De viering van den Koninginnedag. O" Groote belangstelling voor het wielrennen. Schitterend geslaagd avondfeest. k nder begunstiging van prach tig zomerweer heeft Bever wijk met opgewektheid den verjaardag van H.M. de Koningin gevierd. Wij berichtten reeds, dat in de morgen uren groote belangstelling bestond voor het ringsteken op de fiets voor meisjes boven 13 jaar in de Hendrik Burgerstraat en voor de wedstrijden op autopeds en vliegende Hollan ders voor jongens en meisjes beneden 13-ja- rigen leeftijd. Op de beide wedstrijdballen werd een felle kamp geleverd om de mooie prijzen. Tegen 12 uur waren de wedstrijden geëindigd en volgde in Hotel ,.Ter Burg" de uitreiking van de prijzen. Dit geschiedde voor het ringsteken door den heer H. A. J. J. van den Bergh, voorzit ter van „Koninginnedag" en aan de prijs winnaars van den wedstrijd op vliegende Hollanders en autopeds bij monde van den heer H. Blom. De uitslagen waren: Vliegende Hollanders en autopeds. 1 H. Zandbergen, 2 A. v. d. Mey, 3 G. Schel vis, 4 Fr. Feyen, 5 H. Kröder, 6 J. Henne- man, 7 N. Alland, 8 E. Feyen, 9 J. Schuyt; 10 A. Blaauw; 11 J. Drijver, 12 J. Zonjé. Troostprijs N. Krauwenhoek. Er waren 50 deelnemers. Ringsteken. 23 deelneemsters. 1 L. Vester (7 ringen), 2 E. Niesten f6 rin gen). 3 C. van Baar. 4 C. Appel, 5 M. van Geest. 6 Tr. Robrecht, 7 T. Luypen, 8 A. de Graaf, 9 L. Vermeulen. 10 I. Tromp, 11 A. Wortman, 12 R. Appel, 13 G. Schaaper, 14 L. Commadeur, 15 A. du Pau. Alle deelnemers werden verrast met een stuk chocolade. De Ronde van Beverwijk. De zoogenaamde Ronde van Beverwijk, een wedstrijd op transportfietsen over 20 ronden met een totalen afstand van 15 K.M., welke des middags werd gereden trok enorme be langstelling. In dichte rijen hadden de toe schouwers zich langs het parcours, dat leid de door de Hendrik Burgerstraat, het C. H. Moensplein, de Stumphiusstraat en den Ro- merkerkweg, opgesteld en vooral bij de boch ten was de belangstelling. Gereden werd in twee series van 10 deelnemers over 10 ron den. De technische leiding berustte bij de Rennersclub „Kennemerland", die zich op uitnemende wijze van- haar taak heeft ge kweten. De politie zorgde voor de afzetting. Na het startschot vertrok de eerste groep renners. Vooral de niet-geroutineerden zet ten er direct zoo'n onstuimig tempo in dat zich in de eerste bocht reeds een valpartij voor deed. gelukkig zonder ernstige gevolgen. In de eerste ronde vlogen twee rijders uit de bocht en kwamen in het publiek terecht. Ook dit incident liep goed af. Toen hadden de renners het terrein verkend en bleven verdere sensationeele gebeurtenissen achter wege. Voor de finale plaatsten zich 10 ren ners, die 20 ronden moesten afleggen. Lang bleef het peloton bijeen, met uitzon dering van den bekenden Kennemerland- renner P. Heiloo, die buiten mededinging reed en met bijna twee ronden voorsprong over de eindstreep ging. In de laatste ronde kwam er teekening in den strijd. Het veld lag toen meer uiteen en reeds was het duidelijk, dat de winnaar van vorig jaar, de heer P. Barnink den beker thans wel voor goed in zijn bezit zou krijgen. Inderdaad slaagden zijn concurrenten er niet in aan zijn wiel te blijven, zoodat hij als win naar uit den strijd kwam. De uitslag was: 1 P. Barning (29 min. 50 sec.), 