HET NIEUWE AVONDBLAD Nieuwe Gevaren. TAXI Brandwijk Visscherij-Snufjes 22e JAARGANG No. 257 ZATERDAG 4 SEPTEMBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal lüO plus cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE p. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTïëN: 1—6 regels ƒ0.76. Elke regel meer 16 ct. BSJ abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 et., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele petje. ALLE ADVERTENTïëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim f 50.—, alle leden wijsvinger (KL—, één of twee. leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk f IS.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschere-, marinevaartuigen en*, 400^» Mj verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. gfog afBOöderiijfee verzekering voor abonnés op het Geillus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Deze titel moet wel toegepast worden op de jongste incidenten in de Middellandsehe Zee. Duikbootaanvallen zijn gedaan op sche pen van Britsche nationaliteit. De torpedoja ger „Havock" heeft den aanval beantwoord .met het afschieten van diepzeebommen, maar de bemanning heeft niet met zekerheid kun nen vaststellen of die doel getroffen hebben. Het tankschip „Woodford" is door torpedo's van een duikboot getroffen en gezonken. Het was een schip van 7000 ton, behoorend tot de wilde vaart, dat ruwolie naar Barcelona had vervoerd, waar bleek dat het daar zijn lading niet lossen kon. Derhalve was het op weg naar Valencia, om daar te lossen, toen het getor pedeerd werd. De bemanning bestond uit 30 Grieken, een Hongaar en een Roemeen. Blijk baar hebben alle opvarenden zich kunnen redden. De directie van de Londensche ree- derij, die de Woodford in eigendom heeft, is Griekseh en zes weken geleden voer het schip nog onder Grieksche vlag en dito naam. Dit alles toont aan dat Grieken hier bescherming onder de Britsche vlag gezocht hebben voor hun „wilde vaart" in stookolie. En dat er geen Engelschen aan boord waren en de reeders geen Engelschen zijn tempert ongetwijfeld de verontwaardiging in Engeland. Maarde Britsche vlag! Die is geen bescherming ge bleken. Ook niet in het geval van de torpedojager „Havock". Dat is natuurlijk voor de Engel schen een veel ernstiger geval. Een van hun oorlogsschepen, belast,'met den controledienst der „non-interventie", is in volle zee aange vallen door een duikboot van onbekende na tionaliteit. „Natuurlijk een roode duikboot", zegt de ïtaliaansche pers, maar het is zachtst gezegd een beetje onwaarschijnlijk dat de Spaansche regeering in Valencia zich plotse ling zou gaan toeleggen op het torpedeeren van Ëngelsche oorlogsschepen. En in het geval van de „Woodford" is het ook ondenkbaar dat dé anonieme duikboot, die de torpedo's afzond, een „roode" zou zijn want het schip was met stookolie onderweg na&r Valencia, waar de roode regeering zetelt. En evenmin a'ls andere regëeringen houdt de roode variëteit er de zonderlinge gewoonte op na, haar eigen toe voer van materialen te torpedeeren. Aange zien de duikboot geen enkel kenteeken voerde, evenmin als die welke de „Havock" aanviel, weet men ook niet of het dezelfde was. De Britsche regeering, aldus getart, heeft blijkens haar communiqués haar bedaardheid nog niet verloren maar intusschen al besloten, de Britsche vloot in het Westelijk deel der Middellandsehe Zee opnieuw met eenige tor pedojagers te versterken. En de premier, Neville Chamberlain, keert terug uit Schot land voor een speciale kabinetszitting. En Engeland zal ter gelegenheid van de Volken- bonds-bijeenkomst te Genève een conferentie bijeenroepen van de Middellandsehe Zee mogendheden plus de mogendheden