HET NIEUWE AVONDBLAD Champagne. 22e JAARGANG NO. 258 MAANDAC 6 SEPT. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 et Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct.. elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN Di DB NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim f 50.—, alle leden wijsvinger 00— Aén of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- erf beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz ƒ400— wj verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Mog afzonderlijke verzekering voor abonnés op bet Geill os treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN jij j,et vertrek van pastoor Rinkel. Prefect P. J- Jans benoemd tot kapelaan. Zooals wij in ons blad van 23 Augustus j.l. rpeds hebben bericht, zou pastoor L. Rinkel S October a.s. de Oud-Katholieke Ge munte gaan verlaten. Gisteren, tijdens den kerkdienst deelde pas toor L Rinkel mede, dat bij beschikking van M Episcopaat der Oud-Katholieke Kerk van Nederland is besloten, dat alle geestelijken, llfce van standplaats zullen gaan verande ren zooals wij in ons blad van 26 Juli 1.1. heb ben' gemeld, op Zondag 3 October a.s. in hun eigen gemeente hun laatsten dienst zullen Dit houdt dus in, dat pastoor L. Rinkel op «noemden datum voor de Oud-Katholieke Gemeente alhier den laatsten keer den kerk dienst zal leiden en dus in de daaraanvolgen de week naar zijn nieuwe standplaats te Dor drecht zal vertrekken. Daar wacht den be minden herder een kleinere gemeente, een rus her werkkring, wat niemand hem zal willen onthouden. Pastoor Rinkel heeft zich door zijn groote liefde voor zijn gemeente, maar ook voor anders denkenden, zeer bemind gemaakt én het zal dan ook met leede oogen zijn, dat een ieder die hem van nabij kent, hem ziet vertrekken, maar het den „pastoor" zeker niet zal misgunnen. Kapelaan Jans. Tcch zal ook in zijn nieuwe standplaats de scheidende herder veelomvattend werk te ver richten krijgen, daar hem bij zijn benoeming in die gemeente tevens de diaspora is toege- roegd, welke zich zelfs uitstrekt tot in België en waardoor pastoor Rinkel op gezette tijden ie gemeente te Arnhem krijgt te bedienen. Wij zijn overtuigd, dat niet alleen zijn ge meenteleden hem ongaarne zien vertrekken, maar zeker ook de vele vrienden, die pastoor SLnkel zich in het tijdsverloop van 14V2 jaar in deze gemeente heeft gemaakt. Uit het vorenstaande is al gebleken, dat de nieuw benoemde pastoor te IJmuiden, pastoor Th. Moleman van Den Helder, Zondag 10 Oe- tober a.s. zijn intrede zal doen in deze ge meente. Reeds vroeger schreven wij uitvoerig over deze benoeming en wij kunnen het gevoegelijk bij deze mededeeling laten. Echter blijkt reeds, d*t- in Oud-Katholieke kringen met belang stelling deze verandering wordt tegemoet ge zien. De gemeente krijgt een kapelaan. Gisteren werd bovendien door pastoor L. Rinkel mededeeling gedaan, dat de Oud- Katholieke gemeente voor het eerst sinds de stichting dezer gemeente een kapelaan krijgt De Bisschop van Haarlem, Mgr. H. Th. J. •an Vlijmen, heeft besloten, dat na de intre- e van pastoor Th. Moleman, tot kapelaan te Jmuiden is benoemd de heer P. J. Jans, thans F-eiect aan het seminarie te Amersfoort. Ka- toh Jans werd vóór twee jaar tot priester »ewi]a, werd te Hilversum geboren en is thans 27 jaar oud. kerkelijk leven neemt kapelaan Jans fcmd ere Pk-a-ts in als secretaris