2 J. Burger, 3 Jac. Zuurbier, 4 J. Feitsma, 5 P. Kloes. Na afloop van de wedstrijden trokken de deelnemers, begeleid door de Beverwijksche Harmoniekapel, naar het Gemeentelijk Sport park, waar de voorzitter van Koninginnedag de heer H. A J. J. v. d. Bergh de prijzen uit reikte. Hij verheugde zich over de groote be langstelling voor de race en wekte de aan wezigen op lid te worden van „Koninginne dag". waardoor de vereeniging in staat zal zijn het programma nog aantrekkelijker te maken. Spr. overhandigde vervolgens den beker aan den heer Barning. die den wisselprijs thans voor de tweede maal won en daardoor in het bezit van den beker kwam. De overige prijswinnaars ontvingen een herinnerings medaille. Een fraaie fruitmand, beschikbaar gesteld door de firma H. S. Cloeck, kwam in het bezit van P. Kloes. De schooljeugd in het Sportpark. In het Sportpark waren inmiddels athle- tiekwedstrijden gehouden voor de leerlingen van de zesde leerjaren der openbare en bij zondere scholen. Deze wedstrijden stonden onder leiding van den heer H. J. Blauw, die werd bijge staan door een achttal juryleden. Gekampt werd in 4 groepen, namelijk afd. A. jongens van de openbare lagere scholen I. 2 en 3; afd. B. jongens van de Christelijke en R.-K. scholen: afd. C. meisjes van de openbare la gere scholen 1. 2 en 3: afd. D. meisjes van de Christelijke en R.-K. scholen. De uitslagen waren: Jongens 80 M. hardloopen: 1. R. Katers 12.2 sec.; 2. S. Zonneveld 12.6 sec.; 3. Th. v. d. Brom 12.6 sec. Verspringen: 1. Th. Dekker 3.91 M.; 2. A. Zonneveld 3.80 M.; 3. P. Jonkers 3.77 M. Balwerpen: 1. S. Zonneveld 50.05 M.: 2. R. Sweers 50 M.; 3. W. van Zutphen 46.58 M.; Hoogspringen: 1. Th. Dekker 1.40 M.; 2. L. Schol 1.35 M.; 3. A. Zonneveld 1.30 M. Meisjes. Hardloopen: 60 M. 1. C. Luyken 9.8 sec.; 2. C. Gemtenaar 10 sec.; 3. A. v. d. Outenaar 10.2 sec. Hoogspringen (na loting): 1. H. Muys 1.15 M.; 2. A. v. d. Outenaar 1.15 M.; 3. Fr. van Onsenoord 1.15 M. Verspringen: 1. C. van Reewijk 3.89 M.; 2. C. Kohier 3.85 M.; 3. N. Halenbeek 3.63 M Balwerpen: 1. T. Lievert 34.45 M.; 2. E. Visser 32.30 M.; 3, N. Halenbeek 31.90 M. Tenslotte werd nog een kastiewedstrijd ge speeld tusschen de scholen 2 en 3, die door school 2 met 116 werd gewonnen. De deel nemers van de winnende ploeg ontvingen allen een schooletui. De prijzen van de atletiekwedstrijden zul len op de scholen worden uitgereikt. De voetbalwedstrijd. De traditioneele voetbalwedstrijd in het ge meentelijk sportpark, ditmaal tusschen Be verwijk en Velox trok vrij veel belangstel ling. De Utrechtsche tweede klassers versche nen, alle geruchten van een groot aantal in vallers ten spijt slechts met twee invallers, waaronder de keeper. Deze toonde zich even wel een doelman van klasse, zoodat het gemis van den vasten keeper geenszins werd ge voeld. De Beverwijkers kregen een zware neder laag, liefst met 71, te incasseeren. Hoewel Beverwijk niet altijd gelukkig was voor doel, moet aan den anderen kant worden opge merkt, dat Velox een veel beter samenspel vertoonde en over een prima verdediging be schikte. Toch zou Beverwijk naar onze mee ning een beter resultaat hebben bereikt, wan neer de half-linie in de eerste helft zich niet in de eerste plaats tot een verdedigende hou ding bepaald had. Na de rust