die groote belangen bij de veiligheid der doorvaart in die zee hebben. Zal dat iets uithalen? De Italiaan - sche regeering heeft laten weten dat zij ook een uitnoodiging verwacht en die zeker zal aanvaarden, want het probleem is ook voor haar „van vitaal belang". Aan dit laatste kan niemand twijfelen. Zij voert trouwens oorlog- in Spanje. Zonder de geringste neiging tot overdrij ving dient vastgesteld te worden, dat de hui dige situatie er zeer ernstig uitziet. Zelfs een kind kan begrijpen dat de vreemde gebeur tenissen in de Middellandsehe Zee andere oorzaken hebben dan bezorgdheid voor het heil van het Spaansche volk. Van de z.g. ver zoeningspogingen tusschen Italië en Enge land, een maand geleden ondernomen, is niets terecht gekomen. Mussolini's jongste rede, die Frankrijk met kennelijken opzet beleedigde, was voor Engeland niet veel min der onaangenaam. Als de Duce den vrede wil, zooals hij zoo vaak beweerd heeft, dan is het wel zeer onduidelijk hoe en wanneer hij dien wil en als men het gelooft kan men aan zijn tegenwoordig optreden heelemaal geen touw meer vastknoopen. Heel duidelijk is, dat Engeland zoowel door Italië in de Middellandsehe Zee als door Japan in het Verre Oosten wordt getart, blijkbaar in de overtuiging dat zelfs een zoo geweldige vloot als de Britsche bezwaarlijk gelijktijdige macht kan doen gelden in twee zoo ver uiteen liggende gevaarszönes. Aangezien de onmis kenbare tendenz van Eden's politiek is, tijd te winnen en den vrede te bewaren moet men zijn hoop wel vestigen op de door hem voor gestelde conferentie. Maar als die, zooals de meeste conferenties, volslagen mislukt wat dan? Als er nieuwe aanvallen op Britsche schepen komen en Engelschen daarbij omko menwat dan? Als de Ëngelsche openbare meening, die niet spoedig opgezweept is, een maal in beroering raakt.wat dan? Het is allerminst mijn bedoeling voortijdig alarm te slaan maar het ware dwaasheid te loochenen, dat de huidige toestand er zeer .gevaarlijk uitziet. Het moge ons troosten dat de wereld sinds 1918 al veel gevaren heeft •verleefd. R. P. De Woesoengforten ten Noorden van Sjanghai, aan de monding van de Wangpoe, vormen een der meest omstreden punten uit den Chineesch-Japanschen strijd. Volgens de laatste berichten zouden zij door de Chineezen heroverd zijn. IJMUIDEN De omzet in den Rijksvischafslag. In Augustus ruim ƒ100.000.— meer dan verleden jaar. De omzet in den Rijksvischafslag gedu rende de maand Augustus bedroeg f 609.371 tegen f 506.924 in dezelfde maand van hét vorige jaar. De omzet steeg dus met ruim f 100.000 of ca. 20 pet. Gedurende de eerste acht maanden van 1937 was de omzet f 4.076.648 tegen f 3.441.068 in hetzelfde tijdvak van 1936, zoodat de to tale vooruitgang tot nu toe f 635.000 bedraagt Er kwamen de vorige week binnen: van de trawl- en zeevischzegenvisscherij 193 (163) stoom- en motortrawlers met f 43968.2 (f 352.381) besomming, 147 (153) mo- torloggers met f 69966 (f 66370), 719 (663) motorkustvisschers met f 60275 (f 68027), 34 (24) open booten met f 512 (f 841), 10 (7 Deensche motorkotters met f 6545 (f 4559) en 7 (2) Zweedsche met f 5146 (f 724);. van de drijfnetvisscherij 3 (1) stoomloggers met f 11084 (f 3000) en 8 (5) motorloggers met f 7549 (f 4622). De opbrengst der consig naties bedroeg f 8608 (f 6363). Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de be langrijke stijging van den omzet in de eerste plaats het gevolg is van een drukkere vis- scherjj der stoom- en motortrawlers, waarvan er 30 stuks meer aan de markt kwamen dan in Augustus 1936. Bovendien waren ook de gemiddelde reisbesommingen beter; deze be droegen de vorige maand I 2220 tegen f 2160 in Augustus 1936. Dit is dus een dubbele vooruitgang, een vooruitgang, die wel niet van zulk een groote beteekenis is, maar die er toch op wijst, dat de toestand in het vis- scherijbedrijf iets minder ongezond is dan in het hevigste van den crisistijd. Tot nu toe was het nog altijd zoo, dat zoodra de aanvoer iets boven het normale, (dat feitelijk abnor maal was), uitkwam, de prijzen zoodanig in zonken, dat de voordeelen van een goede vangst verloren gingen. Of de reederijen hun bedrijf thans loonend kunnen uitoefenen is en blijft altijd een groote vraag. Het is maar al te zeer bekend, dat de prijzen van tal van eerste behoeften belangrijk gestegen zijn en nu is het maar de vraag, of de verbetering der resultaten ge lijken tred daarmee gehouden heeft. Als we zien, dat er nog steeds trawlers, die langen tijd uit de vaart zijn geweest, weer in bedrijf worden gebracht, zou men geneigd zijn, deze laatste vraag bevestigend te beantwoorden. Want ook een reederijbedrijf kan niet van verlies bestaan. Ook de „hoofdelijke" resultaten van de loggers waren beter dan. in Augustus van het vorige jaar. Deze schepen besomden gemid deld f 480 tegen f 435. een jaar geleden. Het is opvallend, dat de totale besommingen der motorkustvisschers ook de vorige maand weer slechts weinig lager waren dan die der loggers. Het „vele kleintjes maken een groote" is zeer zeker van toepassing op onze kleine kustvisscherij, die zoo langzamerhand een belangrijk aandeel van den aanvoer heeft weten te veroveren. En dit aandeel zal ver moedelijk nog wel grooter worden, want er komt nog al qgns een kottertje of een botter tje bij en deze nieuwe scheepjes kunnen aardig wat visch uit het water halen. De cij fers wijzen er op, dat onze kleine kustvis- schers minder goed hebben geboerd dan in de voorlaatste Augustusmaand. De gevolgen van de verruiming van het Deensche contingent komen in de cijfers van de vorige maand duidelijk tot uitdrukking; en de Zweedsche pikken een graantje mee, want die voerden zevenmaal zooveel visch aan als in Augustus 1936- Ten slotte nog eenige cijfers, betrekking hebbende op den aanvoer in de eerste acht maanden: 1164 (977) trawlers voerden aan voor een bedrag van f 2.616.494 (f 1.962.366), 1562 (1767) motorloggers besomden f 875.639 (f 860.561). 4784 (4014) kustvisschers f 371.324 (f 317.129). enz. ANS.JOVISBERICHT. 1930'er gedaan a f 16, 1931'er a f 10.50. Heerenmodehuis JOH. ELZER ZEEWEG 78 OVERHEMDEN: Betere kwaliteiten. Nieuwe dessins. (Adv. Ingez. MedJ DIPLOMAZWEMMDEN IN „DE HEERENDUINEN". Donderdagavond vond wederom in het zwembad „De HeerencLuinen" diplomazwem- men plaats. De heer. Éorst, die met den heer J. Bleeker en den badmeester de jury vorm de, kon na afloop aan 27 deelnemei-s het diploma van de „Heerenduinen" en aan 3 deelnemers het diploma K.N.Z.B. uitreiken. De eischen voor dit laatste diploma zijn 10 minuten duurzwemmen, waarin de drie meest voorkomende moderne zwemslagen verzwolu men moeten worden. De namen der geëxamineerden zijn: Mevr. T. v. d. Kuil, mevr. A. Wijker, mevr N. Koops, mej, J. Meesters, mej. N. Barent- sen, mej. G. Nieuwkoop, mej. Odie Schreuder, Janny Kruier, Aagje Boogaard, Cobie Busse- maker, Francina Bok, Jopie Spek, Iet Ver schoor, Nonny Oostermeyer, Suusje David son, Bep van Gelderen, Nelly Braam, de heer S. Boerema. Meuwis Hartig, Simon Sint, Kees Seldenrijk, Kees Oostermeyer, Kees Kruiten, Attie Bruine. Jan Bronkhorst en Theo Heere. De geslaagden voor het diploma K.N.Z.B. zijn: Janny Zorgdrager, P. Verzijlbergh en W. Spaan. