat Scherens, Richter, Gerardin en van Vliet de sterkste vier waren. Hoe juist is dit d'tgekomen. Het verloop der ritten was als volgt: Eerste rit: 1- Scherens, 2. Michard. Michard nam den kop, Scherens bleef rus- "S in de tweede positie liggen, op 300 M. versnelde de Franschman, de wereldkampioen Kwam eerst bij het uitkomen van de bocht «ngs Michard en won, zonder zich geheel Esch, Florie, Stouten, Jacobs, Vrenegoor, Ten Smitte, Bos en Leeuwe, Haarlem H met: Cor- sten, Mazee, Jonkergauw, Max, Hoeben, Hinze, Dijkhuizen en Rol. De cijfers der innings zijn: E.D.O. II: 1-2-8-1-5-0-2-1-1 totaal 21 Haarlem EE: 1-1-1-1-2-0-0-1-1 totaal 8 Door deze overwinning bezet E.D.O. II de eerste plaats in de Tweede Klasse B en heeft zij het recht gekregen samen met R.C.H. I en Quick promotie-degradatiewedstrijden te spe len om uit te maken welk van deze negental len in de eerste klasse zal uit komen. Naar wij vernemen zal E.D.O. II van dit recht geen gebruik maken. Reglementair krijgt Haarlem II dan dit recht. In een te houden ledenvergadering moet nog worden uitgemaakt of de Haarlem-reserves hiervan gebruik zullen maken. Voor de zesde achtereenvolgende maal heeft Jef Scherens beslag op den titel van wereldkampioen der professional sprinters gelegd, waarmede de Belg het record van Moes kops met vijf wereldkampioenschappen geslagen heeft en boven dien dat van den Deen Ellegaard evenaarde. Doch Ellegaard heeft niet zesmaal achter elkaar den titel weten te veroveren, zoodat Scherens zich gisteren geplaatst heeft aan het hoofd van alle pro fessional sprinters, die de wereld ooit heeft gekend. uit te rijden, met een halve lengte. Tijd 12 seconden. Tweede rit: 1. Gerardin, 2 Merkens. Een onverstandige rit van den Duitscher. Gerardin nam den kop, Merkens spurtte op 300 M. weg doch ging in de laatste bocht omhoog, zooda/thij den Franschman vol doende gelegenheid gaf binnendoor te ko men. Op dat moment had Merkens reeds ver loren. Tijd 12 4/5 sec. Verschil ruim V/2 lengte Derde rit: 1. Richter, 2. Falck Hansen. De Deen ging voorop, in de voorlaatste bocht schoot Richter naar binnen, doch Falck Hansen zocht, op zijn beurt demar- reerend, den binnenkant der baan op. Op het rechte eind tegenover de officieele tribune lagen-beide renners fel spurtend naast el kaar, doch nu bleek Richter sneller te zijn en bij het ingaan van de laatste bocht was Falck Hansen reeds verslagen. Anderhalve lengte verschil en een tijd van 114/5 sec. over de laatste 200 M, Vierde rit: 1. Van Vliet, 2. Chaillot, op twee lengten. I Chaillot nam den kop. Langzaam kropen beide, renners over de baan, doch na 160 M. schoot Chaillot reeds weg. Het werd zoodoen de een sprint over meer dan anderhalve ron de. De Franschman nam 5 a 6 M. voorsprong, doch op 180 M- van de finish had onze land genoot, het wiel van den Franschen kam pioen reeds te pakken, en ging er in volle snelheid bij het uitkomen van de laatste bocht overheen: Hij won gemakkelijk, zon der zich op de laatste 50 M. geheel uit te rij - den, met twee lengten. Tijd 124/5 sec.