BEVERWIJK Millionair-bediende. SANTPOORT HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Het nieuwe programma van het Kennemer Theater. „De laatste ronde". Het Kennemer Theater vertoont deze week nis hoofdnummer de klucht „De laatste ron de" niet Marion Davies en Clark Gable in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze amu sante film ontleenen wij het volgende: Mabel O'Dare heeft een baantje als serveu se in een druk New Yorksch restaurant. Ze heeft een goed hart en wanneer ze een werk- loozen journalist met een paar spiegeleieren verrast, meent ze daarmee geen kwaad te doen Dit z°u ook zgker niet het geval zijn, wanneer de baas hierover niet anders had èédacht. Hij meent, dat zijn zaak op deze wijze productiviteit zou inboeten, en Mabel wordt op staanden voet ontslagen! Reilly, de journalist, gevoelt zich schuldig aan dit ontslag. Hij begeleidt Mabel naar haar woning, waar hij kennis maakt met twee oudgedienden van de planken, tante Mimi en Chas. Fendwick. Hij belooft Mabel een andere haan te bezorgen, en wel in een revue. Reilly, de voortvarende journalist, zal zich met- hart en ziel op de reclame werpen en beslist in zijn voortvarendheid, dat Larry, de kampi°en zwaargewicht, de romantische part ner van Mabel moet worden! pe couranten worden volgestampt met alle mogelijke berichten, omtrent het verliefde tweetal, dat elkaar in werkelijkheid haat. Doch plotseling merken beiden dat ze eigen lijk veel van elkander houden. De reclame, die hen tezamen heeft gebracht, begint het tweetal nu te haten. Ze besluiten samen weg te gaan en revue en boksring te verlaten. Larry zal een garage gaan koopen en beiden gaan een rustig leven beginnen! Reilly, de man van de publiciteit, heeft hun plannen beluisterd en is „discreet" genoeg, om alles jn de bladen te publiceeren. Beiden beschuldigen elkaar van onvergeef lijke onbescheidenheid, en met de liefde is het uit! Mabel kondigt haar verloving aan met haar revue-partner en Larry vertrekt naar Philadelphia. Daar hoort Mabel plotseling van tante Mi mi, dat Reilly de schuld is van beider ellende. Mabel reist onmiddellijk naar Philadelphia, naar de boksmatch. Ze komt net bijtijds voor de tiende ronde. Ze stapt in den ring en met de omhelzing, die volgt, wordt de film tot een goed einde gebracht. Het tweede hoofdnummer is „Drie harten op een ijsschots". HENGELAARSVEREENIGING 'T KARPERTJE Zondag a.s. houdt de Hengelaarsvereeniging ,/fc Karpertje" een ouderlingen wedstrijd op witvisch in het Noord-Hollandsch kanaal te Akersloot. De deelnemers vertrekken des morgens te 5 urn van het clubhuis. Hengelsportartikelen zijn als prijzen uit geloofd. Eenige leden hebben daaraan nog eenige extra-prijzen voor den grootsten, den kleinsten en den laatst gevangen visch toe- Bloembollenveiling „Beverwijk". Op de Donderdag gehouden veiling van bloembollen was er een groote aanvoer van tulpen, narcissen, veel irissen en bijgoed. Ook nu was de belangstelling van koopers en kweekers groot. Br was. goede kooplust voor tulpen en irissen. Besteed werd: Vroege tulpen: Brilliant Star z. 1011 2.65, Chryslora z. 11—12 2,00, Couleur Cardinal z. 1112 3.10, z. 10—11 2.10, Couronne d'or z. 11-12 2.90, z. 10—11 2.60, z. 0—10 1.75. Cram. Brillant z. 1112 1.70, z. 1011 1.15, Diana z. 11-12 2.55, z. 10—11 1.75, Electra z. 11—12 3.00, z. 10—11 2.15, Eleonora z. 12 op 1.65, Gele Prins z. 11—12 1.90, z. 1011 1.50, Grand Due z, 11-12 3.80, z. 10—11 2.70,. la Merveille z. 10—11 2.05, Fred. Moore z. 1011 1.25, Murillo z, 10—11 1.60, Pr. v. Oostenrijk z. 12 op 2.6-5, z. 11—12 2.35, z. 1011 1.35, Peach Blossom z. 11-12 2.95, Procerpine z. 11—12 3.55, z. 10—11 