van den ?,'vLVa,n Vereenigingen van Jonge Oud- ::-'fü ,en 111 Nederland, waarbij ook is aan- I de Plaatselijke vereeniging „Door Ge- w.,r*®Se*)racht"- Deze functie verricht ka- ruT u s sedert een vijftal jaren. <2 b,enoemin§ zal voor de Oud-Katholieke 'i'inc IJmuiden van groote waarde ïst fcü ujn, ten opzichte van het jeugdwerk. ïiwJX !n noS steeds, maar tot alle te- «enneid, door leeken is geschied. OM DEN MEESTERTITEL dei mv„00l'wedstrijden van de competitie om Vow rr -tel zuHen deze week beginnen. toe?piot n 2«n aan deze wedstrijden /B. H. Mertens, H. Laros, H. de P T P' Postma- deej eiJte neemt aan deze wedstrijden niet eindelijk weer bewoond. Juliat-iJ!'! Afnemen zal het woonhuis op de fateeriii toebehoorende aan het P.E.N., veel c„ni|e tal van jaren onbewoond is ge- lamiii'B nei, g..Weer bewoners krijgen, n.l. de woont Zn i U1^Zen' die thans op Stormveld ïevmiin men weet gaan burgemeester en w K^nnt zich op Stormveld vestigen. De vft* ANSJOVISBERICHT. C5t. ,j)rraad ansjovis, opgeslagen in de kel- Ahsioviw Pi uizen van de Coöperatieve iedmo» rk°0P-Vereeniging te Amsterdam 2? °P 1 Augustus j.l. 27530 ankers en 734 Upgesiagen jn October werd niets, bïid rm°incWerden ankers, zoodat de voor- ?;i ;0nP 1 ^Ptember bedroeg 26756 ankers en (Volgens berichten uit Frankrijk zal de champagneoogst dit jaar niet groot zijn, doch wel van won derbaarlijk goede kwaliteit.) Het wordt een goed champagnejaar. Het heet zelfs wonderbaarlijk, U vindt wel goed dat ik verklaar: Dit feit verheugt me waarlijk. Niet dat ik graag beweren zou. Dat ik erin zal deelen, Hoewel ik er zelfs niet van hou, Kan het mij toch wat schelen. 't Verheugt me steeds, als een gewas. Een mooien oogst kan toonen, Dat komt de menschen goed van pas Die in de landstreek wonen. Maar verder past champagne slecht In 't kader dezer wéreld, Waar is het land, waar zij terecht Thans in de glazen perelt? Champagne, rijk van geur en geest, Kan men maar zoo niet schenken, Champagne is de wijn van 't feest, Van vreugdevol gedenken. En bij champagne hoort rumoer, Gejuich en vroolijk zingen, Muziek en beenen van den vloer En dergelijk soort dingen. Alls thans de mensch lawaai behoeft, Ontkurkt hij andere bronnen, Het kurkgeknal wordt overtroefd, Door 't knallen van kanonnen. Champagne wordt alleen tot troost Nog af en toe genomen, Welaan, de oogst wordt goed, dus: proost! Wèl moge 't u bekomen. P. GASUS. De zandwoestijn op het Oosterduinplein. Komt er eindelijk verandering? Wij hebben reeds eerder de aandacht ge vestigd op den onhoudbaren toestand op het Oosterduinplein. waar in een drukken ver keersweg Burgemeester Rambonnetlaan Oosterduinweg een onbestraat gedeelte ligt, dat een doorn in het oog is van de vele wan delaars en wielrijders (rijverkeer is onmoge lijk) die hier dagelijks passeeren. Tot nu toe is de onhoudbare toestand nog steeds behou den gebleven en de hoop van velen, dat het terrein nadat men met het rioleeringswerk in den Oosterduinweg gereed was gekomen, be straat zou worden is niet in vervulling gegaan. De toestand is niet verbeterd maar verer gerd. Want voorheen kon men er met een rij wiel nog behoorlijk passeeren. Met het leg gen der rioolbuizen is de grond losgemaakt en verder heeft men de zaak maar blauw-blauw gelaten, zoodat het nu heelemaal „onhoud baar" is. Maar nu is de kans groot, dat er eindelijk verbetering komt, dank zij het feit, dat