- Dé halve eindstrijden. De indeeling. der halve eindstrijden had tot resultaat,- dat-Scherens tegen Richter en Gerardin tegen van Vliet zouden"-uitkomen. Eerste halve eindstrijd: 1. Scherens, 2. Richter. Richter nam den kop, op 300 M. demarreer de Duitscher, h-oog de bocht uitkomend, Scherens geen gelegenheid gevend, buitenom te komen. Een. schij naanval van Scherens ■binnendoor werd direct gevolgd door een aan val aan de buitenzijde. In de bocht kwam Scherens naast Richter. Op deze baan is het wel buitgengewoon moeilijk in de bocht van het wiel te komen en opzij van zijn tegen stander te liggen. Scherens volbracht deze buitengewone prestatie. Met een half wiel won Scherens, laatste 200 M. 12 sec. Tweede halve finale: 1. Van Vliet, 2. Ge rardin met vele lengten. Gerardin lootte den kop. Op 300 M. loerde de Franschman of van Vliet zou demarree- ren. Hij dacht binnendoor, doch onze land genoot zag op dat moment zijn kans, kramde den rug, ging buitenom, lag bij het passee- ren van de laatste bocht anderhalve lengte voor, met een uiterste krachtsinspanning trachtte Gerardin het wiel van van Vliet te pakken, maar het verschil werd niet kleiner. Op het laatste rechte eind gaf Gerardin den strijd maar op en van Vliet won met vele lengten. Tijd 114/5 sec. Om de derde plaats. -Eerste rit: 1. Richter, 2. Gerardin op een halve lengte 12 sec. Richter schoot op 400 M., demarreerend, binnendoor en won met wiellengte. Tweede rit: 1. Gerardin, 2. Richter. Gerardin kwam op 300 M. binnendoor, zette in Volle spurt door en won met een halve lengte, 114/5 sec. Een derde beslissende rit was dus noodzakelijk. Richter reed op kop en demarreerde op 250 M. zoo snel, dat bij het ingaan van de laatste bocht Gerardin reeds geslagen was. Een zeer snelle rit was het geweest, voor de tweede maal werd 11 3/5 sec. voor de laatste 200 M. genoteerd. Daar mede had de Duitscher de derde plaats bezet. Van Vliet geslagen. Eerste rit: 1. Scherens, 2. Van Vliet, op een half wiel. Van Vliet had den kop geloot. Een lekke band in de eerste ronde van Van Vliet was oorzaak, dat de rit moest worden overgereden. Van Vliet ging hoog in de voor laatste bocht, den Belg beloerend, opdat deze geen gelegenheid zou krij gen, binnendoor te komen. Op 240 M. lag van Vliet op volle snelheid, ra zend snel kwam Scherens er achter aan, centimeter voor centimeter won de Belg terug, op het laatste rechte eind een fel duel. Scherens won, dank zij een enorme krachtsinspanning, met een half wiel. 113/5 sec. werd voor Van Vliet over de laatste 200 M. genoteerd, de snelste tijd van alle ritten dezer wereldkampioenschappen En indien men bedenkt, dat Sche rens op 200 M. meer dan een lengte had achtergelegen, dan is het duide lijk, dat Scherens 112/5, misschien 111/5 sec. heeft moeten rijden. Tweede rit: 1. Scherens, 2. van Vliet op 2 lengten, 114/5 sec. Scherens had in den tweeden rit den kop. In langzaam tempo ging het door de eerste ronde, op 300 M, bij het uitkomen van de voorlaatste bocht, ligt er wel drie lengten tus schen van Vliet en Scherens. Op 250 M. demarreerend, zag Scherens zijn" kans, uit langzaam tempo, zoo snel eii onverwacht,' dat onze landge noot geen kans kreeg zich te herstel len en niet vermocht te volgen. De rit was op dat moment- reeds beslist. Toen volgde nog de .huldiging van Sche rens, voor de zesde, maal wereldkampioen. Ook van Vliet reed nog een eere-ronde, even als Richter. Daarmede waren deze wereld' kampioenschappen, die dooi'-bijzonder fraaie weersomstandigheden zij-in begunstigd en die, vooral wat. de baanwedstrijden betreft, door veel publiek'werden bijgewoond. R. C. H. wint de eersten promotiewedstrijd. R. C. H. is er Zaterdagmiddag in geslaagd de eerste punten in de'promotie-competitie te veroveren. Voor R. C. H. stond .Van Thiel den geheelen wedstrijd op de pla.at;; Bij zonder in vórin was hij niet, maar op .