het hoogste recht Landstormdag te Groot Ammers. Nederlandsche trekpaarden doen hun intrede op de Jaarbeurs te Utrecht, waarvan de agrarische De Najaarspaardenmarkt, welke deze week te Eist werd gehouden, trok veel belang- afdeeling veel belangstelling trekt stelling. Een overzicht FEUILLETON Naar het Amerikaansch van MILDRED DANNING. (Nadruk verboden.) 12) Jackson weer bij de hall kwam. be merkte hij, dat er juist een dans geëindigd ™as; de hall bood een fleurigen aanblik door öe avondjaponnen der dames, overal was ge- 6U ^weging. Hij zocht zijn gastvrouw op vertelde, waarom Virginia niet aanwezig ;;°5 zijn; ze had heimelijk plezier om zijn verlegenheid, want zijn verloving met Virgi nia was eigenlijk een publiek geheim. Daarna ™>eg en kreeg hij eenige dansen met Sylvia Monroe, ter eere waarvan dit feest gegeven werd Sylvia en hij kenden elkaar al vijf den jaar; ze waren steeds groote vrienden ge lest, en de Monroe's hadden verwacht, dat min vriendschap zich op den duur in liefde zou veranderen, maar drie jaar geleden kwam •irgmia terug van een lang verblijf bij een «nte in 't Noorden en was zóó de „dritte im ""tóe;» geworden. Sylvia was een slank en elegant meisje. ®aP, donker en ernstig. Ze hield van Virgi- m*. evenveel als van Jackson en al had de Bloeiende genegenheid van Jackson voor Vir- hff i^aar wel eens slaPelooze nachten ge- £°st, liet ze hiervan niets merken. Toen ze gingen dansen, vertelde hij waarom dien avond niet komen kon en Sylvia 3 vroolijk aan. „Maar nu zul je mis- •■cnien meer met de anderen dansen?" »lk ben op het oogenblik heel tevreden, jij antwoordde hij. „Dat hoef je me nu niet wijs te maken, Jack son, maar ik neem het je niets kwalijk, hoor. Is Lloyd niet met je meegekomen?" „Ja, heb je hem niet gezien?" „Neen, ik weet natuurlijk dat moeder hem gevraagd heeft, maar ik was eigenlijk be nieuwd, of hij komen zou". Jackson deed geen moeite een excuus voor Lloyd's onbeleefdheid te vinden; hij veran derde van onderwerp, maar verbaasde zich. dat Lloyd Sylvia nog niet begroet had. Na den dans met Sylvia, danste hij met iemand anders en toen hij daarna geen partner meer vond, liep hij de hall in en ging daar zitten. Juist voor hij Sylvia verliet had ze gezegd, dat ze, omdat Virginia er niet was, niet op al zijn dansen beslag wilde leg gen. Haar opmerking kwam hem weer in de gedachten, en hij ha'alde zijn programma voor den dag, om 't in te zien. Hoe wenschte hij, dat Virginia's naam, om den anderen dans in dit programma had gestaan. Dagen lang had hij zich op dezen avond verheugd. Toen glimlachte hij. Waarom ook niet? peins de hij. Of ze er nu niet in levenden lijve was, in gedachten was zij toch bij hem en met een wonderlijk lachje, zette hij haar naam achter iederen derden dans. Die dansen be sloot hij met haar uit te zitten, hoewel ieder, die hem zou zien, in de overtuiging zou' zijn, dat hij alleen was. Jackson keerde zich op zijn zitplaats om en keek door de breede deu ren, die de zaal van de hall scheidden, naar de dansenden. Hij zag een massa bekenden, tot hij plotse ling tot de ontdekking kwam, dat hij Lloyd niet zag; ook dat hij hem geen enkele maal had zien dansen. „Ga dan samen met Lloyd en houdt een oogje op hem." De woorden uit Virginia's briefje kwamen hem in den geest en hij stond haastig op en slenterde de hall door maar hij zag Lloyd ner gens zitten. Jackson liep naar de trap en keek naar boven, naar het bordes. Daar was een afgezonderd hoekje, verscholen achter palmen en varens, maar na een zorgvuldig on derzoek zag Jackson, dat er niemand zat. Een snelle blik door de balzaal verzekerde hem dat Lloyd ook daar niet was. Wat zou die jongen in vredesnaam uitvoeren? Er was nog een plaats, waar hij zijn kon, tenzij hij naar huis gegaan was, en Jackson duwde de deur van de eetkamer open, links van de hall, die nu als restauratiezaal was in gericht. Hier was een lange tafel, beladen met cakes, sandwiches en verschillende lekker nijen, voor het souper bestemd, en aan den anderen kant stond een buffet, rijkelijk voor zien van alle mogelijke dranken, waar een jonge neger in een gesteven wit pak gekleed, den scepter zwaaide. Lloyd leunde tegen het buffet met zijn glas in de hand en keek naar de soupertafel. Ver der was het vertrek leeg. Jackson duwde de deur wijd open en trad binnen. „Hallo, Lloyd, wat voer je hier uit, waarom dans je niet?" Lloyd draaide zich verschrikt om en staarde hem aan. Jackson kreeg een schok van on rust, toen hij het verhitte gezicht en de on zekere hand opmerkte. „Hallo," antwoordde Lloyd, „welke dans is het?" „De vijfde geloof ik, we waren een beetje laat. Dans je vanavond niet?" „Natuurlijk wel", hernam Lloyd grijns lachend, „waarvoor denk je dat ik anders hier gekomen ben?" „In orde, ouwe jongen,-wind je niet zoo op. maar ik had je riiet meer gezien sinds onze komst, en ik wou weten, waar je