BEVERWIJK De vliegfieïs. HEEMSKERK SANTPOORT Waarschuwing aan onze Koopvaardij. /CHEEP/ LTilLBNEENI BURGERLIJKE STAND De Handelsavondschool Hanze''. ,De Opleiding voor het Middenstandsdiploma. In verband met de uitvoering van de Ves tigingswet zal de Handelsavondschool „De Hanze" naast de opleiding voor het diploma van de school zelf ook een volledige op leiding geven voor het zoogenaamde Mid denstandsdiploma voor algemeene handels kennis. Zooals bekend is, zullen toekomstige middenstanders binnen afzienbaren tijd dit diploma moeten bezitten, wanneer zij zich <rgan vestigen. e om aan de exameneischen te kunnen vol doen. wordt de school uitgebreid met een aanvullingscursus van één winterhalfjaar, aanvangend op 5 October, voor de vakken Handels- en Wetskennis, Bedrijfsleer, Ver- koopkunde en Reclame. Degenen, die in het bezit zijn van het U,L,0.-diploma of van het diploma der Han delsavondschool, kunnen volstaan met het volgen van den aanvullingscursus. Voor de ouderen zonder diploma zal een aparte cursus worden gegeven in ver sneld tempo, later gevolgd door den aan vullingscursus. Naar wij vernemen is de aanmelding van nieuwe leerlingen opengesteld op Maan dag 13 September van 7—9 uur bij den directeur, den heer A. van Gessel, die ook alle gewenschte inlichtingen verstrekt. HAT. CHR. GEHEEL ONTH. VEREENIGING Od Woensdag 22 September zal de Natio naal Christelijke Geheelonthoudersvereeni- ging een ledenvergadering in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat houden. Voor dezen avond zal een spreker worden uitgenoodigd EXCURSIE NAAR DE HOOGOVENS. De afdeeling Beverwijk van de Nationaal Christelijke Geheelonthouders Vereeniging sal op Zaterdag 11 September met de leden Alkmaar een excursie maken naar de Hoog ovens. LEDENVERGADERING VAN DEN A.N.G.O.B. De plaatselijke afdeeling van den A.N.G.O.B. ral op Vrijdag 10 September een huishoude lijke vergadering houden. In deze bijeen komst zullen voorstellen gedaan worden voor de najaarsvergadering van de N.H.P.C. Voorts worden besprekingen gevoerd over de win- kelpropaganda. ARBEIDERSHULP BIJ ONGELUKKEN. De plaatselijke afdeeling van de vereeniging Arbeidershulp bij ongelukken houdt op Don derdag 9 September een vergadering voor le den en donateurs in het P.A.S.-gebouw aan den Munnikenweg. De agenda vermeldt onder meer een verslag van de controlecommissie, de benoeming van een nieuwe kascommissie en een bespreking van de krant, de contributie en over den a.s. cursus. DE VERLOTING VAN D.O.K. In het clublokaal is de trekking gehouden van de verloting, welke georganiseerd werd door de Krachtsportvereeniging D.O.K. De voornaamste prijzen vielen op de num mers 829 een ameublement; 336 een tafel tje, 1536 een kapstok, 1874 een schemer lampje, 835 oen actetasch. Verder viel een prijs op de nummers 491, 1521, 623, 355, 1618, 973, 1581, 648, 634, 1442. AQUARIUMVEREENIGING „KENNEMERLAND". Op Zondag 12 September zal de Vereeni ging van Aquarium- en Terrariumhouders Kennemerland" een watertochtje per mo torboot houden. Het plan is om over Amster dam en het Merwedekanaal, langs het Gein naar Weesp aan de Vecht te varen, waar volop waterplanten te bezichtigen zijn. Het vertrek is vastgesteld op 7.30 uur vanaf de ponten BRIDGECLUB SANS ATOUT. De Beverwijksche Bridgeclub ..Sans Atout" zal in het nieuwe