2.20, Theeroos z. 11—12 2.35, z. 10—11 1.70, Thoumesoll z. 10—11 2.10, Mr. Tubergen z. 10—11 2,20, Vuurbaak z. 12 op 3.85. Darwin- en late tulpen: Bar. de la Tonnaye z. 12 op 2.10, z. 11—12 1.70, z. 10—11 1.20, Bar- tigon z. 12 op 3.00, z. 11—12 2.00, z. 10—11 1.30, Clara Butt z. 10—11 1.15, 1'Europe z. 10—11 1,35, Pr, Elisabeth z. 1011 1.50, Inglesc.Yellow z. 10—11 0.95, Loveliness z. 1011 1.35, Mad. Krelage z. 12 op 1.95, z. 11—12 1.75, z. 10—11 1,30, Miss Ellen Wiilmot z. 1011 1.65, Oriënt z, 11-12 1.55, z. 10—11 1.30, Palmira z. 11—12 1,35, Pride of Haarlem z. 11—12 1.35, Prof. Rauwenhoff z. 1112 1.50, Mrs. Farnc. San ders z. 1011 1.25, Sieraad van Flora z. 10—11 1.30, la Tulipe Noire z. 1112 1.85, Vict. d'Oliveira z. 10—11 1.40. William Pitt z. 10-11 1.35, Br. Attraction z. 11—12 1.90. Irissen: Blanche Fleur 5 op 0.33, 45 0.16, David Bless 8 op 0.44, Cajanus 6 op 0.77, 56 0.36, Giant 5—6 0.34, Dr. Hearingh 78 0.50, 6-7 0,29, 56 0.15, Imperator 8 op 1.251.45, 7-8 0.53—0.62, 7 op 0.75, 6—7 0.24—0.27, 5—6 0,18, Hercules 5—6 0.40, Poggebeek 8 op 0.85, 5'/2-6 0.17, Thunderbold 6 op 1.10, Wedgwood 10 op 1.45, 9—10 1.00, 8 op 0.45, 7—8 0,27, White Excelsior 9 op 0.80, 8 op 0.560.60, 78 0.39—0.45, 6—7 0,25—0.27, Yellow Queen 7 op 0,81,6—7 0.38, Eng. Ir. Anglica gem. 0.45, King o. t, Blues 0.65, Queen o. t. Blues 0.38—0.60. Narcissen: Albo Pleno 0.75, Smperor 0.75 1.25, Horace 0.60—1.00, dubb. Incomparable 0.'70,Tresserve 1.00—1.85. Diversen: Scilla Siberica 67 0.76, 56 0.39, Ixiafs 0.080.14, Blauwe Druifjes 0.14— 029, Anemone Pulgens 0.551.60, Anemone to Caen 0.65—1.00, Croc. Sir Walter Scott 8 op 31, King o. t. Blues 8 op 0.39, Agnes 7 op 0.17, Baron Bruno 0.25, Gladstone 0.28. Kooplieclenvereeniging „Handelsbelangen' Ledenvergadering in de Groentenbeurs. Donderdagavond hield de Koopliedenver- eeniging „Handelsbelangen" in café De Groentenbeurs een ledenvergadering. De voorzitter, de heer C. Kuys, opende de vergadering, waarbij hij in het bijzonder den heer Reitsma, bondssecretaris, verwelkomde. Spr. wees op de groote betee'kenis van de organisatie ook voor de financieele belan gen van de leden, zooals ook dezen avond blijkt uit de uitbetaling van de inventarisa- tiegelden door de Nederlandsche Aardappe len Centrale. Dit was slechts mogelijk dooi de bemoeiingen van de organisatie, waarin vooral ook de bondssecretaris een groot aan deel had. Deze uitbetaling in een ledenver gadering noemde spr. een unicum in de his torie van het organisatieleven. Na de vaststelling van de notulen gaf de heer Reitsma een overzicht van de gevoerde actie inzake de terugbetaling van de inven- tarisatiegelden. Deze actie begon in October 1933 en is eerst nu tot een einde gekomen. In September van dat jaar werd van de aardappelen voorraad 1 ct. per K.G. geheven. Het grootste deel van den handel heeft deze heffing betaald, in de overtuiging, dat het hier een mïnistrieelen maatregel betrof. Toen evenwel bleek, dat kooplieden, die niet betaalden, daartoe niet gedwongen konden worden heeft de bond actie gevoerd om de gestorte gelden te doen restitueeren. De bond heeft toen deze zaak juridisch, laten onderzoeken. Van dat oogenblik af be gon de misère. De juristen van den bond waren overtuigd van het goed recht van den kleinhandel, om de gestorte gelden terug te eischen. Deze heffing was op geen enkele wettelijke bepaling gebaseerd. Reeds was men zoover, dat de kwitanties ingeleverd waren, maar voor de zooveelste maal, aldus spr., had men een motief gevon den om de uitbetaling nipt te doen geschie den. Dit motief was, dat er een overeenkomst zou bestaan tusschen den bond en de Aard appelen Centrale. Men