trokken de half- spelers mee naar voren en terstond werden de Beverwijksche aanvallen talrijker en voor al ook gevaarlijker. Gelukkig hielden de roodbroeken tot het einde toe dapper vol. Het elftal maakte een goeden indruk als gevolg van een welbesteden zomer en wij hebben de vaste overtuiging, dat onze plaatselijke der- de-klasser in de a.s. competitie een rol van beteekenis zal spelen. Nadat burgemeester Scholtens voor Velox had afgetrapt snelde Maenhout op het doel der gasten af. De keeper redde de situatie door tijdig uit te loopen. Velox ondernam eenige goede aanvallen, maar de verdediging van de roodbroeken houdt stand. Toch kan zij tenslotte niet verhinderen, dat de gasten de leiding nemen. 01. Harde schoten van Kuyer en Maenhout hadden beter lot ver diend. Doordat de halflinie van Beverwijk aan de verdediging de meeste aandacht schenkt worden de roodbroeken geruimen tijd ingesloten. Velox bleef druk uitoefenen op het doel met het resultaat, dat de rust met een 40 voor sprong voor de gasten ingaat. Een doelpunt was uit een strafschop ontstaan. Ook in de tweede helft zijn de eerste aan vallen voor Beverwijk. De Utrechtsche keeper is echter in goede conditie en laat zich niet passeeren. Integendeel het is weer Velox, dat wijziging in den stand brengt, 05. Een on stuimige aanval van Beverwijk levert, dan voor de Beverwijkers het verdiende tegen- punt op. Velox brengt tenslotte den stand op 1—7, waarmede het einde komt. Voor Bever wijk was het een nuttige wedstrijd, want er viel voor de roodbroeken heel wat te leeren. Zij hebben hard gewerkt, te hard zelfs, want bij hun tegenstanders deed de bal het werk. Na afloop heeft de heer H. v. d. Bergh bei de elftallen bedankt voor hun medewerking. Hij overhandigde Velox den uitgeloofden be ker en Beverwijk een troostprijs. Ook scheidsrechter N. J. Twisterling, die den wedstrijd prima leidde, ontving een blij vende herinnering. Het avondfeest. Het slot van het feestprogramma was ze ker niet het. minste. Duizenden toehoorders hebben genoten van het vocale- en instru mentale concert, dat in de muziektent op het C. H. Moensplein door de Harmoniekapel en de plaatselijke zangvereeniging werd gege ven. De stille zomeravond maakte het luis teren tot een genot en zoowel het bestuur van Koninginnedag als de deelnemende ver- eenigingen kunnen er van overtuigd zijn, dat dit gecombineerde concert, als „experiment" bedoeld, zeer in den smaak is gevallen. Nadat de Harmoniekapel onder leiding van den heer F. Hommes het programma had ge opend met het volkslied en een marsch, zon gen achtereenvolgens „Zanglust", de Ver- eenigde R.K. Kerkkoren en Gezellen, het Doopsgezind Zangkoor en het Christelijk ge mengd Zangkoor „Vox Humana" een tweetal composities. De zang kwam prachtig tot zijn recht. De orde op het plein was voorbeeldig en het publiek heeft onder diepe stilte de ver richtingen van de koren gevolgd. Na afloop van elk nummer was er een hartelijk applaus. Alle vereenigingen hebben zeer verdienste lijk werk geleverd, waarbij vooral de massale zang van de Vereenigde R.K. Kerkkoren en Gezellen opviel. De Harmoniekapel besloot het programma met het Wilhelmus, dat door velen werd mee gezongen. Na afloop van het concert werd een fakkel optocht gehouden. De deelneming hieraan