wedstrijdseizoen, dat he den, Woensdag 8 September een aanvang zal nemen een competitie houden om het club- iampioenschap, waarvoor twee wisselbekers beschikbaar gesteld zullen worden. Deze be kers zullen vijf maal in het geheel of drie maal achtereen gewonnen moeten worden. Voorts wordt een bekerwedstrijd gehou den, waaraan door acht of tien teams zal worden deelgenomen. (De Italiaan Bonomi heeft een vliegende fiets geconstrueerd, waarmede dezer dagen twee vluchten zijn gedaan resp. van 342 meter op vier meter hoogte en 862 meter op 10 meter hoogte.) Er is door velen naar gezocht, Gedurende een heele reeks van jaren, Is nu dan toch het ding gewrocht, Waarop wij fietsend strakjes lucht gaan varen? Gaat binnenkort een huisgezin. Zoo luchtig op een zomer-Zondagmorgen, Het wijde reine luchtruim in, Ver op de vlucht voor herrie, stof en zorgen? Zal ik op duizend meter hoog Mijn lieve oude tante straks ontmoeten, En daarbij minzaam, oog in oog, Mijn oom. die wat rheümatisch vliegt, begroeten? De luchtfiets lijkt nu, van een grap Toch waarlijk tot iets ernstigs te verkeeren, De fiets komt op een „hooger trap", Als men de luchtfiets gaat realiseeren. Geen vrees voor modderspatten meer, Geen zorg voor auto's die je moet ontwijken. Geen lekke banden keer op keer, Dit al komt bij een luchtfiets niet meer kijken Een luchtfietsplaatje komt dan wel, Dat kan men zelfs niet „luchtig" meer vermijden, En zeker komt het punt in 't spel. Hoe men in lucht met achterlicht moet rijden. Enfin, dat zijn op het moment Nog luchtig-nevelige toekomstzorgen, Vóór mijn gezin de lucht door rent, Is veel, dat in de lucht hangt, nog verborgen. Wij blijven op den vasten grond, Voorloopig nog door laan en straat en slop gaan, Omdat per slot ter kwader stond, Het luchtfietsplan nog wel in lucht kan opgaan. P. GASUS. NIEUWE COMPETITIE INDEELING. Voor de a.s. competitie zijn A.D.O. 2 en 3 in volgende afdeelingen ingedeeld. A.D.O. 2 in de reserve le klas A afdeeling word met Zeevogels 2, Wilskracht 2. N.E.A. 2. «•K.A.V. 2, De Meer 2, Volendam, Always For ward 2, D.O.S.S 3. t A.D.O. 3 in de reserve 3e klas met S.V.A. 2, H.S.V, 2, Zeevogels 3, W.S.V. 3, I.E.V. 2. P.S. C&2.S.D.E 2 DIPLOMA-ZWEMMEN. /j°ndag wordt door de Heemskerksche zwemclub in haar inrichting aan de Maerelaan !°°r de laatste maal diplomagezwommen. Programma voor de Volksfeesten. Door het bestuur van de vereeniging Ko ninginnedag en de Harddraverij is het volgen de programma voor de feesten op Woensdag 15 en Donderdag 16 September samengesteld: Woensdag 15 September 9 uur: Optocht van alle schoolkinderen, voorafgegaan door het fanfare-corps „St. Cecilia". Hierna aubade voor het Raadhuis en toespraak door den algemeenen voorzitter, den heer Joh. Henneman. Vervolgens een rede van burgemeester Vreugde waarmede het feest zal geopend worden. 10.00 uur: Loting voor de ringrijderij in café „De Oranjeboom". 10.30 uur: Groote nationale ringrijderij in de G. v. Assendelftstraat, waarvoor fraaie prij zen beschikbaar zijn gesteld. 10.30 uur: Kegelloop voor meisjes van 7 tot 10 jaar aan de Maerelaan. 11.00 uur: Zakloopen voor jongens van 7 tot 10 jaar aan de Kerklaan. 1 uur: Autoped-race voor meisjes van 10 tot 14 jaar aan de Kerklaan. 2.30 uur: Harddraverij voor jongens aan de Kerklaan. Extra prijs voor mooiste pikeur en sulky. Keuring hiervoor door de jury om 2 uur bij het Raadhuis. 