heeft ons, zei spr. dictatoriaal voorgeschreven, dat geïnventa riseerd moest worden en dat van elke 100 K.G. een gulden betaald moest worden. Wan neer men een overeenkomst sluit, had daar over toch overleg moeten plaats vinden. Het gold hier een bevel. Daarna heeft men aan gevoerd, dat er voor den kleinhandel een moreele verplichting bestond, omdat de groothandel wel een overeenkomst had. De Bond van Kleinhandelaren wenschte even wel niet een andere organisatie over het wel en wee van zijn leden te laten beslissen. Vervolgens meende men de zaak te kunnen „doodzwijgen" maar ook dat lukte niet, want de bond bleef op de bres staan voor de rechten van de leden. De bond deed de re geering een proces aan. Anderhalf jaar heeft het geduurd alvorens de zaak voor het kantongerecht te Den Haag behandeld werd. De Rijksadvocaat was van oordeel, dat het geschil aan de uitspraak van een arbitragecommissie onderworpen had moeten worden. Het mooiste was, zoo vervolgde spr., dat er in 1933 geen enkel voorschrift voor den kleinhandel bestond. De Kantonrechter verwees de zaak naar de arbitragecommissie, omdat hij zich niet be voegd achtte tot een vonnis, met veroordeé- ling van den bond in de kosten. Dat betee- kende de moreele overwinning voor den kleinhandel, want vóór deze uitspraak was juist arbitrage geweigerd. Het is een eer voor de organisatie zei spr., dat de rechtskundige adviseur op het con gres het bondsbestuur huldigde voor zijn volharding. De uitspraak was ten gunste van den bond en zoo zal dan ook aan den kleinhandel een bedrag van ongeveer f 10.000 kunnen wor den terugbetaald. Spr. bracht in dit verband hulde aan het afdeelingsbestuur, dat de kwitanties kon overleggen. De heer Reitsma wees er tenslotte nog op, dat dit resultaat alleen door de kracht van de organisatie bereikt kon worden. De mo reele overwinning is dan ook onmetelijk groo- ter, dan het te incasseeren bedrag, want de macht van het kleine is groot gebleken. Na 4 jaren harden strijd heeft het recht ten gunste van den kleinhandel gezegevierd. De vakorganisatie zag kans om de rechten van haar leden zoo te verdedigen, dat het onrecht kon worden weggenomen. De groep „kleine menschen" werd door de kracht van haar organisatie in het gelijk gesteld. De heer Reitsma eindigde zijn betoog met een krachtig pleidooi voor de organisatie, waarin elke ongeorganiseerde zijn plaats moet gaan innemen. Tenslotte heeft spr. de aandacht gevestigd op de belangrijke vraagstukken, die aan de orde zullen komen, o.m. bij de uitvoering van de wet op de vestigingseischen. De rede van den heer Reitsma werd met een daverend applaus beloond. Nadat de invenfcarisatiegelden waren uit betaald deed de voorzitter mededeelingen over den jubileumfeestavond op 30 Septem ber a.s. Ter herdenking van het 10-jarig bestaan zal op dien datum in het Kennemer-Theater een feestavond worden gehouden voor de leden met hun dames. Op dien avond zal te vens gelegenheid bestaan de jubileerende afdeeling te complimenteeren. De avond zal worden opgeluisterd door mu ziek, terwijl een bekende humorist zijn me dewerking zal verleenen. Tenslotte dankte de secretaris van de af deeling den heer P. C. Timmer voor zijn medewerking bij het verzamelen van de kwi tanties en het schrijven van de duplicaten. Nadat bij de rondvraag nog de medewer king was ingeroepen van de organisatie voor het wegnemen van ongewenschte toestan den op de groentenmarkt sloot de voorzitter de vergadering. Het overzicht van 3e Groenten- markt. De aanvoervan boonen vermindert. Ofschoon de aanvoer van boonen in de af- geloopen week nog zeer ruim kon genoemd worden, langzamerhand worden de partijen