er plannen bestaan tot bebouwing van de Burge meester Rambonnetlaan nabij het Ooster duinplein, Wanneer deze plannen doorgaan, zal er ter plaatse heel wat veranderen en ver beteren en daarom is het dan ook ten zeerste te hopen, dat er geen spaak in het wiel komt, want anders is de toestand nog zoo als het 100-jarig bestaan van IJmuiden gevierd wordt. Wanneer de huizen er komen, zal een der oude boerderijen moeten verdwijnen. Een deel van het Oosterduinplein zal dan als plantsoen worden ingericht. Laat ons het beste er van hopen. VERGADERING VISCHHANDEL- VEREENIGING De IJmuider Vischhandel Vereeniging komt Dinsdagmiddag te half vier in buitengewone algemeene vergadering bijeen ter verkiezing van een secretaris der vereeniging, in de va cature wegens het bedanken van den heer J. L. Uitzinger. NOG MEER ARBEIDERS ONTSLAGEN. Bij de Amst. Ballast Mij. zijn Zaterdag nog 26 arbeiders ontslagen, waarbij 7 timmerlie den. Koning Peter van Joego-Slavië viert heden zijn 14den verjaardag. Deelemers aan de Noordersluismarsch op de Noordersluis. De Noordersluismarsch schitterend geslaagd. Verleden jaar is de Noordersluismarsch, geor ganiseerd door de Kennemer Jagers, éénmaal uitgesteld wegens het slechte weer. En toen eenige Zondagen later opnieuw gestart werd, regende het weer pijpestelen. Maar toen moest men den tocht wel laten doorgaan met het gevolg, dat eenige tientallen tippelaars eeni ge uren lang in den stroomenden regen heb ben gewandeld en doornat aan den eindpaal kwamen. En gisteren Een heerlijk nazomerzonnetje, niet te warm, heeft de 350 deelnemers op hun wandeling door onze gemeente vergezeld. Het was langs de route een en al „wandelvroolijkheid", zoo als men dat in de wandelsport noemt. Uit volle borst zongen oud en jong de vele popu laire wandelliedjes en toen men den tocht achter den rug had en de beenen even recht uit gestoken konden worden, leek het in het R.K. Vereenigingsgebouw in de Mahustraat wel een groot bruiloftsfeest, waar vroolijkheid de bruid en kameraadschap de bruidegom was. Maar laten we bij het begin beginnen. De start Ook de start vond plaats in het R.K. Ver eenigingsgebouw, dat welwillend door het be stuur van het gebouw werd afgestaan. Het startbureau had de handen vol met het in schrijven van deelnemers en deelneemsters, die tot den laatsten dag gewacht hadden om geen risico ten aanzien van het weer te loo- pen. Te ruim half tien vertrok het „leidend pelo ton", dat gevormd werd door de gastheeren, „de Kennemer Jagers". Ongeveer een half uur later volgden geleidelijk de anderen. Het par cours vóór de rust liep door nieuw IJmuiden, IJmuiden-Oost en Driehuis, langs den Duin en Kruidbergerweg en Velserenderlaan naar Santpoort-Station en Jan Gijzenvaart, ver volgens door de Wüstelaan, Santpoort-Dorp, Hagelingerweg en Driehuizerkerkweg naar de theeschenkerij in Velserbeek, waar de rust werd gehouden en diverse blaren werden be handeld. Het spreekt vanzelf, dat allen het zich op het lommerrijke terras gemakkelijk maakten en van de prachtige omgeving genoten heb ben. En toen men den inwendigen mensch be hoorlijk versterkt had ging het weer verder door de Lindenlaan over het bruggetje bij de Hermitage, langs den Stationsweg naar de Pont, verder langs de Kanaalkade en den stel- ger van de Papierfabriek onder de spoorbrug door langs den Koningsweg, door Rooswij k, langs Rooswijkerlaan, cementfabriek