8. uur: Groote gymnastiekuitvoering door de plaatselijke vereeniging „D.O.K." op het patro naatsterrein. Donderdag 16 September: 10 uur: Optocht van versierde wagens, ge- costumeerde groepen enz. Hiervoor zijn geld prijzen beschikbaar gesteld. 1.30 uur: Internationale harddraverij op de baan aan de Marquettelaan om prijzen van f 300, f 100. f 25 en f 10. Voor het snelste paard is tevens een extra prijs uitgeloofd. Na de harddraverij worden de prijzen op het bordes van het Raadhuis door den Burgemees ter uitgereikt. De burgerij wordt verzocht beide dagen zoo veel mogelijk te vlaggen en illuminatie aan te brengen, opdat het dorp een feestelijk aan zien zal krijgen. „WILHELMINA" CONCERTEERT NIET. Men deelt ons mede, dat het concert, het welk „Wilhelmina" hedenavond in de muziek- nis zou geven, niet doorgaat. Verzoek om hoogere salarieering. Schrijven van Bond van Gemeente ambtenaren aan gemeentebesturen. Het hoofdbestuur van den Ned Bond van Gemeenteambtenaren heeft een uitvoerig schrijven aan de gemeentebesturen gericht in verband met het salarisvraagstuk. De economische toestand van ons land blijft zich, volgens dit schrijven, sedert geruimen tijd in gunstigen zin ontwikkelen, terwijl ook de overheidshuishouding daarvan de gevolgen begint te ondervinden. Het hoofdbestuur doet daarom het verzoek zoodanige maatregelen te willen overwegen, dat de salarissen der ambtenaren op een hooger peil worden ge- bacht. Uit de officieele cijfers blijkt, aldus wordt gezegd, dat het leven sedert 26 September 1936 steeds duurder is geworden. Verschillende beschouwingen worden hier aan vastgeknoopt en aan het slot komt men tot de conclusie, dat het salarispeil in tal van gemeenten niet hoog genoeg is. Duidelijke onderscheidingsteekenen aanbevolen. De minister van Defensie heeft aan de Ne- derlandsche reedersvereeniging de onder staande waarschuwing voor de koopvaardij toegezonden, met het verzoek deze ter kennis te brengen van de Nederlandsche scheep vaartmaatschappij en Het ministerie van Defensie maakt bekend, dat, in verband met de heerschende onvei ligheid ter zee, Nederlandschen koopvaardij schepen wordt aanbevolen ter meerdere vei ligheid van personen en eigendommen: a. te allen tijde overdag een goed zichtbare Nederlandsche vlag met voldoend frissche kleuren te voeren; b. den naam met de de toevoeging „Holland" in duidelijke zichtbare let ters van minstens een m: ter hoogte aan te brengen op een huidgang ter hoogte van het midden van het schip; c. een Nederlandsche vlag en een wit doek, waarop in zwarte letters van een meter hoogte „Holland", uitge spreid op een voor- en achterluik dan wel op het dek bij voor- en achter schip, te toonen, overdag goed zicht baar van de lucht uit; d. een nachtverlichting te voeren zoodanig aangebracht, dat naam en land van herkomst ook des nachts van de zeeoppervlakte af kunnen worden afgelezen. Het al of niet opvolgen van deze raadgevingen brengt uiteraard geen enkele verandering in de gedragslijn der regeering ten aanzien van Neder landsche schepen, waarbij zich on- Overwegwachter verzuimde de boomen neer te laten. Vrachtauto ivas bijna aangereden. In hooger beroep ƒ50.boete gevorderd. Het gerechtshof te Amsterdam behandelde Dinsdag in hooger beroep de strafzaak tegen een 47-jarigen