toch weer kleiner. Het seizoen loopt op een eind. Het aanbod van pronkboonen bleek echter in de laatste dagen nog steeds in stijgende lijn te gaan, zoodat verwacht kon worden, dat on der gunstige omstandigheden hiervan voor- loopig nog wel flinke partijen zullen worden aangevoerd. Het verloop van den handel onderging voor sommige producten wel eens een kleine wij ziging in gunstige richting. Over het alge meen echter was deze verandering van geen groote beteekenis. Snij boonen werden in het begin dezer week vlot verhandeld en ook de veiling van Woensdag kenmerkte zich door goede belangstelling. Vooral voor de betere kwaliteiten. De prijzen, die werden besteed, liepen uiteen naar soort van 613 ct. per K.G. Ook maakten in het begin van de week de dubbele boonen een prijsverbetering, die echter in hoofdzaak de fijnere kwaliteit ten goede kwam. Voor deze soort kwamen notee ringen voor, Schommelend van 414 ct. per K.G. Het is opvallend hoe de teelt van pronk boonen, die in de laatste jaren zoo weinig te beteekenen had, zich weer zoo snel heeft uitgebreid. De aanvoeren der laatste dagen overtroffen verre die van de andere soorten. Voor fabrieken worden hiervan beduidende partijen gekocht zoodat de aanvoeren tot he den steeds geplaatst kunnen worden. De prij zen varieeren zoo ongeveer van 34 ct. per K.G. Voor de fijnere soorten spercieboonen bleef de aanvoer evenals de prijs vrijwel on gewijzigd. vergeleken bij vorige opgaven. Of schoon nog wel enkele mooie partijtjes dop erwten werden aangevoerd, toch begint kwan titeit en kwaliteit sterk te verminderen. In de prijzen voor de verschillende soorten speelt de kwaliteit een groote rol, daar voor de goede soorten hooge prijzen worden besteed, ter wijl de mindere soorten weinig aandacht heb ben. Voor sommige soorten bladgroenten waren de prijzen in doorsnee nu juist niet zoo rooskleurig. Sla werd in het begin der week iets williger afgenomen, doch liep weer snel terug tot lager peil, waarbij doordraaien van sommige partijen weer voorkwam. Postelein en spinazie trok met het warme weer weinig aan en noteerde voor het groot ste gedeelte zeer ongunstige prijzen. Bloem kool, die zich in het laatste der vorige week herstelde tot prijzen van 1015 ct. kwamen deze week niets hooger dan van 810 voor de beste soorten. Andijvie, mits goede strui ken en mooie kwaliteit maakte behoorlijke prijzen. Afwijkende soorten daarentegen heb ben weinig kooplust. De noteeringen ver schillen dan ook van 15—45 ct. per kist. Bos- peen ging naar soort voor prijzen van 68 ct. per bos van de hand. Komkommers werden iets williger afgenomen en varieerden, in prijs van 11/2—41/2 ct. per stuk. Tomaten vertoonden nog niet de minste neiging tot verbetering in prijs, die voortdurend bleef schommelen van 46 ct. per K.G. welke hoog ste prijs slechts een uitzondering was. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. De Damesledenkrans van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden zal op Donderdag 9 September den eersten kransavond houden. Tevens vindt dien avond de trekking plaats van de verloting van een lamp, een beeld en een kussen. Mevr. v. d. Oord heeft zich bereid verklaard dezen winter een clubje te leiden van meis jes van 1215 jaar. DE LITTLEWOODS POOL. De vertegenwoordiger van de Littlewoods Points Pool deel ons mede, dat de uitslag van de pool is: 12x1111x11222x 1, totaal 25 punten. De totale uitkeering was f 340.920, waarvan 1 prijs van f 119.322; 22 prijzen van f 3099,27; 754 prijzen van f 54.24; 2488 prij zen van f 13.74 en 6108 prijzen van f 4.50. BIJEENKOMST GAAT NIET DOOR. Onlangs berichtten wij, dat pogingen wer den aangewend