enz. de sluizen over en verder door oud IJmuiden, Ju- lianabrug en Kennemerlaan naar het R.K. Vereenigingsgebouw. Hier werden allen door den voorzitter van de Kennemer Jagers den heer G. Krom toe gesproken: de heer Krom dankte den zaal houder, de jury en E. H. B. O. voor hunne me dewerking en reikte daarna aan de Wandel toerist, Haarlem, een prijs uit voor de groot ste groep en aan „De Jutters" voor de verst komende vereeniging. Groepsprijzen ont vingen bovengenoemde vereenigingen en Stormvogels IJmuiden, De Zwerm, A. Z. V., Frankendaal en W. S. V., allen Amsterdam en de Haarlemsche Burgerwacht. De heer Lubbers bracht namens den N. H. W. B. de Kennemer Jagers dank en lof voor de wijze, waarop de-wandeltocht georganiseerd was, voor het mooie parcours en de duidelijke parcoursaanwijzing. Ten slotte werd nog de wisselbeker voor den besten algemeenen indruk uitgereikt. Deze viel ten deel aan A. Z. V., die, aldus de heer Lub bers, echter zware concurrenten had in „de Zwerm" en „dn Wandeltourist". Bij het slotfestijn ontpopte een der tippe laars zich als een tweede Richard Tauber. Hij oogstte met zijn liedjes een dankbaar applaus. Toen gingen allen met een „tot weerziens in 1938" uiteen. E.H.B.O. heeft verdienstelijk werk verricht en dat niet alleen voor de tippelaars. Even na het vertrek der wandelaars uit de Mahu straat hebben de E.H.B.O.'ers eenige kinde ren behandeld, die door een aanrijding licht gewond waren en verder werd hulp verleend aan een dame, die op één der ponten was flauw gevallen. PERSONALIA. Ds. H. W. Creutzberg, de bekende Haagsche predikant, voorheen alhier, die langen tijd verhinderd was wegens ernstige ongesteldheid voor zijn gemeente in de Duinoordkerk op te treden mocht j.l. Zondag 5 Sept. voor het eerst I weder voorgaan in de morgengodsdienstoefe- I ning. 1937 1936 Bouwvakarbeiders 406 469 Metaalbewerkers 204 301' Houtbewerkers 19 37 Landarbeiders 30 26 Havenarbeiders 82 1-04 Visschers 171 278 Kantoorbedienden 55 50 Losse arbeiders 567 632 Overige beroepen 289 313 Mannen boven de 18 jaar 1823 2210 Mannen onder de 18 jaar- 63 123 Vrouwen boven de 18 jaar 19 23 Vrouwen onder de 18 jaar 13 19 Totaal werkloosheid 1918 2375 De Werkloosheid in onze gemeente. Aantal werkloozen iets gestegen. Het aantal werkloozen in onze gemeente be droeg op: 4 Sept. 5 Sept. Sedert verleden jaar daalde het aantal werkloozen dus met 457. Sedert verleden week is het met 31 gestegen. Toeristenreis. Zaterdagmorgen passeerde het Engelsche toeristenschip „Vienna" Van Harwich naar Amsterdam met een aantal Engelsche toeris ten aan boord, die een kort bezoek aan Am sterdam komen brengen. Zondag heeft het schip de reis weer voort gezet en vertrok inmiddels naar Hoek van Holland. Leiden als zeehaven. Vrijdagavond passeerde alhier het met ge zaagd hout geladen Nederlandschen m.s. „Jaba", komende van Danzig en bestemd voor Leiden. Eenige weken geleden is eveneens een Nederlandsch motorschip met een lading hout alhier binnengekomen en rechtstreeksch naar Leiden opgevaren ten einde de hoeveel heid hout aldaar te lossen. Groote diepgangen. Het met stookolie geladen Noorsche tank stoomschip „Malmanger" passeerde Vrijdag middag, komende van Curacao, naar Amster dam met een diepgang van 8,1 Meter. Het Zaterdagmiddag naar Batavia vertrok ken Nederlandsche s.s. „Bengkalis" passeer de het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,6 