rangeerder bij de Nederland sche Spoorwegen te Haarlem, die op 27 Juli verzuimd had de boomen te sluiten over den overweg over den Bloemendaalschenweg te Overveen. Bijna was een vrachtauto door een trein uit Haarlem aangereden. De rechtbank te Haarlem, had den man, die op zijn verzoek is overgeplaatst en die thans ander werk verricht, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en tot f 30 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De rangeerder was in beroep gekomen, om dat hij zich bezwaard gevoelde door de voor waardelijke gevangenisstraf. Pres.: Ja, dat wordt wel meer aangevoerd. Men zou daardoor zijn zekerheid kwijt raken en al te bang zijn weer een fout te maken. Een agent, die ooggetuige was geweest, ver telde, dat de boomen open waren toen de trein passeerde. Even tevoren was een zware vracht auto gepasseerd. De inzittenden waren zoo ge schrokken. dat zij den overwegwachter te lijf wilden gaan. Pres.: Ze hadden dankbaar moeten zijn, dat alles zoo goed is afgeloopen. Getuige: Zenuiven. Voorts vertelde hij nog, dat een achter de vrachtauto rijdende wagen juist op het laat ste nippertje kon stoppen. De wagenvoerder van den trein had ge merkt, dat de overweg niet gesloten was. Hij had krachtig geremd, zoodat de trein op den overweg tot stilstand kwam. Pas toen liet ver dachte de boomen neer. De heer G. van Mers, inspecteur van het vervoer bij de Nederlandsche Spoorwegen, was van meening, dat verd. niet voldoende op de signalen heeft gelet, waardoor hij de vergis sing beging, die bijna noodlottige gevolgen had gehad. Vlak na elkaar passeerden drie trei nen. waaronder een extra trein. Hij dacht, dat deze laatste eerder zou komen dan de trein uit Haarlem. Pres. mr, Jolles: Mag hij de boomen niet dicht laten'; de treinen komen zóó vlak achter elkaar. In Bussum moet ik soms 12 minuten wachten. Getuige-. Ja, maar daar is dikwijls het aan tal auto's, dat passeeren wil, véél grooter. Dan is het niet mogelijk even de boomen te openen. Op een vraag van den procureur-generaal dr. D. Reilingh verklaarde getuige, dat de overwegwachter door de spoorwegen discipli nair is gestraft met inhouding van een halven dag loon. Dat is een middelmatig zware straf. De spoorwegen, aldus get. gaan van de men- schelijke gedachte uit, dat ieder wel eens een fout kan maken. De voorwaardelijke gevange nisstraf drukt dezen man zwaar. Hij is een plichtsgetrouw ambtenaar en nü heeft hij kans, dat hij zich steeds zenuwachtig maakt over eventueel te maken fouten. De procureur-generaal zeide in zijn requi sitoir, dat verd. inderdaad niet goed op de signalen heeft gelet, waardoor de vergissing is ontstaan. Een klein verzuim kan in dit beroep groote gevolgen hebben. Spr. meende, dat er termen zijn om de voor waardelijke gevangenisstraf te doen vervallen en de boete wat hooger te stellen. Spr. requi- reerde f 50 boete, subs. 25 dagen hechtenis. verhoopt incidenten zouden voordoen, doch het is gewenscht, dat de onder scheidingsteekenen op schepen, die rechtens de Nederlandsche vlag voe ren, zooveel doenlijk op gelijke wijze worden aangebracht ten einde mis verstanden zoo goed mogelijk uit te sluiten. Als zeegebieden, waarin deze maat regelen wenschelijk zijn, worden voor loopig genoemd de Middellandsche Zee. het zeegebied rondom het Ibe risch Schiereiland en dat, hetwelk