één enkele iiiriihg na is de kans op scoren voor Quick toch zeer gering geweest. Die uitzondering was de tweede in nings. Toen werd er door Quick aardig gesla gen, terwijl in het' veldwerk van R.C.H.-.fouten gemaakt werden. Die' beurt leverde Quick ze ven runs op, waardoor R.C.H. na twee beurten met 9—2 achter stond. Vooral door goed veld werk was Quick er in geslaagd de. R. C- H.- score zoo laag te houden. Dank zij meerdere keeren vier wijd van T. Postma, honkslagen van Kors, Kaestner en Meyer, en tweehonkslagen van Vrugt en Oomen werd in twee beurten de achterstand veranderd in een kleinen voorsprong, 12—11. Nu werd Postma vervangen door Eigehbergen en al had hij maar de hand in één nul, de verandering deed R. C. H. toch geen goed. Geen enkele run werd behaald en na afloop van de beurt was de stand weer 13-12 voor Quick. Hierna profiteerde R.C.H. echter van een heele serie fouten. Met alleen een honk- slag van Kaestner werden toch nog zes runs behaald. Dat hierna Postma weer op de plaat kwam hielp Quick ook niet meer. Acljt Haar lemmers kwamen aan slag zonder dat- een honkslag gegeven werd en vier van hen kwa men toch binnen in het laatste gedeelte van den speeltijd werd een eigenaardig spelletje gespeeld. Toen er twee nullen gevallen waren wilde Quick zich vlug laten uitmaken om nóg een beurt te kunnen spelen. Vonk wandelde daarom van honk tot honk. Maar geen Haarlemmer deed hem wat, want R.C.H, was heelemaal niet ge steld op nog een inhiiigs; Toch kreegQuick haar zin. Reynshagen gaf een vangkans, die Metten niet ongebruikt voorbij kon laten gaan. Ondanks tweemaal vier wijd bracht Quick het echter in de laat ste beurt nog niet tot een run. Het eéiiige re sultaat was dat R. C. H. haar voorsprong met vier runs vergrootte. De cijfers der innings zijn: R. C. H.: 2-0-5-5-0-6-4 totaal 22 Quick: 2-7-0-2-2-2-0 totaal 15 Overige uitslagen. Derde klasse. THB II—EDO V 6-34 EDO IV—RCH IV 14—19 Schoten H—EDO V 46—17 Juniores. EDO b—Kinheim 15—17 E. D. O. II kampioen van II B. De Zondagmorgen gespeelde beslissingswed strijd, die noodzakelijk was doordat Haarlem II en E.D.O. n met een gelijk aantal punten eindigden, is geëindigd in het voordeel van de E.D.O.-reserves, waardoor deze zich kampioen van de tweede klasse B mogen noemen. Veel moeite heeft E. D. O. deze overwinning niet gekost. In de derde beurt wierp» de Haarlem werper bijna niet anders dan vier wijd óf hij werd geslagen. Na negen man tegenover zich te hebben gehad verscheen Dijkhuizen op de plaat. Na een honkslag van Florie had deze werper tweemaal succes. Intusschen bracht deze beurt aan E.D.O. acht runs op, waardoor een veilige voorsprong verkregen was. Wat later was Dijkhuizen er echter weer uit en E.D.O. kwam weer heel gemakkelijk aan pun ten. Van de zesde beurt af wierp Jonker en nu ging het ineens veel beter. Hij boekte meer malen succes met drie slag en het scoren ging nu niet meer gemakkelijk. Voor E.D.O. wierp Kr. Zandstra den gehee len wedstrijd. Bijzonder in vorm was hij niet. Hij wierp nogal eens wijd, maar wel had hij succes met iederen bal die in zijn richting ge slagen werd. Het slaan was bij Haarlem dezen keer be paald zwak. Een uitzondering maakte Max, die in vijf beurten vijf honkslagen gaf, waar onder één van twee honken. De acht andere spelers produceerden tezamen nog maar drie honkslagen, waarbij een van twee honken