uithing. Je bent zeker aldoor hier geweest?" Maar Lloyd, die zich bewust was welken in druk hij moest maken, zette zich schrap. „Nu en wat dan nog, als dat zoo was? Daar heb jij toch niets mee te maken? Jij bent niet mijn voogd, zooals je brave vader". Jackson zweeg een oogenblik. Hij had tem perament, hoewel hij zich beter bedwingen kon als Lloyd en hij hield zich met moeite in. „Wat bezielt jou?" vroeg hij kalm. „Na tuurlijk gaat het" me niet aan, maar dat is nog geen reden, om op zoo'n manier te spre ken." Lloyd mompelde iets in zichzelf en keerde Jackson zijn rug toe. Deze aarzelde een oogenblik, maar hij voelde dat het zijn plicht tegenover Virginia was, om te doen wat Vir ginia hem had gevraagd, hoe onaangenaam dat ook mocht zijn. „Luister, Lloyd", begon hij. „ik wou je een oogenblik spreken, als je 't goed vindt, kom even hier, wil je?" Lloyd keerde zich om. „Wat beteekent, kom hier?" barstte hij uit, „ik zit hier best.". Jackson beet op zijn lip. Hij wist, dat hij zich niet lang meer zou kunnen inhouden, dus haastte hij zich met wat hij zeggen wilde. „Ook goed", sprak hij, ,.als jij 't best vindt, vind ik het ook best, maar 'fc eenige, wat ik zeggen wou, was, dat Sylvia me vroeg, waar je was; ze zei, dat ze je nog niet gezien had. Ik dacht, dat je misschien vergeten had, haar te begroeten". „Ik ben je heel dankbaar," antwoordde Lloyd, „maar ik kan heel goed op mijn eigen zaken passen, dank je Jackson aarzelde weer. Hij wist, dat hij het verkeerd had aangepakt, maar hij moest op de een of andere manier zien. Lloyd van het buffet weg te krijgen. „Verdraaid!" lachte hij eindelijk, „wat ben jij van avond gauw op je teentjes getrapt. Ik dacht alleen maar dat je 't weten wou. Doe je den volgenden dans mee?" „Ja zeker. Waarom?" vroeg Lloyd. O, zoo maar." Lloyd zette zij glas hard neer en keek hem aan. „Ik weet waarom", riep hij. „Het is om dat je je geroepen voelt je met mijn zaken te bemoeien, en je overal in te dringen, maar dat is niet noodig, begrijp je? Ik doe wat ik wil, en ik za] drinken waar ik trek in heb. Je denkt, dat je verduiveld handig bent, met je geklets over dansen, maar iedere idioot be grijpt dat je me hier weg wilt lokken. En dat zal je niet lukken. Ik zal doen, en drinken wat ik wil. En als je dat niet bevalt, ook al goed, dan kan jenu. ik heb je al eens verteld, wat jij en Gene voor mijn part kun nen doen." En toen liep Lloyd de kamer uit. Jackson ging hem een paar passen achter na en bleef toen staan. Langzamerhand bekoelde zijn woede en maakte plaats voor een spijtig gevoel van gefaald te hebben en van berouw. Hij toegaf zich naar het buffet, waar de donkere bediende hem met angstige oogen aanstaarde. „Hallo, Tom", zei hij „Je moet me eens wat vertellen." „Ja, meneer Jackson." „Hoeveel heeft hij gedronken?" „Hij, meneer Jackson?" laat eens zien, één, twee. drie glazen, meneer." „Wat?" „Ja, meneer, drie." „Zoo, geef hem niet meer, als jij er iets aan kunt doen, Tom". „Neen, meneer. Ik zal hem slappe geven, meneer." Jackson keek op zijn programma. Virginia's dans. Hij liep de kamer uit en slenterde in de hall heen en weer. Toen keek hij de trap op en zag dat het hoekje leeg was. Hij gluurde om zich heen, om zeker te zijn, dat niemand hem zag, sloop toen de trappen op en zette zich behaaglijk in een grooten stoel om deze dans met Virginia uit te zitten. Hij lachte zachtjes, toen hij daar zoo zat, maar langzamerhand veranderde de uitdruk king van zijn gezicht, toen hij aan hun laat- sten middag samen dacht, Wat een wonder mooie dag v/as 't geweest! Toen hij daar zoo zat, schoot hem een andere gedachte te bin nen. Als hij Virginia niet spreken kon, schrij ven kon hij haar wel! (Wordt vervolgd.) Oihcieien ter cngelsche koopvaardij ontvangen thans aan Shake hands tusschen de aanvoerdsters der meisjesgollteamt boord van H. M. S. .President op de Theems te Blackbïars van Engeland en Scnotland, die te Stoke Poges een interland- onderricht in den verdedigings-oorlog wedstrijd speelden De bijen van een school te Amsterdam hebben in den atgeloopen zomer in hun kasten op het dak van het school gebouw een flinke honingvoorraad ver zameld. - Thans is de oogst door de leerlingen begonnen De B. V.L. organiseerde Dinsdag te Groot Ammers een streekdag. Boven: generaal-majoor H. de longh tijdens zijn rede namens Z. Exc. minister van Boeijen, die wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn; onder: pantserwagens uit 's Hertogenbosch tijdens den rondgang over het terrein Tijdens de internationale wielerwedstrijden in het Olympisch stadion te Amsterdam werd de wereld- sprintkampioen der amateurs, Jet v d. Vijver, Dinsdag avond gehuldigd Het spoorwegongeluk te Holzheim bij Neuss heeft veertien dooden geëischt. Een overzicht tijdens de opruimings werkzaamheden op de plaats des onheils

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5