om op Zondag 5 September een openluchtsamenkomst te houden in sa menwerking met de afdeeling Velsen van de Vrijzinnig Hervormden. Naar wij vernemen kan deze samenkomst door onvoorziene omstandigheden geen door gang vinden. Ds. Faber uit Zutphen, die als spreker zou optreden, zal nu voorgaan in de godsdienst oefening van Zondagmorgen 5 September. (De Amerikctansche cabaretzanger en vlieger Harry Richman heeft een persoonlijke bediende, Jack Laughlin geheeten, die jaren gele den 5 millioen dollar heeft geërfd, maar niettemin bediende is geble ven en verklaard heeft, tot zijn dood te zullen blijven werken.) 'k Denk weieens: had i k vijf millioen, Wat zou ik er dan wel mee doen, Zou 'k over heel de aarde toeren, Met een bezoek aan ieder land? Natuurlijk, dat ligt voor de hand. Zonder iets nuttigs uit te voeren. Zou 'k eten tot ik niet meer kon, Of lui gaan liggen in de zon, Waar ik die maar zou kunnen vinden? Zou 'k wónen gaan in een kasteel, Met bosschen, vijvers, weet ik veel Wat meer voor mij en voor mijn vrinden? Of zou ik in zulk rijk bestaan, Maar rustig door met werken gaan, Alsof 'k niet zonder loon kon leven? Vandaag een rijm en morgen een. En steeds maar, door de jaren heen. Door een gevoel van plicht gedreven? Wat ik dan deed en wat ik liet, Ik weet het niet, ik weet het niet, 'k Heb in dit opzicht geen ervaring; 'k Beken intusschen eerlijk, dat Ik gaarne wat millioenen had. Wanneer u vraagt om die verklaring Maar ach, ver van Amerika, Heb ik geen kans daarop en sta Gelukkig niet voor die problemen; Er past mij slechts om zeer oprecht Voor Laughlin, millionair én knecht, Heel diep mijn hoedje af te nemen. P. GASUS. VERBOUWING. Aan P. Pieterse alhier is vergunning ver leend tot het verbouwen van. het perceel Hoog straat 181 tot winkelhuis. BARON PIERRE DE COUBERTIN OVERLEDEN. Uit Genève: In den ouderdom van 75 ja- ■en is de schepper van de moderne Olym pische Spelen, baron Pierre de Coubertin, Donderdag aan de gevolgen van een beroerte overleden. De Coubertin had Donderdagmiddag 5 uur een kleine wandeling gemaakt in het park De la Grange. Hij werd door een beroerte getroffen, welke den dood onmiddellijk ten gevolge had. Het stoffelijk overschot werd in de kapel van de begraafplaats Plain palais opgebaard. De Coubertin, die op 1 Januari 1863 is ge boren, had in Engeland geleerd, welk een groote plaats de sport dient in te nemen in de volksopvoeding. Hij schreef naar aanlei ding daarvan een boek getiteld: „l'Education en Angleterre, Colleges et Universités". In zijn vaderland vond hij eenigen tijd later navolgers, maar zijn hoofddoel was de licha melijke opvoeding over de geheele wereld te propageeren. Hij is daar schitterend in ge- WITE KRUIS. DDe alhier gehouden speldjesverkoop ten bate van het „Witte Kruis" heeft opgebracht 43 (vorig jaar 40.97). CHRISTELIJK JEUGDWERK. Zaterdagavond en Zondag 4 en 5 Septem ber wordt in de Jeugdherberg „Assumburg", een bijeenkomst gehouden van de besturen der Christelijke Jongemannenvereenigingen. Baron Pierre de Coubertin. Op 23 Juni 1894 werd te Parijs het Inter nationaal Olympisch Comité gesticht; op dit congres waren 22 landen vertegenwoordigd. De Coubertin zette er zijn Olympische ge dachte uiteen; volgens de door hem geschet ste richtlijnen zijn de Olympische Spelen in modernen stijl ontstaan. In 1896 werden de eerste spelen georganiseerd, en natuurlijk in het oude Griekenland, te Athene, waar de Coubertin veel steun voor zijn idealen had ondervonden van den Griekschen kroonprins Constantin. De Coubertin was een uitnemend stylist. Verscheidene boeken zijn van zijn hand ver schenen; zeer belangwekkend waren zijn „Olympische