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJanuider apo theek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apotheek Velsen-Nrd. is morgen gesloten. Deze apotheek is in de komende week ook 's nachts geopend. WEER NAAR ZEE. De Raaf IJM. 432, die een tiental dagen voor ketelreparatie binnen is geweest, is gis teren weer naar zee vertrokken HARDDRAVERIJVEREENïGING „IJMUIDEN" Men schrijft ons: „Klaar maken, op uw plaatsen, één, twee. drie, af". Deze woorden zullen Donderdag 9 September de Trompstraat doen daveren, want de groote internationale harddraverij zal dan in onze gemeente hoogtij vieren. Ingezetenen wij rekenen op uw aller mede werking. Komt in grooten getale dit sport evenement bezoeken. Onze toegangsprijzen zijn zoodanig gesteld, dat zij zelfs voor de smalste beurs geen bezwaar zijn. Ook kunt u onze draverij bezoeken zonder zelfs in uw por- temonnaie te tasten, want wij geven een enorme reductie indien u in het bezit zijt van de welbekende IJ. O. V.-zegels. Menigmaal hebben wij een beroep op u ge daan om u als lid der vereeniging te laten in schrijven. Velen hebben hieraan gehoor ge geven, doch velen hebben zich nog afzijdig gehouden. Laat uw aarzeling varen, geeft u op als lid en gij zijt verzekerd van een sportge beuren zooals nog nooit in onze gemeente heeft plaats gehad. Hadden wij vorig jaar ta melijk last van ongenoode gasten, dit zal nu niet meer voorkomen, daar wij in samenwer king met de belastingambtenaren de strengst mogelijke controle zullen betrachten. Als voorbeeld moge dienen dat zeer vele Tromp straatbewoners, het nut van een gezonde dra verij inziende, zich als donateur lieten in schrijven. Nu iets over de baan zelve. Gebruikten wij vorig jaar palen en touw, thans zullen wij gebruik maken van prach tige hekwerken. Dit mocht ons gelukken door de onvolprezen medewerking onzer zuster vereniging „Prins Bernhard", Beverwijk. En de prijzen? Een geweldige som aan geldprij zen hebben wij beschikbaar gesteld. Ie prijs f 300, 2e prijs f 100, 3e prijs f 50 en 4e prijs f 25, zoodat deze prijzen de grootste waarborg zullen zijn voor'een sportieven en spannenden strijd. Dus tot besluit één raad, Donderdag 9 September naar de Trompstraat. IJmuider Reddingsbrigade. Organiseert een Speldjesdag op 11 September. De-IJmuider Reddings Brigade zal op 11 September a.s. een speldjesdag organiseeren. Het bestuur doet een beroep op alle ingeze tenen om het werk der Vereeniging te steu nen door het koopen van een speldje. Laat niemand de collectrices „afschepen"! Het zal bekend zijn, dat de Reddingsbri gade reeds veel goeds in de gemeente heeft verricht; zij organiseert cursussen in EH.B.O. zorgt op de Zon- en feestdagen voor bewa king van het strand, houdt reddingsmate riaal in stand, verleent overal hulp waar zulks noodig blijkt. De leden volgen cursus sen en oefeningen in zwemmend redden, ge ven hun vrijen tijd geheel belangloos tot heil van hun medemenschen. Ook zal het bekend zijn, dat de vereeni ging geen subsidies van overheidswege ge niet, doch geheel is aangewezen op de liefda digheid der ingezetenen. Het is ons bekend, dat de IJ.R.B. veel sym pathie geniet, men late dit tot uitdrukking komen. Koopt allen een speldje op 11 Sept. a.s. Tevens wordt een beroep gedaan op alle leden om zich dien dag beschikbaar te stel len voor het collecteeren. Ook niet leden, die goed werk willen doen, zullen van harte wel kom zijn. Niemand blijve achter, doch geve zich op bij den heer A. P. Bakker, Cronjé- straat 7 te IJmuiden. WERKEN AMST. BALLAST MIJ. De zanderij der Amst. Ballast Mij. alhier is stop gezet geworden, daar er maar weinig zand wordt verscheept. Een groot aantal ar beiders zou hierdoor werkloos geworden zijn, doch de meesten hunner zijn tewerk gesteld bij den bouw der twee betonnen bruggen voor de hoogovens. ONGEVAL OP IJSFABRIEK. Vrijdagmorgen werden op de ijsfabriek der N.V. Vereenigde Ijsfabrieken twee jeugdige arbeiders door een vallende ijzeren staaf ge troffen. Een hunner kreeg de staaf op een zijner beenen, de andere op een arm. Zij lie pen beiden verwondingen op en worden thuis verpleegd. OPENLUCHTSAMENKOMST. Zaterdag 8 uur zal op het Willemsplein een openluchtsamenkomst gehouden worden, uitgaande van het Ger. Openluchtsamen- komstverband. Als sprekers zullen optreden candidaat Kreuze en de heer De Groot. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Gezien het groote succes van den vorigen cursus, ligt het in de bedoeling ook in dit seizoen wederom een cursus in E.H.B.O. te organiseeren. De cursus zal worden geleid door dr. J. Mac Daniël en worden gegeven op iederen Dinsdagavond in School H. te IJmuiden-Oost. De aandacht wordt er op gevestigd, dat leden wier diploma verlengd moet worden en die niet regelmatig hebben deelgenomen aan de oefeningen en cursussen, thans in de gelegenheid zijn den cursus te volgen en een herexamen te doen. Zouden zij hiertoe niet in de gelegenheid zijn, zoo gelieven zij hun van nu af aan waardeloos diploma bij een van boven genoemde heeren in te leveren. REGLEMENT AUTOVERVOER PERSONEN. Ingevolge het laatstelijk bij Kon. besluit van 23 Juni 1937, Stbl. no. 573 gewijzigde „Re glement autovervoer personen" wordt op aanvragen, als bedoeld in de artikelen 13, 15 17 en 18 van dat Reglement beschikt door B. en W., met beroep oden Raad volgens door den Raad te stellen regelen. In verband hiermede stellen B. en W. voor, vast te stellen het in concept bij de stukken gevoegde besluit. JAARVERGADERING D.C.IJ. Dinsdagavond a.s. zal D.C.IJ. haar 13e jaarvergadering houden, hetgeen tevens de opening van het damseizoen beteekent. De agenda bevat een 15 tal punten waar van vier punten zeer actueel zijn, waaronder het bestuursvoorstel tot wijziging der onder linge competitie. Het voorstel houdt het volgende m: Hoofdklasse 13 spelers, bijvoeging J. Mer- tens. Eerste klassse 14 spelers; bijvoeging Snel Brand, Schaap en Vrijhof. Alle overige spelers, ongeveer 30 verdeeld in 3 groepen A B en C tweede klas. De aanvang dezer belangrijke vergaderin; is bepaald op 8 uur. Nieuwe leden die in de onderlinge com petitie willen meespelen moeten zich uiter lijk tot Dinsdagavond a.s. opgeven bij den heer K. de Jong, Kanaalstraat 83 IJmuiden IJMUIDER OPERETTE VEREENIGING De eerste repetitieavond in het nieuwe sei zoen zal Dinsdag 7 September in hotel Nr. Een gehouden worden. Op dien avond zal de nieu we dirigent, de heer Leo Pielage te Beverwijk, de leiding van de IJ. O. V. van den heer Phi lip S. Vlessing overnemen. Deze laatste zal tevens op deze eerste bijeenkomst aanwezig- zijn teneinde van de leden der vereeniging welke hij met zooveel succes geleid heeft, per soonlijk afscheid te nemen na „het comman do" overgedragen te hebben, De IJ. O. V. heeft zich voor het nieuwe seizoen wederom weten te verzekeren van de medewerking van den regisseur Reinhard Rijke, zoodat de artistieke leiding voor de komende operette-uitvoering gewaarborgd is. De keuze van het in te studeeren werk zal gedaan worden uit een tweetal beroemde operettes, n.l. Paul Abraham's moderne Vik- toria und ihr Husar en de beroemde Wiener- operette Ein Walzertraum (De lachende Lui tenant) van Oskar Strauss, beide even po pulair qua muziek als boeiend qua libretto. Het opvoeringstijdstip zal vermoedelijk omstreeks Februari 1938 zijn. CEDERSTRAAT 5 TELEF. 