had wel grooter kunnen zijn. De fantastische stoet trok door de straten en had veel bekijks. Toen zij te ruim elf uur ontbonden werd was de pret afgeloopen, althans op straat. In de cafés en dancings werd de viering van den Koninginnedag nog geruimen tijd voortgezet. Zoo is het jaarlijksche Oranjefeest weer zeer geslaagd te noemen, vooral, wanneer men daarbij in oogenschouw neemt, dat de vereeniging' „Koninginnedag" over zulke be scheiden financieele middelen beschikt. Daar in zal de burgerij verandering moeten bren gen, wil zij haar wensch naar een uitgebreider feestprogramma verwezenlijkt zien. Intus- schen kunnen de bestuurs- en commissiele den weer terugzien op een feestdag, die in opgewekte stemming is doorgebracht en die zonder wanklanken tot een goed einde is ge bracht. De politie verdient een woord van lof voor de wijze, waarop zij zich van haar taak heeft gekweten. En dan tenslotte een woord van hulde voor onze Beverwijksche Harmonie kapel, die zich weer onvermoeibaar toonde en den ganschen dag in de weer was om het Koninginnefeest muzikalen luister bij te zetten. Uitstekend geslaagd feest te Wijk aan Zee. Voor het eerst is sinds vele jaren te Wijk aan Zee de verjaardag van de Koningin op feestelijke wijze gevierd. De Oranjevereeniging had, daarvoor een programma samengesteld, dat de geringe kasmiddelen der vereeniging in aanmerking nemend, zeker goed genoemd mag worden. Op het weiland aan de Voorstraat tegen over Maris Stella was door de voorbereidende commissie een terrein in orde gemaakt voor de verschillen kinderspelen. Het bestuur had daarvoor door bemiddeling van den heer Gieskes, directeur der N.S.F. de beschikking gekregen over een luidspreker-installatie, waardoor deze spelen met muziek konden opgeluisterd worden en welke van groot ge mak bleek voor een vlot verloop der spelen. De voorzitter Dr. W. Netelenbos opende met een korte toespraak de feestelijkheden, waar op na het zingen van het Wilhelmus, de wedstrijden een aanvang namen.. De voornaamste prijswinnaars bij deze wedstrijden waren: Jongens: Groep 1. Doelschieten: W. v. d. Mey, le prijs, J. de Boer, 2e prijs. Groep 2. Doelwerpen: C. Schelvis le prijs, J. Schellevis 2e prijs. Groep 3. Verspringen: H. Baekers le prijs, Chr. Warmenhoven 2e prijs. Groep 4. Hardloopen: H. v. Gooi le prijs, H. de Boer 2e prijs. Meisjes: Groep 1. Appelhappen: W. Grapendaal le prijs, J. Duin 2e prijs. Groep 2. Wedloop met hindernis: A. Ben- ning le prijs, M. de Boer 2e prijs. Groep 3. Eierloop: L. Witteveld le prijs, T. v. d. Mey 2e prijs. Groep 4. Geblinddoekt doelloopen: R. Raay- maker le prijs, W. Heine 2e prijs. Het watertonspel voor de rijpere jeugd had eveneens veel belangstelling en menige deel nemer en deelneemster moest een fiks bad ondergaan, wat dank zij het bijzonder gun stige weer, eer een verfrissching, dan een koude douche was. De prijswinnaars zijn; le prijs: P. de Goede. 2e prijs: Ant. de Goede. 