van G. Hinze. E.D.O. n kwam uit met: Kr. Zandstra, Van Kampioenschappen K. T. K Zondagmiddag werdien onder leiding van den heer W. H. Verkes op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan.de wedstrij den gehouden van de athletiek-kampioen- schappen van den Kennemer Turnkring. De deelneming was niet groot, maar de prestaties stonden op vrij hoog peil. De vereenigingsprijzen wei-den gewonnen door de dames van de Bloemendaalsche G. V. en de heeren van Concordia. Over 't alge- meen was eerstgenoemde vereeniging verre weg te beste. De kampioenen en hun prestaties luiden als volgt: Dames: Hardloopen 100 M.- T. Boorsma (B. G. V.) 13.2 sec. Discuswerpen: A. Osterbhun (Concordia) 29.60 M. Speerwerpen: R. Sjouwerman (Concordia) 25.78 M. KogelstootenT. Stammes (Concordia) 9.81 M. Hoogspringen: B. v. Twisk (B.G.V. 1.365 M. Vèrspringen: T. Boorsma (B.G.V.) 4.91 M. Driesprong: B. v. Twisk (B.G.V.) 10.30 M. Estafette 4 x 100 M.: B.G.V. 53.6 sec. Heeren. Hardloopen 100 M.: A. Schaap (Turnlust B.) 11.1 sec. Hardloopen 200 M.: A. Schaap (Turnlust B) 23,1 sec. Hardloopen 400 M.: F. Nosko (Concordia) 56.2 sec. Hardloopen 1500 M.: J. Kooiman (Olympia) 4 min. 38.2 sec. Hardloopen 3000 M.: J. v. Zwieten (Olym pia) 10 min. 35.8 sec. Hoogspringen: P. Spoor (Concordia) 1.75 M, Vèrspringen: P. Spoor (Concordia) 5.96 M. Hinkstapsprong: P. Spoor (Concordia) 12.52 M. Discuswerpen: K. Groen (Olympia) 31.70 M. Kogelstooten: K. Groen (Olympia) 11.38 M. Estafette 4 x 100 M.: Concordia 46.7 M. Zweedsche estafette 2 min. 12.9 sec. De Academische Wereldkampioen schappen. De Nederlandsche athleet van Lier (Haar lem) werd in zijn serie op de 200 M. om de academische wereld-kampioenschappen vier de en hierdoor uitgeschakeld. Wooderson verbetert liet wereld record over 1 Engelsche mijl. Tijdens athletiekwedstrijden in het Hotspurpark te Londen deed de be kende athleet Sidney C. Wooderson, van de Blackheath Harriers, een ge slaagde poging om het wereldrecord over 1 Engelsche. mijl te verbeteren, dat sedert 16 Juni 1934 met een tijd van 4 min. 6.8 sec. op naam staat van den Amerikaanschen athleet Glenn Cunningham. Wooderson slaagde er in den 1609 meter langen afstand af te leggen in den tijd van 4 min. 6.6 sec., dus 1/5 seconde sneller dan Glenn Cunning ham. Visclicollege „Het Wester kwartier". Deze onlangs opgerichte vereeniging had Zondagmorgen en korpswedstrijd uitge schreven, waaraan werd deelgenomen door „Het Westerkwartier", „De Ruischvoorn" en D. L. V. Elk dier colleges had een vijftal vls- schers afgevaardigd. De prijzen bestonden uit een zilveren beker als wisselprijs, een groote zilveren medaille en een zilveren lauwertak. Er werd gevischt op witvisch in de Ringvaart bij den Lijnden. Na tweemaal V/2 uur gevischt te hebben vertrok men naar het clublokaal van „Het Westerkwartier" waar de voorzitter, de heer B. Deijer, de volgende uitslag bekend maakte: le prijs De Ruischvoorn met 121. stuks; 2e prijs D.L.V. met 87 stuks; 3e pr. „Het Westerkwal'- tier" met 49 stuiks. De held van den -dag was de heer W. Boeser met 35 stuks, van het college De Ruischvoorn; hij ontving hiervoor een zilveren medaille met inscriptie. De „Burnham" week. Borgerhof Mulder wint in de sharpie klasse. De jaarlijiksohe internationale zeilwedstrij den te Burnham on Crouch, welke door drie den naam „De Burnhamweek", zijn Zaterdag onder schitterend zomerweer met lichten wind uit het oosten ingezet. Ook