de kust van China bespoelt. Prospectus 3 pCt. Ned. Indische Ieening verschenen. Zooals wij gisteren reeds hebben gemeld, zal worden overgegaan tot de uitgifte van een 3 pet Neder- landsc.h-Indische leening ten bedra ge van f 912.050.000. tegen een koers van uitgifte van 96 3/4 pet. De leening, welke is vrijgesteld van couponbelasting, heeft een looptijd van ten hoogste 37 jaren. Te begin nen met het jaar 1938 wordt elk jaar op 1 October een aantal schuldbe wijzen tot een bedrag van ten min ste f 24.650.000. bij loting aangewe zen, a pari afgelost. Geheele of gedeeltelijke conversie dan wel versterkte aflossing kan te allen tijde plaats hebben. Van het bedrag ad f 912.050.000, is reeds f 340.846.900 geplaatst. De inschrijving kan geschieden tot op Vrijdag 17 September 1937, van des voormiddags 9 tot des namid dags 4 uur bij een groot aantal Bankinstellingen, benevens bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam, met recht van voorkeur voor houders van niet- uitgelote, per 18 October 1937 aflos baar gestelde schuldbewijzen der Ne- derlandsch -Indische Con versielee - ningen 1934 en 1934 A, zoomede van de Nederlandsch-Indische leening 1934 (3de uitgifte) De betaling zal moeten geschieden op Maandag 18 October 1937, tegen in ontvangstneming van recepissen Fabrieksbrand met nasleep. Getracht verzekeringsmaatschappij op te lichten. In Maart 1934, dus thans ruim drie jaar geleden brak brand uit in het gebouw van de N.V. Stoommeelmolen en Koloniale Wa renhandel voorheen Arie Verduyn te Alphen aan den Rijn en de groote goederenvoorraad en machines van de firma werden nagenoeg geheel een prooi der vlammen. Bij de schaderegeling met de Onder'inge Brand-verzekerings-Maatschappij deden zich verscheidene moeilijkheden voor Ailer- eerst bleken de boeken, waaruit men de waarde van de verbrande voorraden moest taxeeren, eveneens in de vlammen te zijn opgegaan, waarna later, toen de schade ein delijk bepaald was, de O. B. M. de verzeke ringssom weigerde uit te betalen. De O. B. M. was n.l. voor bedragen boven f 20.000 herverzekerd bij Lloyds en deze wei gerde het hoogere bedrag het betrof hier f 72.000 te betalen. In den loop der tijden betaalde de O. B. M. aan de N.V. een bedrag van f 40.000 uit en over de rest werd een civiel proces voor de rechtbank te Amsterdam gevoerd. Inmiddels had een bij de molenaars-firma ontslagen boekhouder, die tegen de firmanten een he- vigen wrok koesterde, zich tot de O. B. M. ge wend en hun verscheidene bezwarende fei ten voor de leiding der molenaars-firma meegedeeld. De boeken zouden n.l. heelemaal niet verbrand zijn. doch zich bij één der fir manten bevinden. In verband hiermee zou de opgave van de waarde der roerende goederen veel te hoog zijn geweest. Inderdaad werden de boeken bij huiszoe king door de politie bij één der firmanten ge vonden, doch deze verklaarde verbaasd, dat hij uit deze boeken niet de waarde van de roerende goederen had kunnen afleiden. De accountant, die voor de rechtercom missaris werd benoemd kan dat echter wel en toen bleek, dat de roerende goederen onge veer f 10.000 te hoog waren opgegeven. Tegen den 67-jarige F. M. V. president commissaris, en diens zoon, den 36-jarigen H. V. directeur van de N.V. werd een vervol ging wegens oplichting ingesteld en Dinsdag moesten zij zich voor de Haagsche