3e prijs: R. v. d. Wel. 4e prijs: Andr. Schelvis. Van de dames kreeg Fr. Castricum den len prijs, T. Damen den 2en prijs. Des middags had de optocht van versierde wagens, fietsen en dergelijke plaats. Ook hierbij mocht de vereeniging zich verheugen in een flinke deelneming. Er was van de ver siering zeer veel werk gemaakt. Een flink aantal groepen zoowel als individueelen wa ren opgekomen. Met het muziekgezelschap Arion aan het hoofd der stoet werd een rondgang door het dorp gemaakt. De jury bestaande uit Mevr. N. Belinfante- Koord en de heeren F. R. C. Rij kens en Borg man hebben de volgende prijzen (geldpdij- zen) toegekend: Individueelen: „De Oranjestam" (H. Smits) met 28 pun ten, le pr. „Piet Hein" (Schelvis) met 27 punten, 2e prijs. „Rood Wit Blauw" met 24 punten, 3e prijs. Versierde Autoped, J. Oosterveen, met 23 punten, 4e prijs. Groepen: Versierde vlet der W. R. B. met 27 punten, le prijs. E. H. B. O. met 24 punten, 2e prijs. Onmiddellijk na het ontbinden van den optocht volgde op het Julianaplein een wed strijd op autopeds. De winnaars zijn: Jaap Engel, le prijs. Te Beverwijk werd op Koninginnedag onder groote belangstelling een wed strijd gehouden op transportfietsen. De deelnemers in de bocht Romer- kerkwegHendrik Burgerstraat. Mia Koelman, 2e prijs. Jetty Bangert, 3e prijs. Cor Boots ma, 4e prijs. Gerry Aïtena, 5e prijs. Vervolgens werden in de Zwaanstraat de wedstrijden in ringsteken per fiets gehou den. Voor deze wedstrijden bleek veel animo te zijn; ongeveer 65 deelnemenden hadden zich aangemeld. Van de dames kregen: Mej. Tr. Grapendaal, den le pr., mej. J. de Boer, 2en pr., mej. M. Schelvis, 3en pr., mej. M. Schelvis, 4en pr., mej. M. de Bie, 5e pr. Tot slot werd op het terrein aan de Voor straat des avonds een openlucht-bioscoop voorstelling gegeven, waarbij o.m. de film van het Vorstelijk Huwelijk gedraaid werd. Dit laatste onderdeel van het programma genoot zeer groote belangstelling niet alleen uit de badplaats, doch ook uit de omgeving. Het bestuur der vereeniging bijgestaan door vele bereidwilligen en hulpvaardigen kan met genoegen terugzien op een uitstekend ge slaagden feestdag. Te Santpoort. Des morgens was de jeugd der 3 scholen aan het woord. Met muziek voorop maakte zij een rondgang door het dorp, om ten slotte naar het feestterrein aan de Velserbroekstraat te trekken. Hier waren een draai- en een zweef molen aanwezig, werden versnaperingen uit gedeeld en was er gelegenheid om met aardige spelletjes dito prijsjes te winnen. Zij nog vermeld, dat Burgemeester Kwint even een kijkje kwam nemen. Des middags werd eerst op den Terras weg gelegenheid gegeven om het ringsteken per fiets te beoefenen. Als steeds trok dit de noodige belangstelling. Op de Cremerlaan vonden met medewerking van T.V.S. wedstrijden in 't hardloopen voor dames, heeren, meisjes en jongens plaats resp. over 1500, 400, 200 en 600 M. plaats. Ook voor deze loopnummers bestond veel belangstelling. En tot slot van de middagfeesten werd op het feestterrein boegspriet geloopen en in den mast geklommen. Nadat 's avonds eerst een lampion-optocht was gehouden, waarbij het muziekkorps „Wil- helmina" zijn medewerking verleende, trad de Katholieke Jeugd Centrale op met standen en een tableau. „De wapens neer" voorstellen de. Het geheel werd verlicht met Bengaalsch vuur (aangeboden door „Santpoort's Bloei"), wat het effect er van zeer verhoogde. Ook voor dit avondgedeelte bestond veel belangstelling. Te Heemskerk. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin hield het fanfarecorps „St. Cecilia" een muzikalen rondgang door het dorp. Voor hte raadhuis wer dhalt gehouden en eenige marschen en het „Wilhelmus ge speeld. Door vele ingezetenen werd gevlagd. De schooljeugd had een vrijen dag. BEVERWIJK KO OPLIEDEN VERElENIGIN G „HANDELSBELANGEN". De agenda voor de 0p Donderdag 2 Septem ber in café De Groentenbeurs" van den her P. c. Timmer te houden ledenvergade ring van de Koopliedenvereenigingen „Han delsbelangen luidt als volgt: 1. Opening, 2. Notulen en ingekomen stukken. 3." De heer Reitsma, bondssecretaris bespreekt de gevoer de actie inzake de terugbetaling der inven- tarisatiegelden door de Nederlandsche Aard appelen Centrale en het nut der organisatie. 4. Uitbetaling der gelden aan de leden en on georganiseerden. 5. Mededeelingen betreffen de den jubileum-feestavond op 30 Septem ber a.s. Het bestuur vestigt er de aandacht op, dat voor de terugbetaling van de aardappelen- gelden, ook aan de ongeorganiseerden, geen tweede zitting zal worden gehouden HOLLAND—AMERIKA LIJN. Vecndam, 31 N.-York te Rott. Lochgoil, Rott. n. Vancr. 30 te S. Franc. Nebraska, Vancr. n. Rott. 30 te L. Angeles. Veendani, N.-York n. Rott. 30 v. Plymouth. Blommersdijk, 29 v. Rott. te N. Orleans. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 28 te Beira. Jagersf., 31' te Das es Salaam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 30 v. Rott. te Bremen. Streefkerk (t.) p. 31 Perim. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gaasterkerk (t.) 30 v. Colombo. HOLLAND—AUSTRAIIë. Almkerk (t.) 31 te Cairns. Heemsk. 31 v. Bremen te Rott. HALCYON LIJN. Stad Schied.. 31 v. Rott. te Lulea voor Rott.- Vlaard. Stad Zaand. Oxel. n. Vlaard. 1 (12 's m.) te Hoek v. Holl. verw. Stad Zwolle, Rott. n. Palermo 29 (7.39 n.m.) 35 m. O.Z.O. v. Niton. Vredenburg, 31 v. Vlaard. n. Narvik. Stad Vlaard., 31 v. Wabana te Vlaard KON. NED STOOMBOOT MIJ. Triton, Rott. n. Algiers 30 (12.38 v.) 1O0 en. Z.O. v. L. End. Oberon, Aimst. n. Tunis p. 30 (11.5 v.) Land's End. Tiberius, Amst. n. Lissabon p. 29 (8.6 n.m.) Wight. Nereus, 31 v. Gdynia n. Amst. Ariadne. 31 v. Venetië te Amst. Medea, 28 v. W.-Indië te N.-York. Costa Rica, 31 v. W. Indië te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Brastagi, 30 v. Rott. te Hamb. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (t.) 1 (12 's m. te Rott. verw. Alpherat, 30 v. Hbg. te Rott. Alphacca (th.) 29 v. Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena, Batavia n. Amst. 30 v. Marseille. Tarakan (thuisr.) 30 v. Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Neleus, Batavia n. Amst. 29 (11.53 n.) 550 m. ZO. v. Land's End. Patroclus, Jap. n. Rott. 29 te Singapore. Gleniffer, Dairen n. Rott. 30 te Penang. Glenbeg, Dairen n. Rott. 30 v. Manilla. Calchas. Rott. n. Jap 30 te Swansea. Deucalion, Jap. n. Rott. 31 v. Aden. Kruistocht voortgezet. Na een kort bezoek aan de hoofdstad heeft de Deensche politiekruiser Islands Falk zijn kruistocht in de Noordzee voortgezet. De eerste aanloophaven zal nu Esbjerg zijn. AANGEKOMEN. 30 Augustus: Vvanville s.s. Pt. Talbot Texelstroom s.s. Liverpool Merkur s.s. Yxpila Nereus s.s. Danzig Wim m.s. Perth Prowess m.s. Noordzee 31 Augustus: Normandia s.s. Gothenburg Ariadne s.s. Midd. Zee Gezina Hendrika m.s. Danzig Britanica s.s. Rotterdam Tom S. m.s. Rotterdam VERTROKKEN. 