5563 (Adv. Ingez. MedJ cccxrx. De tijd dat de trawlvisscherij in vollen gang is, is altijd een tijd van grooten visch- aanvoer. En dan reken ik de haring natuurlijk ook onder de visch. Ja, dat is toch eigenaar dig: in haast alle statistieken wordt gespro ken over Noordzeevisch en over haring, alsof dat geen Noordzeevisch is. Dat men ons zeebanket afzonderlijk rubri ceert bewijst, dat het een belangrijk product der Nederlandsche visscherij is. Een zéér be langrijk product. Vlaardingen, Scheveningen en Katwijk weten er van mee te praten. Maar ook voor IJmuiden is de haringvis- scherij van groot belang. Men moet maar eens zien, welke groote hoeveelheden er soms in de markt komen, aangebracht door slechts enkele trawlers. De grootste vangst werd tot nu toe behaald door de Erin IJM. 12, die gis teren met 2000 manden aan de markt was, welke enorme vangst het resultaat was van nauwelijks een week! Wat herbergt zoo'n Noordzee toch enorme schatten. Wat we hier van de opbrengst der haringvisscherij zien, is maar één korenaar van een korenveld. Daar hebben we eerst onze eigen drijfnetvisscherij, die verleden jaar meer dan 800.000 kantjes heeft opgeleverd, daar hebben we de Duitsche drijfnetvisscherij met een nog grootere oogst, daar hebben we de Duitsche trawlharingvisscherij, die verle den jaar ca. 170 millioen K.G. opleverde en dan last not least de Britsche haringvisscherij die die van Duitschland nog verre overtreft. En dan komen nog Noorwegen, Denemarken, Polen en België. Millloenen en millioenen ha ringen worden elk jaar weer aan door sche pen van velerlei slag en vlag uit de diepten der Noordzee opgevischt. Waarvan deze week ongeveer 16.000 manden vol in IJmuiden terecht kwamen, alle aangebracht door stoomtrawlers. Met een opbrengst van ruim f 30.000. Nu brengt de haring wel weinig geld op, maar de visscherij is ongetwijfeld nog wel loonend. De gemiddelde besomming der ha ringtrawlers was deze wéék f 2600, wat door de Erin een misschien wat te geflatteerd cij fer is. Maar zonder de Erin is het nog f 252Q. Dat kan er wel uit bij die korte reizen. Er kwamen deze week 54 trawlers binnen,, of bijna 70 pet. van het totaal der in de vaart zijnde booten. Dit is een zeer hoog percentage, wat ook al weer een bewijs is voor de korte reizen. Een berichtje in ons blad heeft u reeds ver teld, dat de omzet in de maand Augustus een ton hooger was dan in dezelfde maand van verleden jaar. Het omzetcijfer was ca. f 610.000. In September 1936 was de omzet ca. f 630.000 Daar zullen we ook nu wel weer overheen ko men. Het is echter nog lang geen millioen per maand, zooals het feitelijk behoorde te zijn. Maar dit bedrag kan onze vloot niet meer op- visschen. Dan zouden er minstens 140 booten in de vaart moeten zijn en die hebben we al lang niet meer. Het zijn er hoogstens 90 a 100 die we kunnen laten varen. Doordat we Duitschland als afnemer kwijt zijn is IJmuiden een klasse lager gekomen in de rij der wereld-visschersplaatsen. PIETERMAN. STOFZUIGERS prima fabrikaat. 60 CENT per week HANDELSHUIS UNIC HOUTMANSTRAAT 4, bij den Watertoren, IJMUIDEN. (Adv. Ingez. MedJ Jaarlijks worden duizenden „Luid sprekers" geplaatst. Een bewijs, dat „Luidsprekers" succes hebben. VELSEN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE GEMEENTE. Gevonden te IJmuiden: Een vulpen, een paar handschoenen, een slang van een stofzuiger, een bos sleutels, een portemonnaie met inhoud, een dames- armbandhorloge, een insigne van een spprt- vereeniging, een Ëngelsche sleutel en twee sierduiven. Gevonden te IJmuiden-Oost: Een halsketting, een regenmantel, een blocnoot, een rijwielbelastingmerk, een ver- pleegstersinsiigne, een wollen muts, een doosje poeders, een sleutel. Gevonden te Velsen-Noord: Een zakmes, een gouden ring, een regen jas, een mantel, een gouden broche. Gevonden te Santpoort: Een vulpen, een kinderportemonnaie met inhoud en een bakje fotonegatieven. Gevonden te Driehuis: Een dop van een radiateur en een bastaard fox.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1