Mémoires". De stichter van de moderne Olympische Spelen was een voorvechter van het zuivere amateurisme. Baron Schimmelpenninck van der Oye over De Coubertin. De president van het Nederlandsch Olym pisch Comité, mr. A. baron Schimmelpen ninck van der Oye, was zeer geschokt, toen hij de tijding van het overlijden van den schepper der moderne Olympische Spelen vernam. „Een practisch idealist is heengegaan," zei de heer Schimmelpenninck, „een persoon lijkheid met grooten invloed. De Coubertin is geen man geweest van een bepaalde maat schappelijke positie. Niettemin is het hem ge lukt, dank zij zijn enorme geest kracht en zijn bezieling, de Olympische Spe len te scheppen, waarvoor in de tegenwoor dige tijden, regeeringen zich interesseere'n. Hij was een welsprekend man en een groot stylist, van wie een bepaalde suggestie op zijn omgeving uitging'. In 1894 stichtte hij het Olympisch Comité, waarvan hij president werd. Onder zijn presidium ben ik geïnstal leerd als lid van het I. O. C. Op datzelfde congres viel toen de voor Nederland zoo be langrijke beslissing, dat de Spelen der Ne gende Olympiade in 1928 te Amsterdam zou den worden gehouden. Na 1925. toen hij opge volgd werd door graaf De Baillet Latour (hij verkreeg den titel van eerepresident van het I. O. C.) heeft De Coubertin zich geleidelijk teruggetrokken, zich wijdend aan zijn stu dies. Hij woonde te Lausanne. Aan de Cou bertin, aan den geestelijken vader der Olym pische gedachte, zal ik altijd blijven denken als een groot man, die naar zijn beste weten getracht heeft zijn idealen in practijk om te zetten en die tijdens zijn leven zijn schep ping heeft zien uitgroeien tot een der mach tigste vredesdemonstraties onder de jeugd van alle volken." Scène uit de film .,Drie harten op een ijsschots". (Kennemer Theater, Beverwijk.) De a.s. strijd Euwe—Aljechin. Eerste partij op 5 October in Den Haag. Naar wij van het Nationaal Nederlandsche Comité Wereldkampioenschap Schaken ver nemen, zullen alle dertig partijen van de revanchematch tusschen dr. M. Euwe en dr. A Aljechin in Nederland worden gespeeld. Uit het voorloopig rooster blijkt, dat te Am sterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam in elke stad acht partijen zullen worden gespeeld, terwijl de overige zes partijen te Leiden, Eindhoven, Zwolle, Groningen, Haarlem (Za terdag 16 October onder auspiciën van Haar lem's Dagblad) en Delft zullen plaats hebben. De match zal officieel worden geopend op 4 October a.s. te 's-Gravenhage. De eerste partij zal daar eveneens worden gespeeld en wel op 5 October a.s. Het definitieve rooster der speeldagen is nog niet samengesteld, doch kan binnen afzienbaren tijd worden tegemoet gezien. Ter gelegenheid van deze match om het wereldkampioenschap zullen wederom ver scheidene bekende grootmeester naar Neder land komen. Omtrent de data van hun aan komst staat echter nog niets vast. j. HOLLAND—AMERIKA LIJN. ueTirt«-» Vancr. n. Rott. 31 te Seattle. Leerdam, N.-Oii. n. Rott. 1 te Tampico. Blonimersd., 31 v. N.-Orl. te Rott. wechtdijk, Rott. n. Vancr. 1', 1430 mijl Z.W. ïa<i Valencia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Mehskerk (t.) p. l Gibraltar, oloemfontein (u.) 2 v. Kaapstad. -Nijkerk (uitr.) p. l Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. wootekerk,2 v. Hbg. te Schiedam, wrooskerk (u.) 2 te Kobe. HOLLANDBRITSCH-INDIë LIJN. «oogkerk, 2 v. Rott. te Hamburg, in HOLLAND—AUSTRALIë. Mandoen (uitr.) 1 v. Colombo. «gtekerk (t.) 2 v. Huil. Heemskerk (uitr.) 3 te Antwerpen. HALCYON LIJN. °lad Vlaard., 2 v. Vlaard. n. Babana. ™aenburg, Vlaard. n. Narvik p. 2 Holtenau ad Haarlem, l v. Port Said te Morphou- fiaai. voor Rott, HOLLAND—WEST-AFRIK A LIJN. Amstelkerk (uitr.) 1 v. Lagos. Reggestroom, 1 v. Hbg. n. Amst. Maaskerk (t.) -p. 2 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. de Wit (u.) 2 te Southampton. Marnix v. St. Aldegonde (t.) 1 v. Genua. Poelau Laut (t.) p. 1 Gibraltar. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, Susa n. Amst. 1' v. Garston. Merope, 2' v. Izmir n. Algiers. Ajax, 2 van Lissabon te Amst. Costa Rica, 2 v. Amst. n. Hbg. Calypso, 2 v. Amst. n. Rott. Alkmaar, Amst. n. Chili 31 v. Callao. Aurora, 1 van Susak naar Bari. Bacchus, 1 v. Alexandrië n. Jaffa. Berenice, 1 v. Catania n. Venetië. Bodegraven, 1 v. Hbg. n. Antw. Crijnssen, 1' v. Cristobal n. Amst. Orpheus, 1 v. Amst. te Gdynia. Stella, 1 v. Tunis n. Duinkerken. Vulcanus, 1 v. Hamb. n. Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, (t.) 2 v. Padang. K. Agoeng (uitr.) 2 te Colombo, vertrekt 3 (v.m.). Palembang (th.) 1 van Marseille. Sitoébondo 'uitr.) p. 1 Perim. Soekaboemi (uitr.) p. 1 Gibraltar. Modjokerto (uitr.) p. 1 Gibraltar. Weltevreden (th.): p. 2 Suez.. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (u.) 31 te Rio Jan. Salland (thuisr.) 1 van Bahia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Protesilaus, Rott. n. Japan 1 v. Suez: Radnorshire, 1 v. Dairen n. Rott. Benlawers, 1 en. Kobe n. Rott. Gleniffer, Dairen n. Rott.21' te Belawan. Neleus, Bat. n. Amst. 2 te Londen verw. Sarpedon, Japan n. Rott. 31 (9.29 v.) 550 mijl Z. v. Land's End. Melampus, Hemb. n. Java, 2 te Amst. Patroclus, Jap. n. Rott., 1 van Singapore. C. of Kimberley, Jap. n. Rott. 1 van Singa pore.. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Sariner is hier van Hargshamn aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Ned. Indië vertrokken stoomschip Johan de Witt passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,9 Meter. Bijlegger. Het van Fowey naar Riga bestemde Neder landsche motorschip Joma kwam hier bin nen als bijlegger doch zette later op den dag de reis naar de bestemmingshaven voort. AANGEKOMEN. 1 September: Condor m.s. Norresundet Bengkalis s.s. Londen Zeehond m.s. Londen Mr. Harm Smeenge m.s. Rotterdam Sarimner s.s. Hargshamn 2 September: Umealv s.s. Riga Joma m.s. Fowey IJstroom m.s. Leith Coen m.s. Londen Esther Maria s.s. Archangel Ajax s.s. Midd. Zee VERTROKKEN. 1 September: Britanica s.s. Londen Cyril s.s. Archangel Tom S. m.s. Fowey Joh. de Witt s.s. Batavia Theano s.s. Rotterdam Ariadne s.s. Hamburg Vesta s.s. Stettin Normandia m.s. Gent Plato s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg 2 September: Joma m.s. Riga Helene m.s. Machineschade. Het van Amsterdam komend Engelsche stoomschip Bradburn kreeg in het Noordzee kanaal schade aan de machine en keerde daarom naar Amsterdam terug tot herstel dezer schade. Amerikaansch jacht. Het Amerikaansche stoomjacht Queen of Scots, dat een bezoek aan de havens der Oostzee had gebracht en nu het laatst van Klaipeda kwam, passeerde gisteren naar Am sterdam. Het schip zal eenige dagen in de hoofdstad verblijven en daarna naar Enge land gaan. HAARLEM, 2 September. Ondertrouwd 2 September: E. W. Groene- veld en A. S. Scheffer; G. A. Meijer en A. J. M. E. Walgering. Getrouwd 2 September: J. F. H. Busking en C. L. Noordenhout; J. H. Donkel en A. M. Kloes; H. J. P. Cornet en E. M. Cornet; S. Jongsma en H. A. J. Bakker; A. van der Linde en W. J. M. Meeuwig. Overleden 1 September: T. van Schooten, 75 j., Hagestraat; A. Huiskens—Storre, 77 j., Kamperlaan; J. P. Dijkzeul, 77 j., Zomervaart; 2 September: J. E. A. Overakker, 69 j„ Klever parkweg.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5