dit jaar neemt weer een tweetal Nederlandsche booten deel, n.l. de „Wilgenhoek", met de bemanning A. D. H. Coops en H. R. Borst en de „Mieke 2", bemand door P. H. R. Borgerhoff Mulder en W. Ritman, beiden in de internationale sharpie'klasse. Deze eerste dag - heeft voor de Nederlandsche zeilers reeds een over winning opgeleverd. Borgerhof Mulder en W. Ritman slaagden er in met de „Mieke 2", als eerste over de finish te zeilen, een zeer fraaie prestaties indien men bedenkt, dat ver schillende sterke buitenlandsche zeilers deel namen. Helaas waren Coops en Borst min der gekukkig. „De „Wilgenhoek" kwam in aanvaring en de Nederlandsche zeilers moesten noodgedwongen opgeven. Na een zeer spannende wedstrijd Van Mol op dreef Meer dan duizend menschen woonden den wedstrijd Nederland-België, die Zondagmid dag op het E.D.O.-terrein plaats vond, bij. De Belgen, die om half twee aanwezig- Zouden zijn, stuurden om half vier bericht, dat zij om kwart over vier pas konden arriveeren. Op onthoud aan de grens, gevolgd door panne wa ren de oorzaken van het feit, dat om kwart voor vijf eindelijk de wedstrijd kön aanvangen. In dien tijd hadden slechts enkele tientallen het wachten opgegeven. De groote massa ge- duldigen werd beloond met een op hoog peil staanden wedstrijd. In het Nederlandsche negental hadden geen veranderingen plaats gehad, zoodat achter eenvolgens aan slag verschenen: Schijvenaar, Meenhorst, Van der Putten, Lammers, Wilders, Van der Schalie, Van den Heuvel Rijnders, Hai- tog en Baas. In het Belgische negental was één wijziging gekomen, zoodat nu ook Caluwé stond opge steld. Achtereenvolgens sloegen: Verschueren, Caluwé, Payne, Van Mol, Van Oostrom, Bres- seleers, Gillet, Van Looy en Van de Velde. Voor Nederland stond Lammers den geheelen wed strijd op de werpplaat. Zooals uit de cijfers blijkt is zijn succes niet groot geweest. Slechts vijf maal heel hij succes gehad met drie slag. Er tusschen door wierp hij slechts tweemaal vier wijd, doch de overige keeren werd hij vaak geslagen. Nu waren de slagen der Belgen meestal ongevaarlijk. Vaak waren het korte tikken in de richting van een binnenvelder. Van der Schalie op het derde honk en Schij- venaar op het tweede kregen er dikwijls een te verwerken. Bijna steeds deden zij dat zon der falen. Ook Van den Heuvel Rijnders kreeg nogal wat ballen in zijn richting, soms zelfs heel moeilijke. Hij verwerkte ze echter op keu rige wijze. Ook Lammers had eenige keeren succes met een aangooi naar het eerste honk. Jammer was dat Meenhorst, de Nederland sche korte stop, nogal eens faalde. Van de vier fouten, die door de Hollanders gemaakt zijn, komen er drie op zijn rekening. Overigens ging de bal ook vaak het verre veld in. Maar ook daar deden de spelers hun plicht. Vooral Van der Putten was goed in vangen. Voor de Belgen wierp den geheelen wed strijd Juul van Mol. Schij venaar en Meen horst, die als eersten tegenover hem stonden, wisten hem te raken. Maar daarna is er niet veel meer geslagen. In totaal brachten de Hollanders het tot slechts vijf honkslagen. Van Mol verstaat de kunst afwisselend te gooien. Meestal gooit hij een rechten bal, maar die gaat zoo formidabel hard dat hij den meesten spelers te snel gaat. De meeste Hollanders prijkten dan ook met een slaggemiddelde van nul. Schij venaar wist in vier beurten twee maal raak te slaan. Hartog, Meenhorst en Wilders elk één keer. Wel werd nog eenige keeren