30 Augustus: Islands Falk kr. Esbjerg Prowess m.s. Londen Themis s.s. Bremen Southport s.s. Rotterdam Thisbé s.s. Rotterdam 31 Augustus: Wilbo m.s. Londen Luga s-s. Rotterdam Alcor S.S. Archangel Mirva s.s. Newcastle Bowling s.s. Leith, - Hout voor Velsen. Het Letsche stoomschip Merkur is hier van Yxpila aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Omdat de beide steigers bezet zijn is het schip voorloo- pig langszijde van den kanaaldijk gemeerd Bijlegger. Het van Perth naar Kristiansand bestemde Nederlandsche motorschip Wim is hier bin- nengeloopen om een kleine schade aan de motor te herstellen. Daarna zal het schip naar de bestemming verder gaan. Uit zee teruggekeerd. Het naar Londen vertrokken Engelsche motortankscheepje Prowess keerde later op den dag terug wegens een defect aan de mo tor. Men zal trachten deze met eigen midde len te herstellen. VOETBAL. De A. D. O.-voorzitter niet geschorst. De K.N.V.B.-commissie die de kwestie van de schorsing van den voorzitter van A.D.O. behandelde, heeft naar de Tel. weet mede te deelen, dezen functonaris niet geschorst, doch men heeft een brief van hem geeischt, dat hij zich een jaar lang niet met voetbalzaken zal bemoeien. KCfNDERLINGE WRAAKNEMING. Gisternacht werd bij de politie aangift» gedaan dat bij een inwoner een ruit van de tuindeur van zijn woning was ingegooid. De politie stelde een onderzoek in,- en daarbij vond hij in de achterkamer het stoffelijk overschot van een poes. die met geweld door het raam was gegooid. Op aanwijzing van de dochter des huizes werd een jongeman aan. gehouden, die bekende, dat hij de poes wegens een ondervonden teleurstelling op het gebied van de liefde, de poes door het raam had geslingerd. Nadat proces-verbaal van dit z0n. derlinge gevolg van minnenijd was opge maakt, werd de al te onstuimige minnaar naar huis en naar bed gezonden. EEN TELEGRAM AAN DE KONINGIN. Het bestuur van de Vereeniging „Koni'n- ginnedag" heeft aan H.M. de Koningin een telegram gezonden van den volgenden ln. houd: De Vereeniging „Koninginnedag" te Be- verwijk wenscht Uwe Majesteit van harte geluk met Uw geboortedag en vertrouwt, dat God U nog menig jaar moge sparen tot heil van ons dierbaar vaderland. De vereeniging voornoemd: VAN DEN BERGH, voorz., DE JONGE. secr. HEEMSKERK SPELDJESDAG WITTE KRUIS. Donderdag 2 September houdt de af. deeling Heemskerk van ,/Het Witte Kruis" een speldjesdag. R.K. VROUWENBOND. Op initiatief van den R.K. Vrouwenbond zullen in den a.s. winter een moedercursus en een cursus voor ziekenverpleging worden gegeven voor leden van dien bond van 13 tot 35 jaar. ST. DEUS DEDIT. Zondag 5 September viert de R.K. Land- en Tuinarbeidersbond zijn patroonsfeest. De dag wordt alleen kerkelijk gevierd en de jaar- lijksche feestavond is tot nadere aankondi ging uitgesteld. ZWEMOLUB „FORT BIJ VELDHUYS". Bovengenoemde club organiseert op Zon dag 5 September een uitstapje per autobus naar Valkeveen en omgeving. Het bestuur alsmede de helpers- en helpsters zulllen dit reisje meemaken. DE FANCY-FAIR. Van Zaterdag 28 Augustus tot Dinsdag 31 Augustus werd in het K.S.A.