Meter. Vlootuitbreiding. Donderdag j.l. had met goed gevolg op de Eems de proeftocht plaats van het nieuwe motorschip „Mira", gebouwd bij de N.V. Scheepswerf „Delfzijl" v.h. Gebrs. Sander te Delfzijl, voor rekening van kapt. H. Nieboer te Groningen, onder toezicht van Bureau Ve ritas en Scheepvaart Inspectie groote kust vaart. Het schip is uitgerust met een Werkspoor Dieselmotor van 240 P.K en bereikte op de proeftocht een snelheid van 9 mijl per uur in ballast. IJzerverscheping. Ten einde een lading ijzer in te nemen kwam Zaterdag het Zweedsche s.s. „Sif" van Antwerpen aan het Hoogovenbedrijf, waarn; het schip inmiddels is vertrokken naar Malmö. Met hetzelfde doel kwam Zondagmorgen het Zweedsche s.s. „Anna" van Rotterdam aan de Hoogovens, dat eerst naar Amsterdam is opgevaren ten einde aldaar nog stukgoed bij te laden. Groote aanvoer papierhout v. Velsen, Op het oogenblik bestaat er een groote aan voer van papierhout voor de papierfabriek te Velsen. Zoo arriveerden j.l. Vrijdag, Zaterdag en gisteren kort na elkaarhet. Grieksche s.s „Dimitrios N. Bogiazides", het Russische m.s. „Max Hoelz" en het Letlandsche s.s. „Spi- dola", respectievelijk komende van Sydney (N.S.) Canada, Archangel en Riga. Alle drie schepen hebben ligplaats langs de kanaal dijk moeten nemen. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 58 stoom-, en 24 motorschepen alsmede 1 jacht, tezamen 83 schepen, tegen 71 sche pen in de vorige week. Naar zee vertrokken 58 stoom-, 21 motorschepen en 1 oorlogsbo dem. tezamen 80 schepen tegen 91 schepen in de week tevoren Uit- en naar zee passeerden er in de laat ste week 163 schepen tegen 162 schepen in de voorlaatste week. VELSEN BENOEMINGEN. In de a.s. Dinsdagavond te houden vergade ring van den gemeenteraad zullen de volgen de benoemingen plaats vinden. a. Zes i;;'cn der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; Tegenwoordige leden: A. ten Broeke, J. A. Geelen, w. van Heijst, J. van den Kerkhoff, E. Luikman en F. P. Vermeulen. b. vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën. Tegenwoordige leden: A. ten Broeke, G. Heijkoop, H. Homburg, P. F. C. Roelse en Mr. J. J. P. Tonino. Vijf leden der commissie van bijstand voor gas en water. Tegenwoordige leden: J. Heeremans, H. Homburg, W. P. Mets, J. E. Sluiters en J. Stark. d. Zes leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken. Tegenwoordige leden: Dr. Mr. A. van der Flier, A. de Groot Lzn., H. H. Meijer, J. E. Slui ters, F. P. Vermeulen en D. Zalm. e. Vijf leden der commissie van bijstand voor sociale aangelegenheden. Tegenwoordige leden: P. Bosman, A. Eike lenboom, C. P. J. Maas, J. E. Sluiters en J. van der Veer. f. Vier leden der commissie van bijstand voor economische zaken. Tegenwoordige leden: G. Heijkoop, W. P. Mets, Mr. J. J. P. Tonino en J. van der Veer. g. Vier leden der commissie van bijstand voor de parken en de plantsoenen. Tegenwoordige leden: P. Bosman, J. Heere mans, J. van den Kerkhoff en F. P. Vermeu len. h. Vijfc leden der commissie van voorberei ding voor de plaatselijke strafwetgeving. Tegenwoordige leden: A. de Groot Lzn., J. van den Kerkhoff, J. E. Sluiters, Mr. J. J. P. Tonino en S. N. Warmenhoven. i. Drie leden en twee plaatsvervangende le den van de reclamecommissie inzake ver gunningsrecht Drankwet. Tegenwoordige leden: Dr. Mr. A. van der Flier, H. Homburg en H. H. Meijer. Plaatsvervangende léden: A. ten Broeke en P. H. van Rummelen. j. twee leden der commissie van overleg voor de politie-ambtenaren. Tegenwoordige leden: A. Eikelenboom en J. van der Veer. k. Twee leden der commissie van overleg voor de werklieden. Tegenwoordige leden: J. Heeremans en E. Luikman. 