Rechtbank verantwoorden. De officier van justitie, mr. Cohen Tervaert achtte de oplichting bewezen. Vast was ko men te staan, dat de boeken niet verbrand zijn, hoewel verdachten dit hebben beweerd en dat zij de waarde van de roerende goede ren te hoog hebben opgegeven, De O. B. M. is daardoor tot afgifte van de schade-uitkee- ring bewogen. Wegens oplichting eischte officier tegen beiden een gevangenisstraf van vier maanden Heffing óp margarine niet lager. Voor mélange zelfs een kleine prijsverhooging. Detailhandel motiveert zijn prijzen. Naar aanleiding van de berichten betref fende de wijzigingen in de heffingen op bo ter, oüën en vetten en margarine en de af schaffing van het menggebod, schrijft de Ned. R.-K, Bond van handelaren in boter en margarine dat gedurende de vorige week door de fabrieken nog geen margarine tegen den verlaagden prijs werd afgeleverd. Door den handel kon dus ook geen marga rine tegen den verlaagden prijs worden door geleverd Pas met ingang van Maandag 6 September, is dit het geval. Een der margarinefabrieken schreef b.v. d.d. 3 September aan haar afnemers-detail listen: ,,In verband met voorraden vermengde margarine, accijnsverhooging enz. is het niet mogelijk gebleken, de prijsverlaging van margarine eerder te doen ingaan dan Maan dag 6 September a.s. Verhoogde margarine-accijns. Met ingang van dien datum wordt de mar garine niet meer gemengd met 10 pet. room boter, zoodat pure margarine zal worden ge leverd tegen een prijs, welke vier cent per K.G. lager zal zijn, dan men voorheen voor het gemengde product betaalde. Dat deze verlaging niet grooter is, vindt zijn oorzaak in den verhoogden margarine-accijns. Naast het hierboven genoemde pure mar garine product zal door ons verkrijgbaar worden gesteld margarine, vermengd met 15 pet. versche roomboter onder rijkscon trole. De verpakking hiervan zal voorloopig alleen geschieden in halfponden, onder het merkDe prijs hiervan bedraagt 12 cent per K.G. boven den verlaagden margarine- prijs". Tot goed begrip van deze zaak dient nog een mededeeling te volgen. Als in het eerste bericht verklaard wordt, dat de prijs van de door den fabrikant af te leveren margarine met 5 cent wordt verlaagd, dan wordt be doeld, dat voortaan de prijs van de door de fabrikanten afgeleverde ongemengde marga rine 5 cent per K.G lager zou kunnen zijn dan vroeger de prijs was van de door de fa brikanten afgeleverde margarine met 10 pet. boter gemengd. Wil de consument derhalve van de prijs verlaging van margarine met 1 ct. per pakje van een half pond profiteeren, dan moet hij nemen het nieuwe, niet met boter gemengde margarineproduct. Mélange duurder. Wenscht hij boter in de margarine, wenscht hij mélange, dan kan hij geen verlaging van den prijs verlangen, dan zal hij in een ver hooging ten opzichte van deri ouden prijs der met 10 pet boter gemengde margarine moeten bewilligen. Immers, wel is door de regeering het meng gebod afgeschaft, en is dus de verplichte menging van 10 pet. boter in de margarine vervallen, maar tegelijkertijd is in het kader der crisiszuivelpolitiek om de gewenschte prijs- en afzetverhoudingen tusschen marga rine en boter te doen blijven bestaan de heffing op de margarine verhoogd Terecht maakte dan ook het regeeringspersbericht geen melding van een verlaging van de hef fing op