-gebouw een fancy-fair gehouden ten bate van de stich ting van een kinderspeeltuin en de oprich ting van een afdeeling van de „Graal". De fancy-fair mocht zich in een druk be zoek verheugen. Vooral Dinsdagavond was het er zeer vol en zeer gezellig. Bij de sluiting dankte de organisator, ka pelaan Schouten, allen die tot het welslagen hadden meegewerkt. De opbrengst was onge veer f 800. VOETBAL. HET ELSWOUT-TOURNOOI. Het programma voor de wedstrijden om den „Elswout- Vker" van a.s. Zondag 5 Sep tember luidt: le ronde: Haarlem 2T. H. B. 11.30 uur SchotenR. C. H. 2 12.30 uur D. I. O.—E. H. S. 1 uur Sp.vogelsE. D. O. 2 2 uur De wedstrijden worden gespeeld op de D. I. O.-terreinen aan de Ramplaan te Overveen ATHLETÏEK. Recordverbeteringen te Rotterdam Op de 4 x 1500 M. en Zweedsche estafette, De Rotterdamsche sportcommissie voor na tionale feestdagen heeft gister ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Ko ningin, provinciale athletiekwedstrijden ge organiseerd. Deze ontmoetingen, die onder leiding van de Rotterdamsche athletiek com missie stonden, werden gehouden op de sin- telbaan Blij dorp, gelegen achter de voorma lige Nenijtohallen en mochten zich in een vrij groote belangstelling verheugen. Het programam bood een groote verschei denheid van nummers, zoodat het publiek den geheelen middag interessante sport te genieten kreeg. Een heel goed nummer was de 200 meter, waarbij Osendarp en Baumgarten een uit stekenden tijd van 21.6 en 21.9 sec. liepen. Bij de 800 meter heeren klasse A en B lever de Zaal van A.A.V. '36 een prachtige prestatie door dezen afstand af te leggen in 1 min, 59.4 sec., voorwaar een fraaie tijd. Bij de estafette 4 maal 1500 meter deden de Trekvogels een poging om het Neder- landsch record dat ten name van A.A.C. stond met 17 min. 36 sec. gevestigd op 25 Augustus 1935 te Amsterdam, te verbeteren. Deze poging, ondernomen door de athle- ten Wernink, Feenstra, Kalkman en De Groot, slaagde schitterend want men noteer de den fraaien tijd van 17 min. 4 sec. Ook op het nummer Zweedsche estafette deden de Trekvogels een poging om het Ne- derlandsch clubrecord, dat ten name van A.V. 1923 stond met een tijd van 2 min. 2 sec. te verbeteren. Ook deze poging slaagde schitterend. De ploeg van K. Baumgarten, Osendarp, H. Baumgarten en De Vries liep dezen afstand in den tijd van 1 min. 59.1 sec. AUTOMATISEERING DER TELEFOON IN EGMOND EN ANDERE PLAATSEN. Donderdag, 2 September a.s. te 13 uur zul len de automatische telefooncentralen te Egmond, Koedijk, Limmen, Schoorl, Ursem en Zuidschermer in dienst worden gesteld, van genoemd tijdstip af zal de telefonische verbinding met de aangeslotenen op deze netten gedurende korten tijd niet steeds mo gelijk zijn, al zal de afwikkeling van gespretë aanvragen beproefd worden. BURGERLIJKE STAND Bevallen 27 Augustlus; E. M. J. de Bock- Bischot, d.; J. J. Hermeling—Tukker, z.; H. J Scheerder—-Janssen v. d. Voort, z.; 28 Augus tus: J. M. Kolder—Polkamp, z.; 29 Aug* S. LandaalKr ij gman, z.: W. J. Murk—Va- hoeven, d.; S. KoeOppenheimer, z.; Augustus: E. M. PickhardBigge, z.; L-c\ Planting—van Huis, d.; L. M, G. Tesselaar- Harder, d.; Overleden 27 Augustus; J. Blankevoort-u Moes, 78 jaren, Kennemerplein; 28 Augusni A„ 2 d., d. v. J. Poelman, Spiegelstraat; Nierhake, 79 j., Javastraat; 29 Augustus-; A. Rernmé, 17 j., Slachthuistraat; W. J- 59 j., Eindenhoutstraat; H. J. Hoekstra— Deutenkom, 61 j-, Slachthuisstraat,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6