1. Twee leden der commissie van overleg voor de overige ambtenaren. Tegenwoordige leden: A. ten Broeke en P. H. van Rummelen. m. Twee tijdelijke leeraren aan de Han delsschool: B. en W. stellen voor, om behou dens nadere goedkeuring van Zijn Excellentie den minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, te benoemen tot tijdelijk leeraar aan de handelsavondschool, voor den duur van den cursus 19371938: G. J. A. Heino, voor ten hoogste 4 uur Duit- sche taal per week; F. de Vries, voor ten hoogste 2 uur boekhouden per week. n. Een tijdelijk leeraar aan de Gemeente lijke Visscherijschool te IJmuiden. B. en W. stellen voor, om behoudens nadere goedkeuring van Z. Exc. den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, te rekenen met ingang van 1 September 1937, de tijdelijke aanstelling van den leeraar aan de dagschool J. la Hey, voor zooveel betreft de vakken smeden en bankwerken, met één jaar te verlengen. Provinciaal Personeel. Onder voorzitterschap van den heer J. Hors meier Jr. kwam dezer dagen de Vereeniging van Provinciaal Personeel in Noordholland in vergadering bijeen. De Voorzitter releveerde hetgeen in de af geloopen maanden, in verband met van ver schillende zijden ingekomen verzoeken om verbetering der huidige salarieering en der rangenbezetting, met name bij de Provinciale Ziekenhuizen en Bedrijven, door het Hoofd bestuur is gedaan en welke pogingen verder te dien aanzien in het werk zullen worden gesteld. Voorts deelde spreker mede, dat ver schillende wijzigingen zijn aangebracht in Wachtgeld-, Salaris- en Ambtenarenreglemen ten, alsmede in enkele regelingen van be paalde takken van Dienst, een en ander nadat terzake in het Georganiseerd Overleg en de betreffende Dienstcommissies overeenstem ming was verkregen ean veelal met de daarbij geuite wenschen was rekening gehouden. Het is gebleken, dat vele ambtenaren verlaging wenschten van het aftrekpercentage voor dienstwoningen en herziening der Regelen voor diploma-toelagen. De voorzitter deelde mede wat in dezen door het Hoofdbestuur is en nog verder zal worden gedaan. Sterk werd aangedrongen op intrekking van de laatstelijk ingevoerde salariskorting van 5%. zulks vooral met het oog- op de stijging der levensbehoeften en het feit, dat vele ambtenaren, ondanks hun pogingen om hun uitgaven met de zoo sterk gedaalde in komsten gelijken tred te doen houden, „klem" loopen. Voorts werd aangedrongen op intrek king, of althans deugdelijke herziening der standplaatsaftrekregeling. Zoowel het een als het ander zal ter kennis van het Bonds bestuur worden gebracht, met verzoek met spoed te doen. wat in dezen gedaan kan en moet worden. Het aantal leden in Noordholland is steeds stijgende en bedraagt nu 460. Vooral in de af- deelingen P.E.Nn en Santpoort zit schot. Na behandeling van enkele huishoudelijke zaken, werden de beschrijvingsbrief met bij - behoorende voorstellen besproken voor de op 9—10 September a.s. te 's-Gravenhage te hou den Jaarvergadering van den Algemeenen Bond van Provinciaal Personeel in Nederland.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1