margarine, Het bericht luidde, dat de heffing op margarine zoodanig was vastge steld, dat de prijs van de door den fabrikant af te leveren margarine voortaan niet meer verplicht met 10 pet. boter gemengd met 5 cent werd verlaagd. Hierbij kan nog worden aangeteekend, dat de T>rijs van de door den fabrikant afgele verde ongemengde margarine wel met 5 cent per K.G. zou kunnen worden verlaagd, maar dat de prijs der belangrijkste fabrieken slechts met 4 cent per K.G. verlaagd is. Door den detailhandel kan dus ook de prijs slechts met 4 cent per K.G. of wel met 1 cent per half pondspakje ongemenede margarine wor den verlaagd. Het verschil van 1 cent per K.G. komt niet terecht ln de kas van den handel, maar blijft bij de margarinefabriek. Resumeerende is het dus goed te weten: dat in de vorige week voor den handel nog geen margarine tegen den verlaagden prijs beschikbaar was, zoodat bij den handel nog geen prijsverlaging kon worden verwacht; dat de prijs vóór den handel voor onge mengde margarine slechts 4 cent per K.G. lager Is geworden en niet 5 cent, zooals mo gelijk zou zijn; dat door de verhooging van de heffing op margarine in het kader der crisiszuivelpo litiek noodzakelijk deze verlaging alleen geldt voor de niet meer met boter gemengde margarine ert dat dus de consument, die mélange margarine met boter wenscht. niet op de prijsverlaging kan rekenen, doch met een gerinse prijsverhooging rekening zal moeten houden. DE HEER M. J. VAN SCHREVEN CONSUL- GENERAAL DER NEDERLANDEN TE BERLIJN. 's GRAVENHAGE, 7 September. Naar wij vernemen is de consul-generaal der Neder landen M. J. van Schreven bestemd om op te treden als consul-generaal der Nederlan den te Berlijn, tevens hoofd der handelsaf- deeling van H. Ms. Gezantschap aldaar. De minister van buitenlandsche .zaken a.i. brengt ter algemeene kennis dat de heer M. J. van Schreven voor belanghebbenden bij aangelegenheden betreffende het Dultsche rijk te spreken zal zijn in een localiteit van het departement van buitenlandsche zaken te 's Gravenhage, Plein 23 op Woensdag 8 September a.s. des voormiddags van 9—12 en des namiddag van 14—16 30 uur HOLL.—AMERIKA LIJN. Wfónkatrine, Rott. n. Vanc. 6 te Swansea, •eendam, Rott. n. N.-York p. 5 Liz. «eedijk, Rott. n. N.-Orl. p. 6 Lizard, "j^terdijk, Vanc. n. Rott. via Lvp. 5. 1020 wzw v. Valencia. binnendijk, Rott. n. N.-Orleans 6 v. Havana. j HALCYON LIJN. tr ad Vlaard., Vlaard n. Wabana 5 250 m. Valencia. «ad Haarlem, 5 v. Morphoubaai n. Rott. Maassluis. 5 v R0tt. te Narvik voor "M.-Vlaard. Zaandam. 6 v. Vlaard. te Gothenburg ï(»r Oxelos. -o- 7 v. Oxelos. n. Rot.-Vlaard. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. streefkerk (t.) v. Pt. Said, w HOLL.—O. AZIë LIJN. Meerkerk (t.) 6 v. Kobe, jaasterkerk (t.) 6 v. Aden. Oerkerk (u.) p. 7 Gibr. R HOLL W AFRIKA LIJN. vf.ggestroom (u.) P- 6 Dungeness. waskerk, 7 v. Amst. n. Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 8 v. Amst. te Rott. Meliskerk (t.) 7 te Antwerpen. Jagersfont. (t.) 4 v. Mombassa. Bloecnf. (u.) 6 te Pt. Natal. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (t.) 4 v. La Plata. KON NED STOOMB. MIJ. Aurora, 6 v. Catania n. Messina. Euterpe, 7 v. Vigo te Amst. Orpheus, 6 v. Danzig n. Kopenh. Theseus, 7 v. Bord. te Amst. Vesta, 6 v. Kopenhagen te Stettin. Astrea, 5 v. W.-Indië te N.