een tik gegeven, waardoor de bal in het verre veld kwam, maar ook daar deden de spelers hun plicht. Schij venaar, Van der Put ten en Baas waren leder éénmaal het slacht offer. Van der Schalie kroop in de tweede in nings door het oog van een naald toen de rechtsvelder de geboden vangkans miste. Alles bijeen' was het succes van Van Mol echter veel grooter dan dat van Lammers. Hij kreeg liefst veertien maal een speler uit op drie slag, terwijl hij ook maar tweemaal vier wijd wierp. Van de vijf runs der Hollanders werden er drie in de eerste en tweede innings gemaakt. Het eerste ontstond door den tweehonkslag van Meenhorst, waardoor Schijvenaar, die ook door een honkslag was gaan loopen, scoren kon. Het tweede en derde punt ontstond in de tweede innings. Van der Schalie en Heuvel Rijnders profiteerden beiden van een fout in het Belgische veldwerk. Door die fout kwam Van der Schalie zelfs op het derde honk, zoo dat hij van de volgende fout kon profiteeren om binnen te komen. Door scherp honkloopen zorgde Heuvel Rijnders voor het derde punt, dank zij de vangkans die J. Baas aan. Payne bood. Hierna kwam Van Mol er echter beter in en ging het scoren veel moeilijker. Het duurde tot de vijfde Inning eer weer een punt ge maakt werd. Schijvenaar kwam door een honkslag op de honken en een goede tik van. Van der Putten, die echter in het verre veld uitgevangen werd, zorgde dat hij binnen kwam. Pas in de achtste beurt kwam het vijf de punt binnen. Nu sloeg Wilders raak. Hoe wel niet zonder gevaar kwam hij toch op het derde honk terecht. Hierna profiteerde hij er van dat de Belgische achtervanger een bal liet doorschieten. Ook aan Belgische zijde waren de punten duur. In de eerste beurt kreeg Caluwé vier wijd en toen Meenhorst de vangkans van Van Mol miste, kon Caluwé over de thuisplaat ko men. In de vijfde beurt zorgde Caluwé ook voor het tweede punt. Dat was echter niet zoozeer zijn eigen werk. Hij kwam op het honk doordat Meenhorst en Schijvenaar Verschue ren deden sneuvelen. En na Caluwé gaf Payne een prachtigen tweehonkslag, waardoor Ca luwé gemakkelijk kon scoren. Dat er in de zevende beurt nog een punt bij kwam, was de schuld van Meenhorst. Honk slagen van Caluwé en Payne zorgden er voor dat Verschuere zelfs nog thuis kwam. Daar mee was het totaal aantal runs bereikt, want noch in de achtste, noch in de negende beurt der Belgen werd meer gescoord. In beide beur ten was de voornaamste oorzaak daarvan een keurig dubbelspel. In de achtste beurt zorgd Van der Schalie door een pracht aangooi voor de eerste nul. Toen deed Wilders een keurigen vang in het verre veld, waardoor Van Looy uit ging. Wil ders speelde den bal bovendien vlug naar het eerste honk, waardoor Gillet ook nog sneuvel de. In de negende beurt haalde van der Vel de het eerste honk door een goeden slag. Na hem sloeg Verschueren in de richting van Lammers. Deze speelde den bal vlug naar het tweede honk, waardoor Van der Velde sneu velde. Schijvenaar maakte geen fout, wierp snel naar het eerste honk, waar Verschueren nog niet aangekomen was en dus viel meteen de tweede nul. Hierna nog een goede vang van Meenhorst en daarna was de negende beurt der Belgen voorbij. De Hollanders stonden nog voor en behoefden dus hun negende beurt niet te slaan. De cijfers der innings zijn: Belgie: 1-0-0-0-1-0-1-0-0 totaal 3 Holland: 1-2-O-O-l-O-O-l-x totaal Sj

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9