-York. Strabo, Amst. n. W.-Indië 5 40 m. O. v. Niton. Stuyvesant, Amst. n. W.-Indië 5 200 m. Z. van Land's End. Titus, Rott. n. Tanger 6 90 m. ZZO. van Land's End. Venezuela, Amst. n. W.-Indië p. 5 Ouessant. Perseus, 7 v. Stettin te Amsterd. Van Rensselaer, 5 v. Curasao n. Pto Cabello. Achilles, 6 v. Limni te Kymassi. Tiberius, 6 v. Portimao n. Olhao. Fauna,. 7 v. Aarhuus te Kopenhagen. Oberon, 7 v. Rott. te Tunis. ROTTERD LLOYD. Palembang, (t.) p. 7 Ouessant. Weltevreden (t.) 7 te Marseille. Soekaboemi (u.) 7 v. Pt. Said. Modjokerto (u.) 7 v. Pt. Said. Garoet (u.) 5 v. Belawan. Ameland, vertr. 10 v. Batavia n. Rott. K. Agoeng (u.) 7 te Belewan. ROTT.—Z.-AMERIKA LIJN. Alhena (t.) 6 v. St. Vincent. Alcyone (u.) p. 5 Fern. Nor. Alpherat (u.) p. 6 Ouessant. STOOMV MIJ. OCEAAN. Theseus, 4 v. Batavia n. Amst. Achilles, Jap. n. Rott. 4 v. Yokoh. Bennevis, China n. Rott. 6 te Penang. Polydorus, Lvp. n. Java 5 v. Singapore. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Tawali (u.) 7 v. Pt. Said. Moena (t.i 7 te Havre. Joh. v. Oldenb. (u.) 6 v. Belawan. AANGEKOMEN. 6 September: Ransdorp m-s. Stockholm Prowess m.s. Londen Dortmund s.s. Batavia 7 September: Ousel s.s. Liverpool Ransel m.s. Rotterdam Naaldwijk s.s. Leningrad Theseus s.s. Bordeaux Euterpe s.s. Oporto Tuko m.s. Swansea Medjerda s.s. La Goulette Vesta s.s. Glasgow C. M. A. Blanc s.s. Casablanca. VERTROKKEN. 6 September: Asgerd s.s. Stavanger Acclivity m.s. Hull Norman Queen s.s. Goole 7 September: Falcon s.s. Harlingen Dalarö s.s. Emden Tazan Maru s.s. Baltimore Ransdorp m.s. Hamburg Highwea s.s. Newcastle Boschfontein m.s. Rotterdam Haringverscheping. Ten einde voor Polen een partij haring in te nemen arriveerde gisteren het Nederland sche motorschip „Ransel" van Rotterdam in de Visschershaven alhier. Ertsaanvoer. Gisteren is het Engelsche stoomschip Med jerda van La Goulette aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. IJzerverscheping. Het Finsche stoomschip Vesta is hier van Glasgow aangekomen om in de zeehaven van het Hoogovenbedrijf een partij ijzer bij te la den voor Helsinki. H. A. L. chartert Engelsch schip. Dit seizoen moet de Holland-Amerika-Lijn zoo nu en dan vreemde schepen charteren voor een afzonderlijke reis. Dezer dagen zal nu het Britsche s.s. „London-Exchange" een reis maken naar Philadelphia en andere havens Groote diepgang. Het Duitsche s.s. „Dortmund" passeerde gistermorgen, komende van Batavia, naar Amsterdam met een diepgang van 8 Meter. Nieuwe namen voor de Batavier-booten. Naar gemeld wordt zullen de bekende Bata vierbooten van nieuwe namen worden voor zien. Deze zijn nog niet bekend gemaakt, doch ze zullen alle „bough's" eindigen. De Batavier-Lijn zelf behoudt echter haar ouden naam. HAARLEM, 7 Sept. Ondertrouwd 7 September: w. Luijtjes en I. G. H. van der Sleen. Getrouwd 7 September: G. A. van Bruggen en H. J. van de Nes. Bevallen 3 September: W Koning—Huis man, d.; 4 September: W. Klein—v. 't Iïoen, z.; 5 September: M. M. J. KorfJansen, d.; C. Groot—Wit, z.; 6 September: J. M Klaver v. Marion, d.; W. ter Beek—Barneveld, d.; A. M. v. d. Aar—v. Duin, d.; C. M. Paauw—Kuij- per. z.; 7 September: G C. B. van Dijk—Ooms, z.; Overleden 6 September: P. A. Dolk, 17 j., Essenstraat; P H. Brakel. 72 j.. Zijlvest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7